Terčovec - chov
No myslel jsemže bych to trochu rozdělil a bylo by tam tak 30variant různých terčovců vždy 3 fotky mladé v pubertě a v dospělosti.Už mi to šrotuje v hlavě jak by to mohlo vypadat.
6 variant? No vzdyt to je bajecne, tolik jsem ani necekal. Nic nestahuj, uz tohle samo je pekna pracicka.
Asi jo no já mám fotky asi 6variant od mala do dospělosti a víc ne zbytek bych postahoval na netu.
Ze to budu cist, a dokonce i prohlizet, za sebe slibim rad, klidne i beze srandy. To ostatni je myslim lepsi konkretne s kazdym dohodnout
.
Mysleno to bylo spise na profiky proto, ze treba chovaji/chovali nekolik variant Tercovcu, proslo jim toho rukama vice nez hobbystum, a treba i prubezne foti a mohou tak takove fotky mit. Jestli takove fotky mas, urcite by mi to udelalo radost a verim ze nejen mne.
ALE!!!!!Mám dvě podmínky.1)Někdo to bude číst
Myšleno ze srandy.
2)Nebude nikomu vadit když použiju jeho fotky například když dám jako pigeon tyger foto od mira,pigeon pearl fotky od dahaka atd.
Designer:Jestli ti nebude vadit že to nebude dělat prfík tak bych to skusil nějak vykoumat a zformulovat ale dřív jak za 4dny ne protože mám honičku ve škole.
Zkusim vyjadrit takove prani, ale je dost velke, takze jen kdyby se nekomu moc chtelo a nevedel co publikovat. Sam to udelat nemohu, nemam k tomu zadny material, a asi bude moct malokdo, profici maji casu skromne, takze vim ze to neni vubec male prani.
Strasne by se mi libilo moct se podivat na fotky barevnych variant Tercovcu, kde je vzdycky Tercovec maly a pak dospely, takove porovnani, aby bylo videt, jak se vyvinulo jeho zbarveni. Vlastne to nemusi byt ani stejna ryba, stacilo by i dospely par a mlade, pokud nejde o nejaky sileny mix krizencu ohledne barevnych variant. Ja vim, hledanim na webu se da ledacos, ale mene casto se stane, ze vidite fotku nadrze s malymi (samo uz nejak vybarvenymi, prodejni velikost, ne poterem) a pak s dospelymi.
Jiste ze profici by neco takoveho nejspis neocenili, vedi a znaji, ale lide jako ja by nejspis byli nadseni.
Jen namet, prosim nebit, vim ze je to prace a navic nic nenese
.
Nejspis ne, voda dost odrazi a pohlti, specialne na techto frekvencich se tomu pres vodu moc chtit nebude, neznatelne/nemeritelne Ti to vodu ohreje. Jestli mas strach, dej to dal
.
Hojte mám otázku můžou terčům vadit mikro vlny z wifiny?
Měl by váhu časem dobrat.MI samice byla vyhublá a po přeléčení byla asi za měsíc normál.
Pokial má terčovec už napadnutý niektorý s vnútorných orgánov,tak mu už nepomože ani svetená voda.Inak čo sa týka preventívneho preliečenia terčovcov v okrasnej nádrži,držte sa toho čo Vám radí Romy.
Ja Flagellol pouzil presne podle navodu, jednou dal a pak za tri dny vymenil vodu, pisi myslim 80%. Ted kolem vanoc to zabralo, dost mi lepilo, nejkrasnejsi Tercovec. Ale je fakt, ze to uz jsem to hlidal a lecil hned po objeveni hlenovitych vykalu. Zkusenost mam i z drivejsi doby, ale tam jsem neuspel, nevedel jsem poradne co a jak, takze to uz asi bylo pozde, nepomohlo ani leceni Flagellolem 2x.
Preventivně přeléčuji jen vnitřní parazity,ano,Flagellolem.Žabrohlísty až při napadení.
Astaxanthin se určitě sehnat dá,myslím,že tady na něj byl někde odkaz,ale zdá se mi to zbytečné,proč přebarvovat ryby?Je i spousta komerčních krmiv,kde je obsažen,takže dobarvování,byť nechtěnému se asi nikdo,kdo kupuje vločky,granule,ale i upravené mražené krmení nevyhne.
A pořád se bavíme o preventivním přeléčení?Dokáži pochopit že jakmile se u některé ryby objeví příznak dovedu si to vysvětlit. Vy ale přelečujete i zdravé ryby? Když od Sery tak Flagellolem?
