Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 102 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 06:26 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: hf
Když nebudeš krmit srdcem tak by jsi mohl mít teplotu i 28 stupňů. Ale pod tuto hranici bych asi nešel..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 00:58 Muž hf [54] – teplota
Jak je to s tou teplotou u terčovců? Všude píšou 29 a více nicméně někde jsem také četl, že to je teplota hlavně kůli tomu, aby dokázali strávit ty srdce, čím jsou krmeni. Takže jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 23:51 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Jen bych doplnil,že ne každý terčovec je z,,black water",na to bych si dal trochu pozor.Terčovců jsou tři druhy a humínové kyseliny se přidávají třeba Symphysodon discus ,který je silně adaptován na černou vodu,Symphysodon aequifasciatus je míchaná voda černá a čirá,tam se přidávají humínové kyseliny jen trochu,a nakonec je to Symphysodon haraldi,který žije v míchané vodě čiré a bílé,tudíž humínových kyselin je minimum,ale je vysoké procento minerálních látek.
Více třeba tady: www.discus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 22:51 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Bob66 - OT
Je na miste napsat gratuluji? smich Jasne ze to neberu vazne, ale pobavilo mne to :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 20:11 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Designer
smich Já mám na kořenech všude štětičkovou řasu a vypadá to super už mám 2 barvy (zelenou a šedočernou) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 19:59 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Bob66
Si pis ze mam v planu akvazahradku, sleduji rostliny stejne jako ryby a najednou zivna puda pro rasy! Tak ted se korene bojim jeste vic nez pred tim :) . I kdyz ono to taky muze obcas vypadat, ze ve 40ti nevim co chci, jestli ryby ci kytky... Hele, fakt oboji a oboji bezva zdrave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 19:33 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Yirka
Ten tvůj kořen je pěkný. A cena je taky super !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 19:31 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Bob66
coze 180 cm ? No bych do akva asi nedal. Jedině že bych ho trochu upravil motorovkou. Ale jinak do větších akvárek by to byla bomba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 19:30 Muž Yirka [9123] – Re: Bob66
No jo, kde jsou ty doby venkovních pařáků na brambory. (Ale tenkrát jsme si mohli o takových kořenech jen nechat zdát).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 19:28 Muž Yirka [9123] – Re: MGK
Ta fotka u mého odkazu je s rozměry i cenou. Ten kořen patří k větším a stál 180,-.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 19:27 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: MGK
500 a výš :-O Před rokem jsem měl vyhlídlej jeden nádherný 180cm dlouhý pařez s kořenamy ale cena byla 3500kč a než jsem se rozhodnul tak byl prodaný hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 19:23 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Bob66
:-D No ještě se chci zeptat, když se tak bavíme o kořenech. Kolik se tak pohybuje cena nějakého většího slušnějšího kořene ? 300-400 kč ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 19:21 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Yirka
U mě by vyvařování nešlo, tak velké hrnce nemám :-D Ani jsem ho nedrhnul jen osprchoval ve vaně horkou vodou a šup do akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 19:21 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Bob66
Ok.No ti terči v té nahnědlé vodě...Hmmm. To musí být nádhera ! :-) Už se těším až mi dorazí akva domů :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 19:18 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: MGK
Pokud nebude plavat tak ho můžeš dát do akva rovnou, když plave tak buď nechat nasáknout nebo ho v akva zatížit X-) Je jedno jak to uděláš stejně nebude barvit věčně :) Ten výluh buď z kořene nebo kupovaný podporuje i vybarvení ryb a terči vypadaly v nahnědlé vodě daleko lépe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 19:17 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Yirka
Když ho dám tak na 5 dní do vody nasáknout tak to bude stačit ne ? :-) Jinak vyvařování u mě teda nehrozí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 19:15 Muž Yirka [9123] – Re: MGK
Rozhodně je dobré ho přinejmenším vydrhnout a na nějakou dobu potopit ještě před vložením do nádrže. Někdo (včetně mě) i vyvařuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 19:13 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Bob66
Určitě si myslím že Hornabch bude nadějnější. Ale do toho Zverima stejně pojedu tak se kdyžtak zeptám :-) Jinak když budu dávat kořen do akva tak ho mám dávat ještě předtím na nějakou dobu do vody aby nasákl ? A nebo rovnou do akva. Přece jen když ho nechám nasáknout tak už po nějaké době nebude barvit, což taky není zrovna nej ( pokud sjem to dobře pochopil )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 19:11 Muž Yirka [9123] – Re: MGK
