Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2018 21:55 Silviebaris Re: silviebaris
silviebaris napsala: Zdravim proc cistite kazdy druhy den staci 1krat tydne rostlinky se sadi mim 5-6mesicu od zalozeni a ke krevetkam urcite ne tetry ty to pozerou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2018 21:47 Žena LuckaK [7]
Dobrý večer, jako začátečník mám spoustu otázek, tak je dám do jednoho tématu sem.
Založila jsem si akvárium před měsícem a kousek. Akvárium na objednávku, dno podle rad, rostliny všeho chuť, filtr vyměněný před třemi týdny za čerpadlo s molitanem, osvětlení nevyhovující, v plánu nové. Chemii na šneky ani řasu používat nechci, protože to neumím a bojím se, aby neublížila rybám.
Objevila se mi řasa na anubiasu a šnečci - okružníci a levatky. Některé rostliny uhnívají odspodu. Umřel mi jeden pancéřníček. Vodu měním ob den prakticky od založení, ale rybám jako by se to moc nelíbilo. Jenže v tom mám taky problém, nevím, jak se mají správně chovat. Před výměnou pancéřníčci krouží po celém akváriu a honí se sem tam. Drží se pospolu. Po výměně se drží u dna, nebo v kytkách.
Řasa je z toho, že moc svítím? Šnečci proto, že moc krmím? Rostliny uhnívají proč? Teda ne všechny, některým se daří dobře, jiné buď uhnijí od kořene, nebo jen lístky. Dnes jsem se snažila odkalit dno. Teda kam jsem se dostala tak, abych rostliny nezničila a nevzala sebou krevetku. Co mám dělat, aby to fungovalo bez řasy a bez toho, aby se šneci nerozmnožili? Než dám víc ryb potřebuju poradit, aby to přežili. Chystám se přidat hodně teter ohnivým, tak aby to akvárko "ustálo". Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.11.2017 22:04 Žena Morticia [118] Re: Zdeňka
No, všechno už tu bylo řečeno - tedy napsáno... Ale nemohu si odpustit: co vidíte na umělých rostlinách? Vždyť je to škaredé už když je to nové! Vždyť je tolik nejrůznějších druhů rostlin k mání, že si snad musí vybrat každý,co jeho oku ladí a navíc to tomu akváriu pomůže v biologické rovnováze, což umělá spíš naopak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 00:20 Maq Re: Zdeňka
Zkusme se na to podívat pozitivně: Sklo máš zřejmě v pořádku, Zdeňko. Jen to ostatní je na vyhození.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2017 19:58 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Zdeňka
Zdeňka napsal: Doma jsme měli akvárium přes deset let s umělými rostlinami.
Aj ja som mal v akvárku jeden čas jednu umelú rastlinu, bolo to v karanténke (asi pred 20 r) a po čase som ju i tak zahodil, pretože sa pokryla riasami a získala takú divnú farbu. Nebolo ju síce treba strihať ani hnojiť, ale nikdy viac!

Aj ja som zo začiatku čerpal vedomosti v akvaristike(ách), ale vtedy o internete nebolo u nás ani chýru ani slychu i kníh bolo pomenej, ale zohnal som si nejaké a naštudoval, a akvaristikám v mojom okolí som potom prestal dôverovať. Dnes, v dobe Internetu, sú informácie oveľa dostupnejšie a obchodníci agresívnejší. "Poradíme, poslúžime" už platí len výnimočne, slúžia leda tak zisku a poradia presne v tom duchu (česť výnimkám).

Keď som pred rokmi začal čítať anglické (možno i americké, či austrálske) články o akvaristike, tak mi nešlo do hlavy, prečo u nich toľko dookola omieľajú, aké ôležité je mať v akvárku živé a nie umelé rastliny. Až neskôr som pochopil, že je to kvôli kšeftu, keď tamojšie akvaristiky presvedčia ľudí na nákup umeliny. Ako vidím, umelá móda už dorazila aj do Strednej Európy -- a že tých umelých rastlín i u nás v ponuke majú, no niet sa čo diviť, na sklade vydržia oveľa dlhšie ako živé...

