Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2020 12:01 R Muž lacewings [4786] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jarden Sk
- pouze vysvětluji fakta ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2020 11:58 Muž Jarden Sk [334] Re: lacewings
Prečo už zase vŕtaš? :-| Ja som reagoval na Antraxov komentár o nečistení filtra pri zábehu akvária-čo tazatelka robí.Takže to nemusí byť zle, ak ho čistí. To predsa súvisí a vysvetlil som nie len jej -že prečo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.10.2020 11:55 R Muž lacewings [4786] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jarden Sk
- no dobře, ale jakou podstatnou souvislost to má s dotazem uživatelky,
- ta nepotřebuje vědecké pojednání, ale základní radu, jednoduchou, efektivní k vytvořené problematice stavu akvária
- následně může své vědomosti posouvat směrem, který jste zde navodil, pokud bude mít skutečný zájem řešit "stavy" akvaria podrobněji
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2020 11:44 Muž Jarden Sk [334] Re: lacewings
Veď preto o tom treba písať a hovoriť, aby si to uvedomili a aj súvislosti. Veď plne zarastené akvárium rastlinami a primerané svetlo je tiež overený spôsob zábehu akvárii. Ide aj o čas zábehu, čím je rýchlejší, tým je akva rýchlejšie stabilnejšie, produkuje viac kyslíku a CO2 a odoláva riasam/je schopné spracovávať viac a viac org. odpadu-a teda prijať aj ryby a ostatné živočíchy do systému/.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2020 11:40 R Muž lacewings [4786] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jarden Sk
- jenže tomu se říká řízený biologický proces, což většina začátečníků nezná a není jej schopna tvořit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2020 11:25 Muž Jarden Sk [334] Re: Anthrax
Písal som to v súvislosti s rozbiehaním procesov akva a teda zábeh.Použitie starého filtra a starej vody je asi úplne najjednoduchší a overený spôsob pri prerábke akva a dna.
Ja vychádzam z toho, čo je dosť zaužívaná téza, že org. odpad,amoniak spôsobuje riasy a hnojenie /primerané,vyvážené/ riasy nespôsobuje a dovolím si tvrdiť, že živiny pridávané do akva aj na začiatku-počas zábehu sú dôležité nielen pre baktérie, ale aj rastliny v akváriu/nemusia sa tak vysilovať a čerpať zásoby z listov/pletív/ pri nehnojení.Eliminácia org. odpadu je zásadný faktor pri zábehu akva a rozbehom nežiadúcich rias. Je to možné dosiahnuť čiastočnými výmenami vody a použitím akt. uhlia, či Purigenu a opatrné hnojenie pri inertných substrátoch.
Pri filtroch sa častice org.odpadu dostávajú späť do vody, to je dokázateľné na riasach najmä prachovej-akonáhle som do filtra dal akt. uhlie, prestala sa v miničku tvoriť na protilahlej stene oproti filtru.Pri purigene a akt. uhli sa spätne do vody uvolní oveľa menej takýchto častíc.Preto som za čistenie filtra aj pri zábehu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.10.2020 10:06 R Muž Anthrax [3462] Re: Jarden Sk
Afc1886: Máš pravdu, nějak mi nedošlo, že je řeč o filtru v té staré nádrži. Ten asi vyčistit zaslouží.

Jarden SK: Rozumím tomu, jak ty to vnímáš. Ale já bych filtr v novém nechal být na pokoji co nejdéle. Organické znečištění mi na začátek vůbec v ničem nevadí. Ono to není nic hrozného, kvůli čemu se mi vyplatí zasahovat do filtru. V zabíhajícím se akváriu se mi zatím nikdy nějak negativně neprojevilo, že filtr nečistím. ;-)
Měls někdy nějaký zásadní problém, když si při záběhu nevyčistil filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2020 07:44 Muž Jarden Sk [334] Re: Anthrax
Ahoj, nemyslím si že je to kontraproduktivní, ak si vezmeš, že nádrže sa zabiehajú bez filtra alebo iba s čerpadlom, tak si myslím, že je to dobré čistiť a čím jemnejší tým lepší. Teraz na začiatku je to dobrý zberač nečistôt a org.odpadu,tak to určite pomôže na výskyt riasy.Zabehne sa dno, filter môže ďalej slúžiť ako mechanický čistič aj s prebiehajúcimi rozkladnými procesmi.
