Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 102 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 22:36 Muž petr78 [0]
Donesl jsem si na rostlině asi jednoho okružáka tak ho tam asi dám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 22:35 R Muž romant [27983] Re: petr78
Toto dno odzkoušený s piskořkama nemám, ale nezaznamenal jsem, že by si na to někdo stěžoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 22:33 R Muž romant [27983] Re: wassup
No vždyť já taky doporučuji 6 kousků, ale děleno dvěma, po týdnu přidávaný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 22:32 Muž petr78 [0]
Piškorky ryjí ve dně a to mám od Rataje Profi Soil nebude to problém, aby mi pak ten liapor neplaval na hladině tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 22:30 Muž wassup [7] Re: petr78
Doporučil bych těch teter ohnivých víc než 3, chovají se pak úplně jinak. Mám jich teď sedm a oproti dřívějším čtyřem lítají po celé nádržce a téměř se neschovávají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2012 22:20 R Muž romant [27983] Re: petr78
Počkej tři týdny, to bude lepší. Můžeš třeba nasadit nějakýho šneka(ky), piskořky, okružáky, to budou dobrý předskokani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 22:18 Muž petr78 [0]
Jasně takže 3 tetry, ale kdy? Mám počkat týden od založení nebo ještě délší dobu? Vím, že jsem otravnej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.01.2012 22:09 R Muž romant [27983] Re: petr78
Já osobně bych to akvárko nechal po zaběhnutí zabydlet nějakou živorodkou, živorodkama, kterou posléze třeba někomu možno darovat a teprve potom bych dával ty tetry a otíky, ale i s těma tetrama by to šlo. Určitě to chce často měnit vodu, tak aby po přidání novejch rybek i když bude akvárko zaběhnutý, nedocházelo k jednorázovým zvyšováním N látek. Dávat po částech, třeba 3 a za další týden další 3 kousky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 22:03 Muž petr78 [0]
Další bych chtěl tetru ohnivou byla by to vhodná startovací rybka ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.01.2012 21:50 R Muž romant [27983] Re: petr78
Do novýho akva bych otíky nedával. Nejdříve bych tam dal nějakou jinou startovací rybku, aby akvárko zabydlela a až tak za měsíc ty otíky. Upravovat vodu nějakejma huminovejma látkama to můžeš, to není na škodu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 21:43 Muž petr78 [0]
děkuji provedu. Jen mám ještě jeden dotaz akva mám 23l čistý objem, na zajíždění jsem dal startovací bakterie do filtru (Tetra EX400) pro urychlení jsem přidal i vodu přefiltrovanou z hlíny,filtruji přes rašelinu a budu měnit 1/3 vody ob den. Jaké hodnoty musí mít voda pro vpuštění 3 otocinclusů ? Nebo je mám vpustit postupně ? Snažím se v akvarku dosáhnout černé vody. Vodu mám měnit jen odstátou nebo ji mám upravovat nějakým přípravkem na tak aby měla parametry dle aktuální vody v akva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 17:56 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Bublifuk
navíc má jen 6,6litrů, to druhý 30, to je velkej rozdíl. Ale kdybys chtěla ušetřit tak je nejlepší poskládat si akvárko sama, koupit zvlášť nádrž, osvětlení, filtr, topítko... a budeš mít jistotu že je vše vyhovující
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2012 17:55 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Bublifuk
spíš to druhý, kdo by chtěl mít doma takovou plastovou vobludu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 17:52 Bublifuk – akvárium pro bettu
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, které akvárium byste mi pro samečka betty doporučili? www.akva-tera.cz/… nebo shop.miga.cz/… ?? děkuju za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 19:23 Muž jiriicz [0] Re: bichir
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 17:26 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: bichir
tu skús nejaké rastliny. rybicky.net/forum/s2
info a rady venované tejto problematike
