Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 101 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 16:53 Muž snehulda007 [850] Re: Kytka
Ideální by bylo přidat k tomu ještě možnost kouknout se pod ruce někomu,kdo to umí. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   05.08.2012 16:53 Muž Yirka [9126]
Nezapomenout na TRPELIVOST.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 16:40 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: snehulda007
Bohužial každá liečba má vedlajšie účinky,aj tá pivoliečba smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.08.2012 16:36 R Muž romant [27987] Re: Kytka
No a když to spojení "číst, myslet" vynásobíme dvěma, tak máme onu požadovanou zlatou desítku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   05.08.2012 16:32 Žena Kytka [2146] Re: romant
Upravila bych to na "číst a přemejšlet" neboli studovat. Dost lidí totiž čte, ale myšlení je bolí stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 16:28 Muž snehulda007 [850] Re: romant
O funkčnosti vodoléčby jsem stoprocentně přesvědčenej,ovšem u tý pivoléčby...jednou jsem jí skoušel a byl jsem tři dny na plech...Ale je pravda, že po vystřízlivění mi nebylo ani trochu blbě,takže asi jo smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.08.2012 16:22 R Muž romant [27987] Re: snehulda007
Pro mě, za mě, klidně i tu vodoléčbu, možno aplikovat i na sobě. :-D Ovšem pivoléčba je jistější. :) No a když to vezmeme trošku vážněji, tak by mělo stačit jenom jedno slovo "číst", před tím než se do toho člověk pustí. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.08.2012 16:19 Muž snehulda007 [850] Re: invalida
Kocovina,antikoncepce...Ne? :) Tak třeba nitrifikace,ph,živiny,světlo,biotop,filtrace,údržba,vodoléčba(pro Ramana ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 15:53 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: invalida
Václave,máme to brať ako test?Pivo tam asi nebude?alebo...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 15:50 S Muž invalida [3881]
Jakejch 10 slov byste doporučili začátečníkovi k nastudování?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 10:56 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
Tohle by mohlo fungovat.Průtok upravím přiškrcením vzduchovacího motůrku.Vyzkouším nejdřív tu rampu jako rychlý řešení a na tohle určitě brzo přejdu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.07.2012 10:39 R Muž romant [27987] Re: karek
Takže je to jasný, alternativa v podobě bublifuku a bude klid. ;-)
Edit: Tu trubku si skrátíš na požadovanou vejšku a hotovo uklizeno. www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 10:38 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
nemůžu.To vpravo nahoře je ostrůvek pro kraby, nemůžu je namáčknout až k zářivce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 10:38 R Muž Silent [5949] Re: karek
Je tam dost málo vody. To je kvůli krabíkovy? Tady bych volil asi tu rampu nebo bublifuk, protože čerpadlo a kostka by musela ležet aby se vešla. I když taky by to bylo řešení a na vývod čerpadla napojit rampu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 10:35 R Muž romant [27987] Re: karek
Dolej vodu a bude lépe. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 10:33 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: Haimdol
Fotka k příspěvku nerad vystavuju takhle hrozné fotky, ale pro představu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 10:29 R Muž Silent [5949] Re: karek
V každém případě filtrovat. Lepší mizerný filtr než žádný :-) . Podle popisu je tam filtr cca měsíc, takže nějaké nitrifikační bakterie tam budou. Chtělo by to fotku celé nádrže a možná by se našlo jednoduché řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 10:26 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: Haimdol
:-D Jinak, než to vyřeším, co dělat?Nechat filtr běžet a kalit, nebo raději nefiltrovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 10:23 R Muž Silent [5949] Re: karek
Tahle čerpadla mám a dlouho je provozuji a věř že jdou zredukovat naprosto plynule až na téměř nulový průtok, což ovšem nedoporučuji :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 10:19 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: Haimdol
tohle byla další varianta, kterou jsem zvažoval.Jen jsem nikde zatím u čerpadel nenašel napsáno to, že jsou regulovat plynule.To u tohohle Atmana jeVyzkouším rampu, jestli nepomůže, jdu do bublifuku.
