Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 48 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 15:00 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Pralinka
Do směsi můžeš míchat prakticky cokoliv ;-)
rybicky.net/forum/5927
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.04.2012 13:37 Pralinka
Zdravím všechny milovníky terčovců, jsem zde na fóru nová a jelikož jsem se nechala motivovat některými články které zde jsou a dodaly mi odvahu,tak jsem si zhruba před měsícem pořídila 400l akva k mému 90l společenskému akva s mečovkama a neonkama :-D . Do něj jsem si pro začátek sehnala hejno 10 kusů Blue Diamond, kterým se daří po 3týdenní aklimatizaci řekla bych skvěle,už si na mně zvykli a papají mi srdíčko i z ruky, je neuvěřitelné jak rozeznají kdo příjde k akváriu a v okamžiku kdy se k němu přiblížím doslova čekají co dostanou( krmím 5krát denně).
Prostudovala jsem celé fórum a přesto je spousta věcí kterým úplně nerozumím. jedna z věcí ve které by mi mohl někdo poradit, jelikož nevím zda ji dělám zcela správně, je podrobná příprava hovězího srdíčka a doufám, že mi někdo z vás poradí a doporučí co mám do nastrouhaného srdíčka přidávat a kolik(vitámíny, špenát, vločky..), mimo srdíčko krmím patentkama,sušenou artémií a granulkama tetra diskus u kterých jsem si všimla, že nějaké vitamíny obsahují. Jistě máte každý svůj systém a proto se chci o tom dozvědět co nejvíc. Předem děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2012 18:54 Muž LANOUR [55] Re: smidakkuba
OK :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2012 18:25 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: LANOUR
Oni si zvyknou když se jim to děje co 2 dny ze začátku byli taky mimo po měsíci byli schopni se cpát granulema když se jim napouštěla nádrž studenou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.04.2012 18:23 Muž LANOUR [55] Re: smidakkuba
Jo v poho ty jsi to mel na odchov ale mit o na okrasu a kazdej den se rejpat v akva ob 2 dny menit vodu odkalovat atd,to tercum dobre nedela(stres atd.)vis nejspis sam.Mam tercovci taky v 500l a jsou vystresly kdyz menim vodu odkaluju atd a to delam jenopu za tyden-10dni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2012 18:21 R Muž romant [27987] Re: LANOUR
Tak se tak nečepejři. :) To, že jsi to poradil, je naprosto správně. Kuba jenom ukázal, že to jde, ale jak jsem již napsal, chce to se trošku obětovat. Takže pokud někdo nemá na to aby měnil obden vodu, tak rozhodně platí Tvoje doporučení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2012 18:21 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: romant
Já taky netvrdím že je to ideální to ani náhodou jen že se to dá zvládnout i v tomto minimu a pěkným výsledkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.04.2012 18:10 Muž LANOUR [55] Re: romant
Presne uz vidim jak menim kazdy druhy den vodu atd.Proto jsem dotycnemu radil vetsi akva tech 100l navic uz je jedno cim vetsi akva tim lepsi stabilita atd.Ale kazdeho vec,at si davaji tercovce treba do 5 lit. flasky od okurek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2012 18:00 R Muž romant [27987] Re: LANOUR
Přečti si pořádně co Kuba napsal, co vlastně s těma rybama dělal a jak pečoval o to akvárko. Netvrdím, že je to tak ideální, ale jde to, ovšem kdo je ochoten k tomu tak přistoupit, to jenom zapálený akvarista, který je opravdu důsledný a neponechá nic náhodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2012 17:57 Muž LANOUR [55] Re: smidakkuba
Neco jinyho je mit v takovym akva par na vytreni a skupinku tercu,kolega co se dotazoval pochybuji ze bude mit 2 kousky(,,par´´).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2012 17:22 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: LANOUR
