Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 139 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 19:45 miro03 – Re: Dahak
A Ty ideš niečo rušit?Alebo je účet za elektriku v pohode? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 19:42 Muž many [9] – terčovec 5
jinak Vojto,ten tyrkisák je už bez toho fleku.Takže to trvalo skutečně skoro měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 19:30 tercovec5 – Re: Dahak
Ani účet za elektriku?:-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 19:07 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: miro03
To je skoda ze uz ryby nedela.Ja to mit takhle pekne v jedny mistnosti v baracku tak me nic neprinuti to zrusit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 18:39 Muž Geri [29] - Skaláry
... někdo neskočil někam vedle :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 17:53 tercovec5 – Re: many
To máš jako u lidí.To jsi nikdy nepoznal manželský pár,kde by občas ..... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 16:47 Muž Geri [29] - Skaláry
To se mi potvrdilo i u skalárů, taky střídaj partnery.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 13:07 miro03 – Re: many
Tieto veci sa stávajú úplne bežne.Nie je to tak že pár ktorý sa vyberie bude spolu až do uhynutia. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 11:00 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: andrej
Najdi si osmotický tlak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 10:59 Muž many [9] – TERČOVCI-zmněna partnerů
Včera se mi v nádrži přihodila zajímavá věc.Mám v nádrži mimo jiné dva smíšené páry,které se od loňského srpna vytírají celkem pravidelně.Každý pár má své místo v odlehlích rozích nádrže.Každý pár se vytřel od srpna ,podle záznamů 12x,vždy ve stejném složení.Někdy dokonce součastně.Jaké bylo moje překvapení,když jsem včera viděl na vytírací podložku,kterou tvoří magnetická stěrká,kládst jikry samici od jiného samce.Zkrátka mu byla "nevěrná".Její samec koukal nechápavě jako já.A ta jeho původní družka zrovna tak.Ostatním ten výtěr připadal asi taky nefér.Nezvykle drze dotíraly a celou snůšku záhy zlikvidovaly.Dnes ráno se na tom samém místě vytřel ten správný pár.A to mně přimnělo k dotazu.Má někdo podobné zkušenosti?Je to běžné?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 10:29 andrej
a načo je dobra vodivost?neni to zanedbatelne??vodovodni voda moze mat kolko cca??a voda s RO
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 10:26 Q
vodivost vody - ms jsou mikrosiemens...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 09:56 andrej
ja som sa vceraj pital chovatela od ktoreho idem kupit tercovce ze maju
Vodu mam od 380-500ms PH 7,5 čo to znamena 380-500ms???? ked v akva vodu 6,8 jak ich mam nato pripravit??mam zvisit na cca 7,3 a potom znizovat???alebo jako??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 23:21 miro03 – Re: Dahak
Pavel Paták.Bohužial Pavel už s chovom i odchovom skončil.Terčovce robil pekné a aj sme si vždy mali čo povedat.Škoda snád raz opetovne začne?! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 17:18 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: pepis
Kdysi jsem kupoval ryby od chovatele z Dobrise(na jmeno si zaboha nevzpomenu) kterej zamerne odchovaval ryby ve tvrdsi vode prave pro snazsi prechod do jine vody.Ja jsem prisel o spoustu peknejch ryb prave diky soku kterej ryby utrpi pri vetsi zmene chemismu vody.
