Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 11:31 milda87 Re: rriki
riiki držím palce,ať to odvodí!
Pěkný ryby!! potlesk
Kdyby se Ti povedly udělat tak mám zájem!!
Milda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 21:22 RAP Re: rriki
potlesk Krásné rybky, i ty tvoje omalovánky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 20:24 Muž rriki [818] - CichlidyRe: tomas_ch
Já vím ,mám je přímo od něj on je má v ceníku takto přímo pojmenované a jestli jsi si všiml právě vodí na fotce je to trochu vidět,ikdyž dneska trochu stávkují a polovina prcků plave v rohu,ale to se spraví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.05.2013 20:05 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: finnnp
Co je na nich hnus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 19:53 finnnp Re: tomas_ch
Asi o tom máš hlubší znalosti.Tak daleko já nejsem.Já to beru tak,že kouknu a vidim.Rozhodně nepochopím jak se někomu může líbit třeba Bílý Diamant.To je opravdová šereda.Co se,ale nelíbí mě.Může se líbit někomu jinému.Pro mne je vrchol Heckel,ale asi mě nikdy nebudou říkat pane,protože už leta o tom jenom mluvím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 18:33 tomas_ch Re: rriki
nerad píšu příspěvek prostě jen tak, ale tohle se prostě musí pochválit! krásné ryby podle mého gusta.

finnnp - Stendker je jen jméno chovatele,resp. firmy chovatele jako třeba "Pejša", Tefe je pak jeho označení pro chovnou linii domestifikovaných RSG (red spotted green) tedy ryb na divokém základě zelených terčovců se vzorem červených teček či obecně skvrn pocházející z odchytu v oblasti, zkracované jako Téfé (lago Téfé). RSG jsou základem všech hybridů s červenými tečkam či skvrnami. Chovné linie se už od RSG fenotypu často dost liší a na rikkiho rybách zaujme výrazná červenohnědá v podkladu, která u divokých RSG chybí. Fakt pěkný - gratulace majiteli!!!
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 18:05 Muž acik [416]
a co žluté formy placek "Yellow" ? :) dá se sehnat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 16:48 finnnp Re: rriki
Abych ti napsal pravdu.Tak tuto formu ani neznám.Už těch forem je moc.Hodil jsem to do googlu a vyhodilo to opravdu formu terčovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 16:38 Muž rriki [818] - CichlidyRe: finnnp
Stendker Tefe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 16:37 finnnp Re: Chov
V létě mám možnost přivézt neskutečné ryby přímo od divočáků.Akorát cesta je problém.Je to 1500 km asi 15 hodin cesty.Panimáma bydlí v Anglii v baráku ihned vedle Colina Bowyera.Kdyby měl někdo zájem můžem se dohodnout.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 16:24 finnnp Re: rriki
V těle to jsou,ale krásné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.05.2013 15:53 Muž rriki [818] - CichlidyRe: rriki
Fotka k příspěvku Já mám taky svoje omalovánky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 15:50 lapi
a odkoho jsi je získal F2 :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 15:46 Muž rriki [818] - CichlidyRe: finnnp
Fotka k příspěvku To už jsem někde slyšel o druhý generaci Kamarád si ke mě dal pár ,abych mu je udělal mají to to být F1 od Picky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 15:41 finnnp Re: rriki
Já vím.Jsou to trochu šipičky,ale to se srovná.Ty hnědáci jsou 2 měsíce staré.Při dobrém krmení a 65 cm výšky bedny z nich budou pořádní berani.Je to druhá generace divočáků.Tak uvidim co z toho bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 15:32 Muž rriki [818] - CichlidyRe: finnnp
To bych řekl,že ty tvoje jsou skoro hezčí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 13:02 Muž kus [200] - RostlinyRe: Romy
to neřeš. Nikde jsem nepsal že mi to vadí. Jen jsem napsal, že v diskuzi jsou příspěvky o proudu v řekách tak i o spotřebovaným proudu doma. Prostě je to diskuze kde je více lidí. Až odezní debata tu o něčem, tuhle o tamtom, tak se smázne co sem nepatří a je klid a bez hysterie. smich Kdo chtěl pochopil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 12:44 laKatos Re: Romy
Díky za odpověď. Nastuduji a v případně dalších otázek se ozvu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 12:35 finnnp – Omalovánky
Fotka k příspěvku A tyto krasavce obrovských rozměrů.Jsem si včera přivezl.Prostě návrat k přírodě a do akvaristického pravěku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 12:33 finnnp – omalovánky
Fotka k příspěvku Tak to jsou mé omalovánky.Které brzy půjdou z domu.Je nutné jsi přiznat,že je to hnus.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 12:27 finnnp – Elektrika
Samozřejmě jsem myslel W a ne KW.Prostě se mě to tam nějak připletlo.I tak by všem mělo dojít,že v bandě se dvousetkilowatovým topítkem topit nedá.Jinak ještě k těm omalovánkám.Ani mě už se nelíbí placky jako Malrboro.Tak jsem včera konal a přivezl jsi domů po letech hnědáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   17.05.2013 11:45 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: kus
kus napsal:...zrovna tak jako když se tu řeší proud u diskuzí. Jeden se zeptá, jakej proud v akva a druhej mu odpoví v čem žijou přírodní formy...

