Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 107 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 19:45 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Beda
Aha, a z jakého důvodu ti umřeli ? Nemoc ? Stres ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 19:40 Muž Beda [11] – Re: MGK
Já měl podobnej problém. Akva. 200L a chtěl jsem začit s terčovcema. Akva. jsem celý zařídil a dva měsíce ho nechal běžet. Pak jsem koupil 8 terčovců od chovatele z brna. Chtěl jsem jich 6 ale řikal mi že určitě budou ztráty ať jich vemu víc. Tři mi během půl roku umřeli. Tak teď jich mám pět a daří se jim dobře( ikdyž větší nádrž by byla lepší ). Mám u nich 15 neonek, 3 ancistrusi, 2 pancéřníčky, 5 kuliků a dával jsem i krevetky ale ostatní je považovali za potravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 19:38 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: Yirka
Mám to odzkoušený nejhezčí ryby jsou z prostýho akva, sice to není na okrasnou nádrž nej to se dodělá až vyrostou a molitanový filtr s hlavou to opradu nepotřebuje a při výměně vody min 2x týdně už tuplem ne.Bio filtr zajíždím vždy s rybama a pomocí druhého molitanového.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 19:07 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Díky za tipy. Určitě si nějaké vyberu, nejlepší by bylo kdyby byla na jaře burza v Brně tak bych si je tam koupil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 19:03 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: MGK
Tak si tam dej teřba red melon pokud chceš červené.Jsou opravdu ůžasní a pokud jsou kvalitní tak není nic lepšího.Výborné red melon má Pejša chce sice za ryby dost ale máš za to skvělou kvalitu.Co se týče hnědých které by si taky chtěl tak s hnědých terčovců jsou pěkní třeba san merah. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 18:52 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Bob66
Dík za rady, ten článek jsem četl už dvakrát, napsal jsi ho opravdu skvěle..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 18:35 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: MGK
Pokud začínáš s terčovci tak si zkus přečíst tento článek třeba ti to pomůže ;-) rybicky.net/clanky/445 Jinak pro začátečníka doporučuji jako Yirka nechat zajet nádrž a čím déle tím lépe :) To co popisuje rriki bych nechal zkušenějším a těm kteří mění denně větší část vody a už vědí co si mohou dovolit X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 18:31 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Hnědý terčovci vyžadují stejnou péči jako jiné barevné formy X-) Jsou nejjednodušší na odchov a vydrží poměrně více než ostatní ale při horší péči to odnesou stejně jako barevné formy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 18:23 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Moje představy byly že bych si pořídil nějaké červené ( hezky vynikají ) a nějaké do hněda, ovšem jde mi o to jestli nejsou některé druhy náročnější než ostatní, abych věděl co zvolit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 18:19 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: MGK
Hnědé terčovce jsou nejlehčí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 18:10 Muž MGK [2] - Cichlidy
Chci se ještě zeptat jestli jsou všechny druhy Terčovců na stejno a nebo jestli je některý třeba náročnější, popřípadě jaké by jste doporučovali pro úplného začátečníka s Terčovci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 17:59 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Yirka
No, to máš asi pravdu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 17:49 Muž Yirka [9126] – Re: MGK
Trpělivost v tomto případě bude růže přinášet. Postupuj klasicky, tj dno, rostliny voda, filtr a čekat. Krevetky s terčovci, no nevím možná jako svačinu. Pokud dostaneš nádrž k vánocům, s terči bych počkal skoro na jaro a mezitím tam nechal postupně zvyknout ten zbytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 17:45 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Yirka
No mě se to taky zdálo trochu divné s tím filtrem :-D Jinak o Terčovcích už mám přečteného hodně a teď už se budu jenom radit s nějakým " profesionálem " :-D Chci se ještě zeptat, Jak mám teda postupovat ? Normálně jak jsem to psal ? Jo a jinak ty Terčovce mám dát do akvárka úplně jako první ryby a nebo nejdříve ancistrusy krevetky apotom až Terčáky ? Díky moc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 17:40 Muž Yirka [9126] – Re: MGK
Já bych řekl, abys postupoval klasicky jak píšeš. A pokud si myslíš že máš již dostatek zkušeností a chceš opravdu jít do terčovců, poraď se raději přímo s někým kdo je dlouhodobě chová aby ses vyvaroval zbytečných zklamání a ztrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2010 17:38 Muž Yirka [9126] – Re: rriki
Mateš zbytečně klukovi hlavu. Odkdy filtr nepotřebuje zajet?. Proč by mělo být lepší do nádrže nedat substrát a rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 17:15 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: rriki
Aha, a jaktože nemám dávat štěrk ani rostliny ? Když jsem zakládal minulé akva tak jsem dal štěrk, osázel jsem to rostlinami a poté postupně přidával ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   14.11.2010 17:06 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: MGK
Já bych tam ten stěrk nedal jen ryby ,fitr nepotřebuje zajetí mě se osvědčil molitan ,nebo jemný bio + hlava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 16:43 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Díky za rady ve vzkazech, bohužel mi nějak blbne internet a nejde mi posílat vzkazy tak to píšu tady. Jinak určitě budu uvažovat nad tvou "ůvahou"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 16:41 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: rriki
Ähoj, takže jestli to dobře chápu..