Vetsinu ryb co jsem u nej koupil mam dodnes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 15:38 miro03 – Re: Romy
Aj jaj Roman a Pepo. smich Nielen pred kúpov terčovocov ich preventívne preliečim v chloramine-T na žiabrohlísty ale aj po kúpe nových rýb do chovu ich do týždna preliečim na žiabrohlísty plus vnútorné parazity.S vodou Pepo má Roman pravdu.Vela záleží aj na chovateloch v akých terčovce dochovávajú,respektíve privyknú postupne z vývojovej vody.Důležité je pýtat sa na parametre vody v akých terčovci sú chovaný nie odchovávaný!Hlavne treba dávat pri kúpe velký pozor na rozdiel v ph.Asi bi bodol pre menej znalých článok o kúpe,transporte a aklimatizácii terčovcov?!Článok budem písat pre stránky Akvarko.cz,tak sem potom hodím odkaz,je tu však menší problém musím mat čas a fotky,no nejak to doriešim.Pepo,Roman ani jedného z vás tým nemyslím. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 15:10 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: pepis
Ano,Miro je koupe v Chloraminu T,ale proti žabrohlístům,při změně prostředí dochází k jejich přemnožení.S tvrdostí vody to nemá nic společného.Dělá si vývojovku,ale brzy zvyká rybky na normální vodu.Tak to dělají všichni chovatelé.Vím,že 20°dGH je dost,ale opravdu jsem ty ryby viděl zdravé a spokojené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 15:00 Muž pepis [15] - Cichlidy
Věřim tomu že postupně jde terčovce navyknout i na takové hodnoty, ale moje zkušenost je že při vyšší tvrdosti terčovec nechce žrát a zaleze do rohu, nikomu to nevnucuju, nemusí to tak být s každou formou. Je to pro terčovce dost nepříjemný, když si je koupíme z pěstírny kde jsou zvyklí na měkkou vodu, buď si zvyknou na tvrdou ikdyž neradi nebo onemocní a můžou umřít, Mirek Hanzel mi je před prodejem vykoupe v Chloraminu T a říká že je to dobrý udělat před změnou prostředí a chemismu vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 13:11 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: pepis
Já ne,ale choval(ne odchovával) je Jarda Zelenka,svého času dost úzce spolupracoval s Pepou Pejšou,oba odborníci,a věř,že to byly jedny z nejhezčích ryb,které jsem kdy viděl.Píšu jen co jsem viděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 12:12 Muž pepis [15] - Cichlidy
zkoušel jsi je v takový vodě chovat? Nedoporučuju to
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 11:56 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Viděl jsem chovat terče ve 20°dGH,7,6pH a bez nejmenšího problému.Tato ryba je zde už tak domestikovaná,že si zvykla na různé parametry vody.Pokud nejde o odchov,nic bych neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 10:09 Muž pepis [15] - Cichlidy
Mám taky takový ph, spíš jestli nemáš velkou tvrdost, já mám kolem deseti dGH a to je podle mě moc tak ji upravuju přes osmozu, ale je to zapeklitá věc a dvě třetiny vody co natočíš jde do odpadu, nevim jak jsou na tom ostatní osmozy ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 04:33 Muž lachon [8] - Cichlidy
vodu mám takly nákejch 7.5 ph a terčounům se daří slušně palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2009 21:09 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Jano
Pokud chces tercovce pouze chovat tak tech 7.2 je ok nemusis to nijak resit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2009 21:05 miro03 – Re: Jano
Prečo ho chceš menit ked je pre chov ph dobré?Ja sám tu mám ph 6,8až7,5. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2009 21:00 Polux – Re: Jano
Staci se podivat tady na nadrze s Diskama a popis u akva :-)A o PH je na foru taky dost clanku palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2009 20:52 Jano – Tercovec
Zdravim chcel bi som sa spytat ze ja ked napustim vodu do akvaria tak mam pH 7,2 a chcel bi som chovat tercovce a ze ako sa da ziskat kysla voda??? pH ako pre tercovce. DAKUJEM za prispevky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 08:22 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Já si myslím pokud to chceš jen na chov a pro potěšení tak bych tam dal aspon 4 kousky...jak jsem tu na foru vyčetl od zkušenějších je terčovec hejnová ryba..A ty 4 kousky by tam měli prostoru dost... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 21:06 Muž Geri [29] - Skaláry
těch 50-60l je asi minimum, čim víc tim líp, já je tam mam teď taky nahusto, ale počkam až se z toho hejna vyklube nějaký kloudný pár a necham to jen pro ně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 18:04 andrej
ja mam tiez 240L vyska 50cm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 18:02 Žena Laduschka [120] – Re: andrej
píše se 50-60 litrů vody na jednoho (opakuju vody, tj. ne celkový objem akva, ale minus štěrk, rostliny, dekorace...), plus akva musí bejt min. 50 cm vysoký
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 17:51 andrej
kolko potrebuje jeden tercovec vody???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 10:28 Romiš – Re: macymesser
Tomi pisek je fakt urcite dobry.