Dá se někde v čechách sehnat astaxanthin? A je na místě ho používat?
Děkuji.
Ano,samozřejmě každé napadení léčit zvlášť.Pro ušetření léčiva,odpustím nádrž na polovinu,přeci jen mám 540 l.Protože mám poměrně zarostlou nádrž,navýším léčivo.Já ho navyšuji zhruba o 40-50%,ale je to v každé nádrži jiné.Používám léčiva od Sery a po telefonickém dotazu mi bylo sděleno,že jejich léčivy se nedá předávkovat.Praktikuji to takto už několik let,vlastně co je Sera med prof. na trhu,a bez nejmenších problémů.
A to tedy přelečujete na žábrohlísty i vnitřní parazity ve společenském akváriu naráz všechny ryby?
Jedenkrate rocne bych to taky prekousl, takovy kompromis se mi libi, a jak pises, hlavne pro muj klid. Takze naposledy jsem lecil kolem vanoc (Flagellolem a uspesne, hlenovite vykaly zmizely), takze se mi to libi o to vic, ze dalsi vanoce jsou az za dlouho a mam i cas si to poradne rozmyslet a neco pobrat do hlavy
.
Ono to prelecovani 4x rocne ma problem. Pokud mas jedno velke akvarium i se dnem a rostlinami, ne holou nadrz s vybavenim, 4x do roka si ho rozhasis, budes litat s vodou jak sileny, resit problemy zabihani akvaria, sice v mensim, rostliny uz jsou zakorenene, ale budes. Uz to samo o sobe rika, ze tahle praxe je vhodna spise pro profiky s ucelovymi nadrzemi, alespon si to myslim. Treba budu sveho rozhodnuti 4x rocne neprelecovat casem litovat, co ja jako pouceny zacatecnik s Tercovci vim, ale takovy sileny zasah do beziciho akvarka se mi fakt nelibi. A prelecovat ryby mimo nadrz, ma to nejaky valny vyznam, kdyz pak po vraceni do akvaria vezmou do cumaku prvni vykal ktery uvidi?
niekto sa mi dostal na net to provat nie je odo mna
prele covat som chytil na tomto neto teras si myslim nechod sem na net a budis spokojen chovat sve rybycky,
Já a myslím i maxo jsme si to přečetli. Když budu mluvit za sebe nějak mi úplně nesedí přelečovat minimálně 4x do roka všechny ryby. Přijde mi to stejné jako kdyby nás někdo nutil nechat se každý rok naočkovat na sezónní nemoci jenom proto že by mohli přijít. Můj názor je že každá léčba je zásah do imunity organismu a chtěl bych od někoho kdo tomu opravdu rozumí aby mi řekl proč to dělat. Neživý mne odchov a prodej ryb a tak mi přijde divné koupat rybu v entizolu jen tak z prevence. Vcelku mě nezajímá že to dělá většina akvaristů (třeba si chce ulehčit práci) já bych tomu rád porozuměl a rád bych léčil svejch pár ryb až jim něco bude. Dík za názory k věci.
A já myslím v dobrém že tam je už asi od půlnoci 0 mg. Šlo o to jak rychle si poradí bakterie se zvýšenými dusitany po výměmě dna. Kdybych měl doma dvě akva které bych mohl použít bylo by to jiné ale já musel mít 11 terčovců v pastovém sudu a proto jsem je tam hodil až když jsem naměřil 0,1mg NO2. V tom sudu byly čtyři hodiny a tak jsem nechtěl aby tam byly déle než je nutné. Jestli znáš lepší způsob jak si poradit rád se ho naučím. Pořád mě nic nepřesvědčilo že to šlo lépe.
Leda bych požádal kolegu co má zaběhnuté akva jestli je veme na 14 dní na prázdniny.
pozri o 5 riadkov na nete nizsie flubenol.
Beru to že před zhruba třema hodinama tam byly 3mg.Za tu dobu bakterie 2mg ztáhly.Ancíci tam šli o hodinu dříve a než jsem tam dal terče.Dolil jsem 50l osmotické vody takže to nemohla být taková hrůza. Nechtěl jsem je dál držet v sudu. Jiným způsobem to dno asi vyměnit nešlo.
1 mg NO2/l není zrovna málo...
Tak filtr ty dusitany ztáhl. V deset už tam byl jen asi 1mg a tak šly ryby do akva. Jen to bylo dvakrát stěhování za týden tak snad to ustojí.
