Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2017 20:48 R Muž Anthrax [4762] Re: Lenka
Odkalování záleží hodně na tom, jaké máš/budeš mít dno. Ale stačí si zadat do googlu "odkalovaní dna" a kouknout na nějaká videa.

Edit: Pochopil jsem, že chceš bettu, takže ti v tom setu určitě chybí topítko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.06.2017 20:41 Lenka – Začátečník
OK jsem Lenka OMLOUVAM SE sad myslela jsem si že budu otravná protože se pořád ptám jak debil.
Tak jsem si dala jiné jméno a OK už s tím končím ano Abych vás uvedla do situace zatím jsem si žádné akvárium nekoupila 9l a 6l už jsem dávno vyloučila tet scháním nějaké už nejlépe s krytem a osvětlením ( postupným čtením fóra a ruznych návodu jak si založit akvárium jsem se dopracovala tady k tomu) rozpočet už mám taky větší smich tet jsem našla jedno akvárium ( vypadá dost dobře a nově) už s krytem do kterého se dá dát zářivka má 25l + k tomu dostanu ještě teploměr (to je detail) stojí 400,- což mě přijde dost dobrý ale bojím se toho a nevím jestli ho mám vzít. Bojím se údržby. pořád nechápu odkalovani dna. sad jak často provádět odkalovani dna? Vím že na to existuje odkalovací trubice nebo něco takovýho ale já vůbec nevím jak to použít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2017 19:45 Zuzana – nevím
Díky všem za odpovědi, určitě si je vezmu k srdci. Mimochodem Anthrax jaké 400 stovky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2017 16:34 R Muž Anthrax [4762] Re: Zuzana
K tomu kořenu. Kupovat ho nemusíš, ale živý uříznutý kořen bych do akvárka nedával. Přečti si: www.akvarko.cz/…

Jinak by to chtělo vědět jaké akvárko plánuješ. Alespoň co chceš za ryby, jaký objem máš k dispozici. Nejideálnější by bylo zaregistrovat se tu a zřídit prezentaci nádrže.

Ten rozpočet 400 kč už neplatí?

Edit: Zase jsem pomalejší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2017 16:29 R Muž romant [27987] Re: Zuzana
Na kořeny je ideál se projít kolem řeky, rybníka a "ulovit" si nějaký pěkně nasáklý. Vzduchování třeba není, filtraci jako takovou bych pořizoval, ostatně k tomu beťákovi je jako velmi ideální tzv. "bublifuk", molitanový filtr poháněný vzduchem(vzduchovacím motorkem), takže budeš mít filtraci a přivzdušnění, stejně se to řeší tím čerpadýlkem(jiná pohonná jednotka). Vodu je dobrý měnit jednou týdně v objemu 1/3 a podle potřeby i odkalovat dno odkalovacím zvonem, tedy odčerpávat vodu a zároveň stahovat bordel ze dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2017 16:18 Zuzana – nevím
Ahoj chci se zeptat na pár otázek -

1) chci si do akvária dát nějaký kořen mohu utrhnou normálně z přírody například z jabloně a
očistit od kůry nebo musím opravdu koupit?

2) K čemu slouží čerpadlo a jak k němu připojím vzduchovací kámen? Potřebují ryby čerpadlo?

3) Při čištění akvária mohu 1/3 vody nabrat normálním čistým plastovým džbánem a nebo musím odsávat hadičkou?

4) Poradte mi prosím nejaké kvalitní krmivo pro bojovnici pestrou.

Předem děkuji ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2017 16:01 Žena baravidlakova [-1] - Miniakvária,střední akva – akvárium 54l
Dobrý den, chtěla jsem se jenom zeptat jestli se Black Molly budou rozmnožovat bez rostlinek a bez světla? Akvárium mám od prosince 2016 a rybičky mám od Března. Jaké rybky můžu dát Black Molly chci Paví Očka je to možné? Prosím odpověd mi napište na email. Děkuji. baravidlakova@seznam.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.06.2017 21:57 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Antha
Arogantní majitel??? Srdcař to je, chlap na svém místě. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2017 21:41 Muž Antha [39] Re: Lenka
Pokud budeš chtít tak napiš, přebytky egerie a ceratophyllum se vždy najdou :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2017 21:40 Muž Antha [39] Re: romant
Krásná akvaristika, nádherné ryby. Ale arogantní a nepříjemný majitel. Doporučuji se podívat i jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2017 21:25 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Lenka
Žďár nad Sázavou www.google.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2017 21:17 R Muž romant [27987] Re: Lenka
Doporučuji navštívit zdejší akvaristiku www.cherra.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2017 21:07 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Lenka
Měla byste aspoň napsat, odkud jste. V každém regionu se občas najde akvarista, který má přebytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2017 21:00 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Lenka
Hele, Morticia nabízí v Brně ceratophyllum zadarmo: rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku
Kdyby nestačilo, nabízím ceratophyllum zadarmo v Bratislave.
Hledej Šmudlo :).

