Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 16:46 R Muž romant [27987] Re: Deecevans
Tím velkým úklidem narušíš křehkou rovnováhu a s největší pravděpodobností se po tom úklidu vyskytne nálevník. Neodkaluj dno, společně s čištěním filtru, dělej to týden po sobě a pořiď živý rostliny, krm jenom to co beťák do 20 vteřin zpucuje, tak aby těch zbytků bylo co nejméně a pořiď si šneky okružáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 16:20 Deecevans – Prosím Vaše cenné rady.
Ahoj, chtěla by jsem se zeptat, co dělám špatně nebo co by jste mi doporučili. Budu ráda, když mi vše zodpovíte.
Moje aq 25 l, bojovnice pestá, dno - křemičitý písek cca 5mm, umělé rostlinky (zatím!), Filtr Diversa Claro 200.

Měním každý týden 1/3 vody. Jednou za měsíc měním 1/4 aq, s tím že vyčistím filtr, prohrábnu kamínky, odkalím pořádně a umeju houbičkou sklo. Pak dopustím odstátou vodu, ale aq je pak vždy zakalené. Nevím jestli je to prachem z kamínků nebo čím, je to normální? Škodí to Bettě? Třeba za dva dny si to sedne a filtr asi také udělá své, ale děje se toto všem? Dělám takový "velký" úklid, protože je pak na rostinách "sliz" a jsou kluzké ty stěny akvária, nebo to pro jeho život vůbec nevadí ba naopak? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2015 14:35 R Muž Silent [5949] Re: Václav
Předně ta nádrž má naprosto nedostatečné osvětlení a tomu je třeba uzpůsobit rostlinné druhy. Ta červená (Alternanthera 'Rubra' ) ti v takovéto nádrži neporoste rybicky.net/atlasrostlin/alternanthera_rubra . Ta žloutnoucí bude patrně nějaký echinodorus a tam je to vcelku běžné, protože prodávané rostliny jsou pěstované emerzně (nad vodou) a při zasazení do akvária staré emerzní listy odhnívají a začínají dorůstat listy submerzní (podvodní). Vzhledem k nedostatečnému osvětlení bych vodu zatím ani nehnojil ani nepřidával CO2 vital. Jen měň vodu dokud se nádrž neustálí a chtělo by to nějaké ty rostlinky nenáročné na světlo a nebo vyměnit světlo za silnější. Úplně nejlepší bude udělat prezentaci dané nádrže a důkladně ji popsat. Pak se daleko lépe dobereme nějakých výsledků ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2015 09:40 Václav – AQ 54l dotaz
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobře nebudu tam nic lít a nechám to volně. Posílám vám pár fotek aby jste my řekly nějaké názory jetli je vše jak má být. Nalevo vidíte červený rostilnky kterým lístky uplně opadaly tak jsem je presadil jestli i tohle je proces zakladani akvarka a pak se ta kytka probudi tak budu rad. V pravo na listkach mam nejaky zeleny hnus nakonec list upadne a je uplne slizký, několik jsem jich posbíral.V Levo nahoře kytka celkem žloutne.Nevím co s tím mám to založený asi cirka 3-4 dny a nevím jestli to ve k tomu patří. Vedle mám 25l akvarko s rybičkami které je stabilní. Poradily by jste mi ještě něco co s tím? Používám každý den CO2 vital , jednou a týden bioflor a vysadim zatím ten nitrit., Děkuji za rady omlouvám se za chyby v pravopisu. Vašek :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2015 17:59 Marty0673 Re: Zoidik
Díky moc za rady,mám z čeho vybírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2015 17:06 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Marty0673
Z rostlin vyber tyto, jsou to většinou rychle rostoucí rostliny a nemolo by být potřeba je hnojit. O hnojení se starají pávčata až až, takže stačí slušné světlo a poroste to samo

rybicky.net/atlasrostlin/bacopa_caroliniana - zadní část
rybicky.net/atlasrostlin/bolbitis_heudelotii - kořen
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_aponogetifolia - střední - zadní část
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_x_willisii - přední část
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_corymbosa - zadní část
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_difformis - pozor, je křehká a lehce se láme - zadní část
rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens - zadní část
rybicky.net/atlasrostlin/microsorum_pteropus - kořen
rybicky.net/atlasrostlin/microsorum_pteropus_cv_windel - kořen
rybicky.net/atlasrostlin/recanka_guadalupensis - plovoucí
rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes - plovoucí na hladině
rybicky.net/atlasrostlin/rotala_russila - zadní část
rybicky.net/atlasrostlin/rotala_rotundifolia - zadní část
