Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 115 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 11:40 R Muž Mrakoplash [1776]
Miniakvaria opravdu nejsou pro kazdeho a pise se o tom v tom casopise akvarium jak bylo zmineno.
kazda i minimalni zmena je po zasluze potrestana :-D a nedej boze aby se darilo rasam :-D

a koukam ze sem byl pomalej :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 11:40 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Lucianetta
jenomže já jsem zrovna doporučoval rybku kterej to vůbec nevadí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 11:40 Muž isamik [180] – Re: Somali
KONECNE!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 11:39 Žena Lucianetta [43]
johan: já tě chápu, ale to by si pak mohl říct každej o každé rybce... dám ji tam a ona z nedostatku místa stejně víc nevyroste... to teda moc společnýho s filozofií akvaristiky nemá tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 11:39 Žena Somali [98]
A máš pocit, že je to pro toho kapra přirozené? A že se mu to líbí? hmm hmm hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 11:37 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: isamik
proč nedokážeš pochopit, že když tam dáš 3cm kapra, že z něj nebude 40cm na vánoce
je rozdíl jestli děláš "miniaturizace velkého akva" nebo jen chceš mít akva na stole..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 11:36 Muž isamik [180] – Re: johan
Protoze nekdo tam da 10cm karase a neprijde mu to divne. To je debata hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 11:34 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: isamik
proč myslíš že nejsou pro každého?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 11:31 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Lucianetta
jestli máš okružáka ploského, tak ten vůbec ne. normálně ho zbírám ve strašně eutrofizované vodě pod dálnicí.. ale když nic nechcípe, tak se tomu daří X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 11:28 Žena Lucianetta [43]
Já mám nad akvárkem jenom světýlko, topení nemám (topíme dost), filtr ani vzduchování taky ne. Mám zatím v akva jen kytky a okružáky, chci krevetky a časem možná nějaká ta mikrorasborka. Všechno zatím funguje... a to jsem četla, že okružáci jsou extrémně citliví na kvalitu vody, takže podle nich jde spolehlivě poznat, kdyby bylo v akva něco v nepořádku...
EDIT: Isamik: cituju z toho odkazu: "Filtrace, vytápění: žádné" - ve 12ti litrech je fakt málo místa...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 11:27 Muž isamik [180] – Re: johan
K tomu nemam co rict doporucuji se podivat na casopis akvarium č.3 a na zdejsi povedene prezentace mini akvarii, pripadne na www.sweb.cz/… , rybicky.net/nadrz.php…. Kdo hleda najde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 11:25 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: isamik
a ještě filr a v akva se není kde hnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 11:22 Muž isamik [180]
Ma rada: kup si za 200kc topitko 300kc lapmicka, a neni co resit mikro rasbory, krevetky rostliny vyber je siroky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 11:13 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: isamik
isamik. ryba ti akva nepřeroste. prostě poroste dokud jí to bude vyhovovat. a jak může někdo zaměnit tyto dva druhy..? sou tam dost jasné determinační znaky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 11:12 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Kacisek
já jsem nemluvil o karasech zlatých, ale o karasech obecných.. dá se říct o té samé rybě kterou dal isamik do odkazu. ale říkám, že se v pohodě do 20 cm v pohodě přispůsobů, jen musíš sehnat malého.. stejně ti v patnácti stupňovým akva žádná jiná ryba než od nás žít nebude. a tato je z našich nejméně choulostivá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 11:12 Muž isamik [180] – Re: johan
Karas neroste příliš rychle a jen vzácně se dožívá 10 let života. Rychlost růstu je značně závislá na podmínkách. Výše zmíněná forma humilis přizpůsobená k životu v extrémně nevýhodných podmínkách, roste značně pomalu a ani nejstarší jedinci často nepřekročí hranici 15 a někdy dokonce ani 12 cm. Na velkých úživných vodách roste karas obecný rychleji a místy překračuje i délku 40 cm. Problémem poslední doby je však častá záměna tohoto druhu za karasy stříbřité, kteří dorůstají větších rozměrů a tvoří nemalou část registrovaných trofejních úlovků karase obecného z posledních let.

