Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 93 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 18:53 R Muž romant [27982] Re: Thomatys
Uvidíš, jak se bude více špinit, tak jeho výkon půjde dolů a rybkám lehký proudění vody nevadí, spíš naopak, některý druhy to přímo vyhledávají a pohodaří v proudu, schválně se podívej z jakých přírodních lokalit jsou a to jsou povětšinou řeky a někdy i pěkně svižně tekoucí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 18:46 Muž Thomatys [-3] – Filtr
Já mám taky dost silný filtr co se týká proudu vody a na 60L akvárko to je naprosto v pořádku, rostlinám to vůbec nevadí, spíš jde o to jak to budou snášet ryby když budou v neustálém proudu vody aby je to nevysílilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 16:24 R Muž romant [27982] Re: knirac
Lehce se pohupující rostliny, to je pro ně prospěšný, protože v akváriu zdravě proudí voda, to bych neřešil. Svým dotazem se chci spíš informovat o vhodnosti toho filtru do tvého akvária, ale to se dozvíme až určíš to typový označení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2012 14:36 knirac Re: Ičin
Já tu trubičku s otvory nasměroval hned na sklo,ale i tak se rostliny hýbají i na opačném konci v proudící vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 14:34 knirac Re: romant
Dobrý den. Juknu na ten typ večer. Teď vím jen že je to Ellite. Nikde jsem neviděl,že by měl filtr takovouhle sílu.Sice jsem to nasměroval na stěnu,ale i tak se rostlinky na opačném konci 83 cm akvárka hýbají.Nebude to vadit rybkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 13:04 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Absolutně čístý filtr má podstatně větší průtok než po zajetí. Tam klesne průtok i na polovinu. Bez bližšího určení těžko zjistíme jestli se dá regulovat průtok. Na zpomalení proudu vody v akvárku je dobré namířit výtok z filtru na nějakou překážku - např šikmo proti sklu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 13:01 R Muž romant [27982] Re: knirac
Jaký je číselný, typový označení toho filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 12:54 knirac – potíže s filtrem
Dostal jsem od známého akvárko,cca 112 l i s příslušenstvím.Taky vnitřní filtr zn.Elite. Když jsem ho ale zapnul,tak z něj voda vytéká dost silným tlakem.Nasadil jsem na výtok tu trubičku s dírkami a i tak voda téměř stříká těmi otvůrky v trubce, takže voda v akvárku proudí jak v potoku, až se rostliny prohýbají.Filtrační vložka je vypraná a vyčištěná.Nelze to nějak regulovat,je to normální stav?Nikde jsem nenašel nic na nastavení.Jen u té vrtulky,co pohání filtr je takový kroužek,kterým lze otočit.Nebo jsem špatně vložil tu filtrační vložku?Ten otvor v ní má být směrem ke dnu,nebo k vrtulce?Teprve začínám a nezdá se mi,že by to silné proudění rybkám moc vyhovovalo až je tam vpustím.Díky za polopatickou radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   19.11.2012 10:46 Muž tajfun1 [222] Re: Thomatys
pro zastřihávání rostlin se mrkni třeba do 10 čísla časopisu Akvárium.
dostupné třeba zde
issuu.com/…
od str. 14
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 09:54 Muž Thomatys [-3] – Stříhání rostlin
Budu potřebovat poradit, budu muset brzo řezat rostlinu, protože bude už u hladiny viz- foto v profilu akvárka a nevím kde a jak jí uříznout aby jí to neublížilo a aby ta odnož pak následně vyrostla. A další věc, proč mi spodek u jedné rostliny žloutne taky viz - foto v profilu. Není to sice moc vidět, ale částečně to každý den je vidět. U jiných rostlin to není.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 22:43 Žena Danila [4489] - SumciRe: ender
Mám za to, že je to příliš, protože po třech dnech vyměníš defacto celej obsah nádrže - a to pokládám za chybu. Nic nepřehánět...Ať se daří X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 22:06 Muž ender [3]
ano - ryby tam půjdou - ty čtyři Zebry, a voda každý den cca třetina ven...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 21:38 R Muž romant [27982] Re: Danila
O.K. Každej to ladíme trošku jinak. Pochopil jsem to tak, že tam ty ryby půjdou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 21:33 Žena Danila [4489] - SumciRe: romant
Já bych denní výměnu části vody spíš nedoporučila, pokud nejsou ryby, myslím si, že je to zbytečný zásah. Pokud už, tak bych doporučila testovat NO2 a ladit ty notičky podle výsledku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 21:08 Muž grunda [1781] - Cichlidy
raději 15 a nic k nim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 20:58 Muž ender [3]
15ti hlavý stádo neonek? :-) ,
to bych vyčerpal kapacitu plánovaného osazenstva... - chci jich tam mít deset... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 20:30 R Muž romant [27982] Re: ender
Až tak za 14 dní a po tu dobu to budeš hlídat těma výměnama vody, těch neonek bych ve finále měl tak 15 hlavý hejno, aby se tam neztratily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 20:25 Muž ender [3]
a další rybky můžu přidávat od kdy? - asi?
chtěl bych začít asi tak čtyřmi neonkami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 20:23 Muž ender [3]
ok - Romane - díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 19:28 R Muž romant [27982] Re: ender
Ano, můžeš to tak brát. Tu v současnosti narušenou biologickou rovnováhu si ohlídáš těm častejma výměnamy voody, který bych v prvním týdnu doporučil provádět denně a v dalším týdnu obden.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 19:24 Muž ender [3] Re: Danila
Danila napsala: Kolega se sice obšírně rozepsal na téma denního měnění vody, ale pohled do Vaší prezentace ukazuje na pár věcí,ze kterých bych měla obavu já:-)