Díky za rady palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.07.2012 10:04 R Muž Silent [5949] Re: karek
Psal jsem to o něco níže a Roman se o tom zmínil také. Čerpadlo Atman AT-200 tady tě nemusí děsit papírový průtok (400 l/h) protože díky nástavci krásně zreguluješ průtok a navíc ho lze nasměrovat kam potřebuješ a kostku bioakvacitu 10x10x16cm nebo 10x10x20cm. www.akva-exo.cz/… www.akva-exo.cz/… je to prakticky bezúdržbová varianta filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.07.2012 10:03 R Muž romant [27987] Re: karek
Možná že by stálo za úvahu popřemýšlet na klasikou v podobě bublifuku, to by pro krevetky bylo dobrým řešením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 10:00 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: Haimdol
ano, reagoval jsem na to.Určitě vyzkouším.Už bych celkem rád akvárko trochu zaběhl, to proudění včera mi z něj zase udělalo smetiště a nerad bych odkaloval obden.Nevím, jak by na to reagovaly krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 09:57 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: Haimdol
co bys mi do takovýho akvárka doporučil?Asi bych nejraději něco s plynulou regulací výkonu a co nejmenší.V e-shopech jsem nenašel zatím nic, co by vyhovovalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.07.2012 09:56 R Muž Silent [5949] Re: karek
Jestli reaguješ na Romanem zmíněné téma o rampě, tak sice máš pravdu, že když se zmenší průměr jednotlivých otvorů tak se zvýší rychlost vytékající vody, ale v případě rampy se tento proud rozprostře na velkou plochu a tím se sníží jeho pro tebe "negativní" účinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 09:51 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
nad tímhle jsem přemýšlel.Jen matně vzpomínám, že podle zákonů hydrodynamiky, kdyř zmenším "celkový průměr výtokového otvoru", nezvýší se tím rychlost vytékající vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 09:48 R Muž romant [27987] Re: Haimdol
Souhlas je to kategorie "honič vody" a tudíž ta hlava s kostkou, to je řešení pro téměř bezůdržbový provoz. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 09:46 R Muž Silent [5949] Re: romant
Problém těchto filtrů je, že se pořádně nezajedou nikdy. Na to mají příliš malou filtrační vložku. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 09:45 R Muž Silent [5949] Re: karek
Už jsem zareagoval v editu svého předchozího příspěvku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.07.2012 09:41 R Muž romant [27987] Re: karek
Mrkni se do tohoto vlákna, to by mohlo být řešení. rybicky.net/forum/13235
Edit: Jestli je tam ten filtr od toho 29.6.12, tak to bude ještě nezajetej filtr a tím jak se zabíhá, špiní, se jeho výkon snižuje, takže nečistit tak často, pokud to není nutný, protože jeho výkon silně zeslábne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 09:37 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: Haimdol
píšu, že je zapnutý na minimum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 09:34 R Muž Silent [5949] Re: karek
Filtr má regulaci, proč tedy po vyčištění filtru nestáhneš průtok?