Citace z vyse (nize) uvedeneho odkazu, nehodlam se touhle debatou dale zdrzovat, bo komu neni rady tomu neni pomoci. Dat si totiz do 20l akvarka rybu ktera se muze dorust 15cm (vono i kdyby 9cm) s tim ze v akvariu nebude zadna technika :-O

EDIT: dej si tam treba kapra, kdyz ho sezenes maleho, tak ti vyroste do hezkeho kvadru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 11:08 Kacisek – Re: isamik
Hele nejsem blbá, vím že je to velká rybka a potřebuje dost místa, jak už jsem psala karase zlatý mám v jezírku a tam jim je moc dobře, proto jsem je ani na zimu nedávala do nějaký menší nádržky, zůstaly tam a myslím že jsou moc moc spokojené...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 11:07 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: isamik
a co že se ti na té rybě vlastně nezdá.. sem asi natvrdlej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 11:05 Muž isamik [180] – Re: johan
To neni vhodna ryba do 20l akvarka www.mrk.cz/…

ale uz vidim jak kacisek tuto rybu schani s tim ze mu to nekdo poradil. Boze :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 11:04 Kacisek – Re: isamik
Tobě se to moc nezdá, co,???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 11:02 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: isamik
dokud sem je nedal ke kančíku perletovýmu, kde byl jeden rak. no. po pár měsících mi dva sežrali a jednoho sem musel utratit. teď je používám jako živé krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 11:01 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Kacisek
přesný jméno je toto carassius carassius morpha humilis, ale když tam šoupneš normálního obecnýho karase, ale ještě hodně malinkatýho, tak ti taky nevyroste. no, ona přežije všechno. tyto rybky dokážou na chvíli bez uhony zmrznout. třicet stupnů? žádnej problém. a ani kyslík ve vodě nepotřebujou páč si ho dokážou vyrobit z tuku. říkám, nezničitelná rybka..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 11:00 Muž isamik [180] – Re: johan
Ja jen cekal kdo s tim prijde no no a jeste rekni ze zily spokojeny zivot az do smrti!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 10:57 Kacisek – Re: johan
Mají nějaký jméno tahle mini ryba...??? :-)
Takže klidně může žít bez topení a filtru...???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 10:55 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Kacisek
karas stříbřitý nebo obecný velký je.. ale v přírodě dělají i menší formy. dorůstají max. 12cm ca. a v tak malím akva by neměl ani pět. začínal jsem s nima. v takovým akva jsem měl tři. měl jsem je asi deset let. fakt vděčný rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 10:50 Kacisek – Re: johan
Jenže karas je dost velkej, mám je v jezírku venku. Do akvárka bych ho ani nechtěla.
Ale dík za radu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 10:46 Muž Johan [4945] - Rostliny
jestli chceš neuvěřitelně odolnou rybu, vydrží všechno.. ale je z naší přírody, tak doporučuju karase obecného.. (nejlepší je, když od nějakého rybáře seženeš "zmutovaný"), a co se týká kytek, tak cryptocoryne affinis, vesicularia dubyana, egeria densa, Microsorum pteropus a takový to v pohodě zvládaj..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 10:39 Kacisek – Re: gošice
Voda u nás rozhodně nikdy mít nebude 30*C...

No tak akvárko nebude, musí mi stačit jedno. :-(

Dík za rady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 09:45 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
No tak teď bude mít voda 15 st. C, ale co v létě? Pokud si pořídíš rybičku, které ta teplota bude vyhovovat, tak se teplota může v létě vyšplhat až na 30st C a to se jí asi líbit nebude.
Raději bych zakoupila topítko, a koupila rybky které jsou zvyklé na vyšší teplotu. Topítko se dá v akváriu maskovat.

www.vivarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 09:41 Žena Lucianetta [43]
No jo, ale v malé nádobce ti teplota kolísá rychlejc než v akva (které je větší než ta nádobka)... zkus si akva jen tak naplnit vodou a sleduj to přímo v akvárku ;o)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 09:34 Kacisek
Akvárko bych měla v pokoji kde spím, což znamená přez den teplota tak kolem 20*C na noc vypínám topení a teď momentálně je teplota 17*C: Zkoušela jsem dát do nádobky vodu a do ní teploměr no a měla kolem 15*C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 09:32 Muž hanz [27] – RE:isamik
No v domech s vytápěním na pevná paliva, je asi nejlepší mít v akva topítko. V takto vytápěných stavbách jsou docela velké teplotní výkyvy a to by asi rybičkám moc nevyhovovalo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 09:08 Muž isamik [180]
Ta teplota vody muze klidne k tem 17°C spadnout v dome kde se topi tuhymi palivy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 08:50 Žena Lucianetta [43]
jestli to akvarko budes mit doma, v pokoji kde normalne topite, tak voda bude mit vic. My mame akva v obyvaku, kde mivame tak 24°C.... a voda je bez pridavneho topitka kolem 20°C (20+) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 07:09 Muž bunda [28]
Do akva bez techniky, 20 litú a 15 stupňů dej rybu z plastu. V obchodě jsem viděl mořské a byly docela pěkné a barevné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 23:33 Muž isamik [180] – Re: Kacisek
Pomohl, jen ty jeho radu nechces prijmout coz je chyba!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 23:07 Kacisek – Re: Nik
Tak to jsi mi moc nepomohl.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 23:06 Muž Nik [191]
do 15°C a 20 litrů nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 23:04 Kacisek – Rybička v kouli???
Prosím nevíte někdo jak se jmenuje taková ta rybka co je nejčastěji prodávají v kouli?? (bez topení a filtru)

Chystám si založit nové akva, bude to „hranatý“ něco kolem 20l a chtěla bych tam nějakou rybku bez „techniky“.

