Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2018 15:01 Muž nekdo [355] Re: Tinorka
No, ty nejznamejsi jsou dennerle, ale ja se zeptam spis hloupe. Proc je tam podminka ten objem? Logictejsi (a ve finale si myslim i levnejsi) by bylo jit cestou: „Mam na to takovehle rozmery a misto pod tim, nebo vedle toho, nebo jen nad tim.“ a nechat si slepit na miru. Proste aby byly co nejvetsi rozuměry a objem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 15:00 Žena Tinorka [5] Re: RE5PEKT
Dobře děkuji poohlédnu se po obdélníkovém a po filtru s nastavitelným průtokem a určitě i po rostlinách až k hladnině a plovoucích rostlinách. Děkuji :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 14:55 Muž Kubaa [718] Re: Tinorka
Taky doporučuju spíš tu 60ku. 30 (či dokonce 15) litrů stačí v tom smyslu, že bettu udržíš na živu, ale spokojená a šťastná v tak malé nádrži nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 14:50 Žena Tinorka [5] Re: drvi
Děkuji za odpověď. Na tyhle akvárka jsem se dívala, myslím že to jsou Dennerle nano cube. Nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2018 14:46 Muž File1980 [53] Re: Tinorka
Zkusil bych se podívat po klasice 60x30x30.
Kostka biomolitanu 10x10x16 + čerpací hlava např.JKA -IP 200.On ten objem 54 l si ti možná bude do budoucna hodit,když budeš chtít přidat i jinou osádku. ;-)
Určitě pro bettu akvárium s krycím sklem nebo krytem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 14:36 Žena drvi [2894] Re: Tinorka
Koukni třeba na tyhle moje akva, bettám se v nich poměrně daří rybicky.net/nadrze/24055-mini-trio , nebo rybicky.net/nadrze/20090-alfa-betta. Velikostí jsou od 15 do 30 litrů (pro bettu bohatě stačí) ;-) . Ale nedoporučuju dávat dohromady samce se samicí (nebo samicemi) většinou to nedopadne dobře, v takovémhle prostoru pak bývají agresivní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 14:34 Žena Tinorka [5] Re: Wanderer
Dobře děkuji za radu a budu se koukat po akvárkách kolem 60l :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 14:31 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Tinorka
Z mé poslední zkušenosti není 30l ideální, vyhnul bych se krychlím (takovým, jako mám já). Taková rybka tam přežije, ale betty jsou dost zvídavé a rády prozkoumávají okolí, takže čím větší, tím lepší. 30 cm výšky považuji za ideální a dno alespoň 30x50-60cm. Filtr ideálně s nastavitelným průtokem a regulovatelné topítko (do tohoto objemu stačí 25w, jestli bude akvárko ve vytápěném bytě). A také nezapomeň na nějaké rostlinky (co se plazí až) na hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 14:17 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Tinorka
Čím větší, tím lepší. Takže jestli máš tenhle rozsah objemu, tak bych menší než 60l nekupoval. ;-)

A je dobře, že se jdeš prvně zeptat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 14:06 Žena Tinorka [5]
Je mi 13 a jsem začátečník ale už o akvaristice mám přečtené knížky a různé články na tomto webbu a snažím se ji porozumět víc. :-)