Je. :-)
U nás teď mají výběr z "velikostí" č. O, 2 a 3. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 10:23 macymesser
Zdravim.Ctu ze se bavite o tomi pisku.Vcera jsem koupil koupil v Hornbachu posledni 2 sacky pisku oznaceneho jako kremicity bily 3.Vypral jsem ho,vyvaril a dal do akvaria.Napustil jsem vodu a voda je jako kristal.Jen ho mam malo,tak ho pak dokoupim.Ja jsem totiz koupil v Hornbachu v patek 2x10kg drte a vodu jsem mel jako kdybych tam nalil mleko.Tomi pisek je fakt urcite dobry.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 16:10 Závojnatka čínska
backo napsal: Dobrý deň.
Som tu novo zaregistrovaný. Chcel by som sa poradiť. Mám cca 380l aqva. Osadenstvo tvorí asi 40 ks neoniek červených, 10ks danio malabarské, 5ks pancierničkov, 5ks prísavníkov a 16 ks terčovcov rôznej veľkosti od 4 cm do 15 cm. Pred mes. som tam mal ešte skaláre ale už sú preč. Už mi je jasné že aqva je asi prerybnené a 16 ks terčov je priveľa ale vačsie budem zakladať až v lete. Takže sa snažím každý týždeň odkaľovať a meniť 100l čerstvej vody, aby to do toho leta vydržali. Filter je vonk. na 1200l. UV lampa 5W asi slabá, však. Teplota vody 28-29 stupňov.DGh- 3 stupne. Kyslosť 6.0 . Vzduchovanie dostatočne zabezpečené. Kŕmim už len granulami pre terčovce. Pred tým mali aj mrazenú stravu.
Skaláre boli asi hl. problémom pri ochorení terčovcov. Ostátné rybky vypadajú byť v pohode. Pred cca
3 ma týždňami som sa po dlhom študovaní tohoto fóra, rozhodol pre liečbu entizolom podľa návodu Mira03. Dôvod pre liečbu bol že asi 8 terčovcov prestalo príjmať potravu a boli malátne,zlé sfarbenie, skrývali sa. Počas liečby aj po nej 6 terčov vyzerá byť vpohode/ príjmajú potravu, naháňajú sa/. Pri dvoch menších ale problém pretrváva, stále sú skrýté a tmavé. Pravdepodobne
liek nezabral, alebo tam nastalo zmutovanie kmeňa baktérií. Na to som ale slabý odborník.
Som rozhodnútý ich utratiť. Hlavný problém ale mám s dvomi najvacšimi terčovcami. S najvačšou pravdepodobnosťou sa jedná o pár, pretože keď som ich kúpil a preložil do aqua, samozrejme bez karentény/teraz už viem že veľká chyba/, tak do týždňa sa vytreli a mali ikry. Nebol som pri tom lebo som bol na služobke. Kolega tvrdil že celý deň k ikrám nepustili žiadnu rybu. Do rána však už bolo po ikrách. Jedná sa terčovce veľkosti cca 15 cm. Jeden ešte nežral už viac ako mesiac, proste ako som ho kúpil a druhý sa rozožral po liečbe. Teraz sa správa ako pán a občas ostatné popreháňa. Niekedy príde za tým druhým smutným a chvíľu sú spolu. Kŕmim ich dva krát denne. Všetky pri krmení ožijú až na dvoch malých a toho jedného z páru. Je my to divné lebo sfarbením je úplne v pohode. Dokonca nie je ani pochudnutý. Tie malé sú čierne a už im asi niet pomoci. Je tam ešte jeden asi 12 cm blue tyrkys a ten bol tiež tmavý, oči zakalené, nežral ale po liečbe je aktívny, sfarbenie pekné, potravu príjma, len oči sa ešte úplne nevyčistili. Je mi jasné že som si na začiatok zobral veľké sústo len už nechcem spraviť ďalšie zbytočné chyby. Snažím sa čítať max. o chove terčovcov, ale dobrá rada od odborníka je na nezaplatenie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 13:51 xxx – Re: Romiš
len ked si prestavim ze 300L vody vipustit a dat novu cez RO sa mi vobec nechce..a kolik cca ten pisek stoji a po kolko kg ho maju??pozri sa racej dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 13:37 Romiš – Re: xxx
V akvarijním oddělení. Netvrdím, že jej musí mít, ale tady u nás ho vedou v několika velikostech zrn. Jj, jako výrobce je uveden TOMI písek.