1) Použitý štěrk (osobně ho nazývám štěrk na hroby) je poměrně hrubý a dosypaný ostrý čedič taky není to pravé..Zvážila bych výměnu za jemnější...Prověřila bych dno "octovým testem" - trochu štěrku do hrnečku, zalít octem a čekat, zda se objeví bublinky, pokud ano, je tam vápenec a to se rostlinám líbit nebude.

2) Mám za to, že jsem v pravé část nádrže zahlédla rostlinu, která vypadá podezřele jako rybicky.net/atlasrostlin/acorus_gramineus a ten pod vodou nemá co dělat a jeho hnijící kořeny ve dně dokážou spáchat pěknou paseku.

3)Podle komentářů u nádrže jsou v plánu mimo jiné parmičky čtyřpruhé a ramirezky, což je hodně nešťastná kombinace.

4) Než měnit denně vodu, navrhla bych zakoupení testu na NO2 a podle něho vodu měnit, denní výměnu nepokládám za příliš šťastné řešení.

Držím palce a respekt za zodpovědný přístup k zakládání akvária. palec


Tak jsem dnes akvárko opětovně oživil a doufám, že úspěšně. :-)
Všechny "negativní vlivy" - špatné dno, Puškvorec v něm... - jsem odstranil a vzhledem k tomu, že mi v miniakvárku plavou zakoupené čtyři zebřičky se ptám:
- filtr filtroval předchozí 3 týdny nepřetržitě a dnes při výměně dna nejel cca 2 hodiny, můžu ho brát tak, že bakterie v něm vytvořené žijí dál, a že můžu rybky vypustit zpátky jakmile se voda ohřeje na potřebnou teplotu?
Předpokládám, že zítra odpoledne?
předem díky za odpovědi...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 15:04 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Thomatys-založeno
Svojim spôsobom Vás obdivujem, narobiť toľko psích kusov, nabehať sa s kilami piesku a nevzdať sa, vypovedá o úprimnom záujme a snahe - takže: držím palce!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.11.2012 14:37 Muž Thomatys [-3] – Založeno
Tak mám založeno a zasázeno. Akvárko ode dneška začíná jet a moc si přeju, aby mi to už konečně tentokrát vydrželo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 00:20 Muž Thomatys [-3] Re: souky
Popremyslim o tom, nevím jak natom ten den budu. Schanim totiž práci a možná něco budu mít, ale nevím to určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 22:24 Muž souky [592] - RostlinyRe: Thomatys
jinak kdyby jsi chtěl kytky, rady nebo jen tak pokecat tak příští týden je setkání akvaristů rybicky.net/akce/968
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 21:28 R Muž romant [27982] Re: Kuba
Počítej s tím, že i když budeš měnit vodu denně, tak úhyny mohou pokračovat. Jakmile jsou ryby načatý zvýšenejma hodnotama N látek, tak se to s nima vleče. Tím Tě nestraším, jenom informuji co může následovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 21:24 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kuba
Později znamená obvykle nejméně tři, spíše však čtyři týdny po založení akvárka, jinak jak říká Ičin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 21:17 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
jako první "léčba" je velká výměna vody a to ideálně každý den. jinak se toxické látky nastřádají a nepřežije to prakticky nikdo. ano bylo to málo. ideální je přidávat ryby později a postupně (např 1 ryba každé 2 dny atp)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 21:15 Kuba Re: Kuba
Danila a tajfun, díky za rady :-)
já jsem akvárko nechal zaběhnout s rostinami a půlkou vody jen tři dny, což bylo asi málo...je tedy možné že si všechny ty hodnoty postupně sednou a úhyn přestane? Jinak akvárko je 100, vzduchování ok, filtr ok:-)
ta zlatá mola stou parmičkou, to je divný... ale ty neonky? nemůžou je likvidovat ty parmičky ?
díky Kuba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 21:03 Muž Thomatys [-3] – Foto
Fotka k příspěvku Pridávám bližší foto toho co sem vzal.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2012 20:59 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Flexi :) dobrá volba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 20:53 Muž Thomatys [-3] – pisek
Hele asi jo, teď přesně nevím, je to středně jemné a je to černé. Měli to tam už v presentačním akváriu a musím říct, bylo to moc pěkný, 20kc za1kg.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 18:28 Muž Váza [6] Re: Thomatys
A co jsi nakonec koupil za písek - Flexiobklady?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2012 18:04 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: jendavenda
jendavenda napsal: ahoj potřeboval bych radu.začali mi hynout rybky u dna akvarka panceřníčci akv bylo odkaleno odchytil jsem všechny ryby do jiné nádrže.písek jsem vyvařil protože jsem tam měl zavlečeno s rostlinami hromadu šnečích potvor .myslíte že by to mohl být důvod problému a jak na ty mrchy vyzrát?děkuji ne
Písek jste vyvařil před tím než začali hynout ryby a nebo až potom co začali hynout ryby?

