Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 97 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 19:58 Muž ender [3]
tak jsem si dle rad nasadil do "zajíždějícího" akvária šneky. Koupil jsem si dvě Ampulárie a dva (zřejmě) Zubovce pacifické. Ampulárie "jezdí" sem tam :-) , pěkně se na ně kouká, ale ti dva "černí" jsou většinou někde zalezlí. Po cca dvou dnech jsem objevil spoustu malinkatých - asi 2mm šneků. Je možné, že by to byli jejich potomci ? Co s nimi - neuškodí akváriu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 22:24 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: melrok
Díky, snad to nepropásnu, až sem ten název granulí dáš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 21:56 Miro84
ja mam cas j sa nikam neponahlam :) a necham si poradit a vsetkym dakujem za nazory a rady :) ja len viem ze gupky do takeho akva su problem preto to chcem spravit tak aby to bolo ok. ak naozaj budu mat mlade a nedajboze kazda po 50 kusoch dam to znamemu alebo ici rozdam tu. viem ze to nieje vhodna ryba do maleho akva ale mal som ich uz ako maly chlapec a uz skoro rok som sa na ne chystal. Hmm tych 30l je kompromis kvoli priestoru. ale nakolko prerabam byt tak uz v mojom "plane" je aj priestor pre akva o sirke 100cm ALE vestko zalezi od polovicky a financii :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 21:45 R Muž romant [27987] Re: Miro84
Na otíky máš čas, nepodceňuj výměny vody, další rybky až za týden. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 21:33 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Miro84
Naprosto ti rozumím. Já léta choval čistou linii green cobra. Byly moc hezké. Před půl rokem jsem je rozdal, ale dodnes si na ně občas vzpomenu :-) No jo, člověk holt nemůže mít úplně všechno, co by chtěl... Na to ani mých současných 9 akvárek nestačí smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 21:21 Miro84
to ano zas niesom uplny amater do tejto temy som to dal preto ze akva robym po cca 6 rokoch. ruky mam zdrave tak odkalit dno nebude problem :) akva mam pri pc preto som volil mensiu velikost nakolko som kedisi zazil potopu z 300l akva a aj tak by som vecsie nemal kam dat. len nechcem aby tam ryby boli natesno preto pisem sem a gupky so uz od mojho detstva moja "srdcovka"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 21:00 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Miro84
Pro akvárko to určitě stačí, pokud to stačí pro radost tobě. Nejdůležitější je, aby se akvárko líbilo tobě a aby se v něm tvým rybkám co nejlépe žilo rybka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 20:55 Miro84
Takze po mesiaci co som zalozil akva a bolo bez rib som tam dal zatial 4 gupky 1 samec a 3 samice (endlerky som nezohnal) a jednu ampulariutych malych prisavnikov "otikov" ako ste to tu pisali nemali. ked som ich supol do akva zistil som ze su asi 2 "tehotne" nevadi lebo pre pripadnych mam potomkov mam odberatela. stale by len zrali tak ako som predpokladal tak som im dal granule pre korytnacky ktore dokazali niekolko hodin bez prestavky ohladavat az ich vsetky pozrali.
otazka: mam kupit aj tych prisavnikov alebo toto staci pre akva?
dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.10.2012 20:46 melrok – granulky
neviem ako sa volaju tie granulky pre thajske prisavky to mi dal predavac do sacika na skusku uz to mam asi mesiac az pojdem kupit balenie tak urcite sem dam nazov podla toho co mi vravel tak mam davat 1 az 2 denne ze je to velmi vyzivne ale zamilovali si to aj Molli tak musim davat viac :-) o sekavcoch ani nevravim vylezu zatym aj za bieleho dna aby sa pridali k hostine. Granulky vyzeraju neako takto degu.own.cz/…

prikrmujem este z vlockami a z neakym mikrokrmivom "SAK mix 0 " pre male molly a aj to chuti vsetkym zaujimave sledovat co ako chuti ktorym rybkam
Cim dalej tym viac si zamilovavam akvarko a rybicky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.10.2012 12:55 Muž Miso [470] Re: ender
mala by byt tak 5cm pod hladinou popri zadnej stene a vyvod pozdlz hladiny smerom k prednej stene a mierne natoceny ku hladine, tak aby sa hladina trochu vlnila
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 12:50 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Já osobně používám Hikari
www.practicalfishkeeping.co.uk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 12:31 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: melrok
Já myslím, že ty granulky by se hodily nejen pro přísavku, ale i pro další rostlinožravce a mohly by je ocenit i Brotia pagodula. Sem s nimi, jak se jmenují a kdo je vyrábí? Poděl se s námi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.10.2012 12:29 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: melrok
melrok napsal: Molly sa mnozia ako o zivot

Vánoce jsou cobydup, ale do tý doby opravdu nepodceňuj tu údržbu, když tam budeš mít naráz víc mollyn. Hodně štěstí :-)
Ty granulky pro přísavky - co jsou zač? Nikdy jsem je asi neviděla. Momentálně tuhle rybku už nemám, ale jestli někdy bude větší akvárium, možná bych jí znova pořídila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 11:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ender
Já mám výtokovou rampu z filtru 1 cm pod hladinou a směrovanou pod úhlem 45°směrem ke dnu. Vycházel jsem z tohoto článku www.rataj-spk.cz/… a z tohoto popisu: www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 11:28 melrok
vdaka za rady akvarko by malo byt do vianoc kolko litrove bude este uvidim zalezi co sa mi podari najst a za aku cenu potom vam dam vediet kolko litrov bude mat ak bude mensie tak tam len prestahujem terajsie osadenstvo ;-) k tej thajskej prisavke v obchode mi dali testovat neake granule pre prisavky z pupavi a neakych rastlin a ak by som jej tam hodil cele balenie tak ho v pohode vcucne naraz cize urcite mi nehladuje papa a pekne rastie ale ma malo miesta co je vidiet. Molly sa mnozia ako o zivot ale mam odberatelov co mi ich hned odkupuju takze stale su tam len 5 ks. Len dufam ze to nove akvarko zozeniem cim skor potom sa sem pridem zas poradit ake rastlinky sa tam hodia male bude na odchov pripadne karantenne hmm Este raz vdaka za rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 11:13 Muž ender [3]
další (možná hloupý) dotaz:
jak orientovat výtlačnou (děravou) část trubice od filtru? - mám jí cca 1 cm nad hladinou otvory k zadní stěně akvária. Vytváří to takový "bublinkový efekt", ale rostliny jsou jakoby v průvanu... - je to dobře, nebo je to jedno a kytičkám nebo nečemu jinému to nemůže vadit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 09:57 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
Ale napsala jsi to přesně na to dané akvárium. Kdyby neměl v plánu dělat velké akvárko, byla to ta naprosto nejlepší rada, kterou mohl dostat.
A s tou přísavkou to ber tak, že to byla prostě vyšší moc. A teď máš místo jedné přísavky, která stejně byla pro tvé akvárko velká a tak posloužila jako zákusek pejskovi, 8 úžasných Otíků, se kterými je taky legrace. Prostě osud, no rybka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 09:01 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Yirka
Yirka: Já měla ještě poměrně mladou, měla kolem 10 cm, takže ta opravdu nic jinýho nejedla. Bohužel mi před nedávnem asi vyskočila, když jsem přesazovala akvárko a já si toho nevšimla, takže už jí nemám :-(
Ty větší už si pak krmení berou, to vím, ale malý skutečně ne.

