Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 43 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2015 21:06 Muž Miky1981 [57] Re: Makky
vypadá to pěkně a co se funkčnosti týká určitě lepší volba jak ten filtr do rohu za 500... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2015 21:01 Žena Makky [101] Re: Designer
Fotka k příspěvku Tak, a takhle je to teď správně?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 18:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Makky
Jen sis nadelila tezsi ulohu nez bys mohla, cim vic vody, tim snadneji to jde ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   02.03.2015 17:30 Žena Makky [101] Re: Designer
Prosperující, plně funkční akvárium. Chci dokázat příteli že na to mám (a nejen finančně). Že se dotoho umim zapálit. Jdu koupit molitan a vyďobávat kousek po kousku .....Ještě jednou děkuji pánové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2015 17:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Makky
Tak jinak. Mas precerpat dva az trikrat objem akvaria za hodinu. Rekneme ze mas 20l vody, cerpadlo okolo 100l/h bude akorat, az se to pricpe, pujde to na polovinu.

Voda by mela tect pres 2 az 3cm biomolitanu rychlosti 5 az 10cm/min. Takze budeme cerpat dejme tomu 0.8l/min a tudiz potrebujeme vnejsi plochu biomolitanu okolo 1.6dm2, lepe ale vice, voda smerem do stredu filtru zrychluje.

Rekni mi, chces zdrave akvarium, kde probiha nitrifikace, nebo co nejhezci plast a kolem mesicni krajinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 17:11 Žena Makky [101] – filt
Děkuji Vám pánové pokusim se co nejdřív. Ikdyž tímto návrhem moc spokojena nejsem. Zabere to 1/3 mého pidiakvárka :-D nebylo by lepší koupit rovnou www.akvarista.cz/… a ten svůj prodat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 17:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Miky1981
Je to uplne jedno, klidne to muzes nechat prazdne. Rychlost proudeni vody v tom stredu je tak vysoka, ze to tam moc nitrifikovat nebude, at je tam co chce. Kolem by mela byt vrstva minimalne 2cm, lepe 3cm biomolitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2015 17:00 Muž Miky1981 [57] Re: Designer
...jen bych se připojil také s jedním dotazem :-) Tu vystřiženou část vložit do filtru místo toho originálu??? Mám doma odložen filtr co byl v setu a časem ho možná takto upravím...jen to co je uvnitř filtru...nejenom že tam kloktá, ale navíc má oproti biomolitanu velkou hrubost...tak by bylo asi nejlepší tam dát tu vyříznutou část, nebo už to je jedno??? Díky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 16:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Miky1981
Jde to rezat ledascim, ale nejlepe je vzit manikurni nuzticky a vyzbrojit se trpelivosti. Neni to nejrychlejsi, ale da se to postupnym strihanim a zkousenim udelat perfektni. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.03.2015 16:44 Muž Miky1981 [57] Re: Makky
Fotka k příspěvku ....nevím přesně jak to bylo myšleno....ale já to pochopil asi takto...viz náčrtek ;-)
možná by to šlo nejlíp řezat tím odlamovacím nožíkem nebo skalpelem.....

