Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 75 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 15:54 Žena Kytka [2146] Re: emisek10
Jak jsi vypočítala těch 25 litrů? Předpokládám, že máš vybrané místo, kam akvárko přijde. Jaké jsou maximální rozměry toho prostoru - délka, šířka, výška? I od toho se pak bude odvíjet filtrace, osvětlení, kytky a osazenstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 15:48 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: emisek10
No pokud to opravdu jinak nejde, tak buď nějaký set a nebo možná výhodnější varianta, koupit nádrž, štěrk, světlo a filtr zvlášť, Nejlepší asi čerpací hlava a biomolitan. Jestli budeš chtít nakupovat normálně v prodejně, tak ti budou muset poradit pražáci, ale na internetu toho je spousta. Jen to chce před ukvapeným nákupem hodně studovat. Do první akva jsem nasypal tolik peněz a dneska to samé postavím za třetinu a ryby se tam mají aj lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 15:19 emisek10 Re: MichoCZ
Jsem z prahy 5,a nemáme na akvárko místo,25l je největší co můžu mít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 14:56 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
inzeráty
ale začal bych nastudováním si problematiky malých nádrží a zvážil těch 25l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 14:56 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: emisek10
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 14:55 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: emisek10
Vyplň si odkud jsi a potom ti někdo může radit kde máš nakupovat. Ale v první řadě, pokud k tomu nemáš závažný důvod, tak 25 litrů je málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 14:37 emisek10 – Výbava akvária
Dobrý den,doporučili by jste mi prosím nákou výbavu akvárka a kde koupit akvárium asi 25l,kdyby někdo věděl i s výbavou.....za rozumnou cenu.děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.11.2013 13:49 Muž Horác [3942] Re: koblih
výměna příliš velkého množství vody najednou dokáže úplně rozhodit chemismus vody v akváriu (což většinou končí docela slušnou řasovou kalamitou) ... odkalení nádrže prováděné současně s čištěním filtru dokáže velmi nepříjemně ovlivnit úroveň nitrifikace (náhlý, velký úbytek nitrifikačních bakterií), což může vést až k otravě ryb. (Důkladné) odkalení dna a údržba filtrů by se z tohoto důvodu měly provádět odděleně. ... viz www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.11.2013 11:53 S Muž invalida [3881]
Nitrifikace a samostudium ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 11:17 koblih – prosím o radu
dobry den prosim o radu ale nevím kde to napsat.po delší době jsem se kopal v akvariu cc130l nové rostlinky kořeny atd zhruba po pul roce jsem vyměnil skoro celou vodu v akvariu a začaly problemy rostliny mi chytají řasu a akvarium se mi zda pořad přikalené do zelena ma v akvariu biofiltr ktery jsem taky vyčistil a vyměnil naplně vněm.prostě nemohu docilit krasně čisté vody jak jsem měl před tim než jsem do toho vlezl.poraďte jak docilit překrasně čisté vody a co jsem udělal za chybu?děkuji muj emai:BUNDESVER@seznam.cz
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 18:47 emisek10 Re: romant
Když ono to taky souvisí trochu s tím že máme doma málo místa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   10.11.2013 16:04 Žena Kytka [2146] Re: emisek10
