Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 112 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 09:20 kreten – Re: pancéřníček
Pokud tím sumečkem není myšlen třeba anténovec a jiný podobný sumeček:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 00:43 Muž pancéřníček [168] – Re: Emil
Pro neonky platí,že čím delší,tím lepší.A výška okolo 40+/- Snesou se spolu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 00:36 Emil – Re: isamik
Díky za radu, ty časopisy si prostuduju. Ale mi jde o tento popsaný případ - jen hodně neonek a případně sumečky - snesou se spolu? Jak velké akvárko minimálně pořídit? A radši vyšší, nebo rozsáhlejší ??? (pro provokatera) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 12:12 Muž isamik [180] – Re: Emil
Rozhodne neskodi neco si precist klub.akva.sk/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 11:30 kreten – Re: Emil
A v čem by ta představa měla být reaálná či nereaálná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 10:18 Emil – Pomoc s výběrem
Dobrý den, chtěl bych si založit nové akvárium (choval jsem rybičky jako kluk). Moje představa je cca 25 neonek červených a nějaké sumečky na pojídání řas. Prosím o pomoc s výběrem akvária (vyšší, nižší) a rostlin. Je moje představa reálná??? Mockrát děkuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 22:47 Žena bluedream [245]
Všechny rybky žerou a taky potom ... Takže pokud je jich tam moc, vytvoří se dost jedovatých odpadních látek a rybky se Ti pak otráví. Rapidně protřiď osazenstvo akva, vyměň část vody, pořiď odpovídající filtraci, pokud je tam málo rostlinek, tak nějaké přidej, ...
Ale takhle naslepo se opravdu špatně radí - takže založ tu prezentaci a také pro příště nikoho neurážej, přečíst si něco o akvaristice neuškodí, hlavně když s ní začínáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 22:22 Muž ampik [2] - Rostliny
mel si tam filtr, nebo si ho koupil az pozdejc, kdyz tam byly ryby? nebo mas velikej prutok filtrem. dal bych tam jen tak ctyri pavi oka... (je pravda ze ja mam ve 20litrech pavich ok asi 10) akva musis po zalozeni nechat mesic bez ryb a hlavne s zivyma kytkama, filtrem a svetlem.
zaregistruj se, a zalos siprezentaci, a hned ti poradi nekdo, co delas blbe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 22:20 Žena bluedream [245] – Re: Tomáš
Nevím, proč bys tím měl bořit mýty. Spousta lidí se z neúspěchu poučí a ví pro příště co a jak, jinak ti chytráci Ti chtěli naznačit, že pokud by sis nejdřív něco přečetl, nemuselo dojít ke zbytečnému úhynu rybek ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 22:17 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Tomáš
Tak hlavně že to víš ty chytráku smich Pro ty ryby co jsi vybral, i kdyby jsi měl zaběhlé akva tak je naprosto nevhodné a nevyhovující hmm Do 20L dej tak jednu bojovnici nebo krevetky X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 22:15 Tomáš – re
ale ja zborim myty, ze ten kdo ma na zacatku neuspechy to vzda....vybuduju akvarko, to se budete divit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 22:12 Tomáš – pro chytraky
vy chytraci, jak vidno, asi uz taky vim, ze akvarko nebylo zalozeno tak jak by se sluselo, ale moje otazka je, jestli jeste po 4 tejdnech to muze mit za nasledek uhyn rybicky nebo jestli je problem jinde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 22:03 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Tomáš
Přečti si tohle www.horacovoakvarium.cz/… X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 22:01 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Tomáš
Něco si o tom přečti, do nezaběhnutého akva dávat hned ryby hmm a ještě to brutálně přerybnit rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 21:57 Žena bluedream [245] – Re: Tomáš
Do 20l jsi vůbec neměl cpát tolik rybek no
Než budeš příště něco zakládat, aspoň si o tom něco přečti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 20:53 Tomáš – Založení kavária
Zdravím,
Potřeboval bych poradit- založil jsem si akvárium - 20L a umistil do nej 2 pavi ocka, 5 neonek, 2 krunyrovce a betu samce a samici. Pote mi jeste pribyli cichlidka a tetra krvavá.
Jenze po par dnech jsem zjistil ze jsou betty a pavi ocko ozrane a tak jsem usoudil, ze to bude ta cichlidka a dal ji pryc. Pavi ocko podlehlo okousani a umrelo, a pak postupne umreli obe betty, za dalsi tyden tetra a za dalsi tyden pavi ocko samice....je mozny, ze jsou toto dusledky spatne zalozenyho akvaria (bylo zalozeny dost narychlo) nebo ze to spis vypada na nakou nemoc v akvarku?
