Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2017 18:26 Jakubcz – Akvarium
Dobrý den všem.
Mám 60l akvárium kolik do nej dat rybek? Přemýšlím o neonkach, pavích očkach a tetrach. Plus nějaké pancernicky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.04.2017 14:39 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Faire42
Faire42 napsal:.. porodnička sama o sobě vytváří mikroprostor a možnost úkrytu a tím pocit bezpečí tam budou mít,
-právě mikroprostor vám vytváří stresové prostředí ,proto někdy samice přelovená do těchto typů porodniček uhyne ,bez jakéhokoliv projevu onemocnění(následek stresu)
-jákákoliv přítomnost"prvku!" z biotopu je výhodou snížení těchto stavů stresu
-podle druhů ryb to může být rostlinstvo ,kořen a nebo dokonce i pouhé kameny
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2017 14:13 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: Maq
To sice ano, ale porodnička sama o sobě vytváří mikroprostor a možnost úkrytu a tím pocit bezpečí tam budou mít, i kdyby byla osázená echinodory. Samozřejmě jen můj názor. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2017 13:47 Tina0win Re: Faire42
Mám tam akorát jinou velkou samici, která je oddělena v krabičce, no bude mít taky mladé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.04.2017 13:04 Maq Re: Faire42
Faire42 napsal: je jim to putna
Myslím že ne. Mají dáno geneticky držet se blízko možných úkrytů, typicky jemnolistých rostlin. Myslím že rybáři by mohli potvrdit, že i potěr mnohých jiných ryb se rád zdržuje v různých "mikro" prostorech - kvůli potravě i relativnímu bezpečí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2017 12:44 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Tina0win
dala bych jim tam růžkatec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2017 12:06 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: Tina0win
Pokud jsou tam samy a nemusí se před nikým schovávat, tak je jim to putna. Já mám například v porodničce jávák a vallisnerky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2017 12:02 Tina0win – Poter
Fotka k příspěvku Dobrý den, včera se mi ve vytiracce narodily malinké Black Molly. Poraďte mi jaké rostlinky jsou vhodné pro potěr? Už mám objednaný jávský mech
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 21:16 Muž Driv3r [236] Re: Jan Tiekala
Zkus ten rotor vyndat i s osičkou nesmi mit velkou vuli do boku.když ji tam vrátíš nesmi se lopatky rotoru při domacknuti ty gumový čepičky do těla čerpadla dotýkat toho plastu. musi tam byt 1-2mm pokud si to rozebiral někde ti vypadli malé dilatačni podložky.hledej.jsou na te osičce pod a nad rotorem.pokud nemáš a lopatku se dotýkají těla tak tam dolů na osicku navleč podložku jdou tam podložky co jsou v pc pod šrouby u základní desky.musí byt plastové.nebo ji vyrobit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 20:02 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
pisal si ze mas novy filter, a tam moze vduch stale vichadzat z peny alebo molitanu. Niekedy to trva dlho. Pockaj 2-3 dni a ked nestihne az tak dalej nieco ries. Umna to niekedy trva aj dni. Ten rotor sa casom aj zanejie takym mastnym povlakom a to mu ktichosti len pomoze. U yabehnuteho akva a filtru je to uz kratie
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 19:34 Muž RST [16] Re: Jan Tiekala
Hm tak to nevím. Rád bych pomohl ale fakt nevím jak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 19:06 Jan Tiekala Re: RST
Poskládané to mám, ale vrtulka pořád drnčí,nenašel jsem nikde nic, kde by mohl unikat nebo prifukovat vzduch jen pumpička a tou pumpují pořád dokola a nic se neděje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 18:50 Muž RST [16] Re: Jan
Nejde o čepičku, ale o tu klec co to v ní drží. Jestli je v rotoru vůle poznáš jen když to bude komplet poskládané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 18:03 Jan Re: RST
Gumová čepička tam zespodu je, sundal jsem ji, abych se dostal hlouběji a zkusil najít ten ruch...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 16:59 Muž RST [16] Re: Jan Tiekala
Jestli je to na té fotce komplet, tak ti chybí spodní držák do kterého se zasouvá ta gumová čepička. Můj filtr je víc jak deset let starý a problém sem s rotorem nikdy neměl.