Viem, že tvoj spôsob je zaužívaný, ale aj toto je zábeh- z trochu iného pohľadu.
Dekompozícia /mineralizácia sa pomaly rozbieha a nitrifikačné baktérie až za značnú dobu budú mať čo rozkladať a než sa rozmnožia tak to zas ešte potrvá, ale org.odpad sa vytvára neustále/úhynom a rozkladom mikroorganizmov,baktérii/aj tie žijú a umierajú,nálevníkov či jednobunkovce/ a to je tiež odpad/ tak ho bude ešte určite dosť a preto napr.pridávanie krmiva ako ďalšieho odpadu pre mineralizáciu nepovažujem za nutné.Skôr riadenie množstva odpadu-a to je to čistenie filtra s nečistotami ktoré sa rozkladajú pomerne pomaly. Má to logiku nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2020 23:10 R Muž Anthrax [3462] Re: Hela3
Filtr nečisti, to je nyní kontraproduktivní. Nech filtr být. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.10.2020 18:01 Žena Hela3 [5] Re: BBchory
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Tak menim vodu a cistim filtr.Zatim jsem zalozila nove akvarium a za 5 tydnu je tam prestehuji.Dekuji vsem zucastnenym za pomoc.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   06.10.2020 00:41 Žena BBchory [374] Re: Hela3
Kladu si otázku, proč není možné zavolat synátorovi do ciziny a zeptat se ho, co s tím...
Pokud o akvaristice nevíte vůbec nic, může být přendavání akvária do většího horor pro všechny zůčastněné (vás i ryby) a nemusí to dopadnout dobře. Ale jak psali kolegové, pořádna údržba dokáže zachránit i beznadějně vypadající akvárium. To, co po vás chtějí za informace, aby mohli radit ještě lépe, je: rozměry akvária (všechny tři), fotka celého akvária (ideálně poté, co vydrbete houbičkou na nádobí přední sklo, aby bylo vidět dovnitř), co je tam za ryby a kolik (pokud nevíte, jak se jmenují, nafoťte je), co je tam za rostliny a kolik (pokud nevíte, jak se jmenují, nafoťte je), jaká je teplota vody (a jestli je tam nějaké zařízení, které přitápí), jestli je tam filtr a jaký (nevíte-li, vyfoťte), jestli je tam umělé osvětlení, jaké, a jako dlouho denně svítí, a co s tím akvárkem děláte, pokud něco (tj. jestli se o něj nějak staráte, nebo jenom krmíte ryby)
Držím palce, ať se to podaří zlepšit!!! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   05.10.2020 20:37 R Muž Anthrax [3462] Re: Hela3
Určitě živé rostliny. Plastové jsou k ničemu. :-)
Jen podotknu, že pokud není čas na přečtení ani těch pár základních článků, tak nebude ani na provozování akva. Nebudou pak taky elementární znalosti a dopadne to pravděpodobně špatně. V takovém případě to nemá cenu.

Já nedám dopustit na tento článek: www.horacovoakvarium.cz/…

Záleží taky co tam je za ryby. Každopádně než ryby půjdou do nového, tak ho nechej pořádně rozjet (cca měsíc) a v tom stávajícím měn vodu. Hlavně bych se vyhnul hurá akcím typu všechno zaráz dočista. To by ty ryby taky nemusely dát. Chce to spíš postupné zlepšování. :-)

Edit: Nyní tam tedy filtrace není vůbec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2020 20:22 Žena Hela3 [5] Re: Anthrax
Dekuji,za vsechny rady .Donesla jsem si akvarko od sousedu vetsi 60x30x30 a chci objednat filtraci aby to zaroven cistilo a vzduchovalo nove ,ale nevim ani typ.Chtela bych je prestehovat do noveho a rostliny zda umele nebo zive.Vim trapne otazky ,ale nemam cas si studovat nove info.Je to pro me tak rychlejsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.10.2020 19:31 Muž Jarden Sk [334] Re: Hela3
Ahoj, zrejme ste úplný laik a ak sa nechystáte na štúdium akva literatúry a ani darovať ryby, tak každý alebo každý druhý deň vymente 1/3 vody a raz za týždeň vyčistite filter/vypnuť z elektriky a vybrať molitan poriadne prepláchnuť v kýbli s akvavodou a vrátiť späť-odfodte si to nerozobrané,aby ste to vedela dať spať/, výtok z filtra tesne pod hladinu vody a doliať až povrch cca2-3cm pod okraj akva. Svietenie upraviť na cca 6-8 hod.Sklo zvnútra prebehnúť hubkou a očistit až potom odsať 1/3 vody.
