Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 50 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2012 20:32 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: jirakolar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 20:31 R Muž romant [27983] Re: jirakolar
Začni třeba četbou tohoto a jiných vláken terčovcům věnovaným a až se lehce zorientuješ, tak přejdi třeba ke konkrétním dotazům. ;-)
Edit: Prezentace nádrží s terčovci jsou taktéž dobrým studijním materiálem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 20:29 jirakolar
Ahoj všem píšu o radu.
Asi před 20-ti lety jsem se jako mladý kluk věnoval akvaristice. Začínal jsem na pavých očkách, mečovky, panceřníčci, závojnatky a pak kančíci. Pak jsem s akvaristikou skončil. Nebyl čas - mladý kluk jiné zájmy. Teď se chci ke koničku vrátit. Chci si pořídit akvárko 600-800 litrů. Rád bych se věnoval terčovcům. Jsou to krásné ryby. Co mi poradíte. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 10:59 KamilM
Zdravím všechny. Tak už jsem si objednal 12 kousků blue daimond od pana Marka z Ledečka kterého jste zde před časem zmiňovali, jsme domluveni že mi dorazí příští pátek vláčkem domů. Už se nemůžu dočkat až ti krasavci dorazí a budu vás informovat. Každopádně jsem Jeho ryby viděl a myslím že k tomu není co dodat,byť jsem byl rozhodnutý pro daimondy když jsem to viděl hodně jsem znejistěl a váhal které nakonec vezmu,nechal jsem si dostatek času na rozmyšlenou a je rozhodnuto..
potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 21:17 Muž MGK [2] - CichlidyRe: Romy
Moc díky za info ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.03.2012 17:12 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: MGK
S největší pravděpodobností,ba s jistotou,bych si dovolil tvrdit,že to je děrová nemoc.Jde o to,zda je to následek napadení vnitřními parazity(barva výkalů,hubnutí ryby...),nebo je to jen z nedostatku vitamínů a minerálů,tady stačí toto doplnit v krmení.Co se týče rány nad okem,je to také děrová nemoc.
Při nedostatku minerálů a vitamínů si tělo tyto látky bere z chrupavčité části hlavy,a tak se tvoří díry.
Vše tady bylo už mnohokrát popsáno...,včetně fotodokumentace ;-)

rybicky.net/forum/1389
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 16:09 Muž MGK [2] - CichlidyRe: MGK
Všiml jsem si ještě toho, že samice má i nějakou ránu nad okem. Může být dlouhá tak 1cm a široká tak 3-4 milimetry :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 16:01 Muž MGK [2] - Cichlidy
Zdravím, mám takový problém...Dnes jsem u dvou terčovců (chovný pár) objevil "díry" v hlavě. Samec je na to poměrně dobře, má tam jednu menší dírku, ovšem samice jí má o něco větší a má ji asi i hlubší, jelikož jde vidět že ji má asi až "do masa" . Samec je v pohodě, s osotaníma terčema pózuje u čelního skla. Ovšem samice je zalezlá v zadu (zatím žere). Dal jsem tam hned jako první pomoc tablety Sera Bactopus direx (aby se jim to nijak nezaplísnilo atd. ). Ovšem nevím co dál. Foto se mi nepodařilo udělat, jelikož nemám tak kvalitní foťák, navíc tu samici bych už vůbec nevyfotil jelikož je poměrně daleko a k čelnímu sklu připrave ejn občas když je krmím, každopádně, ale je víc plachá. Prostě jde vidět, že něco není v pořádku ;) Moc děkuji za každou radu ;-) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 11:39 Muž rriki [818] - CichlidyRe: xjanosik
Jen to pořádně osvětli ať na ně vidíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 10:59 Muž JurajSkkk [1] - Cichlidy – svetlo
Chcem sa spýtaž už mám akva 50x50x50 a rieším osvetlenie na krycie sklo. A neviem či to mám nasvieťil len 15w trubicou, alebo ako svietite Vy na vytieracie akva. Aby som to zbytočne nenasvietidl ako Las Vegas. :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 15:45 Muž JurajSkkk [1] - CichlidyRe: Romy
Ok, pomôžem tomu. Už sa mi vyrába akva 50x50x50. Možno to bude ono. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 00:39 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: xjanosik
Příroda si najde cestu vždycky...,ale občas je jí potřeba trochu pomoci...

Nádrž je opravdu malá,je poloviční,než se běžně dává,a ryby jdou z většího prostoru do mnohem menšího,to prodlužuje jejich aklimatizaci.Chtělo by to alespoň 80-100 l,i 20 l udělá hodně...
Další věcí může být to,že samici se zdá prostor na rozplavání mladých malý,proto nesvolí ke tření,takže opět velikost nádrže.
A nakonec se jim nemusí líbit něco vně akvária,nebo místo,které jsi zvolil.Dost často pomáhá vytíračku přemístit jinam a pak je to v pořádku.
Každopádně je to jen o rybách,každý pár je jiný,s jinými nároky jak na vodu,tak na prostředí,chce to jen vychytat...