edit: pozdě :-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2015 16:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Makky
Fotka k příspěvku Vidis jak je az hodne vzadu (za nim je jen tolik biomolitanu, aby dosahl na sklo)? A diry ve spodni casti filtru dozadu nejsou (coz takhle pochopitelne neuvidis).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 16:18 Žena Makky [101] Re: Designer
Fotka k příspěvku Ikdyž to ucpu vzádu ,tak jak připevnim tu kostku dopředu ? Mám to na to navlíct ,ale když to dotoho navleču, nepřilehnou mi přísavky ke sklu. Máš někde prosím nějaké foto , jak to myslíš. Jo fakt jsem natvrdlá a neumim si to představit smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 16:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Makky
Ze zadni strany diry zalep, nebo proste ucpi. No a vepredu uz je mista dost ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 16:12 Žena Makky [101] Re: Designer
NO tak, jakmile tam nacpu filt, tak ho nepřipevním ke sklu. Je na přísavky. Jedině ho připevnit vlascem... pokud se to dá a smí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2015 16:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Makky
Mas filtr, ktery nebude nitrifikovat, zjednej napravu co nejdriv, protoze to jiste chces zabehnout, ale tohle:
www.akva-tera.cz/…
se fakt nema zabehnout jak.
Nejjednodussi reseni je koupit vetsi kus biomolitanu, vystrihat do nej tesnou diru, a filtr celou spodni casti kde nasava, do nej zarazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2015 15:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Makky
S 11W usporkou nad timhle akvariem staci hnojit pravidelnymi vymenami vody (az na nektere lokality, ale v Praze to stacit bude).
EDIT: Jestli chces nejak rostlinam prospet ohledne hnojeni, kup jilove hnojivove kulicky do dna, ty se vyplati vzdycky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 15:55 Žena Makky [101]
Ahojky, vím že to už někdo někde zmínil,ale chystám se dneska do zverimexu a chci koupit hnojivo pro rozjíždějící se akvárko. Dneska jsem zasadila a pustila filt. Čím bych měla přihnojovat, aby se rostlinyk chytly a prospívaly? Zatím jsou v 25 l akvárku jenom 2 pořádný 1 větev a dvě mechové koule. Dneska přibidou další + - týden. Vše budu píchat do dna. Nechci nic plovoucího aby tam bylo dost světla. Popis a seznam mám v deníčku.

Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 22:05 pipes Re: Designer
Díky, to je skvělé. Jestli to není nějaký okřehek, tak je to voďankovec (Limnobium). Ale ať už tak nebo onak, jsou to kytky pro stojaté vody. To jsem čekala a to byl hlavní důvod, proč jsem se ptala. Kromě obavy, jak by to snesly ryby, co ještě ani nemám.

edit: o trsu mluvila prodavačka, ale je to spousta jednotlivých rostlinek

edit 2: chtěla jsem jednu, abych zjistila co to vlastně je a jestli mi "nechcípne". Mám jich spoustu včetně malých lístečků s pidi kořínkem (cca 2 mm lísteček + 5 mm koříken). Ale ty větší kytičky už mají některé kořínky polámané (např. do pravého úhlu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 22:04 Žena Turbínka [2558] Re: Makky
Myslíš-li tu kouli pak ano, ale zabírá dost prostoru a stíní všemu pod sebou, což je pro ostatní rostliny docela škoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 22:01 Žena Makky [101] – Je to udržitelné ?
www.pbase.com/… Chci se optat zda takové to umělecké dílko je vůbec udržitelné a prosperující.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 21:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: pipes
pipes napsala:I když mě trošku znejistilo, když mi prodavačka zabalila asi 20 kusů té kytky, i když jsem chtěla jen jednu a říkala, že mi dá jeden trs.No okrehek nijak v trsech neroste, jsou to listecky s korinkem rovne dolu, a ze by chtel nekdo jeden kus, to se mi nezda (je to desne drobne)... Zkusim vypsat dalsi velice bezne plovoucky:
rybicky.net/atlasrostlin/limnobium_laevigatum
rybicky.net/atlasrostlin/salvinia_minima
rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2015 21:45 pipes kolotoč
Jinak, kvůli Designerově radě, jsem dřevo přivázala ke kameni, takže je na dně, a najednou i ten okřehek plave pomaleji. Sice se pořád točí, ale teď už jen cca 1x za minutu okolo akvária. Takže až přidám rozstřikovač (rampu), tak to bude snad přijatelné. Pro mě i pro budoucí ryby.

PS: šnekům kolotoč nevadil. Na dřevě jezdili kolem dokola, až jim anténky (nebo co to mají) lítaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 21:39 pipes Re: pipes
PS: když jsem potřetí psala to samé (skoro), tak jsem si to zkopírovala - proto je v textu pátý pokus i třetí pokus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2015 21:37 pipes Kolotoč
Tak poslední (pátý) pokus, jak tu odpovědět. Udělala jsem si registraci...

Díky Romante, díky Designere. SIce to je off-topic, ale poděkovat musím a navíc doufám, že tento třetí pokus jak odpovědět, se na fóru objeví. Jestli víckrát, tak se omlouvám.

Výstup z filtru mám na úrovni hladiny, takže zkusím pořídit nějakou rampu a když to nepomůže, tak omezím výstup z filtru (doufám, že to mu dobře rozumím, protože u filtru mohu regulovat vstup i výstup).