Podle tebe je to trápení ale v pohodě se to dá.KDyž člověk trochu zapracuje a nemá akva 150l jen na okrasu tak aji pěkně povyjedou.Já měl svoje checkerboardy v akva 60x45x55 výška.A to zhruba od 5cm v těle do nějakých 9-11cm v těle podle ryb.Ač je tomu někdo neuvěří tak i v tomto akva terčovci nádherně rostli a prosperovali měl jsem je v pěti kusech a nádherně jeli.Abych trochu dohnal malý akva tak jsem co 2 den měnil 1/3-1/2 vody a krmil 5-7x denně a vyrostli z nich nádherný kousci.Viz moje prezentace.Časem šli do většího ale to bylo po tom co měli nejdůležitější růstové období za sebou.Nyní jsou zhruba 11-15cm a mají 14 měsíců.Do většího akva šly ve 12 měsících takže vidíš že i takto se to dá udělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2012 12:27 JuraS Re: Bob66
pardon...omluva..napsal jsem 150 ale samo, že jsem myslel kostku 50ku....takže jen 125 litrů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2012 12:25 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: LANOUR
Pokud je to vytíračka pro jeden pár, tak je to víc než luxusní, standartně se pro chovný pár dělá 50x50x50 = 125L X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.04.2012 12:21 Muž LANOUR [55] Re: JuraS
Hele o tom se muze debatovat dlouho,je to na kazdem chovately co rybam dopreje.Tobe je taky lip ve 2+1 nez v mistnosti 4x4m.Vic bych to asi nerozebiral.Muj nazor je ze chovat tercovce ve 150 je trapeni. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2012 09:42 JuraS Re: LANOUR
na okrasu maj větší akva. a shoustaj se ve 150ce....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.04.2012 09:34 Muž LANOUR [55] Re: JuraS
Jo to je extrem ale trapit je pro chov v 50 litrech to je moc,neco jinyho je vas pripad ale poridit si 50ku a do ni tercovce ze je tam budu mit na okrasu to urcite neni dobry! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2012 07:27 JuraS Re: LANOUR
jak dlouho ? dlouho....mám v nějaký 58ce prcky terčovců co odstavuju z třecího...klidně jich tam je xxx ?? nepočítám je..jako sardinky tam nacpaný nejsou...filtraci mám externí tak tam mají jen trubku do filtru, topení a vzduchovací šutr...páč je nemám kam dávat tak tam jsou klidně půl roku...tyhle co tam mám teď, je jich cca 30 mají velikost 20kč...pár z nich 50kč...uvidíme kolik vyrostou a zda dozrají pohlavně i v týhle kapičce vody...třeba se mi podaří donutit je množit se i ve velikosti "kapesní"..nikomu to nenutím, terčovce jsem opakovaně ZADARMO rozdával, de fakto mě jejich rozmnožování zkomlikovalo život...přeorganizovat byt, doplnit další 2 akva do panelákovýho bytu s 3 mi ženskými !!! kterým rybičky nic neříkají..btw. akvárko je pro mě jen jiná forma odpařovače vody..není to můj hlavní koníček...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.04.2012 19:47 Muž LANOUR [55] Re: Filip980
Chtelo by to aspon 200 ale to uz radsi kup 300l ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2012 19:22 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: LANOUR
JJ jasně, díky za odpověď. Čekal jsem, že to tak bude. Před rokem jsem je měl ve 400 litrech, bohužel mi uhynuli na vnitřní parazity, v 400 litrech jsou teď cichlidy a napadlo mě založit si další akva a zkusit to s nima znova. No tak hold zkusím počkat a možná mi rodiče dovolí tu 200ku, co chci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2012 19:18 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Filip980
Ne, to už je na ně malé, čistý objem bude ještě menší ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2012 19:17 Muž LANOUR [55] Re: Filip980
Ahoj muzou bejt i v 50 litrech ale jak dlouho a za jakych podminek je to jako 6 clena rodina v garsonce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2012 19:13 Muž Filip980 [398] - Rostliny – 150 litrů
Ahoj, myslíte, že by ve 150 litrovém akváriu mohli být terčáci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2012 21:01 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: KamilM
KamilM napsal: Mám dotaz. Má vliv na velikost do které ryby dorostou počet ryb vůči velikost nádrže? Myslím to tak že když mám 450l akva jestli dorostou stejné velikosti když jich tam budu mít 10kusů anebo 20kusů? Dorostou menší když jich tam bude víc?

Základní chovatelské pravidlo je,maximálně krmit,a maximálně měnit vodu.Méně ryb ve větším prostoru obecně doroste větších rozměrů,než více ryb v prostoru menším...