Měním všude 10-25% vody 1x za týden nebo méně často. Dle množství rostlin. Např. takto zarostlé akva přežije i dva měsíce bez výměny vody: rybicky.net/fotogalerie.php… (ale co vodu měním, registruju, jak mi ubývají řasy). Má akva filozofie je tady: dennikn.sk/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2017 20:36 Muž pedro144 [40] Re: Lenka
Pročti si články, na které jsou odkazy v záhlaví tohoto tématu. Než všechno přečteš, budeš mít našetřeno na něco většího... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2017 20:36 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Lenka
Lenka napsal: jee děkuju moc vůbec jsem nečekala tak rychlý odezvy rozhodně si to vezmu srdci. Na půdě máme asi 30l akvarium ale já právě chtěla menší že s tím nebude tolik starostí takže myslíte že raadší to větší?
U akvária obvykle platí nepřímá úměra, co se týče velikosti a objemu starostí. Tím nechci říct že u obřích akvárií nejsou starosti žádné, ale v malém objemu se těžko udržuje rovnováha a stačí třeba jenom lehce překrmit a chovatel zabije obsádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2017 20:29 Lenka – začátečník
A kdybych si vzala to větší jak často a jakým způsobem čistit? Bude stačit filtr a vyměnováni 2x týdně třetinu vody? + poradte mi prosím jaké druhy rostlin a kde je kupovat
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2017 20:08 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Lenka
Radši to větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2017 19:58 Lenka – začátečník
jee děkuju moc vůbec jsem nečekala tak rychlý odezvy rozhodně si to vezmu srdci. Na půdě máme asi 30l akvarium ale já právě chtěla menší že s tím nebude tolik starostí takže myslíte že raadší to větší?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.06.2017 19:06 R Muž ctibum [6908] Re: JirkaŠčobák
Přesně to jsem teď dopisoval. Sledovat nabídky a inzerci, tím se dá ušetřit mrak peněz...
rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku
rybicky.net/inzeraty/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.06.2017 19:04 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Lenka
Nekupuj 9l (je hodně o zkušenostech, které nemáš). Hledej ve své blízkosti, kdo věnuje větší akvárium. Dej ho na okenní parapet. Hledej, kdo věnuje rostliny. Je tu na to rubrika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2017 19:02 R Muž ctibum [6908] Re: Lenka
Za 400,- i s poštovným moc parády nenaděláš... Raději bych to odložil, až bude rozpočet větší, ať toho pak nelituješ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2017 19:00 Žena kleopatracz [59] Re: Lenka
No Lenko, s tímto rozpočtem se na to vykašly, začni šetřit a nech to na později.Když si buděš měsíčně odkládat nějakou korunu, tak do roka a do dne.. můžeš také sledovat tady inzeráty, kde se dá nakoupit se slevou.. ale ty 400kč ne jsou nereálné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.06.2017 18:50 R Muž afc1886 [14682] Re: Lenka
No řeknu ti to tak,do takového objemu bych nedával žádné rybičky.Je to prostě malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2017 18:46 Lenka – začátečník
Zdravím, budu vděčná za rady-