Edit: teď jsem si všiml že máš minimální průtok. Pokud je na minimum tak u tohoto konkrétního typu s tím moc nenaděláš. Ideální by bylo nasadit rampu. Nebo ještě lépe vyměnit tento filtr za kostku bioakvacitu a čerpadlo Atman AT-200. Čistit takový filtr budeš velmi vyjímečně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 09:24 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetky – filtrace
Zdravím a prosím o radu.V 54 l akvárku mám filtr Atman 302.Zapnutý na minimální chod, přesto je proud vody takový, že mi víří dno.Už se zdálo, že jsem našel optimální polohu filtru a trysky, po vyčištění filtru mám v akvárku opět tornádo.Dá se na výkonu ještě nějakým trikem ubrat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 19:51 hasman Re: Zoidik
Děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 19:34 Muž dvorak [94] - Rostliny
Jde spíš ale o to, jak moc hnědá voda v akvárku je - tedy jak moc tmavá hnědá tam je a jestli ti pohled na tmavě hnědé akvárko nebude vadit. Jinak lehce nahnědlá voda podle mě vypadá mnohem líp, než nepřirozeně křišťálově čistá ;) Toť můj názor. Ve staré 100 l nádrži se mi voda od kořene také zbarvila. Cca 3 týdny to vypadalo pěkně, ale poté se voda i díky ostatním faktorům ztmavila a to už se mi nelíbilo. Vyměnil jsem 1/4 - 1/3 vody a vše bylo zase ok ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 16:09 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: hasman
Přesně tak. Pokud je v akvárku kořen, tak je to z něho. Rybám to nevadí, spíš naopak, obsahuje to látky, které rybám prospívají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.07.2012 16:07 R Muž romant [27987] Re: hasman
Tvoje akvárko nikdo nevidí, ale myslím, že jsis odpověděl sám. Kořen to býti může a nevadí to, ba právě naopak, obyvatelům se to bude líbit, ale je otázkou jak se to bude zamlouvat Tobě. Můžeš ten kořen zkusit na několik dní vyndat, vyměnit polovinu vody a uvidíš, jestli se pleteš nebo ne.
Edit: Ty prospěšný látky se jmenují huminy a třísloviny, můžeš pohledat a načíst si o nich něco a uvidíš jak se rozhodneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 16:06 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: hasman
Ano, nahnědlá může být od kořenu a to vůbec ničemu nevadí. Jeslti se toho chceš zbavit, tak aktivní uhlí, ale pomůže to na chvíli a jak přestane působit, tak voda opět začne hnědnout. Nech to tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 16:05 hasman – Hasman
Ahoj, potřeboval bych poradit asi před 10 dni jsem si založil akvarko set 105 litrů, a mám problém s kalnou vodou , voda je na nahnědlá už jsem ji dvakrá měnil ale jo to furt stejné. Koupil jsem JBL clearol na zakalenou vodu ale nic platné. Mysslím že to může být od kořenu prý to nevadí.
Děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.07.2012 00:40 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Flea
TO je správná cesta, chválím :-) Koukni i tady do atlasu na jednotlivé rybičky. Jsou tam popsány jejich nároky na vodu, prostor a počty. Klidně si projdi i zde prezentované akvárka podobného objemu na kterém pracuješ ať máš i nějakou inspiraci jak by to mohlo vypadat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 22:39 Flea Re: Zoidik
Prostě začátečník a věřila jsem prodavačce. Teď jsem chytřejší. sad Pracuje e na větším AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   20.07.2012 20:26 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Flea
Dávat mečovky do 6 litrů vody je zhovadilost. Jednak to jsou celkem velké ryby a vzhledem k jejich žravosti a sravosti je akvárko nutné více udržovat. Nicméně k tvému konkrétnímu případu asi takto. Akvárko je pro ně víc než ku*evsky malé, vzhledem k tomu, že nemáš filtr je nutné každý den odkalovat výkaly a měnit vodu, šťouchání samečkem do samičky může znamenat pářící rituál, ale samička celá nezčerná, pouze se jí udělá tzv skvrna březosti, která černá je. Ale je u řitní ploutve. To že je voda bez zákalu, neznamená, že je čistá a obráceně to platí taky. Jedná se například o dusíkaté látky, chlor, jiné chemikálie... Zjednodušeně řečeno, tyhle dvě měčovky by měli mít aspoň 40 litrů za předpokladu dostatečné filtrace, množství rostlin a pravidelné údržby. Nejlépe 60 litrů a 2-3 samičky na jednoho samce. Ten kdo ti tohle prodal, nebo doporučil by měl být zavřen do kriminálu za týrání zvířat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 18:51 Flea – Začátečník
Dobrý večer!
