Začátečník
Prozatím bych jenom tlačil na tu údržbu. Provozuji, tedy dohledově dozoruji dvě obdobná akvária s ještě větším počtem závojnatek, ale tam majitelé mění tu polovinu 3x týdně.
takže častěji odkalovat , měnit vodu a pokud možno přemístit závojnatky a platy jinde?
Richtik.
foto kořene vytažené ze dna
Arjoen napsal: toho zahnívání dna se trochu bojím... pokud by to bylo vyřeší se to častým odkalováním?Je důležitý mít dno prokysličený, s tím můžou pomoci piskořky a odkalování provádět pravidelně, ve tvém případě v týdenním intervalu, pokud odkalovaná voda s bordelem ze dna nesmrdí jak strej rybník, nebude ještě tak zle.
toho zahnívání dna se trochu bojím... pokud by to bylo vyřeší se to častým odkalováním?
Jasně, napadlo mě to v souvislosti, že závojnatky hodně ryjí ve dně
Mě žloutly, když jsem je poničila při neopatrném odkalování.
Přitlač na ty výměny, dusíci jsou prevíti, tak jak měníš, je to na tvojí osádku málo. Vytáhni jednu rostlinu a když bude mít světlý kořeny, je dno v richtiku.
závojnatky jsou s nima celou dobu a vždy byly krásné listy, neokousané
Jak říká romant, buď je nalamují závojnatky a rostlinky pak uhnívají, nebo mě ještě napadlo, jestli ti nezahnívá dno.
Ano, přerybněno je a ty listy nepucují náhodou ty závojnatky a ty následně neodehnívají?
snažil jsem se to vyfotit u nádrže, listy hnědnou a nevypadají pěkně... ty samé rostliny přitom byly asi 5 měsíců krásně zeléné,rostly a množily se až na jednou ted toto
Je přeryběné, takže určitě bude potřeba častější výměna vody
Jestli tam máš ty dvě závojnatky, co jsou na fotce, ty nadělají dost bince. Živorodky taky. Předpokládám, že nepřekrmuješ?
Chtělo by to trochu líp popsat, co znamená, že ti hnijí kytky. Jak to vypadá?
Pokud jsi nic neměnil, vypadá to divně. Neměnil jsi hnojení, světlo, ... ?
Hnijí ti kytky, které tam dřív dobře rostly?
ok díky.... a dotaz..je podle tebe akvárium přerybněno?
Velmi významně přitlač na výměny vody, klidně 2x týdně polovinu akva.
0 29.08.2015 20:51 Arjoen Prosím Vás o radu, poslední dobou mám problém v akva. Začly mi hnít rostlinky a padly i nějaké rybky. To vše po přidání posledních 5 ks rybek plat moskva asi před týdnem. Do té doby jsem neměl žádný problém, údržba běžná co 2 týdny 40 l vody. Ještě jsem začal před nějakou dobou vzduchovat, ale to by snad mělo být spíše plus než problém. Prosím o radu
Starší reakce
Krevetky nechci dávat do 35l akvária. Navíc se jich štítím a o odchovu něco vím ( pro Turbínku ) nejspíš si pořídím jednoho betáka ;)
A co třeba jednu pěknou bettu, nebo úplně se od rybiček oprostit a dát tam krevetky Red Cherry?
Jako vytíračka pro pár proč ne, jako trvalá ubikace dle mého názoru je to spíše jen čekání na pohromu. Odchovat betty není tak snadné jako již zmiňovaná pávčata. Příprava rodičů na tření, odlovení dospělých, rozkrmení potěru, selekce samců, vyhřívání... Možná by stálo za to, si něco o odchovu nastudovat a popřemýšlet, zda je to ve tvých možnostech.
betta.wz.cz/… Razbory nechci :( a u ancistruse mi to bylo celkem jasný že je to na něj malý :( Ale ty bojovnice bych chtěla mít 3 protože dvě se nedoporučujou a já bych chtěla odchovat potěr vážně je to tak mmoc malý pro tři betty ???
