Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 85 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 11:35 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: RAP
Nejspis nevidel, alespon o tom nevim, ale co z toho vyplyva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 11:30 ludo – Re: davidus
Psal jsem ti tov SZ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 11:26 RAP
Designer napsal: A vis ze mne nejaky Heckel nechava zcela klidnym? Proc mam chovat nejakou silene choulostivou rybu, kdyz existuji libiveji zbarvene, jinak velice podobne, a mene choulostivé ......
Viděl si někdy naživo importovaného jedince po aklimatizaci nebo jeho potomky? Tipuji, že ne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 11:01 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Designer
Ono záleží jak dlouho a jak si terčům propadnul asi každý kdo je má delší dobu a třeba je odchovává tak začne časem tíhnout k přírodě..
Vem si mě já jsem první terče viděl na internetu samozřejmě přírodu a říkal jsem si že to je hnusná ryba ale když jsem dal do strýčkě googla slovo discus tak jsem byl ohromenej a nejvíc se mě líbyly červený red melon,pigeon atd atd.A přiroda v tý době nene hnusná to ryba ale ted po nějakém čase taky čím dál víc prahnu po přírodních formách a třeba takový aenquer se mi čím dál víc líbí ale za sebe říkám že se mi asi víc líbí zelený teffé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 10:55 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: smidakkuba
A vis ze mne nejaky Heckel nechava zcela klidnym? Proc mam chovat nejakou silene choulostivou rybu, kdyz existuji libiveji zbarvene, jinak velice podobne, a mene choulostive, lepe casem prizpusobene? Proto abych mohl nekomu ukazovat jaky jsem Superman, ze to zvladnu? To budu na urovni nekoho, kdo na vesnici bude chovat Pirane, aby mohl v hospode rikat, co mu doma plave. Sen je sen, nikomu ho neberu, ale tolik zevseobecnovat bych se bal.

BTW, ma cenu chovat v nejakem plivatku o par litrech (byt jsou jich tisice) neco, ceho v prirode plave mraky samo od sebe? Ma cenu pestovat slozite mrkev v kvetinaci za oknem, kdyz ji na poli roste tuny bez velkeho usili? Ale ma cenu pestovat nadherne barevne ruze, kdyz ty v urcitem tvaru a zbarveni v prirode samy nerostou?

