Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 77 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 20:22 Žena pompin [0] - Miniakvária – Žížala?
Dneska jsem v akváriu narazila na žížalu, skutečně tak vypadala, prostě růžová žížala, akorád žijící pod vodou. Včera jsem si z akva burzy přivezla několik rostlinek, takže nejspíš z nich. Taky mi dnes uhynuli tři krevetky, všechny tři jeden druh Japonici. Dvě nové a jedna tři roky stará. Mám tam ještě drápatečku a krevetku moluckou. Může nějak ten úhyn souviset s tou žížalou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 13:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: TerezaP
To bych se vic bal, ze se v tom ty zivorodky zabiji samy tim co produkuji, ten objem je hodne maly. Muzes to obcas stahnout z hladiny ubrouskem (pouzival jsem klidne i noviny), polozis, stahnes, treba i na nekolikrat. A zivorodky Te te slepe hladiny mohou taky zbavit samy od sebe ;) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 13:07 Žena TerezaP [5]
tak já mám malinké akvárko, čistý objem 3l, mám to jen jako odchovničku pro živorodky. Ale trošku se bojím, aby jim to neškodilo ten povlak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 13:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: TerezaP
Slepou hladinu jsem nedavno mel kratce po zalozeni u noveho akvarka. A uz se mi zdalo, ze to trva moc dlouho, tak jsem to vyresil takhle:
rybicky.net/clanky/1219-diy-skimmer
Po osmi mesicich provozu toho akvarka to tam uz mam zbytecne, akvarko nejak sedlo a slepa hladina se netvori ani kdyz hladina klesne pod uroven toho skimmeru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 11:56 Muž Yirka [9126] Re: TerezaP
Najdi si tu vlákno na téma "slepá hladina", dočteš se vše potřebné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 11:45 Žena TerezaP [5] – povlak na hladině
zdravím, na hladině akvárka se mi udělal takový povlak, jakoby škraloup, napohled je průhledný ale když tam sáhnu, tak je bílý. Nevíte co to může být a jak se toho zbavit? díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 09:27 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Designer
zkus si to a uvidíš, trvá to cca měsíc, než si kytky zvyknou na nový rytmus. Asi proto, že nemají hodinky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 09:00 Muž dudak [1885] Re: Bankai
tyhle marsilky s oblibou pokládají listy na hladinu a nic moc s tím neuděláš ať máš vodní sloupec vysoký jak chces, mrkni se do atlasu na Marsilea, tipoval bych quadrifolia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 06:09 Muž Bankai [22] – Foto
Fotka k příspěvku Přikládám foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 06:07 Muž Bankai [22] – Marsilea crenata
Ahoj. Potreboval bych poradit. Tato květina mi vyrazila k hladině jak šílená. Jak to mám uděla, abych měl čtyřlístek pod hladinou?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2013 14:35 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: amrtin
Kdo z modernich akvaristu by mohl neslyset. Kolik akvarii tady ma komin? To se pamatuje samo :) .

Myslim si, ze se to u kazdeho akvaria opravdu musi zkusit co to chce, co se jeste da, a pracovat s tim. Kdyz ne jinak, tak to doladit svetlem, kdyz vic experimentalne, pak hnojenim a pridavani CO2 a buhvi cim jeste, at je svetlo pro rostliny opet limitujicim faktorem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 13:52 amrtin Re: Designer
Má v kapse hodinky :-D :-D .
Já svítím hlavním světlem:6:15-11:00,pak polední pauza a 13:00-22:40.Noční světlo svítí 6:00-23:00.Už to praktikuji skoro 3/4 roku a výsledek je zde:
rybicky.net/nadrze/18191 Kytky rostou jak zběsilý a ryby si taky nestěžují X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 13:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: grunda
Dobry namet na pokus ;-) . Ale jak ona to muze vedet predem, to si to pamatuje od vcerejska? A ja si tak liboval, ze to mam tak dobre, ze se zavira ctvrt hodiny pred zhasnutim :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 12:54 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Designer
to že se kytky začnou zavírat není tím, že už jim stačilo, ale tím, že se ti za chvíli vypne světlo, zkus nastavit jinak časovač a kytka se začne zavírat v jinou dobu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 12:42 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Designer
Já koukám na Eustralis stellata,to je taky celkem rychlé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 12:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Burik
Tak to si schvalne vycihej, ta Sesilka se zavira fakt rychle, jsou to radove jednotky minut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 12:32 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Designer
To mi nedošlo,že si tím rostlinky říkají,že už mají dost světla,když se k večeru začnou "zavírat"