melrok: informaci o plánu na větší akvárium, jak píše malyLibor, jsem přehlídla, v tom případě se to zase celý jeví jinak. Pokud to větší bude dostatečně brzo ano Ty výměny vody bych přizpůsobila tomu, kolik právě v danej čas budeš mít mollyn (pokud se zrovna namnoží, tak opravdu asi klidně můžeš i 3x za týden).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.10.2012 08:45 Muž Yirka [9123] Re: ivaha
Je to jak píšeš, nádrž je (nejen) pro thajku malá, jenom malý dodatek k potravě pro tu přísavku. Mám jednu větší přes 15cm, a ta tedy žere naprosto všechno a nejvíce jí jedou patentky. To se "nalepí" na sítko a všechny ostatní včetně 15cm skalárů odhání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 08:43 Muž Miso [470] Re: melrok
ani jedna ryba co tam mas nieje do toho akva vhodna, co sa tyka neoniek a inych hejnovytych ryb, napriek tomu ze sa male musia byt vo vecsom pocte (min. 10 najlepsie 20 a viac) co uz je zasa na to akva moc a este potrebuju dostatocny priestor na plavanie. Daj si vyhladat niake male rybky vhodne do miniakvarii tu v atlase. Prikup este rastliny, tiez si vyhladaj v tu v atlase podla vysky a narocnosti.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   31.10.2012 08:39 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: melrok
ivaha to napsala naprosto přesně. Já jen proto, že mám velmi rád sekavce thajské, jsem koukl do tvé prezentace a tam jsem se dočetl, že plánuješ 200 l akvárko. Pokud toto akvárko bude řekněme do Vánoc, tak bych v tuto chvíli nedával pryč žádné ryby, ale velmi zintenzivnil údržbu. Pokud budeš měnit 3x týdně 1/3 vody v akvárku, pečlivě sledovat rybky, jestli jsou v pořádku, a mladé molly včas prodávat, tak si je nech v tomto počtu. Potom přestěhuješ většinu osazenstva do velkého akvária a tam se jim už bude dařit dobře a malé akva si necháš jako odchovničku pro molly.
Jen ještě jeden námět na přemýšlení: 200 litrová akvária se obvykle dělají v rozměrech 100x50x40cm (dxvxh). Já vím, že se ti to v tuto chvíli zdá obrovské, ale věř mi, že není. Akvárium 300 l má rozměry jen o malilinko větší - 120x50x50cm. I když o malilinko větší, objem vody je o polovinu větší. Můžeš v něm mít o polovinu rybek více než ve dvoustovce a nebo stejný počet ryb, které však budou mít luxusní prostředí... 300litrové akvárko je o malinko dražší než 200litrové, ale technika a vše okolo vyjde na stejno, takže celková cena není moc rozdílná a 300litrové akvárko je už opravdu zajímavé, v něm už se dá čarovat. Popřemýšlej nad tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   31.10.2012 08:05 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: melrok
To akvárko je opravdu malý. Jestli se Ti tak zalíbily mollynky, nechala bych jen je. 1) se hodně snadno množí, takže jich tam velmi často budeš mít hodně a 2) opravdu hodně vylučujou, takže tak málo litrů snadno zadělají (je potřeba pečlivě dbát na údržbu - odkalování a výměny vody). A i tak si myslím, že pořízení většího akvária by nebylo vůbec od věci ;-)
Co se týká přísavky, ta potřebuje minimálně 100 litrů nádrž. Pro jeden kus, a to proto, že skutečně nežere žádný krmivo a proto je nutný mít pro ní dostatečnej prostor, aby si v akváriu byla schopná najít dostatek potravy. Z toho, čím jsem krmila, jsem přísavku viděla jíst jen okurku, jinak opravdu nikdy nic. A je to velká ryba.
