Terčovec - chov
Přikládám se k názoru Daháka, že určení míry zdravotního stavu podle tření ryb není moc spolehlivá věc. Také jsem zažil vodit terčovce evidentně napadeného vnitřními bičíkovci!
Kdyz pouzivam jakakoli leciva, u kterych je i jen predpoklad zniceni nitrifikacnich bakterii, zlikviduji biofiltr jeste pred tim, nez to lecivo pouziju (vycistim docista docista a vydezinfikuji), a vracim ho pak zpet, uz vlastne nema zadny vliv, mimo filtrace hrubych necistot, funguje jen jako sitko na svincik ve vode.
O snizeni ucinnosti filtru zaroven s lecivem bych se nebal, bal bych se o zivot ryb! V pripade, ze zabiju vsechny bakterie ve fitru a vsechno svinstvo se vyplavi do vody, co se asi tak stane? To je pak nejake lamentovani nad dusikatymi latkami k nicemu, kdyz je akvarko zrale na nove zabehnuti po x vymenach vody a obstarani fungl novych ryb.
Lidi, nehrejte si s filtrem a lecivy, vyrobci mnoha leciv nepisi zbytecne, ze se maji odstranit, vedui co pisi. A ze to nekomu vyslo a o nic neprisel? Treba mate o presne ten kousicek co ryby uz nesnesou vetsi objem filtru a...
Je lepsi mit strach driv, treba i zbytecne, nez mit smutek pozdeji
.
Já jsem vždy filtroval a vždy měl entizol úspěch nedám na něj dopustit a je to levný.
Jak je to s tou filtrací při léčbě entizolem?Někdo radí filtrovat, druhý nefiltruje co by tedy mělo být správné?
díky moc za konzultaci časem se snad chápat budem
NO je to takto
Tbletu na 25L vody ale ve spolecnym lépe na 20L po 3dnech vyměnit 1/3vody a dát jednu tabletu navíc po dalších 3dnech vyměnit 1/2voody a dát zase 1tabletu na 20Lvody a po 3dnech vyměnit 1/3vody a dát jednu tabletu a měli by být ok.Filtr jsem měl normálně zapnutý a kdyby s tou mojí léčbou někdo nesouhlasil tak at řekne.JO ještě jsem jim preventivně 1denně namačkal trochu česneku dal ho do sklinky s vodou a nechal chvíli asi 30minut pak jsem česnek odebral a dal louhovat granule.Zvýšil jsem teplotu na asi 33°C a 6týdnů krmil jen granulemi.
Diky, tuhle odpoved chapu.
Tak je tam ještě i čtvrtý trojden kdy mají prášek na 100l? A jak je to s filtrem, to je vypnutý celých dvanáct dní?
Nedá se to nijak brát jako pravidlo,velikost oka je věc genetických předpokladů.Je pravda,že k dalšímu šlechtění se brali jedinci,mimo jiných předností,s malým a hlavně červeným okem.
Jako pomocné vodítko by se mohlo brát,že větší oko,v poměru k tělu,je ryba podražená,stará,ale další možností jsou výše popsané genetické předpoklady.V dnešní době,kdy se prodávají míchané ryby,které nemají nic společného s genetickou čistotou,barevnou linií,kdekdo množí to,co se mu spáruje....,je možné,se potkat už s čímkoliv.
Asi jo když zemřel tak den předem se chystali na výtěr a dva dny pot tom co jsem jí tam dal nového fešáka tak ho svedla.....Sen každého samce hlavně aby se mu to rejdění časem nesprotivilo
No jak jsem psal o samce jsem přyšel a ta potvůrka si zařádila klidně sama a o jikry se dokonce aji starala.
Zabránit ve výtěru můžeš když ji vezmeš samce
Jinak je normální když přijdou o jikry že se brzy vytřou znovu
Já se chci zeptat na jednu věc jak zabránit samici aby se třela?????Mi se vytřeli v sobotu a přišli o jikry mou blbostí jenže tak rajda jedna
už se zase chystá na nový výtěr jestli jí to nemůže ublížit a když mi umřel samec tak se vytřela sama jakoby se nechumelilo a počet jiker se neustále zvyšuje a tře se čim dál častěji nevím jestli je krmím tak výživným krimvem nebo co ale nechci aby mi po jednom roce odešla.
Je to přesně tak jak píšeš já měl aji terče co měl jedno oko viditelně větší.
Je to jen orientační, poměr oka vůči tělu nemusí být ideální ani u zdravých velkých ryb
Moji dospělí terči maj velikost oka asi necelý cm možná tak 7mm red tyrkys maj větší oko než marlborka protože jsou o něco starší.
Viděl jsem ryby ve velikosti asi 7cm kdy jedni byli podražení ož od chovatele a ddruzí v pohodě a byl mezi nimi dost velký věkový rozdíl asi 3měsíce a na oku to bylo festovně poznat.
U chovatele jsem viděl aji páry 1,5roku a pak tam měl 4letý pár taky to byl veliký rozdíl vůči tělu myslím že je to spíš ve skušenostech že později už poznáš jak velké oko vůči tělu nedá se to moc takhle popisovat.
Nekde jsem cetl, ze to ze je Tercovec spravne velky vuci svemu veku se pozna take podle primerenosti velikosti oka vuci velikosti tela. Zajimalo by mne (cislovano, pro snadnejsi odpoved, pokud nekdo bude mit chut odpovedet na cokoli z toho):
1) Jak je asi stary Tercovec, ktery ma oko v prumeru 5mm a jak by k tomu mel byt velky, prikladem pri koupi, ci jake jsou obvykle rozmery oko a telo?
2) Jak velke oko, prumer oka, ma dospely Tercovec?
