Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 48 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 12:10 R Muž romant [27982] Re: cezarmilan
Já mám na mysli to, že se po obdobných konstatováních jichž jsem se dopustil obvykle objeví komentář typu "ty máš zkušenosti, tobě se to mluví", ale i já jsem někde ty zkušenosti musel pobrat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 12:06 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: romant
romant napsal: a nepiš mě, že mám zkušenosti, to sem nepatří.

Prepáč, tomu som neporozumel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 11:41 R Muž romant [27982] Re: cezarmilan
Však jasně, vím co píšu, taky doporučuji těch více litrů, taky budu radši když to tazatelka zváží, ale na druhou stranu vím že to jde a nepiš mě, že mám zkušenosti, to sem nepatří. Hnusně řečeno, ono se někde ty zkušenosti musí nabrat a když si někdo nebude to svoje rozhodnutí chtít dát rozmluvit, dobře míněnou radou, tak prosím, ať se do toho pustí a jak píšu, to poznání, že to nebyla možná dobrá volba, to už ti nikdy nikdo nevezme. Prostě obrazně řečeno, spálit se vo kamna, je velmi výchovné, tedy silně nadneseně řečeno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 11:29 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: romant
No ale to bola doba keď ešte neexistovali lepené akvária ;-) Ak niekto chcel, tak si musel dať pozvárať konštrukciu a potom git a zaskliť. No a niekedy to nemuselo ani dobre dopadnúť, jednoducho tieklo. Keď prišli lepené, tak sme asi 3-4 roky tomu neverili, že to vydrží. Určite mi niekto dá za pravdu. Preto sme teda s prázdnými vreckami siahli po fľaši.
No dnes??? U tázateľky ide o nedostatok priestoru, prečo by teda mali trpieť rybičky?
Sám si spomínal 5cm tu, 5 cm tu, ja verím, že ak sa naozaj chce, tak sa nájde i 20cm z každej strany ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 11:12 R Muž romant [27982] – Retro
Řekl bych, že je pomaličku chvíle na to si připomenout, jak jsme mnozí z nás s akvaristikou začínali. Pravda byla to doba výběru silně omezeného, ale prostě a jednoduše se čapla třílitrová flaška, hodilo se tam vzduchování a rozjel se chov pavích ok ve "velkým". :) Píšu to proto, že si myslím, že i v tom navrhovaným prostoru, jenž má tazatelka k dispozici by to mohlo jít. Jak jsem psal bezpočetkrát, zprasit se dá klidně půlkubík a vono to pidi akvo aspoň dotyčnýho donutí se starat daleko více, tedy pokud k tomu bude mít ten správnej vztah a dojde třeba k poznání, že když jí to tenkrát rozmlouvali, měli vlastně pravdu a začne se skutečně poohlížet po něčem objemově solidnějším. Jinak samozřejmě do začátku i já doporučím pokud možno více litrů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 11:00 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Johan
Johan, to nemyslíš vážne?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 10:59 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Daniela
Daniela, pouvažuj radšej na týmto
www.darcekovy-raj.sk/…
a do toho mysleného nič živého nedávaj! Prosím!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 16:12 Žena Karnal [196] Re: Daniela
Rozhodně bych šla do většího akvária, i s filtříkem a osvětlením. Ono ta pravidelná výměna vody v takovémhle objemu může podle počtu živočichů znamenat každý den - bez ohledu na to jestli je člověku zrovna zle, nemá čas, je unavený, jinak z toho může být jen poněkud páchnoucí louže s mttvolkama. Větší objem s filtříkem, zarostlé rostlinkami a s osvětlením ale může vydržet bez problémů tři týdny jakékoliv údržby a nic zas tak děsivého se nestane.