Jsem začátečník a nevím si rady. Akvárko mám 3. měsíc. Mám 2 mečovky, samečka a samičku. Velikost akvárka 6L. Vodu měním 1 do týdne, 1/3. Vzduchování mám, filtr ne. 1 rostlinka. Krmím Tetraminem vločky+ granule. Až do teď bylo vše OK. V posledním měsíci pozoruji menší žravost (především u samičky). Sameček je vůči samičce agresivní (poslední týden) jinak tomu tak nebylo. Šťouchá ji tlamičkou a prohání. Ona pak lítá po akvárku trhavejma pohybama. Samička začala tmavnout až černat (trvá to asi týden). Ve zverimexu mi bylo řečeno, že je to "normální situace u mečovek" a že to chce víc samiček na jednoho samce (vzhledem k velikosti mého AQ je to nepřípustné). Druhá paní prodavačka v týmže obchodě to popřela a tvrdila, že je to pářící rituál. Tak já nevím co s tím... zatím jsou oddělený. No a aby toho nebylo málo tak jsem dnes zjistila, že samička má bílej povlak na ploutvích. Koukala jsem na články co jsem našla tak by to mohlo být bakteriálního původu z nečisté vody (to se mi nezdá- ač nemám filtr tak voda je čistá bez zákalu povlaku,...)nebo krupička. Jestli máte někdo radu budu ráda. Děkuji!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 21:32 Muž bulawaio [92] – lhajek [7] - Rostliny – Re: bulawaio,® Deathbull [527] - Cichlidy – Re: bulawaio, ® romant [3093] – Re: bulawaio
Děkuji za odpovědi, na doporučené rybičky se podívám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 20:21 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: bulawaio
V podobném objemu a s podobnými i nižšími teplotami v zimě chovám Kardinálky vietnamské (rybicky.net/atlasryb/kardinalka_vietnamska). Mám měkkou vodu. Rybky se občas rozmnoží a dokonce několik kousků jsem odchoval bez jakékoliv péče. Ale že by se přemnožili jako se mě to stalo u klasických živorodek to určitě ne. Jsou hodně živé a do hejna se mě sdružují hlavně když se cítí v ohrožení (třeba pokud něco v akva předělávám). Bohužel občas nějaká vyskočí takže velmi dobré zakrytí akva je téměř nutností. Stačí bohužel i nepatrná skulina. Naštěstí vyskočivší kusy nahradilo několik odchovaných mladých.
Samci se někdy docela hezky předvádějí, roztahují ploutve a výrazně ztmavnou. Tady je jejich video z mého akva: www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 19:37 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: bulawaio
Vzhledem k té teplotě jsou kardinálky dobrá volba a nějakého množení bych se nebál. Ono je to sice jedna z nejlehčích jikernaček, ale i tak bych řekl že to bude v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 19:31 R Muž romant [27987] Re: bulawaio
Tohle je to vlákno co Tě zajímá. rybicky.net/forum/120
Edit: Podíval bych se na Dánia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 19:28 Muž bulawaio [92] – Výběr rybičky
Dobrý den, tak nějak jsem tu nenašel topic, kde by se dalo poradit s výběrem ryb, tak to zkusím tady.

Zakládám akva, 60 litrů čistého objemu a vybírám ryby. Má představa je asi taková. Nádrž bude jednodruhová (max později nějaký obyvatel ke dnu.) Hledám nějaké hejnovité rybky cca 6-10 kusů dle jejich velikosti, které nejsou moc náročné. Vodu mam tvrdou kolem 18 gHB. Přemýšlím, že topit nebudu vůbec, takže ideálně do teploty 20-23 stupňů. projel jsem atlas ryb a mojim favorit je Kárdinálka čínská. Proto prosím ještě o radu, co by jste mi mohli doporučit, dle výše uvedených nároků.

Předem říkám, že bych hlavně nerad, aby se mi rybičky množily, nějak bych nevěděl, co s nima. Proto nestojím o živorodé ryby, ani moc o rybky, které se snadno množí. Mohl by mi někdo ještě doporučit nějaké konkrétní druhy nejspíše z Teter nebo Parmiček?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 19:22 Muž Ad@m [1051]

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [101] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113253x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=5001