To by malo stačiť a velmi málo kŕmiť ryby a každý deň a filter musí ísť NONSTOP. O týždeň pošlite foto a doladíme to.
Neflákajte to a bude to dobré!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2020 18:31 R Muž Anthrax [3462] Re: Hela3
Souhlasím se ctibumem. Navíc z té fotky opravdu není poznat téměř nic. Snad jen to, že je akva zanedbané. To se pak těžko radí co dál. Pokud si chceš ryby nechat, a nějaké rady tady obdržet, tak to chce nějaké info (ryby, technika, (ne)údržba, krmení atd.).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.10.2020 17:09 R Muž ctibum [5664] - Snažím se to nezahubit...Re: Hela3
Skoro bych řekl, že nejlepší pro vás i ryby bude, když je vylovíte a odnesete do nejbližšího zverimexu, vodu vylijte, zbytek schovejte dceři do sklepa...
Pokud chcete akvárko, přečtěte odkazy pro začátečníky a začněte od nuly.
Pokud po něm netoužíte, je zbytečné trápit sebe i ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2020 16:53 Žena Hela3 [5] – Pomoc s akvariem a rybkami
Fotka k příspěvku HD Dobry den.Jsem tu dnes poprve a to jen diky tomu,ze dcera zanechala doma akvarium i rybkami a syn co se staral je v zahranici.Rybek je mi lito chci jim pomoct ,ale nevim jak .
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.09.2020 20:16 Muž Kawasaki [1541] - TetryRe: Dragon.001
Listy se nestříhají,ale odstraňují celé. Vzdy krajní tzn.nejstarší. Nech si jen jednu rostlinu. Samozřejmě tu nejsilnější. Ja Ancistruse vyměnil za Loricaria Red. Co se týče krmení tak zkus dávat spařenou kopřivu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.09.2020 19:22 Muž jarovo [1342] Re: Dragon.001
Pár som ich mal a nakoniec všetky museli preč, je to o tom že na list sa položí a hobluje. Jediná možnosť je mať jemnolisté rastliny.
Pokiaľ chceš niečo na riasy tak by som skúsil rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2020 19:18 Muž Dragon.001 [0] Re: jarovo
díky za rostlinky, podívám se.

akorát ten ancistrus mi nedělá radost. Je nějaký důvod proč s tím začal a jak se tomu příště vyhnout? Myslím že jídla měl dost... a nebo prostě se tomu nedá zabránit a je to o rybě?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2020 19:12 Muž jarovo [1342] Re: Dragon.001
Čo sa týka ancistrusa, keď si raz zvykne na rastliny, tak ho to neodnaučíš. A rastliny si vybereš v Atlase - daj si vyhladať max výšku ;-) rybicky.net/atlasrostlin/hledat/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2020 19:09 Muž Dragon.001 [0] Re: afc1886
No pokud bych je nezastřihával, za 14 dní zacloní celou hladinu. Ale můžu je vyměnit, měli byste někdo nápad na nějaké jiné rostlinky, které by mi udělaly takovéhle hustší pozadí a byly by i ancistruso-vzdorné? :) chtěl bych to nějak vyřešit a je to moje první akvárko stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2020 19:05 Muž jarovo [1342] Re: Dragon.001
Tak osobne ich nemám, ale keď sa pozriem na fotky tak odchádzajú skrátené listy. Uvidíš či sa ozve niekto čo s tým má viac skúseností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2020 19:03 Muž Dragon.001 [0] Re: jarovo
No kupoval jsem je ve zverimexu a paní říkala že jim to prý vůbec nevadí... ale jestli mi náhodou nekecala to nevím hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2020 19:02 R Muž afc1886 [9132] Re: Dragon.001
Ano, jak ti píše jarovo, tak valisnérie ráda v místě zastřihnutí uhnívá, ale na některých místech bych si i tipl práci ancistruse.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2020 19:00 Muž jarovo [1342] Re: Dragon.001
Povedal by som že valisneria nieje rastlina na skracovanie listov :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2020 18:54 Muž Dragon.001 [0] – Rostlinky nerostou jak by měly
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Ahoj, před 2 měsíci jsem si pořídil nové akvárium.