Když na vánoce dostanu akva tak tam mám dat nějaký štěrk, vodu a nějakou dobu to nechat aby mi zajel filtr, poté tam mám dát Terčovce, a potom o 4-5 měsíců později tam mám dát rostliny a ostatní rybky ?
Já jsem právě myslel že si mám založit akva i s rostlinami...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 16:21 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: MGK
Představu máš hezkou i reálnou ale.
1.Buď si koupíš terčovce velký + zbytek ok
2.koupíš ryby v pětkách tj 5 cm + zbytek a pak to bude začátk smutného pokoukání.
Pokud tomu cheš předejít tak nejdřív kup jen terčovce a to klidně 8-10 ks terčovec je ryba hejnovitá pokud tam dáš jen 4 ryby tak se budou bát, budou v koutě stres atd.ideál je holé dno a pravidelná výměna vody min 2y týdně lepší 3x.Krmení mě se nejlíp osvědčilo hovězí srdce fistamin,sera discus granulát super jsu od Tropicalu D50 maj toho víc a mrážo artemie na koretru je musíš naučit.Dodržuj čistotu jakmile chytěj nemoc a hlavně bičíkovce vždy je to nějak poznamená někdy málo v horším případě těch fotek s obludama je na netu až dost.
Pokud jde vše jak má tak za 4-5 měsíců se rozhodneš jestli nějakou rybu dáš pryč,že je jich moc a popřípadě doplníš o ryby jaké chceš zařídíš rostlinama atd.Pamatuj si ,že ozdobou Tvé nádrže jsou terčovci zbytek je jen doplněk tak si rozmysli jestli cheš být na svoje akva pyšný a nebo jen,že tam něco plave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 15:47 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: MGK
Já měl ve 230 litrech 3 anci,5 panceřníků,2 siamské potvůrky,A 10 terčovců.Myslím že těch terčovců by sis mohl dovolit víc tak 7 samozřejmě né do ůplné dospělosti.Já měl těch 10 asi do 7-8 cm a pak byla redukce.A co se týče neonek tak to nevím ale já je měl a terčovci furt trpěli na krupici a pak jsem je dal pryč a od té doby klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 15:34 Muž MGK [2] - Cichlidy
Ahoj, jak už jsem v minulém dotazu uváděl tak na vánoce ( nebo možná dřív ). Dostanu 200 litrové akva ve kterém budu chtít začít s chovem Terčovců. Chtěl bych se zeptat jestli bych teda tam mohl mít tyto ryby :

4 x Terčovec ( ještě nevím jaký druh,na to mám zatím čas :-) )
2x Ancistrus
10-15 x Neonka ( ještě nevím jestli obecná,červená nebo černá )
10x Krevetka red cherry


No a popřípadě kdyby byly problémy s řasou tak bych si pořídil ještě Parmičky černopruhé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 15:26 Muž Beda [11]
Když to tady čtu tak su rád že ryby zdravý. Mám jen jeden problém. Jeden terčovec míň rostl a ostaní ho začli zahánět. Dal jsem ho do samostanýho akva. a snad ho vykrmím a doroste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 13:56 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: Muffy
léčení má své pravidla
léčit všechny ryby společně
před léčbou vyměnit polovinu vody já ještě snižuji objem vody na 1/2 menší spotřeba léčiva
Vypnout filtr a zavést silné vzduchování.
Zvednout teplotu co nejvýš k 35 stupňům, terčovci to vydrží
nekrmit živým
léčit min 7dní.