Nerikam ze je to spravny pohled na vec, ale urcite jeden z moznych. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 10:43 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Dahak
Někdo ale víc než po heckelech touží třeba po tomhle:
www.loupak.cz/…
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 10:28 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Dahak
Já si myslím že tohle jednou přijde úplně u každého smich Nikoho nevyjimaje a u těch co se do terčů zbláznili je to tutovka smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 10:23 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Já bych si na to asi ještě netroufl :) ale jednou to přijde to je tutovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 10:21 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Dahak
Možný to je každý kdo tady je at to přizná nebo ne tak je to jeho největší sen...Ti poláci jezdí k nám na burzu do ostravy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 10:18 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Romy
No myslím že to nebude trvat až tak moc dlouho a Romymu poplavou v akvárku nějaký divočejší formy, než má teď :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 09:04 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: davidus
Na vymizeni hlenovitych prusvitnych vykalu jsem posledne cekal nejakych 5 az 6 dni od zapoceti lecby Flagellolem, uz jsem myslel ze to nepomohlo, chtelo to jen trpelivost, tyhle veci nejsou hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 07:48 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: kulich
Mě ryby žerou všechny a s chutí, paradoksně je ta léčba donutila žrát vločky a granule do kterých se jim moc nechtělo.Většinou čekaly na artenii nebo patentky.Ale mraženou jim teď raději dva týdny nedám.Léčit jsem začal protože na parazity trpěli ancistrusy a pořád nemám jasno co budu dělat když si nebudu jistý jestlu u ancíků léčba zabrala. U discusů je to tal že v některých hodně zanedbaných případech se ryba už zschránit nedá.Nevím jak je to u ancistruse. Jeden je beze změn,žere hubený neni ale výkaly má napůl prázdné a průhledné.Když se to do tří dnů nezlepší dám ho prič, nic lepšího mně nenapadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 07:39 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: ludo
Mám ho na poště dnes si ho vyzvednu. Děkuji mockrát.Používal si ho také jako přísadu do krmiva a nebo jako roztok v celém akva? Uvítal bych každou radu ohledně připravování krmení s flubenolem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 07:02 ludo – Re: davidus
Přišel ti ten flubenol v pořádku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 06:59 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: gigimasters
Já mám akva vzhledek k léčbě naplněno z necelé 1/2 jinak má 450l. Také nejsem znalec ale v žádném akva to nebude jako na svobodě a tak to je asi u všech pěstovaných živočichů. Nyslím že tak 30l na rybu by bylo slušné. Viděls někdy v ZOO koutcích bojovnice v kostkách 10cm na 10cm? Tomu řikám síla. Zajímalo by mě co na to říkají z IŽP.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 00:44 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Romy
To není bomba ale sen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 00:41 Muž Romy [1822] - Cichlidy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 23:53 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: gigimasters
Samozřejmě je pravda že čím větší nádrž tim líp o prázdninách jsem byl u jednoho pána co měl akvárko asi 3000L a mezi tím 300ks neonek to byla paráda ale z vlastní skušenosti mohu říct že terčovcům v mých 232L nic nechybělo a byli v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 23:17 Muž gigimasters [8] – Terčovci v 220L akváriích
Častokrát vídávám terčovce v nádržích v rozmezí 200 - 250l
A tak přemýšlím je to dobře? Nestrádají ryby v menším prostoru? (za předpokladu že ostatní hodnoty v akváriu jsou v souladu s chovem těchto nádherných ryb?)
Určitě je tu spousta diskuzí o této problematice, něco jsem již četl.
Ale nikdy jsem se nedopátral závěru..
Předem díky za postřehy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 23:15 kulich – Re: davidus
já myslím že nemusíš mít strach ze zvýšených hodnot odpadních látek.protože pokud léčíš entizolem tak ryba nejspíš nežere takže pokud nekrmíš neměla by se ti zhoršovat kvalita vody.já jen vzduchoval při entizolu a uplně v pohodě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 14:14 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Je mi proti srsti když se mezi terčovcema prohání ancík s 15cm hovnem u zadku.Terčovci neměli žádné projevy jsou tam měsíc od té doby co mohu dělat osmotickou vodu. Ancíci jsou tam dva roky kdy měla voda tvrdost přes 37 dGH. Teď má jsem se za dva měsíce dostal na tvrdost 7. Chtěl jsem je mít bokem protože nevím a nikdo se nevyjádřil zda musí být léčba u ancistruse úspěšná. A jestli by měl mit parazitické příznaky nadále dal bych ho prič.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 12:46 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: davidus
Když už tak radši vyléčit celou nádrž a s těma výkalama to se nsepraví ze dne na den ale taky to nějakou dobu trvá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 10:54 Muž davidus [41] - Cichlidy – entizol - léčba
Je to 24 hodin co jsem dal 8 tablet entizolu na 200l ve společném akva. Parazity měli ancíci a pořád má jeden z nich dlouhý průhledný výkal.Za jak dlouho trvá než začnou být výkaly normální? Je i varianta že bych u něho parazity nevyléčil? Napadlo mě že bych ty čtyři ancíky přelovil a léčil v nějaké karanténě sólo ale nevím jestli je to přínosné?Jak to vidíte Vy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 19:25 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Bob66
Buď rád já mám opačné zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 19:17 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dahak
Tak zrovna u léčiv by to bylo kontraproduktivní, pokud léčivo nezabere a musí se léčit opět tak koupím jiné od jiné firmy ale určitě ne to co nezabralo ;-) Já dodržuji postup uvedený u léčiv (i když filtr jsem nečistil vůbec) a nestěžuji si že by to nezabralo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2011 19:12 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Bob66
Já bych zase tak moc nedal na to co píšou výrobci komerčních léčiv :) pro ně by bylo ideální kdyby jsme léčili ryby každej měsíc dvakrát.Když už akvárium léčím tak se vším všudy a nebudu tam pak vracet něco co v čem je s velkou pravděpodobností nákaza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 18:03 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Designer napsal:Jo, pisou ze vyjmout, ale proc? Ne proto aby se bakterie zachranily, to je vetsine leciv uplne fuk, ale aby to nezavazelo pri leceni