Osobně bych řekla, že z tvého výběru nic. Betty je lepší chovat v lichém počtu a tři už jsou moc, jsou to ryby teritoriální a když nemáš ambice odchovu je poměrně pravděpodobné, že si povahově nesednou a budou se v lepším případě jenom prát. Pro ancistruse je to malé, na ty rovnou zapomeň. Pávčata se budou exponencionálně množit a za chvilku nebudeš mít kam je dávat, přerybněno a s tím související problémy.
Viděla bych tam spíše hejno 10x
rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa nebo tři páry
rybicky.net/atlasryb/novoheterandrie_slicna 0 25.08.2015 13:51 Sisi Ahoj mám 35l akvárium a chtěla bych tam dát buď 2 samice betta splendens a jednoho samce nebo 2 ancistruse sp. a pár pavích oček ( asi 2 nebo 3 ) a nevím pro koho se rozhodnout. Kdo by se tam měl líp ???
Odpovídáš na dotaz někoho kdo zde již není registrován.
Tvoje akvo, i když je objem solidnejší už na první dojem působí rybí polívkou, už tam nic nepřidávaj, nebo to nedopadne dobře, to že se snesou teď neznamená, že to bude fungovat, až si začnou samci ujasňovat teritoria, doplň to akvo o nějaký možnosti se schovat u hladiny, ideál jsou nějaký plovoucí rostliny, protože se to může naháněným jedincům hodit. Ten problém ani snad není to množství, ale složení, tedy chce to rozhodně převahu samiček, bavíme-li se o těch čichavcích. Těch panc. kropenatých bych tam nechal jenom pár a zbytek daroval, to samý, tedy daroval bych ty parmičky žraločí.
Jsem taky začátečník a mám oba druhy čichavců,a pancéřníky a normálně se snesou,a ještě tetrovité rybky viz foto
ujala by se v pohodě i ta půlka, je to dost velký trs, ale klidně si to můžeš rozdělit později, jak chceš
ok takze je to takto fajn si myslis? staci ze je su tak tie korene pripevnene pod koritnackou. nemusim s a bad ze mi to odhnije ked neni v zemi. a nerozdeloval som to. asi ho radsej neham v celku nech sa mi ujme.
Hej, aj ta korytnačka žmurka okom.
A čo takhle hmm?len som prichitil korene pod koritnacku a trochu zaspal tým pieskom. Dufam ze v pohode. Kua drahé to je jak sviňa tak bol bych nerád keby odhnila
Klidně rozdělit, jeden na sopku a druhej dopředu.
Takto na voľno? Je pri koreni
diki roman . takze ho mozem zasadit. ako ze by som len do polky keronou zasadil a polka by bola volna. to by boli len korenmi prichyteni v tom jemnom piesku takze ani by ebol v substrate. moze byt? a mam ho dat uplne do preduv v akvarku ci lepsie je do sterdu. napr pri tu sopku? pozri foto . a mozem ich teda rozdelit. ci je lepsie ho dat v celku?
Můžeš ho sázet, nebo jenom fixovat k tomu podkladu, jak je ti doporučováno, je to častější využití. Když bude zasazen, tak dej pozor na to, aby ten oddenek, ze kterého vyrůstají listy byl nad substrátem. Když bude jenom přichycen k dekoraci, bude si brát živiny z vody.
Přiroste časem k podkladu, neuhnije, nemusíš se obávat. Přivaž ho třeba rybářským vlascem.
Nebo přichyť obyčejnou gumičkou, tu pak odstraníš, až se chytí. Živiny bere z vodního sloupce.
Ty kořeny bych řekl,že jsou víceméně opěrné,živiny si bere z vodního sloupce přes listy.Spíše by ti odhnil,kdybys ho zahrabal do substrátu.
a to mi neodhnije? y coho budu korene brat zivyni ked nebude v dne zakoreneny? on sa zakoreny sam ked bude len tak volne?
přesně tak
takze ho nemam vobec zadit do dna . len tak nehat volne korene a priviazat o ten lavovy kamen?
anubias můžeš rozdělit na dva kusy, ale nesázej ho do substrátu, přivaž si ho na některou dekoraci, kámen nebo kořen. Roste poměrně pomalu a nepotřebuje moc světla, takže může být klidně pod nějakou vyšší rostlinou.
