Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 83 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 21:22 začátečník Re: malyLibor
oni nejsou zlí ale mrzí mě že mi nepovolili oni sou naopak hodní ale v některých ohledech mě nechápou :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 21:20 začátečník Re: katterinecka
díky moc jedna s nejlepších rad :-) ano :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 20:55 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: začátečník
Katterinecka to napsala velmi dobře. Opravdu mezi 30ti litrovým a 54 litrovým akvárkem nejsou velké rozdíly v ceně pořízení akvárka, ale zato v té 54ce už můžeš chovat i více rybek, nejen jednoho beťáka. A chovat myslím tak, že jim už tohle akvárko bude stačit a vyhovovat k životu. Zkus to udělat tak, jak ti katterinecka radí. Já vím, s rodiči je to někdy hodně těžké... ale třeba když uvidí tvůj zájem, tak povolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.02.2013 20:32 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: začátečník
aspoň tu 30ku, nebo je zkus ukecat aspoň na 50 litrů ;-) rozdíl ceny za nádrž není moc velký, ani za osvětlení a další vybavení a rybičky se budou mít líp.
Je dobré si všechno předem promyslet. Sepiš si co tě bude kolik stát, klidně pro více variant (30litrů, 50, 100). Využij různá témata na tomto webu (o filtru, o substrátu na dno...). Když si to napíšeš a ukážeš to vašim, tak třeba zjistí že o to máš opravdu zájem, když sis dal tu práci a třeba ti povolí něco většího a přispějí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.02.2013 20:26 Muž ViktorX [474] Re: začátečník
začátečník napsal: neni mi mezi 15-18 je mi méně výrazněTak to si nepřej dopadnout jako já ve tvém věku, do ca 12 litrů přišly paví oka, závojnatka a skalára - ta "odešla" jako první stydim. Jak říkal Vladimír Ilijič - "Učit se, učit se, učit se" :-D a pak si něco pořídit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 20:26 začátečník Re: katterinecka
já to vím jenom nevim co na to rodiče :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.02.2013 20:25 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Myslel, opravdu. Akvaristika je běh na dlouho trať, pokud to chceš dělat dobře. A bez pochopení aspoň základních věcí to dříve nebo později povede k průseru. A kdyby nějakou kombinací náhod z toho průser nebyl, tak stejně nebudeš vědět proč to tak je a jak to případně zopakovat. A ono pak stačí málo(třeba přehřátí v létě), nádrž se rozhodí a už to nedáš dohromady. A to cos léta si piplal, tak je najednou zelená břečka bez ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 20:23 začátečník
tak ano připouštím chyby které jsou tedy zvláštně v tom textu podané ale myslím že toto téma se akva netýká OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.02.2013 20:21 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: začátečník
prostě nad těmi malými (9, 12) ani nepřemýšlej, čím větší tím lepší. Mám ráda malá akvárka, ale jak psal Haimdol - je to složitější. A jestli to bude tvé první a na nějakou dobu jediné akvárko, tak budeš vděčný za každý litr. Každý kdo s akvaristikou začíná si koupí akvárko a pak lituje že si nekoupil větší, a touží po tom až si ho pořídí. Protože ve větším si můžeš vybírat víc druhů ryb, také jich tam můžeš mít víc, budou mít víc prostoru a budou spokojenější. Taky se tam vejde víc rostlin a budeš mít víc prostoru pro svou kreativitu (kořeny, jeskyňky, kamínky...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 20:19 začátečník
myslím si že ještě řeknete že to dvorak myslel dobře
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.02.2013 20:17 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: začátečník
dvorak to shrnul co jsme tu probrali. Tvůj úkol je pročíst si ty články o zakládání akva, přemluvit rodiče na co největší akva a potom se kochat jak se daří. S malým budeš mít akorát starosti. Nikdo z rodičů akva asi neměl že? I když mě je 24 a otec by mi stejně pořád radil. Akva by mi přetrhal, že by z toho udělal nádrž pro kančíky, svítil by chvíli nějakou bludičkou a to přitom akva měl. Jenže dneska se to dělá trošku jinak. Jsou mnohem větší možnosti. Množíme více druhů ryb, informace se hledají snaz na internetu, krmiv je nepřeberné množství, nádrže seženeš lepené, krásné za relativně dostupné peníze. Díky internetu ti spousta chovatelů přenechá nebo za symbolický peníz prodá přebytky rostinek a ani je dopředu nemusíš znát. Pokud ti rodiče dovolí větší akva tak se ozvi a nějaké rychlerostoucí rostlinky ti pošlu jen za poštovné pokud se nedokážeme sejít osobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 20:17 začátečník Re: Horác
chápu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.02.2013 20:17 R Muž romant [27987] Re: začátečník
začátečník napsal: dvorak napsal: Já ti nevím, nepřečetl jsem si celou tvojí diskuzi, jen cca 15 příspěvků (včetně odpovědí), takže mi omluvte, jestli budu reagovat na něco, co už je zde napsáno nebo tak podobně ...

