Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 95 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 15:06 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Janča
Nejprve Janča napsala:
Janča napsal: .....A s tou teplotou v akváriu je to tak že ohřívač mám sice nastavený na 20stupňů ,ale na teploměru mi to ukazuje tak 25-26 stupňů.....

A následně malyLibor napsal:
malyLibor napsal: ..........Dále zvyš teplotu, nastav topítko tak, aby byla teplota 23-24°C. A nezapomeň měnit vodu, jak doporučoval romant......

Já bych to doplnil, pokud jsi si jistá že je teplota kolem těch 25°C tak určitě na topítku nepřidávej. Možná by ho bylo možné úplně z akva vyndat. Já osobně nemám v akváriích žádná topítka a při běžné pokojové teplotě mám v akva kolem 22-24°C.

Janča napsal: ............Kytičky si taky koupím, kolik jich tak bude potřeba?A tu umělou vyhazovat musím škodí jim nějak?Bojím se totiž aby se mi tam uchytili.

A pandičce kamarády přivést dřív nemůžu?Měsíc je dlouhá doba (aby mi tam sám tedy vydržel).A jiné rybičky jako například neonky k nim netřeba?


Rostlin raději více než málo. O jejich uchycení se opravdu bát nemusíš, ty co ti doporučili jsou opravdu nenáročné a určitě porostou. Tu umělou tam sice nechat můžeš, ale myslím že sama zjistíš, že ta umělá je ošklivá ve srovnání s těmi živými a vyhodíš ji časem sama.

Věř radám zde přítomných a určitě zatím další rybky nepořizuj!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 14:49 Janča Re: malyLibor
Opravdu moc díky.
Teď jsem se už poučila zítra vezmu čichavce a odvezu zpátky.
Kytičky si taky koupím, kolik jich tak bude potřeba?A tu umělou vyhazovat musím škodí jim nějak?Bojím se totiž aby se mi tam uchytili.A pandičce kamarády přivést dřív nemůžu?Měsíc je dlouhá doba (aby mi tam sám tedy vydržel).A jiné rybičky jako například neonky k nim netřeba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 13:58 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Janča
Ne, rybky můžeš nechat, jen ty čichavce je potřeba někam umítit, jak jsem psal výše. Ale jedna důležitá zkušenost, kterou jsi udělala: S podavači ve zverimexu nemá smysl se radit, většinou neporadí dobře. Lepší je si všechno tady přečíst, předem promyslet a pak si jít koupit přesně to, co potřebuješ. Tak to dělají zkušení akvaristé.... Ale věř mi, že každému se občas stane, že si jde koupit třeba krmení a přijde domů s novýma rybičkama a pak dumá, jak jim zajistit to nejlepší. Ale ty teď už víš, že moc nemáš poslouchat podavače v obchodě, ale více se o rybičkách sama naučit. Zdejší web je výbornou učebnicí. I já se tady stále učím a radím ze zkušenějšími, přestože rybičky chovám už velmi dlouho :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 13:53 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Janča
Je vidět, že máš snahu. Promiň za to, co jsem napsal níže, ale prostě je to krutá pravda. Nicméně to neznamená, že by se to nedalo změnit. Tím, že máš zájem a ptáš se dokazuješ, že ti rybičky nejsou lhostejné. Proto ti doporučím do začátku něco se o akvaristice dozvědět. O kousek níže jsem dával odkaz na dva články, které obvykle doporučuje romant, ale dám ti ho i sem. Přečti si je:
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Jak ti doporučil romant, zkus čichavce vrátit do akvaristiky a zatím si za ně neber jiné rybičky. Zatím, později, po asi měsíci, už budeš moct mít ijiné rybky. Kdyby ti je nechtěli vzít, zkus je někomu darovat, třeba přes inzerát na těchto stránkách. Umělou rostlinu vyhoď a zasaď nějaké nenáročné rostlinky. Kdybys nevěděla jaké, dočteš se to zase ve článcích nebo v diskusním foru, jaké by se hodily. Jen tak z hlavy řeknu: Limnophila sessiliflora, Ceratophylum demersum, Najas guadalupensis, Egeria densa a další. Pokud je neseženeš nebo nemáš dost peněz, protože jsi třeba studentka, určitě se najde dost lidí, kteří ti je věnují nebo pošlou ze svých přebytků třeba jen za poštovné. Dále zvyš teplotu, nastav topítko tak, aby byla teplota 23-24°C. A nezapomeň měnit vodu, jak doporučoval romant.
