Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 21:58 Muž rriki [818] - CichlidyRe: finnnp
Gibbicepsovi poděkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 21:58 Muž rriki [818] - CichlidyRe: rriki
Tady si musí rozhodnutí udělat každý sám.Metodu má každý chovatel svojí.Taky jsem si natlouk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 21:55 finnnp Re: rriki
Krásně čisté dno.Já tam mám vždy naděláno.Hrůza.A to to čistím denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 21:54 Muž rriki [818] - CichlidyRe: doktorDa
Napočítal správně a tak to mám ve všech nádržích a osvědčilo se mi to .Ryby se nebojí, neplaší a odebírám jen páry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 21:53 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: finnnp
Souhlasím s tebou. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 21:53 Muž acik [416] Re: rriki
jo jo fakt pěkný kousky :)
rriki napsal: Není, já mám 360l akva ,netrpí a rostou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 21:52 Žena vendy [27] - CichlidyRe: rriki
Jsou nádherné!! Jsou na popárování a zbytek půjde pryč? Nebo vše už je popárováno? Podle fotek nepoznám jak jsou staré
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 21:50 finnnp Re: vendy
Já jsem třeba flink a mnohokrát jsem donesené ryby ihned hodil do nádrže.Taky jsem si kolikrát natloukl nos.Kdybych někomu měl radit.Tak bych doporučil přeléčit ryby ve společné nádrži a při dost vysokých teplotách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 21:48 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: rriki
Napočítal jsem dobře 15?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 21:43 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Lucianetta
Fotka k příspěvku Není, já mám 360l akva ,netrpí a rostou
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 21:35 Muž rriki [818] - CichlidyRe: vendy
Jedna věc je bezdůvodné přeléčení a druhá věc je preventivní přelečení při nákupu nových ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 21:04 Žena vendy [27] - CichlidyRe: rriki
Tak když tu čtu většinou se nedoporučuje zbytečně zatěžovat ryby různými přípravky tak sem usuzovala , že bude lepší je přeléčit zvlášť. Ale pokud myslíte že mám přeléčit celé akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 20:59 Muž rriki [818] - CichlidyRe: vendy
A co si stím pomůžeš,pokud je akva zamořeno a proč je stresovat jinde nežli ,kde budou žít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 20:50 Žena Lucianetta [43] Re: rriki
8 ryb? do 260L? to se mi zdá celkem hodně :-O Jinak s tím ostatním díky za rady. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 20:46 Žena vendy [27] - CichlidyRe: rriki
přeléčení by se mělo udělat v karanténě že? Já třeba mám pouze 80 L navíc jako karanténu pro malé rybky... To by tam asi dlouho nevydržely...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2013 20:33 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Lucianetta
Kup si 8 7-8cm ryb 4 modrý a 4 červený,nebo podle vkusu jaký chceš.Pokud je budeš brát od více chovatelů kup je v jednon popř dvou dnech a ryby přeleč pátý den na žábrohlísty a můžeš i na vnitřní parazity.To samý udělej ikdyž budou od jednoho chovatele ,ale z různých nádrží ušetříš si problémy.O nějakých nepříbuzných liniích si moc nadějí nedělej.U nás jsou možnosti omezené a většinou novinku ,nebo novou krev vozí jedni a samí a ostatní to práskají jak Baťa cvičky příbuznost nepříbuznost a je jedno jestli jsou od různých chovalelů ,stejně budou mít stejný předky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 19:58 Žena Lucianetta [43] Re: acik
260L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 19:55 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Lucianetta
Otom jaké jsou nároky na chov nebudu psát je tu hromada vláken. Ale kdo nezkusí neví a nemá.
Uvídíš jak se ti bude dařit je samotné vůbec chovat. hodně zdaru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 19:54 Muž acik [416] Re: Lucianetta
jak velké akva budeš mít?