Chtěla by jsem se zeptat, jestli byste mi někdo nedoporučil ze své vlastní zkušenosti akvárko pro Bettu od 30l do 60 litru. Už hodně dlouhou dobu se dívám na různá akvárka sety nebo samostatné do kterého jsem vybrala filtr,topítko,osvětlení,dekorace...nebo nano akvarijní sety. A pořád se nemůžu rozhodnout. Jestli máte nějaké doporučení nebo vlastní zkušenosti budu ráda za rady. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 12:58 Radim53
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o pomoc. Co mi to plave na hladině? Občas se to na hladině i hýbe. (1.foto 5x zvětšeno)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2018 14:55 S Muž invalida [3881] Re: Kubaa
Já nevyvracím že už dědkovatím ale samostatnost, manuální zručnost, a paměť teda fakd degraduje. A v nátlaku informací se ani nedivím. Chci jim dodat vlastní zkušenosti, vlastní objevy aby si zkrátka ověřily že vše co se píše na netu není nej...
Ale to můžem probrat u piva ano To je věc názoru a i věku. A taky štěstí. První banda se vyvedla protože šlo o děti mejch spolužáků atd. Dneska se děti ze vsi ani osobně nestýkaj. A jezdí se pro ně autem i celejch 150 metrů ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2018 17:57 Muž Kubaa [718] Re: invalida
Mám s dětmi (hromadou cizích) poměrně velké, byť neprofesionální, zkušenosti, tedy s jejich vedením k akvaristice a jiným vědám a koníčkům, a nemyslím, že by dnes byly horší než kdy dřív. To je jen takové to klasické naříkání, ach ta nová generace, a dřív, jo to byly časy, kam ten svět spěje... které lze najít už ve staré antické literatuře. Pořád je dost chytrých dětí a občas se nějaké vytasí z myšlenkou, která inspiruje i dospěláka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 17:49 S Muž invalida [3881] Re: doubler
K něčemu podobnýmu sem se dopracoval..něco co je bude bavit.
Měl sem bandu dětí asi 10 let a nešlo jen o akva..jenže tuhle generaci už nebaví vůbec nic a úplně nejhorší je přístup některejch zodpovědnejch rodičů..nemám na děti čas tak jim zapatím hokej, balet, judo atd atd..děti nemaj vlastní volno a ke všemu přistupujou jako na netu...zkratkovitě bez myšlenky atd. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2018 10:05 Muž doubler [80] Re: invalida
dovolím si taky zareagovat, byť se za zkušeného akvaristu nepovažuji..
1) pokud je to možné, zjistil bych si vstupní parametry vody a pak pořídil prakticky jakýkoli test (třeba ph) - psal jsi, že se jedná o děti ve věku 6 - 8 let, kde lze asi těžko očekávat nějaká "vědecká zkoumání", ale děti bude bavit porovnávání barviček a ty můžeš další "vylepšování" akvária vhodně usměrňovat na základě znalosti vstupních parametrů, výsledků "měření" a v neposlední řadě i chování (projevů) rostlin a živočichů, což je další téma k seznamování se s tím, jak i bez různých (z mého pohledu často zbytečných) měření zjistit, co v akváriu chybí nebo naopak přebývá..
2) tady se dostáváme k otázce přístupu, ale pokud pracuješ s dětmi a chceš (chcete) něco měřit, pozorovat a zjišťovat, jaký to má vliv na růst rostlin a(nebo) život a rozmnožování rybiček, šnečků, případně různých "breberek" v akváriích, navrhoval bych hnojení, a to asi tím nejjednodušším a nejlevnějším způsobem (i když i tady je to otázka pohledu), kterým je PMDD. Když jim to pomůžeš namíchat (k samotné "chemii" bych takhle malé děti raději nepouštěl), určitě je bude bavit odměřovat injekční stříkačkou "to správné" dávkování (a opět je prostor pro "hraní si" a učení, co se stane, když..)
3) tuto otázku jsem nějak nepochopil, takže se k ní nebudu moc vyjadřovat - jen poznámka na okraj: v atlasu uváděné podmínky chovu a pěstování jsou někdy dost odlišné od toho, co jsem měl možnost pozorovat ve svých akváriích, ale vzhledem k tomu, že moje zkušenosti nejsou příliš velké a mám respekt k autorům, nebudu to rozporovat a snažit se je opravovat (i když já osobně to občas dělám jinak a nemám pocit, že úplně špatně ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.03.2018 20:38 R Muž ctibum [6920] Re: bobik0cz
1) Správce fóra spravuje fórum. K tomu nepotřebuje býti odborníkem.
2) Tento konkrétní správce dozajista odborníkem je, ale holt to mnoho let dělá jinak. A není ostuda se zeptat, když neví, protože to dělá jinak.
3) Chce dětem odpovědět na dotazy, na které nezná odpověď, protože to dělá jinak a nechce děti odbýt obarvenou, nic neříkající vodičkou, protože to on i děti berou vážně, tak se ptá...
4) Otázky jsou od malého dítěte...