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 17:23 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: bichir
skús popozerat niektoré témy aj tu.. rybicky.net/forum/p30
a taktiež tu rybicky.net/forum/3914-jake-dno-do-akvaria-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 17:21 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Tris
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 17:15 Muž bichir [0] – Rosliné akva
Zdravím :-) chtěl bych jsi založit rostliné akvárium 120L .Ale nevím jaké osvětlení nebo jestli má být nějaký speciálné substrát....četl jsem spoustu článku ale radši dám na zkušené akvaristy.Příjmu každou radu popřípadě jaké rostliny jse hodí do akária apod. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 19:51 R Muž romant [27983] Re: Lucky005
Ano to čtení je někdy problém. hmm Tento dotaz na osvětlení jsem nepoložil, takže chybka bude někde jinde. :) Já těm co o pomoc žádají většinou poskytuji ty odkazy, který je dobrý si přešíst a dodatečnými dotazy je již nezahrnuji. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 19:46 Muž Lucky005 [197] Re: romant
taky obdivuji tu vasi trpelivost. Ale vse ma sve meze, prijde vam normalni, kdyz cloveku na zacatku napisete odkazy kde zacit studovat a za par hodin prijde s otazkou jestli 18W je dostatek na 90l? Tohle uz je na me moc. Mozna to fakt precetl, ale moc si z toho nevzal, ale treba se pletu a on z tech komentaru a chyb ve sve prezentaci pouci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.11.2011 19:42 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: romant
Díky stydim Jj číst nikoho nedonutíš to je pravda, je na každém jestli o svém koníčku chce něco vědět aby z něj měl radost, nebo bude každou chvíly brečet že to nefunguje a nakonec s akvaristikou skončí hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 19:35 R Muž romant [27983] Re: Bob66
Vždycky na něco zapomenu. :) Velmi dobře a uceleně zpracované, za to máš palec ode mě. Tak teď už jenom, aby to chtěl taky někdo číst. X-) (OT)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.11.2011 19:29 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: speedysek
Právě pro takové je zde mimo odkazů od romanta palec i tohle ;-) rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.11.2011 18:09 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: HaDaS
Romant má opravdu velkou trpělivost, mohl by být skvělým učitelem (pokud jím tedy už není ;-) ). Já to vzdal a na podobné dotazy reaguji zřídka...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   07.11.2011 17:51 HaDaS Re: romant
Nepatří to romantovi, ale připadalo mi jako vhodné navázat na jeho doporučení. Patří mu můj OBDIV a jeho TRPĚLIVOST. Mně obojí pomalu dochází a doporučuji tuto četbu : rybicky.net/clanky/786-tezka-prace-redaktora-aneb-rak
OT, ale ne tak docela : Ach jo, už vím proč se někteří neúčastní těchto diskusí. Někdy mi připadá, že dnešní generace je trochu háklivá na to, když jim někdo chce poradit, a neshoduje se to s jejich všesvětovým moudrem. Vždy mám dojem, že když se jich někdo v dobré víře na něco zeptá, tak jsou hned naježení. Ptám se proč? Odpověď mi je však zřejmá. Mladí, mám Vás rád, ale chtěl bych Vás poprosit o trochu respektu a pokory, vždyť i Vy budete jednou moudřejší a zjistíte, že vše nevíte a je lepší někdy naslouchat.
End of part one :-D :-D :-D . Doufám, že mne neodradíte, a budu v diskuzích pokračovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   07.11.2011 16:51 R Muž romant [27983] Re: speedysek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 16:48 Žena maru [49] Re: speedysek
nestresuj, už se stalo. být tebou, tak ted(co nejdřív) alespon koupím dostatek rostlin, a až za pár dní třeba párek pavích oček, aby pomohly s rozjetím akvárka. je možný, že neonky to nepřežijou, ale to se stane si myslím každýmu kdo začíná, že sem tam něco uhyne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 16:34 speedysek
Co si dělám podle sebe? Světlo nevím jak pořešit, protože mám i další výdaje než hned dát 2000,- za nové světlo, tohle je si myslím zatím dostatečné.