Ta plovoucí rostlina asi vážně bude okřehek !? coze To byla první věc, která mě napadla, když jsem ji viděla. Ale říkala jsem si, že to určitě nemůže být ten plevel, co je u nás na každém druhém rybníku :-) I když mě trošku znejistilo, když mi prodavačka zabalila asi 20 kusů té kytky, i když jsem chtěla jen jednu a říkala, že mi dá jeden trs. Říkala jsem si, že se toho asi chce zbavit a že bych to možná někde dostala i zadarmo :-) Ale nevadí, mě se tak kytička skutečně líbí a doufám, že u mě přežije.

No a na závěr, zase off-topic. Moc a moc děkuji všem, co tu reagují na fóru a nebo co napsali nějaký článek pro začátečníky. Když jsem koupila tu skleněnou krabici (myslela jsem, že akvárium), tak jsem čekala další náklady (písek, kytky, ryby), ale nenapadlo mě nic dalšího (filtr, světlo) a chtěla jsem už další týden koupit rybičky. Naštěstí jsem při hledání rybek, co by se mi líbily, narazila na tyto stránky. Takže díky autorům i administrátorům. JSTE SKVĚLÍ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 21:33 Žena Makky [101] Re: pipes
Taky mi plave dřevo z Hornbachu :-D Nic jiného tam zatím ani neplave. Vařila jsem je hodinu a vyvařila jsem znich 2* vodu tmavou jak černý čaj. Nalít to do skleničky a osladit, asi by se někdo i našel a napil se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 19:46 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: pipes
Koren zatiz, on casem nasakne, ale podle velikosti a stavu to muze byt za ruzne dlouho, takze se priprav na to, ze kameny jako zatez tam nemusi byt az tak kratce a podle toho k te zatezi pristupuj. V kazdem pripade se priprav, ze muze dost barvit vodu do hneda. Neni to na zavadu, ale ceho je moc...

Jestli je ta rostlina na hladine rybicky.net/atlasrostlin/lemna_perpusilla , tak to je sileny plevel, to roste i kdyz nechces ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 19:16 R Muž romant [27983] Re: pipes
Ten výkon můžeš přiškrtit a pokud máš tzv. roztřikovací rampu, tak jí nainstaluj, čímž se ten proud rozmělní, jinak vývod v úrovni hladiny, tak napůl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 19:09 pipes – kolotoč?
Mohla bych Vás tady poprosit o radu?
Před týdnem jsem založila akvárium. Jsou tam zatím jen různé kytky a dva šneci (doufám, že dva samečci amplulárie). 125 litrů je hrubý objem akvária (kostka o rozměrech 50x50x50cm), externí filtr Eheim Ecco Pro 200 (pro 100 až 200 litrů). Fotku sem dát nemohu, protože pořád ještě fotím na analog.

Teď problémy, které mám, ale na které se neptám:
1) dřevo (speciální akvaristické koupené v hornbachu) plave u hladiny. Někde jsem četla, že ho mám na týden namočit do kbelíku s vodou, aby nasáklo, ale protože má takový tvar, že se do kbelíku nevejde, tak jsem ho šoupla rovnou do akvária (nejdřív jsem teda zkusila v hrnci vyvařit jednotlivé "roky"). Už je tam týden a pořád plave. Asi ho přiváži k nějakému kameni, jen pořád doufám, že přece jen klesne ke dnu sám.
2)líbí se mi plovoucí kytky - takové ty s malými lístečky na hladině a kořínky směrem do vody - tak jsem je pořídila, ale nevím jak se jmenují, protože na účtence z obchodu je název kytky, kterou když jsem našla v rejstříku, tak je to něco zcela jiného (něco jako dlouhá a jemná štětka na čištění lahví).