www.jkanimals.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 16:53 Muž Driv3r [236] Re: Jan Tiekala
Máš na tom rotoru zespodu tu gumovou čepičkou ? Pokud je filtr starší tak je vyběhanny.taky jsou tam na tom distančni kroužky.dávají se but do spodu nebo nahoru.nahoru ten kroužek mas?do ktereho zasedá ta gumová cepicka?
Takhle podle foto leží listy rotoru na plastu.a kroužky tam na osičce nevydim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 16:21 Jan Tiekala Re: Driv3r
Fotka k příspěvku Odvzdušňovat jsem zkoušel, ale stále rachta, rozebral jsem co šlo a rámus ďela modrá vrtule, hýbe sebou ze strany na stranu, nebude vadný motorek?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 10:57 Muž Driv3r [236] Re: RST
Já na odvzdusneni filtru používám hubu. smich odtok do akva z rampy odpojim.pripravim si kýbl hadici do pusi a pěknej cuc. smich do kýble pod úroveň hladiny.samospadem vteče voda.
Samo se to odvzdušní pak stačí hadici připojit zpět na rampu a pustit filtr. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 10:04 Muž RST [16] Re: Jan Tiekala
Při pumpování je vidět jak z rampy vychází vzduch. Mám CF 1200, je konstrukčně stejný jako CF 800 a u něj mi tohle fungovalo vždy.
Napíšu ti postup:
Při prázdném filtru dopustím vodu - co se vejde.
Připojím hlavu a na ní hadice, pozor není jedno kde která je.
Otevřu ventily a začnu pupmovat, jak přestanou jít bubliny zapnu čerpadlo.
Pokud potom ještě řechtá, pokračuju v pumpování.
Celé to trvá do pěti minut, pokud to nepomáhá je třeba zkontrolovat jestli někde filtr nepřisává vzduch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 10:00 Jan Tiekala Re: RST
A slovy pumpuješ pumpuješ pumpuješ, myslíš třeba minuty, hodiny, dny? Protože mě už opravdu bolela ruka :-D :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 09:58 Jan Tiekala Re: RST
Přesný model je Atman CF 800 - nahoře má pumpu, snažil jsem se pumpovat co to šlo, ale zvuk je pořád stejný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 09:56 Muž RST [16] Re: Jan Tiekala
Vypadá to že je ten filtr pořád zavzdušněný. Pomohlo by uvést přesný model filtru. Aha už to vidím tone Atman 800 má nahoře pumpičku kterou se odvzdušňuje. Zapneš filtr a pumpuješ a pumpuješ a pumpuješ....... Mělo by to řachtání přestat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 09:54 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?Re: Jan Tiekala
Mam sice akvanovu ale tiez je zo zaciatku hlucnejsja. Niekedy stichne po 10h, a niekedy po dvoch troch dni. Skus este pockat, on za zanesie a mal by byt tichsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 09:25 Jan Tiekala – atman 800 - hluk
Dobrý den, mám dotaz ohledně hlasitosti externího filtru, na webu jsem se dočetl, že by atman měl patřit k těm nejtišším, ale mě v něm pořád něco "rachtá" přijde mi jako, kdyby se tam stále honili bublinky vzduchu nebo jako kdyby motůrek nebo vrtulka o něco zadrhávali, neví přesně v čem může být problém, filtr běží teprve od včera, takže cca 20 hodin, ale zvuk je pořád stejný, stálý. Díky za názor nebo za radu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2017 07:39 R Muž afc1886 [14682] Re: rudiezi
Řeknu ti to jinak.To jestli budeš mít řasy nezáleží jenom na tom,jak často měníš vodu.Je hodně dalších věcí na kterých záleží.A mít trochu řas v akváriu není nic strašného,je to jeho součást.Ještě bych ti poradil,že když nemáš žádný problém,tak pokračuj v údržbě jakou provádíš teď.Není důvod teda cokoli měnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.04.2017 07:32 R Muž romant [27987] Re: rudiezi
Držel bych se toho, jak ti to vyhovuje, tedy jak to nevyhovuje řasám. ;-) Jinak jestli se bojíš že řasy příjdou, tak oni skutečně příjdou, tedy oni už ve tvém akváriu jsou, jenom jsou v míře akceptovatelné(u každého jiné). :-) Já třeba se snažím měnit týdně polovinu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 07:28 Muž rudiezi [3]
V akvaristike mi chlapík povedal, že ak nechcem mať riasy tak mám meniť vodu raz za 2-3 týždne a tak 2/3..všade tu čítam ale že sa odporúča meniť tak 1/3 raz za týždeň. Vie mi to niekto upresniť ? (zatiaľ mením raz za týždeň 1/3 a žiadne riasy, všetko funguje krásne)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.04.2017 14:50 R Muž ctibum [6908] Re: oglop
Rozdíl v příkonu e901 a e701 je 3W, rozdíl v ročním nonstop provozu je cca 70,- jestli to dobře počítám. e401 má 4W, roční rozdíl 250,- Takže tenhle argument bych asi nepovažoval za zásadní, vzhledem k celkovým ročním nákladům na akva.