rybicky.net/atlasrostlin/sagittaria_platyphylla - zadní část
rybicky.net/atlasrostlin/sagittaria_subulata - střední - přední část
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2015 16:24 Marty0673 – výběr vhodných rostlinek
Všechny moc zdravím.Jsem tu nováček a potřeboval bych rady od zkušenějších.V 70.l nádrži máme v práci jen paví očka.Nádrž je velmi ale velmi spíš nevybavena.Bez rostlin,bez ohřevu,písek nic moc.Je mi jasné že se bude muset přestavit celé akvo od dna.Potřeboval bych bych poradit,jaké rostlinky by sedly ka pavátkám nejlépe.Jde totiž o to že je tam asi 40 mladých.Vybírám tedy nenáročné rostlinky a zároveň i hezké.Dále bych potřeboval vědět,jak hnojit,čím a jak často aby se mi rostlinky držely a rostly.Mám moc otázek a nevím kam se s jakou otázkou obrátit dříve? :-O Předem všem moc a moc díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.07.2015 04:26 R Muž romant [27987] Re: wreptile
Čerpací hlava s kostkou biomolitau bude tím lepším řešením, proud si zreguluješ jak budeš potřebovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2015 00:17 wreptile
Chci se zeptat, zda-li tento filtr www.akva-tera.cz/… je vhodný pro 54l akvárium, kde odchovávám Rájovce Dlouhoploutvého (úlovek z Bojnic). Konkrétně samečka a hromadu potěru. Filtr byl v setu s akva a proud byl příliš silný, proto jsem do něj nacpal k té troše pěny ještě asi dvojnásobek další pěny. Průtok filtru se snížil a zatím žádná kalamita. Je to v pohodě? Uvažoval jsem o čerpací hlavě s kostkou pěny, ale bojím se právě toho proudu vzhledem k tomu, že Rájovci mají radši stojaté vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2015 21:33 R Muž romant [27987] Re: ProxyCz
Natoč přes sprchu a dávej kohoutkovou. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2015 21:32 ProxyCz – Akvárium
Dobrý den, Jsem začátečník a potřeboval bych se zeptat jestli neublíží rybičkám voda z kohoutku (vodovodu). Nebo jestli se ta má dávat jiná. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2015 23:39 ondra1971
Ahoj, ja mám u beťáka několik samiček betty , hejno neonek , panceřníčky, mečovky, parmičky, a živorodky ostrotlamé a dvě krevetky snášejí se všechny naprosto bez problémů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2015 19:21 R Muž romant [27987] Re: annaj
Odroluj nahoru do modrýho rámečku, kde jsou vcelku zásadní články a to nejen pro začátečníky. Jinak kryt potřeba není, položení světla na krycích sklech je možné, k beťákovi na dno partu(10-12) pancéřníčků, třeba klasiku rybicky.net/atlasryb/pancernicek_zeleny a do vodního sloupce hejno (15-20) rybicky.net/atlasryb/tetra_cervena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2015 19:20 Muž RBeil [174] Re: annaj
Zaleži jake světlo na to chceš, jestli rampu nebo LED trubice, každé má svoje nároky na instalaci. Mohu doporučit liaporové dno. Jinak k te betě bych dal Panceřníčky skvrnité a nějaké hejno neonek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2015 19:06 annaj – pořízení akvárka
Potřebuji poradit. rada bych pořídila akvárko tak 112 litrů, led osvetleni, filtr molitan a vzduchovadlo. Je potřeba poklop, víko? nebo mohu svetlo prichytnout na sklo? Rostlinky a nenárocne rybky. Dcera chce jednu betu me se libi ancitrus... co mi na to reknete, poradte druhy, které jsou nenárocne a hodí se k bete/tu jen jednu/.diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2015 18:39 R Muž Silent [5949] Re: 21evynka
Já ještě doplním Romana, že neonky jsou ryby kyselých tmavých vod podobně jako jsou skaláry, terčovci a podobné, kdežto živorodky obecně chtějí spíše neutrální až mírně zásadité pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.05.2015 18:31 R Muž romant [27987] Re: 21evynka
Tak je to o tom, že z těch ryb co tam máš jsou neonky rybky čistotný a spíš se jim bude líbit v prostředí kde je nebudou obtěžovat rozetadla hnoje, za což lze zbytek osádky považovat. Tak jak to máš postavený to bude vyžadovat velmi pravidelnou péči o akvárium v podobě výměny vody a to klidně poloviny týdně, odkalování dna, řekněme ve 14 denním intervalu a jistit to výkonnou, ale hlavně účinnou filtrací a dobrým základem v podobě zelené hmoty prosperujích rostlin. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 18:25 21evynka – ok
Dobre, dekuji.. Jen jeste jedna otazka.. Jake druhy se hodi k temto rybkam?
