Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 111 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2010 19:21 Muž Raskenius [3]
Ano u liliovníčku mám velmi jemný substrát - popis vybavení je na mém profilu jedná se o nádrž pojmenovanou "Nemesis".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2010 19:20 Muž Raskenius [3]
Hmm blbý keci máte akorát Vy. Zaprvé do školy jsme spolu nechodili a ani kozy jsme spolu nepásli, tak nevím proč mi tykáte!!!
Za druhé: kdybych věděl nějaké příznaky, tak bych je samozřejmně napsal, ale když přijdu z práce a je tam chcíplá rybička, tak asi vím zrovna tolik kolik Vy.
Takže si pro příště raději nechte svých urážlivých adjektiv, když neumíte skutečně poradit, neb takovýhle jako Vy, jsou přesně Ti, kteří začátečníkům tento obor jen znechutí, místo aby jim pomohli!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2010 16:52 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Raskenius
jak dlouho mas zalozeny akvarko, necistil jsi filtr, jake jsou priznaky u umirajicich ryb?

popis jak se staras o sve akvarka, misto blbejch kecu udavej relevantni udaje, dost starej na to jsi, nejsme vestci
a misto zakladani novech vlaken nejdriv hledej a neco nastuduj o akvaristice

a liliovnicek potrebuje jemnej substrat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2010 15:43 Muž Raskenius [3] – Vyhnívání Lileaopsis a náhlý úhyn rybek SOS prosím
Tak během posledních 24 hodin jsem musel poslat na jízdu tobogánem další tři rybky. Takže jsem zbytek rybek odlovil do jiné nádrže. Snad je to zachrání.

Liliovníček se zdá, že přestal masivně vyhnívat. zbytek co tam je teď vypadá že stagnuje a drží. Avšak asi z té přidané 50W lampy se tam objevilo velké množství zelené řasy. A také nějaké bílé žívé chomáčky čehosi...

Mám stochutí celé akva poslat tobogánem pryč, vydesinfikovat nádrž a začít od začátku, ale nevím doposavaď co tam je tak zatraceně špatně. A tak nevím co udělat jinak abych se tomuhle znovu vyhnul nevíte někdo? A nevíte někdo co s tím abych to nemusel zakládat znova?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 15:05 Muž hop [26] - Rostliny – Re: redmaus
odkud jsi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 22:47 Žena Nerina [7] – Re: zdenulka2910
Neboj se toho, já měla to první menší akva taky set...a už nikdy více. Světlo na prd, filtr se po půl roce odporoučel... Cena setů je lákavá, ale ve finále zjistíš, že máš pěkně drahé akvárium a zbytek stejně potřebuješ vyměnit. Když jsem zařizovala větší, nakupovala jsem jednotlivé součásti, taky bez nějak výrazných zkušeností, ale ve finále je to OK. Když se pořádně probereš místním fórem, najdeš tam info téměř o všem. Hlavně pořádně čti a studuj, ono ve své podstatě nakupovat budeš to, co je v setu (a spoustu dalších více či méně důležitých věcí), akorát skutečně odpovídající objemu a plánované fauně a flóře v akva. Tak hodně štěstí ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 22:07 Žena zdenulka2910 [1] – Re: Nerina
Abych řekla pravdu, uvažovala jsem nad 54 litry. Větší bych zřejmě neměla kde dát. Dívala jsem se po obchodech a narazila jsem na ty sety, kde je už všechno. Četla jsem tady mnoho rozdílných názorů ohledně setů. Ale zřejmě bych sama nedokázala nakoupit vše co potřebuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 21:25 Muž Lucky005 [197] – Re: Nerina
s akvariem je to jako s LCD TV clovek koupi a rika si to bude velke, ale po prvnim zdeseni doma uzna casem ze to mohlo byt jeste vetsi u akvaria skoro i jednou tolik, ale je to samozrejme o finacnich a prostorovych moznostech. pro zacatecnika asi 100l a vice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 21:04 Žena Nerina [7] – Re: zdenulka2910
Určitě spíš větší, než menší, já začínala s 80 litry, ale klidně si myslím, že můžeš začít i s větším objemem. Taky záleží, kolik a jaké ryby plánuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 20:42 Žena zdenulka2910 [1]
Můžu se zeptat, kolika litrové akvárium byste doporučovali pro začátečníka?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 08:55 Muž dvorak [94] - Rostliny – Re: Rybous
Takže tam dej třeba 70-tku kapra :-D
ne s tím přepočtem to je tak nějak,ale s tím,že se počítá 1 cm dospělé ryby,takže ne že si změříš nově koupený miminko ancistrusa :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 08:48 Krevetka
Di do obchdou vem si neakou Brožuru a dej jí to a at si vsechno procte a pak neco dela .. Rekni ze musi taky myslet na rybicky a ne jen na sebe ze má radost .. Obyčejně jí to řekni xD To jí snad ani urazir němůže xD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 08:47 Muž Yirka [9126] – Re: l3nka
Je-li to opravdu kamáradka, tak ji dobře míněnou radou nemůžeš urazit. Stačí třeba se zeptat co má načteno, že si to chceš porovnat se svýni zdroji a pak ji třeba navést sem na net.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 08:43 Žena l3nka [13] - Rostliny
Zdravím všechny.. Nevěděla jsem do jakého tématu tohle zařadit tak snad nevadí, že to dávám tady. Mám kamarádku a ona si s radostí napustila akva (15 litrů).. a podlě mě nemá NIC přečtené.. akva si napustila a za dva dny už tam měla ryby..(myslím, že jich tam je 7) V akvárku je pár větších kamínků(asi náhrada za štěrk na dně) a 2 umělé rostliny takže si asi dokážete představit jak to vypadá :-( Takže bych jí ráda řekla, že se tam jejím živorodkám asi moc líbit nebude. Když jsem je viděla, tak plavali splašeně a zmateně ale nevím jak jí mám říct, že by si prve mohla něco přečíst než si založí akva... Když jsem se jí ptala jestli něco o akvaristice četla tak říkala, že toho má přečteno hodně ale kdybych jí neřekla, že při čištění se nemění všechna voda v akva tak nevím... Takovou slohovku píšu i když se to dá říct v jedné větě..:-D Já jen nechci kamarádku urazit tak kdyby byl někdo tak hodný a nějak mi pomohl něco vymyslet

