Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 62 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2014 21:09 R Muž romant [27987] Re: akvárkomen
Akvárium 100 litrů, tak nějak do malawi a do toho tetry, to tak nějak nejde dohromady. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 21:06 Muž akvárkomen [1] Re: grunda
Moc dík za radu potlesk
..ta 3D tapeta byla/jěště pořád je docela takový sen, jakože jedno takové docea přaní.. ještě bych docela rád věděl jaké tetry :-( , jakože jaké by se hoily do AQ které bude založené nějak do Malawi coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 20:26 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: akvárkomen
nevidím v tom vůbec problém, do akva hejno teter a bude to paráda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 19:39 Muž iggy [31] - MiniakváriaRe: MichoCZ
naprostý souhlas, při hloubce 50 cm ať si dá 3D pozadí, do 30 cm tapetu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   18.03.2014 16:31 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: akvárkomen
A musí tam nutně být 3D pozadí? Příjde mi to jako zbytečné plýtvání místem. Stačí černá tapeta a potom by to akvárko mělo smysl. Jinak bych do toho nešel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 16:28 Muž akvárkomen [1] – Vhodné AQ ?
Už delší dobu mám chuť založit nové AQ, minulý týden se mi naskytla možnost si zebrat relativně zachované 107 L AQ. V tom mně napadlo žeby mohlo být v "novém" pokoji pro hosty, na šířku má 30 cm když odpočtu nějakéch 2-10 cm pro 3D pozadí zbyde místama na šířku jen 20 cm volného prostoru pro ryby. A tak by mně zajímalo jesti se vyplatí takové AQ zkládat, jsti by nebylo moc těsné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 16:26 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: amrtin
To je dobrá úvaha. Ale úplně zlikvidovat taky není ideál. Určitě je lepší na likvidaci N látek nějaká pěkná rostlinka jako rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora nebo rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum než ten šílený okřehlek. Já rostlinky jen zredukoval, ale ne úplně. Je na nich krásně vidět, kolik je v akvárku živin. Pokud rostou jako splašené, tak mají všeho dost, pokud je přírůstek minimální, tak můžu přidat hnojivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2014 15:33 amrtin Re: jmalyska
Tak ty rychlerostoucí jdou po zajetí akva dát pryč,např.někomu dalšímu ke stejnému účelu ;-) a osadit akva náročnějšími.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 12:17 Muž jmalyska [167] Re: Luvy
Já zásadně nepoužívám papírkové testy, ty jsou nepřesné. Mám dva (resp už tři) měřáky. Dva od firmy ADWA na pH/°C a uS/TDS ppm a třetí je pouze digitální pH metr pro online sledování a spínání CO2. Tvrdost vody se dá odvodit z uS a TDS.
Rostliny, no ono je to 50:50. Rychlerostoucí se po stabilizaci akvária rozrostou, že to nebudeš stíhat stříhat, já třeba přerefuji středně rychlé a o to jich více. Já odkaluji zřídka, jen u předního sklad, eventuelně kde jde vidět velký nános. Mezi kořeny a kameny se stejně odkalovačem nedostanu. Na tvou prezentaci se rád podívám a když tak napíšu komentář.
