Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 72 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 21:29 R Muž romant [27982] Re: acik
Nemohlo, tam budou neonky roztřelený jak broky a nikdo nevynikne i když jich bude 15. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 21:27 Muž iggy [31] - MiniakváriaRe: acik
Nemělo to akva jen 54 l ? stydim ještě tam budou tři betty, se mi to zdá trochu moc. Panceřníčky bych vynechal. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 21:27 Muž acik [416] Re: romant
no já myslel jen tenhle výběr a žádné jiné ryby... to by snad mohlo být ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 21:25 R Muž romant [27982] Re: acik
Ne, ne, neonky tam nepatří, leda tak modrý, to bych ještě skousnul, ale klasiku nee, když hejnovky tak třeba ohnivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 21:21 Muž acik [416]
Já bych dal bych 15 neonek,8 pancernicku a 8 otiku,tím bych to uzavřel,jo a osadil bych to krásnýma kytkama a jak by to byla paráda :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 21:15 R Muž romant [27982] Re: misan26
Ancáka bych do té litráže nedával, jsou to bordeláři a k těm betám, nic moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 20:54 Muž misan26 [2] Re: romant
to asi máte pravdu zítra skáknu do bauhasu a jeto :-) jinak ancitruse by nevadilo tam mit kdyby bylo jemne dno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 20:50 R Muž romant [27982] Re: Leja
Souhlas, to ale platí u jemnýho dna, u toho jak má tazatel v akváriu to dopadne s bezvousým pancéřníčkem špatně.
Edit: Děkuji za tu připomínku, protože, tak jak jsem to napsal původně, to bylo nekompletní. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 20:47 Žena Leja [70] Re: romant
romant napsal: Jinak to je pro pancéřníčky konec, jak příjdou o vousky, jdou kukat. :-O

Absence vousků nemusí být vždy konečná:-) Jeden bezvousý pandík mi již 3/4 roku vesele plave v akváriu (pravděpodobně se jedná o nějakou vrozenou vadu). Zpočátku jsem se obávala, jak bude prospívat - přes svůj handicap však v ničem nezaostává za svými vousatými soukmenovci a potravu umí ze dna sesbírat stejně šikovně jako oni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 20:30 amrtin Re: misan26
Tyhle rybky dna(pancéřníčci a pod.) by si o ostré kamínky rozedřely fousky a byl by s nima ámen.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 20:25 Muž acik [416] Re: misan26
Já měl plně stejnou zkušenost,ale nejsou všechny krámy takové,unás bohužel ano,chtěl jsem písek,vemte si co se vám líbí,chtěl jsem kytky,tady si vyberte,je to jedno... a ryby,no o tom ani nemluvím,teď když si na to vzpomenu,tak se mi chce zvracet :) můžeš využít i akvaristické burzy,je tam spousty zajímavých věcí a pořádaji se často... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 20:16 Muž misan26 [2] Re: amrtin
amrtin napsal: To bych nedělal,nezabráníš mu ve smíchání se stávajícím a pokud bys v budoucnu pořídil nějaké ryby dna(sumečky,pancéřníčky),nastane velký problém.

můžu se jen tak ze zvědavosti zeptat kvůli čemu by to vadilo ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 20:12 Muž misan26 [2] Re: acik
acik napsal: jen více kytek na schování toho monstra :-D chudák,bude zmatený,prostě má varianty ať si vybere... záleží na penězích,to je prostě vše,někdo není ochotný investovat tolik do akvária,neví zda ho to bude bavit atd....

peníze jsou :-D jen jak říkáš mrzí mne že si nechám poradit v krámech a pak to je špatné.... Jinak teď sem spíš chtěl dodělat sledování teplot online a tak :) ale ten písek asi hned zítra vyřeším spíš sme tam chtěli ty bojovnice pestré a pár tech kančíků jestli to píšu dobře :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 20:08 amrtin Re: misan26
To bych nedělal,nezabráníš mu ve smíchání se stávajícím a pokud bys v budoucnu pořídil nějaké ryby dna(sumečky,pancéřníčky),nastane velký problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 20:05 Muž acik [416] Re: amrtin
jen více kytek na schování toho monstra :-D chudák,bude zmatený,prostě má varianty ať si vybere... záleží na penězích,to je prostě vše,někdo není ochotný investovat tolik do akvária,neví zda ho to bude bavit atd....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 20:05 Muž misan26 [2] Re: amrtin
Jinak já jsem kupoval právě toto TetraPlant Complete Substrate. Tak tedy odeberu ten štěrk a koupím ten písek a mohu ho nasypat na ten substrát příjde mne že se kytičkám vede dobře :) t
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 20:04 Muž misan26 [2] Re: acik
acik napsal: nevím jaké máš rozpočty,ale jestli chceš mít vzhledné akvárium,tak www.zoohit.cz/… je to dost a není :) Nebude se ti nic válet v akva,bude to vzhlednější,je naprosto tichej,to ti můžu zaručit,prostě ho neuslyšíš ahoj takže je na tobě,zda zvolit romanu variantu,která funguje a nebo moji variantu,která taky funguje ahoj