Už ti to rozum bere...? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2018 20:02 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :) – Rozum mi to nebere
Předem se omlouvám, že se jistě dotknu tazatele, ale nemohu si pomoct.
Tazatel a správce fora snad bude vědět odpovědi na takto "stupidní" otázky jak od malého dítěte. coze

Roky přece stále platí a platilo, že všechny testy a ruzné vodičky na úpravu vody stejně jako super akvaristické zářivky např. sunglo ... jsou marketingové blbosti na tahání peněz z kapes akvaristů.

Pokud nemáte ambice množit a odchovávat rybky tak pro chov běžne dostupných rybek tyto informace stejně nepotřebujete a stačí dodržovat základní pravidla tísíckrat všude napsané a omílané.

Pokud to má být zábava pro děti (zkoumání, měření) tak je to přece úplně jedno, kupte jakýkoliv test např. od Sery a děti mohou každý týden porovnávat barvičky ve skumavkách a dělat pokusy. :) Pro zajímavější pokus použijete již zmíněný mikroskop e vzorkem např. dna. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2018 21:38 S Muž invalida [3881] Re: Kubaa
Mikroskop máme..neboj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2018 21:36 Muž Kubaa [718] Re: invalida
1. Spíš než nějaký měřák, který jim bez znalosti chemie stejně nic neřekne, bych jim pořídil mikroskop, aby skutečně viděli, co se v akváriu děje a co tam žije. Edukativnější bazmek k akváriu neseženeš. A není to o moc dražší než ty testy a vydrží to desetiletí.

2. Imho je mnohem jednodušší a blbuvzdornější zásobní substrát (normálně hlína), ale dnes je všeobecné mínění jiného názoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2018 21:26 Muž Driv3r [236] Re: invalida
Jasný a když jim seberes to (nebezpečné/zajímavé)tak je to nebude bavit.
Pak tedy zkusit ty hotové tekuté hnojiva,nebo i pmmd když budeš hlídat. :-D potom ale budou potřebovat testy.
Pak také bude vydět výsledek po hnojení/nehnojeni na rostlinkách, při zas.substrátu by o tohle přišly.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2018 21:15 S Muž invalida [3881] Re: Driv3r
To jim do ruky možná nepatří ale uděláme to spolu. Jde mi o to aby se něco naučili do budoucna. Nejde primárně o akvárka ale probíráme i u toho matiku. Takový to cokoli jinýho než čučet do mobilu atd.

Driv3r napsal: Otázka 1: testy no 2-3 měřák ph-China.i když ani to není extra potřeba.spise bych se zaměřil na pozorování chování ryb a rostlin.

Otázka 2: začal bych bez zásobního substrátu a hnojení pmmd apodobne.
Zásobní substrát se lehce zvedne při údržbě.a u pmmd je nutné odměřování. Ani jedno není pro malé akvaristy jednoduché.(a to neberu v potaz že určitě látky z pmmd a podobných hnojiv by neměli mít vůbec v ruce)
Hnojive kuličky do dna (Rataj Bivoj) možná by se nechali použít i hnojive tyčinky pro pokojové květiny.ale v menších dávkách.

Otázka 3
V atlase lze dohledat ryby a rostliny podle kontinentu blíže asi ne.provazanost tam není ještě tam jde udat pH ,teplota, tzn.3 údaje podle kterých můžeš dohledat vhodné rostliny/rybi.

Snad to k něčemu bude.:-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2018 20:59 Muž Driv3r [236] Re: invalida
Otázka 1: testy no 2-3 měřák ph-China.i když ani to není extra potřeba.spise bych se zaměřil na pozorování chování ryb a rostlin.