Tekuté CO2 budiž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 09:22 Muž Luvy [0] Re: romant
Dle Vašich rad jsem se tedy zaregistroval a vytvořil prezentaci svého akvária, je pod stejným nickem jako píšu tady. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 09:20 Muž Luvy [0] Re: jmalyska
Děkuji za připomínky. O reverzní osmoze už jsem četl, ale myslím si, že je to pro mě dosti drahá záležitost. Co se týče velikosti akvária, tak bohužel větší si nemůžu z důvodů volného místa dovolit, i když samozřejmě vím, že taková nádrž by pro začátek byla lepší a jednodušší na chod. Používáním CO2 jsem nemyslel celý systém, ale jsou přípravky, které do vody dokážou CO2 dostat například pomocí tekutiny, tak asi to jsem myslel. Díval jsem se na Vaši nádrž a chtěl bych se zeptat, jak dokážete takhle přesně zjistit všechny parametry vody. Já si koupil nějaké ty papírkové testy, ale při mojí barvosleposti nejsem schopnej to tak dobře určit? Jaké byste mi s ohledem na Vaše zkušenosti doporučil dno? A poslední dotaz,nějaké rychle rostoucí a nenáročné rostliny jsou například jaké? Co se týče ještě tedy mé obavy z hustě osázeného akvária tak jeho následné čištění... Předem děkuji za případně zodpovězení dotazů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.03.2014 19:04 R Muž romant [27987] Re: lm222
To co ti popisuje kolega designer je přesně to nač upozorňuji já a tím je krmení pro vytvářející se nitrifikační bakterie a já používám ono lehký zakrmení suchým krmením a nepotřebuju v akváriu nechávat vyhnít salát, ale nic proti tomu, taky se to dá. Jenom bych neustále připomínal význam výměn vody, tedy rozhodně před i po vpuštěním ryb, neb křehká vytvářející se rovnováha se tím příchodem producentů odpadních látek může zhoupnout a dočasně hodnoty nežádoucích N látek v podobě dusitanů zvýšit, což pro rybí osádku není dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 18:53 Muž patamatix [408] Re: lm222
Tak samozřejmě že vytváří odpad,ale pokud v akva nebude žádný živočich a tudíž odpad,tak se těžko bude rozbíhat celý biologický systém. A co se týče přemnožení,tak to závisí na eventuelním překrmování. Ale ukočírovat se to dá ;-)
EDIT:počty nevím,piskořky ty bydlí v písku,takže nespočítám a okružáky nepočítám,když se mě zdá,že jich je moc,tak to zredukuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 18:51 lm222 Re: patamatix
V jakém počtu a AQ je máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 18:49 lm222 Re: patamatix
A nemusím se bát přemnožení? Neznečišťují vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 18:48 lm222 Re: Designer
Zní to bizarně. :-D Ale zkusíme to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.03.2014 18:44 Muž patamatix [408] Re: lm222
Ve správném počtu jsou to pořádný dělníci. A taky ti správní. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 18:42 lm222 Re: MarekP
Šneky? Opravdu? Myslela jsem, že šneci jsou nevítaní hosti, které je těžké vyhubit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 18:37 Muž patamatix [408]
Šneky určitě,taky mám teď akva v záběhu a mám tam piskořky a okružáky,jinak by se akva jen tak nerozjelo. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 18:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lm222
Rekneme radeji po mesici.

Mozna se ta metoda zda hodne experimentalni, ale funguje, takze jestli chces, vsechno zprovozni, spar v misce hlavkovy salat (par listu podle velikosti akvaria) a pak to do toho akvaria hod. Za 14 dni se rozlozi (nakonec z nej nic nezbyde), pekne krmi filtr, vodu nech mesic tak. Pak vymen pulku vody, dalsi den jeste jednou pulku vody, a dalsi den uz muzes pro ryby :-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 18:36 Muž FD [-4] - MiniakváriaRe: lm222
možná i víc ale ty 3 týdny už docela jdou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 18:35 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Zaběhnutí to ano, ale aby to bylo to správný zaběhnutí, jak jsem již psal kolegovi. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 18:35 Muž MarekP [812] - MalawiRe: lm222
4 týdny jsou lepší a jak dodal romant. Tak na rozjezd hned ze začátku nějaký šneky a občas tam nadrobit trochu krmiva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 18:34 Muž patamatix [408] Re: romant
To ano,ele je potřeba klást důraz na zaběhnutí akva měsíc minimálně a pak teprve vysadit ryby,pokud toto dodrží,tak samozřejmě souhlas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 18:34 R Muž romant [27987] Re: lm222
Vše potřebné se dočteš v odkazech v modrým rámečku nahoře v tomto vlákně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 18:32 lm222
Určitě nekoupíme akvarko, nenapustime vodu a hned ten den nevypustime ryby. :-) Abych ale řekla pravdu, tak nevím, kdy je vhodná doba na vypuštění ryb. 3 týdny po napuštění vody a zasazeni kytek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 18:32 R Muž romant [27987] Re: MarekP