A co ti vadí? Že jsem na otázku odpověděl obsáhleji,včetne druhů a jejich výskytových lokalit? Že to bylo třeba proto,aby si tazatel vyhledal ony řeky,podíval se sám,jak to tam vypadá,v čem ty ryby a kde vůbec žijí...?Že to může být i jistá forma samostudia? Je na tom něco špatného,že jsem přidal hromadu informací navíc?

Je jedno,zda jde o přírodní,či vyšlechtěné formy,genový základ je stejný,takže ty ,,vomalovánky, kterým se dneska říká placky",mají velmi podobné nároky,jiná věc je,na co vše si už dokázaly ryby zvyknout,a v čem musí leckdy žít... ano

Edit: Libor to přesně pochopil,jak jsem to myslel... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.05.2013 11:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: kus
kus napsal: Jeden se zeptá, jakej proud v akva a druhej mu odpoví v čem žijou přírodní formy. Nějak se tu zapomnělo na ty vyšlechtěný zhýčkaný špatně vybarvený vomalovánky, kterým se dneska říká placky.

Příspěvek Romanův o tom, v jakých podmínkách žijí jednotlivé druhy terčovců je dobrý. Jenže ne nadarmo se říká chytrému napověz...:-)
A jestli vy chováte "vyšlechtěný zhýčkaný špatně vybarvený vomalovánky, kterým se dneska říká placky", tak vězte, že to tak není u všech chovatelů... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 08:58 Muž RadekH1 [129] Re: Ičin
myslim, ze myslel 1 topiko 200w. x 15.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.05.2013 08:56 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: kofejn
Tiež mám taký dojem že si tu niekdo pletie watty s kilowattmi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 08:53 Muž kofejn [963] Re: savan
Tady se asi někdo spletl v řádu ;-) . Doma elektrikou topíme a když je fak mrazivý měsíc, spotřeba je kolem 2000kWh/měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 08:32 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Ičin
200KW denne? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.05.2013 08:29 Muž sasula [274]
tak to bych vám radeji prodal moje vytépění na bazén. má 15KW a v pohodě to stíhá 90kubíků... by si ušetříl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 08:23 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
ot : těch 15 topítek má spotřebu 200 kW
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 08:14 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: finnnp
Nechcel si napísať náhodou 15 topítek po 200W?200KW topítko by zachvílu uvarilo aj plavecký bazén.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 08:00 finnnp Re: smidakkuba
Proč blbost.15 topítek 200 KW a asi ještě deset z menší Watáží a jseš tam.Taky to teď budu regulovat,protože to je na rozvod.A to mám malou pěstírničku jen pro radost.Jsou lidi co maj chovny třeba 30 000L.Taky placky kvůli elektrice mraky lidí přestalo dělat a přešli na rybičky kde se netopí.Já to vidím u sebe.Živorodek ti nadělám milion a ůplně zadarmo a to mě k tomu stačí 4 akvária bez topení.A navíc je lépe prodáš než placky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 07:07 Muž RadekH1 [129] Re: rriki
100kw? muzes to nejak rozepsat? to je za mesic 3000kw. pri dnesnich cenach kolem 5 korun za kw je to opravdu dost. to uz si snad na cerny listine cezu a bacha aby za chvilku neprisli z protidrogovyho smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   17.05.2013 00:22 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: laKatos
laKatos napsal: Jak silný proud (cirkulaci vody) ma rad tercovec? Spis co mu nejvice vyhovuje. Ve své domovině ma reka určitě nějakou rychlost nevíte to tu někdo?

Na to je těžké odpovědět,největší řeka světa má nějaký průtok(200000 kubíků za sekundu) na několi kilometrů šířky,tři barvy vody a docela rozdílné parametry.Přítoků je mnoho,od drobných potoků,po velké řeky,a i tam terči hledají svou potravu,rozmnožují se a žijí.

Pro terčovce pravého(Symphysodon discus)jsou donovinou řeky: Rio Negro, Rio Nhamundá, Rio Jauaperi, Rio Branco, Rio Demini, Rio Araca, Rio Jau, Rio Trombetas, Rio Xingú, Rio Barrá nebo Rio Maués.

Pro terčovce hnědého(Symphysodon haraldi) jsou domovinou řeky: Rio Jari, Rio Trombetas, Rio Manacapurú, Lago Manacapurú, Rio Purus, Rio Amazona, Rio Xingú, Rio Paru, Rio Tapajos, Rio Branco, Rio Putumayo, Rio Tocantis nebo Rio Paru.

A pro terčovce zeleného(Symphysodon aeqifasciatus) jsou domovinou řeky: Rio Solimoes kolem Teffé, Rio Japura, Rio Jutai, Rio Nanay nebo Rio Juruá.


Vody v těchto řekách se dělí na hnědé,čiré a bílé,ale všechny jsou většinou velmi klidné,s relativně malým průtokem(kromě počátku období dešťů),i když terči pro potravu dokáží plavat i do mnohem dravějších vod.

