Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 12:51 Muž PetrO [752] Re: saarka
To je skok :-)
Jako, třeba něco takového?

rybicky.net/nadrze/29014-3000

Rozhodně bude lepší to probrat s manželem ;-)
Nápad to není zlej, ale ono je to hlavně o penězích, údržbě, času. Taky je potřeba si ujasnit, jestli u toho opravdu zůstanu, jinak budete mít zabudovanou maxivanu ve zdi. Taky se něco takového musí pořádně vymyslet - z které strany se v tom vrtat, kam se bude odkalovat a vypouštět voda, odkud napouštět, jakou techniku..

Ale od dvacetilitrového setu od AquaElu je to megaskok :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 12:29 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: saarka
+1000...
Jen vyřešit šířku stěny vs šířku akvaria... 50x50x150by byl asi minimální rozměr kterej bych cpal do zdi. Klidně 60, 70cm vejsku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.11.2018 12:20 Žena saarka [21] Re: PetrO
Včera jsem čučela do PC do 2:00 a je to bomba, když to má někdo krásné. Dnes kolegyně vnukla nápad...manžel mě asi zabije. Opravujeme starý dům, má dlouhou tmavou chodbu..tak bych chtěla zasadit akvárko do zdi, svítilo by na chodbě a koukala bych na něj i v obýváku :-D hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2018 09:07 Muž PetrO [752] Re: saarka
Tyhle sety..opravdu nevím, jaké jsou. Ten shrimp 3o set doma máme a nakonec opravdu zůstalo jen akvárium. Ale tím nechci říct, že by ty sety byly špatné.
Všeobecně se ale uvádí, že je lepší seskládat vše zvlášť.

Asi takhle - pokud pořídíte set a u akvaristiky zůstanete, tak zcela určitě většinu setových věcí časem nahradíte.
A možná pořídíte i větší akvárium (takhle vše proběhlo u nás, setový AquaEl byl původně pořízen pro dceru ;-) ).
Pokud u toho nevydržíte, tak je jedno jaké akvárium skončí na půdě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.11.2018 05:57 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: saarka
Za sebe bych doporučil aspoň 100l. Pokud teda nejste omezeni prostorem. Rovnováha se v tom udrží mnohem snadněji a dá se tam už dát trochu ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 00:26 Žena saarka [21] Re: saarka
A co tedy toto??AquaEl Leddy 60 akvarijní set 54 l černý Bude stačit v zákl. výbavě, nebo AquaEl Pearl High 40 rovné. Jakého výrobce akv. preferujete. Tyto vypadají docela hezky

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 00:00 Žena saarka [21] Re: PetrO
Děkuji. No uvidíme snad se nám zadaří a bude z dárku radost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2018 23:49 Žena Hanumana [71] Re: PetrO
Topítko záleží na osazenstvu, ale ve spoustě případů vůbec není nutné pokud nebude akvárium na nevytápěné chodbě. Taky jsem myslela pořídit zvlášť akvárium a příslušenství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2018 23:38 Muž PetrO [752] Re: saarka
Také jsme pořídili původně AquaEl Shrimp set 30 a z celého setu zůstalo nakonec jen to akvárium.
Osobně si myslím, že je lepší koupit samotné akvárium 60x30x30 a k tomu dokoupit filtr a světlo. Třeba

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Filtr používáme

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Ale klidně by mohla být čerpací hlava s kostkou biomolitanu.

Plus nějaké topítko.

Možná to vyjde dráž než set, ale ve finále bych to už dnes také radši udělal nějak takhle..

Jinak přeji hodně zdaru v zařizování ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2018 23:14 Žena saarka [21] – Re: Hanumana
To já si nechám poradit.. ..nejsem zase takový knihomol abych to 100 let nastudovávala...mám malinko většího koníčka, takže nemám tolik času. Stačí, že už 2 večer ponocuji ;-)
Mám ráda, když už něco mám, aby to bylo hezké a aspoň trochu to mělo hlavu a patu a zúčastnění "nestrádali" :-D

