Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2018 18:32 Muž jarovo [1695] Re: Tinorka
k tej skrinke a akvariu asi toľko - akvarium bude mať cca 65 - 70kg podľa toho čo tam dáš, problém bude ak má skrinka hornú dosku medzi bočnými, vtedy by som na ňu dal ešte jednu dosku tak aby bola položená na bočných doskách skrinky. Kolieska tak ako píšeš musia ísť samozrejme preč.

Edit: no už ma predbehli ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 18:30 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Co tam dát 80x40x40? Podkladovou desku a může to být trochu přes. A nebo 70x40x40. Kolečka samozřejmě odmontovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 17:43 Žena Tinorka [5]
Dnes jsem byla ve Sklorexu a viděla jsem naživo akvarko :set Eheim AquStar 54l, 60×30×30. Podle mě se pro Bojovnici hodí. Jelikož je to set tak má LED osvětlení 12W, vnitřní filtr Eheim pickup 60 a teploměr Eheim Jäger 50W. Zajímalo by mě jaký na to máte názor vy. Budu ráda za vaše názory :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 17:12 Žena Tinorka [5] Re: Wanderer
S místem je to složitější (přestěhovali jsme se a nemám ještě ustáleně zařízený pokoj). Do zhruba měsíce budu mít skříňku (viz. Obrázek) která bude mít odkládadací plochu 71×58. (má kolecka, ale ta bydou oddělaná)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2018 16:28 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Kdypak se Tinorka vytasí s těmi rozměry možného prostoru a případně fotkou, abychom mohli pokročit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 19:27 Žena Tinorka [5] Re: invalida
Děkuji mockrát :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 19:16 S Muž invalida [3881] Re: JirkaŠčobák
Nejsem úplně blbej a přesně tohle tam cejtím ale teplota fakt hodně zužuje výběr. Odešlo mi jedno topítko ve velkým akvu a teplota šla pomaloučku dolů. Všim sem si toho pozdě a 14 je fatálních pro dost ryb. Zbyli krunýřovci a nějaký tetry. Dohodil sem topítko měsíc nekrmil, dolil nějakej potěr...atd. Že ti netopí topítko ve velkým zarostlým akvu si nevšimneš. Teda když chodíš do práce atd. Nebo aspoň ne hned. A mrzí tě to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.03.2018 19:10 S Muž invalida [3881] Re: Tinorka
Ahoj. Dost už je tu napsaný jen si dovolím připojit, nebo líp řečeno podotknout že při nákupu u sklenáře a následně dokoupením techniky dost ušetříš. Na burze si ale dej pozor. Šupáci jsou všude takže rada znalejších někoho z Tvýho okolí je předem taky ku prospěchu. No a nakonec když se poptáš tak určitě základní rostliny seženeš ne li grátis tak za pár šupů. A přeju hodně úspěchů. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.03.2018 19:09 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: invalida
Mému uvažováni je nejbližší přizpusobit očekávání podmínkám. V neizolované hájovně mohou být super podmínky na akvárium, které člověk v paneláku nedá. Pokud mám měkkou vodu, zaměřím se na jiné ryby, než pokud tvrdou. Atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2018 19:03 S Muž invalida [3881] Re: JirkaŠčobák
Tvoje postupy chápu ale měl bys taky poukazovat na to kde jsou akva umístěný. Takovej byt v paneláku uprostřed baráku a všechny byty okolo přetopený na pražskej způsob jsou jiný podmínky než stará neizolovaná hájovna se stropama tři metry dvacet a za velkejch mrazů seš rád že v kuchyni udržíš 15 tepla. Ale neber to jako rejpavou nýbrž jako technickou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 17:49 Žena Tinorka [5] Re: JirkaŠčobák
Mikrygrindal jsem neznala teť už ale ano děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2018 17:37 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: afc1886
Definoval bych, že za úhynem stojí “dnešní primární orientace na techniku”.