Otázka měla asi být,jak aplikovat přírodní podmínky do nádrže.
Takže,terčovec má rád vodu klidnou,maximálně čeřit hladinu,nádrž alespoň zarostlou,lépe s kořeny ve vodě,se stinnými místy na odpočinek,podle druhu aplikovat humíny.Nejvíce se asi přiblížil biotopu Khanh. www.akvarista.cz/… ,i když tady se jedná o Alty,ale měl svého času i odchytové terče.Lokalita je i tak dost podobná.

Více iformací musíš i více hledat:
cs.wikipedia.org/…
en.wikipedia.org/…
pt.wikipedia.org/…

A tak se dá pokračovat... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 00:12 Muž rriki [818] - CichlidyRe: finnnp
Já tedˇprojedu 100 kw za den :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 22:08 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: RadekH1
Taky se mi to zdá jako blbost.My máme na celej barák, sice malej ale 25kw denně včetně topení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 22:04 Muž RadekH1 [129] Re: finnnp
30KW? tak to je celkem dost. takovou spotřebu nemáme ani na celej byt. To se ti snad vyplatí vytápět tu místnost. ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 21:40 laKatos
Jak silný proud (cirkulaci vody) ma rad tercovec? Spis co mu nejvice vyhovuje. Ve své domovině ma reka určitě nějakou rychlost nevíte to tu někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 21:37 finnnp Re: baletka
To je možné,protože já žádné osvětlení nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 21:33 Žena baletka [624] Re: finnnp
No u mě je to asi taky způsobeno solidním přílivem tepla ze zářivek. Když to večer vypínám, je kryt úplně horký...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 20:56 finnnp Re: baletka
Já mám v pěstírně 25 stupnů a topítka svítí každou chvíli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 20:41 Muž sasula [274] Re: baletka
Dekuji za podporu. Taky jsem pro poklop. Prece jen jsme o ton na vysoky celkem dlouho debatovali...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 20:38 Žena baletka [624] Re: finnnp
Představuji si to zachumlané akva. Terčáci budou mít pelíšek :-) Já taky už půl roku vytápím akva na 28°C, ale jakmile se to jednou vytopilo, vypnula jsem dokonce jedno ze dvou malých topítek a teplota vůbec neklesá, dokonce to druhé topítko svítí je sporadicky. Jenže mám v baráku průměrně kolem 24°C celoročně a topíme přes tepelné čerpadlo. Žádné extrémně zvýšené náklady jsem nezaznamenala, ale bude to zřejmě tepelnou technikou celého domu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 20:36 finnnp Re: finnnp
Pro mě není žádný problém protopit 30 KW za den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 20:34 finnnp Re: baletka
Dnes jsem nakoupil polyestern a pustím se do toho.Oblepím i krycí sklo a uvidíme co to udělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 20:33 Žena baletka [624] Re: laKatos
Tady je problém obsah té horní plochy. Hrnek je úzký a vysoký, tudíž hladina obsahově malá, což znamená menší únik tepla. Akvárium má jiný tvar a horní plocha, kterou skutečně uniká nejvíce tepla, je rozsáhlá. Dotaz měl znít akvárium zateplené a bez krytu či nezateplené a s krytem. Já bych sázela na to nezateplené a s krytem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 20:30 Žena baletka [624] Re: sasula
Samozřejmě, že máš pravdu. Princip ohřívání funguje na fyzikálním zákonu, že teplo stoupá vzhůru. Pokud nahoře nemáš "zateplení" čili poklop (krycí sklo, kryt, cokoliv), uniká tam nejvíce tepla. Kdyby zateplené baráky neměly střechu, taky by to zateplení bylo k ničemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 14:31 Muž sasula [274] Re: laKatos
pokud si spravne pamatuji, tak cca 60% tepených ztrat je horem... takze i tak by mel byt klasicky hrnek s poklickou efektivnejsi. je to prostupnosti a predavani tepla.

na 100% to tvrdit nebudu, ale na 95% ano :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 13:40 laKatos Re: sasula
A teď si vem termohrnek bez te tvé pokličky a druhý obyčejný s pokličkou. Co ti vydrží déle teplé?
Vše záleží na koeficientem zateplení k ploše, vnější a vnitřní teplotě atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 09:33 Muž sasula [274] Re: finnnp
proste poklop, a je jedno jestli sklo, dekl, ci cokoliv. Proste poklicka jako na hnci na sporaku. funguje to uplne stejne. Otevrenou hladinou ti utika nejvic tepla.

Udelej si caj do dvou stejnych hrnku, a jeden priklop treba talirkem a zkus teplotu caje treba po pul hodine.

tim ze mas v akvarku filtr co ti ceri hladinu to funguje stejne jako by si ten caj michal a foukal na nej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 09:08 finnnp Re: sasula
Jak myslíš zakrytované.Krytem ze zářivkou nebo jen krycí sklo.Ono od zářivky jde do akvária také teplo.Já osobně nemám u terčovců světlo vůbec.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [38] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=1851