Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 119 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 13:22 Pája – Re: Bob66
Fotka k příspěvku Tak už zase někteří změnili barvu, přikládám foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 12:39 Pája – Re: Bob66
Dík za info, už jsou zase v normálních barvách, možná si ze mě dělají srandu, jinak doufám že to bylo ze stresu protože jsem je před dvěma dny čistil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 12:34 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Pája
Výrazné ztmavnutí je většinou příznak nastávající nemoci vnitřních parazitů, jaké mají výkaly? Můžou být jen ve stresu, fotka by nebyla? Jinak jsou plodné už v roce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 12:27 Pája – Ztmavnutí mladých terčovců
Mám takový dotaz, mám v akvárku 5ks terčovců asi 4 měsíce staré a někteří z nich výrazně ztmavli oproti ostatním, nicméně ryby jsou v dobré kondici, přijímají potravu, občas se nevzájem prohánějí a plavou po celé nádrži, vím že ztmavnutí znamená že se chtějí třít, ale to nehrozí protože ryby jsou plodné myslím až po roce a půl a ti moji malí prckové mají sotva 4 měsíce. Neví někdo jestli nějak nestrádají nebo je to normální?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 10:17 Muž Johns [30] - Cichlidy
ve 100litrech nechávám terče do velikosti 2,5cm potom je přehodim do 280litrů a to bys koukal jak rychle narostou zhruba 14dní je v tom velkym akva ani envidíš ale pak sou to během chvilky mackové ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 23:41 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Josef
12ks 3cm prcků tam vydrží jen chvilku jak už napsal Dahak, v téhle velikosti musíš krmit min.5krát denně a v takhle malém akva vyměnit každý den část vody a stejně je to maximálně na měsíc, potom buď větší nebo se jich zbav X-) a není záruka že ten měsíc v takhle malém akva nezanechá následky v růstu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 21:27 Žena basa1313 [18] - Parmičky
no ved to ale aj tak je ich 12 ak maju pekne dorast ... a maju zit bez chorob... tak potrebuju priestor :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 21:16 milda87 – Re: basa1313
Já jich mám 9 dospělých v 700l a když si některý samec začne chystat tření a hájit teritorium,jsou to krutý boje... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 21:06 Žena basa1313 [18] - Parmičky
ja si myslim ze aj to tej 200 litrovky ich bude dost...ak tam maju byt nastalo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 18:00 Muž Marta [4] - Cichlidy – Re: Josef
No nevím co tě na tohle napsat :-( myslím že sis měl vzít jich bud pulku co jich máš a zbytek až bys měl velké akva,takovej počet na tak málo litru je prostě blbost no ..Každopádně ptát se jestli to vydrží nebo né to tě nikdo neřekne řeknu tě jen že to nejsou vubec dobré podmínky je to jako kdybys ty byl v jedné malé místnosti z dalšíma 11 lidma
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 17:20 Josef – Re: Dahak
Ano, ale ti mí terčovci mají velikost 2-3,5cm bez ploutví, o 6cm jsem nic neříkal, tak malí by to mohli vydržet 3 měsíce ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 17:03 Josef – Re: Dahak
No oni 6cm ale nemají, mají od 2cm do 3,5cm bez ploutví, proto se právě ptám na jak dlouho jim to bude stačit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 16:44 demon – akva 200l
Ahoj chtel jsem se zeptat co je vhodne za rostliny pro 200l avarium jsem bhuzel zacatecnik a nwm co s tim mam delat mohli byste me nekdo prosim poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 14:41 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Josef
Taky jsem napsal že během 2-3 tejdnů je rozdělím takže v součtu půjde o 70 ryb v 500 stech litrech a v případě nouze tu mám ještě 250l nádrž kterou mohu použít.
12 6cm velkých terčovců v 60ti litrech je pro mě opravdu nepředstavitelná situace.Riskujete nemoci, přemnožení parazitů nebo podražení kvůli kvalitě vody kterou určitě u takovejch čuňat jaký terčovci jsou nebudete moci udržet na vyhovující úrovni v tak malém akváriu.
Ohledně toho krmení patentkama no taky jimi sem tam krmím, ale jen od firmy Aquamaster podle ohlasu ostatních discusářů jsou kvalitní a riziko přenosu nemocí je nízké a ohledně toho masa :) moji prckové se krocaního a hovězího srdce můžou užrat a taky je to vidět na jejich růstu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 14:19 Josef – Re: Dahak
Chápu, no do léta snad vydrží, když u tebe 70ks zhruba stejné velikosti ryb je ve 200l připadá na rybu cca necelé 3 litry, pokud mám 12 ryb a každá bude vyžadovat 3 litry tak bude třeba 36litrů vody, vím že to už je opravdu málo, ale dvojnásobek (60l) by mohl stačit než to doroste do těch 5-6cm. Krmím patentkami, vločkovým krmivem a krmivem Tetra Discus...hovězím srdcem mi akvárko zasírat moc nechcu, stejně by jej asi tak malí nežrali, mají asi 3cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 13:26 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Opteron
Dvanáct zdravých,krásných šesticentimetrových terčů v 60 l vody...?Při krmení 5x denně...?Taky dobrý... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 13:16 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Re: Josef
Měli by vydržet, jak budou mít ale 6cm tak už s tím něco dělej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 13:09 Muž Romy [1822] - Cichlidy
hmm :-| To je zas dotaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 13:08 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Josef
300 kusů ve 100 litrech ? slovo chovatel bych asi v tomhle případě nepoužíval.Mám jich ve dvoustovce 70 3-4cm velikost a už jim připravuju třístovku abych mohl selektovat.