Tinorka: Pořiď si mikry, grindal - to by mohlo stačit.
Edit: Vidíš, strava. To muže být problém i u dospělé ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 17:36 Žena Tinorka [5] Re: RE5PEKT
Dobře děkuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 17:30 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Tinorka
Jestli budeš kupovat na burze nebo od dobrého chovatele, připravil bych si být tebou dopředu plán pro získání živé potravy. Tyhle betty z "lepších" chovů jsou zmlsané a bude ti nějaký ten pátek trvat naučit je na suché.. tak aby ti nepošly hlady. Ze zverimexu budou na suché zvyklí.
EDIT: To je spíš obecně, nejenom betty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 17:27 Žena Tinorka [5] Re: JirkaŠčobák
Dobře děkuji. To jsem vůbec nevěděla. Je smutné že je to s Bojovnicemi takhle. Ale určitě nemám v plánu kupovat Bettu někde ve zverimexu kde ji prodávají dospělou v malé krabičce. Ráda bych si ji koupila někde na výstavě, burze nebo prostě od někoho kdo je chová. Nejlepší by bylo kdyby jsem ji sehnala né moc starou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 17:25 Muž Kubaa [718] Re: RE5PEKT
Je to důvod, proč mám raději ryby od amatéra než od profíka. Kdo na tom vydělává prachy a živí se tím, nutně musí optimalizovat. Malé lahve pro bojovnice, vyklepávání z tlamy u tlamovců a obecně odchovy bez rodičů atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 17:05 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: afc1886, Kubaa
afc1886: Já to tedy pochopil tak, jak to Jirka myslel.

Kubaa: Ale asi je to výjimka. Já bral vždy z akvaburzy a tak aspoň ty 2 roky mi vždy žila. Posledního jsem zachránil v ZooBraník a taky cajk. Ale jde také asi o to, vybrat si rybu, která je ve viditelně dobré kondici.. ten poslední si tam v té půllitrovce stavěl hnízdo a když jsem se na něj podíval, hned na mě reagoval.. ostatní tam byly nehybně zavěšení pod hladinou. (tím nechci říct, že by za to mohl ZooBraník.. to je naopak asi ta nejlepší akvaristika, co jsem kdy viděl).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 16:57 R Muž afc1886 [14681] Re: JirkaŠčobák
Ano o to mi přesně šlo. Předtím jsi to napsal, jako by za úhyn krevetek mohla technika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 16:56 Muž Kubaa [718] Re: JirkaŠčobák
Jsou i lidi, co neseparují. Dokonce jsme četl článek nějakého thajce, co odchovává i samce až do dospělosti ve společném akváriu. Ale je to trošku alchymie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2018 16:51 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: afc1886
Mohl jsem se vyjádřit pěkněji. Jen příliš často registruju na fórech lidi, kteří se ptají, proč jim hynou krevetky, tvrdí, že parametry vody mají ok a když požádáš o fotku, vidíš akvárium, do kterého na první pohled krevetky ještě vůbec neměly jít.

Nekdo: Je možné, že chovatele najde. Jen je otázkou, co jsou rozumné podmínky. Kdo chová bojovnice, musí mladé po nějaké době separovat. Jedno mládě, jedna sklenice. Nikdo nemá pro každou jednu rybku samostatné akvárium.

Tinorka: Omlouvám se, že to říkám tak přímo, ale znám osobně akvaristy, kterým je 14 a 12, nechali si vysvětlit, že jednoduchost a rostliny jsou základ a fungují v pohodě. Dokonce jsem si od toho 14.iletého vzal zpátky rostliny, které mi mezitím vyhynuly. Tomu, kterému je 12, se už krevetky množí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.03.2018 16:44 R Muž afc1886 [14681] Re: JirkaŠčobák
JirkaŠčobák napsal: Porovnej s lidmi, kteří blbnou s technikou a když dají krevetky, tahají z toho jednu mrtvolku za druhou.
no toto není moc přesné vyjádření. Znám hodně akvaristů, kteří mají akvária s technikou a přesto krevetek plno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 16:41 Muž nekdo [355] Re: JirkaŠčobák
Myslím, že se tu nejdříve ptá, takže možná dojde i na to, že si vezme bettu od někoho, kdo je opravdu chová a má je v rozumných podmínkách (což je vzhledem k lidem na foru mnohem větší pravděpodobnost), než vletím do krámu. Jů ta je barevná jak chci, nakulte divotvorné vodičky, naleju to kulaté skleněné koule a budu spokojená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 16:33 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Tinorka
Oprava: Bojovnice potřebuje teplotu alespoň 25 a topení je třeba. To je pravda. Filtr není třeba. Mám akvárium s topením bez filtru a nastává pouze to, že u filtru je o stupeň teplejší voda - nemyslím, že by to měl být problém.