Pokud by to tak bylo tak by to bylo uvedeno u všech léčiv, a bylo by uvedeno že je nutné filtry vydesinfikovat ;-) Píšou pouze vyčistit což by podle tebe nemělo stačit :) O vyjmutí filtru se píše hlavně u těch léčiv jejichž složení zlikviduje nitrifikační bakterie. Ale každý ať si to přebere po svém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 13:31 Muž Romy [1822] - Cichlidy
davidus napsal: takže na polovinu hrníčku krmení na špičku nože flubenolu?

Myslím,že jsem to napsal jasně.

Když potřebuji namočit granule šlo by rozpustit ten prášek v deci vody a v tom je potom máčet?

Už jsem psal,že granule nenamáčím,takže nevím,ale určitě se někdo vyjádří kdo to tak dělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2011 13:29 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Bob66
Jo, pisou ze vyjmout, ale proc? Ne proto aby se bakterie zachranily, to je vetsine leciv uplne fuk, ale aby to nezavazelo pri leceni, at uz to u ruznych leciv snizuje ucinek a nebo ovlivnuje kvalitu vody po zahubeni nitrifikacnich bakterii. Pokud by to vliv nemelo, tezko by nekdo doporucoval pri leceni nepouzivat.

Je dulezite si ale take rict, co se vlastne leci. Pokud se leci neco, co se jen premnozilo a je bezne soucasti treba traviciho traktu, je jasne, ze 100% zachazeni se vsim jako nakazenym je zbytecne, protoze ucelem neni neco 100% vyhubit, ale dostat to do rozumnych mezi. Asi jako kdyz clovek dostane prujem, taky se nechce 100% vycistit streva od vseho.

Na druhou stranu pri leceni nekterych parazitu je podstatne znicit uplne vsechen mozny zdroj nakazy, at uz je jim fitr, a nebo sitka na rybky, tedy ve smyslu, ze kdyz jsem se sitkou machal v akvariu s krupickou, nepujdu s touhle sitkou do jineho akvaria a desinfikuji ji stejne jako dalsi veci. A filtr bez dezinfekce take nevracim. U nekterych veci by sice stacilo par dni pockat, ale u nekterych by ta doba mohla byt na roky a u nekterych i jeden blby zatoulany snek ci buchanka... zkratka dezinfekce je vetsi rana na jistotu.