Tento je z Hornbachu. rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 19:09 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: MGK
Než normální zverimex tak raději jak píše Yirka hornbach většinou je tam slušný výběr palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 19:08 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Bob66
No takový bych si taky nechal líbit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 19:07 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Yirka
No tak to vypadá asi na Hornbach a nebo se ještě zkusím poptat ve Zverimu v Kroměříži. Tam jsem si ale všiml jen takových malých prcků :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 19:06 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: MGK
Horác má nádhernej kořen X-) www.horacovoakvarium.cz/… Ten bych taky bral :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 19:03 Muž Yirka [9123] – Re: MGK
Tak zrovna kořeny nemusí být v Hornabchu špatná koupě. Většinou velký výběr tvarů a velikostí za zajímavé ceny. (Kořeny nejsou rybky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 19:03 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: MGK
Super kořeny jsem viděl u Dáši v Bráníku X-) Až mě mrzelo že se mě jich tam nevejde víc :-D
edit: ale teď koukám že to máš trošku z ruky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 18:59 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Bob66
No teď už to vím :-) Jinak nevíš kde se dají sehnat nějaké pěkné "větší" kořeny za dobrou cenu ? :-) teda kromě lesa a Hornbachu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 18:57 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
MGK napsal: Přece jen já když jsem si koupil v obchodě kořen a čuchl jsem si k němu tak mi to teda přírodu nepřipomínalo :-)


Neboj až nasáknou vodou tak začnou pouštět :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 18:54 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: MGK
Myslíš že ty v obchodě jsou umělé :-D Získávají se převážně z rašelinišť ;-) Před prodejem se jen umejou wapkou na povrchu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 18:54 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Yirka
No to jo, ovšem asi nebude mít v sobě tolik těch užitečných látek než ten z přírody ne ? Přece jen já když jsem si koupil v obchodě kořen a čuchl jsem si k němu tak mi to teda přírodu nepřipomínalo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 18:52 Muž Yirka [9123] – Re: MGK
Ten kupovaný je také z přírody....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 18:51 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Bob66
Aha, no a ty prospěšné látky se mi tam dostanou i z kořene který si koupím někde v obchodě a nebo jen čistě z "přírodního" někde z lesa ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 18:49 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: MGK
Dobře, do vody se dostávají prospěšné látky z kořene ;-) Není to nutnost ale je to velice prospěšné pro ryby, mě kořeny přestaly obarvovat vodu cca po roce a od té doby dodávám buď Torben nebo Torumin X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 18:46 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Bob66
Aha :-) No a když mi to zabarví vodu tak je to dobře a nebo špatně ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 18:44 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: MGK
Že barví :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 18:43 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Bob66
Hmm. A jestli se jen tak můžu zeptat :-) Co je to to louhování ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 18:37 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Designer
S tím kořenem bych nesouhlasil, naopak pokud se bude louhovat tak je to jen prospěšné pro ryby, nám co už kořen nelouhuje tak musíme dodávat kupovaný rašelinový výluh :-D A pokud začne plesnivět tak se o to postarají šneci ;-) Kořen je daleko vhodnější než kameny alespoň u terčovců pokud tedy někdo nemá v plánu krásnou akvazahrádku protože kořen je živnou půdou pro řasy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 14:54 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Designer
Mám v plánu ten kořen ( až ho koupím :-) ) že ho dám tak na týden nebo na dva do vody aby už trochu nasákl a zbytečně mi potom nezakalil vodu v akva. Přesně takhle jsme postupoval u mého akva (54 l). A žádné problémy s vodou jsem nezaznamenal a kořen vypadá taky pořád dobře :-) Ale je pravda že první týden co byl v akva tak mi trochu obarvil vodu, ale když jsem potom akva čistil tak už bylo vše v normálu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 13:47 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Designer
I kdyz na druhou stranu musim uznat, ze kdyz tam ten koren bude od zacatku, vsechno uz pobezi a bude uz vsechno jak ma byt... ze o pripadnem vetsim problemu bych mohl vedet jeste driv, nez tam budou ryby. No nic, sam jsem ted na vazkach co s korenem, tak co mam co radit smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 13:42 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: MGK
