Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 69 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 20:59 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: romant
musím odpovědně říct, že jsi mě zkazil, já HIGH TECH akvarista radím takové babské rady a navíc fungují, vracím se o 20 let zpět :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 20:57 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: misan26
Hele jen jedna věc. Všichni ti tu poradili super, ale detail. Píšeš

"A jeste otazka rybickam svitim od rana 8 do 10 vecera spatne nebo dobre"

Rybičkám sviť jak chceš. To světlo by jsi mněl řešit né pro rybičky, ale hlavně pro rostlinky. Vyhovuje to rostlinám tak sviť potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 20:55 JoKa Re: sasula
Romant - nic proti, ale nádech výdech u rostlin neplatí to by to akvárko musel na ty 2 hodiny úplně zatemnit. jen se díky menší světelné intenzitě sníží spotřeba. vše záleží na počtu ryb a dalších živočichů,

No asi máš i pravdu a je tu spousta guru mágů a mocných čarodějů, kteří fundovaně potvrdí, že je to totální blbost... Ale jak mi vysvětlíš, že ta blbost funguje??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 20:52 Muž sasula [274] Re: misan26
A nebo si to udělej podle sebe a svit klidně těch 12h. U mě akvárka svítěj skoro 16h a taky nebublám. kytky rostou a ryby dodávaj do vody dostatek co2.

preferuji LOW-TECH přístup

Romant - nic proti, ale nádech výdech u rostlin neplatí to by to akvárko musel na ty 2 hodiny úplně zatemnit. jen se díky menší světelné intenzitě sníží spotřeba. vše záleží na počtu ryb a dalších živočichů, množství kytek, síle a způsobu distribuce světla, vyústění fitrace, vzduchování, atd, atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 20:07 R Muž romant [27987] Re: grunda
grunda napsal: pokud nedodáváš CO2, tak klidně 8-12, 14-18 - pauza pomůže kytkámSedláci v akci. X-)
Edit: Pro tazatele, aby jsi tomu rozumněl, rostliny fungují stylem že to CO2 který tam je tak po sepnutí světla spotřebuji, potom se jim světlo vypne, nějaký CO2 se vytvoří a zase po zapnutí si to vysosnou, prostě nádech, výdech nádech. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 20:06 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: misan26
pokud nedodáváš CO2, tak klidně 8-12, 14-18 - pauza pomůže kytkám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 19:58 Muž misan26 [2] Re: romant
dobře tak je nejak rozvrhnu at to sepne na 8 hodiny a necham to svitit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 19:54 R Muž romant [27987] Re: misan26
Ne, ještě méně, klidně těch 8 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 19:53 Muž misan26 [2] Re: Ciffik
mam programovatelny spinaci zasuvky :) takze je teda prenastavim od 9 do 9 vecera :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 19:36 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: misan26
svítíš 14 hod denně? kup spínací hodiny a sviť 8-12 hod. záleží...akva jsem neviděl...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 18:55 Muž misan26 [2]
No ja vcera podle vasich rad dal filtr vis tu vypust voda proudi po celem akvu a voda je cira a cistounka a uz zadny zakaleny dno jak jsem resil teplotu mam stabilne 25 stupnu a zatim parada :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 18:51 JoKa Re: misan26
Souhlas s Michonem... Pokud v akva funguje vše jak má, tak každodenní výměna je zbytečný luxus. Ale pokud nefunguje to co má, musí to dohnat akvarista sám...
PS.: Romanova vodoléčba už tady "vyléčila" spoustu chyb, nehod a omylů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 18:49 Muž misan26 [2] Re: MichoCZ
Aha tak ted uz to vim jak rikam radsi sem dal na vase rady a vodu dale pravidelne menim a jak dlouho to takto budu muset menit zvasich zkusenosti ? A jeste otazka rybickam svitim od rana 8 do 10 vecera spatne nebo dobre
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.12.2013 18:38 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: misan26
Blbost to není. Pokud tam nemáš fungující nitrifikační bakterie, tak všechny organické odpadní látky půjdu do škodlivých dusitanů a amoniaku. Voda se stane toxická a smradlavá a všechno špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 18:37 R Muž romant [27987] Re: misan26
Ber to podle toho co vidíš, když to prospívá beťákovi, ono se tím vlastně děje to, že to co je už nespotřebovaný akváriem se z něj tou výměnou odstraňuje a to co se spotřebovat dá se dodává.
Edit: Vzhledem k tomu, že jsi mě poslechl a měníš denně od 21.12.13, tak už Ti povolím trochu zlenivět a měnit jenom obden, ale tejden to ještě vydrž a potom najedeš na standardní režim týdenní výměny 1/3 akva.
Edit2: To svícení klidně ještě méně než 8 hodin, to akvo je čerstváček a chce to pomalejší rozjezd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 18:30 Muž misan26 [2]
ahoj tak dnes sme meli rodinou seslost schodou okolnosti se tam sesli z rodiny nejaky lidi ktere neznam a naclo se tema akvarko. Chtel bych si zeptat zda je opravdu nutnosti menit kazdy den vodu ty znami rikali ze to je uplna kravina menit kazdy den vodu ze zacatku ze to nema sanci nic vzniknout v tom akvarku.. nevim tedy co je natom pravdy jen bych se chtel zeptat sice sem rikal co mi zde bylo doporuceno a prej to je kravina... Predem dekuji jinak si myslim ze denni vymena rybkam pomaha Beta ma porad krasne zbarveni a rostlinky krasne zapostej korinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 20:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michala
Biomolitan, proste tu houbu pod cerpadlem, sezenes normalne v akvaristikach i na burzach, a primo i s tou trubkou uprostred. 10x10x16cm je std. prodavany rozmer. Jak Ti to bude pasovat na cerpadlo, to je ve hvezdach, chce to zaimprovizovat s prumery, nacpat to do sebe, a nebo koupit nove cerpadlo, kam to sedi (Atman neni spatna volba a nestoji moc).

