laKatos napsal: Jak silný proud (cirkulaci vody) ma rad tercovec? Spis co mu nejvice vyhovuje. Ve své domovině ma reka určitě nějakou rychlost nevíte to tu někdo?
Na to je těžké odpovědět,největší řeka světa má nějaký průtok(200000 kubíků za sekundu) na několi kilometrů šířky,tři barvy vody a docela rozdílné parametry.Přítoků je mnoho,od drobných potoků,po velké řeky,a i tam terči hledají svou potravu,rozmnožují se a žijí.
Pro terčovce pravého(Symphysodon discus)jsou donovinou řeky: Rio Negro, Rio Nhamundá, Rio Jauaperi, Rio Branco, Rio Demini, Rio Araca, Rio Jau, Rio Trombetas, Rio Xingú, Rio Barrá nebo Rio Maués.
Pro terčovce hnědého(Symphysodon haraldi) jsou domovinou řeky: Rio Jari, Rio Trombetas, Rio Manacapurú, Lago Manacapurú, Rio Purus, Rio Amazona, Rio Xingú, Rio Paru, Rio Tapajos, Rio Branco, Rio Putumayo, Rio Tocantis nebo Rio Paru.
A pro terčovce zeleného(Symphysodon aeqifasciatus) jsou domovinou řeky: Rio Solimoes kolem Teffé, Rio Japura, Rio Jutai, Rio Nanay nebo Rio Juruá.
Vody v těchto řekách se dělí na hnědé,čiré a bílé,ale všechny jsou většinou velmi klidné,s relativně malým průtokem(kromě počátku období dešťů),i když terči pro potravu dokáží plavat i do mnohem dravějších vod.
Otázka měla asi být,jak aplikovat přírodní podmínky do nádrže.
Takže,terčovec má rád vodu klidnou,maximálně čeřit hladinu,nádrž alespoň zarostlou,lépe s kořeny ve vodě,se stinnými místy na odpočinek,podle druhu aplikovat humíny.Nejvíce se asi přiblížil biotopu Khanh.
www.akvarista.cz/… ,i když tady se jedná o Alty,ale měl svého času i odchytové terče.Lokalita je i tak dost podobná.
Více iformací musíš i více hledat:
cs.wikipedia.org/…
en.wikipedia.org/…
pt.wikipedia.org/…
A tak se dá pokračovat...