Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2018 15:15 Mist Re: Maq
To je dobrá rada, dva samečci se budou každý den deptat, dokud jeden nevyhraje a když zbyde chvilka, pokecají o pokusech. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2018 14:18 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maq
Konkurence. Mě takto loni na podzim dal Milan Murko dva samečky Skiffia francesae - aby se zaháněli mezi sebou a méně otravovali samičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2018 14:02 Maq Re: JirkaŠčobák
To jako že pokecají o fotbale? Já jsem měl vždycky dojem, že plaťáky zajímají jedině platice a nic jiného. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2018 13:42 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Anthrax
Taky není zlý krok jít na to obráceně a koupit druhého samečka. Samečci budou zaujati z části sami sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2018 13:17 R Muž Anthrax [4739] Re: toaletak
Samičku bych dokoupil, pokud jsou v akva vyhovující podmínky. Ono totiž záleží jak vypadá nádrž, jak je velká a jestli je rozčleněná třeba rostlinami. Aby se samička samečkovi mohla alespoň na chvíli ztratit a mít od něj klid.

Edit: Prosím používej interpunkci. Ten shluk slov se pak blbě čte. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2018 13:16 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: toaletak
Dej fotku akvária ve kterém jsou. Bez toho ti další ryby nemohu s čistým srdcem doporučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2018 13:10 toaletak – problem z platou
mam parik plat skvrnitich ale samcek neustale nahana samicku vyzera to tak ze je uz tehotna ale cital som ze ju moze uhonit to znamena ze uhynie ako tomu dobre chapem takze sa chcem spytat ci je to mozne a ci je lepsie kupit dalsiu samicku aby som tomu zabranil uz som sa o to raz pokusil ale kupil som platy v inej akvaristike a o tie samcek nema vobec zaujem i ked sa vzhladom sa takmer nelisia len su o cca 2 cm vestie no ale ked bude nutne tak ju kupim i ked je to uz nad doporuceny limit ryb v akvarku mojho rozmeru

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2018 12:35 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Konečně jsem dotvořil ...
... článek o tom, jak na akvarijní rostliny: scobak.blog.sme.sk/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2018 00:26 Muž PetrO [752] Re: saarka
Živorodka Wingeova (Endlerka) se množí jako ďas, ale zase můžu za sebe říct, že mi docela pěkně funguje dohromady s Cherrynami
rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena_var_red_cherry
a to v necelých 30 litrech. Máme tam s nimi ještě Razborky Skvrnoocasé
rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa
Jsou to všechno docela malé rybky.
Jinak je tam s nimi i jedna Neritina, ale je fakt, že to je šnek, který když se dostane na kořen, tak kadí tak, že se za ním až kouří :-)
Panceřníčky možná radši nějaké menší, třeba Třískvrnného nebo Malého
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_triskvrnny
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly
a klidně i menší hejno 6 - 8 kousků.
Dánio Pruhované je plavec a myslím, že by to pro ně bylo krátké. Taky opravdu rádi skáčou ven a zvládnou to sebemenší škvírkou.
Beta by klidně taky mohla být..

Takhle bych to viděl já.. ale kdo, ví..
Výběr je na Vás :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2018 00:19 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: saarka
Paví očka a endlerky se budou křížit, nedávej je společně.
Neritinu a clithona dej až tehdy, když je budeš potřebovat. Dej malé šneky. Přečti si scobak.blog.sme.sk/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2018 00:09 Žena saarka [21]
Tak jsem si filtrovala velikost akvárka a pokud budu brát v potaz, že voda může být tvrdá až 22,4... tak můžu asi jen 3 druhy krevetek,paví očko, Wingeovu živorodku, Tetru červenou asi 8 druhů pancéřníčků, Dánio pruhované a nějaké bojovnice.
Jinak bych tam šoupla 1x Neritina zebra a 1x Clithona....tak a babo raď koliK čeho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 23:08 Maq Re: vaclav
Je to troufalost, to máš pravdu.
Na druhou stranu, on byl v oboru profesionální vědec a vedoucí akademického výzkumného pracoviště zaměřeného na výzkum vodních rostlin. Takže omyly v otázkách otevřených, ještě ne dobře probádaných a publikovaných, v pořádku. Ale tohle je omyl jiného druhu, myslím že studentík v Třeboni by s tím u zkoušky pohořel.
Není to vděčné téma a z jistého důvodu je dost výbušné. A navíc se mi nechce v knihovně jeho spisy vyštrachat a nabídnout takových příkladů víc.
Je jen škoda, že jsi jeho návod ofotil a nabídl jako "zakládání akvária podle osvědčené autority". On nebyl neomylný a až do konce se sám stále učil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 20:16 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaclav
Na téma akvaristů, kteří doporučují nasadit ryby hned, jsem napsal rybicky.net/clanky/1745-az-bude-nekdo-zacatecnikovi-radit-dat-ryby-hned-reknete-mu:
Zásadní je bod číslo 3.