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2018 22:53 Žena Hanumana [71] Re: saarka
Neříkám že to nejde, bettu tam klidně dejte ale samotnou. Když ji na stěnu pověste zrcátko tak se bude předvádět a bude na co koukat ikdyz bude sama. Je možné že budete mít štěstí a vše bude klapat. Jen jsem myslela na citlivé srdce malého děcka, přece jenom my dospělí to bereme jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2018 22:46 Žena saarka [21] Re: Hanumana
Manželova sestřenice nás navnadila, její dcera měla bettu v malém holém akvárku snad 4 roky. Tak já s takovou radostí, že uděláme větší a hezké a dáme tam tu nádheru a vy tak :-(.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2018 22:36 Žena Hanumana [71] Re: saarka
Krevety jsou potvory na nezajete akvárium tak bych je moc nedoporučovala z pohledu toho že by mohli hned na začátek pomřít a syn by byl smutný. Beta je tu taky jako jedna z nejčastějších marodu, ale je to i tím že už v prodejně bývají v mizerné kondici. Já být na vašem místě a mít prostor tak pořídím akvárium aspoň 60x30x30 a dám do něj nějaké hodně odolné ryby (hlavně kvůli synovi), k tomu světlo, filtr a obyčejný písek. Podle mě objem kam se dá dát už pár rybek a přitom s údržbou to vyjde nastejno jako male. Ale neříkám že je to nutne ano
Edit: čistič je spíš v uvozovkách. Dala bych šneky, ať už obyčejné okruzaky nebo nějakou neritin nebo clinktona a nebo ampularie (ta je ale dost velika). Pokud chcete nejakou rybu na dno tak asi myslíte panceřníčky. Ti by taky mohli být (ale do 20 litrů asi spis ne)ale úplný uklízecky to nejsou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2018 22:32 Žena saarka [21] Re: Anthrax
Prý jsou nějací 2-5cm tak jsem myslela že ten by šel.A co tedy jako čističe, šneka?? No s krevetou s tím počítám, že buď bude mít betta dobrou ňamku a nebo společnost :-). A větší to je kolik???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2018 21:38 R Muž Anthrax [4739] Re: saarka
Zdravím, ancistruse určitě né. Koukni se jak to je velká ryba. Pro bettu je ten objem ok. Ale to topítko má fixní teplotu 25 stupňů. Ideálnější by bylo tak o dva stupně víc. No a je celkem dost možné že betta krevetky zbaští. :-) Takže za mě buď betta nebo krevetky. Pokud krevetky, tak bych dal alespoň 8.
Ale pro sedmileté dítě bych doporučil větší objem. Tohle plivátko mu neodpustí moc chyb. Větší akvárium toho snese víc. Výměny vody jsou individuální. Obecně čím větší akvárko tím méně časté výměny vody bývají zapotřebí. Ale záleží na spoustě faktorů (osádka, krmení, množství rostlin atd.). Ve dvaceti litrech bych být vámi měnil 1/3 objemu dvakrát týdně. Po čase, až se prostředí v nádrži ustálí, třeba bude stačit výměna 1/3 jednou týdně. Ale to je jen odhad. :-)
Samozřejmě s nasazením ryb bych počkal až se akvárko pořádně zaběhne. Čili zhruba měsíc. U krevetek klidně déle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2018 21:18 Žena saarka [21] – Začínáme
Dobrý den. Prosím o radu. Syn si na výlovu natahal celou dětskou vaničku rybiček.Poctivě se o ně už 3 týden stará a rybky kupodivu i bez vzduchu žijí :-). Do té doby než přijdou mrazy. Přemýšlím, že bych mu pořídila akvárko. Myslela jsem si na AquaEl Shrimp Smart akvarijní set 20lpro bettu, nějaké rostlinky, 4 krevetky a třeba jedno M ancistruse. Pokud by to nebylo moc na tak malé akvárko. Ale někteří nás zrazují, že tyto malá akvárka jsou na....
Tak nevím, ale přijde nám pro kluka (7 let) zbytečné pořizovat nějaké velké.
A ještě jak často se mění voda v takto malém akv. 1x za týden??? Děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.05.2018 07:06 R Muž ctibum [6872] Re: Maq
CO2 měla jen v Lučním a poslední rok jela bez něj (když pominu CO2 Vital). A z deníků mi přišlo, že hlavní problémy s rostlinami plynuly z nedostatku času na údržbu.
Chci tím říct, jestli není pro úplného začátečníka, který navíc nemá konkrétní plán, jednodušší stavět na tom, co by v té vodě mělo jít, než se hned puštět do RO.
Ale je to názor Pražáka, který vodu řešit nemusí a který to neláme přes koleno a když něco výrazně neroste, tak zkusí něco jinýho, takže se hádat nebudu... pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 22:49 Maq Re: ctibum
Tak dávala céóčko, dvě třetiny seznamu nerostly, a ten zbytek byl krásný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 22:17 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maq
Ale na živorodky je to super a spousta rostlin v tom poroste ráda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 20:52 Maq Re: snad
Brněnská voda.
Měl bys si rovnou dát na seznam reverzní osmózu. Myslím to úplně vážně. Pořídíš ji za ty peníze, co jsi ušetřil na výživném substrátu, a na rozdíl od něj tím zásadně pomůžeš rybám a rostlinám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 18:52 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: snad
snad napsal: rád bych přistoupil k pořízení akvária a neživé výbavy.
Ja by som odporučil zaradiť do zoznamu i hadicu a čerpadlo na výmenu vody, ono meniť 30 % vody v 200 l akvárku vedrami nie je veľká psina. Takto napustím do vane, hadicou vypustím do WC, potom ju napojím na čerpadlo vo vani, kým vypijem kávu je voda v akvárku, a hlavne -- baví ma to, teda sledovať ako voda v akva pribúda a káva vonia :-D