A nakonec problém, se kterým si nevím rady a nikde jsem nenašla odpověď (hledala jsem v článcích i ve fóru). Mám pocit, že se mi dřevo i plovoucí kytky v akváriu točí jak na kolotoči.
Má být vývod filtru nad hladinou nebo pod hladinou? Nemám nějak přiškrtit filtr? Nebo přilepit ke sklu nějakou věc, která by proud odklonila, aby tam zůstala klidná zátočina pro kytky? A co tomu řeknou rybky (až se odhodlám nějaké pořídit?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 12:46 R Muž romant [27983] Re: kytka
Těžko soudit, možná by pomohlo se zaregistrovat, udělat prezenataci předmětný nádrže a celou věc řešit více komplexněji s daleko větším počtem lidí, jejich názory a připomínkama. Výměna dna je jak píšeš, tak trochu začátek, ale není to věc neproveditelná a dá se zrealizovat s minimálním omezením kvality života. Vše je zde v příslušných vláknech vícekrát popsáno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 12:42 kytka Re: romant
No prave toho ja se bojim , bud pisek nebo kaminky ale ne oboje, vlastne kdyz vymenis dno tak to je jak kduyz zacinas od znova...ja nevim,asi nebudu delat zadny zmeny. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 12:11 R Muž romant [27983] Re: kytka
Ten písek ti štěrkem propadne ke dnu. Osobně bych volil jednom jeden substrát(písek, štěrk) a buď ten písek třeba obohatit o nějaké pozvolně se uvolňující hnojivo, typu Osmocote a nebo ve var. štěrku třeba s výživovým již tv. hotovým substrátem, jako podkladního materiálu, pod tím štěrkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 12:07 kytka Re: RBSC
No prave ze chci nakoupit jeste nejake rostliny a rikala jsem si ze tam dam ratsi ten substrat
a kdyz uz budu ho tam davat tak jsem si rikala proc ne zmenu ...a navic ten pisek do diltraci se mi moc libi,nechci menit celi dno treba tam nechat 1cm kaminku a na to dat ten pisek, popripade substrat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 11:12 RBSC Re: kytka
Ne, nemám. V hlavním akvárku mám jen ten písek (některé kytky by jistě ocenily i výživnější substrát, ale není to nezbytně nutné, pokud nepěstuješ náročné rostliny, máš rybky, měníš vodu...) - a vlastně pod jedním druhem saggitarie mám hřebíky, které jí možná pomohly? během sklovatění v karanténě(cca měsíc a půl), pokud to nebylo transportem, nebo nedostatkem něčeho jiného.

Pokud máš jen hnědovky, vhodnou vodu, a kamínky splňují nároky všech obyvatel, jak psal romant(ostrostí, chemismem), tak dno ani měnit nemusíš. Většina nenáročných kytek poroste jakžtakž v relativně velkém rozsahu frakcí substrátu(viz články a atlas tady), proto jsem se ptal na ty druhy rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 19:19 kytka Re: RBSC
a chci se te jeste zeptat, mas pod tym piskem do filtraci i supstrat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 18:53 R Muž romant [27983] Re: kytka
Tak zrovna Hnědovka se do substrátu nesází a kdyžtak, jenom přihrnout konce kořínků, aby ta část odkud vyrůstají listy byla nad substrátem. Připevnit na kořen, kamen, zn. ideál pro hnědovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 18:42 kytka Re: RBSC
Rostlinu mam Hnedavku Kridlatou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 16:20 RBSC Re: kytka
Jaké kytky?