Protoze to s akvaristikou myslim vazne, ale nevim tolik a nemam takove vybaveni, abych si mohl dovolit rozlisovat co je presne co a jak s tim, pri nemocech a leceni zachazim se vsim tak, jako by to bylo nakazene a dezinfikuji jak jen to lze. Napustim vanu, SAVO, a nahazu tam co mohu. Rozhodne nikdy nevracim neco, co bylo v nelecenem akvariu do leceneho akvaria. Mozna si tim pridavam praci, ale mozna nekdy i ubiram, kdyz nelecim neco 3x zcela zbytecne, jako kdybych to stale vracel zpet, treba s tim filtrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 13:24 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Romy
takže na polovinu hrníčku krmení na špičku nože flubenolu? Když potřebuji namočit granule šlo by rozpustit ten prášek v deci vody a v tom je potom máčet?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 13:10 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: davidus
Proč zákeřné? Bohužel ratajovy testy neznám,takže nevím,jakou má lžičku,proto jsem zvolil špičku nože.Dávám do propláchlé stravy a nechám 24 hodin louhovat.Krmení je tak polovina kávového hrníčku.Před krmením už neproplachuji.Směsí krmím týden.Předávkovat se dá asi vším,ale jestli jde o pár miligramů víc,nebo méně asi nehraje roli.Do granulí nedávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 12:58 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Romy
To je to zákeřné dávkování flubenolu? Je to podobné jako když dávám přášek do testovací odměrky rataj testu? Mohu toto množství zamíchat do rozmrzlé artemie nebo do vody a granulí.
Nerad bych nějak předávkoval.Dá se to flubenolem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 12:58 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: davidus
Pokud budou média okysličována vzduchováním tak nevidím důvod proč by neměly vydržet X-) Není nutné vidět parazity všude ;-) Ber to tak že při léčbě komerčními léčivy např.Flagellol je přímo nařízeno vyjmout filtry z léčeného akva, myslíš že by to zakazovaly kdyby tam bylo tolik parazitů :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 12:54 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Z vlastní zkušenosti když jsem léčil,nebo při diskuzích s akvaristy,tak bych to viděl takto,odstavit filtraci u Entizolu,Nematolu a Flagellolu,nechat u Tremazolu,Argulolu,Protazolu.
Flubenol nevím,nechávám zkrmit nasáklé žrádlo.ChloraminuT také nevím,nepoužívám.Snad se někdo připojí,kdo má zkušenosti s eSHou,nebo i jinými léčivy.
Ale je to stejně na dlouhou diskuzi,on je také rozdíl v účinnosti léčby,nejen množství rostlin,ale zda je také a jak odkaleno atd.Možná budou mít vliv i parametry vody.O spoustě věcí můžeme diskutovat,ale stejně se ničeho nedobereme,protože každý má trochu rozdílný náhled a zkušenosti.Myslím,že každý léčí tak,jak mu to vyhovuje,tak,jak se sám naučil a já mnoho věcí dávám naučeným odhadem viz.Flubenol na špičku nože.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 12:51 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Bob66
V akva mám eheim 100 naplno nechal jsem tam vodu na 200l pro 11 ryb. vyndal jsem media z tetra tec 1200 dal je do kýble z vodou z akva a také tam dal vzduchování.Vydrží mi bakterie ve filtrační hmotě a nezůstane mi tam po 12 dnech ten parazit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 12:49 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: davidus
Já používám k tomuto účelu záložní filtry.Jedou mi v prakticky prázdné nádrži a v případě nutnosti je použiji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 12:46 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: davidus
Mám vyzkoušené oba způsoby, vhodnější je filtr nechat běžet mimo akva a v akváriu silně vzduchovat, po ukončení léčby zapojit zpět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 12:35 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: davidus
Pri poslednim leceni Flagellolem (lecim timhle, ne Entizolem) jsem filtr pochopitelne znicil, nakonec to je v navodu, tedy vymyl jak to slo, a vratil zpet - je to jen bublifuk, zadne extra zarizeni. Tercovec je nakonec v pohode ;-) . S vodou jsem lital po leceni co den, pak co dva dny, filtr znovu zabihal - nakonec nekde ve foru se o tom najdou zminky.

Neni to ze bych kazal vodu a pil vino, ja si to s vodou a vsim odbehal, mne to za to stalo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 12:22 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Bob66
Jak léčíte Vy ve společné nádrži?Vypínáte filtrujete a nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 12:18 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: davidus
Ja nerikam jen filtr odstavit, ja rikam vydezinfikovat. Pak znovu po leceni uvest do provozu, treba rychleji za pomoci koupenych nitrifikacnich bakterii.