Chapu ze chces zivorodky a tesit se z mladych. Roman by Ti poradil rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova a nezbyva nez souhlasit, to niz uz cti jen s rizikem nakazy (ze Te to zacne silene bavit a zrat vic casu, nez si myslis).

Ja bych si troufnul i rybicky.net/atlasryb/plata_skvrnita_var_koralova (nemusi byt tato barevna varianta, jen se mi nejvic libi), dve samice a jeden samec, za cenu, ze ozelis jakekoli dalsi ryby a dusledne si nechas jen ty nejkrasnejsi kusy z mladych a uz i 8ks je pak pro Tve akvarium sileny zahul, proti normalu se proste staras vic. Jenze tady uz se poustis do prani mit dalsi akvarium, drzet ty nejlepsi, mnozit je... Kdyz je ale vidis, ty mlecne bile lemy ploutvi na te cervene, ta barva na zelenych rostlinach, jak jsou pri chuti, ani bych asi jine ryby nepotreboval.

Mas-li nejlepsi vuli byt dobrou akvaristkou, starat se, a umet se mladych i zbavit (ne pro kazdeho je to lehke), daruj co mas a hura do toho, stoji to za to. Ale jestli mas pochybnosti, Platy pro Tebe nejsou.

Pisu to i pres to, ze dostanu po cumaku, ze to zacatecnikovi nemam radit, ale tady jsme snad proto, ze to chceme delat jak nejlepe umime ;-) .

EDIT: Romane, tohle nevim kam to do tematu patri, a klidne nesouhlas, vlastne to cekam :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 19:56 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: michala
1. založ prezentaci. Budeme ti moct lépe pomoci.
2. už jsem ti to psal. Živorodka endlerova, razborky, betta splendens a z krevetek red cherry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 19:51 michala
Tak jake rybky zivorodky a kolik se hodi do akvaria 54l? Nejake nenarocne., vhodne pro zacatecniky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 19:44 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: michala
Biomolitan je nejčastěji takový ten modrý molitan. Nasadíš ho na čerpadlo a frčíš. Třeba na Atman 200 používám po důkladném nahřátí 18mm provrtanou vodovodní trubku. Jinak neonky jsou tetrovité ryby a navíc hejnovky. Do 54l jsou nevhodné, protože potřebují větší prostor. Navíc hejna nemíchej, protože z toho potom vzniká nekompaktní paskvil. Kdybys měl třeba 400 litrů, tak tam by ty hejna dvě být mohly.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 19:39 michala
Fotka k příspěvku Moc to nejde videt, ale vypada strasne, litsy jsou pruhledne a padaji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 19:34 michala
Jak to myslis s tim biomolitanem? Jinak mam tu egeriu vyhodit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2013 19:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michala
Filtr, to je u Tebe problem cislo 1!