Přemnožení šneci signalizují že je v akva něco v nepořádku a to od zanedbané údržby až po překrmování. Jinak jsou přirozenou součástí akvária stejně jako i přírody a není důvod hledat jak je likvidovat. Spíš jejich přemnožení je důvod zamyslet se nad tím jak s akváriem zacházím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   12.11.2012 17:33 Muž Thomatys [-3] – Písek
Tak sem dneska byl vrátit to co sem včera omylem nakoupil a byl sem v Brániku za paní Danila a vybraly jsme vhodnou náhradu, líbí se mi to moc, sice to stálo více než sem čekal, ale zase na druhou stranu to mám na delší dobu, než sem doposavad měl, díky. Přidám i foto pro ostatní, ale už do prezentace. Budu už postupně fotit jak to mám, až budou i rostliny tak přidám další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.11.2012 16:30 Žena Danila [4489] - SumciRe: Kuba
Pár otázek navíc:
1. jak je akva velké - litráž?
2. Za jak dlouho po napuštění byly vysazené ryby?
3. Je v akvárku dost rostlin?
4. Přidejte fotky a údaje o akva do prezentace, bude se lépe radit.

Určitě se držte doporučení předchozího příspěvku ano Ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2012 16:26 Muž tajfun1 [222] Re: Kuba
než dáš do akva plnou nálož ryb, tak se musí nechat zaběhnout, protože se ti musí vytvořit ve filtru a v substratu bakterie, které rozkládají NH3/4 na NO2, pak se utvoří další, které rozloží NO2 na NO3...během toho zabíhaní se výše uvedené látky dostávají do ruzně vysokých koncetrací a až asi cca po třech týdnech začnou klesat...proto se rybky dávaj až do zaběhnutého akva a po částech...ideálně se měří hodnota NO2, než tam rybky dáš, ty tvoje nejspíš zemřeli na letální koncentraci NO2...
měl by sis přečíst nějaký články o rybičkách, než začneš zakládat akva...
buď tady v článcích nebo třeba u Horáce
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 16:01 Kuba – úhyn rybiček
Zdravím,

potřebuji radu :-)akvárium jsem zařídil cca před třemi týdny. V jeden den jsem nasadil parmičky 4pruhé, mečovky, neonky, ancistruse a dva čichavce. o týden později jsem dokoupil jeste 2 zlaté moly, 2 blackmolly a dva pancéřníky. za tu dobu my průběžně cca po 4 dnech umřelo už 6 ryb ??? 4ks neonek, jedna parmička a včera zlatá mola :-(( vzduchování myslím, že je dostačující, přípavek na úpravu vody jsem dávat...co mám delat ?:-/ díky moc všem za rady... mailto:kubaracek68@seznam.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   12.11.2012 15:51 jendavenda – úhyn ryb
ahoj potřeboval bych radu.začali mi hynout rybky u dna akvarka panceřníčci akv bylo odkaleno odchytil jsem všechny ryby do jiné nádrže.písek jsem vyvařil protože jsem tam měl zavlečeno s rostlinami hromadu šnečích potvor .myslíte že by to mohl být důvod problému a jak na ty mrchy vyzrát?děkuji ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 22:54 Miro84
dakujem :)
kazdy tyzden menbim cca 10 litrov vody manm ju nachystanu v 2 bandakach ten bublifuk mam navyse tak som rozmyslal ze ho pouziem molitan tam je 5x8cm. Voda nesmrdi ked tam obcas hodim kocku liofilizovanych nitenieck su jak priane a za chvilu z nej neostane nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 22:46 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Miro84
Gratuluji k porodu či rozmnoení nebo jak se tomu říká akvaristicky korektně :-) Zkus si udělat prezentaci nádrže, to ti někdo snáz poradí. Pamatuji si, že jsme se bavili o gupkách a že máš akva 30 litrů. Myslím, že jsi těch gupek kupoval 5? To by mělo tvé akvárko utáhnout v pohodě. Ale nevím, jak filtr tam máš teď. Ale jeden bublifuk by měl na takové akvárko stačit, + výměny 1/5 - 1/4 vody 1-2x týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 22:11 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Thomatys
Thomatys napsal: ..... hlavně já to beru tak, ze to teď udělám a zasadim pár rostlinama a za pár týdnu to doplním větším mnozstvym a hlavně rybama, které budu řešit až bude jiste, ze to funguje. Tam prostě zajdu se žádostí jestli by mi to vzaly zpět s tím, ze sem vybral spatne.