Třeba akvárium 25 litrů - to má rozměry 40 x 25 x 25 cm a v pohodě se to vejde třeba na psací stůl. Do toho třeba ty razborky (na neonky je to stále malé) a osobně si myslím, že to bude víc radosti a méně starostí než plánovené mikroakvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2014 16:06 R Muž romant [27982] Re: Daniela
Tak stran té velikosti to udělej tak, že vyjdi z toho danýho místa, který máš k dispozici a budeš překvanená co udělá 5cm na jedný a 5cm na druhý straně, třeba. ;-) Ono je obecně dobrý začínat s větším, řekněme klasičtějším akváriem, tedy jao začátečník, ale jak zde již zazanělo zprasit se dá ledacos. odpověděl bych si na základní otázku a tou je ta častější péče o takovu nádržku jakou navrhuješ, bez těch výměn vody to prostě nepůjde a to čím častěji tím když se polovina vymění, je to jedna petláhev, neměl by bejt problém. Pokud by jsi dokázala zajistit teplotu min. 25 st. dalo by se klidně uvažovat i o beťákovi, ale zde je ta nutnost nejen výměn vody, ale i té teploty, bez toho zapomeň co jsem napsal. Pokud se opravdu rozhodneš o to navrhovaný akvo, popřeji hodně trpělivosti a přísnosti sama na sebe, prptože bez té téměř každodenní péče to nebude k radosti, ale k starosti. Takže závěrem přemeř místo a bude se vidět, zda-li se diskuse nepřesune do jiného vlákna. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   17.10.2014 15:49 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Turbínka
Pokud se mění voda, tak je to luxusní prostor pro spoustu druhů ryb. A začátečník? Ano, je to malé, ale pokud si to člověk uvědomí a je trošku svědomití, tak vodu změnit zvládne a nevidím jediný důvod, proč by ryby měli strádat. Nedoporučuju halančíky, o které by se začátečník třeba moc starat nedokázal, ale tyhle razbory? ano

