Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 70 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 18:20 Muž acik [416]
nevím,čím více vodiček,tím hůře,když hnojit,tak si vážně něco přečtu o rostlinkách/hnojení/světlo/ není to bohužel o tom,že dám nějaké hnojivo a bude se dařit,někdy může být právě i hůře. Co mi jedině "moc" nevadí tak Dajana Biofiltr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2013 18:13 R Muž romant [27987] Re: misan26
Líbí se mě ten biofiltr, ten bych klidně i přidával, ostatní považuji za prozatím zbytné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 18:11 Muž misan26 [2]
Jeste mam tedy otazku menim tu vodu a davam tam tu cistou zakoupil jsem k akvarium tyto produkty. A nadavkoval jsem je kdyz sem akvarium napustil cele novou vodou uplne ze zacatku kdyz menim vodu mam v nejakym pomeru davkovat opet nebo dodrzet navod jak je urceno. dekuji
Dajana Start Plus 100 ml přípravek na úpravu vody vodovodní na akvarijní
Dajana Biofiltr 100 ml přípravek na podporu tvorby bakterií - násada
Dajana Proflor 100 ml základní hnojivo pro živé rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 10:59 Muž misan26 [2]
Tak tedy menim poctive od vcera sem nechal do ted do rana odstat 25litru .. dnes sem jiz vodu vymenil v akvariu mam 25,7 a vodu co sem nalejval mela 26 tak sem tim snad nic neskazil. Jinak ta bojovnice sem tam obcas vypluje nad hladinu ale acintruse sem zatim nevidel spis zalezi ke kosu a sem tam se nekam podivaj :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 20:32 amrtin Re: Ciffik
:-D No ta měď se dokáže usadit všude,v substrátu,ve filtru,...řešením by bylo snad jedině aktivní uhlí,ale i pak bych se o krevetky bál :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.12.2013 20:20 Muž Sid [6630] - RostlinyRe: zervan
...Keď bol bojler nový, otec - vodár nás upozorňoval, že ju v žiadnom prípade nemáme piť, ona bola veru aj čímsi trochu cítiť (tak nasladlo, akoby nejakou umelinou alebo čím), ale po čase to prešlo...
To varování před pitím teplé vody z řadu (bojleru) má jiný důvod - možný výskyt patogenních bakterií, např. Legionella pneumophilla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 20:11 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: amrtin
Navždy? Trochu to rozveď. Nehledej v tom provokaci, jen nechci umřít blbej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 20:09 R Muž romant [27987] Re: zervan
Jinak tím převařením vody se nám bude snižovat uhličitanová tvrdost(alkalita), což může mít neblahý vliv na akvárium, tudíž bych ten var nedoporučoval, pokud tímto to snížení nemáme v úmyslu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 20:08 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: acik
No, není teplá jako teplá. Když nechávám odstát vodu (GH studené vody je poslední dobou kolem 24°), tak část dolévám horkou (ohřeju ji), abych urychlila dorovnání teploty. Bydlím ve starém činžáku, dům má vlastní kotel na teplou vodu. Zkoušela jsem přeměřit teplou vodu, jestli na tom s GH nebude lépe, když se ohřívá. Ani jsem nedoměřila do konce - došla jsem na 20 kapek a se vzorkem to ani nehnulo. Studená by v tu chvíli už začala reagovat. Takže chci tím říct, že ta tvrdost teplé vody z kohoutku se může i lišit. U mě to je zřejmě o dost směrem nahoru, takže bacha na to, abyste si do AQ zbytečně nečepovali kamenolom (i když já mám ten kamenolom i studený).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 19:58 amrtin Re: zervan
Ano.Na nezmary je nejlepší měď(však je taky obsažena v léčivech).Ale pak to odnesou i šneci a kdo má krevetky,tak je může rovnou odepsat.A to navždy...Rybám to neublíží.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 19:48 Muž acik [416] Re: zervan
v pohodě,píšeme tu vlastní zkušenosti,nikdo se nehádá. A je pravda,že někdo může mít jiné zkušenosti,já prostě zatím mám takové,ale s akvaristikou začínám,takže se nějak nepřu,že se to takto smí nebo nesmí dělat ahoj jo a pravidelně po výměně vody dám tolik výluhu,že skoro nejde zezačátku vidět na ryby :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 19:41 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: acik
OK, ale čo u niekoho nerobí problém, u iného môže, záleží hlavne od materiálu v bojleri / teplárni.