Akvo bez ryb musí bejt něčím krmený, jinak to po nasazení ryb stejně nedopadne nejlépe, takže nechat zajet souhlas, ale s přítomností šneků a občasnýho nakrmení bakterií špetkou suchýho krmení a budu spokojen s poskytnutou radou. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 18:30 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Zase bych z toho nedělal takovou kovbojku, ono je kolikrát lepší, když je prověřený, nebo odkaranténovaný zdroj, dávat najednou a podržet si to výměnou vody, to je daleko důležitější rada, jenž musí být začátečníkovi vtloukána do hlavy. :-) Zčátečníci jistě prominou, tedy ti jenž to myslí vážně, zcela určitě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 18:28 Muž MarekP [812] - MalawiRe: patamatix
Já bych akva nechal hlavně nejdřív pořádně zaběhnout bez ryb a až pak nějaké pořídil. ano Ale vím, jak jsi to myslel. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 18:25 Muž patamatix [408] Re: MarekP
Souhlasím s těmi rybami,jen bych začal s menším počtem. Lépe je vysadit třeba 10-15 ryb a až se akva pořádně zaběhne,tak dokoupit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 18:23 Muž patamatix [408]
Výběr akva na "odzkoušení" je dostačující,akorát pro terčovce je akva velice malé a pro začínajícího akvaristu to není vhodná ryby. Jinak ty ostatní ryby určitě ano. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 18:22 Muž MarekP [812] - MalawiRe: lm222
Já mám v 60 litrech Pand 5 a řekl bych, že to je minimální počet. V tvém akva si jich umím představit klidně 10-12. 20 Neonek je v pohodě, klidně bych dal 30, ale záleží na tom, co plánuješ ještě k nim. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.03.2014 18:19 R Muž romant [27987] Re: lm222
Pokud jsou ty terčovci plánováni do těch 120 litrů, tak to je špatná úvaha a rozhodně bych od ní upustil, se zbytkem nemám problém. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 18:19 Žena Turbínka [2558] Re: lm222
20 neonek ano, pandiček víc klidně 8 a terčovce bych nedoporučovala do rukou začátečníka, pokud chceš nějakou větší dominantní rybu spíše bych volila párek čichavců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 18:13 lm222
Nemohla jsem najít diskuzi a ona se přesunula.. :-)


Nakonec koupíme to 120l. Chceme si to všechno osahat, vyzkoušet. Pro začátek zkusíme toto. Do tří let se chceme stěhovat, tak pokud nás to chytne, tak do konečného bydlení bychom si pořídili třeba i 500l akvarium někam do prostoru. :) Nevíme, do čeho jdeme, tak aby to teď nebyla zbytečná investice. A navíc by stěhování nebylo jednoduché.

Ale moc děkujeme za rady. Až bude hotovo, vyfotim ho.
Skalary kupovat nebudem, ale co říkáte na 20 neonek, 2 pandy a 3 terčovce? A nezdá se vám osvětlení 0,25w na litr málo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.03.2014 17:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michalt
No driv mne stvalo jen 40cm na vysku, ted se snazim o hezkou podvodni zahradku, 50cm na vysku uz mam, a desne mne stve jen 40cm na sirku. At je to velke jak chce, dokud se v tom neda potapet, akvarista nemuze byt spokojeny (cest vyjimkam). Libi se mi velke Cichlidy, ale kdyz vidim, jak je 200l akorat Ramirezkam, "potreboval" (tohle potreboval asi vysvetlovat nemusim) bych asi tak kubik vody v jednom kuse :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2014 17:32 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Designer
Jen pak pozor na podstavec, protože stolek, který unese 150 kg, nemusí unést 270 kg. Na tu výšku je pak potřeba promyslet taky osvětlení, aby dosvítilo až na dno. Ale to bude časem možná potřeba i u toho setového 120 litrového. Takové akvárium opravdu vypadá na pohled menší, než si člověk představí, když se jen napíše číslo s objemem nebo rozměry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 17:29 Muž patamatix [408] Re: Designer
Nedá se jinak než souhlasit,jen dodám,že mnoho akvaristů odradilo od akvaristiky počáteční neúspěchy,které se v malých nádržích vyskytují častěji než u těch větších. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   15.03.2014 17:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lm222
Zaberes metr na delku, takze predpokladam, ze 30 nebo 40cm od steny je to celkem fuk, tak proc mit tak male dno, bude Te omezovat. Zrovna tak uz ted vidis, ze Te omezuje vyska akvaria (treba kvuli Skalaram), a nad nej toho doma stejne moc nedas, takze omezovat se ve vysce nema vyznam a 50cm uz dava zase jine moznosti. Takze jsme na 100x40x50 (50cm na vysku), coz je 200l, a mas uz rozumnou velikost akvaria, aby Te az tak moc neomezovala (i tak je to jeste omezujici, ale uz ne tak moc). A pokud muzes 100x50x50, moc to ocenis, az budes sazet rostliny, do tak velkeho dna je zase vic kam a akvarium uz ma i jakousi "hloubku pohledu".