Otázka 2: začal bych bez zásobního substrátu a hnojení pmmd apodobne.
Zásobní substrát se lehce zvedne při údržbě.a u pmmd je nutné odměřování. Ani jedno není pro malé akvaristy jednoduché.(a to neberu v potaz že určitě látky z pmmd a podobných hnojiv by neměli mít vůbec v ruce)
Hnojive kuličky do dna (Rataj Bivoj) možná by se nechali použít i hnojive tyčinky pro pokojové květiny.ale v menších dávkách.

Otázka 3
V atlase lze dohledat ryby a rostliny podle kontinentu blíže asi ne.provazanost tam není ještě tam jde udat pH ,teplota, tzn.3 údaje podle kterých můžeš dohledat vhodné rostliny/rybi.

Snad to k něčemu bude.:-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.02.2018 20:29 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: invalida
Nic neměř, stačí dodržet návody viz. nahoře a pozorovat co se děje v akváriu. Měřit není potřeba.
Na hnojení se taky vykašli, stačí kuličky jílu ke kořenům největších rostlin.
Nehledej v tom složitosti a použij selský rozum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2018 20:03 S Muž invalida [3881]
Ahoj lidi, dostal sem zajímavou otázku od dětí takže to berte s rezervou. Jde o věk 6-8 let.
Teda vlastně tři otázky.
1.Pořídím si akvárko, dám do něj vodu topítko filtr podle velikosti světlo. Přidám rostliny a po záběhu přidám i rybičky. Budu pozorovat co se děje a budu chtít vylepšovat a učit se. Nemůžu nakoupit všechny testy najednou a na drahý ani asi mít nebudu. A když bude moc učení ztratím se v tom. Tak chci postupovat postupně. Koupím jeden test nebo měřák.
Teď poraďte pořadí co nejdřív měřit..jakože první ph, druhá tvrdost, třetí vodivost, čtvrtá dusičnany.
Samotnýho mě to zaujalo ale já radši moc neměřím takže..

2. Je lepší hnojit nebo založit nějaký zásobní dno..spíš asi myšleno co je jednodušší.
3.Když tady hledám něco v atlasu, jde nějak najít kytky, ryby atd do stejný vody. Zase asi myšleno když podle něčeho najdu třeba rybu aby byla kolonka nebo způsob dohledání..těmto parametrům odpovídají i tyto ryby, kytky atd. Ale to je spíš do připomínek. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   22.02.2018 23:28 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Tom
Toto je akvárium holky, která je stará jako ty rybicky.net/nadrze/27502

Tenhle kluk je o rok mladší, než ty a dost komunikuje na akva fórech na FB www.facebook.com/…

Tato holka je o rok starší, než ty a taky dost komunikuje na akva fórách na FB www.facebook.com/…

Oslov je a pokecej si s nima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2018 23:00 Muž LeRi [315] Re: Tom
K založení akvária potřebuješ akvárium , máš nějaké vyhlédlé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2018 20:56 Muž Driv3r [236] Re: ctibum
Coto? nerypej smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2018 20:52 R Muž ctibum [6920] Re: Tom
A víš jistě, že chceš akvárko...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2018 20:38 Tom – nevim
Ahoj. Vůbec nevím jak si založit akvárium. Dále nevím jaké ryby si mám pořídit tak aby se navzájem nesežrali a aby neměli moc dalších přírůstků. Pomozte mi Prosím ani nevím jaké ryby se do takového domácnosti hodí.
Předem děkuji
S pozdravem Tom
/Je mi 13 let/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2018 00:02 Žena AndreaLulu [1] Re: LeRi
tak dobře, něco s tím vyrobím, díky a mějte se ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 23:53 Muž LeRi [315] Re: AndreaLulu
Ne, není to zásobní substrát ale v tom bílém sajrajtu ti ty rostliny budou trpět pořád a ten černej je to samé akorát barvené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 23:52 Žena AndreaLulu [1] Re: LeRi
to nevadí, že nebude přikrytý pískem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 23:46 Muž LeRi [315] Re: AndreaLulu
No tak to podle mne můžeš z toho akvária vyndat a dokoupit jen ten Aquaclay Ground
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 23:41 Žena AndreaLulu [1] Re: LeRi
Fotka k příspěvku je to ten v tom odkazu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 23:35 Muž LeRi [315] Re: AndreaLulu
Udělej mi lepší fotku toho písku přímo v akváriu , mě to přijde jako drť. Tak kterej rozhodni se , Plaček prodává i drťe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 23:33 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maq
Mám podobně velké akva, jako ona, ve kterém topím a nehýbu vodou. Zvedám teplotu o 2-3 stupně (na 25), voda se nehýbe. U topítka je tepleji. Což ale konec koncu ničemu nevadí. Zajímavé je, že se ryby právě nad topítkem často vyskytují.