Pokud toto vše uděláš, tak asi za měsíc, až ti začnou růst rostlinky, můžeš k pandíkovi dokoupit dalších 6 kamarádů. 7 už je slušné hejnko. Mečovky se ti pak budou množit přímo v akvárku a nebudeš potřebovat porodničku - mladé se ti schovají do rostlinek a přežijí. A pokud budeš chtít ještě další rybky, najdeš si je ve zejším atlase. Pokud se navíc zaregistruješ, najdeš zde i lidi, kteří ti rádi poradí se vším. Nejlepší je se zaregistrovat a udělat prezentaci nádrže i s fotkama, aby ti zkušení akvaristé jako romant mohli přesněji radit.
Držím palce, ať se ti daří a ať máš trpělivost... protože rybičky potřebují spoustu lásky a trpělivosti.
rybka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 13:50 Janča Re: malyLibor
Velmi děkuji za reakci.
To mě opravdu moc mrzí, když jsem byla ve zverimexu tak jsem jim řekla všechny informace a požádala je o radu jaké rybičky si tam tedy pořídit.Ty co tam mám mi poradili.A s tou teplotou v akváriu je to tak že ohřívač mám sice nastavený na 20stupňů ,ale na teploměru mi to ukazuje tak 25-26 stupňů.Co mám tedy teď dělat?Mám všechny rybky vzít spátky do zverimexu a pořídit od začátku jiné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 13:41 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Janča
Ach jo. Strašně nerad to píšu, ale ty nemáš akvárium, ale koncentrák. To není ani kriminál, ale opravdu koncentrák na umoření rybek k smrti. Je mi líto to psát, ale máš tam špatně skoro všechno. Akvárium je malé pro čichavce, kteří potřebují nejméně 200 litrové akvárko, ale je docela malé i pro mečovky, které v něm sice budou přežívat (pokud naprosto změníš svůj přístup), ale nebudou úplně spokojené. Pro krunýřovce malé. Pancéřníček panda je hejnová ryba, pokud nejsou v hejnu, umírají. 2ks nejsou hejno, hejno není ani 5ks, je to minimální počet, při kterém přežívají. Štěrk je příliš hrubý, ale to je jedno, protože umělá rostlina stejně neporoste v jakémkoliv substrátu. Ryby týráš zimou. Potřebují nejméně 23°C. Je to jako kdyby tebe někdo nutil žít v bytě při 8°C. Nelíbilo by se ti to a brzy bys onemocněla. Tebou držené ryby taky všechny umřou, bohužel, protože je týráš v naprosto nevhodných podmínkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 13:39 R Muž romant [27987] Re: Janča
Ty čichavce vrať zpátky do akvaristiky, za pokus to stojí. Pancéřníčci jsou hejnový rybky, takže to chce alespoň 6 kousků, aby se v hejnu cítily dobře.
Edit: To akvárko je vcelku čerstváček a chce to nepodceňovat údržbu, hlavně výměny vody jsou v čerstvějších již zarybněných nádržích velmi důležité. Činil bych tak klidně obden 1/3 objemu akvária, bez odkalování, on ten týdenní interval nemusí stačit. takto bych postupoval týden a posléze už normální týdenní rytmus. Odkalování dna dle potřeby, množství bordýlku, nerejpal bych do dna každý týden, ale co 14 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 13:30 Janča
Děkuji mockrát za radu.