Asi by sis měl "začátečníku" přečíst nejprve nějaký články. Ať už tady na fóru, kde je článků až až a nebo si vyhlídni nějaké osobní stránky. Ono stačí nahlídnout i do jiných témat. Prostě věnovat minimálně týden jen a jen študování. Čím víc si toho nastuduješ tím líp. A hlavně ti to ušetří peníze ;) Zbytečná 500 za špatný a tím pádem zbytečný filtr tě bude mrzet. 500 není moc, ale když na odkaz na 112 l akva za 700 reaguješ, že máš menší finanční prostředky ...

Taky ani nevím, kolik ti je, ale když píšeš, že by ti to neschválili vaši, tak je ti do 20, páč nemáš ještě na svoje bydlení. Je ti míň jak 18, páč nemáš práci => nemáš tolik peněz na akvaristiku, takže ti je cca 15-18. Asi tak jako mě, když jsem si pořizoval akvárko ...

A z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že jestli máš Vaše v pohodě, tak ti tu a tam určitě na akvárko přispějou. Neříkám, že ti dají 10 000, ale tu a tam ti určitě něco přispějou. ;)

No a teď k té velikosti akvárka. Taky jsem hledal malé. Nezabere tolik místa, finanční náklady na pořízení jsou úměrně menší, náklady na provoz téměř minimální. No jo, ale po přečtení několik diskuzí zjistíš, že čím menší akvárko, tím hůře udržitelná jakási rovnováha. Prostě v malým objemu se ti každá chyba projeví ihned a ve větší míře, než stejná chyba ve velkém akváriu. Ve velkém, se malá chyba třeba ani nemusí projevit ;)

Prostě jestli ti můžu něco doporučit, jdi do velkého akvárka. Neříkám, aby sis koupil rovnou 200, 300, 400 a víc litrů, ale ta 112 je dobrá. Ani ne velká, ani ne malá. Náklady na založení a následný provoz se dají zvládnout. A jestli ti můžu doporučit ještě poslední věc, investuj do pořádného osvětlení ;) Jestli to s akvaristikou do budoucna myslíš opravdu vážně, tak se vykašli na nějaké kryty viz. ( krmiva-az.cz/… ) a podobného typu. Jsou k ničemu a budeš z nich nešťastný tak jako já ano Takže studuj a popřemejšlej nad tou 112 palec ano
tomuto se říká jak odradit lidi od akvaristiky viz první 2 odstavce sad :-O
Mýlíš se, to jsou právě odstavce hodny zapamatování a realizování, bez toho to zdárně nepůjde. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.02.2013 20:14 Muž Horác [3942] Re: začátečník
začátečník napsal: chápu ale nechápu přspěvky typu dvorak :-)
dvorak se ti snažil sdělit toto:

1) něco si nastuduj (akvaristiku ti nikdo nevysvětlí v několika příspěvcích diskusního fóra)
2) větší (akva) je lepší
3) pozor na nekvalitní světlo

už chápeš? ... pokud ne, tak už nevím, jak to podat ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 20:14 začátečník Re: dvorak
dvorak napsal: Já ti nevím, nepřečetl jsem si celou tvojí diskuzi, jen cca 15 příspěvků (včetně odpovědí), takže mi omluvte, jestli budu reagovat na něco, co už je zde napsáno nebo tak podobně ...

Asi by sis měl "začátečníku" přečíst nejprve nějaký články. Ať už tady na fóru, kde je článků až až a nebo si vyhlídni nějaké osobní stránky. Ono stačí nahlídnout i do jiných témat. Prostě věnovat minimálně týden jen a jen študování. Čím víc si toho nastuduješ tím líp. A hlavně ti to ušetří peníze ;) Zbytečná 500 za špatný a tím pádem zbytečný filtr tě bude mrzet. 500 není moc, ale když na odkaz na 112 l akva za 700 reaguješ, že máš menší finanční prostředky ...