Nový e401 aktuálně stojí cca 2200,-, e701 2500,-, e901 2900,- I kdyby ten e901 z dobrýho dealu byl za 1500,- tak bych stejně koupil raději nový e401 a ušetřil si starosti s vymýšlením škrcení megaproudu.

Já teď řeším, jestli do "61" dát JBL e401 nebo e701. Nakonec to bude pravděpodobně e401, e701 mi přijde zbytečně moc. Tím pádem mi přijde e901 víc než moc :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 14:25 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
jak vidite, moznosti je viac.. nech sa uz rozhodne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 07:48 Muž Pawalo [4]
tak nejjednodušší bude když ten filtr nekoupí a najde si něco slabšího. ušetří peníze při koupi, peníze při provozu a starosti s proudem vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2017 05:57 Muž Driv3r [236] Re: stanki
Co nez začne vylamovat časti rotoru,zkusit větší hadice( průměr) nebo delší rampu s vic dírkami.? hmm ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2017 22:52 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Alebo ak sa chcete draz papiera su aj ine moznosti. Ked je sikovny moze si spravit obtok, aby sa cast vystupu vratila na vstup. Alebo popripade upravit rotor, vylamat 2 clanky oproti sebe. Len tam neviem co to spravi s hlucnostou. Alebo ich opilovat. Ide oto ze dotyci pise ze filter uz taky ma. Skoda ho vyhodit a kupovat druhy. Vzdy sa da ak sa chce. Inac rotor keby upravil, a neskor potreboval vecsi, da sa dokupit nova vrtulka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.04.2017 22:17 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: cezarmilan
V návodě většinou je, že můžeš škrtit výstup z filtru na 50%. Ale samozřejmě to může být u některých filtrů jiné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2017 21:49 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Filter sa (externý) neškrtí! Nájdi to v popise (návode) a potom môžeš. Pri škrtení filter trpí. Vo filtri je podtlak a ten môže pri škrtení filter poškodiť. Určite by som neškrtil počas záruky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2017 19:51 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Apriklad akvanovu ncf1500 som mal asi na tyzden priskrtenu na minimum, mozno 20 percent a nic sa jej nestalo. A ani nijak tepla nebola. No istota je nechat aspon polku ale myslim ze sa da aj menej. Kazdy ma iny nazor no..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2017 05:52 Muž Pawalo [4]
no já teda pochopil že ho ještě nemá, že jen našel nějakou nabídku, tak proto se ptá. To že se nemá přiškrtit o víc jak 50% je údaj od výrobce v návodu a né z mojí hlavy. A já sem elektrotechnik a hádat se opravdu nechci, ať si každej dělá co uzná za vhodný :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 22:33 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Kedze uz ho mam tak ho zase nevyhdi ne? A preco by ho nemohol priskrtit aj pod polovicu? Vrtulka sa toci stale rovnako, to zalezi od frekvencie 50hz. Hlava je stale chladena vodou ktora nou prechadza. Mozno to zahreje ale minimalne kde to nepostrehne. Aj ked ho zastavi uplne, vrtulka bude tocit vodu okolo seba. Ved aj pri zaneseni sa prietok niekedy az zastavi pomali niektorym ked ho maju zaneseny a nechce sa im cistit. Som elektrikar tak sa dufam hadat nebudete :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 14:21 Muž Pawalo [4]
přiškrtit se dá, ale jen max o 50%, pak hrozí přehřátí a poškození čerpadla. a i když ho přiškrtíš na 50% tak si myslim že v 50 litrech se to bude točit jak v pračce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2017 09:08 Muž Magic [879] - RostlinyRe: stanki
stanki napsal: 1 filter je dobre ze maz aj vecsi, silnejsi. Mozes nanho dat kohutik a priskrtis na kolko bude treba

