Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 44 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 21:39 Muž mmouka [0] Re: cezarmilan
Ahoj, dík za odpověď. Teď jsem rozebral filtraci a byla toho bílého slizu plná. Tak se mi nějak nechce věřit, že to pomine samo... Doufám, ze deratizaci filtru přežijou rybičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 20:17 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: mmouka
Pokiaľ je akvárium čerstvo založené, tak je to prírodzený jav zábehu. To znamená, že to pominie samo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 20:14 Muž mmouka [0] – nově založené akvarium
Fotka k příspěvku Ahoj, založil jsem po letech akvárium, přečetl jsem zacatecnicke rady. Bohužel jsem se setkal s tvorbou bilošedého závoje,který se tvoři ve výstupní trubce filtru. Jak se toho da zbavit? Děkuji Martin
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 11:24 Muž honzacb [6]
Ohledně výběru vhodného dna mi velice pomohl tento článek rybicky.net/clanky/586-galeje-s-vyberem-vhodneho-dna .Docela vtip byl v tom, že jsem si ho přečetl až potom, co jsem zakoupil velice nevhodný štěrk v bauhausu, který šuměl víc jako šumák :) NJN to je holt život.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.02.2015 18:02 Muž NASREDDIN [1383] Re: sabuska985
Ryby se neodlovují :-).
Není k tomu důvod.
Pokud si tu zřídíte prezentaci, tak se vám dostane jistě mnoho rad, z dotazu je patrno, že jich bude potřeba.
Směle do toho.
A nebylo by na škodu prostudovat odkazy v úvodu tohoto vlákna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2015 18:01 Žena Turbínka [2558] Re: sabuska985
Při odkalování akvárka se nevylovuje vůbec nic, pokud tedy nebudeš moc "šikovná" a do odkalovače si nenasaješ nebojácnou rybku dna :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2015 17:59 sabuska985 – odkalovani
dobry den, mam akvarko 115l a mam v nem docela hodne ryb, tak se chci zeptat jestli pred odkalovani takoveho akvarka lovite vsechny ryby ??????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 15:50 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: monny
Záleží jaké máte možnosti. Já používám písek, třeba stavební, který akorát properu. Radši jemnější než hrubší (třeba 1-2 mm nejčastější velikost zrn).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 15:35 Žena Katchi [13] - betta splendens, živorodky, krevetkyRe: monny
Rybky nejdriv po mesici a o materialu na dno je tady cela spousta dotazu i clanku, doporucuji precist. Bud flexiobklady frakce 2-4mm, liapor nebo ricni sterk. Je to i otazka vkusu, kazdemu se libi jina barva, ma jiny koncept akvaria...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 15:30 monny Re: Johan
Co doporucujete,aby dno bylo vhodne?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 15:27 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: monny
Tak jen abyste tam hned ze začátku neměla třeba nevhodné dno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 15:24 monny Re: Katchi
Dekuji moc za radu,prave se snazim na nic nespechat,poradne vse promyslet, proto otravuju lidi na forech blbymi dotazy :-D.Dneska jedu pro rostlinky, tak chci mit 100% jasno o rybickach,abych jim vsechny rostlinky krasne prizpusobila..jak bude akvarko hotove, nejdriv za tyden, at je akvarko zajete, tak urcite se fotkami velmi rada pochlubim.
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 15:16 Žena Katchi [13] - betta splendens, živorodky, krevetkyRe: monny
Jo, tak asi by to slo ;-) hlavne na to nespechat a neprerybnit...myslim, ze to bude moc pekny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 15:11 monny Re: Katchi
A nemuzu ty neonky nahradit tema zlatyma parmickama?Ja se do nich zamilovala, jsou krasny...Urcite by jich bylo min nez neonek.Jinak moc dekuji za radu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 14:58 Žena Katchi [13] - betta splendens, živorodky, krevetkyRe: monny
Dala bych vetsi hejno neonek, panciky na dno, bud samce betty nebo parek cichavcu a sneky. Vic asi uz nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 14:58 monny Re: grunda
Kdyz neonky zrusime a budu mit jen hejno zlatych parmicek, dva cichavce,bettu a sneka?Bylo by to lepsi? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 14:48 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: monny
málo to není, spíš moc. Vyber si jen jedno hejno, ideálně neonky a k nim nějaké corydorasy. I šnek může být ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 14:34 monny
Dobry den, hodi se podle vas k sobe 6 parmicek zlatych, cca 30 kusove hejno neonek, parek cichavcu, betta samecek a cistici snecek?Neni to malo?Co pridat?Akvarium 120 litru.Dekuji za odpoved.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 14:13 Muž Legioix [574] Re: toni
Tak powerhead od Eheimu by tam asi šel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 14:07 Žena toni [68] Re: Heimdall
To ano ale v mem okolí mají spis eheim nebo Marina. ...ale třeba budu mit stesti:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 14:01 R Muž Silent [5949] Re: toni
V Bavorsku by měla být běžně k dostání čerpadla od Hagen. Takové AquaClear Powerhead by měly pasovat. Mají docela variabilní sací část.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.02.2015 13:57 Muž Legioix [574] Re: toni
Nemusí to být zrovna Atman, ale jakákoliv čerpací hlava která na to bude pasovat. Stačí si sebou vzít tu trubku z molitanu a nebo změřit vnitřní průměr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 13:51 Žena toni [68] Re: Legioix
No jo... jenže u nás v Bavorsku tohle nikde nemají a do Cech se dnes a zítra nedostanu.....vzduchovani bych mela ale to nepomůže asi do středy ze? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 13:37 Muž Legioix [574] Re: toni
Koupil bych novou hlavu. Jako záložní se hodí vždy i když bude ležet v šuplíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 13:27 Žena toni [68]
Ahoj....mohl by mi někdo poradit? Mám rybky v akváriu kde mi od rána blbne filtr - atman 200 porad se vypíná, musím s nim zavrtět nebo hlavu rozebrat a zase složit. ..moje nove akvárko 200l jede 14 dni a nemam doma všechny testy jen NO3 A PH a NO3 je 10mg/l a PH 7.4.....mam strach ty rybky tam ted dat:-(ale co s tim filtrem. ..co když mi přes noc vypne nebo ho vůbec nerozjedu? Novou hlavu?ale když stejne ho budu rusit jakmile bude nove pripravene?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 21:40 Anet – Anet
Ahoj, chci se zeptat, jak dlouho mužu mít paví oko ve vode zředenou se solí? lečim u ní plíseň. dala jsem 200g soli na 100l

