Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 68 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 20:08 Muž misan26 [2] Re: MichoCZ
jj určitě se pak zeptám. JJ příjde mi že to byla dobrá cena za celou sadu. Jinak jsem práve myslel že bych tam dal samce se samici aby byli malí rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.01.2014 19:48 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: misan26
Není problém poradit, ale dotaz musí být správně položený a ne na naprostou hovadinu typu "potřebují tyto ryby vodu"? Přečti si ty články a když nebudeš něco chápat tak se zeptej. Případně si vymysli postup a nech si ho schválit. To akva cos vyhrál je za ty prachy celkem ok. Stejně pokud tě to chytne, tak se z toho stane rozplavávačka pro potěr nebo lepší vytíračka. Stabilně mám na chov nejmenší 33 litrů, menší jsou jen na odchovy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 19:39 Muž misan26 [2] Re: Urtman
jasny budu zatim studovat nez akvarko dorazi tak mam dost casu. jinak rady jsou tady opravdu dobre a pomuzou o tom neni pochyb lidi sem zatim poznal ze chtej poradit a nejsou to odpovedi typu jak na jinych forech: si to najdi, kdyz o tom nevis tak to nedelej a tak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 19:36 JoKa Re: misan26
Až budeš mít konkrétní dotazy, po přečtení všeho možného, rádi odpovíme... Přesně to je ten důvod, proč sem, alespoň já, chodím a přispívám , mám radost z každé dobré rady, která se osvědčí a pomůže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2014 19:30 Muž misan26 [2]
no jak jste psali ještě jednou si to pročtu a pak se budu ptát ono je těžký když má člověk hodně otázek vím z vlastní zkušenosti :-D ale budu dál pročítat jinak to rozhodně nemyslím nějak ironicky nebo zle to rozhodně jsem velice nadšen že jsem našel forům kde jsou lidi velice vstřícní a ochotní tímto jsem velice rád ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:56 Muž misan26 [2] Re: sasula
jj tak si jeste parkrat proctu odkazy a pak az to prijde dom budu resit co a jak :-) jestli se nepozabijej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:55 Muž sasula [274] Re: misan26
stejne jako pro vsechny ostatní vodní živočichy... jelikoz i v subtrátu se tvoří bakterie a pomáhají čistit vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:50 Muž misan26 [2] Re: Turbínka
Ne to akvarium teprv prijde "covece sem dnes prave vyhral na aukru celej komplet" samozrejme akvarium necham par tydnu zabehnout :) jen sem se docetl ze pro krevetky je dobre dat na dno nejaky substrat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2014 17:48 Žena Turbínka [2558] Re: misan26
25 l je vhodná nádrž pro jednu bettu nebo jako vytíračka pro pár bett. Rozhodně ne jako akvárium pro trvalé soužití dvou teritoriálních ryb. Samice se mohou uhnat i mezi sebou, stejně tak jako může samec uhnat jednu samici. Není dobré mít samce a samici v jedné nádrži. Ideálně 54 l akvárium hodně zarostlé zarostlé s jedním samcem a 2 samice. Pokud však nechceš betty odchovávat bylo by nejlepší mít jenom samce. Některé betty snesou jiné obyvatele, jiné ne. Někdo má bezprolémově množící se krevety s beťákem, já osobně ze své zkušenosti bych k bettě nic nedávala, ale můj beťák je vážně blázen, co útočí na všechno živé kolem sebe. Dále píšeš že si dnes koupil akvárium a hned tam máš nějaké ryby? Doporučuji přečíst si odkazy v modrém obdélníčku v hlavičce tohoto vlákna ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:46 Muž misan26 [2] Re: romant
covece sem dnes prave vyhral na aukru celej komplet aukro.cz/… za par korun si myslim a prave sem rikal ze kdyz je dam tam tak bych neco tam dal strasne semi libi racek nejaky :-D ale asi by je spacifikoval :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:44 R Muž romant [27987] Re: misan26
Krevetky jako krmení, prosím. :) Jinak to akvo je na dvě bety hrana hranovitá a dost ostrá, pozor na to, hlavně na kvalitu vody. ;-)
Edit: Aha, šly do těch 50 litrů, tak to jo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:40 Muž misan26 [2] – Betta
Ahoj tak sem po dnešku koupil akvo 25litrů pro Bojovnici. Nevím jeslti to udělal ona ale dnes když sem koukal tak místo dvou samic je jen jedna a druhá ležela potrhaná na dně :( tak jsem se rozhodl dat samce a samici do svého akva doufám že jim tato velikost bude stačit. Ale abych přešel k hlavní otázce je možné k nim dát do akva nějaký krevetky nebo něco oč se nebudu muset strachovat aby to betta nezabila ? pokud ne tak budou jen sami tam :) děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 19:50 amrtin Re: misan26
Ono záleží nejen na poměru,ale ten se odvozuje i od kvality kvasnic(a světe div se i cukru).Já doteď dával 1/3 kostky pivovarských kvasnic+ cca 300g kryst.cukru.Ale chystám velkou změnu,jelikož mám zdarma práškovou glukózu a práškové piv.kvasnice.