Jak Rataj, tak Frank uměli samozřejmě nasadit jednoduché ryby velmi rychle. Asi to umíš i ty, asi bych to dal i já. Ale 8 z 10. začátečníků z toho bude mít polízanici.

P.S. Dnešní voda se už nemusí nechávat odstávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2018 19:37 Muž larix [1420] Re: saarka
Ja by som si na tvojom mieste prečítal minimálne toto:

www.horacovoakvarium.cz

a potom rovnako texty v ostatných odkazoch na začiatku tejto stránky (uvedené v bledomodrom obdĺžniku).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.11.2018 17:47 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: bobik0cz
:)
Skoro nikomu nevadí akvárium plné rybek. Problém je, že nevědí, co akvárium unese a stresují se, když se jim namnoží třeba gupky, že to je moc. Pritom právě gupky dokáží "ukázat" jaká je kapacita akvária. Poprvé udělali testy v roce 1932. Dvě stejně velká akvária - do jednoho jednu těhotnou samičku, do druhého hromadu gupek. Po čase (a úmrtích přebytečných ryb) se v obou akváriích stabilizovala stejně početná hejnka. Psalo se o tom v Akváriu 28, str. 24 e-akvarium.cz/… Přečtěte si všichni, kdo to neznáte. Dnes bychom to asi už takto neudělali, ale výsledek je zajímavý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 17:40 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: JirkaŠčobák
Poslední. Přemnožit = myslel jsem, že jich bude víc než majitel bude chtít, né než zvládne nádrž. (co zvládne nádrž o tom budeš mít víc zkušeností ty) ;-) OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 17:35 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: bobik0cz
Nikdy jsem neměl xiphophory ani black molly v samostatné nádrži a slyšel jsem, že se některé druhy živorodek přemnožit nad kapacitu nádrže dokáží. Takže si zrovna s těmito nejsem jistý. Dám ruku do ohně, že gupky ne (a xenotoky a girardínky a prolifiky a atd.).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 17:29 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: saarka
Myslíš že tenkrát zrovna tihle tři nevěděli jak se zakládá akvárium. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2018 17:12 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostliny
Fotka k příspěvku Kniha 333 x Jak a proč. Autoři: Stanislav Frank, Karel Rataj, Rudolf Zukal. 1983 :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   15.11.2018 17:09 Žena saarka [21]
Ráda bych to rozsekla, nelíbí se mi kam to vede. Každý to má tak jak se to líbí jemu a předá rady a zkušenosti...a to je moc fajn..tak se prosím nehádejte!!!
Ráda si přečtu každou radu, kdo poradí okouknu jeho akvárko.
Z každého si něco vyberu, ale nakonec si to poseru podle svýho smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.11.2018 16:58 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: bobik0cz
bobik0cz napsal: Nic proti živorodkám, ale daleko větší problém než že jsou čunata vidím to nekontrolovatelné množení, které tu nádrž přerybní docela rychle (v kombinací s ostatními rybkami pokud tam nebude nějaký predátor). Názor, že si je pak někdo veme možná funguje ve velkoměstě, ale moje zkušenost např. na Vysočině je že, nikdo nechtěl běžné rybky zadarmo ani po měsíci inzerování a osobního nabízení. Až na citlivou pracovnici akvaristiky, které jsem řekl že bohužel budou muset jít rybky na výlet do WC a to jsem kvůli těm přebytkům držel přez měsíc druhé AQ což málokdo bude ochoten dělat.
Toto není úplně přesné. Většina živorodek nepřerybí nádrž. Zaplní nádrž na únosnost nádrže a dlouhodobě uvidíš stále podobně velké hejnko. Malé přestanou dorůstat a dorostou jen, když některá větší ryba uhyne (proto rozdávám od svých živorodek jen potěr - umožním mu vyrůst a nevytvořím stres ve skupině).
Jednu populaci gupek mám od roku 2007. Takto vypadají v 60l akváriu dlouhodobě www.facebook.com/…