V akvaristice jsem úplný začátečník a mám celkem málo peněz i přesto mě to hrozně táhne. Můj rozpočet na zakoupení všech potřeb včetně akvária je 400,- (i s poštovným) vše chci koupit na e-shopu www.zverimarket.cz kdo by měl s tímto e-shopem zkušenosti nebo znal levnější zase budu ráda za rady. Akvárium (nádrž) koupím 6l přemýšlím o 9l. Do akvária bych ráda zasázela nějaké živé rostlinky chtěla bych poradit jaké zvolit,kde koupit. A to stejné i s rybkami,jaký druh mám zvolit do takového objemu?
K tomu se váže problém, že mi nevyzbydou peníze na osvětlení, budou mi rostlinky růst i bez světla? A bude to rybkám nějak vadit? Do akvária ještě přidám filtr, který jsem dostala a nějaký kořen a kamínky chci mít přírodní akvárko. Kapitola č.2- čištění akvária z toho mám celkem strach, při mém objemu akvária, bude stačit když obden vyměním asi třetinu vody v akváriu?A jak zabráním vzdiku řas?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.05.2017 11:59 R Muž Anthrax [4762] Re: Lucie
Ahoj, určitě vyhoď tu ulitu. Pouští vápník. Na AlgExit se vykašli a řasu odstraňuj mechanicky (ručně nebo namotávej na špejli). Těm řasám hodně nahrává to vzduchování. Je tam celkem zbytečné, stačí , aby filtr čeřil hladinu. Mimochodem co je to za filtr? Vodu měň častěji. Teď klidně dvakrát týdně 1/3. Filtr naopak neproplachuj tak často, pouze pokud klesne průtok. Jinak tam máš málo kytek, hlavně těch ryclerostoucích, k zadní stěně by se ti jich vešlo celkem dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.05.2017 00:02 Maq Re: Lucie
Chyb může být hodně, bez prezentace s fotkou a dalšími údaji to fakt nepoznáme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2017 23:43 Žena Eliss [105] Re: Lucie
Ahoj, založ prezentaci s pravdivými údaji, dej fotku a pak ti určitě někdo rád poradí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2017 23:41 JoKa Re: Lucie
Rada zní: prezentace...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2017 23:36 Lucie – Zacatecnik
Ahojte byla jsem na začátku stejna jako všichni koupim akvarko ryby, doma to tam nasupu pustim filtr az se to zaspini vycistim a jedeme dal pak sem akvarko zrusila protoze ryby umiraly ted sem to zkusila znovu mam jen 30l nanocube a veškerou výbavu co k tomu dávají zavedla sem podle pokynů zde na stránce po měsíci koupila ryby zde doporučené tak sem si říkala ze je to super jenže rybky některé umírají snažím se prijit co dělám ještě špatně kdyby někdo byl ochotný mi poradit budu rada za jakoukoliv radu teplotu vody udržují 25° :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 06:06 R Muž romant [27987] Re: Kentán46
To akvárium tak 2x týdně lehounce zakrmit sušeným krmením, čímž se ony prospěšné bakerie přiživý. Po týdnu této kůry den před vpuštěním a den po vpuštění první osádky vyměnit polovinu vody a při dalším rybím osazování(ne dříve jak za týden od prvního), postupovat stejně, tedy s tou výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2017 21:16 Kentán46 – Hodnota NO2 pro vpuštění ryb
Ahoj, mám skoro 3 týdny akva v záběhu. Dusitany už několik dní na 0,1 mg/l (test od Rataje). Aby bylo možné vypustit prvních pár rybek, musí být dusitany přímo na nule (tzn. test naprosto nezbarvený), nebo je možné mít i stávající hodnotu? Ve vodě je dle mého názoru málo dusičnanů, některým rostlinám žloutnou listy, na sag. platyphylle se stále objevuje řasa, chtělo by to zřejmě už nějaké živiny z výkalů ryb. Hnojit se v začátku dle načtených info neodvažuju, abych nenadělala víc škody než užitku...Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.05.2017 19:31 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Tina0win
A být tebou, tak přestanu používat prevent a malachitovou zeleň. To akvárku neprospívá. A pokud jsou ryby zdravé, není k tomu žádný důvod. A zamysli se na pořízením kvalitnějšího filtru, ideálně vnějšího. A nečisti ho každých čtrnáct dní, ale až tehdy, když výrazně ubere na proudu. A kolik mají Wattů zářivky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2017 21:05 Tina0win Re: romant
Ok, to osvětlení budu postupně stahovat na 8 hodin, každý den o hodinu. To považuji za řešení příčin a ty parmicky ať mi pomůžou s likvidaci řas.
Děkuji za rady.
Okruzaky seženu snad co nejdřív.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.04.2017 20:54 R Muž romant [27987] Re: Tina0win