Vzadu mám rostlinky, myslím že jde o Vallisneria spiralis. A rostou nějak podivně, člověk by řek že se jim daří skvěle. Během těch 2 měsíců mi už udělala pomocí výhonků 4 nové rostlinky, některé listy rostou tak že je musím co týden zkracovat o 10cm. Ale jiné hnědnou, dělají se v ních díry a odumírají. Nechápu to :/ ostatním rostlinám se daří dobře.

Ve fotkách posílám akvárko, nemocné rostlinky, test vody a co používám jako hnojivo a na CO2 :) Víte prosím někdo co jim chybí?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2020 06:59 Muž Kawasaki [1541] - TetryRe: _ucx_
Ten článek by měl být povinná četba pro každého kdo se jen zabývá myslenkou, že si pořídí akva. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.09.2020 06:16 Muž _ucx_ [1058] - Symphysodon + CorydorasRe: Baťulin
radši začnu na nejakem menším je bohužel ten nejhorší způsob, jak začít. A taky nejčastější. A taky nejčastější způsob, jak zase brzy skončit. Akvárium není loď, kde platí, že čím větší, tím víc problémů. Tady je to naopak. Ůplně přesně to popisuje Horác tady: www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 22:32 Muž Baťulin [0] Re: Baťulin
No radši začnu na nejakem menším a všem se uvidí, ale nasadili jste mi brouka do hlavy s trochu větším akvárkem palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 21:43 R Muž afc1886 [9132] Re: Baťulin
Pořiď aspoň akvárium 80*40*40 www.vyprodeje24.cz/…
a nechej si i ty mečovky, ale neflákej potom údržbu akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 21:42 Muž jarovo [1342] Re: Baťulin
Vymenil by som ich za rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva - malý bude mať červené rybky a je určite vhodnejšia do malého AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 21:34 Muž Baťulin [0] Re: ctibum
Děkuji za rady...rozbory jsou ale trochu náročnější na chov, co jsem četl. Takže jestli dobře chápu, tak pořídit větší nádrž, abychom si mohly nechat tyto rybky a lepší filtraci... šneky i ancistruse dám hned zítra pryč a mečovky budu muset malému vysvětlit :-( :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2020 21:19 R Muž ctibum [5664] - Snažím se to nezahubit...Re: Baťulin
Ono jde i o to, že všechny ty ryby i šneci hodně kadí. Cože je sice fajn pro rostliny z hlediska hnojení, ale v malé (u tebe v hodně malé - 28 litrů čistého objemu) nádrži, nevíc s ne moc velkým množstvím rostlin, které by to spotřebovaly, se z toho stává bordel voda, ani tvoje filtrace to nemůže stíhat, protože je moc malá, i když je dvojmo a je z toho jen mrzení...
Malý sice bude zklamaný, ale když mu vysvětlíš, že je lepší dát to pryč hned, než se za chvíli dívat, jak jedna po druhé umírají, tak to určitě přežije a když mu podstrčíš novou zábavu v podobě vybírání vhodnějších rybiček, tak to přežije tuplem... ;-)
Osobně bych dal buď jednoho Beťáka, barevnej, velký ploutve, to by se mohlo líbit, nebo hejno malých Razborek (bornejská, skvrnoocasá...).
A výrazný šnek? Třeba rybicky.net/atlasostatnich/plz_clithon_sp
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 21:19 Muž Baťulin [0] Re: afc1886
Děkuji AFC a všem. Zkusím se s tím nějak porvat. Větší nádrž nám mamina nedovolí ne, bude muset postavit tato. Každopádně děkuji za rady a tipy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 21:10 R Muž afc1886 [9132] Re: Baťulin
Mladý bude více zklamaný, když mu budou rybky umírat. Je třeba mu to pěkně vysvětlit, nebo mu pro radost koupit větší akvárium. Ale to je jenom můj názor, počkej si ještě co na to ostatní. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2020 21:10 Muž _ucx_ [1058] - Symphysodon + CorydorasRe: Baťulin
Alternativa za ampulárie -- jiní šneci: Okružáci, levatky, kružníci. Užiteční tvorové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 21:09 Muž jarovo [1342] Re: Baťulin
Jedným slovom máš tam osádku - dosť veľkých "bordelárov" a filter to nestíha.