Některé nejlépe rostou v "bahně", jiné chtějí ideálně písek, a další nesmí s kořeny do špatně prostupného substrátu. A některým nepomůže sebelepší substrát, jakýkoliv. Obzvlášť za trošku horších podmínek. Jaké jsou další podmínky v akváriu?
(Většina mých rostlin se spokojila s pískem do filtrací (velikost většiny částic do 1,2 mm) - je levný a mně se líbí.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2015 14:09 R Muž romant [27983] Re: kytka
Není kamínek, jako kamínek, třeba takovej štěrk o frakci 2-4mm tvořenej kulatejma kamínkama neobsahující vápenec, vcelku solidní dno do akvária nejen pro začátečníka. Písek, třeba tzv. betoňák ze stavebnin, taky dobrá volba. Horší, tedy nevhodné jsou dna tvořená drceným kamenem, často se prodávají právě ony světlý mramorový drti a taky tmavší čedičový, kde je problém s tou ostrostí a u toho mramoru s tím vápencem, který ve větší míře není jako dno vhodný. Docela dobré vodítko máš zde. rybicky.net/clanky/586-galeje-s-vyberem-vhodneho-dna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 14:01 kytka – dno
Ahoj, jsem zacatecnik a chci se poptat , cetla jsem ze kaminky nejsou moc dobre pro kytky ze pry je lepsi pisek , je to tak?Je pravda ze mam kaminky a moc se jim nedari.Dekuji za vase odpovedi, budu rada za jakekoliv reakce - krome nadavani ;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.02.2015 21:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: mmouka
Jak pise Horac. Kdyz to v octu "strasne sumi", muze Ti prodejce klidne zpivat koledy, ale na vhodnost toho materialu na dno to nebude mit vliv ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 20   17.02.2015 21:21 Muž Horác [3942] Re: mmouka
Hergot dyk jsi včera psal, že to v octu "strašně šumí". Šumí křemen v octu? Ne, nešumí. No tak to není křemen. Tečka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2015 21:03 Muž mmouka [0] Re: mmouka
Fotka k příspěvku Navazuji na vcerejsi akci sliz ve filtru. Vyměnil jsem cast vody a nechám to bez dalšího zvláštního zasahu. Akvárium je zatím čisté a rybky aktivní bez známek nějakého nasledku vcerejsiho zásahu. Byl jsem dnes u prodejce kamenné drtě a potvrdil mi ze se jedna o kremenou drť a ze je běžně pouzivana. Tak jsem se rozhodl že tomu necham nejky čas a uvidime. Martin
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   17.02.2015 20:32 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: mmouka
Ako som hovoril, pominie to samo, len sa treba držať zásadám zábehu a nič nederatizovať, nič nechlórovať, nepucovať a nesterilizovať. Takže filter si nevšímať a poštudovať tému "zábeh" akvária ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2015 10:36 Muž odikcz [114] Re: mmouka
Jen doplnim, že tím vyvařením filtru si zabil max 1% něco nehezkého (záměrně neříkám škodlivého) a 99% toho dobrého, co jsi celou dobu budoval.

Ty kamínky jsou sajrajt a taky jsem se na ně nachytal. Ucpaly ti filtrační hmoty, bakterie se neměli kde usadit a vzniklo z toho toto. Stačilo filtrační hmoty propláchnou v lavoru vodou z akvária, tak jak se to má dělat vždy.