V tý šedesátce vám těch 12 kousků nějakej čas vydrží, ale ne moc dlouho při dobrém krmení a kvalitní vodě rostou poměrně rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 13:07 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Josef
buď od té dobroty - najdi si zde sekci inzerátů a napiš - prodám 12 terčovců - značka: SPĚCHÁ!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 13:05 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Josef
No tohle je bez komentáře...Promin.. Jinak na to ani nejde reagovat... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 12:50 Josef – Velikost nádrže pro mladé terčovce
Ahoj, dostali se mi do ruky malí asi 3cm terčovci malbora (12ks), mám pro ně zatím jen 60l akvárko 35cm vysoké, jak dlouho byste řekli že je tam můžu chovat aby stále rostli a nedocházel jim prostor....hlavně prosím neříkejte 25l na jednu rybu, ve vytíračce u chovatele jich bylo ve 100l nádrži asi 300kusů a dařilo se jim, mám v plánu akvárium asi 200l ale hned tak rychle to nebudu proto se ptám jak dlouho je v takovém akva můžu chovat aby stále rostli resp. do jaké velikosti mohou dorůst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 18:33 Muž lachon [8] - Cichlidy
koupil jsem krásný 5 cm za 200,-kč kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 16:34 Muž Johns [30] - Cichlidy
v okrasnym akva jsem to řešil tak že nemocnýho terče sem fouknul do odchovnýho akva na samotku a byl pokoj,dyš byl zdravej šel nazpět nidky se mi nestalo že by to chytil znova nebo tam ta nemoc stále byla vždy byl nemocnej jen jeden ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 12:49 runner – Re: JuraS
Moc věcí na zahnívání tam není, když měním 70% vody, z toho tak 30% odkalením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 12:49 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: JuraS
Tremazol bezobratlým neublíží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 12:47 runner – Re: Dahak
Léčivo jsem s ničím nekombinoval. Tak snad to zvládnou. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 12:30 JuraS
Neměl by se tremazol a další silná léčiva používat v karanténním akva ? nedával bych takové léky do akva kde mám šneky a další bezobratlé. Nedovedu si představit jak bych čistil akva od stovek piskořek co by "vyplázli" svoje tělo z ulity a začali zahnívat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 12:04 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: runner
Tremazol podle mejch zkušeností(mám i neonky) je k rybám šetrnej a samozřejmě si nevybírá, který ryby vyléčí a zabíjí parazity bezezbytku.Napadá mě snad jen toxicita s jiným léčivem, ale předpokládám že jsi Tremazol s ničím nekombinoval.
Asi ti nezbejvá nic jinýho, než doufát že to většina neonovejch holek zvládne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 11:58 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: runner
Řekl bych,že na neonky toho bylo moc,je to léčivo pro ryby mnohonásobně větší než jsou ony,jsou dost citlivé.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 11:49 runner – Re: Dahak
Davkování podle návodu. Výměna vody 70%. Hodnota NO2=0
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 11:43 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: runner
Nepřehnal jsi to s dávkováním?(předpokládám že po každé fázi léčby jsi vyměnil 80% vody)Změřil bych i dusitany pro jistotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 10:08 runner
Ahoj, tak dnes mě čeká 3. fáze lečby. Terčáci už vypadají dobře, i dýchání se zlepšilo. Problém je v tom, že mi začali hynout neonky. Mají rudé žábry. Je možné, že na ně léčba nepůsobí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 23:58 Muž cervajz [0] - Cichlidy
Nádrže ála Khanh a Dahak byly pro mě inspirací! :) ale současný vzhled je pouze polotovar, terče chci vpustit, až se to ustálí a taky až budou kořeny ideálně přeskládány, abych je neplašil během prvního měsíce v akva. Vaši nabídku rád přijmu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 17:45 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: cervajz
Fotka k příspěvku Ve chvíli,kdy budeš mít,i s touto osádkou akvária NO2 na nule,můžeš s klidem terče přidat.Po prohlédnutí nádrže bych řekl,že ty kořeny jsou zbytečně velké,hlavně v té levé části nádrže,místo některých bych raději zasadil rostliny,kořeny spíš jako doplněk,ale rozhodni se sám,i nádrž a la Khanh,nebo Dahak má něco do sebe... palec
Kdybys potřeboval nějaký ten salát,tak si přijeď,jsem ze Stodůlek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 16:16 Muž cervajz [0] - Cichlidy
je to do nádrže, kterou mám v prezentaci... 500l, pražská voda, měním 100 l týdně,svítim 156W, rostliny se teprve chytaj, ryby tam již jsou jen s terčema vyčkávam. neonky, tetry krvavý, ancistrusi a hejnko panceřníčků celkem 60 ryb... počkam ještě měsíc X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 15:51 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: cervajz