Sekavci tohle akvárium taky bude malý, nepatří tam. A ty zbylý neonečky asi někomu dej, určitě další nepřikupuj s ohledem na ty mollyny a na litráž. Mají určitý nároky na čistotu vody, což nekoresponduje s mollynama. Já mám neonky a molly taky pohromadě, ale ve větším a za cenu zvýšenýho důrazu na údržbu. Do takhle malýho se Ti to prostě nevejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 23:49 melrok – ahoj
Ahoj nedavno som zacal z akarkom je to prve je 45L filter tam je kombinovany cize aj fuka bublinky. Ohrievac je osvetlenie 8W trubica jedna nedavno som dohodil este LED osvetlenie zadnej tapety rastlinkam sa dari v pohode a riasy som mohol kosit takze som ubral svetlo trocha uvidim ci ich to zabrzdi. Ale teraz k problemi mam tam hlavne Molly neako som si ich zamiloval 1 samec a 3 samice 1x za mesiac maju okolo 90 malych rybiek. Ostala mi este 1 thajska prisavka a 4 neonky z 10 doplatili na nove akvarko kym sa zabehlo. Mam sa tych neoniek zbavit alebo dokupit nove nebude toho uz privela ? Pretoze v komentaroch na moje akva dost kritizuju mali pocet neoniek tak nvm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 23:07 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Miro84
Já tomu nějak nerozumím... co tam bylo za trubici? Klasická zářivka??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 22:45 Miro84
no prave ze osvetlene je cele to 9w svetlo som dostal ale je vidno ze akva je tmavsie. ta trubica podla popisu mala byt z kremikoveho skla alebo nieco podobne ale bolo to skor plexisklo co casom stvrdlo a prasklo. najlepsie keby som zohnal nieco oklok 15w komplet vetlo vodotesne ktore nejak namontujem do krztu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 22:25 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Miro84
Pri tej dĺžke ide o to, že na jednej strane akvárka je tma(vo), u dcéry to je vyslovene vidno, pri tej kratšej to bude ešte výraznejšie. Ale ak je tá 9 W už doma, treba ju zapojiť a vyskúšať ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 22:11 Miro84
ja mam v sete aquael 11 W ziarivku ale rozpadla sa ta trubica mam nahradne komplet svetlo ale na 9w a ta je kratsia mam tam len vallisnerie alebo ako sa pise a este nejake s vekymy listamy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 22:00 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Miro84
Dcéra má v niečom podobnom 11 W žiarivku a je to OK (bez kobercov), len je trochu krátka a do stredu sa nedá posunúť (aquael), tak treba dať pozor aby tá 9 W nebola ešte kratšia...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 21:51 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lhajek
Jednodruhovka má své kouzlo, ale několik druhů rybek s podobnou náročností taky není špatné. Já mám doma 7 akvárek a v práci na stole malinký uklidňovač nervů :-) Ale nejsem moc velký přítel mrňavých akvárek, podle mne jsou vhodná fakt jen na tření a nebo pro krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 21:32 R Muž romant [27987] Re: Miro84
Bude to chtít zvolit méně náročné rostliny, neuvažovat moc o nějakých koberečcích a mohlo by to fungovat, jenom o světle to není, i když je velmi důležitým faktorem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 21:26 Miro84
mam este jednu otazku. Bude na 30 l akva stacit 9W osvetlenie ? nakolko pvovodne dosluzilo. dno 40x25 cm
dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 19:54 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: malyLibor
Krevetky tam mám cherryny ... a úbytek na potěru kardinálek nepozoruji :-) Je to tam fakt džungle (ikdyž včera jsem to dost probral).
Jenže rád bych si pořídil i jiné, přičemž by tam hrozilo křížení.
No pohybuji se jen kolem 4 akvárek, přičemž tři jsou malá, ale na náš byt je to i tak dost .... Jedno pidi mám ještě v práci, ale tam není ani bublifuk a má to jen 9L ...
Stejně mám nejraději jednodruhovky. Tam má daný druh podle mě nej podmínky, nic cizího je neruší. Pravda v přírodě to tak nemají, ale tam je zase neúměrně více prostoru ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 19:00 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lhajek
Ke kardinálkám vietnamským můžeš dát krevetky bez problému. Mají naprosto stejné nároky na vodu i na teplotu. Navíc kardinálky nebudou krevetky napadat... jen kreveky rády jikry, ak nebudeš mít asi takové přírůstky, ale vždy nějaká rybka přežije.
Kolik máš doma akvárek, že ti nadávají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 18:41 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: malyLibor
Přesně tak :-) nemůžu a byl to boj které vybrat. Nakonec vyhrály kardinálky, ale třeba jednou do budoucna ....