Krom toho pokud se na to začátečník vyflákne, tak je jedno v čem budou mít ryby nemoci a chcípat, jestli v 60 l nebo v 3 l.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 15:33 Žena Turbínka [2558] Re: Johan
V tomhle souhlasit opravdu nemohu! Do 3,7 l ani razbory ani krevety či cokoliv živého nepatří, zvlášť v péči začítečníka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2014 15:32 Žena Turbínka [2558] Re: Daniela
Ne! Ryby budou strádat z nedostatku prostoru, špatné kvality vody a nevhodných podímek. Do navrhovaných 3 l bych nedala nic živého krom jednoho okružáka.
Pokud nechceš s akvaristikou skončit ještě dříve než začít co třeba popřemýšlet o akvariu, které má alespoň 40x20x25 cm a máme hned 20 l kam si můžeš dát jednu bettu nebo osm minirazborek nebo krevety!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 15:32 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Daniela
Neonky určitě ne. Co třeba rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa ? A nebo krevetky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 15:28 Daniela – Malé akvárium
Ahoj, na Vánoce si chci koupit rybky, ale máme moc málo místa. Jaké rybky bych mohla dát do hranatého akvária 25x15x10 cm? Bez filtru a vzduchování,měnila bych pravidelně vodu. Mohla bych třeba 3 neonky? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 23:45 Žena 77Dasa [1] - společenské akváriumRe: mathiasko
A i ten strejda má ve své nádrži škeble? Nejsem si jistá,zda je to dobrý nápad.Postupně se z nich uvolňuje vápník.Pokud je tam chceš mít,kup si radši umělé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 21:08 mathiasko Re: Turbínka
ok dik za radu ;-) dufam ze sa to akvarko da coskoro dokopy aby uz bolo lepsie mojim rybkam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 21:04 Žena Turbínka [2558] Re: mathiasko
Nic lepšího než snažit se jim vylepšit prostředí (měnit vodu) pro ně teď udělat nemůžeš. Jen dávej pozor, aby obnažené místo nezačalo plesnivět, pak už se bude muset přikročit k léčení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 20:55 mathiasko Re: romant
este som si vsimol jednu vec,rybicky nemaju supiny na hlave co mi pomoze na to aky liek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 18:51 Žena Turbínka [2558] Re: mathiasko
Tenhle týden bych měnila denně, ten další no klidně taky až třetí týdem bych měnila ob den, potom ob tři a až potom pomalu nastolit tejdenní režim, na tom akvárku je ještě hodně práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 18:43 mathiasko Re: Turbínka
ok tak budem denne menit tretinu vody len po aku dobu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 18:43 R Muž romant [27982] Re: mathiasko
mathiasko napsal: a neuskodi to rybickam ked budem denne 1/3 vody menit? ;-) Teď je to zachrání, dočteš se v daných odkazech. :-)
Edit: Teda, asi ne všechny, ještě budou nějaký úhyny následovat i přes ty denní výměny, který dělej týden a další týden obden, krmení jenom velmi, velmi opatrně. To co je teď zabíjí jsou vysoký hodnoty N látek a to jmenovitě NO2, což souvisí s nefunkční nitrifikcí, prostě tam šly moc brzy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 18:41 mathiasko Re: romant
no sak to ja praveze nechcem aby mi kapali rybicky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 18:40 Žena Turbínka [2558] Re: mathiasko
Naopak jedině prospějě, budeš tak suplovat nefunkční nitrifikaci a ředit škodliviny.
Edit: Prezetanci si založ tak, že na hlavní liště jdi na sekci "Nádrže" a hned nahoře je bílý obdélniček s nápisem "Přidat prezentaci vlastního akvária" a pak vše vyplň dle popisků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 18:38 mathiasko Re: romant
a neuskodi to rybickam ked budem denne 1/3 vody menit? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 18:35 R Muž romant [27982] Re: mathiasko
mathiasko napsal: ... ale no co chybycka se vloudila.rastlin mam podla mna akurat len este musia vyrast.a aku prezentaci??Jasně, chybička se vloudila, ryby budou chcípat, nevadí, dopoukíme další, ať je akvo pěkně zarybněný. hmm Odporúčam tebe aj ujovi si volačo naštudovať. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 18:32 mathiasko Re: Turbínka
tak mne to pomahal zakladat priatelkin ujo ten je dlhorocny akvarista :-) ale no co chybycka se vloudila.rastlin mam podla mna akurat len este musia vyrast.a aku prezentaci??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 18:24 Žena Turbínka [2558] Re: mathiasko
Za to úmrtí nálevníci zas tolik nemohou, ale ty. Kombinave čerstvého akvária, minima rostlin a brzkého zarybnění. Doporučuji trochu prostudovat tyto materiály:
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
A následně sesmolit tu prezentaci jak ti již bylo řečeno, aby ses mohl hnout dále, protože takhle rybky budou pořád padat...
Edit: Sákra :-D Ale co, myšlenka stejná :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 18:23 R Muž romant [27982] Re: mathiasko
Denně měnit 1/3 vody a příště to udělat lépe.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Ovšem, ani do budoucna to nebude žádná hitparáda a další problémy se dostaví. Těch špindíru je na tak malá akvo móóóc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 18:20 mathiasko Re: romant
Fotka k příspěvku pridavam aj foto,54l akvarko,filter newa cobra cf 75,vzduchovanie mam.mam tam 28rybiciek mal som 35 ale 7 zdochlo ked som mal nalevnikov.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 18:09 mathiasko Re: romant
neskor aj foto pridam,no dufam ze to zmyzne :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 18:06 R Muž romant [27982] Re: mathiasko
Trpělivost, týden "starý" akvo je čerstváček, který nefunguje jak má. Určitě by se šikla prezentace předmětnýho kvária, aby se případně odladilo i další. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 17:53 mathiasko – prach v akva
nevedel by mi niekto poradit pred tyzdnom som zalozil akvariu 54l,nalevnikov som mal ti uz zmizli teras mi po akvarku plava akoby prach filter mam naplno no ten nepomaha a stale je ta voda ako keby zaprasena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2014 20:29 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Moje skúsenosti hovoria to isté, čo vraví romant a v 300-vke už robili radosť. Čím ich je menej, tým viac neplechy narobia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2014 18:25 R Muž romant [27982] Re: Jana
Neměl bych je v menším počtu než 10 a ne v menším akváriu než 100 litrů, toť můj názor a zkušenost s touto rybou. V měnším jenom jako jednodruhovku, strikteně, ale nebude to takový pěkný pokoukání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2014 18:07 Jana
to je jako pro 4 parmičky 54 litru malo? to akvarko dělam jen pro parmičky,aby byli pryč od ostatnich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2014 17:57 R Muž romant [27982] Re: Jana
Útočí ze dvou příčin. Je jich málo, ale narážíš na velikost akvária a za další, což si myslím je podstatnější, ponouká je k tomu chování kvalita vody, jmenovitě vyšší hodnoty N látek, takže denně měnit vodu. Pokud to další akvo bylo v provozu, je tam funkční filtrace, rostliny, prostě jede jak má, lze o tom uvažovat, ale bude to z bláta do louže, protože objemově to bude to samý, jestli se nepletu, takže spíš odlovit ty dánia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2014 17:51 Jana
ja v tom jasno mam, vim že musim počkat,v tom članku pišou po tydnu se mužou dat par rybiček do nově založeneho akva,jde mi o to aby ji vic neubližili a parmičky začali utočit až ted.ted si nevim rady.............ano mužu si za to sama,vim už davno,nikdy bych neřekla že to muže byt takova věda a jak už jsem psala přišla jsem k tomu jako slepej k houslym ale stalo se,špatnej začatek,špatnej vyběr,vim,jen aspon radu co ted s tim? nechat to bejt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2014 17:40 R Muž romant [27982] Re: Jana
Ano doškubou, to nejde dohromady. Třepetající se ocásky dánií budou pro parmičky jak červenej hadr na bejka, je to na ně malý a je jich tam málo, klasickej kruh, kterej má řešení ve změně osádky. Na zbytek dotazu odkáži na horu do tohoto vláka na modrej rámeček, neb vše ostatní mě příjde jako ztráta času, měl jsem za to, že v tom máš jasno, ale je třeba číst, číst, číst. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2014 17:35 Jana
chci se zeptat,včera napadly parmičky jednu Danio pruhovanou a uštiply ji ocasek docela dost,včera jsem rozjela to druhe akvarium i s rostlinkama,ode dneška tam je voda,nic jsem do vody nepřidavala,ale to akvarium už fungovalo,kdysi tam byli všechny moje rybičky dokud neonemocněl sumeček,pak tam byl sam v karanteně a ja si pořidila druhe stejne akvarium,jde mi o to,zda zitra mužu dat parmičky do toho akva nebo musim čekat aspon tyden,ikdyž to akvarium už fungovalo a ještě do nedavna fungovalo,dohromady měsic.Ja vim že jsem si neměla pořizovat parmičky k těmhle rybkam,ale stalo se,a ted se bojim že tu jednu doškubou uplně :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.09.2014 09:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: 77Dasa
77Dasa napsala: Dnes jsem si přinesla od řeky pár naplavenin.Odrbala je kartáčem v horké vodě a dala do nádoby s vodou,kde je ponechám asi 2 týdny.Je třeba do té vody něco přidat(hypermangan,ocet,nebo třeba sůl), aby se daly bez problémů použít v akváriu? Nerada bych si tam něco zavlekla.
Prevaruju co muzu, soupnout do vany se Savem je taky mozne (Savo se rozlozi, takze nenastane zadny problem).