Nevíte tedy co teď mám udělat s těmi čichavci?A když se těch čichavců tedy zbavím jaké si můžu pořídit jiné rybičky?Bude to akva pak moc prázdné.A nevíte proč ten pancéřníček uhynul?Nerada bych postrádala další rybičky :( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 12:31 R Muž romant [27987] Re: sux
Ono to bude jasné i když to je pár, jak to na samce příjde a samice se nebude mít kde schovat, což v těch 60 litrech bude trošku problém, tak jí klidně umlátí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 12:29 Muž sux [117] - AmerikaRe: Janča
No souhlasím s Romanem. Zlaťáky jsem měl dlouho a aspoň 100-120l? Můj odhad, aby se měli dobře. Nejsou to tak malé ryby. Nahání mečovky možná protože nemají místo, proč nahání sebe? - zkontrolovat jestli to je opravdu samec a samice. Pokud by to byli dva samci, bylo by to jasné. Držím palec palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2012 12:20 R Muž romant [27987] Re: Janča
Na ty čichavce zlatý je to akvo malý a jejich agresivita se může stupňovat, pouvažoval bych nad jejich přítomností. Porodničku použít možno, ale já bych v rámci Tvé výchovy porodničku nepoužil a nechal to na přírodě a odsledoval tu dobu, kdy bude samice rodit, aby jsi to tzv. dostala do oka. Pokud chceš porodničku použít, tak až bude samice hranatá jak krabice a bude si hledat nějaký klidnější místo, tak to se blíží její čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 12:09 Janča
Dobrý den.
Akva jsem si pořídila tak před měsícem.Je 60l, jako podklad má světlý štěrk asi 0,5-1cm,2 kusy dřeva do akva,1 větší kámen do akva a 1 umělou rostlinu do akva.Filtr(Eheim) je nepřetržitě zapnutý, heater zapínám jen někdy a mám ho nastavený na 20stupňů.Vodu měním tak 1 týdně 1/3 pomocí odkalovacího zvonu a do přidané 1/3 vody dám aquasafe.Rybičky krmím vločkami a sušenými korýši.V akva mám 2 čichavce zlaté (samečka a samičku), 2 mečovky červené (samečka a samičku),1 krunýřovec modrý a 1 pancéřníček panda(byli 2 ale jeden z neznámého důvodu umřel).Když jsem si koupila mečovky tak samička už zezačátku měla u zadečku tmavou skvrnu ,tím že jsem začátečník tak jsem nevěděla proč ,ale když jsem četla o jejich rozmnožování ,tak jsem se dočetla že tím se dozvím že ČEKÁ.Pořídila jsem si tedy i porodničku kterou jsem umístila do akva.Nevím ale kdy ji tam mám dát.A také bych se chtěla zeptat jestli je normální že ti čichavci se neustále honí mezi sebou a dorážejí na mečovky?Díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 11:06 Muž souky [592] - RostlinyRe: veverkawackova
nemůžou, ale místo ryb se radši začti do článků co tu romant a malylibor dával
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2012 11:04 R Muž romant [27987] Re: veverkawackova
Týden "starý" akvárium nevhodné litráže a s tím spojená nevhodně zvolená osádka, to je ten problém. Začni denně měnit 1/3 vody, nic jinýho nedělej a mezi tím si o akvaristice něco přečti, odkazy se mě sem už ani nechce dávat, je to tady za poslední dva dny několikrát, odroluj vláknem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 10:58 veverkawackova – neonky
zdravím chci se zeptat jestli může pancéřníček ublížit neonkám...
aqua mám jen týden mám výbavu ale umírají mi neonky.