Řekla bych, žes to vzala za špatnej konec.
Nejdřív zkus zajít do knihovny nebo tady do vlákna a přečíst si něco pro začátečníky.
V knihovně je dost knížek pro děti i pro dospělé o zakládání a provozu akvária, většinou mají do 100 stránek a spoustu obrázků, takže se to dobře čte. V případě netu bych zvolila odkazy v modrém rámečku nahoře v tomhle vlákně: rybicky.net/forum/15
Z toho bys měla dostat nějakou představu, co všechno tě čeká, pokud chceš založit a provozovat akvárko (a je jedno, kdo v něm bude žít, jestli perloočky, šneci, krevety nebo rybka).
Pokud uznáš, že jsi schopná těm tvorům poskytnout to, co potřebují a že by tě to bavilo delší dobu (možná chápu mamčiny obavy, že za dva měsíce skončí akvárko na krku jí, až tě to přejde), tak bych teprve zkusila vysvětlit rodičům, co o tom víš, co to obnáší, co budeš zvládat sama a co budeš chtít od nich (předpokládám, že minimálně nějaké finance).
Spousta těch věcí se dá zvládnout s minimálními náklady (písek z potoka, přebytky kytek od ochotných akvaristů), akvárko už asi doma máš, navíc za chvíli budou vánoce a i na ty se dá něco svést ;-). Řekla bych, že tahle strategie by mohla doma zabrat, jen musíš především ty sama vědět co cheš a hlavně proč. Teď už jen dostatek trpělivosti a půjde to :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 15:10 emisek10 Re: Kytka
No ,jsou malinký,chtěla bych něco vodního ale rybičky mít nemůžu,skoušely jsme je ze zverimexu,a byly náký divný a asi po 4yřech měsících nám umřely,a je to živočich kterého mi máma dovolí,já vim hloupý důvody sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 14:59 Žena Kytka [2146] Re: emisek10
Ok, probereme to. Můžeš mi napsat, proč sis vybrala právě perloočky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 14:14 emisek10 Re: Kytka
no asi perloočky ale jaké musí mít podmínky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   10.11.2013 14:10 Žena Kytka [2146] Re: emisek10
Mám pocit, že by sis měla nejdříve ujasnit, co vlastně chceš a jaké podmínky jsi těm živým tvorům schopna a ochotna poskytnout, včetně času, který jim budeš v budoucnu věnovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 14:02 emisek10 – perloočky
A perloočky se dají chovat a jak? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.11.2013 12:58 Žena Kytka [2146] Re: emisek10, Aforte
emisek10 napsala: A jak taková levatka ploská vypadá?Na netu je jenom Levatka ostrá
Levatka ploská je nesmysl, existuje Levatka ostrá nebo říční a Okružák ploský nebo kanadský. viz zdejší atlas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 12:53 emisek10 Re: Aforte
A jak taková levatka ploská vypadá?Na netu je jenom Levatka ostrá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 11:47 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: emisek10
Takový okružák ocení malý prostor 1000x lépe než listonoh. Buď okružák kanadský nebo levatka ploská.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   10.11.2013 11:44 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: emisek10
emisek10 napsala: Dobrý den,je náký malý vodní živočich který není náročný na chov,jako třeba náké krmení pro jiné živočichy,které by potřebovalo jen vodu(z kohoutku,destilov.,.....,atd.),malou nádobku,a občasnou výměnu vody,bez žárovky,s pokojovou teplotou?Pokud ano,napište mi prosím i jak ho chovat.Děkuji ahoj