Je tam nejaka setova houbicka na cerpadelku, jestli to dobre chapu z fotky. Rychle to nastuduj a vyres, to akvarko Ti tohle odpusti ze vseho nejmene.

Me doporuceni, pod cerpadlo biomolitan alespon 10x10x16cm.

Svetlo je problem cislo 2, vidim svetlo uprostred, po stranach tmu. Pokud to nebudes resit upravou svetla (nemusis), pak rozmistuj rostliny podle narocnosti. Ty tmave casti jsou tak na Anubiasy, malinko lepsi na Kryptokotyny a do nejlepe osvetlene casti si vyber. Ted ale pouzij kdo Ti co ohledne rostlin da, protoze vetsinou dostanes presne ty nejmene narocne, ktere rostou kazdemu. Rostlinami nesetri. Ze nektere rostliny nejdou ani v osvetlenych castech, to ted neres, dej co se sezene a co pujde pujde, ted to potrebujes zabehnout.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 19:16 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: michala
Já myslel vytáhnout jen pár kamínků na zkoušku. Četl jsem. Na rostliny nejsem odborník. Nevím v čem může být problém. ZKus založit prezentaci. Může pro to být více faktorů: světlo, živiny, dno, teplota, proud z filtru, tvrdost, pH...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 19:12 michala – michala
Takze mam vyndat ty bile kameny? Jinak egeria densa mi nejde, uz neni zelena ale skoro pruhledna, uplne se jakoby rozpada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 19:06 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: michala
Živé rostlinky vidím, ale přidat by jsi jich mohl. Hlavně ty nenáročné, protože pod 15W nad 54l akváriem nic nečekej. Rostliny typu: egeria densa, microsorium, anubias, hydrocotyle leucocephala, pistia strationes, ceratophyllum demersus, kryptokoryny. Hodně lidí zde daruje tyto přebytky. Zkus vytáhnout pár kamínků a zkusit octový test. Pokud budou šumět je to nevhodné. No, vlastně to je nevhodné, ale i není. Všude se to řeší a nejsou jasné důkazy. Může to vadit rostlinkám, když dno obsahuje vápenec. Třeba některé kryptokoryny to ve své "domovině" mají. Myslím vápencové prostředí, takže to i ocení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 19:01 michala
Rostliny tam mam 3 zive jestli nevidis, jen jedna je umela. Proc nevhodne dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   25.12.2013 18:55 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: michala
Ano,k neonkám dát tetry můžeš,jedná se taky o hejnové ryby a i neonky jsou vlastně druh teter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 18:51 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: michala
Umělé rostliny, nevhodné dno, nevhodně zvolené ryby. Nejdřív číst. Já bych tetry ani neonky do akva nedával. Přece jen jsou to ryby vyžadující větší akvárium. Co zkusit bettu, krevetky, razborky, endlerky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 18:49 michala
Fotka k příspěvku Muzu dat k neonkam tetry? Nebo poradte nejakou, rybku, radsi se ptam, jsem zacatecnik, diky
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 11:53 Muž misan26 [2] Re: Turbínka
Tak dnes vymenim vodu a uvidim jinak bete sem chtel dat dnes poprve nechal jsem ji bez krmeni jak mi bylo poradeno ze par dnu at nekrmin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 11:50 Žena Turbínka [2558] Re: amrtin
Jemu stačí pohled přes sklo do vedlejšího akvárka, kde vidí pancíky a naštve se hned :-D Dokonce i krevety ho dokážou rozdráždit, vždyť říkám že není nejmírumilovnější a nejchytřejší :-D Zrcátko taky občas dostane ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 11:21 amrtin Re: Turbínka
Zkus mu dát zrcátko... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 11:04 Žena Turbínka [2558] Re: amrtin
Na samotce už je měsíc, má svoji 20 l celu a strážnici Helenu, jediný plž se kterým zatím vychází, už ho asi bolí hlava od těch nájezdů :-) Najíst občas dostane, i když neumí jíst normálně, skáče u toho celej ven z vody :-D nebo se snaží vecpat pod kořen kam by se nevešla ani ta Helena :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.12.2013 11:00 R Muž romant [27987] Re: amrtin