-neonky
-Pavi ocka
-Ancitrusove
-black molly?
Kdyz chci mit v akvarku vice druhu, tak jake se mi jeste hodi? A jak jste mi psali, ze neonky mam odstranit. Z jakeho duvodu se k sobe nehodi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 11:01 DanH
Přerybněno není, otázka vhodnosti druhů patří jinam, takže myslím, že dokoupení dvou samiček a jednoho samečka by nemusel být problém. Kdyby moc vadila ta kombinace čistotných a bordelářů, tak je vždy jednodušší odstranit neonky, než všechny ostatní ryby :-D , a to bez ohledu na to, jestli ty mollyny dokoupíš nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 07:37 Koště Re: 21evynka
Ale bordeláři s čistotnýma taky nejsou úplně nejlepší volba :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 07:29 21evynka Re: Mislow
Mam 80l akvarko a v nem 12 rybicek, tak si nemyslim, ze by bylo prerybene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 01:32 Muž Mislow [304] Re: 21evynka
Ahoj, udelej si tu prezentaci akvarka, mam pocit, ze bude hodne, co napravovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2015 23:29 DanH Re: 21evynka
Chtělo by to informace o akváriu. Živorodky obecně jsou radši v hejnu, ale pokud je akvárium přerybněno, tak je blbost cokoliv dokupovat ( včetně té mollyny, co už máš )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2015 22:57 21evynka
Ahoj, potrebuju poradit! Koupila jsem si samicku BLACK MOLLY. A mam ji v akvariu samotnou s neonkama, pavima ockama a s ancitrusama. Nebude ji samotne smutno?? Nebo ji mam jeste poridit "kamarada" stejneho druhu? :-O :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2015 20:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Hutu
Kocky a kryty akvarii, na to pozor. Kryt akvaria hreje a to kocce primo rika, ze si na nem ma ustlat. No nic proti, ale on to ten kryt musi vydrzet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2015 14:07 Muž Mislow [304] Re: Hutu
Ahoj, pokud mas v dosahu nekoho sikovneho, tak neni problem koupit nekde z vyprodeje kus starsiho nabytku a v pripade potreby ho vyztuzit. Me stoji 780 l na spodni casti stare steny do obyvaku, upravene vyztuhami (drevene hranoly) a silnymi drevotriskovymi deskami pod stenou a na povrchu. S mensim akvarkem to bude o dost jednodussi. Kdyz se podivas na cem Juwel sety stoji, tak uvidis, ze zas tak moc neni treba, jen premyslet o tom kam se tiha rozlozi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2015 13:24 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Hutu
Pokud je místo v bytě, tak stolař udělá poličku z dřevotřísky na míru. Ale stolaři nebývají zrovna levní..