Lucianetta napsala: no ano, chci je na ozdobu, ale ráda bych je pořídila tak, aby pokud se budou chtít začít rozmnožovat, aby i mladé mohly být hezké. nechci řešit případný nadbytek ryb, které kvůli vzhledu nikdo nebude chtít a v akva nebudou moct být. Malé - myslela jsem mladé, nechci kupovat dospělý pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 19:51 Žena Lucianetta [43] Re: vendy
no ano, chci je na ozdobu, ale ráda bych je pořídila tak, aby pokud se budou chtít začít rozmnožovat, aby i mladé mohly být hezké. nechci řešit případný nadbytek ryb, které kvůli vzhledu nikdo nebude chtít a v akva nebudou moct být. Malé - myslela jsem mladé, nechci kupovat dospělý pár.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 19:40 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Lucianetta
Musíš napsat jestli jsou jen na okrasu nebo na chov, ale jestli začínáš tak spíš beru tu první variantu.
Takže bude jedno jaké barvy si vybereš, prostě si sami mezi sebou vyberou.
Prostě si vybereš podle vkusu a až porostou uvidíš kolik máš samců a kolik samic. Popárujou se a zbytek budeš muset buď prodat anebo dokoupit. Alespoň si to myslím, nevím jestli to nebude celkem jedno aspoň ale já mám tak u skalár klid, že má každý svého a nikdo nezůstane na ocet.
Také nevím jestli 6 bude stačit když jsem se ptala já bylo doporučeno aspoň 10 ks , s tím že počítáš s úhynem a nadbytku samců nebo samic. Nakonec za rok ti třeba zbyde 6 ks který se ti budou nejvíc líbit. Ale pozor jsou to hejnové ryby nevím zda to nebude málo v konečném počtu.
Píšeš že budeš kupovat malé. Doporučuje se kupovat 5-8 cm (jestli se nepletu?) Protože příliš malinké by nemusely přežít a velké ryby si hůře zvykají na změnu vody.
Pokud budeš brát od chovatele myslím si že bude mít víc párů stejné barvy aspoň já sem to viděla u těch kde jsem byla vybírat. A myslím si že rybám to je jedno. Pokud to nebudeš rozmnožovat nemusí tě to trápit protože se vajíčka stejně druhý den snědí jako u skalár ve společ. akva. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 19:38 Žena Lucianetta [43] Re: smidakkuba
Díky moc, toho jsem se obávala hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 19:35 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Lucianetta
Když koupíš 6 stejných u chovatele tak to budou sourozenci.A pokud koupíš 2 v 5cm tak ti nikdo nezaručí že to bude pár.To ani nejde v životě zaručit :-D terčovci se mezi sebou popárují jak se jim zamane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 19:15 Žena Lucianetta [43] Re: smidakkuba
tak to je super. Když si koupím třeba ty 3 páry, každý pár jinak barevný (což se u mladých poznává stejně těžko, ne?), jak pozná červený, že se má spárovat s červenou? :-D chápu to dobře, žev takovém případě by bylo lepší vzít všech 6 stejných? V tomto mám zatím pořád zmatek, hlavně páry pokud se vytvoří, jsou prý velmi pevné... chci je koupit malé, ale tak mi asi nikdo nezaručí, že ten pár vytvoří, že?