Len pozor na to, ako vysoko to akvárko je, nie každé bežne dostupné akvaristické čerpadlo vytlačí vodu vysoko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 18:32 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: snad
Vodu máš dost tvrdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 17:45 snad Re: vaaclav
Fotka k příspěvku Z kohoutku mi teče viz obrázek :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2018 15:59 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: snad
Dcera studuje v Brně. Mohu po ní poslat ceratophyllum nebo nějaké kryptokoryny (wendtii, pontederifolia).

Edit. Jedna akvaristka v Brně bohužel nedávno zemřela a její dcera se před dvěma týdny v diskusi ptala, zda by někdo nekoupil její akvária rybicky.net/nadrze/21167
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 15:51 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: snad
Zjisti si co ti teče z kohoutku aby jsi věděl co a jak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 15:32 snad Re: vaaclav
Jsem z Brna. Akvárko bude cca 10.6. připraveno k osázení (lepí mi ho na míru, tak to bude trochu trvat). Samozřejmě rád nakoupím rostlinky nejlépe od akvaristy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 15:30 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: snad
Vaaclav má dobrou poznámku. Nehledej rostliny v obchodech, ale zjisti, jaké zkušené akvaristy s přebytky rostlin máš v blízkosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 15:20 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: snad
Jestli to není tajemství tak odkud přibližně jsi. Rostliny se dají sehnat celkem za levný peníz nebo i zadarmo. rybicky.net/inzeraty/prebytky/rostliny na Pražských srazech dokonce ve velkém množství. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2018 15:06 snad
Díky všem za rady a rád bych poznamenal, že výživný substrát jsem si už definitivně vyškrtnul ze seznamu :-)

Jinak mi z toho už jde hlava kolem. Velký echinodorus? Když hledám echinodorus, najdu vyšší desítky druhů :(
Mně jsou ty rostlinky totálně volný, v tom kladným smyslu, že se mi všechny líbí a je mi úplně putna, co tam dám, pokud to bude pěkně středně hustě až hustě zarostlý a bude se tam dařit malým nenáročným hejnovým rybkám a všechny ta havěť tam bude spokojená. Fakt mi to nemusí ladit ke koberci nebo nábytku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 14:46 R Muž afc1886 [14655] Re: snad
Fotka k příspěvku :) Nemáš důvod se vzdávat rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_wendtii_tropica ,já ji mám v akváriu 50 cm vysokém a pořád mi přibývá, že nevím co s ní. Když už se mi zdá, že jsem ji vymezil místo v akváriu, tak vyleze někde nečekaně.
Edit- Totoo je fotka z pravého zadního rohu, kde se dostanu jen tak tak telefónem. Jinak ji mám zasazenou v přední části akvária.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   22.05.2018 14:37 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: snad
Výška 50 cm?

Doprostřed jeden velký echinodorus.

Nebo deset rostlin Cryptocoryne aponogetiifolia.

Obojí ještě doplnit něčím nízkým, nenáročným na svétlo.