Využite dnešné možnosti nie len na pohodlný nákup z domova a bezduché tlachanie na ksichtoknihe!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 19:29 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LeRi
Taky se mi to zdálo nějak podezřele bílé, ale nikde jsem nenašel složení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 19:10 Muž LeRi [315] Re: Zdeňka
Tu drť můžeš z toho akvária vyhodit, je to drcený vápenec! A kup tohle www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 18:41 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Zdeňka
Díky. A teď prosím ještě tu prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 18:40 Zdeňka Re: Pepan
Drť Sportcarp č.4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 18:30 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Zdeňka
Ještě dotaz, co to je za substrát?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.11.2017 18:24 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Zdeňka
Domluvme se takto. Udělej si prezentaci, aby místní viděli, jaký jsi zvolila postup při zakládání akvária a pak Ti místní zkušení akvaristé mohou poradit, co s tím dále. Mimochodem. Příště se raď tady a na nákup vyraž až po konzultaci s někým zkušenějším. Ono někdy to založení akvária není taková sranda jak to vypadá. A na rady od prodejců zapomeň. Jak Ti má erudovaně poradit člověk, který je závislý na tom, že Ti něco prodá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.11.2017 18:20 R Muž Anthrax [4739] Re: Zdeňka
Zaregistruj se, udělej prezentaci. Ryby dej pryč. Akvárko založ od znovu s živýma rostlinama, jiným filtrem, asi i jiným dnem a nechej to měsíc běžet, než tam dáš ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 18:15 Zdeňka Re: Anthrax
Topítko je tam taky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 18:14 Zdeňka Re: Anthrax
Měním každý den asi třetinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 18:08 R Muž Anthrax [4739] Re: Zdeňka
Týden po založení, to je strašně brzo. Ten filtr má hrozně malý objem filtrační hmoty. Jenom to tam honí vodu. Jinak je k ničemu. Jak často a kolik vody měníš?
Zaregistruj se a udělej tady prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 18:01 Zdeňka Re: Anthrax
Adjustable filter p-f301. Ryby tam šly po týdnu od založení. Vodu měním, stav se nelepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 17:57 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Anthrax
Anthrax napsal: Ono i bez těch kytek může akvárko fungovat, ale to není tvůj případ. Znovu se ptám, kde je ten filtr?
Vidím ho vpravo vzadu, ale co to je zač?????? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 17:56 R Muž Anthrax [4739] Re: Zdeňka
Ono i bez těch kytek může akvárko fungovat, ale to není tvůj případ. Znovu se ptám, kde je ten filtr? Jak rychle po založení tam šly ryby? Lepší se stav ryb po výměně části vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2017 17:51 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Zdeňka
Zaregistruj se, udělej si prezentaci akvária, aby bylo jasné, jaké je dno, co je am za technika a pak se dá něco řešit. Jinak ty plastové kytky jsou fakt na prd. Okamžitě bych začal shánět živé rostliny. Podle registrace se dá zjistit, odkud pocházíš a občas se objeví přebytky kytek k darování tady:
rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku
Ještě dodatek. Když se zaregistruješ, můžeš se pak s případnými dárci domlouvat přes soukromé vzkazy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 17:50 Zdeňka Re: Wanderer
Jen pro vysvětlení situace. Doma jsme měli akvárium přes deset let s umělými rostlinami. Bylo ještě větší s vnějším filtrem. Na čas jsme s akvaristikou přestali (nedostatek času, stěhování atd.) Všechno vždy fungovalo bez problému i s umělými rostlinami. Teď jsem se snažila založit akvárium tak, jak jsme měli kdysi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.11.2017 17:42 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Zdeňka
Osobně bych do té akvaristiky znovu nechodil, už jenom z principu. Až níže uvedené pročteš, pochopíš některé zákonitosti a bude ti jasné, že v akvaristice z tebe akorát udělali hejla, kterého obrali o peníze.