Pak jsem narazila ještě na jednu věc - doporučuje se kupovat mladé rybky od chovatele - ale když chci 6 stejných, tak velmi pravděpodobně koupím 6 sourozenců, ne? To bych celkem nerada... :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 18:58 Muž acik [416] Re: threat
je moc hezky ze se trou,jsem taky rad,ale ted nepotrebuji,mozna ani nechci,chci aby všechny placky byly v klidu,protože ty placky zas tak dlouho nemam a resim určité problémy... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 18:51 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Lucianetta
Když si je pořídíš na okrasu tak si můžeš klidně vzít 6ks a každého jiného.Třít se spolu budou v pohodě.Ale když budeš dělat mladý křížence tak je nikdo nebude chtít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 18:49 threat Re: acik
Fotka k příspěvku Mě se před chvílí vytřeli ve společném akva Pigeoni (první výtěr,jsem šťastný jak blecha) a narazil jsem na ně když začali "čistit" pozadí a skončili asi za půl hodiny.Už je to asi hodina od výtěru,taky jsem i krmil a ke krmení se vystřídali u jiker,první šel baštit samec a jak se vrátil,tak jela máma.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 18:34 Muž acik [416]
jak dlouho trva třeni terčovcu? už se mi opět třou a samec to opět žere za zadkem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 18:21 Žena baletka [624] Re: Lucianetta
To, co nazýváš druhy, je spíše barevná varieta, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 17:57 Žena Lucianetta [43] – Jaké druhy terčovců
Přemýšlím o pořízení terčovců do nového akvária... zatím sháním informace. Narazila jsem na otázku, zda terčovce můžu mít každého jiného (jiný druh), nebo je lepší pořídit si vždy páry stejného druhu? Ptám se kvůli případnému rozmnožování. Vadí něčemu, že se pokříží mezi sebou různé druhy? nebo se mezi sebou nekříží? Díky moc za odpovědi ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 12:45 Muž acik [416] Re: smidakkuba
jikry papa samecek za zadkem samicky :)
smidakkuba napsal: Tak jim ty jikry sejmi.Dej je pryč, odsaj hadicí nebo něco takového a budeš mít klid.Dvě hodiny budou jikry hledat po akva a pak budeš mít zas klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 12:44 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: acik
Tak jim ty jikry sejmi.Dej je pryč, odsaj hadicí nebo něco takového a budeš mít klid.Dvě hodiny budou jikry hledat po akva a pak budeš mít zas klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 12:42 Muž acik [416] Re: smidakkuba
je mi to jasny,ze chtej bránit jikry,ale chci spise ten par od sebe,jikry si sežerou sami,nez ostatní :) jsou to ještě puberťáci... Jde mi především o všechny placky

smidakkuba napsal: To je normální je to zkrátka pár který bude vždy bude zarputile bránit jikry.Zas lepší než páry kterým ostatní ryby žerou jikry a oni jen blbě čumí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 12:36 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: acik
To je normální je to zkrátka pár který bude vždy bude zarputile bránit jikry.Zas lepší než páry kterým ostatní ryby žerou jikry a oni jen blbě čumí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 12:28 Muž acik [416]
prosim o rady,mam v akva jeden par co se tre a jak samec tak i samicka odhani veskere terčovce a to i při krmeni,prijde mi,ze mají strach a nekteri zustavaji schovani a pro zradlo nejdou,ale jestli je to stoprocentne tim,ze pro zradlo nejdou kvůli nim,to nevim...


mam ten par odlovit,nebo jen jednoho a to nejvíce dominantního?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 12:04 Roman Re: RAP
To dělá dělá ten světlý substrát, proto jsou placky "ve stínu" a je vidět, že akvárko je čerstvě založené. Časem trochu ztmavne. Já bych si ho vzal i přesvětlené. :-) Jen heckle bych vyměnil za zelené a ještě přidal víc hnědých a modré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 11:59 Roman Re: Urtman
Já bych řekl, že je to sterbai, ale je jich hodně druhů podobných, já mám schwartzi a další a všichni se tváří v pohodě a axelrodky jsou s terčama asi nejčastější rybou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 10:54 JoKa Re: RAP
Jestli jsem dobře viděl, tak se ve videu mihl pancéřníček leopardí. Je možné, že dlouhodobě snese teplotu pro terčovce? A co ty neonky, ty to snesou, myslím dlouhodobě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 10:24 RAP Re: Roman
Myslíš tohle www.youtube.com/… ?