Myslím,že není co dodávat... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2012 20:57 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Sinatrax
Pokud nedošlo k žádné vizuální změně pro ryby,výkaly a dýchání jsou normální,zaměřil bych se na zvýšení dusíkatých látek ve vodě.Možná jsou ryby už nemocné,změna v chování není jen tak...
To,že máš akviško 200 l jsem si přečetl,že jsi v něm měl i skaláry,to taky,ale kolik je ryb,resp.terčů v těch 200 l,a jaké ryby a druhy jsou k nim?Možná i v tom bych hledal problém.Zkus se víc rozepsat,ne jen,,Zniceho nic se mi zacali schovavat tercovci!" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2012 20:48 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Petr
No,a pro blbce jako jsem já,... www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2012 16:16 R Muž romant [27987] Re: Petr
Přečti si něco o procesu který v akváriu začíná probíhat a jenž se jmenuje nitrifikace. maniakva.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2012 15:34 Petr – Problematika NO 2 v akváriu
Vykazované hodnoty NO 2 jsou okolo 0,25 mg/l. Biofiltr týden v záběhu. Po výměně
1/3 vody jsou hodnoty ještě vyšší. Doplněná voda je OK.Je toto příčina ještě
nezaběhnutého filtru?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2012 14:43 KamilM
Mám dotaz. Má vliv na velikost do které ryby dorostou počet ryb vůči velikost nádrže? Myslím to tak že když mám 450l akva jestli dorostou stejné velikosti když jich tam budu mít 10kusů anebo 20kusů? Dorostou menší když jich tam bude víc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2012 14:22 Muž LANOUR [55] Re: Sinatrax
No dej vedet,ja je vcera odlovil mlady terce mam 20 dni v akva a schovavaji se.Uvidis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2012 14:18 Muž Sinatrax [3] Re: LANOUR
no schovavaj se cca 3 dny, treba to nic neni ale lepsi to resit ted nez az bude pozde... no ja k nim mival taky skalary ale ty jsem dal pred mesicem pryc pac uz tam bylo tesno a skalary meli na zacatek zaukol je rozkrmit coz se povedlo... ale ted nevim co jim je...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2012 13:52 Muž LANOUR [55] Re: Sinatrax
Tak to nevim,co svetlo nemenil si zarivky nepridaval jsi??Ja mam ted stejny problem taky je mam zalezly v zadu v kytkach,vcera jsem odlovil 5 sklar,docela je prohanely a ani se to nedoporucuje kvuly nemocem,doufam ze je to prejde.Jak dlouho se ti schovavaji?Ja je zatim necham kdyz se to nezlepsi a neprijdou si pro jidlo tak je neco spatne :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2012 13:47 Muž Sinatrax [3] Re: LANOUR
No tak dychaj normalne, vykaly taky ok, mam je tak 10 mesicu, schovavaj se vzadu v rostlinach... prave ze vyzualne jim nic neni, akva 200l nedelal jsem ani znemu osadky nebo rostlin.... ani je tam nema kdo sikanovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2012 13:04 Muž LANOUR [55] Re: Sinatrax
Co vykaly?Jakou maji barvu?A co zabry dychaji na obe?Nemaji zrychlene dychani?Jak mas velke akva kde se schovavaji??A jak dlouho je mas? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2012 11:30 Muž Sinatrax [3] – nahla zmena chovani
Ahoj lidi, moc prosim o radu! Zniceho nic se mi zacali schovavat tercovci! Vizualne nic jim neni, zrali normalne a pak jako kdyz utne se zacli schovavat a nekteri ani na zradlo nejdou, poradte prosim.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2012 23:14 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: halenar1984
Kolik NO3 leze z osmózy?Možná tam bych hledal problém,není věčná.Jestli ale permeát má hodnoty NO3 nízké,až nulové ,chce to zvýšit frekvenci výměny vody,nejspíš dost krmíš.
Micro Mec je obyčejná sklokeramika pro biologickou filtraci,oxidace NO2 na NO3.Má naprosto stejnou funkci jako siporax,Eheim substrat pro,Ehfimech,nebo jiné přípravky od jiných firem pro biologickou filtraci,i obyčelný molitan postačí pro stejnou funkci.Tvůj filtr evidentně pracuje správně,bakterie oxidují NO2 na NO3,což je v pořádku.