Mám trochu zmatek v tom léčení terčovců. Četl jsem články o nemocech terčů, tam nemám problém. Když se mi podaří zjistit nemoc, zahájím nějakým způsobem léčbu podle návodu. Píše se tu v několika přízpěvcích o přeléčování terčovců cca 4x do roka. Mám tomu rozumnět, že se léčí preventivně zdravé ryby po nějaké "závaznější" akci (doplnění osaádky akva, výměna dna, větší zásahy do akva)apod? Nesnižuje to imunitu ryb? jak se terčovci přeléčují, jakým lékem? Dělá se to i ve společenském akváriu.
Ale ja jsem co se tyce Tercovcu zacatecnikem stale, to se nezmeni za par mesicu a precteni cehokoli. Rekneme tedy, ze jsem ted pouceny zacatecnik. Ovsem netyka se to akvaristiky obecne, tou se bavim s vynucenymi prestavkami nejakych 30let, i kdyz ne profi.
A k tem reakcim. Panove, vsimate si jak na nektere veci clovek ne a ne dostat odpoved? A pak si takhle jemne rypne, jak to myslim psal miro03, tak typicky cesky rypne, a ono se to odpovedmi jen hemzi. Budu to muset praktikovat casteji, vic se dozvim, pokud ovsem neziskam i nechteny monokl
.
Argumenty o tom jak jsou Skalary "vitalnejsi" (at to nerozepisuji) urcite beru a uz ty mi staci jako neco, proc je s Tercovci nemichat. Argument celebritou neberu, Edison se taky pekne utal a nebyl mezi takovymi lidmi jediny. Vezmu tedy jako bernou minci, ze se k sobe svym chovanim nehodi a zbytek uz mne pak nemusi trapit, pac jestli vystresovanym Tercovcum "naskacou pupinky" z vitality Skalar a nebo prenosem nemoci, to je asi fuk, ani jeden pripad se nechce.
0 26.01.2011 07:50 JuraS – Re: Romy
V pražské botanické zahradě v tom atriu s jezírkem je na stěně několik akvárií..v jednom jsou terčovci spolu se skalárami. Tedy aspoň předloni tam byly..Když se tam pravidelně pořádají výstavy, když tam akvaristé odtud pomáhají slovovat jezírko proč tedy těm kteří se o ty akvária starají neřeknou a nevysvětlí, že tato kombinace ryb v jednom akváriu je nevhodná ?
0 26.01.2011 06:32 ludo – Re: Romy
moc pěkná ryba, můžeš nám říct jak je vysoká, stará a zda pochází ze Dvora
Soužití terčovců se skalárami se nedoporučuje obecně,nikdo neříká,že to nejde.Skaláry na terčovce parazity nepřenášejí,ale lépe se s nimi vypořádají,skalára se nemusí přeléčit třeba ani jednou za život,ale terčovec,díky krmení ano.Proč toto riziko zvyšovat přidáním skaláry k terčovci,když je terč už tak náchylný.
Další věcí jsou stravovací návyky skalár,jejich živelnost a nenažranost terčovce stresuje,takže se ani pořádně nenažerou.Oproti tomu doporučované alty jsou mnohem klidnější a v mnohém svým chováním připomínají terčovce.Mohu doporučit z vlastní zkušenosti.
No,a poslední věcí je velikost nádrže,kdo se těmto rybám věnuje,ví,jaké nároky na prostor ryby mají,soužitím dvou dominantních druhů se nároky ještě zvyšují.Bohužel se stále častěji stává,že do nádrže sotva stačící pro terčovce,jsou přidány ještě skaláry.Ano,opticky se tam vejdou,vypadá to tak,že si nepřekážejí,ale jen do prvního krmení.To je pro terčovce právě ten první stres,další,je jiný dominantnější druh,k tomu se připočítá zvýšení exkrementů....no,a je zaděláno...Takže prostor s velmi kvalitní filtrací.
Nejsou-li tyto nároky obou druhů splněny,je kombinace skalár a terčovců vražedná kombinace,ze které vyjdou vítězně jen skaláry.
Není potom jednodušší a pro ryby lepší tuto kombinaci nedoporučit?