A nebo třeba za 1600Kč: www.eshop-akvariafarda.cz/…
Případně dražší originál: www.juwelakvarium.cz/…

Pod stolitrové 1100Kč:
www.eshop-akvariafarda.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2015 13:24 Hutu
A taky jsem se vlastně chtěla optat, jestli je lepší akvárko s krytem nebo bez něj s led osvětlením. Máme kočku a děti, bojím se, aby se v tom nemáchali - kočka i děti :-) Mně osobně se víc líbí obdélníkové akvárium než kostka, připadá mi to takové přehlednější. Pochopila jsem z vašich odpovědí, že je každopádně lepší koupit zvlášť nádrž, topítko, filtr i kryt se světlem. Pokud bych chtěla to zhruba 54l akva, jak silné světlo, typ a sílu filtru a topítko budu potřebovat? Můžete mi sem prosím hodit nějaké odkazy? Já všem těm technickým parametrům moc nerozumím a muž taky ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2015 13:08 Hutu Re: NHKG
Já bych byla jednoznačně pro větší nádrž, ale mám teď problém, kam ji postavit. Mám jen peřiňák z masivu a vůbec netuším, zda by se to neprohýbalo... Proto jsem se nakonec rozhodla pro tu menší... Známí by mi prodali akva 250 l od Juwel, koupili ho za 8000,- nechali by mi ho se vším za 5000,- Ale opět ten samý problém, na co ho postavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2015 12:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Hutu
Pokud ten set sezenes z nejakeho vyprodeje kolem 1000Kc, pak je to v pohode. Budes pak ale resit svetlo a filtraci. Sikovnejsi clovek si s tim poradi a za celkove do 2000Kc muze mit pekne akvarium. Ovsem jak uz pise NHKG, za 3000Kc lze mit 2x tak velke a bez nejakych vetsich improvizaci a potreby mit sikovne ruce (a vlastne trosku i hlavu).

Ja takovy set provozuju (tedy podobny, stejne velka nadrz), ja ho dostal k vanocum, radost mi samozrejme udelal, ovsem upravam jsem se nevyhnul.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2015 11:30 R Muž Silent [5949] Re: Hutu
Tenhle set je jako mnoho jiných se stejnými bolístkami. Je sestavený tak aby byl co nejlevnější a s tím je třeba počítat, nicméně se i takový set dá bez problémů provozovat jen je třeba sestavení osádky uzpůsobit možnostem setu. To znamená vzhledem ke slabšímu osvětlení nasadit rostlinky které jsou nenáročné a s ohledem na filtr který má sice dostatečný průtok, ale nedostatečnou filtrační kapacitu je nutné nasadit méně ryb a počítat s nutnou častější údržbou. Topítko je dostatečné. Ještě co se filtru týče, tak ho lze samozřejmě vyměnit buď za bioakvacitovou kostku (10x10x20cm) a regulovatelné čerpadlo (např. Atman AT- 201) nebo vnější filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.05.2015 11:26 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Hutu
50l není moc vhodné pro začátečníka, v menších akváriích se blbě udržuje stabilita. Navíc to je pro většinu hejnových ryb málo. Neznám tento set, ale předpokládám, že bude mít mizerný filtr jako 98% setů.

Akvárium 100l (800x400x350) na zakázku - do 1000Kč
Kryt cca 1100Kč
Topítko 250Kč
Filtr čerpací hlava + molitan cca 400Kč
Drobnosti (síťka, krmivo, ...)