Ten koren bych vynechal alespon nez se to cele zabehne a to trva v ruznych akvarcich ruzne dlouho. Ze zacatku je dost problemu s vodou, nez aby si clovek delal dalsi tim, ze koren ovlivni kvalitu vody (ze treba ze sebe neco louhuje), zacne plesnivet, vyroste na nem neco hnusneho jako ruducha atp. Koreny jsou hezke a libi se mi, ale ja se jich docela bojim, i kdyz u vhodnych kusu mozna zbytecne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 13:13 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Designer
Stejně si myslím že mi to vyjde skoro na stejno když celou nádrž osázím rostlinami a nebo když doprostřed akva švihnu kořen a kolem toho pár rostlin. Litrově to nebude až tak velký rozdíl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 13:08 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Designer
Ono já ten kořen chci jako jednu z dekorací a navíc je to skoro "nutností" když tam budu mít ancistrusy :-) No a jinak co myslíš tím že by jsi ho vynechal alespoň ze začátku ? Jako třeba první měsíc? 2 měsíce ? Půl roku ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 09:26 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: MGK
Koren bych vynechal, alespon na zacatku. Jednak byva zdrojem problemu, ktere clovek mit nemusel bez nej, a jednak zabira misto. Presne z duvodu co nejvice vody jsem se vyhnul opicarnam jako je 3D pozadi a v predni casti nadrze je co nejmene pisku, jen at to spolehlive pokryje dno. Kytky tam vepredu stejne nerostou (aspon ja uplne vepredu nechci nic co by hlubsi pisek potrebovalo) a rybam je jedno, kolik maji pod sebou pisku. Vzadu (a v mistech vetsich rostlin) je pochopitelne vic, ale jen tak, kolik jsem myslel ze by mohlo stacit. Neco zaberou kameny, ale i na ty jsem myslim sel s citem a i tak uz neco vyhazel. Vysledkem je, ze kdyby slo o 5cm vyssi akvarko a nesetril jsem prostor pro vodu, bylo by to stejne. Podle mne je u akvarek mezi 100 a 200 litry skoda kazdeho litru vody, ktera tam neni kvuli nejake dekoraci, protoze kdo si porizuje takovy objem akvaria, cini tak casto z duvodu, ze by sice chtel aspon 300, lepe 500l, ale z nejakeho duvodu to nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 06:28 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Romy
S těmi Ramirézkami ještě uvidím. Až tam bude alespoň část ryb tak potom sám poznám jestli se tam ještě nějaké vejdou :-) Jinak líbila by se mi nádrž jako má třeba Bob. Chci dát doprostřed velký kořen a k tomu nějaké rostliny. Ale né moc a né málo. Tak nějak akorát :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 23:14 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: MGK
Ramirezky můžeš k této osádce přidat bez problémů,buďto pár,nebo 1M 2F.Nebudou vadit žádné jiné rybě,a žádná ryba nebude vadit jim, a stejně se většinou drží blíže dna.O neonkách tu už bylo psáno,vyšší teplotu lépe snáší neonka červená,a volba k terčovcům je dobrá.
palec
Jen si ještě uvědom,že nádrž bude asi zarostlá a rostliny ti seberou také nějaký litřík,hlavně jsou,hlavně Echinodory,docela rozrostlé,což částečně brání rybám v plavání.Proto doporučuji jen pár.Pokud budeš chtít mít nádrž jako Dahak,nebo Khanh,pak dva páry ano. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 22:59 Muž Beda [11] – Re: MGK
Já ty neonky namýchal. Obecný a červený. Celkem 25 všechny se drží v jednom hejnu a žádný problémy jsem s nima nikdy neměl. Co se počtu terčovců týče... nejsem žádnej odborník ale ber mladý kusy. Líp si zvyknou na změnu vody než dospělý ryby. A taky počítej se ztrátama. Koupíš osm zůstane pět. Můj případ :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 20:59 RAP – Re: MGK
Pokud nebudeš krmit masem teplokrevných zvířet, nemusíš hnát teplotu tak vysoko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 19:52 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: smidakkuba
No většinu rybek budu chtít nakoupit na Ostravské burze ( teda pokud to bude možné :-) ). Takže tam si myslím že by to mohlo být dobrý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 19:50 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: MGK
No ono je to i o tom z jakého zdroje neonky jsou.Já je měl jako ůplně první ryby v akva a byli ze zverimexu.Já bych si asi taky dal do akva neonky ale jen od chovatele na kterého je spoleh. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 19:46 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Ok, dám tam teda červené. Jinak Ramirézky jsou pěkné, ale myslím si že tam bude asi hezčí dát hejno neonek. Přece jen hlavními "králi" v akva budou terčovci tak jsem tam nechtěl dávat i Ramirezky ať tam není strašně moc barev. Myslím že neonky a terčovci by mohli být dohromady pěkná paráda, ale nevím no. Třeba se mi stane to co tobě (krupička) a budu muset dát neonky pryč no a potom bych volil místo nich ty Ramirézky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 19:43 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: MGK
No co takhle 8 terč.Pokud nebudou nějak extrémně moc velkého vzrůstu tak dva páry tam budou v phodě si myslím.Když už teda ty neonky tak ne obecné.Právě s těmito jsem měl problémů tolik že jsem to vzdal a dal je pryč.Jinak je to ok.A co ty ramirezky? :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [102] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=5051