Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 92 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 16:44 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Dejdicek
i tohle se dá nastudovat v článkách. PMDD je jednou z možností hnojit. Dají se používat třeba i jiné komerční přípravky jako například Bioflor, Brutus... Nebo se nemusí hnojit vůbec. Ja mam vesměs nenáročné rostliny a jediné hnojení které mám, tak jsou rybí hovínka a taky mi krásně rostou rostliny. Takže asi tak. V první fázy být tebou, tak o hnojení nepřemýšlím, zkus to bez něj a dělej výměny vody. Teprve potom, tak po měsíce, dvou třech podle toho jak se bude rostlinám dařit přemýšlej o hnojení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 16:39 Dejdicek
Aha, nevšiml sem si to.

Spíš by mě zajímalo jak se hnojí? To že přiliju do vody PMDD?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 16:37 Muž snehulda007 [850]
Prosím o sloučení s rybicky.net/forum/15-zacatecnik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 16:36 Muž snehulda007 [850] Re: Dejdicek
Koukni do sekce Články,tam všechno najdeš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 16:34 Dejdicek – Začátek - co a jak?
Jsem začátečník a proto si chystám koupit akvárko. Potřeboval bych poradit. Např. jak velké akvárium si mám koupit, případně kolik do něj ryb. Kolik rostlin bych měl koupit, a jak se rostliny hnojí? Tak, že naleju PMDD do vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.11.2012 22:13 Žena Kytka [2146] Re: jirka766
A jako jednu z prvních věcí: založit profil na zdejších stránkách :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.11.2012 20:43 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jirka766
Je super, že sis tyto stránky našel dřív, než ses pustil do akvaristiky. Ušetří ti spoustu zbytečných problémů, do kterých se začátečníci, kteří si předem nic nezjistí, zbytečně dostávají. Poradím ti, aby sis prostudoval v liště pod obrázkem rybek tady nahoře sekci ČLÁNKY, celý jeden oddíl je tam věnován začátkům. Osobně bych ti doporučil můj oblíbený článek, který před časem napsala jedna začínající akvaristka: rybicky.net/clanky/593-zalozeni-akvarka-z-pohledu-zacatecnika a potom článek z pera naopak velmi zkušeného akvaristy a rostlinkáře: rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
Čím víc toho načteš, než si akvárium založíš, tím lépe pro tebe a tvé budoucí akvárium. Držím palce, ať máš dostatek trpělivosti palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 20:36 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ender
Nečteš, nevíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 20:29 jirka766 – Pár otázek od budoucího začátečníka
Ahoj, rád bych si někdy kolem vánoc pořídil menší akvárko. Měl bych proto pár otázek:
jak jsou dobré tyto komplety ? akvaria.heureka.cz/… Koukal jsem 60 litrové, cenově 1200-2000. Na co si dát u nich pozor (moc informací u nich nepíšou) ?
V těchto kompletech není něco na probublávání, je nutné si to pořizovat, jaký typ do 60l akvárka, co vše k němu ?
Rozbíjí se něco z tohoto vybavení, je dobré mít něco doma vícekrát jako náhradní ?
Jak se odkaluje dno ? Jak se čistí stěny - je nutná magnetická škrabka apod. ?
Díky za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 20:28 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Ičin
I když tam má jen 1 kousek jo?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 20:26 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
prakticky furt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 20:17 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: ender
:-D Snad naklást ne? no kolikrat, to teda netuším :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 20:12 Muž ender [3]
a kolikrát se mi tam chce ten dospělák takhle "vykadit"? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 20:10 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: ender
Měly by se postupně rozložit...ale bude to trvat fakt dlouho :-D nejhorší je, že i když se pokusíš je seškrabat nebo tak něco, fleky většinou zustanou.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2012 19:58 R Muž romant [27987] Re: ender
Zůstanou tam hóóódně dlouho a nic z nich nebude. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 19:55 Muž ender [3]
ahá - díky - a co se s nima tedˇ stane?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 19:49 Muž Jiripi [0] Re: ender
Jsou to vajíčka Neritina pulligera.Ale nic z nich nebude.Pro další vývoj potřebují specifické podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2012 19:47 Žena Kytka [2146] Re: ender
Takhle prý vypadají vajíčka Neritin a nejdou sundat dolů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 19:41 Muž ender [3] – Co to je???
Fotka k příspěvku ahoj...,