Minimum je měsíc, ale čím déle tím lépe X-) Když jsem začínal tak Miro03 mě říkal ideální je tři měsíce zaběhlá nádrž a měsíc je minimum ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 14:34 Muž Kolco [57]
Jo, bohužel ano.Jeden dospělý terčák mi odmítal krmení asi měsíc - byl už dost pohublý,Potom začal špatně dýchat - jak byl oslabený, asi chytil žábrohlísty .Nemohl jsem se na to dívat a tak jsem ho utratil. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 14:18 JuraS – Re: cervajz
na takovou otázku se nedá odpovědět...jak velké akva, jak osazené, jaké dno, jaká teplota, kolik živočichů v akva, jaké svícení, jaké parametry vody, jak staří terčovci, od jakého zdroje, jako teplotu+ph+gh vody měli u chovatele...odpovíš, dosadíš čísla a zaštěrcháš a pokaždé ti výjde jiná odpověď...jsou to živé organizmy a ne žárovka aby se jim dalo něco diktovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 14:14 Muž metal [96] - Cichlidy – re. cervajz
odporuca sa 1.mesiac.ale pri tercovcoch by som dal aj 2.mesiace.na skusku dat nejake gupky as preziju potom dat terce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 12:24 Muž cervajz [0] - Cichlidy
jak dlouho jste čekali na zaběhnutí akvárka, než jste do něj pustili natrvalo terčovce? čekám, že mi povíte, ať si změřim parametry vody, dusičnany.. zajima mě vaše zkušenost. dik X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 12:08 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Josef
To může bejt pro každej pár nebo barevnou formu jiný.Někteří chovatelé doslova experimentujou s vodou než najdou ty ideální hodnoty.Většinou je to ve vodivosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 11:49 Josef – Re: Dahak
Díky za info, jen tak pro zajímavost jaká by měla být voda pro odchov? Mám jich 12 v akvárku a pokud se spárují chtěl bych je nechat vytřít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 11:35 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Josef
Pro chov nejsou ty kriteria tak přísný, takže voda klidně i tvrdší až tvrdá a pH kolem 7.Odchov je samozřejmě úplně něco jiného tam se ty doporučený hodnoty udržet musí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 11:04 Muž sportsmen [62] – Re: Josef
Parmička čtyřpruhá není dobrý společník k terčovcům. Parmičky jsou strašně temperamentní ryby, jen by ti terčáky neustále stresovali svým zbrklým plaváním, nepustili by ti je k potravě. Ohledně křížení je to složité, záleží na prokříženosti linie atd. Obecně pokud zkřížíš příbuzné jedince tak se nic nestane, ale nejde to dělat stále dokola, pak by bylo velké procento špatných jedinců. K parametrům vody stačí chvilku hledat, je toho napsáno tady i jinde dostatek. ;-) Zkráceně t=28-30,pH mírně kyselé, voda měkčí s nízkou vodivostí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 10:50 Muž sportsmen [62]
Vím že je to individuální a záleží na mnoha faktorech (věk, rozdíly fyzikálně-chemických parametrů vody, ruch okolo nádrže atd ...). Ale mě zajímají konkrétní počty dní. Za pár dní to bude měsíc co mám nové placky a že by se jim chtělo nějak moc aklimatizovat to stále zatím nevypadá (i dva z nich když už zobli do srdce). Je tu někdo komu se ryby aklimatizovali déle než měsíc a nebo třeba zkušenost že ryby se ani nedokázali vyrovnat s přemístěním?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 09:37 Josef
Ahoj, mám pár dotazů ohledně chovu terřovců:
1) Mám doma 12 mladých terčovců a zajímalo by mě jestli je možné je chovat s parmičkami čtyřpruhými, se skalárami se ty parmičky nesnesou a terčovec je skalárám příbuzný.
2) Když se terčovci po nějakém čase spárují a vytřou, nebudou z mladých nějací zmetci protože rodiče jsou sourozenci?
3) Jaká je ideální voda pro chov těchto ryb ve společenském akváriu (teplota, pH, vodivost, celková tvrdost, uhličitanová tvrdost)?
Díky za rady a tipy, chovám je poprvé takže každou radu uvítám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 22:50 runner – Re: Romy
To rád slyším. Moc děkuju za tvoje zkušenosti. Zítra mě čeká 2. fáze léčby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 22:37 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: runner
To je vcelku normální,jak odumírají žabrohlísti a odpadávají,zůstávají po nich ranky a ty nejspíš díky léčivu svědí.První důkaz o správné aplikaci je dýchání oběma žabrami,ještě aplikuj 2-3x po 3 dnech a měl bys mít klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 22:37 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: runner
Zítra proveď opakování a potom po dalších třech dnech další, celkem čtyřikrát a mělo by být po nich :) Otírají se protože se snaží zbavit parazitů ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [119] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=5901