Na můj vkus trochu přesvětlené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.10.2013 18:39 Muž rriki [818] - CichlidyRe: finnnp
čeho stojí šestku.Heckla u překupníka seženeš od 1500kč 10-12 cm.Těch importů z Amazonky jsem viděl několik,ale ten frajer co mu je hlídá veterinář je břídil.Divoké importy nejsou až tak náročné jako asijské ,tam je problém s bakteriemi.Jedna z cest,která se u importů používá je obětování jednoho kusu za účelem vyšetření a náslédné přeléčby ostatních kusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 18:20 finnnp – Heckl
Mám to vymyšlené asi takto.Akvárium bude v samostatné místnosti.D 200xŠ 60xV 70.Akvarium teda bude mít nějakých 840L.Celá soustava,ale bude mít nějakých 1800L.V samotném akvariu nebude vzduchování ani filtr.Vzduchování bude v externí tisíci litrové nádrži.Filtr bude použit průtokový.Vlastně to bude filtr jaký se používá při reprodukci pstruhů.Neexistuje nic lepšího.Celé to bude hnát čerpadlo 1600 L/h.Voda bude dovezená z rašelinišť.Ono to vypadá složitě a draze,ale ono je to celkem jednoduché a levné.Nejdražší je vlastně to Akvárium a ryby do něj.Spotřeba na ohřev vody je spočítaná na 2400 Kč za měsíc......Akorát jsem si rozmyslel ryby a půjdu do čistých Hecklů z dovozu.Nechci si koupit neplodné ryby což u Crossů hrozí.Vytřít Heckly je sice nemožné,ale nikdo nikdy neví.Čím blbější sedlák tím větší brambory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 20:24 Roman Re: finnnp
www.youtube.com/…

je tam krásný akvárko 1700 litrů 25 divokých terčů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 20:18 Roman Re: finnnp
Seženeš i podstatně levněji. Záleží na lokalitě, druhu, velikosti a hlavně jaký se dá rybě obchodní název. Čím je delší a roayal, tím je dražší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 20:05 R Muž romant [27987] Re: Designer
Vono to chce si trochu natlouct, tedy míněno výchovně a to se jinak než že se to prubne nebude vědět. Prostě podle hesla, když to nezkusíš, nevíš že to nejde. ;-) Jinak pro ostatní, já to nemyslím rozhodně zle, nebo jízlivě, to když píšu o tom natlučení si, podporuji to, i když se možná objeví hlasy, že se nemá experimentovat, když jde o živý tvory, ale jak se k těm zkušenostem jinak prokousat, to jsou neodpáratelný a nepřenosný věci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 20:04 finnnp Re: Roman
Jenže odchyt stojí šestku ryba a také to není asi žádna legrajda na chov.Dneska jsem se bavil z frajerem co je občas má.Když je zrovna má tak mu je každý den hlídá Veterinář,aby mu přežili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 19:43 Roman Re: Priest
V pohodě, já nikomu nechci brát nadšení, jen že o pár řádků níž má obavy z odchytů a pak najednou heckelové. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 19:35 finnnp Re: Roman
Terčovci budou z Německa.Ten Schveinebrát má Heckly a Heckly cross braun.Já jdu do Crossů kámos co je přiveze jde do Hecklů.Němec říkal,že jak je udržíme na živu půl roku tak budem dobrý.Cenu ještě neznám,ale prý se nemáme bát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 18:48 Muž Priest [325] - CichlidyRe: Designer
Já osobně mu fandím.Určitě lepší možnost než pokračovat v chovu varianty která se nelíbí ani jemu samotnému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2013 18:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Priest
Je tezke patrit mezi uspesne, ale kdo to ani nezkusi, uspesny byt ani nemuze.

Cimz nerikam, ze ma zkouset kazdy neco na co nema, ale tohle neni predpokladam ten pripad ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.10.2013 18:37 Muž Priest [325] - CichlidyRe: Roman
A proč ne?Při vší úctě k Tobě Romane kdyby uvažovali všichni stejně,tak je nikdo chovat nebude. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=1301