Má to ale i svoje negatíva. Platiť za elektriku 11W tam, kde postačuje i 5W, to si za rok na cene novej čerpacej hlavy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 06:49 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?Re: Václav
Menej krmit ? Co je malo, jake rybi, akva, atd.... nemas ani zalozenu prezentaciu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 06:47 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?Re: oglop
1 filter je dobre ze maz aj vecsi, silnejsi. Mozes nanho dat kohutik a priskrtis na kolko bude treba
2 jak pises, substrat a nanho piesok. Ale pri odkalovani, sadeni, a dalsich cinnostiach budes musiet davat pozor aby sa ti nedostal cez piesok hore. Potom spravi viac skody jak uzitku. Este porozmyslaj ci ho vobec pouzijes. Ciste dno funguje tiez, a je to jednoduchsie.
3 svetlo s led si netrufam odhadnut. Niektore pri mensej spotrebe svietia viac. Ale na nenarocne mozno by postacilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 06:39 Václav
Ahoj všichni. Co mám dělat když ryby nějak málo žerou? Včera jsem měnil vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 21:19 oglop – Filtr
Ahoj, konecne jsme se dostehovali a ja muzu pokracovat v budovani sveho akvaria, pomalu sbiram vse potrebne.

3 dotazy

1) Nadrz mam nadrz 54l a nasel jsem dobry deal pouziteho JBL e901, jen me zajima zda-li jeho prutok uz neni moc na tak male akva?

2) Pouziti substratu do akva - dava se tak, ze se da na dno a potom na nej az vrstva pisku?

3) co si myslite o tomto svetlu?
ali.onl/…
Pripadne jsem si rikal, ze vyrobim vlastni ze zasilikonovanych led pasku.

Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2017 08:43 Muž powery [250] Re: rudiezi
Na těch přísavkách se to dělá. Šneci to ožerou. Přitlač na rostlinkách ještě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2017 08:41 Muž Yirka [9126] Re: rudiezi
Nech to být, odezní to se zajetím akvária samo, je to průvodní jev skoro každé nové nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2017 08:35 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Dafnie je krmivo.. moes dat zvlast bez problemov. A okolo ohrievaca sa vecsinou usadi vodny kamen. Tak ako v pracke sa usadza najviac pri topnom telese. Skus ci to je tvrdy povlak. Vkazdom pripade to ocist a uvidis ci sa to znovu vytvori, v nocozalozenom sa zo zaciatku vselico vyskitne ale vecsina zmizne. Zatial nepanikar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2017 08:20 Muž rudiezi [3] – biely povlak
Na novo založenom akváriu v oblasti prísaviek ohrievača (topení)sa mi vytvoril taký biely povlak, je to pleseň alebo čo to môže byť a ako sa toho zbavím? Na ostatných častiach akvária som to zatiaľ nezbadal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2017 06:26 Václav – Otázka
Ahoj všichni. Jsem začátečník a v obchodě jsem dostal sušené Dafnie a nevím jestli se dávají společně s krmivem nebo místo krmení. Ještě jedna otázka. Máte někdo zkušenosti s Tetra Holiday, jak dlouho vydrží ve skutečnosti? Mám 9-Neonek, 5-Parmiček a 4-Molly. Píšou že 14 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 18:48 R Muž afc1886 [14682] Re: afc1886
Tady máš ten slíbený obrázek. rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr… Je to příspěvek od MichalV z 30.12.2016 12:56
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 13:17 R Muž ctibum [6908] Re: afc1886, NHKG
Ten prostor za přepážkou je cca 15x47cm. Ve vlákně o HMF jsem spočítal (1,5 x 4,7 x 0,5 x 60) průtok cca 220-440 l/h. Te filtr má průtok 700 l/h. Dává to smysl? Koupila by jen molitan 15x47x7(?) nebo kostku 15x50 a nařezala si to...
Asi bych se měl ptát v HMF vlákně, ale když tady do toho vejráme... :)
EDIT
Mluvím samozřejmě o akvárku Tina0win

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=1151