má 25 l nemůže to nějak ovlivnit velikost aqua??? :-(
předem děkuji za odpovědi ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 10:31 R Muž romant [27987] Re: Thomatys
Tomuto způsobu filtrace je zde věnovaný samostatný vlákno. rybicky.net/forum/13723
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 10:29 Muž Thomatys [-3] – Foto
Fotka k příspěvku Pro představu, co sem používal dříve když sem měl pouze štěrk. Hadičkou se tam vnášel vzduch a rourou šel pak proud vody ven.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 10:21 R Muž romant [27987] Re: Thomatys
Rozumím, to byl půdní filtr. Stran toho nepořádku, tomu se říká dertit a je postupně rozkládán nitrifikačníma bakteriema jimiž je dno osídleno, je to vlastně takovej druhej filtr, to dno. Je docela praktický si do dna dát šneky Piskořky, kteří svojí činností to dno neusrále prohrabávají, čímž ho prokysličují, což se zase líbí těm nitrifikačním bakteiím a zároveň i konzumují ten detrit, ale je samozřejmě občas nutné provést odkalení toho dna, aby se přebytečný, nespotřebovaný detrit odsál a nedělal v akváriu zbytečně neplechu. Onen zmiňovaný detrit je také hnojivo pro rostliny, ty jílový kuličky to je docela dobrá věc na začátek akva, kdy se rostlinám postupně uvolňuje to zásobní hnojivo a později jak je akvárium zarybněno, tak začne vznikat detrit. Množství detritu je závislý na rybí osádce(podle toho jací špindírové jsou v akváriu) a taky na přísunu krmení, když je příjem je i výdej a tak se stává, že akvaristé co rybky překrmují(a nedostatečně odkalují), mají dno třeba i pěkně zahnojený a zavdávají tak příčinu zbytečnýho přemnožení šneků, kteří z toho profitují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 10:12 Muž Thomatys [-3] Re: romant
Ok, tak alespoň vím, co mám pořídit, alespoň mám o starost miň ohledně substrátu a tekuté hnojivo ještě mám, jenom si pak dokoupit to další a hlavně si budu muset vybrat rostliny co mi konečně vydrží a nepomřou do několika měsíců. A pořídit si podobné např: tu co sem dával na fotce. Je tu ještě jedna věc, řekněme, že už ten písek a ten štěrk už mám, rostliny taky. Tak kolik písku tam dát, aby rostliny nevyplavali už po prvním zalití a hlavně jestli se na dně bude usazovat nečistota, jako když sem tam prvně vložil substrát a nad něj písek a štěrk, tak sem po čase moc dobře viděl, jak na těch vrstvách co sem tam měl se usazovala nečistota a nevířila na dně. Protože v původním akváriu sem měl pod štěrkem filtraci, ještě tu starou, takové umělé mřížky do kterých se tlačil vzduch a mělo to vývody na takové komýny. Dodám fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 10:03 R Muž romant [27987] Re: Thomatys
Pro Tebe bude opravdu ta var. toho křemičitého písku, štěrku obohaceného o jílové hnojivo pod kořeny rostlin, tou dobrou volbou. Je to taková klasika na který se dá velmi dobře začít a naučit se různý souvislosti a odsledovat jak to v akváriu funguje a posléze se můžeš klidně pustit do nějakých speciálnějších substrátů, toť můj názor. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 09:56 Muž Thomatys [-3] – Písek a štěrk
Takže když to vezmu kolem a kolem pokud si vyberu rostliny které rostou rychle nebo pomalu, ale nejsou příliš náročné tak jim úplně stačím křemičitý písek a nahoru štěrk a dodávat pouze hnojivo v podobě tekutém nebo v tabletách pod kořeny a není zapotřebí žádný substrát a tím pokud tomu nerozumím zamezit otravě jak rostlin tak v budoucnu i rybám. Nebo to tak není?. Protože z jedné strany čtu, že zemina je vhodná pro kvalitu života rostlin a na druhé straně, že stačí pouze křemičitý písek a hnojivo, tak pak se v tom vyznat. Viděl bych to, ale na pouze ten křemičitý písek a několik rostlin co nepotřebují velkou náročnost hnojení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 09:41 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Thomatys + Kahua
Já to s tou leností nemyslel ve zlém, spíš jako takové přátelské popíchnutí. ;-)
A Thomatysi, pro akvárko s rostlinkama nepotřebuješ písek A substrát. Písek sám o sobě je substrát. Obvykle už nic jiného než písek nepotřebuješ... jen pod některé náročnější rostliny se dává kulička hnojiva. Já se v hnojení moc nevyznám, nehnojím, protože si vybírám jen snadno pěstovatelné rostliny... Ale s tím ti v ZOO Bráník poradí.