Když tak čtu tvoje příspěvky, asi bych ti nedoporučil žádného živého tvora...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 10:50 emisek10 – perloocčky
A jak vypadají perloočky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 10:33 emisek10 – šneci
Když já mám pocit že na šneky to je malý to akvarko,nevíte o něčem jako jsou listonohové?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 10:22 Muž Aforte [533] - Rostliny
Tomuhle se u tebe bude dařit: rybicky.net/atlasostatnich/okruzak_kanadsky
Tohle jsi měl/a, ne? : rybicky.net/atlasostatnich/neritina_zebra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 10:18 emisek10 – Designer
Tohle je náký moc rúžový tamty byly takový ty zahnědlý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 10:14 emisek10 – cartimandua:
Řas jsme tam měli dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 07:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: emisek10
emisek10 napsala: No já ty formy moc neznám prostě náký celkem velký vodní šneci


Ja myslel takovehle: rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 05:22 cartimandua
Nebyly to třeba Neritiny? Ty se živí pouze řasou a nemají-li jí dostatek, tak hynou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 23:03 emisek10 – šneci
No já ty formy moc neznám prostě náký celkem velký vodní šneci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 22:36 cartimandua Re: emisek10
A co to bylo za šneky?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 22:10 emisek10 – šneci
Šneky jsme skoušeli chcípli nám asi jim byla zima :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 21:44 cartimandua Re: Designer
A když bude Okružáky dobře krmit, bude mít zanedlouho malou nádobku totálně přešnekovanou. Mluvím z vlastní zkušenosti. Raději něco jiného... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 16:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: emisek10
Rekni si nekomu z akvaristu v okoli o nejake sneky, treba takovi Okruzaci toho moc nepotrebuji. Nejake krmivo chtit budou, nicmene staci i to nejlevnejsi pro ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 14:41 emisek10 – Malý vodní živočichové
Dobrý den,je náký malý vodní živočich který není náročný na chov,jako třeba náké krmení pro jiné živočichy,které by potřebovalo jen vodu(z kohoutku,destilov.,.....,atd.),malou nádobku,a občasnou výměnu vody,bez žárovky,s pokojovou teplotou?Pokud ano,napište mi prosím i jak ho chovat.Děkuji ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 17:24 amrtin Re: Ivoš
Jenomže toto se bohužel děje dost často,v tom lepším případě se "dárce" obrátí na takovéto fóra a obdrženými radami se řídí.V 8 litrech bych taky žádnou rybku nechtěl vidět,ale dá se,při dodržení hygieny v "akva" po určitou dočasnou dobu beťáček chovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 17:18 amrtin Re: Kaira
To já vím,proto odkaz na stránky betta.wz.cz ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 16:56 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Terka
Všechno bylo špatně ještě dříve, než jsi tu kouli koupila :-( Lidé by se neměli akvárii obdarovávat k žádné příležitosti (s výjimkou lidí, kteří se akvaristice již nějakou dobu věnují a dokážou si přesně říct, o jaké akvárko mají zájem). Pokud tvůj kamarád nemá k rybičkám vztah, tak veškeré rady jsou stejně zbytečné a vše živé mu v té kouli chcípne. V opačném případě ať si kamarád nastuduje doporučené zdroje (pak zjistí, že do tam může leda tak nasypat nějaké bonbony)a akvárko ať si pořídí sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 16:38 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: amrtin
Beťákovi by se mělo topit, pokud kamarád doma nemá 24 stupňů. Betta není zrovna rybka vhodná do "studenější vody".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 15:14 amrtin Re: Terka
Já chápu podstatu dotazu,takže na pár(ale opravdu jen na pár(!) )dní se tam může dát beťák a jedna či dvě rostlinky(živé samozřejmě).Ale i tak si proštudovat toto: betta.wz.cz Beťáka si pak může přendat do většího akva(po jeho zajetí),opravdu ho tam nenechávat navždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.10.2013 13:36 Muž souky [592] - RostlinyRe: Terka
do tohohle objemu bych nedával žádné ryby, max krevety, ty by se tam s nějakou kryptokorinou měli dobře a nemuselo by se topit ani svítit, jen tejdně měnit vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 13:16 Beda81 Re: Terka
ucit se, ucit se, ucit se. Kde ja jsem to jenom slysel ;-)

doporucuji na zacatek :
rybicky.net/clanky/…
www.horacovoakvarium.cz
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
scobak.blog.sme.sk/…

Jeste bych snad doplnil. Pri predavani mu dejte na A4 vytisknutou adresu www.rybicky.net.
Take jsem byl kdysi obdarovan zavojnatkou ve dvou litrech vody.
Na druhej den bezel do zverimexu s virou, ze mi dobre poradi.
Odchazel jsem s porad pro zavojnatku malym akvem, nevyhovujicim dnem do akva
umele rostliny a spousta zbytecne chemie.
Jestli ho to chytne, tak at radeji venuje tyden intenzivnimu studovani na rybicky.net
Ja jsem bohuzel v one dobe o rybicky.net a podobnych forech nevedel.