EDIT: Inak ja sa nehádam, skôr divím, lebo som bol v tom, že "sa to nesmie" :) Nevedel som ani, že meď je problém - raz tuším otec dával medený pliešok do akvária, lebo sa tam dostal Nezmar a množil sa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 19:35 Muž acik [416] Re: zervan
já si prostě našteluji takovou teplou vodu z kohoutku jakou mám v akva a pak to tam peru, měním 2x-3x týdně 200 litru a když se neuhlídám,tak i kolem 300l a děje se něco? Takhle to dělám skoro od nově založeného akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 19:29 amrtin Re: MichoCZ
Chlor je z vody pryč po 24 hodinách.Ale většina ho vyprchá opravdu první hodinu a když se voda točí přes sprchu,tak ještě dřív.Ale ta teplota je docela důležitá,proč šokovat obyvatele ledovou(horkou) vodou,když to jde třeba doplnit převařenou z r.konvice,že?...A toho bojleru bych se taky bál,může se z něj uvolňovat třeba měď z mosazi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 18:21 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Turbínka
Ono jedna věc je nechávat odstát dva kýble vody a něco je nechat odstávat třeba 150 litrů. Záleží co má tazatel za možnosti. Jinak chlór je z vody za hodinu pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 17:22 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: acik
acik napsal: vudu nemusíš odstátou,dej to tam rovnou z kohoutku a klidně měnit i 1/2
Hm, priamo z kohútika znamená buď ľadová (čo nie je dobré) alebo primiešať teplú vodu - nevadí to? Ja som sa vždy bál používať teplú vodu - síce máme vlastný bojler, ale neviem, či sa do teplej vody nedostávajú z trúbiek nejaké škodlivé látky. Keď bol bojler nový, otec - vodár nás upozorňoval, že ju v žiadnom prípade nemáme piť, ona bola veru aj čímsi trochu cítiť (tak nasladlo, akoby nejakou umelinou alebo čím), ale po čase to prešlo. Takže si vždy do akvária nechávam studenú vodu odstáť - nie kvôli chlóru, ale kvôli teplote. Keď som sa veľmi ponáhľal, tak som do 10 l vody v kýbli prilieval 2 l vriacej vody (uvarenej v kuchyni, nie z vodovodu), aby som dosiahol požadovanú teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 16:01 amrtin Re: acik
V zaběhlém,fungujícím akva ta trocha chloru neublíží,ale v tazatelově by mohla nadělat tak trochu paseku,minimálně prodloužit dobu záběhu akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 14:04 Muž acik [416] Re: Turbínka
někdo to dělá tak a někdo tak,když to funguje,proč ne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 14:01 Žena Turbínka [2558] Re: acik
I já bych v tomhle případě volila odstátou, sama jsem to tak dělala, když jsem musela mít rybu v nově založeném akváriu. Z kohoutku jsem napustila vařící, dala do toho teploměr, nechala odstát v teplé místnosti a i druhý den měla požadovaných 24°C a první měsíc jsme zvládli bez nemoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 13:56 Muž acik [416] Re: romant
ohledně ty teploty je to jasný,to musí každého napadnout, přeci tam nenaleje ledovou nebo vařící :) taky jsem byl takový,že odstátou,ale to jsem vydržel chviličku,pak jsem to tam začal tlačit z kohoutku a pohoda,ani nové osazenstvo na to nic tehdy neříkalo a neříká do teď.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 13:54 R Muž romant [27987] Re: acik
V tomto případě odstátou raději ano a když ten kohoutek, tak natočenou přes sprchu s odpovídající teplotou.