Ale ještě než tam pojedeš, zkus si něco načíst. Romant tady ve fóru opakovaně doporučuje články, které jsou moc zajímavé nejen pro začínající akvaristy a jejichž prostudováním můžeš začít:
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Ať se ti daří. rybka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 07:45 Muž Thomatys [-3] – Pisek
Me je jedno jestli bude za 50 nebo 80kc, hlavně abych neudělal chybu v obsahu, o no je na druhou stranu lepší menší obchod kde je lepší šance, ze se bude takhle někdo někomu věnovat než velký obchodak, kde je jenom pár prodavačů a nemaj čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   11.11.2012 07:40 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Thomatys
Thomatys napsal: Jako akvárium mám už 10 let, ale s moderními věcmi začínám pouze 1rok, takže se v tomto neorientuju. U toho původního jak sem již psal, nebyli žádné živě rostliny, protože v kamení po čase vymreli, ale za to se rybám dařilo nevím jak to dobře.
Netreba za každú cenu všetko moderné aj používať. Mnohé z moderných vynálezov (všeobecne, nie len akva) sú len obchodnícke triky, po ktorých za chvíľu ani pes neštekne. Alebo sú prezentované ako veci, za ktoré stačí nemálo zaplatiť a zvyšok sa to už samo. Ale samo sa nedeje nič.

Mne najviac vyhovuje dno 4-6 mm, ale mám i jemnejšie i hrubšie. Vyhnojený substrát som nikdy neskúšal a v dohľadnej dobe sa nechystám. Existujú aj rastlinky, ktoré nevyžadujú štrk na zakorenenie, napr. spomínaný anubias. No nič, idem si dať kávu a potom čistiť akvárka - ani to sa akosi nechce samo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 07:37 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Písek ne, no. Ale ten se řešil pod tím. Klasickej betoňák ze stavebnin za pár korun (nebo drobná krádež někde na stavbě stydim )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 07:36 Muž Thomatys [-3] – Velikost.
Je to akvárium o objemu 50l+. Takže prakticky malý. Dodám když tak fotku jestly bude potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 07:26 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: Ičin
Ale písek na burze nemají a když, tak celkem drahý....Možná už to tu proběhlo, ale jak velké akvárium to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 07:18 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
To je anubias a očividně rostl. Jinak písek je otázkou pár korun, to ani nepočítej. Mrkni se kdy je v Praze akvaburza a zajeď si tam. Dají se tam potkat fajn lidi, kteří ti taky pomůžou a hlavně se můžeš zkusit domluvit, aby ti tam někdo vzal nějaký přebytky rostlin. Dá se tak slušně ušetřit. Celkově se tam dají sehnat věco levněji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 07:08 Muž Thomatys [-3] – Foto
Fotka k příspěvku Tady pridávám foto, kytku už identifikovala uzivatelka Kytka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 07:05 Muž Thomatys [-3] – Obchod
Ale ne o lenosti tu nejde, proto sem se ptal na doporučení, klidně tam zajedu to mi nevadí, ze pojedu přes celou prahu, hlavně aby tam měli všechno co je potřeba a případně doporučili. Jako akvárium mám už 10 let, ale s moderními věcmi začínám pouze 1rok, takže se v tomto neorientuju. U toho původního jak sem již psal, nebyli žádné živě rostliny, protože v kamení po čase vymreli, ale za to se rybám dařilo nevím jak to dobře. Jednou sem měl akvárium nacpany pavyma ockama, ze tam žilo několik generací, bez chemických přípravků a rostlin a podobných věcí. Pak přišel zvrat a začalo vymirani a od té doby už se mi to nepovedlo zopakovat. Jako ryby tam byli, ale ne už v takovém množství a dlouho taky nevydrželi. Před tím rokem sem chtěl začít s novejsima metodama a hlavně už konečně zavést živou zeleň, ale první pokus nevyšel, jediné co v akváriu přežilo byla jedna rostlina co má růst na kamenech. A nevadí, klidně to nechám pár dní prázdné, stejně momentálně mužů postrádat max 500kc. Což mám tak na ten substrat + písek a možná pár rostlin.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 02:48 Muž Jiri_99 [425] Re: malyLibor
palec
Jsi bourák. Sám bych to líp nenapsal. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   11.11.2012 02:00 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Thomatys
Vím, že zpočátku je to velmi těžké orientovat se už jen ve všech pojmech. Ale velmi dobře ti radí romant. Čti. Po roce máš vše mrtvé. Vše jsi z akva vyndal. Nic se nestane, jestli akvárko zůstane týden nebo dva prázdné, když se budeš věnovat získávání informací.