Dodatek: Tím chci říci, že akvarista, pokud nechce, vůbec nemusí řešit, co s rybama. Navíc, kdo je trochu zkušenější, sežene si takové živorodky, které si někdo rád vezme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 15:39 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: saarka
Ještě by to chtělo tvrdost vody a případně teplota místnosti kde bude akvárium stát v průběhu roku. Ne všechny rybky vydrží velké horka a zase nemá smysl hodně topit pokud je místnost chladnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2018 14:14 Muž 4Sima [1888] – Nové akva
Já bych nyní při zakládání akva doporučil v první řadě pečlivě vybrat rostliny. Zjistit si hodnoty vody v řádu. Podle atlasu zde na webu, popř. v prezentacích uživatelů zvolit rostliny, které by měly potenciál v nádrži růst. Koupit jich víc než dost. Ze začátku nesázet náročné rostliny na co2, hnojení, světlo. Hlavně, aby se akva dobře zajelo. Ze začátku bych dal okružáky, pak třeba pár pávčat a vydržet to dva měsíce bez doplnění ryb. Myslím, že se to vyplatí. Nebude to trpět kalamitními stavy. Začátkem září jsem založil takovou placku cca.5 litrů vody. Jede na microsorum a limnophille a mám tam jen okružáky a je to bez řasy a NO2 na nule...Po zajetí pak může nějakou náročnější rostlinu dosázet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2018 14:05 Muž ZDRI [1415] Re: Maq, JirkaSčobák
Naprostý souhlas palec
Osobně bych se vykašlal na nějaké termíny a řídil se tím, jak se akvárko reálně zabíhá. Tzn. jestli je voda čirá, bez zákalů, kytky rostou, není tam řasová kalamita. Někdy se to povede po měsíci (i dříve), někdy to trvá mnohem, mnohem déle.

Dětem se dá pusa "zalepit" několika malými nenáročnými rybkami, od řas pomohou Japoniky (podle mých zkušeností mnohem účinnější než Parmička siamská). Ale hlavní rybí osádku bych tam dal až později. Bohužel v tomto neporadí ani tzv. kvalifikovaní odborníci - prodavači v akvaristikách. Tržby jsou přednější, takže vyhlášená prodejna v ČB klidně doporučí kamarádce, dát do akvárka krevetky za 1.000,- Kč týden po založení (nepřežila ani jedna). Jiný prodavač doporučí a prodá 30 ks neonek červených do mrňavého akvárka 25 l ( a k tomu Bettu + 2 Thorokáty !!!