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 18:31 Žena Linduš [166] – Re: Luky
nee, taky jsem dělala se starým akvem po rybičkách, křečcích, morčatech, myších...a pěkně oprýskaným sklem :-D
drží ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 18:16 Luky
samozdřejmě zevnitř :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 18:09 Luky
Takže když to "pro jistotu" obtáhnu tak tím nic nezkazím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 17:50 RAP
Mám 10let akva lepené bílým silikonem. Původní majitel v něm choval morčata a jak je opravdu staré nevím. Funguje v pohodě.
Spoj silikonem je pružný, tudíž nějaký ten pohyb tam je. Hlavně s tím neškubat, tah nevadí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 17:42 Žena basa1313 [18] - Parmičky
jedno mam lepene priesvitnym a zatial drzi...dufam ze aj bude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 17:40 Muž karelpavel [18] – Re: Luky
O těchto se říká že jsou na prd ( bílé a transparentní ),nejlepší akvarijní silikon je černej ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 17:30 Luky
Bílej neprůhlednej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 17:27 Muž karelpavel [18] – Re: Luky
Ještě se jen zeptám, jakou má barvu ten silikon ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 17:23 Luky
Hýbe se nepatrně..akv.silikon koupím a radši přetáhnu..děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 17:09 Muž karelpavel [18]
jak pohnout ? jak hýbe ? čti tu rybicky.net/forum/3858…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 17:06 Muž Miras [111] – Re: Luky
no záleží jak moc se hýbe, určitě přetažením silikonem zevnitř nic nezkazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 16:47 Luky – Dotaz ohledně akvárka
Zdravím chci se zeptat dostal sem 50L akvário,napustil vodou a vše v pořádku akorát se mi nelíbí že když zkusíte pohnout boční části(sklem) akvárka tak se nepatrně hýbe..je toto v pořádku?nemůže být už silikon starý?děkuji za odpovědi palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 16:39 PavelB – Re: darka
Díky.

Souhlasím a také čtu a dívám se. Jen hledám nějaké nasměrování. Což jsem dostal.

btw dvě akvárka Malawi mám už měsíc vybrané (akvarko.cz a spol.) a je mi jasné, že to je přesně to, co chci :)

Nyní pěkně pročíst co zde bylo nabídnuto a potom se obrátit zpět.