A třeba i právě proto jsou bety spíš chovány samostatně, nicméně je to jako u lidí, ten je takovej a ten zase makovej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 10:58 amrtin Re: Turbínka
coze :-D Tak na samotku s ním.A týden bez jídla :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 10:53 Žena Turbínka [2558] Re: amrtin
Na tom něco bude, mám už x-tou bettu teď nově po 4 letech bez nádrže a o téhle tvrdím, že je to nejblbější a nejagresivnější akvarijní ryba co jsem kdy viděla :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 10:48 amrtin Re: sasula
To je všechno pravda,ale vyžene s tím hodně co2(i když o to asi tazateli nejde).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 10:47 Muž sasula [274] Re: misan26
neboj se dát vyústění filtru klidně nad hladinu. Zrychlíš jak odstranění slepá hladiny, tak i odstraňování látek z vody a zvýšíš prokysličování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 10:41 amrtin Re: Turbínka
Podle mě,jsou ti beťáci zblblý přešlechťováním... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 10:39 Žena Turbínka [2558] Re: romant
Ten původní beťák byl podle mne ten s rupnutím v kouli, společenské akvárium 80 l, nepřerybněné, 2 roky prosperující, bez nemocí, pravidelně udržované, testy jsem tehdy neměřila, byl krotký až jednoho dne, možná se vážně změnili nějak podmínky, ale to už teď těžko odhadovat. Ten incident s těmi pancéřníčky, je moje chyba, malý životní prostor, ale to už jsme vyřešili :-) Ale taky asi bude mít trochu nadloubáno, když útočí i na šneky a nejen na tykadla, ale i na ulitu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 10:25 R Muž romant [27987] Re: Turbínka
Podmínky, stručně řečeno, to je jeden z hlavních spouštěčů agresivity. Samozřejmě jedinci co jim rupne v kouli se taky najdou, ale vždycky se to chce nejdříve zaměřit na to prostředí, velikosti, vodu, N látky atd. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 10:17 Žena Turbínka [2558] Re: amrtin
Mě beťák terorizoval pancéřníčky, občas se fakt povede betta povahou, která nesnese nikoho. Před 5 lety mi taky jinej a jinak klidnej beťák urval ancíka, ale ten byl ještě mimís 3,5 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 10:15 amrtin Re: misan26
Tohle vypadá jako prach,taky se mi to dělalo,když se hladina nehejbala.A jak často a čím krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 10:02 R Muž romant [27987] Re: misan26
Mrkni do vlákna "slepá hladina" je to složitější, ale to rozhejbání je základ. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 09:59 Muž misan26 [2] Re: romant
jj no :( a ta hladina je co jeslti se mohu zeptat nebo z ceho to tam mohlo vzniknout ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 09:56 R Muž romant [27987] Re: misan26
Filtr běží O.K. ale chtělo by to aby se hladina hejbala, čeřila, výtok vody z filtru tak nastav a výměny dobrý a jak je vidět, akvo čerstváček si začíná vybírat svojí daň, někdy to ani ty výměny nedokáží zachránit. Holt poučení z krizovýho vývoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 09:54 Muž misan26 [2] Re: romant
filtr bezi porad vodu menim dvakrat jednou rano 15 litru a vecer 15 litru vzdy odstate a s teplotou co je v akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 09:53 R Muž romant [27987] Re: misan26
Rozhejbej hladinu a měň vodu a to obojí svižně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 09:51 Muž misan26 [2] Re: amrtin
Fotka k příspěvku oprava uz ji sem davam :) opravdu to tak bylo sem akorat koukal pri snidani ancik KO nemuze mit BETA hlad
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [69] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113270x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=3401