dalo by se sem toho pridat opravdu spusta dalsih odkazu.
Ale rybicky samotne jsou radama "nadupane".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 12:32 Terka – Začátečník a jeho rybičky- prosím o rady
Dobrý den,
jakžto "startovací" akvárium jsme pro kamaráda pořídili na narozeniny 8,5l kulaté akvárium. Je vysypané akvaristickým štěrkem, propraným a řádně propláchnutým. Voda z kohoutku - pH 6-7 (zatím máme na měření pouze lakmusové papírky;-) ). Napoutěla jsem jej "po stěně" akvária malým proudem - je to jemně zakalené-

1) je pravda že se to tak má nechat ( zatím bez rybek) a že se to samo sesedne, nebo to mám vylít a znovu napustit?
2) je pravda ře když do něj dám živé rostliny tak mi bez filtrace zhnijí?
3) které ryby mi do něj doporučíte - i počty prosím ( chceme mu do něj koupit tak jednu dvě rybky - dalo by s v případě razborek více?) + rposím nějaké, kterým nevadí menší výkyvy teploty vody, popř studenější voda ( voda s klasickou pokojovu teplotou bez přihřívání)
4) co potřebují k životu akvarijní žabky - snesou se s rybami?
5) mám koupit "startvací bakterie" do toho akvária? Pomůže to něčemu?

Prosím prosím o rady na otázky. Kamarád si poté bude kupovat větší akvárium, jen jsme mu toto chtěli koupit než pořídí to velké aby měl na co koukat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 21:00 Muž acik [416] Re: Tacudek
já řešil i vyšší hodnoty,neboj ono se to zas změní... já jsem měl kolem 70mg/l no3 a během pul roku ma voda 10mg/l mluvím o vstupní vodě. Pokud chceš opravdu snížit,tak hoď plovoucí pistie a oni ti to vyžerou neboj... roman si určitě na můj problém vzpomíná :)

Tacudek napsal: Tak dnes voda z vodovodu PO4 - teměř nic a teda NO3 - těch 50 mg/l :( je to možné ? Vodovod Brno střed :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 19:54 R Muž romant [27987] Re: Tacudek
Hmm, to zní věrohodně. 50 mg/l je na hraně normy, ale není to nemožné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 19:53 Muž Tacudek [16] - RostlinyRe: romant
sera aqua-test box
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 19:47 R Muž romant [27987] Re: Tacudek
Čím je to měřeno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 19:31 Muž Tacudek [16] - Rostliny – Vysoké hodnoty
Tak dnes voda z vodovodu PO4 - teměř nic a teda NO3 - těch 50 mg/l :( je to možné ? Vodovod Brno střed :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.10.2013 07:03 Muž Yirka [9126] Re: Tacudek
Tacudek napsal: hnojim akorát EI furt stejně ale před tím jsem neměřil a asi bych měl změřit i vodu z vodovodu ale v tom to asi nebude
Není příliš dobré se pustit do jakéhokoliv hnojení aniž by člověk znal "svou" vodu. Dokonce to pak může být silně kontraproduktivní. Změření vody, či její kontrola na vodárenských stránkách, by mělo být základním krokem před zahájením hnojení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 20:55 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: Tacudek
Myslím si, že základ je nehonjit, poněvadž je akvárium po tak krátké době nestabilní a radši obden místo hnojení měnil část vody. Mluvím ze své zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 20:04 Muž acik [416] Re: Tacudek
budes vedet jak na tom vstupni voda je,to je taky dobry krok
Tacudek napsal: hnojim akorát EI furt stejně ale před tím jsem neměřil a asi bych měl změřit i vodu z vodovodu ale v tom to asi nebude

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [75] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113260x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=3701