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 22:56 ondrejD Re: tesaja
Obávám se, že tu není co odpovědět - bez karantény jde vždycky o risk - úhynu nejen nových, ale hlavně "starých" ryb. Tedy jediná rada: nová nádržka.) Nebo vzít ryby od chovatele, ke kterému máš důvěru, že má čistý chov .. (i v takových případech ale já osobně vždy ryby karanténuju, aspoň měsíc, člověk nikdy neví, náhoda je blbec, riskovat nemá smysl).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 20:38 Žena tesaja [5] - Asie – Doplnění osádky
Zdravím, ráda bych do svého akva doplnila ještě jeden druh. Představovala bych si třeba zas páreček čichavců medových, které jsem tam měla před rokem, ale po krátké době chcípli. Nebo třeba jiný druh čichavce. Jen mám strach vpustit nějajké nové ryby do stávajícího bez karantény. Tu nevím, kde bych provedla. V malém akvu 30l, mám živorodky, tam by to asi taky moc nešlo:-) Máte někdo nějaké zkušenosti či návrhy? Děkuji předem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 22:14 Žena Magrathea [11] - MiniakváriaRe: ivaha
Díky, mě se to podle těch fotek nějak nezdálo...takže jsem dneska sázela zbytečně :) opravdu prodejcům ve zverimexech se moc věřit nedá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.01.2015 22:10 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Magrathea
Je to Ceratophyllum, možno nechat jako plovoucí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 22:09 Žena Magrathea [11] - MiniakváriaRe: Sid
Fotka k příspěvku Děkuji, dneska jsem ji tedy zasadila hluboko do substrátu a zatím to vypadá, že drží..jenom poslední dotaz, vzhledem k tomu, že jsem byla prodejcem mylně informována o tom, že se jedná o plovoucí rostlinu, radši si ověřím - skutečně se jedná o Cabombu? ;-) a jestli ano, o jakou konkrétně?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 18:28 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Magrathea
Důležité je, aby rostlina stihla vytvořit nějaké kořínky, než lístky uhnijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 16:41 jamajcan Re: Magrathea
Uhnijí určitě, pokud všek dno funguje tak, jak má, bakterie v něm obsažené, si s tím poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 16:35 Žena Magrathea [11] - MiniakváriaRe: Sid
Díky za radu..zkusím jí tam dneska narvat i se spodními listy - nevadí pak ale, že tam pravděpodobně budou uhnívat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2015 11:28 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Magrathea
Do substrátu ji zasaďte i se spodním patrem lísků. Nebo dvěma patry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 11:26 Žena Magrathea [11] - Miniakvária – Cabomba - plovoucí???
Ahoj, hledala jsem do akvária nějakou plovoucí rostlinu a v jednom poměrně známém akvaristickém obchodě mi prodavač doporučil Cabombu. Když jsem však později hledala na netu, o tom, že by Cabomba mohla růst bez zapíchnutí do substrátu, jsem našla jen minimum zmínek.....tak jsem se jí pokoušela zasadit, ale protože mám jenom výhonky bez kořenů, tak to vůbec nejde a rostlina (i tím jak je rozvětvená a těžká) pořád vylézá ze substrátu ven. Zatím je tedy volně položená na hladině - je ale nějaká možnost, že by takhle mohla prosperovat?
Díky za radu :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   08.01.2015 20:03 R Muž romant [27987] Re: Rostislav
Napíše-li někdo do tohoto vlákna dotaz na chov terčovců, musím odpovědět, jsi-li skutečným začátečníkem, tak se nauč provozovat akvárium na jiných rybách. Terčovci mohou být i pro vorezleší borce solidním oříškem. Nechci tě odradit, ale spíš poradit a uchránit případným sklamáním. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 19:24 Muž Legioix [574] Re: Rostislav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 19:11 Rostislav – Jaká velikost akvária pro Discus?
Dobrý večer,
poprosil bych o radu - kolika litrové akvárium bych musel mít pro chov Discusů?
Litráž a hlavně výšku akvária?

