Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 122 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 14:04 Muž Lada2 [11]
runner napsal: Ahoj, chtěl jsem zeptat, když si terčovec lehá na bok, je-li to příznak nějákého začínajícího onemocnění? Jinak chování normální. Hodnoty vody taky bez problémů. Jde pouze o to lehání. V té poloze neplave, jen je na místě a nakloněný, jedná se vždy jen o krátký okamžik, tak zase normálně plave. Díky za nějákou odpověď.

no leha asi je to normalni mne ho kolikra polozej na bok ostatni kdyz dovadej ze zacatku jsem se bal a ted uz to nejak neresim.
Jinak nepral bych ti ten sok kdyz jsem jednou v noci rozvitil v obejvaku koukam do akva a par tercaku na boku.Zmatek chaos rozvitil sem nadrz oni se postavili a "co prej jako proc je budim:-))".
Zatim jsem mel to stesti ze mne zadny nemoce nepotkali ale podle toho co jsem cetl a podle akvaristu co znam nejlip poznas u discuse jakoukoliv nemoc zmenou dychani.Hlavne ne po jidle to dejchaj rychleji vsichni:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 12:28 JuraS – Re: vladislav
jen zjistit kdo je ten škodič ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 11:56 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Já mám ted pravidelně každých 14 dni jikry od jednoho páru..(Pigeon red a Tyrkys )Nemám zatím na to čas..Jednou je také udrželi do rozplavání ve společenské nadrži...Vodu už nijak neupravuji..Dávám ji tam přímo z kohoutku..Jinak většinou za dva-tři dny po nakladení přes noc jikry jsou fuč.... :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 11:36 JuraS – Re: Bob66
no když už by se mi tohle náhodou poštěstilo tak gupky i pancéřníci a taťka ancík půjdou pryč..třeba do kýblu od primalexu..prostě pryč...akva bylo od začátku plánováno tak, že je pro disky a ti okolo jim dělají stafáž....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 11:24 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: JuraS
Tyrkysové a hnědé můžeš odchovat v běžné vodovodní vodě bez úpravy, ale ne ve společenském :) Mě se povedlo ve společenském je udržet až do rozplavání a během pár hodin zmizely ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 14:53 JuraS
tak holt bude potřeba další akva..nenechám kdyby se náhodou dali diskové do množení aby jim prcky požíraly nějaké gupky nebo neonky...pancéřníky mám moc rád, těm bych to chvíli toleroval...nejde mi ani tak o to je namnožil ale co pak s nimi ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 14:51 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: JuraS
Mě to po rozplavání ve společenským žraly ramirezy.Terčovci jsou v hlídání potěru třeba oproti skalárům dost velký lemplové.Pár skalárů mi dokázal "nahňácat" ostatní ryby do jednoho kouta a sám si vodil potěr po akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 13:56 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: JuraS
Dneska na odchov stačí kolem 200 µS/cm,ale raději pod.Mě ve společenským to dotáhli do larev,o ty se pak postaraly neonky.Několik fotek najdeš v nádrži Romy.Něco je v nádrži,zbytek je už ve vytíračce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 13:50 JuraS – Re: Romy
díkez..zázraky mám rád...kolik, že símesů je maximum pro vývoj larev ??? tobě se někdy podařilo dospět do nějakýho stádia ve společenským ? o neonky strach nemám ale pancéřníci jsou lovci ze zálohy..naučili se lovit vyklubané gupky a už s nimi nemám problém..večer když příjdu domů jsou jak pinpongáče kulatý a nacpaný a jediná prťavá gupka není v akvu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 13:35 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: JuraS
Aby terči odchovali mladé ve společenské nádrži se rovná skoro zázraku,vždy je dost predátorů,a když to náhodou uhlídají do larev,tak potěr vezme za své při rozplavání.Nevěřil bys,jak dokážou neonky čekat pod listem na nepozornost rodičů...
A co se týče vodivosti,bere se jakoby základní pravidlo,že 1°dH je 30 µS.Lepší je samozřejmě vlastnit konduktometr.