DIky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 16:19 Žena ustavprochore [567] – Re: mirco4528
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 16:08 Muž grizly [145] – Re: mirco4528
Musis napsat, co potrebujes vedet. Konkretne. Radit ti, ze k chovu ryb potrebujes akfarko co netece a do nej vodu mi pripada zbytecne.... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 15:50 Vak8
Nepíš blbosti do fóra...čo tak trochu hľadať?To najpodstatnejšie máš tu rybicky.net/rady/ hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 15:46 mirco4528 – Basnik chcel povedat...
su tu aj taky ktory z akvaristikou nemaju velke skusenosti a tak by sa mohol najst ochotny clovek ktory je schopny pomoct resp. poradit
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 15:45 Muž grizly [145] – Re: mirco4528
Co tim chtel basnik rici ??? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 15:36 mirco4528 – Ak máte nejaké dobre rady...SEM s nimi!!!
Poradte zaciatocnikom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2009 15:33 mirco4528 – Začínáme s akvaristikou
Fotka k příspěvku Akvaristika v českých zemích má bohatou tradici a čeští akvaristé vždy patřili ke světové špičce. Proto není nic divného na tom, když i vy si jednoho dne řeknete: chceme doma akvárium. Ve všech lidských oborech však platí, že žádný učený z nebe nespadl a v akvaristice to platí také.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 12:07 R Muž Silent [5949]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 12:00 Hanka – začátečník
Dobrý den,potřebuji pár rad.Zatím žádné akvárko nemám ale s přítelem zcela jistě nějaké chceme.Tak se chci zeptat na základy.Které rybky nejsou tak náročné na odchov a vodu myslím tím například pH které si spolu (z těchto rybiček se k sobě hodí)rozumí,jaká je ideální velikost akvárka jak často měnit vodu atd.atd. vím že je to asi divné psát sem když ještě nic nemám jenže mít základ je také dobré ne :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 15:48 yanilishka – Re: přecházím na větší akvárko
Jestli si budes nakonec akvarium skladat, doporucuju: www.levnaakvaristika.cz. Ne fakt to neni reklama, ale tenhle e-shop mi hodne pomohl se zorientovat v tom, co je co a od toho jsem se pak pri nakupech odrazila a ceny maji fakt dobre (aspon bych rekla). Ja u nich poridila 126 l set - kryt ma sice jen 2x18W , ale nezda se, ze by to necemu skodilo, proste jsem si jenom vybrala na svetlo min narocne rostliny. Bohuzel tenhle konkretni set byl v akcni nabidce a ted uz tam neni. Doporucuju se tam obcas mrknout - nekdy tam v akcich byvaji fakt prima kousky. A hlavne - NIC NEUSPECHAT!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 14:47 V – Re: Petr Grundl
Rozhodně po kusech. Např. jsem si cvičně v prvním e-shopu který mě napadl sečetl:
akvárko 80×35×45 cm
plast. kryt 80×35 cm (jenom 2×18 W, ale i s tím se dá vyžít)
topení Jäger 100 W
vnější filtr Eheim Ecco Comfort 2234
a dostal jsem se na docela přijatelných 5191. A podobných variant se dá sestavit spousta.

Nebo můžeš něco ušetřit na filtru (Atman At-200 + bioakvacit č. 2 nebo 3) a připlatit si např. za rampu GloT5 HO 58-101 cm 2×24 W (rostlinky to ocení). A tak dále a tak dále. Kreativitě se meze nekladou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 14:43 Muž metal [96] - Cichlidy – re.prechazim na vetsi akvarko
pozri inzeraty tam mas setou za minymalne ceny len si vybrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 14:40 Muž metal [96] - Cichlidy
vo vecsom akvarku sa skorej stratia chyby ktore clovek pri chove ryb uroby,ako v malom akva.v malom akvarku pri kazdej chybe si to hned odnesu rybi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 13:27 Muž Bammaboy [0]
při střídmém počítání mě to vyšlo s ext. filtrem, topítkem a osvětlením na cca.5000 + akvárium nevím jaká cena za litr je v ČR. Myslím že to není zas až tak strašný vzhledem k tomu že to bude efektivnejší, ůčinnejší a budou pod tím ty kytky růst lépe ;-) Když už to raz chceš tak ty peníze do toho dát musíš a když ne tak pak ostan u toho co máš a peníze si nech resp. když je nemáš tak našetři :-)
EDIT: jako když to někdo chce se zlevou, na splátky a nejlépe zadarmo tak to se pak nedá ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 13:16 Muž Snofrev [54] – Re: Petr Grundl
Já osobně radím, nechat slepit u sklenáře a zbytek si pořídit sám. Není nad to, když si to člověk vybere sám, hned je mu líp na duši a má z toho lepší pocit.