Nebo dej kombinaci leknínů a kryptocoryn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.05.2018 14:29 R Muž Anthrax [4739] Re: snad
Já bych ti doporučil dát třeba 2-3 druhy dopředu, 2-3 dozadu a něco na hladinu (třeba růžkatec) a něco na dekorace. Vždycky se může stat, že i té nejméně náročné rostlině se u tebe nemusí dařit. A co potom. Hlavne tam těch rostlin nasaď hodně, co se týče množství,, ať nedáš šanci řasám. Na to z ktereho světadílu ta rostlina je bych moc nehleděl, hlavně aby odvedla svou práci. Stejnak jsou všechny z pěstírny. ;-)

Tady si můžeš vyhledat rostliny přesně podle tvých požadavků rybicky.net/atlasrostlin/hledat/ :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2018 14:24 Muž ZDRI [1415] Re: snad
Pokud se Ti líbí Egeria densa, ještě více se Ti bude líbit Egeria najas. Je taková hezčí, jemnější a snáší vyšší teplotu. Obě jsou klasický rychle rostoucí plevel, ideální do nově založeného akvária (postupně ji ale pak budeš v akvárku omezovat, protože roste až moc a pořád se musí prostřihávat/vyhazovat). S většinou poznatků v článcích JirkyŠ souhlasím, ale zrovna tato Egeria se může sázet i do dna, krásně koření. I když ji nezasadíš, stejně má tendenci vysílat vzdušné kořeny a kotvit se do dna.

Nepíšeš, odkud jsi, kdybys měl cestu kolem ČB, mohu věnovat plnou krabici hezkých zdravých kytek (E.najas).

PS: Hodně bych si rozmyslel nějaký "výživný substrát", pro začátečníka je hodně těžké s ním pracovat.

PPS: Valisneria torta dopředu mi nepřijde jako nejlepší nápad. To, co se v ČR pod tímto názvem prodává, je reálně mnohem vyšší a udělá neprostupnou hustou clonu (mám ji doma také ...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 14:21 snad Re: JirkaŠčobák
Vida, úplně jsem pominul fakt, že musím zohlednit výšku akvária. Vzal jsem to znovu a trochu poctivěji.

Představy:
- nenáročné
- do akvária 200l s výškou 50 cm (tj. vody asi 35-40 cm sloupec (?))
- nezdá se mi vhodné dávat tam pro začátek mnoho druhů, klidně tedy jen dva
- protože jsem koukal, že malé nenáročné hejnové rybky jsou například parmičky a dánia, které jsou z Asie, měl bych asi také pořídit rostliny z Asie, ať to má nějakou logiku

Dozadu:
Hygrophila angustifolia www.rataj-spk.cz/…

Do středu:
Hygrophila siamensis www.rataj-spk.cz/…

Nižší vzrůst dopředu, nenáročná:
Vallisneria Torta www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   22.05.2018 14:05 R Muž Anthrax [4739] Re: JirkaŠčobák; snad
JirkaŠčobák napsal: uvažuj akvárium o objemu 60l. Bude pro ně mnohem vhodnější.

On ale už má zařízenou stěnu na 200 l akvárko. ;-) Přijde mi trochu nesmyslné, aby si pořizoval kvůli konkrétnímu druhu rostlin nižší a menší akvárko, když mu ani moc na druhu rostlin nezáleží. :-) Notabene ty kryptokoryny pokud se jim bude dařit, tak porostou i v těch 40 cm. U mě prospívají v nádrži vysoké 50 cm. :-) myslím že mu trošku zbytečně motáš hlavu. ;-)

To snad: Já si myslím, že pokud vybereš nějaký čistotný druh ryb a rozumně náročné rostliny, kterých tam bude dostatek, tak to máš co se týče výběru techniky celkem v pohodě. Akorát ten zásobní substrát se mi taky nezdá, jak píše Maq. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 13:41 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: snad
Mě C. wendtii rostou v akváriu vysokém 25 cm. 40 cm je zbytečně moc. Viz rybicky.net/fotogalerie.php…
Egeria je rostlina, která ti poroste i v třílitrovce na okně. Hlavně ji nestrkej do dna a nech vzplývat pod hladinou.

Pokud chceš stavět na těchto dvou rostlinách, pak uvažuj akvárium o objemu 60l. Bude pro ně mnohem vhodnější.