Šárko, píšu to proto, abys radši četla a vnímala dobré rady místních (kteří znají a chtějí pomoct), než bludy prodejců (čest výjimkám). Ve finále to bude dobře i pro děti, protože ony pak každý úhyn prožívají mnohem víc. Nedávno jsem pro dceru také zařizoval, čím déle se na to těšila, tím větší radost. Akorát se to trochu zvrhlo, po letech to chytilo i tatínka, takže počet nádrží se nebezpečně rozrůstá. A to doma pořád ještě není vysněná kubíkovka na velké kančíky/akary :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2018 13:36 Žena saarka [21] Re: Maq
Akva- objem 60l a voda PH7,6, Dusičnany 8,29mg/l, železo 0,1,mg/l, chloridy 37,3 je ještě nějaký důležitý údaj co potřebuji vědět a jak se s tím poprat???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.11.2018 13:18 Maq
Nedá mi než abych na tomto místě poznamenal, že poslední dobou vehementně měřím, jak rychle záběh probíhá, a že často doporučovaná lhůta čtyř týdnů před nasazením prvních ryb se mi jeví jako optimistická.
On ten náběh nitrifikace leckdy nepříjemně dlouho trvá, a ve vodě je stále dost amoniaku a někdy i dusitanů. (Zkoumám jak to urychlit/zpomalit, ale spolehlivé postupy zatím ohlásit nemůžu.)
Ano, nepopřu, že leckterý akvarista to umí zmáknout tak, že může dát ryby prakticky hned. Já to taky umím, ale to neudělám spoustu prohřešků, které začátečník skoro vždy udělá.
Tady se mluví o spíše menším akváriu, neznáme pH (což má pro účinky amoniaku zásadní význam), můžeme nabeton počítat s tlakem na maximum rybiček, a skoro žádný začátečník ani zdaleka netrefí, kolik je "dost" rostlin. A na úvod vždy překrmí, že?
Čili v daném případě, pokud bych já byl za věc odpovědný, tak bych natěšeným dětem i mamince akvaristce řekl natvrdo: Letos se žádné ryby pořizovat určitě nebudou!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 10:57 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: saarka
Co se týče rybek bych si nejdřív zjistila parametry vody z vodárny, ať neukážeš dětem něco, čemu se ve vaší lokalitě prostě dařit nikdy nebude. Hlavně vyber víc takových (nejlépe dvojic druhů - dno a prostor) co se hodí a nakonec nech rozhodnout děti ať nejsou zklamané.
Jinak volila bych spíše menší druh s víc kusy než dvě až tři větší ryby. Pro děti bude alespoň na co koukat. A pokud máte hodně tvrdou vodu klidně bych zvolila i menší druh nějakých živorodek než v tom trápit rybky žijící v měkkých a kyselých vodách. Oni se taky nepřemnoží a nebudou dělat bordel jenom tak.
A ano u takhle malého objemu se dávají rybky až když jsou kytičky rozrostlé, viz. příspěvek Jirky, klidně měsíc i déle, prostě hlavním kritériem jsou rostliny ne čas. Ono je to v malých objemech docela změna, i když přidáš jenom pár rybiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2018 10:09 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: bobik0cz
Rozporoval bych několik detailu.
Lezou mi na nervy lidé, tvrdící, že živorodky jsou čuňata (chovám jen živirodky), ale nabouchající několik druhu ryb do měsíce. Dal bych ryby později, než za 3 týdny a ještě jen pár kusu potěru živorodek. Nechal bych je v akváriu vyrust a namnožit. Rostliny by rostly s nimi. Zásadní problém totiž je, že za 3 týdny ještě človek má jen první náznaky, jak co poroste a jak budou bujet či nebujet řasy. Dát v to to čase první ryby, je čistý výstřel naslepo. Dát za týden další ryby, je další výstřel naslepo. Nejde totiž o to, jestli ryby v dotyčnou chvíli přežijí, ale co udělají s akváriem.
Uživatelce by nejvíc pomohla rada, jak na úvod s rostlinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 09:16 Žena tramtra [3202] Re: bobik0cz, saarka
Sekavce bych asi taky nedávala, 60ka bude malá, bude sám, zalezlej... Pro děti bych dala spíš partu nějakých menších Pancéřníčků ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 08:38 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Wanderer
Hodnocení na tomto webu je zavádějící nesmysl (hlavně kvůli hodnotitelům, většina dá 100 nebo nic).
Oblíbenost to máš možná pravdu, ikdyž i tam nepůjde o vhodnost ryb ale o design AQ a hlavně o počet "internetových přátel".

Jako inspirace je to k nezaplacení, to máš pravdu. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.11.2018 08:30 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: saarka
Když už to musel být "set" tak jsi vybrala dobře. Žádnou chemii ani vodičku na úpravu vody nepotřebuješ. Napustíš vodu z kohoutku, zasadíš kytky, do začátku klidně víc (něco stejně uhyne).
Zapneš filtr, nastavíš si světlo cca 6 hod v kuse (nejlépe přez časovací hodiny z hobbymarketu) a čekáš týden.
Vyměníš 1/3 vody za týden a opět čekáš týden. Pak opakuješ výměnu, časem přejdeš třeba na 1 x za dva týdny.
Mezitím si s dětmi zajdeš podívat do akvaristiky co u vás prodávají za rybky. Podle toho co se ti líbí (a u vás prodává) mrkneš na web do atlasu (nebo se zeptáš na foru) zda ty ryby přežijí spolu.