Po dvou dnech měnit 1/2 vody a přidat polovinu původní dávky léčiva
nekombinovat léčivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 13:39 Žena Muffy [55] – Re: Designer
Po pořízení nových terčovců také řeším jeden problém za druhým. Hned druhý den po nákupu měl jeden bílé výkaly, řešila jsem to na fóru "Teročvec - bílé výkaly". Léčba Flagellolem ve společenské nádrži nezabrala, tak jsem toho jednoho odlovila na samotky a tam ho léčila Entizolem. Bohužel jen 3 dny, takže za pár dní se mu to vrátilo. Nyní je na samotce znovu, dnes již 7. den a vypadá OK. Mezitím mi ale další terčovec ve společenské 450l nádrži začal také občas kakat ty dlouhé výkaly a míň jedl. Tak jsem sehnala Flubenol, přidala k živým koretrám, patentkám a když tohle došlo tak i do mletého srdíčka. Krmím s tím již týden, ale zatím jen umřeli šneci. U ostatních terčovců jsem objevila červíky u zadečku, podle fotky na netu to vypadá na hlístice Camallanus. Zabere na to ten Flubenol? Jak dlouho a jak často s ním případně ještě krmit? Nebo mám koupit Sera Nematol a toho, co kaká dlouhé bílé výkaly strčit na samotku místo toho již vyléčeného? Spolu tam být nemohou, mám jen malé 35 l akva. Děkuji, už jsem z toho fakt zoufalá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 09:45 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Haimdol
Moc díky, Měj se !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 09:45 R Muž Silent [5949] – Re: MGK
Tvrdost lze snížit reversní osmozou nebo pomocí demi kolony.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 09:43 Muž MGK [2] - Cichlidy
Ahoj, mám takový dotaz...
Na vánoce zřejmě dostanu akvárko 200 litrů. Chtěl bych teda začít poprvé v životě chovat Terčovce. Mám už o nich přečteno hodně, myslím si že by to nemusel být až tak velký problém. Ovšem u nás máme tvrdou vodu což už problémem je, chci se tedy zeptat jak upravit tu vodu aby byla vhodná pro chov těchto nádherných rybek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 16:51 Marketa – Re: Designer
Ahoj, vetsina z nich chodi zrat normalne. Nafoukli nejsou, vychudli jsou jenom ti dva co se zase drzi stranou. Z ritniho otvoru jim nic netrci. Zabra se mi zdaji ok. Vykaly maji cervene,to proto, ze je ted krmim prevazne susenym cervenym krmivem na vybarveni tercovcu, tak jim barvi i vykaly. Ten jeden ma cerne a docela dlouhe. Bile vykaly ted u nich nevidim. Tak jako predtim, kdyz jsem je lecila flagellolem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 15:41 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Marketa
Vrhaji se silene po zradle a nebo si ani nezobnou? A jsou nafoukli a nebo spis vychudli? Jake maji vykaly - barva a konzistence? Netrci jim cervici v klidu z ritniho otvoru? A dychaji vsechny kusy na obe zabra (odchlipuji se obe skrele pri pohledu zepredu a zdola)? Nejsem expert, ale bohuzel leceni bylo to prvni, co mne s Tercovci potkalo, prisel jsem o 2 ze 3. Asi mam tim padem houby co kecat, ale co jsem si zazil, aby aspon ten jeden prezil, to uz myslim alespon nejake zkusenosti jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 11:02 Marketa
Ahoj, nechci zase zakladat nove tema a tak se zeptam? Nedavno jsem mela problem asi ze strevnim bicikovcem, akva jsem prelecila flagellolem, potom byl nejakou dobu klid. Pote se mi dva tercovci vytreli primo ve spolecne nadrzi. Tak si rikam, ze spatne podminky v akvariu snad nemam. Bohuzel z toho samozrejme nic nebylo. Ted se zase nektere rybky schovavaji za korenem. Vsimla jsem si, ze okusuji rostliny (nemyslim, ze by to bylo z hladu) a u jednoho jsem si vsimla, ze se cca 1 za deset minut otrel o list, ale mozna to byla nahoda. Nevite co by to mohlo byt? Jinak vetsina zere normalne. Myslim, ze se o ne staram dobre, casto odkaluji, krmim ruznym krmivem, dusitany tam nemam temer zadne, jednou tydne delam test. dekuji za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 18:31 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Cyril
A nevíš jaké formy terčovců mají? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 16:39 Cyril
F + D Hudák ,Sedliště 99, 733 136 805 , bohužel mail nemůžu najít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 15:19 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Cyril
Tak ty neznám ani jsem o nich neslyšel.Pošleš mi kontakt? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 14:41 Cyril
Ohledně těch kontaktů,ve Frídku Místku - Sedliště jsou bratři Hudákovi,kteří dělají terčáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 14:15 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Cyril
Párkrát jsem ho tam myslím viděl ale nevím jestli ted´ pojedu na burzu protože jsem nějaký nemocný.Tak uvidíme. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 14:10 Cyril
Tak říká se,že odchovávat terčovce je vysoká škola akvaristiky a odchovávat heckely je DOKTORÁT z akvaristiky.Teď bude v Ostravě burza,on tam nepravidelně jezdí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 14:02 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Cyril
Zatím jsem nevolal.Zatím spíš sháním kontakty a až prodám ryby a uvolní se místo tak budu volat.Ale začínám trochu uvažovat protože mě každý odrazuje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 13:57 Cyril
Hele volal jsi tomu panu Jurkovi ohledně těch heckelů,nebo jsi to nechal plavat?