Až budeš vybírat rostliny, mrkni do zdejšího darovacího vlákna, třeba se ti tam něco hodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2017 17:36 R Muž afc1886 [14655] Re: Zdeňka
Ty užitečné odkazy máš tady v modrém rámečku. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   28.11.2017 17:29 R Muž Anthrax [4739] Re: Zdeňka
Ahoj, upřímně je to strašné. :-( Nádrž se má zabíhat zhruba měsíc bez ryb. Plastové rostliny jsou na prd. Měla bys tam mít živé rostliny. Navíc tam máš ryby, které do takového objemu nepatří. Měň denně část vody. Zaregistruj se zde (dostaneš užitečné odkazy, které ti dají odpovědi na tvé otázky) a založ prezentaci. Nějak tam nevidím filtr. Ani to dno se mi nelíbí. Už do té akvaristiky nechoď a nic tam nekupuj. Být tebou, tak to celé založím znova ale až poté, co si přečteš ty základní informace viz. modrý rámeček.

Nicméně je dobře. že jsi sem napsala. Nejsi jediná, kdo začínal špatně a naletěl prodavačům. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 17:26 Zdeňka – Úhyn ryb po založení akvária
Fotka k příspěvku Dobrý den, prosím o radu. Založila jsem si nové akvárium 54l, s vnitřním filtrem, teploměrem a umělými rostlinami. Koupila jsem v akvateře 13 rybiček, podle rad prodavačky (neonky, paví očka, akary, parmičky). Po jednom dni, začínaly ryby postupně umírat. Kromě pavího očka jsou všechny ryby na dně. Začínají se třepat, plavou šikmo, nechtějí jíst. Jen akary hnědé jsou v pohodě. Po čtyřech dnech už zůstává jen pět ryb. Nevím jak si poradit. Nechci pořizovat nové ryby dokud není problém vyřešen.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2017 23:51 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Koukněte
Myslel jsem, že si dělá srandu, ale nedělá :(.
www.akva.sk/…
Na druhou stranu, on to takto dostal, nevytvořil to a pozitivní je, že se alespoň ptá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2017 21:26 Žena tramtra [3202] Re: Lennis
Bettyně nezapomeň pořídit i rostliny plovoucí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2017 20:27 Žena Lennis [6] - Bojovnice pestrá (Betta splendens)Re: romant
To je právě důvod, proč jsem tady. Atlasy jsou mi na nic. Z nich můžu čerpat informace až když vím na co koukat. Můj původní cíl byl mít akvárko se spokojeným beťákem. Proto jsem k si do akvárka naplánovala i živé rostlinky. Jenže jak jsem nyní zjistila, je trochu oříšek ty rostlinky do 30 ltr.(tedy malého) akvárka vybrat tak, aby to celé fungovalo a taky ladilo oku ano A taky aby byly skladem v obchodě. Proto tady sbírám tipy a předem za ně děkuji. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.11.2017 18:46 R Muž romant [27981] Re: Lennis
Tak je fajn že to takto řešíš, vo tom žádná, za to pochvala. ano Nicméně se toho neboj, na atlasy svým způsobem moc nedej(berte to prosím všichni s rezervou) a naper tam hlavně rychleji rostoucích rostlin(stonkovek) co se tam vejde a až si budeš myslet, že se ti tam už ryby nevejdou, tak je jich tak akorát. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2017 18:42 Žena Lennis [6] - Bojovnice pestrá (Betta splendens)Re: vaaclav
Ten Eleocharis pusilla jsem okoukala z několika zdejších betárek. Ale pokud máte nějaký lepší tip, sem s ním :-) Jak už jsem psala, rostlinky teprve vybírám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2017 17:13 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lennis
Ten Eleocharis pusilla bych asi nahradil něčím jiným. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2017 15:18 Žena Lennis [6] - Bojovnice pestrá (Betta splendens) – akvárium pro betty bojovnici
Doplnila jsem si informace na profil, jak mi bylo poraděno.
(30 litrové akvárium)
A pak jsem se pustila do výběru rostlinek pro bettynu:
(pořád rybku nemám! plánujeme si ji pořídit domů +-kolem vánoc)