pozoruju na kořenu v akváriu "podezřelé bílé objekty" - viz foto.
Můžete mi prosím, někdo říct, co to může být? Vypadá to jako nějaká malá bílá vajíčka, ale v akvárku plavou jen 4 zebry a lezou 3 šneci - viz profil
Předem dík za radu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 18:58 Muž Paul [2] - Asie
mám to ve větším akva takto : rybicky.net/nadrz/16171/0.jpg…

jakoby zapíchlé do otvorů v kořenu, v menším zasadím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.11.2012 18:55 Žena Kytka [2146] Re: Paul
Já bych jí zasadila. Myslím si, že to pro ni bude lepší. Nebo přivázat ke kameni nebo ke kořenu. Když jí necháš jen tak plavat ve vodě, tak bude muset spoustu energie věnovat tomu, aby se otáčela správným směrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 18:43 Muž Paul [2] - Asie
A když mám štěrk 2-3 mm mám to taky zasazovat, nebo ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 18:42 Žena Kytka [2146] Re: Paul
Mám jí zasazenou v substrátu, aby směřovala vzhůru. Když ji zastřihnu, tak to, co tam nechám někde z konce vyrazí nový výhon. A tu ustřiženou část zasadím do substrátu, ona zakoření a vytvoří novou rostlinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 18:39 Muž Paul [2] - Asie
a když jí zastřihnu tak 6 cm jakoby pod tím zaobleným koncem, poroste mi i ta druhá část ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 17:50 Žena Kytka [2146] Re: Paul
Když je jí dobře, tak se větví. A zastřiháváním to ještě podpoříš, takže jí budeš muset krotit často.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 17:46 Muž Paul [2] - Asie
A to i když tam dám 2 stonky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2012 17:42 Muž Yirka [9126] Re: Paul
Akorát počítej s tím, že pokud bude mít jen trošku vhodné podmínky (a že moc nepotřebuje) tak tu malou nádržku zcela zaroste. U ně dělala přírůstky tak 2-3 cm za den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 14:13 Muž Paul [2] - Asie
díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 14:12 Muž tajfun1 [222] Re: Paul
pokud bude mit vhodny podminky, tak urcite, na objemu nadrze v tomto pripade skoro nezalezi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 13:21 Muž Paul [2] - Asie
Ahoj, chci se zeptat jestli mi bude růst egeria v 10 litrovém akvárku .
Díky za odpovědi. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   23.11.2012 19:04 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: gs
Mám tam, ale Mřenku skvrnoocasou 4ks. No, ale taky jsem si všimla, že mi jedna potvůrka terorizuje rybky.
Tato nevelká sekavka je poměrně hodně agresivní, na menší a méně pohyblivé ryby útočí a může je i udolat. Jak ryba stárne, agresivita se může zvětšovat. Do běžného společenského akvária ji tedy nelze doporučit. Může být chována ve společnosti robustních ryb a rychlých plavců. Určitě nevhodná k jakýmkoliv druhům závojnatých ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.11.2012 15:28 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: gs
Mřenka se do něj pouští proto, že je šnekožravá a má ráda masitou stravu. Ale jak psal Zoidik, zkus si koupit mražené krmení (koretry, patentky, černé komáří larvy, artemii, pro malé rbky i cyclops). Není to moc drahé, prodává se to v praktických 100gramových blistrech, kde je 30 minivaniček. Když jim kostku tohoto krmení jednou za dva tři dny rozpustíš a přidáš, pomůže jim to, uvidíš, a i ostatní rybky si smslnou, i když přesně nepíšeš, jaké tam máš. Více o tomto krmení najdeš zde: rybicky.net/forum/4971
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 15:22 R Muž Mrakoplash [1776] Re: gs
Mimo jiné je v atlase rybicky.net/atlasryb/mrenka_skvrnoocasa zmíněno, že baští šneky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 13:49 gs Re: Zoidik
Akvarium má 120L. Je to tak, že veškeré osazenstvo jsem "zdědila" po předchozím majiteli. Mám jej doma od začátku roku. V okolí nemám nikoho, kdo by měl akva tak velké, abych mu s klidným svědomím dala jakoukoliv rybu. Většina má akva pro děti cca 20L a v něm 3 závojnatky. Což mi přijde :/ Až většína osazenstva dožije, chci jen betu a neonky. Děkuji za radu. Myslím si, že šnek už má min 2 roky. To podle toho co mi zdělil původní majitel - šneky měl v akváriu už dýl. Nejspíš končí a mřenka se do něj z toho důvodu pouští. Uvidím, nechám ho dožít v klidu v jiné nádrži. Každopádně děkuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 13:10 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: gs
Kdybys dala nějaké informace taky o akvárku, bylo by to fajn. Když koukneš do zdejšího atlasu rybicky.net/atlasryb/mrenka_skvrnkovana , tak zjistíš že je to rybka, která by se měla chovat aspoň v 6kusech a 150litrech vody a je vhodné ji krmit živým nebo mraženým krmením. Pokud ji krmíš vločkama a tabletama, tak ano, může to být příčina proč se pustila do šneků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 12:25 gs – Mřenka oďobává ampulárku
Dobrý den, akvárko se ke mě dostalo náhodou a už u nás zůstalo. Mám tam, ale Mřenku skvrnoocasou 4ks. Mimochodem kouzelná rybka - dnes jsme díky ní a jejímu klapkání nezaspaly do školy ;) No, ale taky jsem si všimla, že mi jedna potvůrka terorizuje rybky. Sem tam nějaký úhyn neřeším - není to pravidelně. Ale včera i dnes jsem ji načapala jak ďobe do ampulárky. Šnek je už v karanténě a všimla jsem si, že mu ta potvora pěkně procupovala záklopku. Měla jsem v akva 3 ampulárie, ale teď už mi zbyla jen tato. Mám teď podezření, že i předešlé se postarala ona? Je to tím, že ampulárka dosluhuje a mřenka to vycítí? Nebo jak už v akva nejsou žádní okružáci hledá jiného šneka? Nekrmím živým, ale dávám různorodé suché a tablety. Nemám jen jedno krmení, ale vždy min 3 na střídání.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 21:12 Muž ender [3]
ok - díky... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 21:04 R Muž romant [27987] Re: ender
Nějaká plíseň, řekl bych. Opět v čerstváčku normální jev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 20:51 Muž ender [3]
ad - druhá fotka - jasně ty fleky na listech si vysvětluju stejně - rozpad emerzních listů, ale jde mi o to, co je vidět (ikdyž né moc dobře) za nimi - špinavé sklo - jakoby zacákané..., nebo zaschlá špína...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 20:44 R Muž romant [27987] Re: ender
Podle mě jsou na fotce č.1 rozsivky a na fotce č.2 počínající rozpad emerzních listů a obojí je v nově založeným akváriu normální jev. Mrkni na ty pojmy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 20:38 Muž ender [3]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 20:37 Muž ender [3] – řasy? kal?
Fotka k příspěvku ahoj všem,