3 týden dáš první várku ryb a za týden zbytek. Do tvéhé AQ bych osobně dal maximálně 25 - 30 ks malých ryb.
Žádné Skaláry (malé AQ), Živorodky (paví oka, mečovky, moly ...) jsou to čuňata. Pokud by jsi trvala na živorodkách tak raději méně kusů (krom toho, že jsou čuňata tak snadno se množí.
Většina ryb je hejnových takže ideálně bych ti doporučil: např.
1 x ryba na dno
2 x 6 - 8 ks malých hejnových ryb (nějaká tetra)
1 x trojka větší rybky (třeba čichavec)
3 x nějakou specialitku :) (např. sekavec nebo parmička SAE)
nebo
jdi cestou jen málých ryb a místo větší ryby přidej 3 hejno (lépe nech 2 a navyš počet ks) a vznikne ti vhodné prostředí třeba i pro teď oblíbené krevetky (např. rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena_var_red_cherry ) :)

Hlavně to vydrž na začátku a počkej stím přidáním prvních ryb apoň do druhého týdne než se kytky trošku chytnou a AQ trošku zaběhne. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 08:02 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: saarka
Ještě ti mohou pomoct zdejší prezentace nádrží. Vybereš si to podle objemu, který se blíží tvému a můžeš se nechat inspirovat, jak to mají zařízené ostatní, co jim tam plave a roste. Ale jako vzor bych bral nádrže s lepším hodnocením a s vyšším počtem oblíbených.

Držím palce, ať vám to dělá radost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 07:49 Žena saarka [21] Re: ctibum
Děkuji, to potěší :-). Ano vzala jsem 60..což je oproti plánovanému 20l docela rozdíl.
Ještě že je toto fórum a ochotní lidé potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 07:43 Žena saarka [21] Re: Anthrax
Zdá se že dárek pro děti a těší se maminka :-)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.11.2018 07:32 R Muž ctibum [6866] Re: saarka
No ono je to 50 litrů hrubého. Čistý objem bude tak 40. Odečítá se technika, dno, dekorace... Proto bych doporučil koupit ten Aquatlantis 60, nebo 80... Každý litr se bude hodit...
Tady rybicky.net/atlasryb/hledat/ si zadej objem (čistý) a můžete začít výhledově vybírat. Máte na to ještě celkem dost času ;-)
Také bych vřele doporučil pročíst odkazy, které jsi dostala při registraci. Jsou i tady nahoře v modrém rámečku.
A Zlatého bludišťáka získáváš za přístup! Většinou začátečníci nejdřív nakupují a až pak se diví a ptají... palec pivo
Až budeš vědět, jak velkou nádrž pořídíte, tak koukněte na ryby a v příslošném vlákně (Ryby do xxx nádrže) prober, co bude vhodné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.11.2018 07:32 R Muž Anthrax [4739] Re: saarka
Záleží na druhu ryb a na tom jak bude nádrž zařízena. Je mi jasné, že děcka budou chtít co nejvíce druhů, pokud možno všechny. :-) Jenom bacha, ne všechny ryby jsou k sobě vhodné. Tak aby pak děti nebyly zklamány, že se ryby nesnesou. A platí, že méně druhů = méně nároků. Já bych se držel dvou druhů (jeden na dno a jeden do vodního sloupce). Ale nevím jestli je to při výběru dětmi reálné :-)
Podle mě ty vodičky a chemii nepotřebujete. Většinou to supluje věci, které by měly v akvárku fungovat sami od sebe. Takže za mě ztráta peněz. A ze začátku určitě hnojit nemusíte. To radši investujte do filtru nebo rostlin. Důležité je ale nechat akvárko zaběhnout zhruba měsíc bez ryb. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 07:24 Žena saarka [21] Re: bobik0cz
A jak to tedy vidíš s chemií Seachem Flourish ,Seachem set přípravků pro start akvária (Prime, Stability, Clarity). No kytek dost, tvoje akvárko se nám líbí moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 07:19 Žena saarka [21] Re: bobik0cz
Dobrá polepším se. Akvárko objednáno, až bude rozjeté tak si :-D rybky pojedou vybrat děti ...tak uvidíme. Kolik kusů do 50l?? Abych je krotila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 07:16 Žena saarka [21] Re: JirkaŠčobák
No to ne... to mu koupím raději akvárko, než takovou hrůzu do baráku,na akvárko se bude snad hezky koukat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 22:48 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: saarka
Podložku určitě dejte. Topení pro většinu ryb není vůbec potřeba, osvětlení i filtr ti do začátku (na foru nevykám) určitě postačí. Vše se bude odvíjet od plánovaných rybek a kytek. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 22:46 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: saarka