Nejlepší je do začátku těch rostlin raději více než čekat na to že se buď rozrostou a nebo že je později doplním. Větší množství rostlin lépe zastabilizuje celé akva a až se bude postupně přidávat rybí osádka tak se budou hned od začátku cítit daleko lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2012 21:49 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Kontakt na majitelku Braníka - rybicky.net/profil/3286
Ať se to malinko ulehčí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 21:38 Miro84
takye ta gupka naozaj porodila mam tam asi 6 cca pol centimetorvich ryb vsetky su blede len jedna je modra to bude asi samec. Ampularia uspesne zviera bordel zo dna ale voda sa trocha kali mam este jeden AQUANOVA molitanovy filter mam ho tam dat na druhy koniec nadrze? pomoze to? pouzivam minigranule od hikari, tetry a jbl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2012 20:55 R Muž romant [27982] Re: Thomatys
To bude nejrozumnější s tím Braníkem a uživatelka Danila je jeho spolumajitelka, tak se u ní rovnou přihlas, bude si tě jistě pamatovat a hlavu ti taky neutrhne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   11.11.2012 20:52 Muž Thomatys [-3] – Chyba
Ale to byla prostě chyba,tam zítra zajdu, zkusím to vrátit nebo vyměnit a bude to. Hlavně sem původně chtěl jít právě do toho Braniku, jenže si nejsem jistý jestli tam vůbec máj Pisek ke koupi a pokud jo, jestli v takovém množství, jinak bych to řešil právě, ze radou od prodejce a tam v tom hornbachu tam měli menší výběr a hlavně divné popsany. hlavně já to beru tak, ze to teď udělám a zasadim pár rostlinama a za pár týdnu to doplním větším mnozstvym a hlavně rybama, které budu řešit až bude jiste, ze to funguje. Tam prostě zajdu se žádostí jestli by mi to vzaly zpět s tím, ze sem vybral spatne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   11.11.2012 20:50 R Muž romant [27982] Re: Thomatys
Podívej, dneska už to nech, jdi se na to vyspat a zítra se můžeš zakousnout do toho studia. Teď jsme Ti a jistě uznáš právem umyli hlavu, tak ať jsi na to studium svěžejší. Ono žádnej učenej z nebe nespadnul a my všichni co Tě teď trošku kritizujeme a snad i motivujeme, jsme taky nějak začínali, vem to čert, hlavní je že to řešíš, tak to nepos.. jako prvně. Akvaristice zdar. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   11.11.2012 20:41 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Pod to se podepíšu. Na pár dní vypusť, sedni, čti, piš si, konzultuj. Pak si to celý napiš, hoď si to sem na "schválení" a pak začni shánět. Těch pár dní už tě nezabijou a ušetříš si spoustu budoucích starostí. U akvaristiky je prostě dost často potřeba trpělivosti a tohle je první její trénink. Když se to člověk naučí, tak pak může dělat akvárko radost spoustu let. Když se spěchá, tak člověk už od začátku řeší jen problémy (řasy, dusičnany, dusitany, umírání, zákaly,...). Opravdu bych zvolnil a dal si to na papír a probral to tady. Je tady spousta zkušených akvaristů, kteří se rádi podělí a poradí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 23   11.11.2012 20:19 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Thomatys
Uf, no když Tě tak čtu coze, udělala bych to tak, že bych na nějakou dobu zasedla k tomuhle webu a pilně prostudovala tu spoustu užitečných témat a článků, který tu jsou. Pak snad pochopíš, kde děláš chyby. A mezitím by se Ti mohla sejít k tomu pětikilu ještě nějaká ta stovka, abys mohl v klidu nakoupit to, co budeš potřebovat. S tím, jak momentálně přemýšlíš, bych fakt to akvárko teď hned znova nezakládala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   11.11.2012 20:19 S Muž invalida [3881] Re: Thomatys
Ufff, jo to mám, ale tahat 12kg zpět do Hornbachu to mi teda dá hodně zabrat, nemám auto, takže mi to bude dělat problém. Ale zase si to budeš pamatovat že máš nejdřív číst ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [93] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=4601