Díky moc, už nyní jste velice pomohli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 16:17 Žena darka [520] – Re: PavelB
Doporučuji přečíst si toto vlákno ;-) rybicky.net/forum/9650… , je tam v kostce vše velmi pěkně popsáno a na výsledek se můžeš podívat do prezentace hf.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 16:14 joudis
Myslim,ze by nebylo od veci stravit treba na tomhle webu peknych par hodin,projit si nadrze,ktere maji velikost podobnou tvoji,tam se podivat na pouzivanou techniku, precist si,co pisi majitele a take projit forum. Skoro vsechno se uz stopadesatkrat resilo a kdyz tomu obetujes cas,dozvis se toho plno ;-) . Na nekoho,kdo se jen tak nabidne k chozeni na rozumy bych moc nespolehal,ale dobrodinci jeste nevymreli,takze i to se muze stat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 16:07 PavelB – Re: filipsi
Díky moc.

Něco jsem už samozřejmě přečetl, ale moudrý z toho nejsem respektive čím víc vím, tím víc vím kolik toho ještě je předemnou. Proto děkuji za nasměrování.

Však já se zase vrátím jak to nasaji :)

Na klíč nechci. To by nebyla ta zábava, kterou hledám ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 16:03 Muž filipsi [1295]
PavelB napsal: ...dokud si nepřečtu asi 30 knih co vyjmenoval, tak bych s tím neměl ani začínat...
Pavel


V podstate mel pravdu, precteni nekolika knih a clanku usetri mnoho zklamani a otazek.

www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.klub.akva.sk/… (prvnich cisla ale i ty ostatni stoji za to)
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria


Tak, a saj jako houba :) Podle popisu akva, co si prejes, by pro tebe asi byl vhodny biotop malawi/tanganika, tak se podivej i sem: www.akvamalawi.com/… a na podobne stranky tomuto venovane.
Akva se da nechat zaridit i "na klic", a clovek u toho od zarizovatele nacerpa spoustu informaci a pak se na nej muze obracet s dotazy. Vhodne pro toho, co to nechce delat sam a predtim toho kvanta precist, a penize dvakrat neobraci (treba namatkou akvariumhorak.webpark.cz )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 15:52 PavelB – Nováček v akvaristice - pomoc prosím
Ahoj zkušení akvaristé,

chci si v obýváku založit akvárko o velikosti cca 200 litru. Proč napoprvé takovou velikost? Protože menší akvárka mi přijdou jako hračky a krom toho ho nemám kam dát. Na to místo, kam chci dát to velké by bylo malé moc malé.
Otázek je mraky a začal bych postupně:

1) kde bych mohl čerpat nějaké informace na webu? Je toho opravdu spousta a prokousat se tím by mi dalo léta práce. Čím začít? Nechci se stát odborníkem přes faunu/flóru, ale být schopen si založit akvárium, vhodně zvolit rostliny/živočichy a potom jim dát vhodnou péči. Trochu si to protiřečí, ale chci si založit jediné akvárium a rám bych měl informace jen o tom mém akvárku... :)

2) Je zde někdo ochotný, kdo by mi v začátcích poradil mé všetečné dotazy? Praha, Beroun a okolí? Někdo za kým bych chodil pro rozumy?

Moje představa:
Velké akvárko s 3D pozadím, které vytvořím z polystyrénu. Toto pozadí by mělo skrýt veškerou elektroniku v akváriu. Návodl jsem na webu našel spoustu a tak si myslím, že to zmáknu.
Akvárko by mělo být sladkovodní s kamennými motivi a s rostlinami bych to nechtěl přehánět. Ty bych tam chtěl dát decentně a spíše podtrhout ty kameny a jeskyně.
Ryby bych chtěl asi dvojího druhu, barevné a jedny větší a druhé menší.
Faunu bych chtěl doplnit něčím čistícím, co se bude starat o řasy a spol. Kdyby to šlo, tak bych tam moc rád měl malého raka, ale to je už výstřel do tmy.

Elektroniku netuším. Vím co by tam asi mělo být, ale výrobců je tolik, že už si opravdu nejsem jist co tam dát, aby to všechno fungovalo a hlavně nic nechybělo, respektive to nebylo kontraproduktivní.

Půjdu na to pěkně pomaličku. Nejdříve akvárko s výzdoubou, jeskyněmi a spol. Potom připojím techniku a nasázím rostliny. Faunu bych nechtěl uspěchat a nechám si poradit kdy jaké a tak dále. Horší bude ten výběr, ale existuje mraky akvárek a tak bych použil nejradši nějakou fungující kombinaci.

Moc budu oceňovat jakékoli rady, či nasměrování.

Jen pro představu. Je mi cca 27 let a informace saji jako houba a učím se rychle. Nechci být ignorant, ale bohužel je toho na internetu příliš mnoho a pro laika je něco nepředstavitelného do akvaristiky jen tak proniknout.
Chci si založit akvárko a docela jsem byl smutný, když mi v jednom nejmenovaném obchodě prodavač řekl, že dokud si nepřečtu asi 30 knih co vyjmenoval, tak bych s tím neměl ani začínat.