Oprava: Myslel jsem ceratophyllum. S ceratopterisem nemám tolik zkušeností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 23:28 Žena AndreaLulu [1] Re: LeRi
Fotka k příspěvku promiň, nevěděla jsem jak to víc popsat, tak jsem tu nálepku blýska
mám to, tady to je: www.superzoo.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 23:24 Muž LeRi [315] Re: AndreaLulu
Hm tak čau no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 23:23 Žena AndreaLulu [1] Re: Maq
Díky moc, hned du na to a rostlinky pořídím zítra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 23:22 Muž LeRi [315] Re: AndreaLulu
Bílí a černý písek jaký? Hlavně mne zajímá ten bílej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 23:21 Žena AndreaLulu [1] Re: LeRi
to je přesně ono, na tom mám ještě bílej a černej písek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 23:19 Maq Re: Kubaa
Netvrdím opak, tvrdím jen, že v pohybující se vodě může krásně růst taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 23:18 Maq Re: AndreaLulu
Četnější výměny vody by byly vhodnější.
Betty mají rády plovoučky. Máš tvrdou a zásaditou vodu. Doporučím Egeria densa, Ceratophyllum demersum, Salvinia sp., Ceratopteris pteridoides. Žádná z nich se nesází do dna, nechá se volně plavat.
V pračce jim dobře nebude, to má Jirka pravdu, ale lehký pohyb vydrží.
Ty výměny vody jsou důležité, dvojnásob když Ti uhnívají rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 23:15 Muž LeRi [315] Re: AndreaLulu
Píšeš že tam máš www.rostlinna-akvaria.cz/… ale já tam vidím něco jiného co to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 23:13 Muž Kubaa [718] Re: Maq
Taky mi rostl Ceratopteris nejlépe ve stojaté vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.02.2018 23:10 Maq Re: JirkaŠčobák
Jiřine, proslulý náš antifiltraři! Pomysli, že tam má betty, jimž topí. Není dobrý nápad s takovou vodou nehýbat.
A pomysli též na ty zástupy akvaristů, kterým Ceratopteris roste v hýbající se vodě zcela bez problémů. A ovšem nejen Ceratopteris.
Jinak přeji zdar Tvé agitaci. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 23:10 Žena AndreaLulu [1] Re: Maq
tvrdou a mírně zásaditou, do nedávna jsem měnila obden, protože jsem ho nenechala zaběhnout, teď je to tak jednou za čtrnáct dní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 23:05 Žena AndreaLulu [1] Re: NHKG
Tak jo ano Každý tady máte jiné způsoby starání se o akvária, které jste založili na svých zkušenostech, hrozně se mi to líbí. Já si vždycky dělám po svém (ze začátku se totiž cítím jak koumák) a když se něco děje, pak až hledám pomoc, sem prostě blbá :-) Všem moc díky, je to tu super :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2018 23:01 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: AndreaLulu
Právě, že rostliny rostou skoro lépe bez filtru. Ceratopteris určitě.
Sázení - záleží na tom, jaké rostliny budeš mít. Hele, na sázení nejsem expert. Já to obvykle jen nějak zahrnu štěrkem, aby to drželo na místě. Raději méně (zahrnout), než více.

Hm. Za člověka s extrémní trpělivostí bych se neoznačil. Stačí obyčejná trpělivost :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 22:59 Maq Re: AndreaLulu
Jakou tam máš vodu a jak často ji měníš?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113251x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=851