Jenže pro krevetky bych také rád samostatné akva .... a za chvíli mě doma bude řečeno jestli bych se já nechtěl do jedno z těch akvárek nastěhovat. Raději si nechám zatím zajít chuť ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 16:00 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lhajek
Můžeš je dát do 54litrovky k těm vietnamkám... Hm... to je ale blbost. Nemůžeš :-) Nejen že by ti požrali většinu potěru, ale především mají výrazně odlišné nároky na teplotu než kardinálky vietnamské.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 15:10 Muž lhajek [1870] - Rostliny
My s jednodruhovými nádržemi to máme jednodušší. Ale když to tak poslouchám (čtu) tak bych si hned zařídil nějakou novou nádrž třeba se zakrslýma čichavcema .... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 12:51 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Já právě když se díval jak to akvárko vypadá, tak mě hned cichlidky taky napadly. Přece jenom úkryty mají a i ta osádka je celá taková "nahoře"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 12:46 R Muž romant [27987] Re: ender
Ty cichlidky, jak Ti radí kolega proč ne, ale až bude akvo pořádně ostařený, tak za dva měsíce. Klidně se můžeš podívat na nějaký pancéřníčky ke dnu, nebo nějaký čističe jako jsou třeba otíci(krunýřovci jenopruhý), to já jenom aby to rozhodování nebylo tak jednoduchý. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 12:41 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ender
Víš, já mám rád všechny ryby, ale některé jsou ty TOP, ty srdíčkové, a jedním z nich je čichavec perleťový. Proto se snažím lidem vysvětlit, co potřebuje, aby byl spokojený... protože spokojený a dobře živený čichavec perleťový je opravdu jedna z nejkrásnějších akvarijních ryb. Jo, a ty parmičy duhové jsou taky moc fajn rybky, nejsou agresivní, ale už narážíš na prostorové omezení tvého akva... už bys asi musel vynechat neonky. Tři hejnka jsou na tak malé akvárko opravdu hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 12:21 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: ender
Čichavec perleťový nezí zase až tak nenáročná ryba. Libuje si v poměrně vysokých teplotách (26°-30°C), má rád svůj klid a je trošku chabrus na pajš (například živé nitěnky mu sice chutnají ale ze zdravotního hlediska dlouhodobě nesvědčí). Parmičky by ho prudily, lekaly a navíc je zbytečné je hýčkat tak teplou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 12:16 Muž ender [3]
Libore - díky moc! - něco takového jsem potřeboval slyšet :-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 12:13 Muž ender [3]
Parmičkám duhovým bych se nebránil - dík za tip...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2012 12:13 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ender
Rozhodně jako první dánia a jak říká romant, 8 ks celkově, ale já bych dal 4 ks po třech týdnech a další 4 ks za týden. Další týden polovinu neonek a za další zase polovinu neonek. Neonek klidně 10-12ks, mají rády větší hejno. Čichavce perleťové miluju, jsou to jedny z nejkrásnějších akvarijních ryb ale bojím se, že ve 112litrech by sice přežívali, ale nevybarvili by se, byli by ve stresu z malého prostoru a ostatních ryb. V takovémhle akva kdybys je chtěl, tak jedině je, 1 samce a 2 samice, ale žádné jiné ryby. Přikláním se k romantovi a doporučuji buď malé čichavce - zakrslé nebo ještě menší medové - jsou taky nádherní, a nebo se kouknout na méně náročné cichlidky. Taková cichlidka vysokoploutvá, Borelliho nebo kakadu či Ramirezova, to jsou taky krásky. A opět se chovají 1 samec + 2-3 samice a těm by velikost tvého akva seděla. Ty sumatranky (parmička čtyřpruhá) bych zcela vynechal, jsou to velcí plavci, z vlastních zkušeností doporučuji pro hejnko 10 ks, které potřebuješ z romantem zmiňovaných důvodů akva nejméně 120cm dlouhé. Já osobně bych už víc nedával. 8 dánií, 12 neonek a 3-4 malí čichavci nebo cichlidky bohatě stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 12:12 Muž ender [3]
ok - začnu Zebřičkama...
a proč né Čichavce perletˇového - to je moje TOP ryba, tu bych v akváriu chtěl mít...pokud jsi tedy, Romane, nemyslel dát Čichavce jako startovací rybu...