Předem mnohokrát děkuji

Pavel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 15:05 Muž fly [3]
Jestli tim "preoprat" myslis přeprat, tak nic neprepirej :-) . Maximalne zvonem (nebo cim to delas) vysaj vykaly ryb a to staci. Kdyz to preperes,tak si znicis "ekosystem",ktery se ti na dne tvori ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 14:55 Inkognito – Re: 720Martin720
Co myslíš tím čistit akvárium? Jestli jen pravidelná údržba při chodu, tak do dna moc nešťourej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 14:46 jose – Re: 720Martin720
netreba, slimáky sa ti o to postarajú
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 14:42 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Ahojte teď čistím akvárium chtěl bych se zeptat jestli mám peoprat i kamínky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 01:55 Hagar – Re: PaDa
náhodou---můj anténovec tygří 50cm -by živou rybu do huby nevzal ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 11:19 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: provokater
Odkdy pojídá anténovec řasy? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 09:20 kreten – Re: pancéřníček
Pokud tím sumečkem není myšlen třeba anténovec a jiný podobný sumeček:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 00:43 Muž pancéřníček [168] – Re: Emil
Pro neonky platí,že čím delší,tím lepší.A výška okolo 40+/- Snesou se spolu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 00:36 Emil – Re: isamik
Díky za radu, ty časopisy si prostuduju. Ale mi jde o tento popsaný případ - jen hodně neonek a případně sumečky - snesou se spolu? Jak velké akvárko minimálně pořídit? A radši vyšší, nebo rozsáhlejší ??? (pro provokatera) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 12:12 Muž isamik [180] – Re: Emil
Rozhodne neskodi neco si precist klub.akva.sk/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 11:30 kreten – Re: Emil
A v čem by ta představa měla být reaálná či nereaálná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 10:18 Emil – Pomoc s výběrem
Dobrý den, chtěl bych si založit nové akvárium (choval jsem rybičky jako kluk). Moje představa je cca 25 neonek červených a nějaké sumečky na pojídání řas. Prosím o pomoc s výběrem akvária (vyšší, nižší) a rostlin. Je moje představa reálná??? Mockrát děkuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 22:47 Žena bluedream [245]
Všechny rybky žerou a taky potom ... Takže pokud je jich tam moc, vytvoří se dost jedovatých odpadních látek a rybky se Ti pak otráví. Rapidně protřiď osazenstvo akva, vyměň část vody, pořiď odpovídající filtraci, pokud je tam málo rostlinek, tak nějaké přidej, ...
Ale takhle naslepo se opravdu špatně radí - takže založ tu prezentaci a také pro příště nikoho neurážej, přečíst si něco o akvaristice neuškodí, hlavně když s ní začínáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 22:22 Muž ampik [2] - Rostliny
mel si tam filtr, nebo si ho koupil az pozdejc, kdyz tam byly ryby? nebo mas velikej prutok filtrem. dal bych tam jen tak ctyri pavi oka... (je pravda ze ja mam ve 20litrech pavich ok asi 10) akva musis po zalozeni nechat mesic bez ryb a hlavne s zivyma kytkama, filtrem a svetlem.
zaregistruj se, a zalos siprezentaci, a hned ti poradi nekdo, co delas blbe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 22:20 Žena bluedream [245] – Re: Tomáš
Nevím, proč bys tím měl bořit mýty. Spousta lidí se z neúspěchu poučí a ví pro příště co a jak, jinak ti chytráci Ti chtěli naznačit, že pokud by sis nejdřív něco přečetl, nemuselo dojít ke zbytečnému úhynu rybek ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 22:17 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Tomáš
Tak hlavně že to víš ty chytráku smich Pro ty ryby co jsi vybral, i kdyby jsi měl zaběhlé akva tak je naprosto nevhodné a nevyhovující hmm Do 20L dej tak jednu bojovnici nebo krevetky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 22:15 Tomáš – re
ale ja zborim myty, ze ten kdo ma na zacatku neuspechy to vzda....vybuduju akvarko, to se budete divit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 22:12 Tomáš – pro chytraky
vy chytraci, jak vidno, asi uz taky vim, ze akvarko nebylo zalozeno tak jak by se sluselo, ale moje otazka je, jestli jeste po 4 tejdnech to muze mit za nasledek uhyn rybicky nebo jestli je problem jinde?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [111] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113049x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=5501