Celkem 3000Kč a máš dvojnásobný objem a lepší fitr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2015 11:10 Hutu – Betta a něco k tomu :-)
Ahoj, mám Bettu a chci jí pořídit hezké bydlo :-) Teď ji mám v provizorním 7l akvárku. Moje představa je menší akvárko, okolo 50 litrů, kamínky, rostlinky, betta + pár jiných rybek (třeba párů) + nějaké hejno menších rybiček, aby se tam dalo na co koukat. Už jsem pročetla diskuzi + pár knížek z knihovny. Ale teď bych potřebovala konkrétní rady. Koukala jsem na tohle akvárko, ale nerozumím parametrům, zda je vše dostačující akvaria.heureka.cz/… Díky za odpovědi :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2015 16:51 Muž patamatix [408] Re: Martin2035
Však jo,proč ne :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2015 16:28 Muž CurvyTriangle [0] Re: patamatix
Tak ok, někdy v týdnu doplním cca. 2-4 rostlinky, kámen odendám, ale doplním menší, chci tam nějaký mít! hmm
- M
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2015 16:26 Muž patamatix [408] Re: Mislow
To určitě,ale řekl bych,že kolega má teď trošku jiné starosti,než si hrát se síťkou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2015 16:24 Muž CurvyTriangle [0] Re: ghostik
Zdravím, ocet už sem na něj lil a nebublal, nic.. Ale jen jsem ho na něj nalil, nenechával jsem ho v nějakém nálivu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.05.2015 16:11 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: patamatix
I na takový kamen se rostlin vejde hodně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2015 16:03 Muž Mislow [304] Re: patamatix
Jeee, ten je velkej. :-D Ale celej povlecenej pomerancovou sitkou s riccii by mohl vypadat dobre. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2015 15:47 Muž ghostik [81] Re: patamatix
to je taky reseni :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2015 15:29 Muž patamatix [408] Re: vaaclav
Protože na jeho místo se vejdou další kytky,které tam potřebuje mnohem víc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2015 15:19 Muž ghostik [81] Re: vaaclav
pokud nebude delat tvrdci vodu tak ne ale tento vypada ze by mohl, vyndat nalit na nej kyselinu a uvidis jestli se bude rozpoustet a delat penu pak se moc nehodi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2015 15:13 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: patamatix
Proč dávat pryč šutr když ničemu nevadí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2015 12:07 Muž patamatix [408] Re: Martin2035
První co musíš udělat,je vyhodit ten šutr a místo něj pokud možno hned v pondělí sehnat nějaké rostliny. Další krok měnit 1/3 vody denně asi týden a pak cca obden,tím pomůžeš akváriu se vyrovnat s vysokým NO2,než se zaběhne jak má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.05.2015 12:03 R Muž romant [27987] Re: Martin2035
Zdejší modrej rámeček a jinak, denně měň 1/3 objemu akvária, skoro nekrm, ob den špetku a za týden ty výměny omezíš na obden a za další týden už jedeš v normálním týdenním rytmu. Hlavně žádný další ryby a držet se s tím krmením.
Edit: Chce to více rostlin, těma nešetřit, budou nápomocny.
Edit2: Nalití jakýhokoliv podpůrnýho přípravku nemusí být záchranou, chovej se tak, jako by žádný neexistoval a když přeci, tak ten Toxivec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2015 11:59 Muž CurvyTriangle [0] – Udělal jsem chybu
Zdravím.
Udělal jsem chybu, prostě jsem byl moc natěšenej a i přes všechny články a tak jsem dal paví očka do akva jen den po založení akvária, otec mi řekl, že jsou paví očka nenáročná a že to v pohodě přežijou.. akva: viz.: rybicky.net/nadrze/23067 :-( A tak jsme je tam dali, zatím v pohodě, ale chci předejít případným rizikům, množení ,,NO látek". Chcic se Vás zeptat, co s tím? Viděl jsem někde tady na rybičkách článek, když rybky dáme do akvária hned po založení, ale už jsem ho nenašel, kdyby někdo věděl, prosím pošlete link! Díky! hmm budu rád za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 17:59 Muž CurvyTriangle [0] Re: Designer
Ahoj, díky moc! Chtěl bych se zeptat, daly by se takové rybičky v takhle malém akvárku rozmnožit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 17:57 Muž CurvyTriangle [0] Re: MrUnknown
Ahoj, díky krevetky vypadají zajímavě :) jinak, doma už máme 250l akvárko, tohle je jen menší odvárek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.04.2015 15:22 Muž Michael281 [6] - TetryRe: MartinŠ
Já bych ti navrhoval tam dát elegansky nebo formosky, ale spíš ty elegansky. Jsou to malé a krásné rybky :-)
rybicky.net/atlasryb/novoheterandrie_slicna a rybicky.net/atlasryb/heterandrie_trpaslici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2015 09:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MartinŠ
Zkus se podivat po halancicich, treba rybicky.net/atlasryb/halancik_pestry_hjerresenuv by Ti jeden samec a dve samice mohly delat slusnou paradu i radost ;-) . Samozrejme si ale neco nastudovat budes muset, akvaristika bez alespon zakladnich znalosti delat rozumne nelze.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [42] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113270x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=2051