a já furt,co se s nimi děje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.09.2013 12:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bankai
Muzes to vyzkouset, zalezi nejen jak dlouho, ale kolik nad jak velkym akvariem, pri jakem obsahu zivin ve vode. Pokud nemas problemy s rasou, klidne to tak nech. Jak se rasa zacne objevovat, stahni dobu sviceni o 2 hodiny. Kdyz to nepomuze, jeste zkratit. Takhle muzes najit tu spravnou dobu. Nebo muzes svitit dele nez je to O.K., ale pak musis resit co do akvaria dodat, aby to fungovalo bez problemu. Jelikoz ale svitis 2x30W nad 200l akvariem (hruby objem, presne s tohle kombinaci mam vlastni zkusenost), 10h by to melo snest bez problemu (i pri nepridavani CO2), a pokud ne, neco neni uplne dobre.

Meritkem mohou byt i rostliny, nechas si to rict primo od nich. Vidim u Tebe rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora . Vecer se ji zacnou zavirat vrcholy, trva to jen par minut od zcela otevrenych po jejich zavreni. Tim Ti rika, ze ji konkretne uz to stacilo.

EDIT: Pardon, ja si to dalsi vztahnul k Tobe, tech 12h, takze ja bych to u Tebe videl tak na 10h, a muzes dat doprostred prestavku k nahromadeni CO2 a take proto, ze jsi treba doma rano a vecer, tak at Ti to sviti kdyz jsi doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 10:52 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Bankai
Já svítím 12 hodin 10-22
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 10:12 Muž Bankai [22] – Sviceni
Mohli by jste mi doporucit nejaky interval pro sviceni?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.08.2013 21:59 amrtin Re: Nanuna
Já bych řekl že ty parmičky.Určitě.O nich je tohle známo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.08.2013 19:15 R Muž romant [27987] Re: Nanuna
Pokud je těch parmiček málo(méně než 10 kousků) a akvo menší než 100 litrů, tak silné podezření padá právě na ně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 18:58 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Annabell
Jak mate velke akva a mate dost úkrytu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 18:57 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Nanuna
Mohly to parmicky,očka i samičky bojovnice..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 18:49 Nanuna – Okousaný bojovník
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, máme v akváriu jednoho bojovníka, dvě samičky od bojovníka, paví očka, neonky a parmičky čtyřprouhé. Bojovníka máme doslova "oškubaného" na délku ploutev, jako mají samičky. Způsobujou to parmičky nebo jiný druh, co by jste mi poradili? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 17:49 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Designer
krásně napsáno potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   28.08.2013 15:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: rocky628
Zacni tim, co potrebujes nakoupit.

Ja bych pouzil cerpadlo a pod nej biomolitan jako filtr, ale neni to jedina moznost, jen je to moznost levna a dobra. Pak potrebujes topitko. Nevim jak jsi na tom s krytem akvaria, takze pokud jeste nemas, zamer se u nej na osvetleni, at je dostatecne a nemusis to pak dodatecne resit, plyne z toho dost problemu, resi se to zde kazdou chvili. Urcite si kup spinaci hodiny, at mas cim automaticky rozsvecet a zhasinat osvetleni. Pak budes potrebovat nejake dno, coz nemusi byt vzdy jen prany pisek, moznosti je vice. A pak rostliny, cim vic, tim lepe, idealne nejake nenarocne, daji se poshanet i tady, mnohdy jako dar. Kup si jilove hnojivove kulicky, pokud nepouzijes nejaky specialni substrat, urcite tim neudelas chybu. Pak si kup kbelik a hadici pro napousteni a vypousteni vody, ktere budes pouzivat jen pro akvarium (ne ze se s tim treba taky myje podlaha). Nejaky igelit vetsich rozmeru se bude jiste hodit, das ho pri praci na zem, mas pak slusne pole, kam muzes veci nejen odkladat, ale ani obcasne caknuti vedle nevadi. Pridame jeste teplomer a to by tak zatim mohlo stacit. Co jsem opomel, na neco musis akvarium postavit, nejaky stolik, ale kdyz uz mas nadrz, asi uz vis kam to das.