Prosím o radu. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 20:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Zoidik
Kdyz to prevedu do praxe, mam paradne slehly substrat pro vodni rostliny pod Echinodorem, posypany pranym piskem (at je to hezci, ale uz se to stejne trochu promichalo) ma ho pod sebou vic nez pul roku, voda neproudi vubec, pac je to truhlik s emerzem. Kdyby takove dno tomu Echinodoru vadilo, jiste by nerostl, ale jak jsem mu poradne rosvitil, roste pred ocima. Tak bych nejak rekl, ze to "hutne dno" mu nevadi. Schvalne jsem do toho hrabnul prstem, je to ted mazlavy husty sajrajt.

Ovsem musim uznat, ze to je trosku neco jineho, nez akvarko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 20:21 Muž grunda [1781] - Cichlidy
já mám v akva 12 cm aquasoilu a taky v pohodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 15:55 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Zoidik
A já mám např. v paludáriu místy 7 cm vrstvu hlíny a na tom 2 cm velmi jemného písku a také v pohodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 15:51 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zoidik
může docházet k horšímu prorůstání kořenového systému substrátem. Kdyby mě tolik neutíkal jemný písek (0,1mm ) při odkalování měl bych ho dodnes. Rostliny v tom rostly úžasně a to jsem měl vrstvu 15 - 17 cm. Takže bych řekl že jsi trochu vedle. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 22:44 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: vaaclav
Je to můj dojem ze dvou akvárek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 22:34 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zoidik
Mohl by jsi mě dát odkaz na nějaký článek který tu tvou teorii potvrzuje. Nebo si to jenom myslíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 22:17 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: vaaclav
Třeba tomu, že pokud srovnáš liapor a klasický písek, který je těžší, může docházet k horšímu prorůstání kořenového systému substrátem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 21:22 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zoidik
Tak tomu ty říkáš slehávání, nechápu ale čemu by to mělo vadit. Udělají to všechny substráty. Pokud to podpoří ještě třeba piskořky bude to ještě rychlejší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 19:42 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Turbínka
La pardon, to je chyba stávající se maimálně jednou za deset let.

Tady správný odkaz rybicky.net/forum/3914

vaaclave, co jsem si tak všiml, tak jak u liaporu, tak i betoňáku se jemnější frakce dostala úplně dolů na sklo (jak překvapivé :-) ) nicméně u betoňáku se mi následky zdály být horší než u liaporu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 19:20 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zoidik
Osobně bych dal přednost dnu, které neslehne a bude v něm snázeji i proudit voda. Které dno slehne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 19:05 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Zoidik
Hodně se mi líbí ty černé flexiobklady. Ale neexistuje něco podobného a s lepší cenou (tolik peněz do dna nechci dávat)?? A ten odkaz bude nejspíš špatný, že :-D ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [44] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=2151