Sic to vyjde dráž, ale zase je to lépe vybaveno, jak osvětlení, tak filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 12:59 Petr Grundl – Re: V
Díky za rady, mohu se zeptat teda na nějaké doporučení? Pořád myslím asi na nějaký ten set, nechci dávat zase za akvárko 10000,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 08:45 V – Re: františek
Tohle bych moc nedoporučil. Hlavně kvůli filtru: ve stejném objemu mám Fluval 3 Plus a má dost malý objem filtrační hmoty (průtok je pro změnu více než dostatečný). A tady je menší 2 Plus. Taky těch 2×18 W není nic extra. Osvědčilo se mi 3×18 W. Ale je pravda, že mám trochu větší sloupec vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 07:08 františek – Re: přecházím na větší akvárko
www.krmiva-az.cz/… pokud chcceš set, mohu tenhle jen doporučit, začínal jsem před rokem stejně jako ty, z ničeho a tohle akvárko bezvadně funguje si myslím a kdybych to skládal jednotlivě, tak to přijde na jiný peníze!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 15:40 Muž isamik [180] – Re: Yirka
Jeste bych doplnil

klub.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 14:59 Muž Yirka [9126] – Re: přecházím na větší akvárko
Je hezké, že tě akvaristika chytla, ale myslím že máš nyní ideální šanci se na tom co sis již pořídil si věci ověřit a pak se teprve pustit do toho co si myslíš, že naplní tvé představy. Zvlášť, když zatím asi nemáš žádné zkušenosti s rostlinami a vlastně nemáš ty stávající nádrže ani zajeté.
Doporučuji také si nastudovat něco z přiložených odkazů. třeba již to znáš, pokud ne bude to dobrým pomocníkem. Zvaž jak to vidím já, rozhodnutí je na tobě, ale každopádně přeju mnoho zadru a úspěchů.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
rybicky.net/rady/zakladame-akvarium-krok-za-krokem
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 14:58 Žena safira [4]
souhlasím, 63 litrů pro začátek stačí. Pohrajte si s ním, vyzkoušejte pomocí rostlin vytvořit fungující akvárko. Umělé kytky vás nic nenaučí. Koupit větší avárko, do nehož koupíte ještě více rybiček, bude jen začátkem ještě větší katastrofy :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 14:45 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: přecházím na větší akvárko
kde mám nějaké živorodky plus ty bojovnice, ale jen umělé kytky a teď po 14 dnech uvažuju opět o nákupu většího akvária Co takhle si zkusit vyhrát s tím, co už máte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 14:23 ondra08
doporučuju zakoupit akvarium na míru v obchodě nebo si ho nechat na míru slepit v nějakých firmách, sklenář.pod něj si udělat nebo nechat udělat stolek(stolářství je snad všude)a do hotového akva nakoupit techniku, která si myslíte, že je nejlepší.Ale samozdřejmě záleží na každém jak se rozhodne. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 14:09 přecházím na větší akvárko – přecházím na větší akvárko
Dobrý den, akvaristice jsem propadl asi před 3 týdny, začal jsem jen 20l akvárkem s bojovnicema pro okrasu, již za týden jsem ho měnil za 63 l set zakoupený set od Eheimu v Hornbachu, kde mám nějaké živorodky plus ty bojovnice, ale jen umělé kytky a teď po 14 dnech uvažuju opět o nákupu většího akvária (cca 100-120l, jsem trochu limitován místem ideál by bylo D80xH40xV40) a tímto bych chtěl poprosit Vás zkušenější, kde a jaké akvárium koupit, asi nejlépe zas kompletní set a trochu poradit s rostlinným osazením. Za každou radu předem děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 08:36 FranzFritz
Krevetky mám společně v akvárii s neonkami a tetrami amandae. Mám je pouze na ozdobu a udržbu akvária, nehodlám je odchovávat, proto mám tři druhy. Red crystal, black crystal, cherry red. Ze začátku to vypadalo, že se bude dařit všem. Black crystal a cherry red jsou velice aktivní, šmejdí po celém akváriu, pěkně obírají listy od řas, jsou pořád vidět. Red crystal se naopak neustále schovávají v rostlinách a nejdou vidět. Po čase všechny crystal red pochcípaly. Doporučuji nedávat do společných akvárií crystal red, jsou opravdu velice citlivé a ve větších akváriích ani o jejich přítomnosti nevíš, neboť se neustále schovávají.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 16:28 Žena Amy01 [39]
tak to bude asi len rastlinné akva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 14:45 Galbatorix
do 5 L si mozes dat tak 2-3 krevetky urciteano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 14:14 Marri – Re: Ajllyn
to ne, nebo pokud je chceš týrat tak ... no ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 14:12 Marri – Re: Ajllyn
no to už vůbec ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 13:27 Žena Amy01 [39]
ani žiadne 3-4 pidi mini rybky? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 08:44 Marri – Re: Ajllyn
Radši bych tam nedávala nic, jedině okružáky (ale ti se množí...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 08:31 Žena Amy01 [39] – Re: Narenth
nemusia byt len krevetky, neviem hm nejake zaujimave slimaky? čo sa moc nemnozia? fakt neviem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 08:26 Žena Narenth [3] – Re: Ajllyn
z krevetek? bez topení vydržej cherryny, ale nevim jestli jim nebude chybět filtrace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 08:16 Žena Amy01 [39] – 5L
hodí sa niečo do 5l? bez filtrácie a bez ohrievania?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [112] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113260x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=5551