Jinak omlouvám se za tu hrubku v mém předchozím příspěvku,až teď mě to bouchlo do očí...samozřejmě hierarchie.. hmm :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 13:25 JuraS – Re: Dahak
já o tom věděl, že je to u nich normální jen mi šlo o to, že v pozdějším "věku" se uklidní dospějí a chovají se jako hejno ..kromě doby rozmnožování...btw...je možné, že by v normální společenské nádrži kde mám šneky (piskořky, okružáky, heleny, neritiny), krevetky (ne masožravé), pancéřníky, ancíka, pár neonek a gupek terčovci nasadili jikry a snažili se je odchovat ? je možné, že kdybych na to dobu snížil símensy (btw.2... jak přepočítat ty mikrosímensy na něco kapkově měřitelného ? nebo mám raději koupit nějakou kapesní měřičku ?) že by i dokázali vyklubat a odchovat prcky ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 13:15 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: JuraS
Taky mám v akva jednoho takovýho raubíře.Zvláštní je že je to nejmladší ryba a troufá si i na starší samce.Jednoho si vybral a v podstatě celej den se ho snaží odhánět a zastrašovat.Jezdí po nádrži jako king a oblbuje i jednou tak velký samice :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 10:41 JuraS – Re: Romy
díkez romy...sehnat tak to co dávají do zrní kuřatům...ale bojím se aby se mi pak nevyvalila stěna akvárka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 10:36 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: JuraS
To,o čem píšeš,je tvoření hyerarchie v hejnu,a tihle,,pubertální"výrostci se snaží co to dá.Takovéto výpady ho časem přejdou,protože si uvědomí,že není schopen obsáhnou všechno a své teritoriální nároky sníží.Pochopí,že když se nenažere,nebude moci konkurovat.Nebo se v hejnu najde jiný samec,který mu bude schopen konkurovat z pozice síly.
Jinak pohlavně dospívají kolem jednoho roku,ale ještě trochu rostou až do dvou let.

P.S.Dej jim spíš steroidy... :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 10:14 JuraS
Mám dotaz. Pohlavní zralost terčovců je dána čím ? Nebo jinak..skupinka disků mi postupně roste ale jeden je vždy u krmení dominantní. Co padá ke dnu nechá ostatním houfně vyzobat ale co dopadne na dno na to si dělá nárok. Nepomohlo ani, že jsem nakrmil na dvou místech..spíš se stresoval jak lítal z jednoho na druhé a odháněl ostatní a co mě zarazilo ti ostatní si ani nedovolí na místě kde ten dominantní není klidně nažrat..jako by potřebovali být odháněni a u toho si sem tam něco uždibnout..kdy se začnou párovat ? kdy dospěje i ten dominantní ? věkově ti moji mají cca 3/4 roku velikostně nedokážu odhadnout tak 10 cm...(uvažuju, že je začnu cpát anabolikami aby dosáhly hanykingova standardu.. ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 09:06 runner – poradí někdo
Ahoj, chtěl jsem zeptat, když si terčovec lehá na bok, je-li to příznak nějákého začínajícího onemocnění? Jinak chování normální. Hodnoty vody taky bez problémů. Jde pouze o to lehání. V té poloze neplave, jen je na místě a nakloněný, jedná se vždy jen o krátký okamžik, tak zase normálně plave. Díky za nějákou odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 18:04 runner
Ahoj, chtěl jsem zeptat, když si terčovec lehá na bok, je-li to příznak nějákého začínajícího onemocnění? Jinak chování normální. Hodnoty vody taky bez problémů. Jde pouze o to lehání. V té poloze neplave, jen je na místě a nakloněný, jedná se vždy jen o krátký okamžik, tak zase normálně plave. Díky za nějákou odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 10:46 Rick
Takze tercovec dale nezere a porad se strani hejna. Vestinou je zalezly. Ma na sobe par bilych tecek ale jenom z jedne strany, tak nevim jestli to je nejaky parazit nebo se jenom odrel. Zvedl jsem teplotu na 31. Bile vykali jsem stale nepozoroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 12:19 Žena Laduschka [120] – Re: Rick
těžko říct, ale tak to by sis asi všim, kdyby ho některej odháněl...mě taky čas od času nějakýho vyčleněj, holt nemaj co roupama dělat.. x-b
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 21:31 Muž Lada2 [11] – Re: Bob66
no nekric to moc nahlas znam par zarytejch ktery by umirali za to ze tohle tercak neprezije.Ano myslim ze odlovy ne ale tyhle X-ty generace uz tak narocny nebudou.taky menim vodu primo hadici z kohoutku a no problem az na ty vzduchovy bublinky potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 21:20 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Bob66
Tak už víme kdo ho má... ;-) Bruno mi řikal,že to byl někdo z Budějic... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 21:18 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Lada2
Zhejčkanej tedy fakt nebyl, u mě ryby dostávaly a dostávají vodu přímo z kohoutku pořád, i 50% vody najednou a bez problémů :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 21:12 Muž Lada2 [11] – Re: Bob66