Já ti teď prozradím dvě malá tajemství: 1) substrát je to, co leží na dně a v čem jsou zapíchlé rostlinky, aby rostly. Vynikající je právě betonářský písek, jak radil romant, ale existují i jiné substráty. Často jsou mnohem dražší, ale většinou nejsou o mnoho lepší než ten písek. Takže substrát = dno.
A za 2) Jsi z Prahy. Vím, že vy pražáci jste neuvěřitelně líní tvorové. Nevím, co je Praha 9, ale vím, že pokud chceš získat kvalitní zboží a kvalitní rady, tak sedni na elektriku nebo co to tam po Praze jezdí, zajeď si do Bráníka a tam na adrese Jiskrova 7 sídlí jedna z nejlepších akvaristik v této zemi www.zoobranik.cz Je tak dobrá, že tam jezdí lidé z celé téhle minizemičky a možná i ze zahraničí, jen pro pražáky je to tam daleko... Tak to zlom a zajeď si tam. Nebudeš litovat. Poradí ti a prodají to, co potřebuješ.
Ale ani nejlepší prodavači za tebe neudělají to nejdůležitější - nenaučí se za tebe základy akvaristiky, které si můžeš nastudovat v klidu tady na webu v sekci Články: rybicky.net/clanky/
Držím palce, ať ti to tentokrát vyjde. To, že se tady pídíš po informacích je první, ale hodně dobrý a důležitý krok k úspěchu.
rybka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.11.2012 00:52 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Thomatys
Neřekla bych, že nějaký spešl substráty jsou nutný... Stačí obyčejnej písek přiměřený zrnitosti (ne moc jemnej, aby to nebylo moc hutný a ne moc hrubej, aby to nedělalo potíže s údržbou, čili ta zrnitost 2-4 mm). Pokud máš obavy o výživu rostlin, dá se použít zásobní hnojivo do spodní vrstvy dna (např. Florapol) nebo pod rostliny umístit ty jílový kuličky. Než hnojit do vodního sloupce, je tohle určitě pro začátek lepší varianta. Já se třeba do vody přihnojovat rozpakuju, takže mám jen ten Florapol a zatím si po 5 měsících nemůžu stěžovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2012 23:50 Muž sux [117] - Amerika
Nikdy jsem nepoužíval nic jiného než štěrk nebo písek, žádné super substráty...Ale zase sem nepěstoval nic náročnějšího nez echinodory, anubiasy, hnědky a ostatní klasiku... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 23:36 RAP Re: Thomatys
Záleží, jaké kytky sis koupil.
Ono stačí špatné napuštění vody, kdy se obohacený substrát dostane na povrh a je zle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 23:26 Muž Thomatys [-3] – Substrat
Takže podle vašich reakci je substrat nutny pro udržení rostlin při životě a jejich aktivitě na delší dobu, než tam vložit pouze písek a štěrk a zasadit rostliny a dodávat hnojiva a čekat jestli se rostliny chytnou nebo ne. Pokud tomu tak je tak sem ten substrat koupil možná dobře, ale udělal sem tam chybu v něčem jinem a to tím, ze sem se snažil co nejrychleji do akvária zasadit ryby a možná taky od prodavačů vybral špatně rostliny co mi pak pomreli a když nebylo využití substrátu tak sem tím zamoril vodu protože tam neprobihala výměna mezi substratem a rostinou a substrat začal hnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 23:05 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: RAP
RAP napsal: Dá se dělat spoustu úspěšných pokusů s různými substráty...
Určite áno. Sám som zeminu neskúšal a ani sa v dohľadnej dobe nechystám. Používanie "neštandardného" substrátu (ako i iných špeci vecí) vyžaduje iné postupy a práve začiatočník to ľahko pomotá všetko dokopy a potom zaplače nad výsledkom.