Tak opatření na řešení následků je taky možný, tedy okružáky do každého akvária, to je naše politika. ;-) Ty parmičky považuji za darmožrouty, místo nich bych opravdu raději investoval do rostlin, to považuji za trvalé řešení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2017 20:51 R Muž ctibum [6908] Re: Tina0win
Okružáci tam podle mě měli být už dávno. Ta parmička... tak s řasou asi pomůže, ale spíš bych asi řešil příčinu, než odstraňoval následek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2017 20:43 Tina0win Re: ctibum
Další z těch rostlin co jsem měla v komentářích u nádrže už jsem objednla.Bacopa Caroliniana, Hygrophila corymbosa,Ludwigia repens, Rotala Russila, Sagittaria subulata, egeria densa.
Pomuže mi mi třeba i koupě parmičky černopruhé? A okružáčků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2017 20:28 R Muž ctibum [6908] Re: Tina0win
Od toho jsou rostliny vysoké do pozadí, střední do středu a nízké do popředí. Když to správně zasadíš, tak si buď jistá, že rybičky uvidíš. Je dobrý, že máš rybičky, abys na ně mohla koukat. To nejsi jediná, skoro bych řekl, že takových je nás většina. Ale když jim nevytvoříš prostředí, tak se nebudeš mít na co koukat... Máš tady k dispozici přehršli prezentací nádrží. Když nevíš, jak to osázet, projdi si je a inspiruj se.
A nebo s tím sekni.
V tom případě mi ale pošli zpátky ten kořen...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2017 20:23 Tina0win Re: Maq
To vůbec nebylo myšleno jako sarkasmus. Jen prostě když si do akva koupím nějaké rybičky tak bych je ráda viděla a ne jenom hromadu zeleně a ryby žádné.Přece rybičky si pořizuji abych se na ně mohla dívat a ne abych na ně neviděla.Další rostliny teď objednávám, společně se štěrkem, který mi byl porazen. Promiňte asi vážně bude lepší s tím seknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   30.04.2017 19:59 Maq Re: Tina0win
Se sarkasmem a odmítáním dobrých rad se nikam nedostaneš a raději toho rovnou nechej.
Fotografie říkají dost na to, aby člověk poznal nefungující akvárium. Jsi-li teď "zoufalá" z té plísně a ruduchy, nevím jaká budeš za pár týdnů, protože bude jenom hůř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2017 19:46 R Muž ctibum [6908] Re: Tina0win
Aktualizuj si fotky v prezentaci. Psalas, že jsi sehnala kýbl rostlin.. Nebo to už je ono?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.04.2017 19:42 Žena kleopatracz [59] Re: Tina0win
No, já bych vyměnila tu tapetu za jednobarevnou a dosadila to tak, aby to vypadalo jako na té tapetě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.04.2017 19:17 R Muž afc1886 [14682] Re: Tina0win
Ono nejde ani tak o to jinak osázet,ale osázet mnohem víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2017 19:12 Tina0win Re: romant
Aha, no tak jo. Děkuji a bohužel nemám asi takovou fantasii abych veděla jak jinak osázet to akva. Mě se tam zdálo rostlin dost....tak děkuji a popřemýšlím o tom jak JINAK to teda osazet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.04.2017 18:45 R Muž romant [27987] Re: Tina0win
Tak zcela upřímně, nevím čemu bych tam měl svítit ani těch 8 hodin, vždyť tam nemáš skoro žádný rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2017 18:31 Tina0win Re: romant
Děkuji, a samo se to srovná? Nebo mám ještě nějak přispět k "likvidaci" řas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2017 16:41 R Muž romant [27987] Re: Tina0win
Pražíš tam toho světla moc, postupně zkrátit na 8 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2017 16:10 Tina0win
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, tak už mi bohužel nastal další problém
Na rostliny mi vyrostli zelené řasy, jako chloupky.
Na echinodoru šedé, jen po okrajích listů.
Svitim 12 hod klasickymi zářivkami.
Piradi mi nekdo co s tím?
Problém č.2
Na kořeni mi vyrostli bílé chomáčky, které je obtížně odstranit. Uvítam radu, už jsem zoufalá.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2017 18:36 R Muž romant [27987] Re: Jakubcz
Tak prvně si zřiď prezentaci předmětný nádrže. ;-) Když neonky tak modrý, jako alternativu bych použil rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva a nebo třeba rybicky.net/atlasryb/razbora_espeho a to v počtu 30 kousků. Na dno třeba hejnko 7 kousků rybicky.net/atlasryb/pancernicek_skvrnity . Paví oka bych do toho už nemontoval a spíš než další druhy bych šel cestou posilování hejn již vybraných.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=1101