no hlavne ze nebyl rozhejckanej a snesl to co moji tercaci:-)))neodstata voda primo z vodovodu atd:-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 20:29 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Lada2
Chtěl jsem zkusit přírodní formy X-) ale je pravda že mě srdce krvácelo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 20:28 Muž Lada2 [11] – Re: Bob66
no tak je 100procentne od tebe:-)) Od nej jsem ho koupil ja byl jsem u nej pro krmeni a proste to byla laska na prvni pohled.Proc ses ho zbavoval??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 20:25 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Lada2
100% je ode mě :) Vezl jsem ho do Budějovic Brunovi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 20:10 Muž Lada2 [11] – Re: Bob66
ja si nejsem jist zda je od tebe jestli ano putoval jeste prez dalsiho.Ja ho koupil v CB od chovatele tercaku tak nevim.Prave ze sparoval a oba pary jeste tak blbe ze by to byli divny barevny mutace:-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 19:47 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Lada2
Zrovna sleduji výtěr ramirézek :-D Co tigr spároval se? U mě proháněl dvě samice najednou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 19:37 Muž Lada2 [11] – Re: Bob66
spis mne stve ze posledni dva mesice se mi udelali dva pary a chytili "vytiraci manii" pokazde se nekam schovaj dva dny opecovavaj jikry ktery stejne ztratej tri-ctyri dny zase plavou kde maj:-)) a zase nanovo uz aby je to prestalo bavit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 19:31 Muž Lada2 [11] – Re: Bob66
dno mam piskove viceneme ani neni videt:-)) pozadi tmave a boky nez pozadi a zatim spokojenost na barve si myslim ma podil i spokojenost ryb a dalsi veci
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 19:25 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Lada2
Zase nic se nemá přehánět, když jsem měl černé pozadí, boky a dno tak barvy tmavších druhů úplně zaniknou, zvlášť když je ještě zarostlá hladina, alespoň u mě to tak bylo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 19:19 Muž Lada2 [11] – Re: Dahak
tak s tim mohu jen souhlasit stejne tak si ymslim ma vliv i pozadi kdyz jsem mel svetle modre taky byli jinak barevne nez u cerneho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 18:24 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Daaadi
Správnej předpoklad :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 18:07 Žena Daaadi [12] – Re: Dahak
Předpokládám, že tyrkys vlevo je na světlém substrátu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 17:13 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Miras
Jo,člověk by toho občas neřekl víc...a pak kouká co dokáže sama příroda... :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 17:02 Muž Miras [111] – Re: Dahak
tak s tím vybarvením to je mazec, to bych nikdy neřekl, že má barva dna takový vliv. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 16:48 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dahak
To je pravda na vybarvení ryb to vliv má :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 16:26 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Bob66 napsal: To že světlé dno ryby stresuje je spíš nepravdivý mýtus.

Mýtus nebo ne pravda je taková, že ryba se přizpůsobuje barvě dna a okolí.Tmavší formy jako červený/modrý tyrkys(vlastní zkušenost) jsou při porovnání na tmavém a světlém dnu úplně jiný ryby ;-)

Na fotce je stejná ryba jen na odlišném substrátu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 15:11 Rick – Re: Laduschka
No jsou spolu uz skoro rok, ze by az po takove dobe?? Jsou vsichni skoro stejne velci. Jinak postuchujou se vsichni ale jenom tak “pratelsky”
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 15:07 Žena Laduschka [120]
spíš jestli ho ostatní nevyšťouchali z hejna... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 14:33 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Daaadi
Určitě je dej do té 80L a bude to stejně chtít častěji měnit vodu ;-) Ty tečky už vysvětlil Romy palec už jsem i slyšel že je to jejich akné :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 14:32 Žena Daaadi [12] – Re: Romy
Jééé, fakt moc díky za radu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.01.2010 12:43 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Daaadi napsala:Tři z mých terčáků mají na ocasní ploutvi takové malé tečky (krupička to ale asi není) jeden jich má 5, druhý 3 a třetí jen 1. Postupem času si myslím, že je asi moc pozoruju, ptž. žádnou jinou známku nemoci nemají-krásně baští a jsou fakt v pohodě. Nevíte někdo, co by to mohlo být?