1. Anubias barteri var. nana - anubis zakrslý - na kořen
2. Eleocharis pusilla - bahnička nízká - tráva ke dnu
3. Hygrophila difformis - mokřanka trojkvětá
4. Limnophila sessiliflora - bahnatka bezstopečná

všechny tyto rostliny mohou mít 26°C, což sameček bettyny potřebuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2017 10:36 Muž Jifi [675] Re: sibal76
K pavím očkům bych obecně dal i nějaké rychle rostoucí rostliny - ty budou dobře z vody "vytahovat" dusík. Já pro tyto účely mám Egeriu a Ceratophyllum. Jejich účelem je v akvárku odčerpávat přebytek dusíku.
A potom si kromě rychle rostoucích rostlin můžeš pořídit i něco, co roste pomaleji - klidně nějaký Anubias nebo nějakou jinou kytku. Ten Anubias můžeš klidně přivázat / přilepit na kořen a může ti vyrůstat i nad hladinu. Potom by ti mohl i vykvést.
Za mě - dobrá je kombinace rychle- a pomalu rostoucích kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2017 10:22 R Muž afc1886 [14655] Re: sibal76
Nejdříve si přečti ty odkazy v modrém rámečku a potom jdi na to znovu a pořádně. Dno může být ten křemičitý písek, ale nechápu, proč jsi tam přidal tu drť. Dej do akvária co nejvíce živých rostlinek a nechej akvárium pořádně zajet. Můžeš tam dát pár okružáku rybicky.net/atlasostatnich/okruzak_kanadsky . Všechno co tam máš někomu daruj, není to nic pro tvůj objem akvária a potom si z toho akvária udělej buď krevetkárium, nebo super bejvák pro 1 bettu. Nezapomeň na prezentaci aby se za pochodu daly odstranit chyby a hned jí udělej i k tomu velkému. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2017 10:15 Muž Kubaa [718] Re: sibal76
V prvé řadě dej pryč toho ancistruse. A taky tu černobílou drť ze dna. A k těm pavím očkám v 9L akváriu - také určitě můžeš mít zavřené psy v malém kotci (viz různé množírny) nebo člověka zavřeného ve sklepě - pokud ale nechceš jen sobecky vlastnit zvíře a záleží ti i na tom jak se cítí, tak to nikdy neuděláš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2017 10:12 sibal76 Re: Anthrax
Díky , teď je mi jasné , že jsem se s rybkama unáhlil(přítelkyně má 5ks pavích oček v 9L akvárku...a 2roky bez problémů,množí se...tak jsem myslel ,že i u mne to bude hračka ve 27L.) ,nyní bych potřeboval vědět ,jestli mám dobrý výběr rostlin,dna....atd. nebo mám lecos předělat?dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   26.11.2017 10:03 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Jak to píše Horác? Čím dřív dáte do nového akvária ryby, tím dřív si můžete koupit nové. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.11.2017 09:38 Muž Jifi [675] Re: sibal76
Nechápu jednu věc - jestli máš 3 roky akvárko, jak je možné, že jsi do toho prcka dal ryby hend po založení?
A už vůbec nechápu, že když ti chcípnou ryby v čerstvě založeném akvárku , tak to řešíš tak, že hned koupíš nové ryby. To, že ti ryby chcíply, je signálem, že v akvárku jsou nevyhovující podmínky. Proto je absolutní pitomost tam cpát nové ryby místo toho, abys zjistil, proč ty ryby chcípají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2017 09:35 R Muž Anthrax [4739] Re: sibal76
Ahoj, ryby tam jednoznačně přišly brzo. Jak psali Jifi a Kubas. Ale proč topíš gupkám a ancistrusovi na 26 stupňů? To jen podle mě situaci zhoršuje. A být tebou, tak se podívám na to dno. Ta drť neňí příliš vhodná. Jinak toho ancistruse dej pryč, ten tam nepatří a pochybuju, že tam bydlí vesele. Bydlí tam, protože musí. Asi by nebylo od věci udělat prezentaci nádrže.