Touhle dobou budeš mít většinu jemných bílých částeček, co se z té drtě ovolňují, asi už pryč = zachytili se ve filtru a z něho si je vyčistil (možná ještě při odkalování se budou postupně uvolňovat). Stále ale zůstává chemické ovlivňování vody. Existují nějaké rostlinky i ryby, co mají radši takovou vodu, ale výběr bude dost omezen a myslim, že nic z toho, co tam teď je to nebude. Takže asi znovu založit a jelikož ani filtr není po tvém zásahu správně fungující, tak bych dal ryby na měsíc někde stranou (jestli máš možnost do dlouhodobě zaběhnutého akvária). Jinak mě subjektivně se pro rychlejší znovuzaložení osvědčil Sera Nitrivec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2015 09:54 RaSvaj Re: mmouka
A já doplním rozhodně teď chvíli nešahej na to dno (myšleno neměň ho), protože tím by jsi zlikvidoval i to poslední málo bakterií, které ti snad v akva zůstalo. Prostě jen měň vodu jak ti radí přede mnou, pokud máš čím měř NO, krm střídmě a sleduj chování ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.02.2015 23:56 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: mmouka
No tím vyvařením filtru jsi se vrátil o měsíc zpátky a zřejmě máš více-méně nově založené akvárium bez nitrifikace. Jestli chceš opravdu zabránit fatálním následkům (třeba úhynu těch neonek), měň denně 1/3 objemu vody, dokud tam zase nebudou podmínky k přežití ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2015 23:54 Muž Horác [3942] Re: mmouka
Takže teď jsi zase úplně na začátku ... filtr čistý jak okvětí bílé lilie, ryby už bohužel plavou v akvárku (aspoň že to není nějaká mininádržka) ... a ještě budeš měnit dno ... no potěš koště ... tak hlavně nezapomeň měnit vodu ... filtru si teď raději nevšímej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 23:34 Muž mmouka [0] Re: michalt
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Moc děkuji za obsáhlou odpověď. Když to doplním postupně tak co se týká fauny jedna se o 12 neonek a 2x ancistrus. Jedná se první skupinu rybek. Na kameny jsem si dával pozor ještě jsem velké dekorační kameny zkoušel v octu, ale to ze koupim akvarijní "pisek" na dno a musím to také zkusit mne nenapadlo. Zkusil jsem to ted ještě z tím co mi zbylo. Strašně to šumí!!!
To ze se jedna o nevhodné dno mi ted dává smysl protože jsem mel problém s tvrdosti vody což je způsobeno vápencem! Musel jsem to řešit destilovanou vodou cca 1:2. Co je s tím určitě také spojeno je ze na listech se začala usazovat lehka bila usazenina a to v místech kde je největší proud vody. Co se týká vzduchovými je to jak funkční tak dekorativní. Dlouhý pruh jemných bublinek je na výšce 60 cm akvária velmi hezky. Anubis je z části v kaminkach dna a v části na skalce. Ma již nové mladé listy tak si myslím že je mu dobře na rozdíl od ostatních. Co se týká mého výrazu "deratizace" tak se omlouvam. Bylo tim miněno kompletní vyčištění filtru a to vařící vodou, abych zabil vše, co tam je a to jak to dobé, tak to špatné, což jsem před chvílí dokončil a znovu spustil. Uvnitř filtru byly uplné gelove plastve slizu. Doufám, že tento drsný zásah nebude mít tragické následky. Mala 15l karanténa je v pohotovosti a plně připravena pro případ nouze.
Bohužel jsem dost nešťastný teď, když vím, že to dno je nutné vyměnit! Na všechno jsem si dával pozor.... Jinak musím uznat, že z jedné fotky jsi četl velice podrobně. Díky! Dám vědět zítra jak to dopadlo. Foto je již po opětovném zpuštění filtru. Martin
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2015 22:16 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: mmouka
Nevím, co by tím "slizem" mohlo být, ale podle toho, co píšeš v prezentaci, je nádrž založena již déle než měsíc. Očekával bych, že všechny počáteční zákaly a povlaky již budou "zmizeny". Když je to ve vnějším filtru, řasa (jelení paroh nebo tak) to asi taky nebude.

Já bych filtr "nederatizoval," ať to už znamená cokoliv. Dokud filtruje a má rozumný průtok, nechal bych jej tak. Tohle je období, kdy nitrifikace ještě není zcela ustálená a nějaký zásah může znamenat problém, hlavně když jsou tam ryby jako neonky.

Zkus napsat víc o osádce nádrže, možná to něco napoví o původu a řešení toho povlaku. Jak často měníš vodu?

Když se však dívám na fotku z nádrže, napadá mi několik poznámek. Na hlavní fotce vlevo zcela na kraji vidím roslinu, která se podobá na anubias a zdá se mi nejasně, že je zasazena v písku. Jestli to je opravdu anubias a jestli je zasazený v písku, nech mu alespoň oddenek nad substrátem, jinak by mohla rostlina uhnít. Nejlepší je připevnit ji o kořen nebo o kámen.

Nevím, jestli máš vzduchování jen z estetického důvodu, ale jestli z funkčního, tak bych jej raději nahradil dobrým pohybem hladiny (nasměřováním rozstřikovací rampy filtru), ten vodu okysličí stejně dobře a zbrání vytváření různých povlaků na hladině.

Nevidím jasně, co je tam za dno, ale ta bílá barva ve mě evokuje vápencovou drť. Jestli je tomu opravdu tak (šumí kamínky, když jich několik ze dna vybereš a poliješ je mimo akvária octem?), uvažoval bych o výměně toho dna, dokud je čas, protože by v něm mohly neporsperovat kytky.

Hodně z toho, co píšu, jsou jen postřehy na základě toho, co jsem vyčetl z fotky. Možná jsem to jen vyčetl nesprávně a všechno je v pořádku. Ale to čištění filtru bych (s ohledem na ryby) opravdu odložil na dobu, kdy bude jasné, že je to nevyhnutné. Ať nové akvárium dělá radost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   16.02.2015 22:08 Muž Horác [3942] Re: mmouka
Deratizace? Máš v tom filtru ňákou divnou havěť :o))) ... cs.wikipedia.org/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [43] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=2101