Kdysi jsem už o těchto tečkách psal,dělají se občas a pouze na ploutvích,nikdy ne na těle.Nezjistil jsem co by to mohlo být ani u velmi zkušených diskusářů,je to prostě takový malý,,nežid" a po čase odezní sám.Terčovcům se to někdy udělá,zkušenost s tím mají všichni,kteří chovají terčovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 12:33 Žena Daaadi [12]
No, pane jo.. Tak jste mi tak nějak všichni potvrdili, to co jsem si myslela. To akva, co musím předělat je 240l a mám 10 malých terčáků (vím, že jich je dost, ale jsou zatím maličký, až povyrostou, pujdou nějaký pryč). To malé akva-to je cca 35l, ale když bych je tam měla nějaký ten den až týden nechat, tak mám ještě 80l, takže bych je dala spíš tam..
Pak jak jsem psala, mám ještě jeden problém. Tři z mých terčáků mají na ocasní ploutvi takové malé tečky (krupička to ale asi není) jeden jich má 5, druhý 3 a třetí jen 1. Postupem času si myslím, že je asi moc pozoruju, ptž. žádnou jinou známku nemoci nemají-krásně baští a jsou fakt v pohodě. Nevíte někdo, co by to mohlo být?
Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 12:01 Muž Lada2 [11] – Re: Sid
Sid ja jsem standartni akvarista porad se ucim takze mam nejmin co radit a hlavne strasnej lajdak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 11:42 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Daaadi
To že světlé dno ryby stresuje je spíš nepravdivý mýtus který se stále jen opakuje, v malém akva mám světlé dno už přes rok a vše funguje jak má, teď jsem ho dal i do velkého a stres jsem žádnej nezpozoroval i když je pravda že je akva dost zastíněné plovoucími rostlinami, terči a ostatní ryby vypadají daleko spokojenější než když jsem tam měl fujizunu a nejsou už tak odřené z vybírání žrádla ze dna :) Pokud budeš dávat terčovce do jiného akva tak záleží jak je velké, kolik jich máš a v jaké velikosti, pokud akva předěláš tak ryby bych do něj dal minimálně za týden i když bude fitr zajetý je to dost velké riziko a je to jen o náhodě, můžou to vydržet a nemusí X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 11:29 Muž Sid [6633] - Rostliny – Re: Lada2
Pro "standardního" akvaristu je skutečně vhodné vybrat dno "přiměřené" struktury; příliš jemné dno je určeno pro akvaristu, který s ním umí zacházet. (Takže nesouhlasím bez výhrad, že čím jemnější písek, tím hůř porostou rostlinky.)
V příliš hrubém dně se obvykle rostlinám nedaří a navíc z důvodu zapadání detritu slouží takové dno jako potencionální spouštěč (zejména) červených řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 11:21 Muž Lada2 [11] – Re: Daaadi
take jsem nakonec skoncil u ricniho pisku a do nej namichanou tmavou.Cim jemnejsi das pisek tim hur ti kytky porostou protoze se dno "udusa" a ke korenum se nedostanou ziviny.
Jinak ja treba dopustim 50procent vody z vodovodu a rybam to nevadi nic odstateho ale treba kamarad z brna tohle udelat tak ma po tercacich.Zalezi jakou mas vodu jak sou ryby zhyckane.Nicmene po par hodinach dat ryby do nezabehleho akva neni moc stastne.Myslim ze i v malem akva ti vydrzi den dva pokud jim das vzduch a topeni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 07:29 Rick – Re: Romy
Ne, vsechno zustalo stejne. Zadne zmeny jsem nedelal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 02:16 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Daaadi
Prošel jsem si tím stejně jako Romy s podobnými výsledky, takže teď mám klasickej říční písek přitmavenej černým štěrkem s všechno je ok.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [122] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=6051