www.moje-akvarium.net/… - text asi uprostřed stránky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 19:45 R Muž romant [27987] Re: misan26
Tady toho je hafo. rybicky.net/forum/9474
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 19:43 Muž misan26 [2] Re: amrtin
hihi mas nejaky odzkouseny pomer ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 19:37 amrtin Re: misan26
Fotka k příspěvku Jako s burčákem? ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 16:12 Muž misan26 [2] Re: amrtin
tod no právě jak jsem měnil mělo mít 2-4 jak bylo doporučeno ke každé rostlině sem dával bivoj hnojení no :) co mám teď při ruce to sem vyráběl biokvas flašku a hadice ale zatím sem se to bál zapojit a namíchat poměr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 16:04 amrtin Re: misan26
Tak tyhle rostlinky budou chtít trochu přihnojit,(to dno je dost hrubé,takže spíš něco do něj) a co2 by se jim taky líbilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 15:41 Muž misan26 [2] Re: romant
tak něco sem vytvořil fotky jsou cca 4 dny stará večer budu mít k dispozici foťák udělám aktuální foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 15:24 R Muž romant [27987] Re: misan26
Doporučuji zřídit prezntaci, to bude vhodné a pro případné další rady i nutné. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 15:22 Muž misan26 [2]
Aha přemýšlím o tom že chci zkusit do akva dodávat CO2 jelikož krom těchto rotlin kterým se daří nádherně (cabomba,limnophila) ostatní zloutnou a tak nejak akorat znich padaj listecky :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 15:17 amrtin Re: misan26
Tak v podstatě to uškodit ničemu nemůže,maximálně to bude vyhánět z vody co2.A používá se to k pomocnému provzdušňování,něco jako vzduchovací kamínek.Ale opravdu to je zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 15:16 R Muž romant [27987] Re: misan26
Aha a já myslel, že jsem to jak pro napsal. Prostě ta voda co z filtru vytéká, bude více bublat, neb ta hadička bude nasávat vzduch a ten se bude ve formě těch bublinek dostávat do akva, ale jak jsem napsal, nutný to používat není. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 15:13 Muž misan26 [2] Re: romant
aha tak pro mne jako blba :-D to jednoduše poslouží k čemu konkrétně nebo to může i uškodit kdyby to tam bylo ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 15:08 R Muž romant [27987] Re: misan26
To je přivzdušnění filtru, bude to vhánět více bublinek do akva, ale v drtivý většině to není potřeba, postačuje jenom pohyb, čeření hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 15:07 R Muž romant [27987] Re: dadakonik
Podívej se na razborky, těch by mohlo(muselo) bejt i slušnější hejno, to jsou rybky, který by tam šly. Chce to akvo pěkně zarostlý rostlinama, ale nechanej prostor na plavání a budou dělat parádu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 15:05 Muž misan26 [2] dotaz
ahoj mám otázku dnes sem se jen tak probíral krabicema a vypadli na mne nějaký věci k filtru. Chtěl bych se zeptat naco je taková hadička za výpustí která je nad hladinou zde foto dá se tam regulovat zřejmě průtok zde foto děkuji npi.petplanet.co.uk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 15:01 Žena dadakonik [0] – První akvárko