Edit: Udržet v chodu 130 l je o dost snažší než 27 l. Moji rodiče měli doma taky akvárko a taky jsem ho považoval za vpohodě fungující. Pak jsem si něco přečetl, a zjistil, že ta nádrž v pohodě rozhodně nebyla. Tím chci říct, že kdybys založil prezentaci i té velké nádrže určitě by ti někdo pomohl odhalit nedostatky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2017 09:35 Muž Kubaa [718] Re: sibal76
Pokud je tvoje větší akvárko v pohodě, tak je to nejspíš jen šťastná náhoda. Začni číst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2017 09:32 sibal76 Re: Maq
Čau, už mám větší akvárko 130l asi tři roky a vše v pohodě ,ale chtěl bych mít na stole tohle menší..větší se tam nevejde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2017 09:28 Maq Re: sibal76
Kamaráde, Ty nejsi začátečník, Ty jsi ještě ani nezačal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.11.2017 09:21 Muž Jifi [675] Re: sibal76
V první řadě si přečti články, na které najdeš odkazy nahoře v tomto fóru v tom světle modrém obdélníku.
Ryby umřely proto, že jsi udělal všechno špatně.
Mimochodem, Ancistrus do tak malého akvárka v žádném případě nepatří !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.11.2017 09:11 Muž Kubaa [718] – Re: sibal76
Jak třikrát vymřely rybičky? coze coze tone první ryby patří do akvária nejdříve tři týdny, lépe měsíc, po založení. Takhle je prostě vraždíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2017 09:05 sibal76 – menší akvárium
Fotka k příspěvku Ahoj, zložil jsem si akvárko 27L, mám ho na stole v obýváku ,proto né větší.Na dno dal písek a drť(bíločerná).Instalovall jsem filt hailea pr-200 , topítko nastavil na 26stupňů ,zapínám vzduchování a svítím ledkovou lampou deset hodin.Osadil jsem bacopou amlexicaulis a caroliniana , přidal řasokouli zelenou , jávský mech a kořen tropical wood.
Vše jede 14dní ,za tu dobu mi již 3X vymřeli rybičky(pokaždé 2samičky a 1sameček pavích oček) ,ale od začátku vesele bydlí ancistus a jedna levatka.Potřebuji poradit, jestli mám akvárko předělat a jak ,vyčkat s dobou zajetí déle nebo dát jiné rybičky.
Díky moc za rady, Jirka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 19:19 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Lennis
Založený profil potlesk ještě si vyplň odkud jsi. Jestli z okolí, rád ti nějaké rostliny pro začátek dám, byť jsem už tento týden dělal probírku do jiného akvária, ale něco se ještě najde. Můžeš si odvézt i pytlík detritu. Nebo se podívej do zdejšího darovacího vlákna
rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku

případně kontaktuj akvaristu v okolí. Na rozběh se dá použít ledacos z rychle rostoucích rostlinek. Postupem času si to předěláš ku obrazu svému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 18:58 Žena petulinakk [2016] Re: JirkaŠčobák
Taky jsem psala že JÁ OSOBNĚ bych je do nového akva nedávala :-D ne že je to dogma.
Už několikrát se mi v čerstváčkovi rozpadly... ale ted třeba nedávno jsem dala do čerstváčka parvu, a zrovna drží v pohodě.

Jak jsem psala, kryptoškám nejvíc vadí skokové změny v parametrech vody - pokud jsi z některého svého akva kytku přesunul do jiného nově založeného, pořád byla voda nejspíš podobnější, než když si jí někdo koupí v obchodě/v eshopu.