Ano, všechno jsem postupně četl, a budu čekat 2-3týdny než se mi akvárium zajede.

Neonky mi koupila mamka, protože ta tomu nerozumí, tka mi chtěla udělat radost at tam mám nějaké ryby. Tak co snima mám dělat? spláchnout do záchoda?

Pokud Tě to tak šíleně zajímá, tak mi je 19náct ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 16:23 Muž Lucky005 [197] Re: speedysek
vidim ze uz jsi to rozjel, jeste si poradne neporesil svetlo, ale hlavne ze uz ti tam plavou 3 neonky co? rybicky.net/nadrze/13697
cituji
:) Dále, když se ted podívám do akvária, jsou stěny akvária a rostliny pokryté miliony bublinek. Nejspíš to jsou ty dusičnany?
:) Nejsem si jist, jestli jsem koupil dobře filtr je to TetraTec IN600 plus. Zdá se mi že nedává dost kyslíku, myslíte si že je dobrý?

cetl jsi vubec neco tady na foru nebo clanky o zakladani akvaria? Chces, aby ti lidi pomahali, ale delas si to podle sebe ze?

muzu se zeptat kolik je ti let?

PS nestresuj lidem se to libi a to je hlavni
tlamikdivišov
7.11.2011 16:19 no ze je to tvoje 1 akvarium tak je to fakt dobry
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.11.2011 02:02 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: speedysek
Tipnu si: jedná se o jednu T8 zářivku (klasická"tlustá") o délce 59 cm čili o výkonu 18 W.
Pro dobrý růst rostlin je potřebná watáž minimálně 0,30W/l, optimální je asi tak 0,50 W/l (pokud bys nevolil opravdu náročné rostliny na světlo, ty chtějí ještě víc). Tudíž na dobré osvětlení 90-ti litrového akvária potřebuješ řádově kolem 40-ti W (+-5W podle druhů rostlin, kterými chceš akvárko osadit.
Pokud se tedy nepletu v odhadu tvého stávajícího světla, tak jeho intenzitu musíš minimálně zdvojnásobit. Možná bys to mohl vyřešit pouhým přidáním reflektoru ale pokud by rostliny nerostly, počítej s přidáním další zářivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 23:17 Muž souky [592] - Rostliny
moje věštecká koule říká že ne hmm smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 22:23 speedysek
Fotka k příspěvku Prosím, to světlo jak tam mám, myslíte že je dostatečné? Díky!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 17:55 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: speedysek
Ten atman jsem měl i já, je dost tichý, teda pokud ti nevadí vibrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 17:50 speedysek
Dobrá, koupim tedy tento co jste mi doporučili. Můžu se zeptat, jak je na tom s hlučností? Akvárium bude v mém pokoji kde je i postel. Chápu, že každý má svůj práh kde mu bude a nebude vadit hlučnost.Co si myslíte vy?

Co je ještě potřeba z techniky k začínajícímu akváriu?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 16:52 Muž muťa [554] - RostlinyRe: speedysek
www.akva-exo.cz/…

toto je slušný vnitř ní filtr - je to ten, jak píše kolega níže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 16:46 Muž Lucky005 [197] Re: speedysek
Jaký filtr? odpoved urcite najdes na jedne z 96ti stranek
rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 16:46 R Muž Silent [5949] Re: speedysek
Filtraci bych řešil kostkou bioakvacitu alespoň o rozměrech 10x10x20cm a čerpadlo např. Atman AT-200 nebo 201. Rostliny rozhodně živé a se speciálním substrátem si hlavu nelam. Nejlepší je propraný betonářský písek nebo písek co se používá pro filtraci v bazénových filtrech. Stačí projet tady ve fóru jednotlivá vlákna k tématu co zrovna potřebuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 16:38 speedysek
Díky.

To první mám již přečtené.

Jdu tedy postupně přečítat to druhé.

První co bych ale potřeboval poradit je, JAKÝ, nejlépe konkrétní typ filtru, či čerpadla nebo co potřebuji koupit. Díky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   06.11.2011 16:32 Muž Lucky005 [197] Re: speedysek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 16:30 speedysek – Jak začít, co nakoupit?
Zdravím,

Rozumím že takových to dotazů, jako nejspíš právě položím já, tu asi máte milion. Tak snad budu mít štěstí, nekdo se nade mnou smiluje, a poradí mi.

Kdysi jsme měli doma akvárium, v té době jsem se o to vůbec nezajímal. Nyní, mě to asi před pěti hodinama chytlo, že zkrátka CHCI mit svoje akvárium. Dojel jsem na bývalý dům, vzal akvarium, a vše co nám zbylo a během tohoto týdne bych to rád zrealizoval kompletně.