:-D tak to né. Dočetla jsem se že můžou opustit akva, to se mi hodně nezamlouvá :) A co si myslíte o tohle krasavci? rybicky.net/atlasostatnich/surmovka_vrazedna Moc se mi líbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 14:52 R Muž romant [27987] Re: dadakonik
Beťák ty krevetky zpucuje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 14:52 Žena dadakonik [0] – První akvárko
A dá se k nim dát nějaká rybka? Co třeba kombinace...tak 4 paví očka jeden sameček bety a 4 krevetky? :) Vím že akvo je prcek, ale líbilo by se mi kdyby tam alespoň pár kousků plavalo...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.01.2014 14:43 Muž Horác [3942] Re: dadakonik
na krevetky super :o) ... závojnatky a spol určitě nee ... na ty je to opravdu malé ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 14:36 Žena dadakonik [0] – První akvárko
Ano všechno postupně pročítám, ale spíš zjišťuji že co by se mi původně líbilo se mi tam nehodí...třeba neonky, ancitrus nebo závojnatky. Ale co se tam opravdu hodí nenacházím. Myslíte že pro začátek bude dobré tam hodit několik pavých oček? A co krevetky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 11:52 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: dadakonik
Tak zatím si přečti odkazy v modrém rámečku. Chce to číst a číst a až to přečteš ptej se dál.
Edit: Romane! Jak to děláš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 11:52 R Muž romant [27987] Re: dadakonik
Co udělej jako úplně první, že si přečti ty odkazy zde nahoře ve vlákně v tom modrým rámečku a potom budeme v tom dotazování pokračovat, už Tvoje dotazy budou konkrétnější. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 11:34 Žena dadakonik [0] – První akvárko
Ahoj, dostala jsem akvárko a když už ho mám tak ho chci využít. Má 41x31x25cm. Vím že je to málo, ale na větší zatím nemám místo. Myslíte, že byste mi mohl někdo poradit co do něj za rostlinky a za rybky? Nikdy jsem ještě akvárko neměla tak něco nenáročného prosím. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.12.2013 18:20 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Michaela
Dá se docela snadno předvídat co je zabilo. Nezaběhnutá nádrž, překrmování, málo rostlin a další začátečnické chyby. Tím, že nádrž byla asi málo zaběhnutá se voda zkazila, vyskočili tam hodnoty dusitanů a asi se tam objevil i amoniak. Příště to chce před akcí přečíst aspoň jeden článek pro začátečníky. Některé jsou obsáhlejší a některé míň, ale ve všech jsou ty základní věci správně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.12.2013 18:11 R Muž romant [27987] Re: Michaela
Doporučuji přečíst ty odkazy v tomto vlákně nahoře v tom modrým rámečku a jako obecnější poučku bych dodal, při problémech, měnit vodu, dá se tím docela dost zachránit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.12.2013 18:09 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Michaela
Moc ste toho nenapsala. Bylo by lepší si tu udělat prezentaci akvária a až podle ní vám jistě spoustu lidí dobře poradí.
Více čtení např. zde: rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 18:02 Michaela
Dobrý den,
Koupili jsme mamince tři rybičky, byly to dvě živorodky a jedna bojovnice. asi po 7 dnech umřela jedna živorodka a pak druhá a nakonec i bojovnice. nevím co děláme špatně. Máme bublinkovač, teploměr sme hlídali krmili jak bylo psáno a stejně uhynuli. Nevíte někdo čím by to ještě mohlo být, už nás nic nenapadá. A chtěli bychom mít uspěšné akvárium.