A ted hura na clanky, cist a studovat veci pro zacatecniky, at vis jake konkretne si ty veci mas poridit. Slepenym sklem to vsechno jenom zacina ;-) .

Pokud mam poradit konkretneji, zamer se ohledne cerpadla i topitka na Atman, provozoval jsem je k plne spokojenosti, pricemz jejich cena je velice rozumna.

Co se tyce ryb, premyslej o nich predem, pro ne si totiz akvarium uzpusobis, i kdyz mas na ne jeste nejmene mesic cas, nez se to zabehne. Jde to sice i tak, ze ryby vyresis az potom, ze ani nevis pro co tu nadrz stavis, ale pak se Ti muze snadno stat, ze Ti zacnou pekne rust rostliny a ty budes chtit ryby, ktere je rychle a nemilosrdne znici (jen priklad).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2013 14:10 Muž Miso [470] Re: rocky628
precitaj tie odkazi v modrom ramceku nad touto temou, nad rybamy zacni uvazovat tak mesiac po zalozeni akva, ale to sa tam vsetko docitas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 14:07 rocky628 – Akvarium 82L
zdarvím včera sem si koupil obyčejné akvarko 80x30x35

Potřeboval bych poradit jaký filtr tam dát jaké ryby tam hodit a popřípádně jaké dno pro ty ryby

Děkuju moc :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 18:16 R Muž romant [27987] Re: Kristý
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
Vodu měnit jednou týdně 1/3 obejmu akvária, dno odkalovat dle potřeby, tím že se jednou měsíčně polechtá odkalovačem se nic nezkazí, filtr čistit až si svým viditelně sníženým průtokem řekne sám, proprat média v akvarijní vodě a číst, číst, číst.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 18:10 Kristý – Čištění akvária
Ahoj, pořídila jsem si akvárium. Koupila jsem písek, rostlinky, rybičky atd.. mám akvárko na 50 l. vody. Chtěla bych poradit, jak mám akvárko čistit. Někde píší, že se má vyměňovat voda 1 za 5 dní, někde píšou, že se dá vytvořit nějaké to BIO ve vodě atd. Mám písek a rostlinky, jak mám tedy čistit akvárko? Je asi blbost to vyndavat, když mi jde o uchycení rostlinek že? Poradí mi někdo? Předem děkuji.. :-( :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 17:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Ten jsem si chtel dat do akvarka, protoze se mi zdal idealni. Jenze jsem potrestenec a desne jsem se tesil, takze jsem akvarko zasypal kremicitym piskem, ktery byl k dispozici okamzite hned ted :-) . Kdyz kazu neco o trpelivosti, pisu o tom, co bych sam dost potreboval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 17:12 Muž Treeman [249] Re: RedMan
ohledně toho led osvětlení se zkus pohrabat zde.
www.zverimex-rybarske-potreby.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 15:21 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Designer
já osobně ho nezkoušel. Ale nejmenovaný známý je moužívá. Nejsme si jistý, ale snad mikeš nebo se to přímo jmenuje kočkolit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 15:04 R Muž romant [27987] Re: Designer
Já mám jinej tip a tím je Terramol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 14:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: matlala
Prima, diky.

Jen tech kockolitu je mraky a asi budou ledacos obsahovat, mozna to ani vzdycky nebude ten jil. Mas prosim nejaky tip na konkretni, ktery se da pouzit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 14:31 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Designer
exituje kočkolit, to je sušený jíl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 14:21 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Designer
Jíl se neprodává a je to jiné než substrát pro vodní rostliny (jinak kopat v potoce to není nutné, původ je celekm lhostejný).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 14:09 Muž Designer [5695] - Cichlidy
matlala napsal: levnější přírodní varianta by ještě byla cca 0.5cm vrstva jílu nakopaného nejlépe někde v potoce.

