Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 106 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 11:25 Mišulka – Re: Bob66
Bobe děkuji,super články Romy myslí na všechno potlesk odpověď jsem našla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 11:13 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Mišulka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 10:47 Mišulka – Re: LuboZ
Děkuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 10:46 Mišulka – Re: Designer
Děkuji,já jsem tu právě taky jen chvilku a ten článek mě zajímá tak jestli můžu poprosit o odkaz.
K otázce,koupila jsem terčům Fishtamin ale z letáku jsem pořádně nepochopila jak často ho dávat rybám do jídla,jestli teda do každý dávky krmiva každý den,nebo jen občas,ryby jsou v pořadku takže mi jde jen o to obohacení stravy vitamíny,děkuju moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 10:38 LuboZ – Re: Mišulka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 10:37 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Designer
Jasně, máš pravdu, časem to určitě nějak půjde. A kdyby ne, tak to budu muset ještě pár let vydržet a potom budu už bydlet sám a budu si moct pořídit jak velké akva tak i nějaké na odchov...(teda jestli budou finance :-D ) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 10:29 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: MGK
Neboj, i dospeli obcas musi ukecavat ;-) . Ja si myslim, ze kdyz se uvidi, ze Ti to jde, bavi Te to, je to krasne, nedelas lumparny a staras se o akvarko, ze ta krychlicka 50x50x50cm pro odchov casem nejak projde... za rok ci dva, az ji fakt budes potrebovat, mas zkratka cas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 10:26 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Mišulka
Nelamte si s tim hlavu a klidne se ptejte. Jsem tady chvili, ale uz vim, ze zde vyhrat hitparadu toho, na co se da jeste zeptat, nelze ani nahodou ;-) . BTW, kdyby ta otazka byla polozena rovnou, uz ted by tady bylo o 1 Vas a 1 muj zdvorilostni vzkaz mene :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 10:25 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Designer
To není že by mě to "nelákalo" . Určitě bych se o odchov chtěl někdy pokusit. Ovšem jde o to že rodiče by už asi nesneli kdybych si domu přitáhl další akva :-) Určitě se budu snažit je "ukecat". Ale určitě se mi to nepodaří v brzké době. Třeba až časem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 10:20 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: MGK
Hele, nekric predcasne, Tercovec neni prave kratkoveka ryba, takze jednoho krasneho dne se treba o odchov pokusis (je divne, kdyz odchov akavristu vubec nelaka) a na tohle si ani nevzpomenes smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 10:19 Mišulka
Zdravím,můžu se jenom zeptat kde najdu to počteníčko o terčovcích od Romyho?Mám jen jednu malou otázku tak se nechci ptát zbytečně tady,snad to tam bude,děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 10:17 JuraS – Re: MGK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 10:01 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: JuraS
Vím je to dost málo, ale o odchov se asi nebudu pokoušet. No a další akva nedostanu. Dost dlouho mi trvalo než jsem doma ukecal alespoň těch 200 litrů. Jinak kolik litrů je potřeba pro odchov ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 09:58 JuraS – Re: MGK
7 lt a 54 lt pro terčovce ? a kdyby jsi četl co napsal romy o krmení terčovců pak by jsi se neptal na mražené..kdyby jsi si přečetl co třeba o svých mražených píše aquamaster pak by to spousta otázek docvakla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 09:47 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: JuraS
Něco jsem si už přečetl, ale ne na těchto stránkách. Jinak počítám s tím že když se mi budou množit že nebude stačit jedno akva. Ovšem nevím jestli se budu pokoušet o odchov. A kdyžtak mám ještě další 2 akva které mám v profilu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 09:34 JuraS – Re: MGK
Doporučuji přečíst si tady rady pro zakládání akvárií, romy napsal skvělé čtení o terčovcích. Napsal toho tolik, že docela chápu proč se tady zbytečně ptáš na otázky které by ti po přečtení jeho článků byli jasné. Počítáš s tím, že když se ti terčovci začnou množit že nestačí mít doma na stolku v dětském pokoji jedno akva ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 09:30 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Bob66
Aha, a u mražených krmiv je to jedno ? A nebo každé ryby jsou taky naučené na nějaké krmivo a jiné nechcou ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 09:15 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: MGK
Co se týká granulí a suchých krmiv tak se zeptej chovatele od kterého budeš kupovat ryby na jaké granule jsou naučené, pokud si dopředu nakoupíš jiné granule tak je velmi pravděpodobné že je žrát nebudou a naučit je na ně není nic jednoduché a občas i neúspěšné X-) Solidní chovatel ti na požádání bez problémů odsype trochu granulí na jaké jsou zvyklé než si je sám koupíš ;-) Některé ryby si jiné granule nevezmou i kdyby nežraly týden nebo déle :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 08:40 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: trodat
Moc díky za odpověď...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 08:38 trodat – Re: MGK
1.z mražených -artemie,černý komár,koretra,mysis,určitě nekupuj nitěnky a i patentky jsou na pováženou,potom postupně začít krmit hovězím nebo krocaním srdcem,receptů najdeš spoustu.No a suchých a granulovaných krmiv pro terče je široký výběr,hlavně to chce z počátku trpělivost než si na stravu zvyknou.2.na teplotu budeš mít v akva teploměr,určitě ze začátku měř NO2,NO3,PH,UT,tohle je základ,pokud nastanou v nádrži problémy třeba s řasou,můžeš dokoupit další testy.3.zvýšíš ph jedlou sodou,pokud chceš vodu měkkou a kyselejší,dá se buď naředit s dešťovou vodou nebo lépe pořídit reverzní osmózu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 08:12 Muž MGK [2] - Cichlidy
Měl bych ještě pár dotazů :-)

1. Mohli by jste mi někdo doporučit nějaké krmiva ? Na netu jsem jich viděl hodně, ale všechny nechci kupovat tak abych nekoupil nějaké šmejdy..