od neděle zajíždím akvárko, a pozoruju "něco" co se mi moc nelíbí a dělá mi starosti. Ne některých listech rostlin se dělá tohle (viz foto). Nevím, jestli je to kal, nebo řasa (už po 4 dnech?), ale nevypadá to pěkně...
Podobně se mi nelíbí ani špinavé, jakoby zacákané sklo (samozřejmě zevnitř - viz druhé foto) - co to je a čím to je ??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 20:08 Muž Thomatys [-3] Re: romant
Jo v pohodě, já stejně neplánuju nakoupit hromadu ryb, to ne, spíš tak 4 samice od pavých oček a dva samce + 2 sumce a 1 čističku a to je vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.11.2012 16:56 R Muž romant [27987] Re: Thomatys
Ta osoba z toho Braníku má samozřejmě pravdu. Po 14 dnech tam nějaký rybky přijít můžou, ale rozhodně ne moc kusů, oni způsobí to, že se nitrifikace začne utvrzovat, protože budou dýchat a vylučovat odpadní látky, který velmi rádi sežerou nitrifikační bakterie a rychleji a více se tak namnoží a když se to pohlídá výměnou vody, tak problém nenastane. Další zarybňování opět postupné třeba za další týden a to by bylo aby to nebylo, tedy v pohodě. :-) To měsíční čekání je sice hezká rada, ale když se potom do akvária navalí hodně ryb najednou, tak je průser v podobě třeba i nějakýho toho úhynu hnedle na světě, neboť se krátkodobě zvýší koncentrace N látek(NO2), takže by se to dalo uzavřít doporučením, chce to mít postupnou trpělivost, tu spíš větší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 16:48 Muž Thomatys [-3] Re: Zoidik
HELE PO MĚSÍCI JE UŽ DOCELA DLOUHA DOBA, HLAVNĚ KDYŽ SEM BYL V BRÁNÍKU A PTAL SEM SE TAM, TAK MI SAMA ŘEKLA, ŽE STAČÍ KLIDNĚ PO 1 TÝDNU AŽ 14 DNECH VYSADIT RYBY, podle hodnot NO2, jinak to stačí. A když to nechám na příští týden tak mi to nevadí, na ryby stejně nepospíchám, chci si nejprve nechat zarůst akva rostlinami než by mi tam pak ryby začali srát bobky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 13:54 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Thomatys
No hele, jak psal romant, jsou to orientačně orientační testy. Takže s rybama bych nezačínal dřív jak po měsíci. No a potom postupně je kupovat s rozestupem 1-2 týdnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 13:26 Muž Thomatys [-3] – Testy
Na tom už nesejde, další zatím kupovat nebudu. Nechal sem za to 220kč takže dalších několik stovek do toho zatím dávat nebudu. Až časem. I když to není kvalitní a přesný, tak hlavně, že to je v normě a pokud budu dodržovat co mám tak bych to měl udržet v pohodě, ale teď to je dobrý nemám tam žádný ryby. Až tam budou tak teprve se ukáže co se změní. A pak teprve investuju další peníze za testy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 12:45 R Muž romant [27987] Re: Thomatys
Na to aby se ukázal nějaký trend ve vývoji, bych použil nějaké jiné testy, než ty papírky, to je povětšinou silněji než silně orientační a na tom bych nestavěl. Mrkni na příslušný vlákno. rybicky.net/forum/423
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 12:26 Muž Thomatys [-3] – Testy
Zdravím, tak dneska sem změřil hodnoty