Hodně štěstí,Roman.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:48 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: xjanosik
Ideální vytíračky pro terčovce jsou dvakrát větší ;-) 50x50x50 X-) Ale samozřejmě to jde i v měnších :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:23 Muž JurajSkkk [1] - CichlidyRe: Bob66
60l iba na výter, vedľa mám nachystanú 240l, len aby boli malé terčíky potlesk potlesk
Nejde mi o biznis, len chcem i niečo iné odchovať ako ancikov a pandy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 19:19 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: xjanosik
60l je docela málo, ale mělo by to jít. Chce to vydržet, přeci jen chvíly trvá než si zvyknou na jiné prostředí ;-) Až budou připravení tak se vytřou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 16:11 Muž JurajSkkk [1] - Cichlidy – nechcú sa vytrieť
Zdravím.
Potrebujem poradiť. Mám párik v ext. nádrži 60l a tam sa mi nechcú vytreť, vo spoločenskom pravidelne každé 2 týždne.
Voda v nádrži PH6,8, gh 3, kh 3, vodivosť 110 microS, voda prefiltrovaná cez rašelinu. Skúšal som i studenú vodu znížil som teplotu z 31 na 26( 1deň ) a nič.
Mám ich už samostatné 3týždne. Trasú sa, chodia okolo seba a sex žiaden. sad
Osvetlenie je tlmené 15w trubica, voda je čajová ( z rašeliny ). Inak sú v pohode nič nie je na nich, žeby boli v strese a podobne. Len ich ktomu prinútiť. Že si príroda najde cestu už ani neverím. ne ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2012 23:36 kulich Re: Brix
to ti můžu jen schválit.Byl jsem u něj,ryby jsem viděl.připlatíš si ale kvalitu mít budeš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.02.2012 23:16 Lancer Re: mirlun
JJ, když jsem byl u něj já, tak několik párů vodilo a jeden se akorát staral o jikry. Nemyslím si, že by byl překupník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 21:08 Muž MGK [2] - CichlidyRe: mirlun
Dík za názor ;-) Jak vidím, tak každý má na to asi jiný názor, ale tak je to vždycky ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.02.2012 20:43 Muž mirlun [48] - Rostliny – vyškov ano
já jsem koupil také od pana "krysáka", viděl jsem u něj chovné páry, doporučil krmivo, poradil. má aktualizované fotky na facebooku(fotky ryb). spokojenost. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 19:20 Muž Brix [2] - Cichlidy
Díky za vaše názory. Zkusím se domluvit s panem Pejšou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 18:01 Muž MGK [2] - CichlidyRe: Lancer
Dík za info ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 17:22 Lancer Re: MGK
Nakupoval jsem u něj minulý rok rybky a spokojenost, měl velký výběr a poradil taky s chovem. Minulý týden jsem pak kupoval u pana Kováče ve Valašském Meziříčí a taky spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 16:21 Muž MGK [2] - CichlidyRe: grunda
Aha jo ;-) profidiscus, to je pan Krýsa :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 16:20 Muž grunda [1781] - Cichlidy
u nějakého chovatele ve vyškove jsem byl, jak se jmenuje netuším. měl stranky profi discus, nebo tak nějak. komentář už jsem tady na něj psal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 15:51 Muž MGK [2] - Cichlidy
Když, už se tady bavíme o chovatelích..máte někdo zkušenosti s panem Krýsou z Vyškova ? Díky... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 15:27 Muž rriki [818] - CichlidyRe: grunda
Já vím,, ode mne chtěl ryby taky na stránkách a má fotky stažené z internetu a vydává je jako jeho i brožurku má .On zkupuje kde to jde a pak stím jezdí po burzách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 14:39 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: rriki
u něj jsem taky byl, vykupuje mladé a vydává je za vlastní odchovy(přitom nemá nikde chovné páry), nemá žádný výběr a snažil se mi vnutit white diamond jako white butterfly. už bych k němu nejel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.02.2012 13:51 Muž rriki [818] - CichlidyRe: rriki
Fotka k příspěvku :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.02.2012 13:50 Muž rriki [818] - CichlidyRe: kulich
Fotka k příspěvku Do chovu se na rybách nešetří
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 13:42 Muž rriki [818] - CichlidyRe: grunda
Ještě máte v Brně Monharta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 12:33 kulich Re: grunda
I já slyšel dobré reference na p.Vlacha.navíc má slušnou prezentaci i na netu.A jinak třeba Pepa Pejša.Tam je stoprocentní kvalita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 11:33 Muž grunda [1781] - Cichlidy
ten vyškovák je překupník, vaří ryby ve 30 - 32 stupních, vlastní ryby nemá žádné. Raději k Vlachovy, mám od něj ryby a jsou parádní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 09:05 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: Brix
já mám měsíc 4 ks od chovatele z Vyškova. šlo mi spíše o cenu, kvůli první zkušenosti a finančním možnostem. prodal mi i krmivo. zatím plavou v pohodě.