No ja uz se na to ptal, takze ted muzu byt chytry. Nebylo by pohodlnejsi, nez kopat jil v potoce, jako levny podklad pouzit substrat urceny pro vodni rostliny? Moc to nestoji a v Hornbachu (predpokladam i jinde) toho maji cele pytle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 13:14 R Muž romant [27987] Re: RedMan
Čerpací hlavy Atman provozuji v různých nádržích a problém s hlučností nemám, neslyším je. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 12:56 Muž Miso [470] Re: RedMan
osobne som ho nemal, ale ma ho velka cast tohoto fora, takze to bude urcite vporiadku ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 12:23 RedMan Re: Miso
Díky, právě jsem hledal jiný vhodný filtr. Je tento tichý, aby mě v noci nebudil :) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 11:42 Muž Miso [470] Re: RedMan
jj, ten filter som si nevsimol, lebsie by bolo www.akva-tera.cz/… + www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 11:03 Žena Kytka [2146] Re: RedMan
To topení je jistota, i v paneláku jsem zažila, že v lednu v mínus 15ti na tři dny vypadlo než to teplárny opravily. Rybky byly za topítko velmi vděčný, já cvakala zubama ve třech svetrech.
Substrát: složení ano, TetraPlant ti vyjde na vrstvu 1,4 cm, takže písek nasypat všechen, aby ses dostal na celkovou vrstvu min. 4-5 cm. Možná ti to ze začátku bude připadat příliš, ale je to pro rostlinky potřeba.
Přepočet: vnitřní rozměr akvária v cm*výška substrátu v cm/1000 = objem v litrech, objem v litrech*1,6 = přepočet na kg.
Osvětlení: na led pásky jsou tu speciální témata, zkus se poptat tam, ještě bych možná uvažovala nad tímto: www.rybicky-rybky.cz/… (nejspíš 2 ks) nebo www.prirodni-akvaria.cz/… (je sice 60 cm, ale má posuvný nožičky, taky ho mám nad padesátkou)
Filtr: mě se ta plastová bednička moc nezamlouvá, spíš bych se přikláněla ke klasickýmu bublifuku, ale na to jsou tu jiní odborníci, já jsem fanoušek Eheimu :-)
Rybky a rostliny by to chtělo rozmyslet najednou, protože na složení rybek může záviset i rostlinstvo - některé požadují zarostlou nádrž, jiné jsou zase plavci a chtějí prostor, případně potřebují na vytírání konkrétní kytku.
Jestli budeš ještě něco potřebovat? Z techniky ne, ale z těch drobností okolo: podložku pod akva, síťku nebo fajfku, kyblík, odkalovač, nůžtičky na rostlinky - většina informací je v odkazech v tom modrém rámečku nahoře.
A u mne máš veliké plus za to, že trpělivě plánuješ a přemýšlíš a nejednáš ukvapeně palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 10:43 Muž Miso [470] Re: Kytka
neusudzujem, napisal som pravdepodobne, akva vyhreje osvetlenie a cez noc vecsinou klesne teplota v akva len o par stupnov, co zas nevadi. Ak ma v dome prilis chladno tak potom hej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 10:35 Muž matlala [798] - RostlinyRe: RedMan
levnější přírodní varianta by ještě byla cca 0.5cm vrstva jílu nakopaného nejlépe někde v potoce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 09:14 R Muž romant [27987] Re: RedMan
Složení dna, u mě dobrý. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 08:33 RedMan Re: Kytka
Bydlím v paneláku, topení mám už koupené, takže to bych neřešil. pokud bude teplota nízká budu ho používat.
Co říkáte na to dno, je tenhle substrát Tetra plant a křemičitý písek v pořádku ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.08.2013 01:31 Žena Kytka [2146] Re: Miso
Podle čeho usuzuješ, že nebude potřeba topítko?
V paneláku možná ne, ty bývají přetopené, ale pokud má akvo třeba v rodinném domku bez pořádného zateplení, tak tam jinak potřebnou teplotu v akvárku neudrží. Nehledě na to, že je dobré mít doma alespoň jedno "pro všechny případy", když třeba vypadne topení v domě. Ty si vezmeš teplej svetr, ale rybky těžko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 00:56 Muž Miso [470] Re: RedMan
ohrievac pravdepodobne potrebovat nebudes, toho strku rataj viac. no hlavne, vecsie akva by nezmestilo?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [77] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=3801