tuto filtraci si teď kupoval tatík ke svému a je sní spokojený :) je pěkná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 20:01 amrtin Re: misan26
Filtraci vyřeš dle rady Romana,kytku klidně ještě nějakou dokup,nic tim nezkazíš.Pak to bude ok :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 20:01 Muž acik [416] Re: misan26
nevím jaké máš rozpočty,ale jestli chceš mít vzhledné akvárium,tak www.zoohit.cz/… je to dost a není :) Nebude se ti nic válet v akva,bude to vzhlednější,je naprosto tichej,to ti můžu zaručit,prostě ho neuslyšíš ahoj takže je na tobě,zda zvolit romanu variantu,která funguje a nebo moji variantu,která taky funguje ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 19:53 R Muž romant [27982] Re: misan26
Tou filtrací jsem měl na mysli třeba tuto kombinaci. www.akva-exo.cz/… www.akva-exo.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 19:53 Muž acik [416] Re: misan26
rozmístnění určitě bude na tebe,hod inspiraci,zde na forum je mraky 54l akvárek :) rostlinky do záčátku hodně rychlerostoucích
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 19:51 Muž misan26 [2] Re: amrtin
No tak zítra tedy zakoupím nový písek a dám ho tedy místo toho hrubého. Kouknu po nějaké lepší filtraci a jinak by to mohlo být ok co se týče kytek nebo rozmístění ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 19:51 Muž snehulda007 [850] Re: amrtin
Flexi jsou určitě výborný, taky je používám, ale je to dost drahá sranda. Já bych to řešil klasickym křemičitým pískem 2-4 mm. V Hornbachu jsem ho kupoval za pár kaček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 19:38 amrtin Re: misan26
Nic nevymejšlej,kup flexiobklady (2-4mm) a dno vyměň.Filtr taky vyměň za hlavu + kostku molitanu.Na zadní sklo nalep jednobarevnou tapetu(modrá,černá).
Co se týká ryb,tak k těm betkám na dno partu otíků nebo malejch pancéřníčků(6ks) a případně hejnko malých teter(modrá,červená,žhavá,asi 10ks).
Hlavně nech akva pořádně zajet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 19:38 Muž acik [416] Re: misan26
jak píšou kluci, hlavně jde o ten štěrk,bude ti to dělat do budoucna problémy,já taky začínal a měl hrubé dno,tak jsem to vyměnil i s akvarkem :) Ale ty můžeš vyměnit jen štěrk a filtr a budeš mít akva super,svítit do začátku kolem 7-8 hodin ve dvou intervalech a ryby nejdříve po měsíci,rostlinky třeba i rychlerostoucí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 19:35 R Muž romant [27982] Re: Urtman
Ty máš asi na mysli ubroušený vousky, ale píšeš zoubky. ;-) Jinak to je pro pancéřníčky konec, jak příjdou o vousky, jdou kukat. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 19:33 JoKa Re: misan26
Naprostý souhlas s Romanem. Filtr vyměň hned. Teď se bude pracně zabíhat, za pár měsíců ho vyměníš a budeš zabíhat znovu (a pokud tam budou ryby, což je pravděpodobné, budeš měnit vodu nejméně obden)...
No a k tomu dnu. Pokud chceš, či plánuješ například pancéřníčky, tak o toto se ti maximálně poraní. Oni hrabou ve dně a hledají něco na zub. Už jsem jich pár viděl s polámanými, nebo rovnou ulomenými zoubky a není to pěkný pohled... Až budou ryby, bude se ti to měnit podstatně hůř. O nitrifikaci a zahnívání bordelu ani nemluvím... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2013 19:28 R Muž romant [27982] Re: misan26
Komentáře stran kompetence specializovaných obchodů se zdržím a znovu Ti zopakuji, že teď máš jedinečnou a neopakovatelnou možnost s tím něco udělat, aby to bylo do budoucna funkčnější a akvo dělalo radost. Určitě se Ti k tomu vyjádří i někdo další. ;-)