Voda bude mít tak 15*C tak mi prosím když tak něco doporučte.
Něco už jsem hledala, ale moc rybek na tuhle teplotu není, ale třeba bude mít někdo zkušenost s jinou rybkou která by tuhle teplotu zvládla ve zdravý.
Dík moc za každou radu..
:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 20:22 Muž hanz [27]
Kdyz se tak nejak podivam na tu fotecku, tak bych to typnul na vymenu listu ;-)
PS:Ale na me moc nedej X-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 20:20 Žena ufinka [28] - Asie – kyti
No, nic moc vic uz neporadim - ze zacatku neni akvarko proste ustalene a nema i ty ziviny, proto je lepsi hodit do nej prvne nejake prebytky od akvaristu, takove plevely, co skoro nic nepotrebuji..) JInak hnojivo PMMD, protoze je levne, ale opatrne s davkovanim, jinak zkusenosti dal nemam. Ale co bys nemohla zkustit i neco jineho-snad poradi jini. Mozna by taky pomohlo mit anubias mimo substrat, snad to ma i radeji. Ze bys ho povytahla ci jen nekde zaklinila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 20:10 Žena hankaaa [2]
ok, dakujem. ale vodu som nevymienala mesiac od zalozenia, teplota je izbova. neviem, robi mi to od zaciatku(este ked som ju mala v mensom akvariu). bojim sa aby z nej daco ostalo :-O a ake hnojivo odporucate? p.s.: k akvriu mi viete nieco povedat? viem ze to uz nepatri do tejto temy, ale ked uz som tu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 20:10 Žena ufinka [28] - Asie – anubias
Je, tak jsem to poznala. Hl. ze se shodneme. Kazdopadne v podstate plati to, co jsem psala. Co muzes delat tak jen dodrzovat zacatecnicke zasady, napr. vodu nechat odstat, vymenovat dle poctu ryb a rostlin, radeji po drobnych mnozstvich a dalsi. Testy nepotrebujes...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 20:06 Žena hankaaa [2]
sakra, ja som napisala zly nazov :-D je to anubias barteri
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 19:57 Žena ufinka [28] - Asie – foto
z fota moc nevidim, chtelo by to lepsi, ono to taky trochu vypada jak anubias ú)
Ale ke zloutnuti listu - to muze byt z ruznych pricin. U krypt. to muze byt novymi podminkami, jinou vodou, vymenou velkych casti vody, zmenou teplot, neodstatou vodou...V novem akva je take dost chudy substrat, takze to muze byt i dost pravdep. nedostatkem zivin. Zkus davat trosicku hnojiva, at uz nejaky druh do vody ci do substratu. Jestli mas kytku z obchodu, pestovanou na suchu, muze take vymenovat listy. Nekdy se take hodi proste vyckat a pro zacatek poridit jeste mene narocne druhy rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 19:56 athaya
ta cryptocoryna je nejaka cudna, ma malo listov. :-O ja mam cryptocorynu ale je krasna, velka a samozrejme niekedy odhnivaju listy, alebo zozltnu a zozeru to slimaky a tak. ale to uz su take starsie listy.
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 19:46 Žena hankaaa [2]
Fotka k příspěvku teda dufam ze som dobre identifikovala meno rastlinky, bolo to na stitku :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 12:58 Žena hankaaa [2] – listy cryptocokyne zltnu a odhnivaju
mam 60l akva, filter Fluval 2plus. cele som to dostala z druhej ruky. osadnstvo: 5 parmiciek štvorpruhych (jedna sa pocas dovolenky "stratila") a 2 mecunky. hlavny problem je zltnutie listov cryptocokyne wenti wenerberg, aj na ostatnych rastl.vidim hnede konceky listov ale nic zavratne. prosim o rodadu. aj predovstkym ci je zariadenie ok (z fitlra mi ide aj vzduchovanie). do vody pridavam sera aqatan. popripade ako casto a kolko vody menit.aky testy spratit(pouzivam vodu z vodovodu)? ne dikes moc X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 13:33 Sidonius – Kreatura
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 00:13 Muž Horác [3942] – to Štěpán
Souhlasím ... Ale když je člověk blbej, línej a levej (jako třeba já), tak holt musí solit ... :) X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [115] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113260x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=5701