Tinorka, omlouvám se, ale napíšu, jaká si myslím, že bude realita: Bojovnice ti nebude žít ani půl roku. Často uhyne do dvou měsíců. Pokud je to ryba, která vyrostle ve flašce, nemusí být pro ni přechod do lepšího pozitivní (a netušíš, jaké další nové podmínky jí v akváriu nabídneš v porovnání s tím, co měla celý život). Bojovnice jsou dnes "komerční produkt" a jejich kvalita je často taková, aby přežily několik prvních týdnů. Akvarista může nabídnout ideální podmínky (podle něj) a stejně to nestačí. Proto jsem ti topítko neuvedl, protože si myslím, že ti stejně uhyne a ty se po několika pokusech vzdáš a přejdeš na nenáročné gupky, které topítko nepotřebují. Zbytečně budeš vyhazovat peníze.

Právě jsem vyexpedoval kluka, kterému jsem dal jedno své malé vyřazené akvárium, trochu hlíny na dno, trochu štěrku, trochu mechů a monosolenium (ceratophyllum má vlastní) a levatky. Světlo má, dafnie si prý sežene. Za měsíc a půl dva, si přijde pro potěr gupek. Jednoduché.
Toto mé akvárium: rybicky.net/nadrze/28194-akvarium-v-emigraci Založeno před dvěma měsíci. Dokonce jen na okně, technika 0. Před týdnem a půl jsem do něj dal krevetky. Žijí. A jedna už nosí vajíčka. Porovnej s lidmi, kteří blbnou s technikou a když dají krevetky, tahají z toho jednu mrtvolku za druhou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 16:15 Muž File1980 [53] Re: Tinorka
Topení pro bettu je nutnost pokud v tom pokoji,kde bude v akváriu umístěna není teplota vyšší než 26°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 16:13 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Tinorka
On Jiří má takový svérázný minimalistický způsob provozování akvárií a taky to funguje.