Jak zacnes zahradnicit, kazdy kousek dna je fajn, a u ryb vedet ze muzes ledacos... ony i male rybicky oceni slusnejsi vodu (snadneji udrzitelnou) velkeho akvaria.

Mozna si ted rikas, je to blazen, ale jestli Te to chytne, rad Ti to pak pripomenu :-D . Asi se Ti zda, ze resis jesti 96l nebo 120l a nejaky blazen Te tady presvedcuje o 200 ci 250l. Jenze si to schvalne zkus s kusem papiru, jak velke ktere akvarium je, a rychle zjistis, ze prostoru to zabere navic minimalne, ale ty mas akvarium o dvojnasobnem objemu, a muzes si pak lepe vybrat i co v tom bude zit ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 14:25 Muž patamatix [408]
A ještě,se říká,že pro akvaristu je po čase každé akva malé smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2014 14:22 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: lm222
Souhlasím s Patamatixem. Jinak skaláry nekupuj. Potřebuji větší a hlavně vyšší nádrž. Více neonek a pancéřníčků. Jsou to hejnové rybky a zrovna do té 120ky to bude paráda. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2014 14:20 Muž patamatix [408]
Určitě čím větší tím lepší,někdo si myslí,že pro začátek stačí něco malého,ale je to naopak ;-) Koupil bych co největší s ohledem na finance a prostor,ale nemyslím zrovna 600l :) Větší akvárium dokáže více tolerovat drobné chyby začátečníka.
EDIT: určitě by to chtělo do začátku nastudovat něco málo základu a rozmyslet si co budu chtít chovat za ryby aby pak měly dost prostoru :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 12:51 lm222 – velikost akvária, co dokoupit, jak začít
Ahoj. Už delší dobu uvažujeme o koupi akvária. Líbí se nám set od Cat-gato. Manžel si myslí, že bude stačit tento 94 litrový. akvaria.heureka.cz/… Mně se zdá malý a radši bych brala toto akvaria.heureka.cz/… Jaký je váš názor? A co všechno bude zapotřebí dokoupit? Rádi bychom rybky, které nedělají bordel. Třeba 8 neonek, 6 skalar a 3 panceŕníčky. Myslíte, že by to šlo?

Moc děkuju za rady a pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 08:43 Muž secrof74 [27] Re: Luvy
Těch způsobů, jak se zbavit roduchy je několik. Ale jak tu již bylo řečeno, chce to prezentaci. Prozatím bych snížil dobu svícení a proud vody z filtru. Píšeš, že ti a akvárku nebyla téměř rostlinka a to je největší problém. Nasaď tam spousty rychlerostoucích rostlin aby sebraly živyny pro růst řas. Dno take není žádný zázrak. Udělej prezentaci, pak se bude dát poradit lépe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2014 20:00 Muž jmalyska [167] Re: Luvy
Jiné dno, jinou zářivku (obyčejnou, žádné GLO), lepší filtr, měsíc nechat zaběhnout a postupně ryby. Rostliny rychleroustoucí, stejně ti porostou málo. CO2 ne, akva je na to malé a neuhlídal by jsi jeho hladinu-množství. Kupovat k tomu CO2 sety a pH metry je neekonomické, to raději ten set vyhoď a kup si pořádné akvárko nad 250 litrů. Ono se to nezdá, ale čím větší, tím lépe to akvárko samo o sobě funguje, není třeba tam nic lít (chemie) a je s tím méně práce. Já mám doma dvě 63 litrové a jedno 360 litrové a o ty dvě malé se musím furt starat, za to velké jede přes půl roku bez mého zásahu. Jen krmím...