Taky ani nevím, kolik ti je, ale když píšeš, že by ti to neschválili vaši, tak je ti do 20, páč nemáš ještě na svoje bydlení. Je ti míň jak 18, páč nemáš práci => nemáš tolik peněz na akvaristiku, takže ti je cca 15-18. Asi tak jako mě, když jsem si pořizoval akvárko ...

A z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že jestli máš Vaše v pohodě, tak ti tu a tam určitě na akvárko přispějou. Neříkám, že ti dají 10 000, ale tu a tam ti určitě něco přispějou. ;)

No a teď k té velikosti akvárka. Taky jsem hledal malé. Nezabere tolik místa, finanční náklady na pořízení jsou úměrně menší, náklady na provoz téměř minimální. No jo, ale po přečtení několik diskuzí zjistíš, že čím menší akvárko, tím hůře udržitelná jakási rovnováha. Prostě v malým objemu se ti každá chyba projeví ihned a ve větší míře, než stejná chyba ve velkém akváriu. Ve velkém, se malá chyba třeba ani nemusí projevit ;)

Prostě jestli ti můžu něco doporučit, jdi do velkého akvárka. Neříkám, aby sis koupil rovnou 200, 300, 400 a víc litrů, ale ta 112 je dobrá. Ani ne velká, ani ne malá. Náklady na založení a následný provoz se dají zvládnout. A jestli ti můžu doporučit ještě poslední věc, investuj do pořádného osvětlení ;) Jestli to s akvaristikou do budoucna myslíš opravdu vážně, tak se vykašli na nějaké kryty viz. ( krmiva-az.cz/… ) a podobného typu. Jsou k ničemu a budeš z nich nešťastný tak jako já ano Takže studuj a popřemejšlej nad tou 112 palec ano
tomuto se říká jak odradit lidi od akvaristiky viz první 2 odstavce sad :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 20:11 R Muž romant [27987] Re: začátečník
začátečník napsal: chápu ale nechápu přspěvky typu dvorak :-) Zkusím Ti ten příspěvek jednoduše přeložit. Dvakrát měř a jednou řež a mysli, čti a pak se uvidí, máš přeci čas. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 20:09 začátečník Re: Haimdol
chápu ale nechápu přspěvky typu dvorak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 20:04 začátečník Re: dvorak
neni mi mezi 15-18 je mi méně výrazně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   18.02.2013 19:55 R Muž Silent [5949] Re: začátečník
Já ta malá akvária nedoporučuji pro začátečníky čistě proto, že mám ze své praxe s nimi zkušenosti. Jak píšeš i začátečník může udržet malou nádrž s rybami v perfektím stavu. Jenže naprostá většina začátečníku nedokáže své nadšení pro nové ryby udržet na uzdě a dokupuje do své malé nádrže další a další zrovinka se líbící druhy. Bum bác a přerybnění a s ním spojené problémy na sebe nenechají dlouho čekat. Konec konců já ve svých začátcích nebyl jiný. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.02.2013 19:51 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: začátečník
A jak dlouho jim to funguje? I měsíc to může frčet v pohodě a pak se něco pokazí a jde to rychle do háje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   18.02.2013 19:50 Muž dvorak [94] - Rostliny
Já ti nevím, nepřečetl jsem si celou tvojí diskuzi, jen cca 15 příspěvků (včetně odpovědí), takže mi omluvte, jestli budu reagovat na něco, co už je zde napsáno nebo tak podobně ...

Asi by sis měl "začátečníku" přečíst nejprve nějaký články. Ať už tady na fóru, kde je článků až až a nebo si vyhlídni nějaké osobní stránky. Ono stačí nahlídnout i do jiných témat. Prostě věnovat minimálně týden jen a jen študování. Čím víc si toho nastuduješ tím líp. A hlavně ti to ušetří peníze ;) Zbytečná 500 za špatný a tím pádem zbytečný filtr tě bude mrzet. 500 není moc, ale když na odkaz na 112 l akva za 700 reaguješ, že máš menší finanční prostředky ...

Taky ani nevím, kolik ti je, ale když píšeš, že by ti to neschválili vaši, tak je ti do 20, páč nemáš ještě na svoje bydlení. Je ti míň jak 18, páč nemáš práci => nemáš tolik peněz na akvaristiku, takže ti je cca 15-18. Asi tak jako mě, když jsem si pořizoval akvárko ...