Edit: Tu odstátou pro sichr, aby se tam ten zaklínanej chlór, byť v mini množství zbytečně nedostával(nemusí být pravidlem), jde nám o každou bakterii, tak proč si to zbytečně komplikovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 13:51 Muž acik [416] – Re: misan26
vudu nemusíš odstátou,dej to tam rovnou z kohoutku a klidně měnit i 1/2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 13:50 R Muž romant [27987] Re: Turbínka
Ano, to je dobrá poznámka, upravil jsem to tak, aby to zavádějící nebylo. ;-)
Edit:Betty umí i přijímat kyslík přímo z vody a na jeho množství je závislá četnost toho nadechování se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 13:48 Žena Turbínka [2558] Re: romant
Vím, že ty to určitě víš, ale pro někoho by to mohlo být zavádějící, jen pro upřesnění. Snaha ryb nadechovat se u hladiny je dobrý indikátor toho, že je něco v nepořádku, ale u betty je to zcela normální, ta jinak dýchat neumí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.12.2013 13:44 R Muž romant [27987] Re: misan26
No, stále lepší. Tu vodu bezpodmínečně měnit, z toho neslevím a klidně i více, přes to vlak nejede. Určitě doporučím už žádnou další rybu, tak tři neděle, zřídit si prezentaci, uvést co nejvíce údajů a číst, číst, číst a začal bych těma odkazama v tomto vlákně nahoře v tom modrým rámečku. Vodu měnit o stejné teplotě jako je v akváriu, žádný teplotní šoky možno nechat do druhýho dne odstát a pro případ nějakých komplikací mít po ruce přípravek Nitrivec, ale nepředbíhejme, tou výměnou vody se to bude dát podržet, tedy tu doposun nefungující nitrifikaci, výměna vody bude tuto službu od nitrifikačních bakterií dočasně suplovat, tak směle do toho. Jakmile by ryby vykazovaly nestandartní chování, snaha se nadechovat u hladiny(hlavně ty ancistrusy), tak měnit klidně i 2x denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 13:44 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: misan26
dole 4x ancistrus....

...už to z něj leze smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 13:43 Žena Turbínka [2558] Re: misan26
Přidávej vodu vytemperovanou na teplotu vody v akváriu a odstátou. A opravdu nepodceňuj tu výměnu vody, je to velice důležité! Jinak sleduj zbarvení betty je to dobrý indikátor stavu vody v akváriu. Teď jednu hlídám kolegyni a betty hodně mění zbarvení dle kvality svého prostředí a také věkem. Přinesla šedo bílou vybledlou rybu v holé nádrži, já jí dala květiny lepší vodu a hned mám zelenočerveného krasavce. Jinak běťák je krásnej double tail ať se mu daří!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 13:37 Muž misan26 [2] Re: romant
dobrá vodu kterou budu nalejvat mám dodržet nějakou teplotu abych nelil přímo ledovou ? tak jí tedy nechám pár dnů bez krmení dostal jsem k nim nějaký sáček přímo s krmením pro bety. jinak dole si plavou ještě 4x ancitrus..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.12.2013 13:33 R Muž romant [27987] Re: misan26
Tak vzhledem ke "stáří" nádrže teď nechat několik dní bez krmení, ale co nevynechat, to je denní výměnu 1/3 vody a to min. týden a potom 2x týdně, teplotu na min. 25 stupních a akvo přikrytý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 13:29 Muž misan26 [2]
Fotka k příspěvku Ahoj tak dnes mi manželka chtěl udělat radost a donesla domu betu je přenádherná. Sice nevím jeslti to není brzo ale zatím si tam pluje a kouká. akvárko běží cca-7dnů.
Chtěl bych se zeptat jak ze začátku řešit krmení jestli minimálně nebo jí nechat pár dnů bez krmení děkuji
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 23:03 JoKa Re: miii
Už ti naložili dost, tak nebuchu spěchat se svou troškou do mlýna... ;-)
Ale souhlasím s nimi...