Edit: Ještě jinak. Kup egerii a vraz ji do třílitrovky na okno na měsíc. Než utratíš strašné prachy za vše možné, ověř si, že ji dokážeš takto udržet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 13:29 snad
Když bych měl vybrat nějaké rostliny, tak dozadu by se mi líbila třeba tato:
surpanblog.cz/…

A do středu tato:
surpanblog.cz/…

Popravdě, ty rostlinky do akvárií se mi líbí všechny, vyberu prostě něco méně náročného a pokusím se to pěkně rozrůst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 13:16 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: snad
Potom všechno, co doopravdy potřebuješ, je akvárium a světlo. Ostatní až tehdy, když ti to vyplyne z nutnosti :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.05.2018 13:00 snad Re: JirkaŠčobák
Díky, chápu, jak jsem psal, rád se přizpůsobím. Když bych se vyjádřil k tomu článku: ano, chci více rostlin, ne, nechci designové akvárium, ano, jsem pro rostliny rychle rostoucí, jednoduché.
Já po žádné konkrétní rostlině ani rybě netoužím, nemám vybraný nějaký vzhled toho akvárka (resp. tedy mám, ale jen v rámci "hodně rostlin a rybky malé hejnové nenáročné"). Cílem a principem je vytvořit pro život příjemný ekosystém a pozorovat ten život tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 12:48 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: snad
Nejdřív se rozhodni, jaké rostliny. Až podle toho, jaké budou, se rozhodni, jaká technika! Až podle toho. Ne dřív.

Čti: dennikn.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 12:36 snad Re: snad
Tak koukám, že k tomu světlu budou ještě nutné držáky:
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 12:17 snad Re: JirkaŠčobák
Rostliny ještě nemám vyjasněné. Dám tomu všemu čas, první ryby bych dával až v létě (máme teď doma hromada další práce). Moje požadavky na akvárium jsou tyto:
- spíše více rostlin
- malé rybky s hejnovým chováním

Nic víc specifického, přizpůsobím to tak, aby se tam tomu živému hlavně dobře žilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 11:52 R Muž ctibum [6872] Re: snad
Místo barvy dej samolepící černou tapetu. Instalace 15 minut i bez zkušeností...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.05.2018 11:47 Maq Re: JirkaŠčobák
A byl by první, kdo dal tunu výživného substrátu a na to jeden anubias? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 11:40 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maq
Náhodou, kdyby nenapsal výživný substrát, mohli bychom si myslet, že chce dělat akvárium bez rostlin :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2018 11:25 Maq Re: snad
... až na ten výživný substrát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 11:23 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: snad
Jaké tam chceš mít rostliny? Úplně základní otázka, od které se odvíjí vše ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 11:00 snad – První akvárium
Dobrý den,

před časem jsem se zde radil, zahájil jsem projekt obývací stěny s akváriem. Nábytek je nyní hotov a rád bych přistoupil k pořízení akvária a neživé výbavy. Sestavil jsem si seznam a rád bych poprosil o kontrolu, jestli je to OK, něco jsem nepoddimenzoval nebo naopak nepřehnal.

1. 200 litrové lepené akvárium Sklorex, rozměry 100 x 40 x 50, 10mm sklo
2. Proudový chránič, prodlužovačka, spínací hodiny s baterií
3. LED osvětlení Chihiros LED A serie 90-110 cm 55W A901:
www.akvarista.cz/…
4. Filtr externí EHEIM Professionel 4+ 250
www.rataj-spk.cz/…
5. Topítko Eheim thermocontrol 150 W:
www.sklorex-akvarium.cz/…

To by byl ten základ. Následovat bude:
- Barva černá na zadní stěnu
- Kbelík
- Silikonová hadice
- Síťka
- Dlouhá pinzeta
- Teploměr
- Odkalovač
- Písek tmavé barvy
- Kameny, kořeny tmavé barvy
- Výživný substrát

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.04.2018 11:03 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: LeRi
Odstranění rostliny s mohutným kořenovým systémem může být u kryptokoryn příčina rozpadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 10:48 Muž LeRi [315] Re: Jája
Hnojiva dávám pořád stejné množství týdně při výměně vody 2,5 www.rostlinna-akvaria.cz/… a neodkaluji,akorát jsem ještě tahal ven velký Echinodorus Indian Red.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=701