Takže, mám 90litrové akvárium, světlo, kameny,písek, a pár umělých rostlin. Co mi chybí, je nějaky filtr či čerpadlo. To bych s Vámi chtěl pořešit a také jaké ryby. Celý den čtu, ale vždycky je to nějaké pomíchané, že se nevyznám v tom co vlastně potřebuji..

Tudiž, poprosil bych Vás, o navedení na techniku, jako právě JÁ potřebuji k realizaci akvária. A pokud možno, i konkrétní typy, rád bych něco solidního, ale né nic předraženého.

Poté ještě, co je potřeba k tomu abych mohl mít živé rostliny? Někde jsem četl, že je potřeba nějaký substrát na dno? Díky za odpověd

Také jsem četl, že než vložím ryby do akvária, je potřeba akvárium "zajet" ? Je to pravda či nikoli? Pokud ano, co a jak?

A ted možná to nejhlavnější, pokud by se našel kdokoliv v mém okolí - Kutná Hora, Kolín, Poděbrady. Moc rád bych se stavil na konzultaci. Díky moc za všechny reakce! stydim ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 21:27 Muž souky [592] - Rostliny
měň aspoň týden každý den tak 50% vody, když to uděláš jednou, moc toho tím nezpravíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 20:49 Hanča – nepřerybněno
Ahoj, vodu jsem vyměnila, filtr a vzduchivání mi bšží přes noc a už mám jen 6 čichavců... vyndala jsem nějaké mušle a vyměnila číst vody... a stejně ty rybky plavou houpave a vracejí se ze předu do zadu :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 15:37 Muž xenotoca [34] - Živorodky
Milá Haničko na Black Moly je 52 litrové akvárium příliš malé. Jaká je teplota vody v akváriu? Jak dlouho je akvárium založené? Vzduchování je nejdůležitější v noci kdy rostliny nedávají kyslík,přes den v dobře zarostlém a osvětleném akváriu ,které není přerybněno vzduchování být nemusí. U živorodek těch větších jako jsou molinesie a mečovky se počítá na 1 rybu 5 litrů vody,u menších živorodek jako jsou paví oka a endlerky se počítá se 3 litry vody. Čichavci jsou labyrintky,které přijímají kyslík nad hladinou tudíž vzduchování nepotřebují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 11:26 GP Re: Hanča
alespon vymen cast vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 21:10 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Hanča
...mám 52 l akvárko... V akvárku mám 2 živé rostlinky, 6 Čichavců a několik Black Moll...
Totálně přerybněno. A založeno před dvěma až třemi týdny, ne?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.10.2011 18:44 Muž souky [592] - Rostliny
to je právě ono, ty bakterie rychle pomřou a pak to trvá než se zase namnožej, proto právě se nesmí filtr vyypínat. Jak jsi vypínala filtr tak vymřeli a začali se v filtru tvořit jedovaté látky, které jsi ráno rozproudila po celém akváriu
Když delší dobu(tak 3 hodiny) neběží filtr tak je dobrlé ho vymačkat v kbelíku s vodou z akvária a tak 14 dní měnit tak ob den část vody aby se jedovaté látky nenahromadili, vše záleží také na tom jak hodně máš zarybněno, kolik máš kytek a vůbec jak ti funguje akvárium
A neboj se, člověk se chybama učí, takové příhody ho donutěj něco si o tom přečíst a začne nasávat informace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 18:13 Hanča – odpoved
Děkuji moc.... od včerejška mi vychcípali všecky Black Molly co jsme mela:( nevím čím to je, myslela jsem že tím filtrem, jak ho na noc vypínám, ale dneska byl zapnutý celou noc a stejně chcípají dál :(((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.10.2011 22:44 R Muž Silent [5949] Re: Hanča
Pokud filtr dostatečně čeří hladinu není nutné používat přídavné vzduchování vůbec. Co se týká aktivního uhlí ve filtru tak to má význam jen při nutnosti vyfiltrovat z vody zbytky léčiv, toxických látek a podobných kalamitních stavů. Jeho permanentní použití nemá smysl a navíc životnost takové uhlíkové náplně je v pouhých hodinách, maximálně desítkách hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 22:25 Hanča Re: Deathbull
Aha, a můžu vypnout alespoň bublinky přes noc? Slyšla jsem o uhlíkovém filtru, nemáte s ním zkušenost?

Díky za rady, Hanča

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [102] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=5051