2. Co všechno musím měřit ? Teplotu, pH a tvrdost vody ?

3. Mohli by jste mi popřípadě doporučit nějaké výrobky na snížení či zvýšení pH a něco na snížení tvrdosti vody ? jelikož u nás je voda příšerně tvrdá..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 06:06 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Máš pravdu, ale to akva budu objednávat asi až příští týden. Počítám že Terčovce tam dám asi až v březnu, takže mám ještě dost času.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 21:31 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: MGK
To asi jo ale čím dřív budeš vědět jakou variantu tím líp.Protože můžeš sbírat kontakty a porovnávat kvalitu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 21:24 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Díky za doporučení. Momentálně jen spíš "zbírám" kontakty a někdy v únoru to teprve začnu řešit. Zatím ani nevím jaké druhy Terčovců si budu chtít pořídit. Ale myslím si že na to je ještě čas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 21:10 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: MGK
jinak kluci s prostějova jsou mín komunikativní přes meil ale jak si tam zajedeš tak se dozvíš víc než když budeš tady hledat na netu.A co se týče brna osobní skušenost s nákupem nemám ale chystám se.Přes meil jsou velmi komunikativní a mají dobré kvalitní ryby. :-) Co bych ti doporučil tak to jsou san merah s prostějova mají nádherný pár který je ukázkový.Mají i ostatní krásný ale ty jsi sháněl něco hnědýho. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 21:06 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Díky, určitě to omrknu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 21:02 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: MGK
Na prvním v tržišti jsou moje ryby smich Jinak dobrý jsou třeba
tercovci-prostejov.webnode.cz
www.tercovci-brno.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 19:30 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: JuraS
Díky... Něco takového jsem hledal palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 19:16 JuraS – Re: MGK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 18:49 Muž MGK [2] - Cichlidy
Chci se ještě zeptat jestli by jste mi nemohli poradit nějaké dobré prodejce Terčovců z mého okolí. Například : Brno,Zlín,Vyškov,Kroměříž a okolí....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 13:01 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Deathbull
Možná lepší než polystyrenova akorát nemá takový objem ale to už je to poslední. :-) já abych u ryb snížil stres tak jsem ju doma vydrhnul horkou vodou a solí a u chovatele jsem si nechal napustit přepravku.Perfektní téměř se jim neochladila voda a byli v menším stresu než v sáčkách. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 12:54 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Souhlas kemping lednice (vypnutá) :-D je super, také používám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 09:21 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: JuraS
Taky se dá s tím teplým vzduchem my jsme takhle převáželi korály a ty jsou obvlašt náchylné.Ono nejde o tu teplotu to by se dalo ale sníží tím stres. :-) nebo může použít kempingovou mrazničku která dobře udržuje teplo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 07:18 JuraS
nebo za pár kaček koupit ve stavebnictví polystyrenové desky, ty nařezat doma nožem a klidně sešpendlit a nebo slepit..jako jednoúčelovka to stačí..existují i termotašky co se používají na potraviny a pak v tomhle období bych pytlík jen postavil za sedadlo řidiče v autě a pustil tam proud vzduchu z klimačky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 07:14 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: MGK
Na ifauně ,nebo ve výkupu stojí cca 150kč.Dají se koupit u dovozců bedny od importů ,jsou menší.Petrák je prodával za 40kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 07:02 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: smidakkuba
A dá se ta přepravka sehnat v obyčejném zverimexu a nebo přímo v nějaké akvaristice ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 19:51 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Beda
Njelepší je mít polystyrenovou přepravku já takhle měl 7sáčků v přepravce a byli tam 5 hodin a teplota se jim celkově ochladila o 1 stupen.A navíc ryby jsou v menším stresu než když je máš v ruce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 19:49 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Beda