hodně inzerátů je zde:
www.discus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 20:21 Muž MGK [2] - CichlidyRe: Brix
Já byl spokojen s panem Vlachem z Olomouce...
www.discus-olomouc.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 20:02 Muž Brix [2] - Cichlidy
Zdravím, chci koupit kvalitní a zdravé terčovce. Můžete mě někdo dát kontakt na dobrého chovatele? Díky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 18:09 Muž grunda [1781] - Cichlidy
jj, dva samci - podle kladélek, je to divné, je to tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 17:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: grunda
Že by grupáč? smich Jsou to jistě dva samci? To fakt u cichlid časté nebývá. Samec se dvěma samicemi, to zase není takový problém. Od někoho z diskařů jsem slyšel vyprávět o samci, který měl permanentní sekret a živil a vodil mláďata cizích párů. Kolik je v tom latiny nevím, neviděl jsem, nezažil jsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 15:10 Muž grunda [1781] - Cichlidy
Mám dotaz, zase se mi vytřeli terči ve společném akva(tohle je poprvé, kdy jsou jikry na listu ještě i druhý den), je normální, že se o snůšku starají 3 rodiče? Dva samci a jedna samice, včera se všichni podíleli na tření ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 18:58 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Ber to jako trénink. U cichlid je běžné že sežerou několik prvních výtěrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 18:53 kroner
Chci se zeptat, jestli je šance u samice, která se poprvé vytře a při tření jikry ihned "vyzobává", že postupem času "zmoudří"? Mám samici chackeboarda, ale nemám k ní samce, tak přemýšlím, že bych jí nějakýho ženicha pořídil. Jinak se třela se dvěma marlborákama a ti jí v tom "vyzobávání" pomáhali. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 19:38 Muž sat [0] – Dotaz
Fotka k příspěvku Dobrý den, mám dotaz, u svého terčovce jsem si všiml, že má jakoby okousanou ploutev. Měl krásnou linii horní ploutve dokonce se mu začal dělat na konci ploutve praporek, nyní vypadá viz. foto. Zatím nevím zda se to zhoršuje či ne. Žádné příznaky nemoci nemá, normální dýchání pro potravu si chodí jako vždy. Žádná velká změna vody, pouze se změnilo PH z 6,7 na 6,5.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 23:03 Muž Robi [27] Re: Bob66
Rád bych uvítal podrobnosti, jelikož s heckely nemám žádné zkušenosti.Budu vděčný za každou věcnou připomínku. Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 19:47 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Robi
Trošku předčasné takhle jásat, zvlášť u heklů, ale přeji ať ti vydrží palec U mě šly do háje po půl roce, ale dostal jsem je v katastrofálním stavu :-( Ale mám v plánu časem se k nim vrátit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 16:59 Muž Robi [27] Re: Mathias
Dnes jsem si těch zbylých 9 ks přivezl :-) Zdroj bude zřejmě stejný v Německu, ale kvalita špičková. Je vidět kde se předchozí ryby dokurv..y. Po hodině v nádrži už se vrhly krmení !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 10:16 Muž NIKO [527] Re: RAP
30 stupňů u terčovců není vysoká teplota.

mirlun
"raději nastavil také 28°C kvůli rostlinám, neonkám atd"
30 stupňů mám v akváriích také a neonky s rostlinama jsou v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 10:02 Mathias Re: Lancer
Také si myslím, že jde o stejný zdroj. S dotyčným (lsumci.cz) sem jsi dopisoval přes meil a tvrdil mi, že jde o import z Německa, ale teď tam má za půlku Hekli a zároveň nově v nábídce i P. menchacai, které stejně tak nabízí i MEGAEXOTIC.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 14:04 RAP Re: mirlun
Tu teplotu bych pomalu a postupně snížil. Vysoká teplota se u terčů doporučuje při léčbě nebo při krmení svalovinou.
Existuje spoustu nemocí a parazitů, které se ob(pro)jeví až při snížené imunitě ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 13:17 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: RAP
děkuji za vyjádření.
chovatel doporučoval 30°C, ikdyž bych raději nastavil také 28°C kvůli rostlinám, neonkám atd. terčovci po dvou dnech začali žrát, a už se moc neschovávají. příznaky nemoci uvidím tak za měsíc(domnívám se), zda se nenakazili od mých rybek. některé nemoci se ukrývají v rybách aniž bych něco postřehl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 13:07 RAP Re: mirlun
mirlun napsal: zdravím, když chci aby mi terčovci jen spokojeně přežili,....
Přežili zní blbě, lepší by bylo napsat spokojeně žili. ;-)
Pro úspěšný chov(případně odchov) ryb platí:
-mít ryby z kvalitního chovu
-parametry vody v rozumných mezích
-kvalitní krmení
-dostatečný prostor
Přesnou dobu adaptace nelze říci. Pokud přijímají potravu nejsou abnormálně plaché a neprojevují známky nemoci, dá se říci, že se adaptovaly. :-)
PS: Ta teplota, nestačilo by 28°C?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [50] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=2451