saarka napsala: Syn si na výlovu natahal celou dětskou vaničku rybiček.Poctivě se o ně už 3 týden stará a rybky kupodivu i bez vzduchu žijí :-). Do té doby než přijdou mrazy. Přemýšlím, že bych mu pořídila akvárko.
K tý vaně. Předpokládám, že ji má někde venku na balkóně. Je to zajímavé, ale takovéto improvizované nádrže často fungují. Nerušil bych to, jen přesunul na zimu dovnitř (ale na co nejchladnější místo).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 22:36 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Hanumana
tak tak.. stačí požadovat po sklenáři nařezání skel, ruční sražení hran a slepení, žádný leštěný hrany a blbosti, to je zbytečně o moc dražší.. mě např akvárium 95x50x50 z 8mm skla jen nařezaného na rozměry dna, delších a kratších boků s jednou vrtanou dírou v boku vyšlo na 1900kč a když jsem se ptal na to samý jen s zaleštěnýma hranama a sraženýma klasicky... vycházelo to až 3500.. a slepení by stálo 400 dneska už bych si to slepit nechal, protože tak pěkně a čistě si to doma těžko slepím... a za ty peníze se mi to i vyplatí... když polovinu toho stojí tuba silikonu.. :-D
chce to project na netu firmy a najít si i podle toho čím jsou zaměřený, např můj sklenář dělal několik akvárií do Hlubocký ZOO, a jinak dělají ještě přístřešky, pergoly i obklady.. nedával bych to např sklenářům, co dělají hlavně okna (dvojska a trojskla) už jen proto že na větší akvária většinou nemají silnější skla jak 6mm a když jo, jsou neskutečně drahé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.11.2018 20:49 Žena Hanumana [71] Re: saarka
Levnější setová akvária bývají lepená i z poměrně tenkého skla. Zkuste se poptat i nějakého sklenáře na kolik by to přišlo u něj, v akvaristikách pokud nabízejí i akvária bývají zbytečně předražená. Navíc jsem si nechala rovnou uříznout i krycí skla a v rohu krycího skla i otvor na případný filtr a topení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2018 18:50 Muž Cherchan [7] Re: saarka
Podložka byť nemusí ale zmenšuje sa riziko, že sa doškriabe nábytok. Topítko pokiaľ nechcete chovať ryby náročné na teplo napr. bettu potrebovať nebudete. Filter má klasický setový problém- príliš malý objem filtračnej hmoty k pomeru celkovej veľkosti filtra. Najlepšia varianta pre vnútorný filter, pomer výkon /cena, je čerpadlo atman + kocka biomolitanu.
Čo, sa týka svetla tak tam som nenašiel jeho svietivosť v lm, čiže to posúdiť neviem ale dosť pravdepodobne nebude zrovna najsilnejšie.
Najlepšie, čo môžete spraviť je kúpiť si čisté AQ ( bez vnútorností- vybavenia) a filter osvetlenie a daľšie náležitosti k tomu určené poriešiť na fóru. Takto možno ešte aj ušetríte alebo aspoň dostanete za svoje peniaze najlepší pomer výkon/ cena. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 18:19 Žena saarka [21] Re: bobik0cz
Teda máte to moooc pěkné doma ;-). Dobrá dejme tomu že se plácnu přes kapsu :) A vzala bych zatím Aquatlantis Advance 50, v setu je filtrace, ta je dobrá?? Topení nebude třeba??Mám pod něj dát podložku?? Jak to máte tak krásné bez chemie. Co by jste ještě poradil že k tomu potřebujeme??Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 18:00 Žena saarka [21] Re: saarka
A blbý dotaz pod Aquatlantis když má to plastove ohraničení na dně, má být pod ním podložka??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2018 17:54 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: saarka
Menší objem bude náchylnější na začátečnické chyby, proto se začátečníkům doporučují raději objemy okolo 80-100l. (prostě se to např. snadněji nepřekrmí nebo nepřerybní) :-P

"firmu dennerle nebo aquatlantis," jsou to kvalinější výrobci

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 17:35 Žena saarka [21] Re: Xlienka
Dobrý den, a můžu vědět proč?? Ano ano celý den na to myslím a rozhodla jsem se, že vezmeme 30 uvidíme zda ho to bude bavit a pokud ano tak uděláme větší okolo 100.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2018 16:42 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: saarka
Pokud chcete zkusit nějaké funkční setové plivátko tak doporučuji spíše firmu dennerle nebo aquatlantis, ale stejně bych volila minimálně 30l lépe 60l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 13:26 Žena saarka [21] Re: PetrO
No jo to je teda něco, ale zase takového obra jsem fakt nemyslela :-D
No je to záležitost asi tak za 2 roky...tak uvidíme jak nám půjde to plivátko

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=651