Edit: Jenom aby to nevypadalo, že všichni prodavači v akva obchodech jsou ignoranti lačnící po zisku, nejsou, ale těch kompetentních je pomálu, ale jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 19:26 Muž misan26 [2] Re: romant
mno moc si mne nepotěšil to nevím co si mám myslel o lidech ve specializovaných krámech :( asi se držej hesla hlavně prodat ach jo :( no zkusím něco vymyslet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 19:24 R Muž romant [27982] Re: misan26
Já za sebe bych vyměnil všechno a nemíchal bych to.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 19:22 Muž misan26 [2] Re: romant
Aha tak to jsou pro mne novinky sem zrovna včera kupoval ten substrát a zas mito příjde škoda vyhodit :( nestál korunu :( nejde odebrat ten štěrk a dat na ten substrát nový ?? nebo to je kraviny v tomto se nevyznám proto se ptám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2013 19:18 R Muž romant [27982] Re: misan26
Ne, nečekej a měň hned, dokud tam nejsou ryby, vyhneš se spoustě problémů a zklamání. To dno nemusí dobře fungovat ve smyslu nitrifikace, prostě se mlže stát, že se tam nebude správně rozkládat bordýlek(právě těma nitrifikačníma bakteriema) a to dno bude tzv. zahnívat a bude se to děsně odkalovat, nedostaneš se odkalovačem do dna jak by jsi potřeboval, rybám dna to taky bude vadit, rostlinám to taky moc nevoní, no prostě blbě. Klasickej křemičitej písek, štěrkopísek, písek betoňák ze stavebnin a do něj vpravený jílový kuličky jako hnojivo a máš dno jak vyšitý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 19:12 Muž misan26 [2] Re: romant
Filtrace sem si vědom už sem přemýšlel o jiné ale pro začátek sem říkal že to musí vydržet pár měsíců. Jinak to podloží mi doporučily ve dvou krámech právě taky sem se divil :( dnes sem akorát kupoval substrát tak sem na spodek dal štěrk substrát a zas štěrk a zasázel. A kvůli čemu by to mohlo dělat zle ? Ta velká zrnitost :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 18:59 R Muž romant [27982] Re: misan26
Nic moc filtrace, výkon jako že jo, ale filtrační objem mini a tudíž je to kategorie honič vody, mrkni na klasiku v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu, za což bych to vyměnil a stejně tak to dno, je ostrý a má vcelku velkou zrnitost, to nebude do budoucna dělat dobrotu. Podívej se do tohoto vlákna nahoře v tom modrým rámečku, jsou odkazy s relevantníma informacema, jich se drž. Jinak teď, dokud tam nejsou ryby, bych řešil to dno a filtr, máš na to ideální příležitost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 18:52 Muž misan26 [2] – Mé první akvarium
Fotka k příspěvku Ahoj tak jsem si po dlouhém rozvážení založil akvarium.
Jeto 54.L
Sehnal jsem celý set za pár korun tak jsem byl z toho nadšen předevčírem sem vše zasázel a nainstaloval.
Samozřejmě štěrk jsem přepral a převařil 4x. To samé kořen. Ale chtěl bych se spíš zeptat zda by mně někdo něco vyčetl k založenému akvarium. Vše sem se snažil dělat dle instrukci co sem našel na internetu a v kamenných prodejnách.
Rybičky bych tam chtěl Bojovnici pestrou 1xsamec a 2xsamice. Dále zjišťuji co by k nim šlo aby seto nepožralo. Předem děkuji za případné připomínky nebo rady budu velice rád.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 15:30 Muž sasula [274] Re: xkaty
gratuluji k prezentaci, pokud to chces udelat rybam prijatelnejsim, tak ten filtr nech hodne vzduchovat vodu(sice to trochu vyhani CO2, ale hlavne ti to vyzene z vody i hodne nechtenych latek...