V běžném filtru pracují aerobní bakterie,pro odbourávání NO3 jsou zapotřebí bakterie anaerobní.Ty pracují pouze za absence kyslíku v tzv. pomalu tekoucích filtrech.Komerčně byráběných je poměrně málo,a jejich cena je příšerná( www.akva-exo.cz/… ),každopádně ve srovnání s vlastní výrobou,ale upřímě,nikdy jsem ho neviděl,a nikdy jsem neslyšel,že ho nějaký chovatel terčovců má.Levnější varianta je osmóza,či kolona.
Takže můj názor je ten,že jakýkoliv zásah do stávajícího filtru,pokud je hodnota NO2 na nule je zbytečný,protože funguje tak,jak má,a po změření NO3 v permeátu bych se rozhodl co dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2012 20:58 halenar1984 Re: Romy
odkalujem dva krat do tyzdna a vodu davam z osmozy plus sera mineral kamarat mi radil od JBL Micro Mec pridat do filtra mylis ze to pomoze alebo je to zbytocne davat do filtra mam filter z plastoveho suda a je tam drevene uhlie a filtracna vata planujem tam pridat neake molitany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2012 20:07 smigl486
Dakujem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2012 19:26 Muž LANOUR [55]
samozrejme neplati pravidlo ze koupis 50l akva a prdnes tam terce :) vyska minimum 50 spis 60cm ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2012 19:25 Muž LANOUR [55]
Aspon 50l na kus.cim vic tim lip ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2012 19:22 smigl486
V kolko litrovom akvariu by sa mali tercovce chovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2012 12:02 Muž Dahak [425] - Cichlidy
U jednoho z mých párů, se tvoří sekret až dva dny po rozplavání larev.Ty dva dny se flákaj po vytěračce, nebo "okusujou" kužel.Po dvou dnech(obyčejně přes noc) jsou už rodiče obsypaný.U ostatních párů je to otázka několika málo hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2012 11:42 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Scolo
Vývoj jiker do larválního stadia trvá asi 50 hodin. Toto období trvá dalších 50-60 hodin, poté se začnou larvy rozplavávat, rodiče je vrací zpět na kužel, nebo místo výtěru.
Když se larvy rozplavou, začnou se krmit kožním sekretem rodičů. To trvá asi tak 4-6 dní, pak se začíná přikrmovat drobnou artemií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2012 11:30 RAP Re: Scolo
Ne, nejdřív musí strávit žl.váček. Po jeho strávení se rozplavávají a chytají na rodiče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2012 11:30 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Scolo
Až když se rozplavou ,ale červeným variantám se moc nechce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2012 11:28 Muž Scolo [6] – potěr
Zdravim, mám dotaz, když se vykulí prckové, přilepí se hned na rodiče? Dvakrát se mi to povedlo, ale jednou byly přilepení na škrabce na sklo a podruhý na hladkým kořenu oboje tak do tří dnů zmizeli. Rodiče se o ně staraj dobře, to jo, hlídaj a i u krmení se střídaj a když se nějaký uvolnilo, tak ho jemně nasály a plivly zpět...tak nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2012 10:57 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: jerrys
jerrys napsal: odsávat, měnit vodu než to začnou stíhat filtry

To si asi pleteš,nejde o dusitany NO2,ale o dusičnany NO3...

Halenar1984:Změř si hodnoty vstupní vody,jestli je hodnota NO3 vysoká už tam,výměnou vody nic moc nevylepšíš.Dusičnany dostaneš z vody pomocí rychlerostoucích rostlin,hlavně hladinovek(pistia,lemna,nebo limnobium).
Další možností je použití RO,kolony,nebo samotného denitrifikačního filtru.Odstranit zcela se dají jen použitím syntetických pryskyřic(iontoměničů).
Pak je to ale už o ceně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2012 10:23 jerrys Re: halenar1984
odsávat, měnit vodu než to začnou stíhat filtry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2012 05:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: halenar1984
Zkuste zlepšit údržbu nádrže, to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2012 21:49 halenar1984 – No3
Ahojte mam v mojej chovnej nadrzi problem s vysokym no3 mozte mi niekto pomoct da sa to riesit neakym filtracnym mediom ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2012 20:57 Muž JurajSkkk [1] - Cichlidy – vodivosť
Začal som upravovať treciu nádrč kyselinou HCL 33%, avšak potom mi stúpne vodivosť. Nebude to problém pre výter?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [48] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=2351