Cituji z cs.wikipedia.org/… :
"Od poloviny 80. let 19. století jsou pseudomonády využívány v biokontrole či také biologickém boji se škůdci zemědělských plodin. Nejlépe jsou v tomto ohledu známy výsledky postřiků obsahujících různé kmeny P. fluorescens (např. CHA0 nebo Pf-5)."
Na tohle info mne dovedla Turbinka, tohle mne ani nenapadlo.

A ted si vem, ze se do vody neco takoveho dostalo, pac na polich toho asi zrovna malo nebude, ze by to moc ublizovalo lidem nevim (a kdyby, asi by se to nepouzivalo), ale ryby to pozabijet umi, je to jedna z nejrozsirenejsich bakterii, zpusobujicich nafouknuti ryb.

A neni to jediny patogen, ktery si muzes zavlect, ja bych to bez dezinfekce neriskoval. Samozrejme ze si casem do akvaria zatahnes ledacos, ale cim mene sanci, tim lepe. Jine nazory znam, a dokazu i argumenty k nim respektovat, nicmene tohle je muj nazor a drzim se ho.

Dezinfikuji co mohu, vcetne kazde nove rostliny, a to i od lidi, u kterych vim, ze maji krasna a zdrava akvaria, protoze co neci ryby zvladaji, to me zvladnout nemusi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2014 20:25 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Danila
Neviem či je dobré v začiatku svietiť 12 hodín :-) Ak bude málo živín pre rastliny, tak sa to zariasi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2014 19:57 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: danca
Ta teplota rostlinkám nevadí, budou při ní růst.

pH bych teď nějak dramaticky neřešil, alespoň dokud nepřijde na výběr vhodné osádky. Pak je lepší se těmi parametry alespoň orientačně řídit. Ale obecně jsou kapkové testy o něco přesnější než papírkové, jak tady již zaznělo. Na tyhle čísla z papírků bych se radši nespoléhal.