Môj predošlý príspevok nebol odporúčaním, len poznámkou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.11.2012 22:41 RAP
Dá se dělat spoustu úspěšných pokusů s různými substráty(viz. Johan), ale né včechny jsou vhodné pro začátečníky. ;-)
Občas je vhodné spolehnout se na akvarijní produkty osvědčených firem. :-) )))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 22:24 Muž grunda [1781] - Cichlidy
já jsem s úspěchem používal místo zásobního substrátu kompost ze zahrady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.11.2012 22:23 R Muž slavko [1759] - Rostliny – Zemina v akváriu
Dovolím si poznamenať, že používanie zeminy nemusí nevyhnutne znamenať záhradkárstvo: akva.wu.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 22:13 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Thomatys
já ti jen poradím, ať už vejdeš do jakékoliv prodejny, neptej se na zeminu..
chtěj substrát do akvária, šterk, písek.. případně zásobní substrát (plný živin, dává se v tenké vrstvě pod "hlavní" substrát)..
ale zemina, to každýmu připomene spíš zahradničení než akvaristiku..
(ale třeba u Danily ti nehrozí že by ti prodala něco co by v akvárku dělalo paseku ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.11.2012 21:09 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
I bez OT a vzkazů. Uživatelka Danila a její domov nedomov :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 20:11 Muž Thomatys [-3] Re: Kytka
Tak mi dej tip pokud seš z prahy, kde je jistější ze pořadí dobře, kde si naprilad kupovala ty i tu zeminu popřípadě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.11.2012 19:50 Žena Kytka [2146] Re: Thomatys
No dávala bych pozor i v těch akvaristikách, uvědom si, že je to živí, takže v mnoha z nich ti poradí stejně jako v tom Hornbachu. Ovšem jsou zde i takové, kvůli kterým se vyplatí jet na druhý konec Prahy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 19:46 Sander Re: Cosmogagy
Díky za radu. Ale nepovolí to po čase? Ono to bude viset nad vodou, přilepené na plastovém krytu akvárka. Kdyby se to odlepilo a spadlo, byl by to průšvih.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 19:30 Muž Thomatys [-3] – Díky
Díky za rady, zítra se ještě kouknu na ty rostliny a koupím ten písek a zkusím štěstí v kamenném obchodě pro akvaristy tady v okolí Prahy 9, na Hornbach kašlu, nikdy mi to od nich nevydrželo dlouho a jak tak koukám, tak mi ani tak moc neporadily. Až budu mít všechno co potřebuji založím popisky s fotkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.11.2012 19:17 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Sander
řekl bych že ideální bude transparentní akvarijní silikon.. styčné plochy řádně odmastit, naplácnout silikonem a přiložit.. následně nechat 24 schnout (ideálně to trochu přitlačit k sobě, třeba zatížit trochu knížkou nebo něčím) a hotovo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 19:08 Sander – Lepidlo
Dobrý večer, prosím o radu. Potřebuji uvnitř v akváriu k plastovému krytu bezpečně přilepit osvětlovací komplet se dvěma kusy zářivek. Vše je vodotěsné. Lepidlo musí být trvale účinné, odolné vlhkosti, teplu a nesmí být rizikem pro osazenstvo akvária. Zářivky 2 ks: 18 W, 590 mm, JUWEL, T8. Jaké lepidlo lze bezpečně použít? Děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.11.2012 19:01 Muž soc [60] Re: Thomatys
Šel bych na to možná ještě trošku jinak. Techniku máš. Zkus si zjistit, jaká voda Ti vlastně teče z vodovodu, protože asi tam ic jiného lít nebudeš. Potom se podívej tady do atlasu, jaké kytky a ryby by to bez problémů snášely, vezmi v úvahu i osvětlení, náročnost a tak podobně, nepředpokládám, že bys od začátku pouštěl CO2 a hnojil. Od toho se odpíchneš. Prostě nejdřív tak trošku virtuálně.
A na šneky si pořiď třeba pojídače šneků - helenku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.11.2012 18:48 R Muž romant [27987] Re: Thomatys
Až na to, že nepotřebuješ chemikálii na šneky, ale naučit se nepřekrmovat, by se nekonala žádná populační šnečí exploze a bude to vono. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [95] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113257x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=4701