-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 13:51 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Cyril
No to sice poradil ale asi jim tam budu muset vždycky dát trochu soli, protože já používám na výtěry kohoutkovou vodu nijak neupravenou.Jen PH snižuju. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 13:47 Cyril
Vracím se ještě k poznámce METALA,že žádny z chovatelů nechtěl prozradit trik s přitvrzením vody po rozplavání potěru,aby se rodičům utvořil sekret.TERČOVEC 5, neboli Vojta ze Strakonic zcela bez obalu Kubovi Šmídákovi na jeho stránkách poradil,aby zhruba třetinu vývojové vody vyměnil za tvrdší kohoutkovou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 13:12 JuraS – Re: Beda
když hlavou vymyslíš sání odspodu pod pískem bez kytek tak nic lepšího není..v akva zůstane jen písek či štěrk a všechny howna se nasají do filtru..tam může být předfiltr třeba z kelímku od jogurtu a ten 2x týdně vytáhneš a "vysypeš" do wc...myslím tím ale vlastní homemade bio filtr a ne instantní amarouny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 11:33 Muž Beda [11] – Re: JuraS
Ty si se zmínil o půdním filtru. Já to nikdy v provozu neviděl. Jediný co si dovedu představit je že to nasavá vodu prožene ji to přes filtr a vrací zpět. Ale co se týče hrubých nečistot, ty to přeče přes ten písek na dně nemůže nasát. Není účínější klasický nasávání vody z prostoru akva. ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 09:53 JuraS – Re: Romy
právě..jakmile jsou zalezlí ve dně a vůbec o nich nevíš tak je vše v pořádku...ale jakmile lezou po skle a zdrhají z vody je problém...jinak k vodě normálně čuchám..to je taky dobrý indikátor kvality...když otevřu kryt kde se to "peče" pod teplem ze zářivek pak hnedle smrad z mrtvýho většího šneka práskne do nosu..i když teď mi odešla ampulárka a máš vidět jak je obalená helenama co ji jak supi vyžírají...tak jsem ji tam nechal...a voda nesmrdí...a 14 dní není přece žádnej problém když funguje filtrace...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 09:48 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: JuraS
Já rozumím,ale obecně je neodkalená nádrž vždy semeništěm problémů,a jakmile začne zahnívat,máš vystaráno...
Nemyslel jsem to tak,že by ses o ryby,nebo nádrž nestaral,jen,že je to trochu risk u tak citlivých ryb.Piskořky jsou samozřejmě dobrým indikátorem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 09:12 JuraS
Jo a Romane já přece akva nezanedbávám, jen nepřeháním údržbu a nechci z akva vymodlený akva...příští rok na jaře bude muset na přelepení (až budu moct dát ryby do kýblů) a pak nastoupí layout jako má tuším dahak...jen jemný písek z filtrací a kořeny z rašeliniště..půdní nasávání do filtru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 09:02 JuraS – Re: Romy
nevím, dlouho jsem neměřil...nebaví mě kapkové testy a jak jsem tady někde vyjmenovával, při svícení večer kompaktní zářivkou a s unavenými očmi toho stejně kulový poznáš zda je to tmavě červený nebo hnědý či okrový...a testy kápněte tohohle tolik, čekejte x minut a pak kápněte tolik tohohle jinýho a čekejte x minut a pak ...no takový testy mě neberou...kdybych měl rozhozený "jedy " tak by mi ryby chcípaly a piskořky zdrahaly z akva..nic z toho se neděje..všichni obyvatelé (až na dva disky co se cítí být oudsajdry) šmejdí po akva hledaj co sežrat..dyď taky to je jejich jediná starost..sežrat, rozmnožit se..básničky mi nezarecitují ani kdybych jim dovez kus amazonskýho pralesa...

maxo já toho napsal sem hodně a to, že občas někomu lezu na nervy..no a co..copak ti všichni kolegové, spolužáci, lidi co potkáváš na ulici sednou ? mě se včera vařila krev když v šalině 3 mladí rusové odpoledne v praze sprostě nadávali na nějakýho čecha a doslova u toho řvali na celou šalinu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 08:44 Muž maxo [9] – Re: JuraS
palec ,nebyva u Teba zvykom takyto nekonfliktny pokec,kazdopadne aj mna prestava bavit ta ustrachanost a pedantnost.Cim viac ich rozmaznavame tym horsie-samozrejme nejake hranice treba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 23:53 Muž Romy [1822] - Cichlidy
JuraS napsal:...dno mám zaneřáděné až hrůza, krmím ryby jak slepice v klecových chovech...neodkaluji, jen měním vodu..občas tak 1x za 14 dní ale když na to nezapomenu tak i později...

Co takhle dusičnany,jakou mají hodnotu?
Nicméně,každé zanedbání se za čas vymstí...a u terčovců obvzlášť.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [107] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=5301