:-) Jasně. Já bych stejně do Brna sám nedojel, si myslím že po několika metrech by mě stopli policajti protože ještě nemám ani dodělanou základku, natoš řidičák :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 19:43 Muž Beda [11] – Re: MGK
Pro ryby doporučuju mít sebou řidiče. Já držel tři sáčky s terčovcema a taťka řídil palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 18:37 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: NASREDDIN
Jasné, ve 13-ti letech valím po D1 rychlostí 130 km/h. :-D Nééé, tak Taťka by mě tam zavezl. V sobotu jsme byli v Brně a cesta trvala cca 35 minut :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 15:39 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Beda
No, v Brně jsem po dálnici za cca 30 minut takže problém by to neměl být. Díky za odkaz :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 15:36 Muž Beda [11] – Re: MGK
Ostaní je odháněli při krmení a furt šikanovali... nevím proč. Možná že jich tam bylo moc tak ti silnější si dělali pro sebe prostor. Poklud to nemáš do brna daleko mrkni na tyto stránky. Jsou chovatele od kterýho jsem bral svoje terčovce www.tercovci-brno.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 14:11 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: JuraS
Já jsem ho ,ale neodrazoval od nákupu zdůvodu ,že nevydrží on vznesl zda vydrží 120 km.
Důvod proč ho odrazuji je ,že kluk ,který nemá zkušenosti a na burze krčící se rybky těžko rozezná dobrou tybu od špatný pokud jí tam vůbec najde .I když teď jeden pan překupník nechává ryby s sáčcích ,jenže od toho bych zase nechtěl ani šupinu.Navíc návštěva chovatele mu za hodinu dá víc něž všechny rady po internetu,tam uvidí podmínky v jakých žijí,mladé ,zjistí čím krmí ,uvidí páry jak vodí .
Pak sedne přečte si překlad o terčovcích co koluje po internetu(někteří ho draze prodávají na aukru)a bude mnohem chytřejší.Znám zpoustu lidí co nákup špatných ryb odradilo od jejich dalšího chovu a hlásí oni jsou moc nároční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 13:32 JuraS – Re: rriki
odpověď na burzy...s tím nemůžu souhlasit...já mám z burz pár kousků a vždycky přežily...jediné co bych vytknul je, že poslední kusy z burzy byly v dvojitým sáčku a když jsem to rozvázal tak se na mě vyvalil smrad z cigaret takovej, že jsem málem akvárko nakrmil blitím...to bych tedy chovatelům z lhdiscus vytknul....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 09:04 Muž Yirka [9126] – Re: rriki
Já nesnižuji tvé zkušenosti, ale při odpovídání vždy koukám na kontexty, to je hlavně na to komu odpovídám, jaké má zkušenosti, nádrže - zkrátka mrknu mu do profilu. A tak jsem to myslel. Tvoje dobrá rada byla zacílena někam jinam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 20:29 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: rriki
No uvidíme jak se to nakonec vyvrbí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 20:25 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: MGK
Každý silidní akvarista Ti ryby nafoukne kyslíkem a pokud řekneš jak dlouho ryby budou cestovat ,tak podle toho dostaneš ryby do sáčku, klidně i jednu ,taky záleží na velikosti sáčku a ryby.Základem je přepravka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 20:24 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: MGK
Pokud bude v sáčku kyslík slahve tak to dají si myslím.Ryby bývají aji déle v sáčkách. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 20:10 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: rriki
Hmm, v souvisloti na toto téma bych se chtěl ještě na něco zeptat :-) Často jezdím do Frýdku-Místku (kosek od Ostravy) k babce. Kdybych si tam koupil ryby a měl je potom asi 12 hodin v sáčku nebo 7 litrovým akva a potom je převážel cca 120 km. To by asi nepřežily že ? ( si myslím já ). Radši abych si to koupil někde poblíž mého bydliště že ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 19:56 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: MGK
Ještě jednu věc Ti doporučím na burze ryby nekupuj .
Domluv se s prodejcem a prohlídni si rybárnu v čem ryby žijí prohlížej ryby jestli tam nejsou vyhublý ,koukej na výkaly.Na burze to nepoznáš.nejlepší je si vzít někoho kdo to už má zkušenosti.Nesmí ti být líto zajet třeba dálku pro kvalitní ryby ,cena není vždy důležitá.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [106] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=5251