Někomu ty závojnatky dej a vymysli lepší složení, tohle nikam nevede...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2013 22:54 amrtin Re: miii
Do 25l nepatří závojnatka ani jediná! tone ,tam tak maximálně beťák nebo mikrorasborky+krevetky! no A řiď se radami Romana!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 22:38 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
ano filtr bude v pořádku, JEDINÝ!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2013 22:38 R Muž romant [27987] Re: miii
Filtr možná, ale ne ty závojnatky a ten způsob čištění. Odroluj vláknem nahoru do toho modrýho rámečku a začti se do přiložených odkazů a bude jasněji. Jinak tu vodu v tom akváriu měň denně 1/3 objemu, to jako první pomoc a až načteš, tak postoupíš dále a půjdeš ty závojnatky vrátit do obchodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2013 22:36 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: miii
Základ studovat. Víš jaké nároky mají závojnatky? Studuj a schválně jestli ti to dojde samotné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 22:34 miii – Závojnatky
Ahoj, potřebovala bych poradit ohledně akvária , které má 25 l, mám v něm 3 závojnatky. Filtr, rostliny, kamínky. Filtr jede, ale když jeden den akvárium vyčistím, druhý den je hned zakalené a hrozně smrdí. Přitom v návodu k filtru je udáno, že tento filtr je vhodný do 25 l akvária. Můžete mi prosím někdo poradit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 21:29 JoKa Re: misan26
Je nádherný (ten pangas), ale tady by nepomohla ani ta klasická ironická poznámka: a co uděláš, až doplave nakonec nádrže? Vyndáš ho a otočíš?? Tobě by se ani na délku vůbec nevešel... Tchán ho má v 500l s ocelátama, je mu cca 5 let a už i tohle přerostl a hledá mu nové větší bydlení... Je to opravdu vášnivý plavec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 20:44 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: misan26
Ona potřebuje velký množství světla jinak strádá. Moje vlastní zkušenost, ale zatim si jí tam nechám. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 19:38 Muž misan26 [2] Re: Ciffik
Proc pujde do haje jestlise smim zeptat ta cabomba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 19:37 Muž misan26 [2] Re: Ciffik
Jinaknrostliny mam tyto. Vallisneria spiralis, hygrophila guyanensis, limnophila sessiliflora, cabomba caroliniana 2x ta tsm je nejhezci ale:-) kouknu po dalsich jeste nastuduju co by tam slo a vo rychle roste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 19:34 Muž misan26 [2] Re: Ciffik
Ted sem nato koukal to bych tam opravdu nedal :-D ale jeto pekna ryybka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.12.2013 19:33 R Muž romant [27987] Re: misan26
Do 50 litrů žádný tlamovce, ani sumečky žraločí a podobný chujoviny. Atlas, číst a zjišťovat nároky na prostor a ostatní veličiny. Nevybírat rybky podle toho co se líbí, ale podle toho co si můžeš dovolit, tedy ve vztahu k velikosti akvária. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 19:32 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: misan26
hm mrkni sem, a koukni kolik to dorůstá...
rybicky.net/atlasryb/pangas_dolnooky

toho si kup tak na vánoce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 19:28 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: michalt
michalt napsal: Jestli tam budeš provozovat původní setové osvětlení, toho pralesa se obávat nemusíš :-). Ani kdybys jej vylepšil, nemusíš se bát, že by Ti kytky zvedaly kryt :-).

Dovolím si trochu nesouhlasit. Počítám (nečetl jsem vše), že se jedná o 54l se setovou 15w zářivkou. I s tou se dají dělat divy. Faktem je, že ta Cabomba půjde do háje, ale ta Limnophila (pokud mě zrak neklame) by mohla jít velmi pěkně. Ono jde jen o trochu pěčlivější výběr rostlin a může z toho být pěkné rostlinné akva. Sám jsem takové měl. Nakonec jsem zvedl na 2*15, ale rozhodně to nebylo pro nerostoucí rostliny. Dneska bych se snad i k té jdené 15w vrátil, leč lenost a neznalost elektra je silnější. Dnes jsem nucen celkem silně hnojit. A částečně stínit hladinovkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 19:28 Muž misan26 [2] Re: Ičin
Aha tak toje skod dnes sem se byl podivt na rybkya docelamne zaujali jeste nejaky ted nevim presne ten nazev sumecek zraloci jestli neco je a taky pekny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 19:25 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
hlavně na tlamky je to už pohledu malý. jinak spousta z nich právě ráda hrabe a tohle je moc hrubé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 19:20 Muž misan26 [2] Re: acik
sem celej nadsenej :-D teda spis manzelka :-D no popremyslim o tom podlozi zeptam se kdybych tam chtel mit rybku tlamovec sla by tam ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 19:09 Muž acik [416] Re: misan26
buď se rozhodni hned,nebo potom už to půjde hůře,já bych to tedy vyměnil,určitě tě to i baví ne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 19:08 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: misan26
Jestli tam budeš provozovat původní setové osvětlení, toho pralesa se obávat nemusíš :-). Ani kdybys jej vylepšil, nemusíš se bát, že by Ti kytky zvedaly kryt :-).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [70] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=3451