Děkuji Miška :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 17:23 JoKa Re: misan26
Já bych teda do 54l ancáky nedával a už vůbec ne tři... Koukni místo nich na otíky, tak 8 kousků...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 17:16 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: misan26
Máš AQ 60x30x30. Pokud tam chceš mít betty (1+2) a 3 ancíky, tak bych tam už jiné ryby nedávala. Betty by mohly ty okounky považovat i za potravu. Okounci jsou malincí, takže i to by mohlo být problém. Podle popisu jsou lekaví a je lepší je chovat v samostatné nádrži. Stačí si přečíst, co je o nich napsáno. Navíc vyžadují spíše živou potravu. Pokud chceš nějakou hejnovou rybu, tak se zaměř na méně náročné a hlavně osvědčené druhy - malé tetry, případně razbory nebo razborky. K bettám bych ale nevolila žádné minirybky. A ty ancíky spíš někde udej. Tvé AQ je pro ně opravdu hodně malé.
EDIT: A hlavně k betám nepořizuj nic, co má dlouhé ploutvičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 17:12 Muž misan26 [2] Re: Wendy2
tak dobrá asi to bude nejlepší ja vím že sem otravný s každým dotazem jen nechci něco pokazit :(

jinak akvo mám 54 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 16:32 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: misan26
nechceš si založit prezentaci toho akvárka? takto na každý tvůj dotaz navazuje spousta doplňujících otázek než se dobereš odpovědí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 15:56 amrtin Re: misan26
Jak že je to akva velký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 14:35 Muž misan26 [2]
tak po přečtení vašich odkazů a studování na internetu jsem si sestavil co bych chtěl mít v akva za rybičky teď jen jeslti mi to schválíte nebo ne či něco přidat.
1x Beta (již je) 2x Beta samice 3x ancitrus (již jsou) 8x okounek trpasličí (pokud se bude dát sehnat) co to mu říkate je to akorát pro akvo nebo se dá ještě přidat či t oje špatné

děkuji moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 08:01 R Muž romant [27987] Re: Designer
Jirko, ještě připodotknu k tomu mému "nádech, výdech", že je docela důležitý to, když už, tak činit v pravidelných intervalech a to souvisí s tím co píšeš o probíhajících procesech v rostlině, ono by se dalo napsat, že kytka ví kdy to světlo příjde a tak, když se jí rosvítí když to očekává je spokojenější, než neočekávaně, třeba v noci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 07:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: grunda
Mezera mezi svicenim neni pro rostlinu az tak podstatna, kdyz roste treba nekde pod stromem, snadno se ji stane, ze presne v poledne ma stin a musi si s tim poradit. Co ale rostlinu rozhodi, je rozsviceni i na pomerne kratky cas v noci, to se ji v prirode stat nemuze a rozhodi ji to premenu nekterych latek, vlastne resetuje noc. A dokonce i urcita nizka intenzita svetla v noci muze mit na rostlinu vliv, muze to byt i duvod, proc nevykvete.

Neco jsem si o tom precetl a zasnul jsem, jak slozite procesy v rostlinach probihaji. Co jsem napsal je jen zjednoduseni malicke casti z mnoha stranek textu.

V akvariich rikame, ze je to celkem jedno v pomerne sirokem rozsahu, staci nam, ze rostliny nejak slusneji rostou a mame co nejmene rasy. Ono jim to tak uplne jedno neni, ale co jim zbyva, snazi se prezit a jit jinam nemohou :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 05:35 Muž misan26 [2] Re: Jjapan
tak byl sem v domnence ze ryby z toho svetla taky neco dostavaj k jejich zivotu duleziteho tak proto sem si to myslel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 21:25 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: misan26
To je super potlesk . Mně šlo spíš o to proč světlo řešíš pro ryby? Když je hlavně důležité pro rostliny. To když svítíš rostlinkám 14h a daří se jím tak fajn, ale proč by to mnělo rybám vadit, nebo rybam prospívat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 21:15 Muž misan26 [2] Re: Jjapan
jj rostliny prekvapive jsou v poradku :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [68] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113270x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=3351