A z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že jestli máš Vaše v pohodě, tak ti tu a tam určitě na akvárko přispějou. Neříkám, že ti dají 10 000, ale tu a tam ti určitě něco přispějou. ;)

No a teď k té velikosti akvárka. Taky jsem hledal malé. Nezabere tolik místa, finanční náklady na pořízení jsou úměrně menší, náklady na provoz téměř minimální. No jo, ale po přečtení několik diskuzí zjistíš, že čím menší akvárko, tím hůře udržitelná jakási rovnováha. Prostě v malým objemu se ti každá chyba projeví ihned a ve větší míře, než stejná chyba ve velkém akváriu. Ve velkém, se malá chyba třeba ani nemusí projevit ;)

Prostě jestli ti můžu něco doporučit, jdi do velkého akvárka. Neříkám, aby sis koupil rovnou 200, 300, 400 a víc litrů, ale ta 112 je dobrá. Ani ne velká, ani ne malá. Náklady na založení a následný provoz se dají zvládnout. A jestli ti můžu doporučit ještě poslední věc, investuj do pořádného osvětlení ;) Jestli to s akvaristikou do budoucna myslíš opravdu vážně, tak se vykašli na nějaké kryty viz. ( krmiva-az.cz/… ) a podobného typu. Jsou k ničemu a budeš z nich nešťastný tak jako já ano Takže studuj a popřemejšlej nad tou 112 palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.02.2013 19:50 R Muž romant [27987] Re: začátečník
začátečník napsal: no viděl jsem i ŽIVÁ akva a to menší taky od začátečníků a s rybamiJe to výzva, na jejímž konci může být sklamání. To není strašení, jenom takový doporučení. Běž alespoň do těch 30 litrů, když už budu mět slevit z těch 100 litrů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 19:47 začátečník Re: Haimdol
no viděl jsem i ŽIVÁ akva a to menší taky od začátečníků a s rybami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   18.02.2013 19:42 R Muž Silent [5949] Re: začátečník
I to se dá, ale bez ryb. Maximálně s krevetkami. Dají se udělat velmi malé a prosperující nádrže, ale musí se to umět. Zařídit to aby to vypadalo hezky není zas tak složité, ale udržet nádrž tak aby vypadala dobře i za rok. To je umění. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 19:41 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: začátečník
Takové objemy mám na množení jednoho páru dánia a nebo na chov breberek pro potěr. Do toho bys mohl dát tak akorát krevetky a pak asi tři druhy ryb, které tak stísněné prostory snáší. Jinak to je na houby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 19:37 začátečník
jo já vím ale je možná i 9 l nebo ta 12 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.02.2013 19:33 R Muž Silent [5949] Re: začátečník
Tak co my na to. Čím menší nádrž tím menší výběr osádky akvária a složitější udržení biologické rovnováhy. I když s 30ti litry se už dá pracovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 19:27 začátečník
co vy na to??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 19:26 začátečník – malé - mini
vím že jsou malé ale cena je fajn a kdybych to dobře udělal hmm hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 19:23 začátečník – návrhy na akva
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 19:21 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: začátečník
Uvidíš. Záleží jak to doma máte. Občas je problém doma "legalizovat" akva i otcům od rodin. Manželka se zasekne, že to doma nechce a je útrum. Ale začínalo by se ti lepší;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 19:17 začátečník
je to ale asi moc:
a.- mám menší finanční prostředky
b.- todle rodiče neschválí



škoda :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 19:14 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: začátečník
To akva vypadá dobře, nechal bych si poslat víc fotek a rozhodl se. O tom filtru jsem psal. U tebe to bude asi spíš něco vnitřního. Externí stojí od tisíce víc, ale je zas lepší.

aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 19:14 začátečník
těch 112 l je docela zajímavá záležitost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.02.2013 19:14 R Muž romant [27987] Re: MichoCZ
Pokud bychom se bavili o těch 112 litrech, tak tam není žádný honič vody potřeba, tam se dá dát slušná(výkonná a hlavně účinná)a vcelku levná filtrace. www.akva-exo.cz/… , www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 19:14 začátečník
v tomto příspěvku ste mi na vše odpověděli diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 19:12 začátečník
v rychlosti jsem to skouknul vážně dobré ale nevím jestli je dobré pořizovat akva přes internet na jedno pouze sklo bez výbavy 32 l jsem koukal rodiče řekli že ne ale vypadáto že možná mi to povolí a co ten filtr jaký by ste mi doporučili nějáký levný a vnější nebo vnitřní???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 19:10 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: začátečník
Jak píše Haimdol, na aukru můžeš koupit spoustu šikovných věcí, co budeš určitě potřebovat. Často se tam dá sehnati nějaké jeté akva. Zrovna dneska jsem tam viděl 112 litrů akva za 700Kč, ale je ten člověk od Přerova. Pokud to nikdo nekoupí tak ho možná budu kontaktovat sám:-D Topení záleží na osvětlení a teplotě v místnosti. Já třeba netopím vůbec. V místnosti mám asi 22°C a světla to vyženou až na 24°C. Filtr je samozřejmě nějlepší externí, ale předpokládám limitaci financema a proto budeš asi spíš volit nějaký honič vody do akva. Je to pořád tišší než bublifuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.02.2013 18:59 R Muž Silent [5949] Re: začátečník
Tady se dají pořídit nádrže a vybavení za velmi slušné ceny. cm.aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 18:58 začátečník
radši si vše předběžně zjišťuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 18:58 začátečník – filtr topítko
zeptám se když tak na jaře či v léťe lépe se schání potrava a ještě něco co filtr a topítko ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 18:56 začátečník – problém
akvárium asi větší nebude uvidím jestli vůbec toto ale možné je nakonec všechno možná budu mít litrovku s chudinkou bettou ale to bych si rači nic nekoupil uvidím za pár dnů týdnů nebo měsíců zda akva bude ale doufám že jo :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 18:48 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: romant
Dneska se dělají spíš delší akva a blbě se na to dělá světlo. Něco délky buď 60cm na 55cm T5 zářivku nebo pak kolem 90-100cm na 85cm T5 nebo 90cm T8 zářivku. To už je objem, kde máš celkem široký prostor pro výběr ryb, rostlin a odpustí ti nějakou chybku když dáš o špetku víc krmiva. V tom tvojem může udělat špetka navíc pěknou neplechu a způsobit i úhyn ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 18:47 R Muž Silent [5949] Re: začátečník
Nějaké menší druhy plžů tam být mohou. Ovšem takovou Ampulárii bych tam nedával. Nevím co máš na mysli těmi malými ancíky, ale pokud jde o malé druhy rodu Otocinclus tak ty bych do nádrží pod 50 litrů také nadával. Jsou trochu háklivější a v malé nádrži nebudou mít takový komfort.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 18:45 R Muž romant [27987] Re: MichoCZ
MichoCZ napsal: ...Nejčastěji seženeš obyčejné ancíky sp. případně variantu gold, ale ty jsou velcí. Něco malinkatého běžně neseženeš.Ancíky prosím do 30 litrů opravdu nedoporučovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 18:44 R Muž romant [27987] Re: začátečník
Plži, jako levatky, okružáky, piskořky ano, ale ty malý ancíky, máš asi na mysli otíky a to už zase narážíš na prostor, jímž jsi limitován. Zkus to ještě probrat s rodiči, ať se podívají sem, co Ti tady kdo radí a píše a třeba se povede nějaký větší objem, kde už se dá více popustit uzda fantazii. Můj názor je ten že začátečník by neměl s takovýmto objemem začínat, apoň dvojnásobek, za to bych se přimlouval, ovšem 100 litrová klasika, to by byla v tento moment zn. ideál. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 18:43 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: začátečník
Nějakou levatku nebo okružáka si snadno přineseš na rostince omylem a těm ten objem nevadí. Nejčastěji seženeš obyčejné ancíky sp. případně variantu gold, ale ty jsou velcí. Něco malinkatého běžně neseženeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 18:38 začátečník Re: Haimdol
aha no škoda mě se zamlouvali a co plži či ti malí ancíky nebo co jsem četl o něčem takovim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 18:36 začátečník – neonky
pravda neonky nedoporučuje nikdo špatně jsem četl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 18:36 R Muž Silent [5949] Re: začátečník
Taky že nejsou. Neonky jsou hejnové, potřebují prostor a kvalitní prostředí (což je pro začátečníka v malé nádrži problém udržet) a Ancistrusi jsou na tento objem v dospělosti velcí.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [83] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=4101