Pokud někomu na kytkách co do akva dává záleží, pak dát kryptošku do čerstváčka je dle MÉHO OSOBNÍHO názoru risk, ale třeba zrovna zakladatelce půjde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 18:50 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: petulinakk
Zrovna kryptokoryny jsou mé oblíbené rostliny a už x-krát jsem s nima zakládal akvárium, nicméně z dostupných je zrovna parva taková rostlina, která pomalým růstem k rovnováze akvária v podstatě nepřispívá a má smysl dát ji jen do zaběhnuté nádrže bez řas. Na druhou stranu pak klidně bude fungovat pod jinými rostlinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 18:20 Žena petulinakk [2016]
Maq má pravdu, ona totiž ryba v akvárku je jen třešinka na dortu, ale cesta je cíl :) a pozorovat všechny ty kroky co vedou k tomu aby v akvárku mohla spokojeně vegetit ryba je teprve to pravé dobrodrůžo :-)
Nevím pro jak staré dítě/děti to překvapení plánuješ, třeba moje tříletá dcera ocení fakt až ty rybičky a na růst kytek celkem prdí :-) ale pokud to už potomstvo ocení, zkuste to jak radí Maq, tomu taky moc fandím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.11.2017 18:07 Maq Re: Lennis
vaaclav napsal: Asi bych akvárium a vše k tomu potřebné dal pod stromeček a pak ho společně založil.
Tohle je MOC dobrý návrh. O dětech jsi se zatím myslím nezmiňovala, ale i tak.
Akvárium není hotová věc. A je skutečně radost, mít dopředu všechno pěkně promyšlené a připravené, pak to založit, naaranžovat - včetně rostlin, samozřejmě! - spustit techniku... a teď s napětím každý den pozorovat, co se bude dít....
... a třeba každý den se tady vyptávat na rady, protože nabeton Tě mnohé překvapí, zarazí. Z jednoho dne radosti se tak stanou týdny boje a napjatého očekávání, kdy už z toho konečně bude akvárko jak má být, a tedy vhodný byteček pro vytouženého beťáka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2017 17:34 Žena petulinakk [2016] Re: Lennis
Tak já opravdu hodně pochvalně kvituju, že hledáš informace předem. To je super, a věř, že se Ti to vrátí.
Další info jsou čistě mé soukromé úvahy, a podotýkám, že úvahy člověka, co bettu zatím nikdy neměl (jen o ní taky uvažoval).

Vybrané akvárko pro bettu určitě postačuje objemem, a je fajn, že je kryté - to je pro chov betty důležité. Kromě setu který uvádíš se to dá řešit i nákupem samotného akvárka a techniky k němu. Mně osobně se třeba líbí kostky se zaoblenými rohy, ale někoho to třeba naopak odpuzuje (viď Pepane :-D)
Topítko bude nezbytností, pokud nemáte v bytě stabilně saunu :-)
Naopak já bych filtr v tomto konkrétním případě klidně vynechala, za podmínky poctivé údržby.

Jsem ale člověk, který je fanda nádrží bez filtru (podotýkám že za určitých podmínek, rozhodně ne vždy), ne každý bude souhlasit. Za mně lépe akva hustě zarostlé s dobrou údržbou bez filtru, než holé s vodou měněnou "až se mi bude chtít" s filtrem.

Být Vámi, taky bych si nedala "deadline" přímo na Vánoce, ale pokud na tom trváte, taky bych to neviděla jako tragédii, pokud k tomu přistoupíš poctivě ale to myslím že děláš).
Pokud trváte na vánočním akvárku, pořiď ho co nejdřív, a nacpi co něj ze začátku co nejvíc rychlerostoucích rostlin - všimla jsem si že už máš vybrané, ale ono je to pro založení akvárka skoro jedno, stejně si časem vytříbíš podle vlastních zkušeností co zrovna u tebe jede a co se ti líbí...

Kryptokoryny bych osobně nedávala do žádného čerstvého akvárka, jsou sice prezentovány jako nenáročné, ale to se týká dlouhodobého fungování v akváriu co má už stabilní parametry, jsou poměrně citlivé na skokové změny kvality vody.

Já Ti fandím, a klidně se tu dál ptej, nebo napiš SZ.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=951