pokud chces udelat extremni experiment, tak z hlavy sundej kostku, a kosicek dej tesne k hladine, a melo by ti to udelat v akvarku temer mlhu(jen tak vysoko aby jen prisaval vzduch, ale hlavne bral i vodu) a vetsinu bordelu by to melo zvednout k hladine, plyny se uvolnej, a ryby budou mit dost O2 ve vode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 14:32 R Muž romant [27982] Re: xkaty
Komentáře jsou fajn, už se Ti tam sypou, ale chce to hlavně si dělat svůj vlastní názor a nasávat informace z jednotlivých vláken tohoto webu. Žádnej učenej z nebe nespadnul, čti, ptej se a hlavně mysli. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 14:28 xkaty – prosím o rady
přihlásila jsem se na web a přidala fotky z mého pokusu o akva, prosím puste se do mně... budu ráda za každou radu jak akvarium udržet a dát aspon trochu dohromady, snad to ještě pujde. díky. rybicky.net/nadrze/19349…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.11.2013 20:28 R Muž romant [27982] Re: Katy
Budu stručný, zaregistruj se, zařiď prezentaci předmětný nádrže, uveď tam co nejvíce údajů o nádrži, dej fotky a bude se radit ke konkrétnímu akváriu a konkrétně. Takhle to bude spousta otázek od spousty lidí a bude v tom bramboračka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 20:24 Katy – zas jeden začátečník
Ahoj potřebuju poradit, založila jsem si akvarium a nějak se mi vůbec nedaří. Vím, že to tu čtete asi pořád tak prosím o trpělivost. muj problém je uhnívaní rostlin a ztrach z toho že to odnesou i ryby.
začnu od začátku, mám akvarium 250l, kdysi jsem v něm měla ryby ale jen se štěrkem a kamenama a vůbec nebyl problém rybám se dařilo a nikdo nexnul, takže jsem článkům o založení akvaria nevěnovala až takovou pozornost jakou jsem měla a řikala si že to bude určtě v pohodě i s rostlinama.
štěrk mám přírodní, možná trohu větší zrnitost než by měla, nedala jsem substrát. pak tam mám keramiceké dekorace a velké kameny. vše co jsem měla u minulých ryb (takže třeba parametry filtru-klasický vnitřní kupovaný na objem akvaria, víc nevim už nemám krabici a osvětlení už vůbec nevím)
nakoupila jsem rostliny egeria, růžkatec, pak nějaké rostlinky u kterých nevím název (včetně plovoucích na hladině) zasadila(pohnojila tekutým prostřdkem kerý mi doporučili v obchodě)a napustila akva, pustila filtr a nechala víc jak týden běžet, zdálo se mi, že je kytek málo tak jsem nakoupila ještě velké množství kriptokorýny(dva druhy vilisova a červená)vše jsem zasadila a vypdalo normálně tak jsem chvili(pár dní) na to vpustila rybky(10malých skalárků a cca 30 živorodek) jenže od té doby je vše špatně. Kryptokorýny mi všechny do jedné uhnily ale i s kořeny takřka během 3 dnů, že jsem nestihla vytahovat zničené kusy, plovoucí rotlině se daří a rozrustá se, egeria vypadá taky dobře a má přírustky, ale ružkatec je tmavozelohnědý i když roste tak nemá pěknou barvu, další jsou na tom podobně něco málo rostou ale maji docela nezdravou barvu( i když nejsem odborník tak krásně zelený kus přirody doma prostě nemám)
No tak jsem začla číst na internetu a zjistila, že je třeba zkontrolovat jestli kamení nešumí v octu a světe div se měla jsem v akvariu dva obří kameny co šuměly, hned jsem je vyhodila a začla měnit vodu asi 4 dny po sobě první den 1/2 akva a po té vždy 1/3 a ted měním tak co 3 dny 1/3 nevím jstli to dělám dobře ale 4 malé rybky exly a od doby co měním zatm nikdo neexl tak mám v tom takhle pokračovat? Po kryptokorýnách sice nezbyla ani památka ale nechci aby mi padly všecky ribičky pro mou vlasní blbost co mám dělat? a tak jak jsem si myslela, že jsem to udělala relativně podle návodu tak jsem si to tím vápníkem celé po*** . Můžete mi někdo poradit jak se to dá celé zachránit? Jak zařidit aby se rostlinám zas dařilo a rybám taky? mám pořád měnit vodu? Mám koupit další rostliny? Mám použit nějaké připravky do vody a jaké? Četla jsem taky o tom, že je třeba si pořidit nějaké testy na otestovní vody, a celkově je všeho tolik, že se v tom vůbec nevyznám.
Vím, že tu spisuju román a tak děkuji všem co si to přečtou a i když se zkušení akvaristi asi chytáte za hlavu prosím poraďte. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 14:28 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: assassins
Udělej si přezentaci, vypiš všechny náležitosti, seznam rostlin, ryb atd... vše co víš a potom se bude lépe radit. Vodu měnit 1/3 týdně jak bývá dobrý zvykem u dobře fungujících akvárek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 14:28 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Zalezi jakych ryb. Neonek tam muze byt az 100, ale u vetsich ryb treba jen par.
Vodu menit kazdy tyden 30%.