Teplota 25°C
pH - 6,8-7,2
Karbonová tvrdost GH převedeno do CH - 3°-6°, - , 3,8-7,5.
Celková tvrdost GH - <6
Dusitan NO2 - 0 - v rozmezí 0-1 na testu není možno odhadnou přesnou hodnotu.
Dusičnan NO3 - 50-100

Je to bohužel měřeno proužkovým testem s výsledkem barvy, takže přesný to není, měřil sem to 2x po sobě. Před výměnou vody a po výměně vody a hodnoty byly stejné.

Podle toho co sem četl, tak by mělo být všechno v pořádku až na tvrdost vody. Zjistil sem, že jí mám málo 6 a méně mi vyšlo v testu. takže bych chtěl jenom Vaše názory jestli je vše v pořádku a pokud jo, tak bych nakoupil ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 19:22 Muž Thomatys [-3] – Rostliny
Fotka k příspěvku Tak sem dneska udělal první zářez do kytky, na obrázku je vidět ustřižená část, tu sem pak vložil do písku hned vedle rostliny kde je už v zemi to hnojivo aby to zakořenilo. Musím říct, že tato rostlina má neuvěřitelně hodně odnoží co tam okolo rostou, jak dole tak teď sem našel i u špičky další a do zítra počítám že ty dvě co jsou na obrázku budou až u hladiny a budu je opět stříhat a opět zasazovat.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [92] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=4551