Ta rostlinka může uhnívat třeba kvůli tomu, že trochu pomaleji mění listy ze suchozemské na ponořenou formu. Jestli je to jen tahle jedna rostlinka, dal bych tomu ještě čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2014 19:27 R Muž romant [27982] Re: danca
Vidím, že jsi se registrovala dnes, tak jsi jistě obdržela vzkaz s doporučenou zajímavou četbou určenou nejen pro začátečníky(nebo zde nahoře ten modrej námeček), mrkni na ty odkazy a jako další bych doporučil, až se trochu rozkoukáš, vytvořit vlastní prezentaci předmětnýho akvária a uvést co nejvíce údajů o nádrži, technice, rybí osádce atd. Prostě tím, že dáš co nejvíce informací, odpadne dotazníková a zdlouhavá metoda jak se pídit po informacích, aby odpověď, rada, mohla být co nejkonkrétnější. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2014 19:04 danca Re: Danila
Vodu jsem měřila papírkem DAjana, ph papírkem. Takže myslíte že rostlinka uhnívá kvůli nedostatku svícení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2014 19:02 Žena Danila [4489] - SumciRe: danca
Zdravím, čím jste měřila hodnoty vody? Pokud to byl papírkový test, tak je přesnější hodnoty vyčíst z křišťálové koule ;-) Co se svícení týče, Vás systém rostlinám nejspíš vůbec nesvědčí, lepší svítit např. od 11:00 do 23:00 nebo nechat jen polední cca dvouhodinovou pauzu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2014 19:00 danca – Uhnívání rostlinek
Dobrý den, máme doma akvárko 96 litrů asi 3 týdny zatím bez rybiček, ale rostliny máme nasazené na dno jsem dala substrát pro rostliny na to štěrk a zasadila jsem rostliny. Akvárium má teplotu 22 stupňů, zatím nepřitápíme nevíme jestli mají mít rostlinky více stupňů nebo ne. Ráno svítíme 1,5 h a odpoledne od 14:30 do 23 hodin. Dnešní test vody má výsledek: Ph:7,2 KH: 0 GH:7
Všimla jsem si že jedna rostlinka uhnívá odspodu ale když jsem si ji donesla domů a zasazovala tak jsem ji rozdělila na dva trsy tudíž jsem z ní udělala 2 rostlinky (zakucelka oválná)
Seznam rostlin v akváriu: štípatkovec amazonský, plevuňka rubra, bahnička nízká, zakucelka oválná, sedoulek malý, šplhavník krásný, a štípatkovec malokvětý. Dali jsme biofiltr i hnojivo na rostliny. Chtěla bych vás poprosit o radu ohledně rostlinek a hodnoty KH, hodnota 0 mě zneklidňuje. Děkuji za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2014 18:02 R Muž romant [27982] Re: 77Dasa
Do vody v nádobě nic nepřidávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.09.2014 18:02 R Muž romant [27982] Re: Jana
Já začátečníkům radím, to Ph neřešit, jak jsem psal, chce to nabrat nějaký vědomosti a začít chápat souvislosti a řešit ph v čerstvým akváriu mě příjde jako zbytečný, nehledě na to že nevíme jak se k těm hodnotám dostáváš a zda-li lze ty hodnoty alespoň rámcově považovat za vypovídající. Samozřejmě, že se zde dá napsat, nečteš nevíš, tak proč kupuješ ryby co tzv. snesou nižší Ph než máš a nepřizpůsobíš osádku parametrům vody, který máš. Ovšem když už je to jak je, bych to fakt neřešil a nechal akvo začít řádně fungovat a ono se to bude jistě posunovat. Jinak ty výměny vody v zaběhnutým akváriu po tom týdnu, ale v akváriu který nemá ještě pevně ustanovenou nitrifikaci a jsou tam už ryby, rozhodně měnit častěji a to klidně obden, to je daleko lepší než řešit teď hned Ph.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2014 17:56 Žena 77Dasa [1] - společenské akvárium – kořen
Dnes jsem si přinesla od řeky pár naplavenin.Odrbala je kartáčem v horké vodě a dala do nádoby s vodou,kde je ponechám asi 2 týdny.Je třeba do té vody něco přidat(hypermangan,ocet,nebo třeba sůl), aby se daly bez problémů použít v akváriu? Nerada bych si tam něco zavlekla. První "kus klacku",který jsem měla připravený se začal ve vodě rozkládat a přece jen bez nějakého toho dřeva to není ono.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2014 17:49 Koště
Pokud tě to PH 8,2 tak trápí, tak můžeš najít jiný zdroj vody (já si vodu na výměny vozím také v kanystru odjinud). PH mi taky mírně snížilo přidání kořene do akvária.

EDIT: Určitě je těch možností víc, rašelina, komerční přípravky, ale osobně volím pro mne tu jednodušší cestu bez starostí a neustálého měření.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [48] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=2351