(Až půjdu z domu, mrknu do sklepa - mám tam pár pytlíků. :) Jistota je jistota... Akviška zakládám na běžícím pásu, tak abych měl rezervu, kdyby něco... :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 13:35 Muž Belial (Jano) [3] - Cichlidy – Re: backo
Na fórach som čítal, že niektoré kusy nežerú aj tri mesiace kým si zvyknú. Takže nezúfaj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 13:27 xxx – Re: Romiš
do hornbachu chodim pravidelne ale takyto kremicity pisek som tam nevidel a v jakej cašti sa mam pitat na tento štrk??v casti akvaria?alebo zahradky?? znacka je TOMI?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 13:22 Romiš – Re: xxx
Používám křemičitý štěrkopísek o zrnitosti 1-4mm, "výrobce" TOMI-písek, a mohu vás ujistit, že vápenec neobsahuje. Jestli máte možnost, ptejte se v Hornbachu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 13:07 backo – Re: backo
Keď nikto neodpovedá, tak sa podelím o ďalšie skúsenosti.
Asi pred dvoma dňami začal po prvý krát žrať terčovec od kedy ho mám.
Neviem či je to normálne ale on asi dva mesiace bol smutný a nepríjmal žiadnu potravu.
Z ničoho nič ožil a hneď začal žrať. Takže adaptácia ryby môže byť naozaj veľmi dlhá.
Teraz je to už fajn, je radosť na ne pozerať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 13:00 xxx
dobry den je tu pisane ze pH teplota vody moze kolisat..mam otazocku..mne ph kolisa v noci na 7,4 test mi mera iba do 7,4 mozno aj viacej v strk na dne je s vapencom v octe to bublinkovalo a nevim kde mam kupit vhodni strk na dno kupoval som to v akvaristickych obchodoch a dokonca aj ten bublinkoval kremicity je strasne jemny co sa dava do bazenou .cez den stiahnem ph naj na 6,5 pomocou CO2 ale na vecer to vipinam..nepomohla by nejake kyselina??vydi to terčovcom moc teraz som si kupil 2ch na skusku :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2008 12:01 Muž pepis [15] - Cichlidy
Sid: Nebudu psát kdo mi o zátěži srdce terčovce a hnojení PMDD řekl, jen doplním že Dahák to nebyl, ale byl to hodně zkušeny akvarista a chovatel, já sám nemám čím podložit jestli je to opravdu pravda ale asi na tom bude dost pravdy, protože některé složky obsažené v PMDD se v domácích vodách ryb určitě nevyskytují ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2008 00:44 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Sid
I ja jsem rad ze se vse vysvetlilo protoze ja nejsem konfliktni typ a vadilo by mi pokud by jste si zrovna Vy o me myslel neco spatneho :).
Take Vam preju peknyho silvestra a at Vam rostou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2008 00:32 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Dahak
I mne mrzí, že došlo k podobnému nedorozumění. Ale musím zdůraznit - jsem "alergický" na to, když mi někdo něco podsouvá. A ve vašem případě jsem tento pocit nabyl...
Co se týče PMDD, jistě nebude pro případného zájemce problém dohledat, že v případě méně zkušených akvaristů od jeho používání systematicky odrazuji! (Důvody jsou nasnadě.)
Lidem, o nichž se domnívám, že "vědí, do čeho jdou", sdělím svůj názor na problematiku PMDD, pokud o to projeví zájem. (Většinou je to po "soukromé linii".)
I vám sdělím jednu (možná překvapivou) informaci - zdaleka ne ve všech akviškách, se kterými mám něco společného, aplikuji PMDD a/nebo CO2.