PS: 15W stačí i na 63 litrů a rostou v něm i náročnější, jen to chce vědět jaké, taky hrajou roli parametry vody, co se do akvária lije. Tvrdá voda není moc ok - od toho Reversní osmóza, gůůgluj. A založ si prezentaci, třeba to pak bude stát za to ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   14.03.2014 18:00 R Muž romant [27987] Re: Luvy
Z tvého pojednání je zřejmé, že si svoje chyby uvědomuješ a to je první krok k nápravě. Jako další bych viděl se zde zaregistrovat, vytvořit prezentaci předmětnýho akvária, tak jak teď vypadá, uvést co nejvíce informací o daný nádrži, dodat fotky a jistě se po tom informačním nasycení dobrat nějakého smysluplného řešení, taky aby to fungovalo v mezích možností. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 17:39 Luvy – Dotaz
Dobrý den, jsem začínající akvarista a mám pár dotazů. Před půl rokem jsem založil společenské akvárium z koupeného setu 54 l. Dno jsem namíchal ze štěrku černého a bílého zrnitost 5 - 7 mm a písku o zrnitosti 1 - 2 mm. Zasadil jsem rostliny a nechával jsem zaběhnout. Ač máme tvrdou vodu, rostlinám se kupodivu dařilo, ale pouze do té doby, než přišly rybky do nádrže. Zřejmě jsem udělal začátečnickou chybu a rybky jsem chvíli překrmoval. Takže se mi po nějakém čase objevila ruducha. No a od té doby se jí nemůžu zbavit. Pravidelně vyměňuju vodu, dávám si pozor na krmení. Ale co se objevila ruducha cca po 4 týdnech co jsem do nádrže dal rybičky a překrmoval je, tak rostliny začaly strádat, začaly blednout, uhnívat atd. Ještě tedy napíšu nějaké informace o nádrži, je to tedy 54 l, filtr vnitřní HL-BT 400 Hailea (bohužel na to že má být do akvária do 50 l je to pěkný a neregulovatelný honič vody), osvětlení zářivka 15 W SUN GLO, vzduchování pomocí vzduchovacího motorku a kamene, topítko 50 W.
Mám hned několik otázek. Jak se zbavit ruduchy? Zkoušel jsem otrhávat porostlé části rostlinek a stejně se objeví znovu. Zakoření rostliny v takovémto dně, nebo je třeba dodat nějaký substrát, či zvolit jiné dno? Mnoho diskutované světlo 15 W na 54 l je málo či se s tím prostě dá vyžít? Všude se totiž doporučuje 0,5 W/l. A zatím asi poslední dotaz, rostliny potřebují k růstu hlavně světlo a CO2 (samozřejmě opomíjím další živiny), je tedy obecně vždy potřeba CO2 dodávat? Vím, že obsah CO2 ve vodě se dá měřit permanentními měřidly, ale spíše mě zajímá, jestli obecně je vždy třeba dodávat? V akva mi už nezbyla téměř rostlinka, tak se potřebuji informovat, abych při dalším sázení neudělal další zbytečné chyby. Předem děkuji za reakce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 16:38 R Muž romant [27987] Re: bavorakr12
Jak píše kolega, chce to informačně nasytit a k tomuto účelu je vhodné si zřídit prezentaci s předmětným akváriem, kam uvést co nejvíce informací o nádrži, technika, ryby, rostliny, fotky, aby bylo tzv. z čeho vařit a mohlo se na problém podívat více lidí a dát v plen svoje názory. Takto to je jenom hádání a věštění z křišťálový koule. Jinak to přidání, posílení, výměna osvětlení dělaná skokově může tím spouštěčem být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 12:17 Muž Horác [3942] Re: bavorakr12
ano môže :o) ... (podrobnější odpověď vyžaduje podrobnější popis situace)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 12:14 Muž Horác [3942] Re: Eva
A ony rostliny potřebují UV záření? (když tedy pomineme jeho údajný vliv na vybarvení červených rostlin).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [62] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113260x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=3051