0 21.08.2015 15:07 jaro – anubias
cafte kupil som dnes anubias nana rastlinu. viete mi poradit ci mozem tu rastlinu mozem rozdelit na 2 kusy alebo musi ostat v celku. ako vela sa to rozrastie a kam do akvrka to mozem dat? cca som asi rozmyslal to dat namiesto toho kamena medzi sopku a branu . asi jedine miesto co my tak vychadza. som to chcel namiesto toho drev.korena ale to je asi moc v predu kedze ma take dlhe korene. co poviete? dik za skoru odp.
Znakoplavka obecná (Notonecta glauca) je dravá vodní ploštice z čeledi znakoplavkovitých.
POPIS:
Velikost těla se pohybuje kolem 1,5 centimetru. Znakoplavka je známá tím, že plave pod vodou břichem nahoru (tedy naznak). Tomu je přízpusobené i zbarvení těla, které znesnadňuje jejím nepřátelům a kořisti znakoplavku spatřit. Břišní strana je tmavá a hřbetní strana světlá - při pozorování zezhora tedy splývá s tmavým dnem a při pozorování ze dna se světlou oblohou. Znakoplavka je velmi dobře přizpůsobena životu ve vodě. Tvar těla je člunkovitý, břišní strana je plochá, hřbetní silně klenutá. Zadní nohy jsou přeměněny ve velká silná "vesla". Dýchá vzdušný kyslík a proto musí pravidelně u hladiny doplňovat jeho zásobu. Po stranách břišní části těla jsou vzduchové komůrky, do kterých přes zadeček nabírá vzduch.
ROZŠÍŘENÍ A VÝSKYT:
Je rozšířena po téměř celé Evropě, žije také v severní Africe. Obývá stojaté vody s vodní vegetací, jako různé tůně a rybníky. Její výskyt je hojný, hlavně v malých nádržích.
BIOLOGIE:
Na jaře popřezimnování se dospělci páří. Oplozená samička klade vajíčka do stonků a listů vodních rostlin, může jich naklást až 200. Líhnou se z nich nynfy, které dospívají po pěti svlékáních.
Znakoplavky se živí převážně hmyzem, který loví pod vodou nebo na vodní hladině. Mají dobře vyvinutou schopnost vnímat chvění vody, které jim prozradí, kde je kořist. Rychle ji uchvátí předníma nohama, propíchnou bodcem a vstříknou do ní trávící sekret. Potom kořist vysají. Při neopatrném chycení do ruky dokáží člověka bolestivě bodnout. Znakoplavky mají funkční křídla a jsou schopny létat i na velké vzdálenosti, čímž osídlují nové vodní nádrže.
0 18.08.2015 17:03 ercan [38] Ahoj všichni,
nejprve se omlouvám, že to do tohoto vlákna nepatří, ale nevím do jakého bych to měl napsat.
Nevíte náhodou co je toto za hmyz?
Měl jsem to v mé malé nádrži kde mám krevetky. Přijel jsem z dovolené a pár kusů tohoto se mi mihlo v nádrži. Tak jsem myslel, že to jsou malé krevetky(začátečník s krevetkama
)
A dnes jsem pozoroval nádrž a koukám, že to jako krevetky nevipadá. Vylovil jsem pár kousků a jeden nafotil.
Nevíte co to je?
Podle mého to je vývojové stádium nějakého obojživelného hmyzu. Dospělí létají a ponravy jsou ve vodě.
Špatně, ne do každýho objemu budou molly vhodný a doporučení umělých rostlin je další špatná rada. Sám potřebuješ poradit, tedy soudě podle tvého projevu.
Neřeš to, stejně nevyhraješ a nikdy, nikdy, nikdy se všech nedokážeš zbavit a pokud to jsou okružáci, tak ty si hejčkej, je to dělnická třída, která od rána do večera bude píglovat listy rostlin, konzumovat jenom ty odumřelý a nebo se k odumření chystající listy.
Když nebudeš krmit ryby lopatou, nebudeš mít se šnekama problém.
oki dik teda no a mam to tam nehat ci dat prec? neni ich nejak vela? a by sa mi tam nepremnozili
to si jen myslíš, že tam nenííí
.. stačí jeden okružák. ani si ho nevšimneš..
šnečí vejce jsou to určitě
ja tam ale nemam ziadne sneky
Přidat reakci
1 ...... [38] ...... 119
Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 114546x