A co ještě k těmhle třem druhům časem "přiřadit". Parmičky jsem teda zavrhnul - bohužel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 12:10 Žena sivon [1694] - PlžiRe: endler
Nechceš zkusit Parmičky duhové? Jsou menší, nejsou agresivní k ostatním rybám a stačí 4 páry, aby s nimi byla legrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 12:00 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Právě proto jsem to psal. Je to 112 litrů (80x40 půdorys). Nechám na posouzení chovatelů parmiček jestli je to dost nebo není pro hejno 10ti čilých rybek. Mě to přijde na hraně nebo spíš málo. Pokud by jich bylo míň, tak to nebude dělat dobrotu, zvlášť v kombinaci s dánii a čichavci, kteří mají rádi klid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 11:50 R Muž romant [27987] Re: ender
Začal bych těma dániama, klidně dvojnásobek, čichavce prleťový bych tam nedával, podívej se na čichavce zakrslý, u těch parmiček platí že buď pořádný hejno(10 a více kusů), nebo žádnou, jak jich není parta, tak se nudí a mají tendenci okusovat ostatním obyvatelům ploutve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 11:45 Muž ender [3]
chlapi, jsem rád, že se mi takhle věnujete a děkuju za to.
Dobrá - ryby tedy ještě né, šneky si nějaký seženu, vodu obden třetinu vyměňuju, a budu i lehce krmit - ale bohužel neměřím kromě teploty nic - nemám na to vybavení...! - Je to moc potřeba?
Až uplynou ty dlouhé tři týdny coze , s kterými tedy vytrvám bez jakéhokoliv zarybnění - dýl nééé :-) !, s kterým druhem mám tedy začít?
Chci aby mi tam plavali Čichavci perletˇoví (1 kluk a dvě holky), 8x Neonky a 4x Dánia a chtěl jsem i Parmičku čtyřpruhou, ale příspěvek Ičina mě trošku "zaskočil" o nevhodnosti těchhle rybek.
Takže, kterými začít a kterými (málo kusy) vhodně doplním ty výše uvedené? - Nechci živorodky...

předem dík za další cenné informace...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 11:10 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lhajek
Někteří šneci jsou naprosto úžasní... ale ti se obvykle nehodí do čerstvě založeného akvária... Ale i třeba takový červený okružák je parádní kousek... U mne se tedy rozhodně nemůže stát, že bych měl akva bez šneků. Jak přendám rostlinu z akva do akva, přenesu s ní samozřejmě i šneky. Nevadí mi. Když jich mám někde moc např. kvůli krmení plůdku, tak je nalovím do pasti a dám do akva, kde chovám Heleny a je klid :-) Problém je, když se mi Helena objeví v akva, kde mám třeba Brotia pagodula, to je potom poplach rozzureny Dodnes nechápu, jak se tam dostávají, ale podezřívám je, že přelezou po káblících elektroinstalace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 11:04 R Muž romant [27987]
Tak oni ty šneci hned od začátku akva mají dvě základní funkce a to že začnou produkovat odpadní látky a ty slouží jako potrava pro nitrifikační bakterie a hned od začátku čistí povrch rostlin a ty tak mohou efektivněji fungovat a tudíž po onom více jak týdnu při intenzivních výměnách vody lze nějaký ty rybky nasadit a s dalším osazenstvem počkat další týden a nepolevovat ve výměnách vody. Co se týká měření toho či onoho, proč ne, ale lze se obejít i bez toho, když se to podrží tou výměnou vody, tak strach nemám. To čekání třeba měsíc má v sobě jednu záludnot a to pokud nejsou v akva vůbec žádný živočichové a moc se neměnila voda, tak se katastrofa v podobě krátkodobýho zvýšení N látek po přidání většího množství rybek najednou může velmi rychle dostavit taky.
Edit: Ty šneky mám na mysli okružáky, levatky a piskořky, toť moje osvědčená kombinace hned od prvního dne akvária.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [97] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=4801