3) Pokud Tercovec doroste v dospelosti 13cm a nebo 18cm (prikladem), bude mit stejne velke oko a nebo v pomeru k telu, ci zcela individualne?
Tak je možné,že jsem to nepochopil já...
Pak je vše v pořádku,i co se výkalů týče.
tak ted jsem se nepochopili straní se jen ti co se ted třou promin asi jsem to blbě napsal jinak ti co mají ty vláknite tmavé vykali v "chomačích" se drží v hejnu jsou pěkně oprsklí a žerou jako mlejni pokud krmím třeba tři dny jen suchym tam mají "stolici" normální
Jestliže se dva straní a někteří mají roztřepené výkaly,popřemýšlel bych o přeléčení na vnitřní parazity.To,že je teď nemají,neznamená,že je nedostanou.Pozoruj ty ryby co se straní,podle tohose zachovej.Je rozdíl,když se ryby straní díky nemoci,nebo proto,že jsou více plaché.To se dá lehce poznat.
jasný takže krom těchto dvou kteří se ted momentálně drží jinde a vyanní zbytek je hejno pospulu krasně žerou a prdí černé čary.
jen když někdy krmím kom.larvami tak mají menší terčí takové tmavé tenke nitky třeba jich z nich kouka 7ks, jsou to jen nestravené larvy?
Žabrohlísty poznáš okem,tam si můžeš být jistý,u vnitřních parazitů si nejsi jistý nikdy,ale pokud logicky uvažuješ,bude-li mít ryba bílé výkaly,nebude žrát a stranit se,těžko bude mít náladu na tření...
Ve špatných podmínkách se třít nebudou.Když nebudou zdravé,tak také ne.
no každopádně je to pár spíše mě zajímalo, zda to něco prozrazuje o kondcici zdraví a podmínkách nebo to naznačuje "jen to " že si chtějí užít....
NIc to nenaznačuje pár jak se vytvoří tak se tře pravidelně.
Tak asi to druhý protože po tom co jsem tam dal pletivo tak pár stratil o jikry zájem ani se k nim moc nesnažili dostat ale nejde mi do hlavy že ty plesnivý tam zůstaly.
To je jednoduchý pár je sežral.Buď se k nim nějak dostal skrz pletivo, nebo měly jikry nízkou lepivost a vzduchování je odplavilo.
Ahojte vytřeli se mi red tyrkys zdálo se mi že to dost plesniví respektive za 24hodin splisnilo 15jiker ale já se bál druhé noci tak jsem na noc dal pod jikry slabé vzduchování a taky jsem jikry zakryl pletivem protože se mi zdálo že rodiče něco požrali a ted jsem oddělal pletivo a krom plesnivých jiker tam žádné nejsou kam se poděly?Vzduchování bylo velmi slabé.
no vypadá to že se nic měnit nebude zatím to vypadá dobře nemáte někdo email na aquar? na oficialnim webu je ale hlasí nefunkčnost nebo-li chybu
Jde o to jestli budeš měnit ,nebo ne.Pokud je vodivost v řádu desítek tak znova regenerace jinak nový ionex ,ale oba!
né že bych ti tu hodnotu nechtěl říci, ael jen si ji nepamatuji, v tomto případě jsem se řídil radami od p. kulicha co se týka vody možná jej znáte
A ty jsi flubenolem léčil? Co jsem tady pročítal tak opravdu dát jen na špičku nože a rozmíchat ve vodě a nechat nasáknout granule. Nic lepšího mě nenapadá.Nemo má někdo dobrou radu?
Pokud se nepletu tak na návodu u první pixly jsem měl větičku, že se flubenolem nedá předávkovat.Platilo to samozřejmě pro drůbež a prasata takže jestli to platí i u ryb nevím.
Upřesnění:trošku jsem zapátral a dočetl se, že Flubenol je bezpečný i při pětinásobném zvýšení dávky.Opět to platí pro drůbež a prasata a jelikož je to cílené právě na tyhle druhy, tak pochybuji že existuje oficiální dávkování pro ryby.
Předávkovat lze vším a nejen léčivy
Bohužel dávkování flubenolu neznám, dřív jsem párkrát preventivně použil už hotovou směs od Mira03 ale postupně i tuto preventivní léčbu jsem přestal provádět
takče se dá předávkovat? proč tu píšou že ne?A ty neznáš to dávkování? Raději bych to zjistil a zvolil jednodušší a účinější léčbu
Než dávkovat od oka tak je lepší použít jiné léčivo u kterého budeš vědět přesné dávkování, jinak to nemá smysl
a tady je ta potíž, já bych dal asi na špičku nože jako když měřím dejme tomu uhličitanovou vodivost, ale nevím tady psali že se nedá předávkovat
Pokud žerou je použití Flubenolu vhodnější, za předpokladu že víš přesné dávkování aby to mělo žádaný účinek
Příznaky se můžou projevit později.
Entizol se dávkuje takto:
1tableta do společenského ns 20L vody po třech dnech vyměnit 1/3 vody a přidat 1tabletu po dalších 3dnech vyměnit půlku akva a zase 1 tabletu na 20L vody po třech dnech vym+nit 1/3 vody a přidat 1 tabletu potom vyčistit akva a měli by být v pohodě.
nemám nic proti ale flubenol dostanou určitě s krmivem do sebe je to jednodušší a mělo by bát i účinější než entizol do 300l jestli teda dobře chápu vlákna co se tu psala.
1)použít flubenol jestliže žetou (žerou a příznaky nemají)
2)entizol 2x3dny
Tak to nevím jako léčivo fakt nevím já léčil entizolem a vždy se 100% osvědčil.
tím že budou dostávat flubenol ve stravě se přeléčí lépe než entizolem ne?
Přidat reakci
1 ...... [86] ...... 152 153
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146373x