Ale bez prezentace s detailnimi informacemi nelze radit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 14:25 Muž Rybář1 [0] – pocet ryb ve 300L akvarku a odumirani listu akvarijnich rostlin
Dobry den,

zajima me kolik ryb se vejde ve 300L akvarku? Mam 300L akvarko a chtel bych vedet jak casto mam v nem
vodu menit, nikdy jsem takhle velky akvarko nemel. Zacli me odhnivat listi akvarijnich rostlin.

Martin Stankovsky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 23:05 Muž Trabant601 [2] - CichlidyRe: LepraAfroMan
Zdárek....vyhod nožovce a sumečky, dokup aspoň 3 platy a 5 pancéřníčků a bude to oukej ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 19:41 LepraAfroMan – Záhadný cizinec v mém akvárku
Čau lidi,akvaristice moc nerozumim,a tak mám dotaz,měl sem do teď v akvárku dvě platy,dva čichavce a dva sumečky žraločí,ale dneska jsem si koupil nožovce afrického,v obchodě řikaly že by tahle kombinace ještě s tim nožovcem měla fungovat v pohodě,jenomže na netu sem se dočet že je to celkem nesnášenlivá ryba,ale má asi jenom 12cm a já nevim jestli ho tam s nima můžu nechat coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 14:02 Muž lemming46 [313] Re: romant
No, já jsem to pochopil (asi blbě) tak, že je řeč o vodě určené na výměnu někde bokem v kýblu, třeba v rámci týdenní údržby. Ono mluvit o "odstáté" vodě v napuštěném akváriu je trochu matoucí. Tak sorry za otázku mimo soutěž. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.11.2013 21:58 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: milla111
milla111 napsal: soused co je chová na prodej ve velkým tak mi včera říkal že dává rybky do akva s den odstatou vodou a nikdy mu nic nepochcipalo, má vytřený paví očka a večer mi jich pár hodí a uvidíme jestli přežijou nebo ne.

Nejsem zastáncem experimentální akvaristiky na způsob Dr. Mengele - uvidíme, co přežije. Akvaristika je hodně rozvinutá oblast a všude je dostupný dostatek vědomostí a zkušeností, jak to dělat tak, aby jsme nemuseli testovat, kolik toho ryby ještě snesou a aby se nemuselo "uvidět".

To, že něco někomu funguje ve speciálním a ne zcela dobře popsaném případě, neznamená, že je to obecné pravidlo, kterým se oplatí řídit. Ryba taky nemá náhradní život a zdraví po ruce v šuplíku. Přidání dalších ryb v tomto stádiu situaci spíš zkomplikuje, než vyřeší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 19:37 R Muž romant [27982] Re: lemming46
Souvisí s tím zásadně. Když dáš ryby do akvária den starýho a nebude tam ani zaběhnutej filtr, nebo-li ten zdroj pozitivních bakterií, tak to s největší pravděpodobností odnesou, tedy za předpokladu, že nebudeš denně část té vody měnit a i to nemusí bejt tutovka. Kdežto když se jedná o případ opačný, s fungujícím filtrem, je ta šance, že to dopadne tzv. dobře velmi vysoká a vůbec nejlepší je ten příklad s holým akváriem, kde je jenom běžící filtrace a voda(část) je měněna skoro denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 19:24 Muž lemming46 [313] Re: romant
romant napsal: Dávat ryby do akva s den odstátou vodou, proč ne, když tam bude(je) funkční filtrace, tak bych v tom taky problém neviděl. Prostě to je o té fungující nitrifikaci...

Voda se snad nechává odstát kvůli vyprchání chlóru, případně aby získala pokojovou teplotu. Jak s tím souvisí nitrifikace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 13:01 R Muž romant [27982] Re: Designer
Napsal jsi to Jirko velmi trefně a možná, že ten chovatel, jenž kolegovi radí ty ryby dát do den odstátý vody je z kategorie, holé akvo, jenom bublifuk a jak píšeš, to je potom jiná poetika. :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [72] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=3551