Ale začněme těmi rozměry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 16:09 Žena Tinorka [5] Re: JirkaŠčobák
Děkuji za rady určiťe budu mít v akariu ,,džungli''. Ale filtr a topení nepotřebuji? To nechápu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.03.2018 15:59 Muž Kubaa [718] Re: JirkaŠčobák
Pro bojovnici potřebuje topení. S džunglí naprostý souhlas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2018 15:56 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Wanderer
Kdyby se kromě světla vykašlala na veškerou techniku, ušetří ještě víc. Navíc pro jednoduché rostliny techniku nepotřebuje (pravděpodobně jí porostou lépe) a pro jednu bojovnici v rostlinné nádrži už vůbec ne.
Tinorka: Přemýšlej primárně nad velikostí akvária. Až ho budeš mít, hledej rostliny a doopravdy hodně jimi akvárium zaplň. A za nějaké dva měsíce, když tam dáš bojovnici, uvidíš. Čím větší džungle, tím lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.03.2018 15:39 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Tinorka
Tak nám napiš, kolik máš místa, na co chceš akvárium postavit (třeba fotku) a kolik máš našetřených peněz. Třeba přijdem na to, že půjde udělat něco většího, než jsi doufala. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.03.2018 15:25 Žena Tinorka [5] Re: Kubaa
To jo nechci mít jen živou rybičku ale živou a šťastnou. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 15:15 Žena Tinorka [5] Re: Wanderer
To bych byla rada kdyby to tak bylo smich :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 15:12 Žena Tinorka [5] Re: nekdo
To je chytre také jedna z těch lepších možností :-) ;-) moc díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 15:06 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: nekdo
Dobrá poznámka. Třeba bude místo a rozpočet i na 100l. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 15:05 Žena Tinorka [5] Re: File1980
Děkuji za rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2018 15:01 Muž nekdo [355] Re: Tinorka
No, ty nejznamejsi jsou dennerle, ale ja se zeptam spis hloupe. Proc je tam podminka ten objem? Logictejsi (a ve finale si myslim i levnejsi) by bylo jit cestou: „Mam na to takovehle rozmery a misto pod tim, nebo vedle toho, nebo jen nad tim.“ a nechat si slepit na miru. Proste aby byly co nejvetsi rozuměry a objem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 15:00 Žena Tinorka [5] Re: RE5PEKT
Dobře děkuji poohlédnu se po obdélníkovém a po filtru s nastavitelným průtokem a určitě i po rostlinách až k hladnině a plovoucích rostlinách. Děkuji :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 14:55 Muž Kubaa [718] Re: Tinorka
Taky doporučuju spíš tu 60ku. 30 (či dokonce 15) litrů stačí v tom smyslu, že bettu udržíš na živu, ale spokojená a šťastná v tak malé nádrži nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 14:50 Žena Tinorka [5] Re: drvi
Děkuji za odpověď. Na tyhle akvárka jsem se dívala, myslím že to jsou Dennerle nano cube. Nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2018 14:46 Muž File1980 [53] Re: Tinorka
Zkusil bych se podívat po klasice 60x30x30.
Kostka biomolitanu 10x10x16 + čerpací hlava např.JKA -IP 200.On ten objem 54 l si ti možná bude do budoucna hodit,když budeš chtít přidat i jinou osádku. ;-)
Určitě pro bettu akvárium s krycím sklem nebo krytem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 14:36 Žena drvi [2894] Re: Tinorka
Koukni třeba na tyhle moje akva, bettám se v nich poměrně daří rybicky.net/nadrze/24055-mini-trio , nebo rybicky.net/nadrze/20090-alfa-betta. Velikostí jsou od 15 do 30 litrů (pro bettu bohatě stačí) ;-) . Ale nedoporučuju dávat dohromady samce se samicí (nebo samicemi) většinou to nedopadne dobře, v takovémhle prostoru pak bývají agresivní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 14:34 Žena Tinorka [5] Re: Wanderer
Dobře děkuji za radu a budu se koukat po akvárkách kolem 60l :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 14:31 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Tinorka
Z mé poslední zkušenosti není 30l ideální, vyhnul bych se krychlím (takovým, jako mám já). Taková rybka tam přežije, ale betty jsou dost zvídavé a rády prozkoumávají okolí, takže čím větší, tím lepší. 30 cm výšky považuji za ideální a dno alespoň 30x50-60cm. Filtr ideálně s nastavitelným průtokem a regulovatelné topítko (do tohoto objemu stačí 25w, jestli bude akvárko ve vytápěném bytě). A také nezapomeň na nějaké rostlinky (co se plazí až) na hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 14:17 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Tinorka
Čím větší, tím lepší. Takže jestli máš tenhle rozsah objemu, tak bych menší než 60l nekupoval. ;-)

A je dobře, že se jdeš prvně zeptat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 14:06 Žena Tinorka [5]
Je mi 13 a jsem začátečník ale už o akvaristice mám přečtené knížky a různé články na tomto webbu a snažím se ji porozumět víc. :-)