Kdyz je filtr jen bublifuk, vydezinfikuji to a pak vratim zpet do akvarka, uz je to jen cista houba, majici vyznam asi jako cisty cednik, nic vic. Tim ani nicemu neskodi, nema jak a cim, navic nezavazi nekde bokem, je navic celou dobu v lecivu, a aspon micha vodu. U filtru treba s aktivnim uhlim by to bylo jine, ten bych zpet pri leceni nedaval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 12:16 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Designer
Tak to mě ani nenapadlo že by tam mohlo něco ještě 12 dní přežít. Takže filtr asi zbytečně udržuji při životě :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 12:11 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: davidus
A k tem nitrifikacnim bakteriim. Ja Vas vsechny chapu, ze je Vam desne lito si zlikvidovat fungujici filtr, specialne kdyz nitrifikacni bakterie se mnozi pomaleji nez mnoho jinych a dobre zabehly filtr dela moc a moc prace. Jenze jaky ma smysl hubit nejake organismy v akvariu, kdyz si kus toho akvaria odlozim bokem, vylecim cele akvarko, a pak co jsem dal bokem vrazim zpet!? Ano, mohu to udelat, pokud vim, ze urcity parazit bez hostitele nevydrzi vice nez XX dni a ze lecba trva dele. Jenze ona se tam nekde vyskytne blba buchanka, krasne to v ni prezije, a hura, jedem znovu, lecilo se, rozhasilo vsechno a vysledek neni vyleceni, ale jen snizeni stavu nejakeho parazita.

No kdyz uz to delam, nestoji mi to za to to udelat poradne? Zbavit se vseho svinstva jak to jen jde a obetovat tomu treba i par kacek za rychle osidleni filtru novymi bakteriemi, plus par dni litani s kyblem, nez to zase vsechno sedne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 12:07 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Designer
Takže myslíš že lepší je nechat jen vzduchování v akva a filtr těch 12 dní nepoužívat a spustit až po závěrečném odkalení? Když se nebude výrazněji krmit tak snad by to mělo být v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 12:02 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: davidus
BTW, je tady jeden kolega, ktery si filtr pri pouziti Entizolu neodstranil a dopadl hodne spatne, takze neni na miste zadne vahani. Jmenovat ho nebudu, ja bych se timhle taky nechlubil, ale zkusenost tady je. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 12:01 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: davidus
Filtr vycistit, vydesinfikovat a odstavit, vsechno zive v nem znicit, bez kompromisu! Pak lecit akvarium. Staci to tak? ;-)

A k tem okecavackam, komu ryby nepreziji v bezne zarizenem akvariu po vytazeni filtru a vzduchovani v pohode aspon tyden bez jakekoli pece, mel by se zamyslet, jestli je jeho akvarium zivym organismem a nebo sbirkou techniky ve smyslo ARO a podobnych oddeleni v nemocnicich...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 11:55 Muž davidus [41] - Cichlidy
Bude někdo tak hodný a odpoví mi na to jestli v průběhu léčby entizolem je lepší mít venkovní filt vypnutý a zakonzervovaný po dobu léčby a nebo zapnutí.Děkuji pěkně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 11:45 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: davidus
NO taky by mě zajímalo jak ostatní ale já měl skrátka strach možná to má větší účinnost ale nato abych nechal filtr 6dní vypnutý na to jsem moc velkej srab a vždy mi to stejně pomohlo a ryby se vyléčily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 11:36 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Takže jsi asi jedinej kterej napsal názor bez politickejch okecávaček. Škoda že nepíší i ostatní jestli vypínat filtr nebo nechat běžet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 11:21 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: davidus
NO tak to fakt nevím a upřímně s vypnutí filtru jsem měl vždy hrůzun ale vzduchování by možná mělo stačit ale fakt nevím kdysi jsem po výměně zapoměl zapnout filtr a už druhý den bylo hodně výrazně poznat že se výrazně změnilo chování ryb byli plaché rychle dýchali atd atd ale at poradí někdo kdo tohle skusil.Já jsem u entizolu nikdy filtr nevypínal a vždy mi 100% zabral ale taky to může být tím že poprvé jsem léčil v holé nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 10:57 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Designer
Filtr jsem před začátkem léčby odpojil vyndal media tak jak jsou do kýble s akva vodou a dal do něho vzduchování aby tam voda nestála.V akva mám jen zduchování. Ptam se jednoduše, je to dobře nebo špatně. Kuba filtruje i u léčby, někdo filtr úplně vypojí. Jde mi o to jestli ryby vydrží v akva týden jen se vzduchováním nebo tam filtr vrátím ale biofitr si tím zničím.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [85] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=4201