Ampulárky by som určite vymenil za Okružákov. Vodu by som menil momentálne dvakrát za týdeň 1/3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 21:05 Muž Baťulin [0] Re: afc1886
Takže šneky a ancistruse dát pryč :-(...malý bude zklamaný, ale co se dá dělat... je nějaká jiná alternativa za šneky?
Mečovka mám nedávno vrhla mladé. Máme 4 mimina. I ty musí pryč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 21:01 R Muž afc1886 [9132] Re: Baťulin
Není zač se omlouvat, ale třeba se podívej na ty ampulárky, mečovky, ancistruse a další co potřebují za velikost akva.
rybicky.net/atlasostatnich/ampularka_argentinska
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny
rybicky.net/atlasryb/mecovka_mexicka_cervena
rybicky.net/atlasryb/zivorodka_ostrotlama
a tak dále. A to nemluvím o tom, co ty tam toho nadělají, protože jejich trávení není úplně super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 20:59 Muž Baťulin [0] Re: afc1886
Děkuji za reakce. Takže méně svítit? Jednou týdně i odkaluji. A vyměnit rybky a šneky? Proč? Omlouvám se za neznalost, ale jsem úplný nýmand hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 20:54 R Muž afc1886 [9132] Re: jarovo
A vyměnil rybky a šneky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 20:53 Muž jarovo [1342] Re: Baťulin
Povedal by som že je to klasický štart s riasami - ryby to dosť prihnojujú na to koľko je tam rastlín. Ubral by som svetlo, pridal rastliny a menil vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 20:45 R Muž afc1886 [9132] Re: Baťulin
Ahoj, problém už je v té osádce akvária, to není dlouho udržitelné akva. Přečti si nároky všech svých druhů a musíš to sám uznat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 20:39 Muž Baťulin [0] – Moje 1.akvárium
Ahojte vespolek. Založil jsem se synem 1.akvarium, ale budeme potřebovat hodně poradit. Akvárko máme už skoro 2 měsíce. První 3 týdny byla nádrž jen s vodou,substratem a rostlinami v"záběhu".Po třech týdnech jsme dali první rybky(gupky,mečovky a molly. Vše klapalo jak mělo, ale zhruba po týdnu začali černat listy na hygrophyle. Pak se to razlezlo i na anubias. Přikoupil jsem od firmy Rataj přípravky CO2,bioflor a řasobijec. Rostlinám to moc nepomohlo. Vodu měním jednou týdně. Nádrž má jen 37,5l. Vodu jsem nijak netestoval. Nevíte, co bych měl vše změnit nebo udělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 16:08 Žena Klárča [1] Re: _ucx_
Rostlin mam doufam dost...ampularie urcite neplanuju...ale toho 1 ancika sad sad sad ??? No jeste uvidim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 15:57 Muž _ucx_ [1058] - Symphysodon + CorydorasRe: Klárča
Při pravidelných výměnách vody ne. Ale chce to rostliny, hodně rostlin, žádné ancistrusy a žádné ampulárie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2020 15:57 R Muž Anthrax [3462] Re: Klárča
Nebál bych se toho. Já měl v 60 litrech čistého 25 neonek modrých, 25 teter ohnivých, 15 pancéřníčků malých, haldu krevetek a bylo to v pohodě. Samozřejmě jsem zarybňoval postupně a nedával tam vše naráz. Jediné co jsem dělal byla pravidelná výměna vody (jednou týdně 1/3). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 15:50 Žena Klárča [1] Re: Anthrax
Opravdu se v 60l akva nemusím bát ani hejna o 15 neonkach? Měla jsem strach, abych to s počtem nepřehnala. Dekuji, trochu mě to uklidnilo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 15:39 R Muž Anthrax [3462] Re: Klárča
Nevím, kdo to tvrdí, že je to strop. Ale sama uvidíš, že u těchto ryb není 10 žádná míra. Nicméně dokoupit ryby lze vždy. :-)
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 112 113

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií Přidat příspěvek • Zobrazeno 101944x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/15