Ve zdraví přežijte dnešního Silvestra, stejně jako celý nový rok! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2008 00:21 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: navik
Napsal jste to naprosto presne.Ja vychazim ze zkusenosti po mem dedovi nebo otci kteri meli/maji spousty akvarek plny ryb a rostlin a vsechno jim fungovalo a funguje bez jakehokoliv hnojeni.Pokud tomu clovek da cas a dodrzi urcity pravidla tak dle meho neni nutny cpat do vody nic navic.Neco jineho jsou samozrejme rostlina akvarka tam je to asi bez debat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2008 00:12 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Sid
Mrzi me ze to takhle vidite a docela me u Vas prekvapuje vase posledni reakce.Nic z toho co jsem napsal jsem nemyslel nejak zle spis jsem doufal jak uz jsem psal ze se z toho rozvine zajimavej rozhovor.Psane slovo nema ton a tim ze nedavam za kazde treti slovo smajlika Vam to mozna vyznelo nejak divne takze se omlouvam.
Moje averze vuci temhle hnojivum vychazi z vlastni zkusenosti.Taky jsem temhle novinkam kdysi propadl a po problemech ktere jsem s tim mel jsem na ne zanevrel a dodnes toho mam jeste plnou skrin.Rostlinky po vynechani hnojiv rostou sice o neco malo pomaleji ale myslim ze v akvaristice neni kam spechat.Spousta zacinajicich akvaristu to zacne pouzivat jeste nez se jim akva zajede a pak tu breci ze jim to chcipa a oni nevedi cim to muze byt.Prijde mi ze tady na rybickach je tohle hnojeni az moc popularni a jelikoz je to web kterej se jako jeden z mala snazi pomahat i uplnejm zacatecnikum tak to asi neni moc dobry.Myslim ze semnou budete souhlasit kdyz reknu ze je to spise pro zkusenejsi akvaristy.
Jeste jednou se omlouvam a opravdu jsem se nesnazil Vam nic podsouvat ani nic podobneho a mrzi me ze to tak mohlo vyznit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 23:59 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: navik
Podle mne jste to vyjádřil naprosto pregnantně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 23:50 Muž navik [908] - Sumci
Sid napsal:
2. Buďte si jistý, že jak u přidávání CO2, tak u aplikace PMDD by se dalo uvažovat o pozitivním vlivu na rybky. Stejně, jako by se dala hledat negativa...


Sice mám po této diskusi pocit chlapečka, co šťourá klacíkem do vosího hnízda, ale pozitivní přínos aplikace CO2 a PMDD pro rybky vidím pouze zprostředkovaný přes rostlinky a tedy spotřebě metabolitů a tím i stabilizaci akvárka (bez diskuzí, pokud jsou používány uváženě a přiměřeně potřebě - o čemž by se dalo minimálně u některých jejich uživatelů s úspěchem pochybovat), pokud mi snad unikl nějaký přímý pozitivní vliv, rád se nechám poučit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 23:24 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Dahak
Myslet si můžete o komkoli cokoli. Ovšem veřejně to "cokoli o komkoli" hlásat už tak docela vaše soukromá záležitost není!
Můj způsob konverzace s vámi vám připadá "útočný", mně vaše způsoby přijdou nekorektní - argumentujete domněnkami, (já občas taky, ale nikdy neopomenu zdůraznit, že jde jen o domněnky!) a hlavně - podsouváte mi nikdy nevyřčené výroky
Vy nejste schopen mi napsat co tak prinosneho je pro ryby kdyz se jim voda syti CO2 a prikapava PMDD...
Zase demagogie!
1. Nikdy jste se mne neptal, co si myslím o případném přínosu sycení vody CO2 a přikapávání PMDD pro ryby, proto netvrďte, že nejsem schopen napsat...!
2. Buďte si jistý, že jak u přidávání CO2, tak u aplikace PMDD by se dalo uvažovat o pozitivním vlivu na rybky. Stejně, jako by se dala hledat negativa...

Když tu zmínil Pepis souvislost mezi PMDD a "srdci" terčovců, čekal jsem, že se dovím něco zajímavého, o čem jsem dosud neměl ponětí. Místo toho sem přijdete vy s demagogií... :-O
(Nemá ony informace Pepis od vás? hmm )

Taky budu rád, když se vyhneme vzájemné konverzaci. Včetně narážek při diskusi se třetími osobami. Děkuji.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [139] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=6901