Vidím že sa potrebujete presvedčit o ich pravdivost ako neveriaci Tomáš?!Sudca!Policajt!Teraz sa však zamyslite.Odchovávam jak terčovce tak skaláre a nikdy som nepredal k terčovcom jediného skalára,ani len nepodaroval čo je u mna zvykom pri kúpe jak terčovcov tak skalár.Prečo asi?Preto aby som mal o napíšem to hnusne pár stoviek korún menej?V počiatkoch ste komunikoval ako začiatočník.Od tej doby ste niečo poprečitoval ale ako ja stále hovorievam je treba vediet kde čítat,čítat medzi riadkami a uvažovat čo daný človek napísal?Kto to je?!Stačí si meno autora článku hodit do vyhledávača a vidíme čo všetko má spoločné s akvaristikou a na akej úrovni.Skúste si dat do vyhledávača napr.Kersten Opitz(Kersten prepáč ak to budeš čítat)a uvidíte že táto osoba blbost nenapíše.Píšem Vám to preto nie aby som Vás prudil ale aby ste vedel ako na to ked sa zaujímam o problematiku terčovcov hlbšie,špecifickejšie.
Mali ste na mysli túto fotku?Je tomu však už 3roky.Vedel som že ich má v ČR Ján Haidinger,Horsta Linkeho generáciu f1,Zdenek Dočekal Haidingerových potomkov f2,ryby ktoré si od neho kúpil Dr.Pojar no a prišiel úspech v podaní zdarného odchovu.Takže generácia f3 sa už v ČR chová bežne aj v okrasných nádržiach napr.Romy,Bob66,terčovec5,atd...Ja som mal to štastie kúpit si 8cm na výšku priamo odchytené importy.Romy(nie som si istý ale asi aj Bob66) si ich pametá ked už boli vyššie ako 30cm kužel,ktorý používam u terčovcov .Vetšina s chovatelov terčovocv,máme blízko aj k skaláram.
Šlo o to co tu popisuješ ty tomu nevěříš já zase jo.Skaláry mají větší výskyt různých parazitů ale umí se ubránit kdežto terčovci se tomu tak neubrání.Např.Děrová nemoc ted sorry možná napíšu blbost ale skalary s tou děrovkou poradí žít celý život a nijak zvlášt se to neprojeví a terčovci hynou.Proč asi?No neubrání se tomu tak jako právě skalary.Já osobně mám v plánu terčovce se skalary ale alty od pana Háka kde mám jistotu zdravých ryb.
Druhá věc je třeba to že a to mi potvrdilo několik lidí a kamarádů co mělo tuto kombinaci že skalary jsou při krmení mnohem agresivnější než terčovci.Než se terčovci vzpamatují tak skalary jsou napapkane.
A další co mi řekl jeden ze známých.Terčovci i skalary jsou na sebe navzájem agresivní takové ty lehké potyčky.ALe když se mu servou dva terči tak dobře dají si ,,do držky´´ a jsou si každý svou cestou ale když se mu serve skalara s terčem tak nejen že skalara to tradičně dává ale navíc ještě dobrých 15 minut za terčem furt jezdí a dlube do něho.
Tot moje slova neber to ve zlém ale já bych amazonky s terči nedal do kupy.
0 25.01.2011 21:37 Designer [5695] - Cichlidy smidakkuba napsal: Tak to změř pokud jsou ancíci v poho tak by to mělo být dobrý jsou taky dost citlivý jo a mimochodem sklary vs. terčovci.Zaděláváš si na problémy.
V jakem smyslu je to mysleno? Neco jako ze Skalary jsou prenaseci nemoci, proti kterym jsou imunni a Tercovci to od nich chyti? To uz jsem slysel a cetl, ale nejde tak nahodou o jednu z pover, ktere mnoho lidi veri co se traduje? Jak se asi tak pozna, ze za to mohou Skalary, kdyz treba premnozeni strevnich bicikovcu se Tercovcum stane klidne i bez nich? A kdyz nekteri profici prelecuji Tercovce 4x rocne, pak asi vedi, ze Tercovci lehce zacnou necim trpet. Jenze kdyz jsou v nadrzi Skalary a je tady ta povera, kdo by za to asi tak mohl, ze? Nebude to jako s globalnim oteplovanim, kdyz ve vysledku se pak resi deficit CO2 ve vzduchu a prichazejici mala doba ledova, at uz opravnene ci nikoli? Ma nebezpeci nakazy Tercovcu od Sklar nejaky realny podklad? Ne ze tomu nekdo veri a rika ze tak to je a ze se mu to stalo, samo bez dukazu? Takovym tvrzenim jsem se naucil neverit a muze je rikat kdokoli, celbrity mne nechavaji klidnym.
Nebo slo o neco jineho?
Bez problémů, jen počítej s tím, že sem tam je terčovci sežerou, ale pokud budeš mít dosti úkrytů, budou se krevetky bez problémů množit a svoje stavy doplňovat
Šlo já jse nikdy neměl problém ba naopak.
Přidat reakci
1 ...... [92] ...... 152 153
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146373x