Chtěla by jsem se zeptat, jestli byste mi někdo nedoporučil ze své vlastní zkušenosti akvárko pro Bettu od 30l do 60 litru. Už hodně dlouhou dobu se dívám na různá akvárka sety nebo samostatné do kterého jsem vybrala filtr,topítko,osvětlení,dekorace...nebo nano akvarijní sety. A pořád se nemůžu rozhodnout. Jestli máte nějaké doporučení nebo vlastní zkušenosti budu ráda za rady. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 12:58 Radim53
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o pomoc. Co mi to plave na hladině? Občas se to na hladině i hýbe. (1.foto 5x zvětšeno)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2018 14:55 S Muž invalida [3881] Re: Kubaa
Já nevyvracím že už dědkovatím ale samostatnost, manuální zručnost, a paměť teda fakd degraduje. A v nátlaku informací se ani nedivím. Chci jim dodat vlastní zkušenosti, vlastní objevy aby si zkrátka ověřily že vše co se píše na netu není nej...
Ale to můžem probrat u piva ano To je věc názoru a i věku. A taky štěstí. První banda se vyvedla protože šlo o děti mejch spolužáků atd. Dneska se děti ze vsi ani osobně nestýkaj. A jezdí se pro ně autem i celejch 150 metrů ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2018 17:57 Muž Kubaa [718] Re: invalida
Mám s dětmi (hromadou cizích) poměrně velké, byť neprofesionální, zkušenosti, tedy s jejich vedením k akvaristice a jiným vědám a koníčkům, a nemyslím, že by dnes byly horší než kdy dřív. To je jen takové to klasické naříkání, ach ta nová generace, a dřív, jo to byly časy, kam ten svět spěje... které lze najít už ve staré antické literatuře. Pořád je dost chytrých dětí a občas se nějaké vytasí z myšlenkou, která inspiruje i dospěláka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 17:49 S Muž invalida [3881] Re: doubler
K něčemu podobnýmu sem se dopracoval..něco co je bude bavit.
Měl sem bandu dětí asi 10 let a nešlo jen o akva..jenže tuhle generaci už nebaví vůbec nic a úplně nejhorší je přístup některejch zodpovědnejch rodičů..nemám na děti čas tak jim zapatím hokej, balet, judo atd atd..děti nemaj vlastní volno a ke všemu přistupujou jako na netu...zkratkovitě bez myšlenky atd. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2018 10:05 Muž doubler [80] Re: invalida
dovolím si taky zareagovat, byť se za zkušeného akvaristu nepovažuji..
1) pokud je to možné, zjistil bych si vstupní parametry vody a pak pořídil prakticky jakýkoli test (třeba ph) - psal jsi, že se jedná o děti ve věku 6 - 8 let, kde lze asi těžko očekávat nějaká "vědecká zkoumání", ale děti bude bavit porovnávání barviček a ty můžeš další "vylepšování" akvária vhodně usměrňovat na základě znalosti vstupních parametrů, výsledků "měření" a v neposlední řadě i chování (projevů) rostlin a živočichů, což je další téma k seznamování se s tím, jak i bez různých (z mého pohledu často zbytečných) měření zjistit, co v akváriu chybí nebo naopak přebývá..
2) tady se dostáváme k otázce přístupu, ale pokud pracuješ s dětmi a chceš (chcete) něco měřit, pozorovat a zjišťovat, jaký to má vliv na růst rostlin a(nebo) život a rozmnožování rybiček, šnečků, případně různých "breberek" v akváriích, navrhoval bych hnojení, a to asi tím nejjednodušším a nejlevnějším způsobem (i když i tady je to otázka pohledu), kterým je PMDD. Když jim to pomůžeš namíchat (k samotné "chemii" bych takhle malé děti raději nepouštěl), určitě je bude bavit odměřovat injekční stříkačkou "to správné" dávkování (a opět je prostor pro "hraní si" a učení, co se stane, když..)
3) tuto otázku jsem nějak nepochopil, takže se k ní nebudu moc vyjadřovat - jen poznámka na okraj: v atlasu uváděné podmínky chovu a pěstování jsou někdy dost odlišné od toho, co jsem měl možnost pozorovat ve svých akváriích, ale vzhledem k tomu, že moje zkušenosti nejsou příliš velké a mám respekt k autorům, nebudu to rozporovat a snažit se je opravovat (i když já osobně to občas dělám jinak a nemám pocit, že úplně špatně ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.03.2018 20:38 R Muž ctibum [6908] Re: bobik0cz
1) Správce fóra spravuje fórum. K tomu nepotřebuje býti odborníkem.
2) Tento konkrétní správce dozajista odborníkem je, ale holt to mnoho let dělá jinak. A není ostuda se zeptat, když neví, protože to dělá jinak.
3) Chce dětem odpovědět na dotazy, na které nezná odpověď, protože to dělá jinak a nechce děti odbýt obarvenou, nic neříkající vodičkou, protože to on i děti berou vážně, tak se ptá...
4) Otázky jsou od malého dítěte...

Už ti to rozum bere...? hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=801