Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 114 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.06.2010 14:33 Muž NASREDDIN [1383]
JuraS napsal: Místo suché a pezpáteřní kritiky jsem očekával nějaký návrh který mi doporučíte pro příště....

Dle veterinárního zákona č. 166/1999 Sb. je chovatel povinen uhynulé zvíře zužitkovat. Pokud to není možné, musí ho neškodně odstranit. U zvířat do 30 kg hmotnosti může zdechlinu zakopat do hloubky 80 cm s použitím dezinfekčních prostředků. Toto není povoleno v místech, kde je vysoká hladina spodní vody, nebo v ochranném pásmu, odkud se odebírá pitná voda. Další možností je obrátit se na specializovanou asanační firmu.

Předpokládám, že to platí i pro vaše terčovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.06.2010 14:20 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: JuraS
...zvířata chcípaj ne umírají...
Ono to není ani tak o zvířatech, jako spíš o lidech...
Pro někoho zvíře uhynulo, pro jiného zdechlo. Nebo chcíplo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.06.2010 14:12 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: JuraS
Ano, do popelnic určitě mrtvá zvířata nepatří, ale do záchodu taky ne (nevím jestli to platí k rybám, ale jestli ne, tak ryba je přinejmenším bioodpad a ten do směsného odpadu nepatří, ale slupky od brambor tam také určitě házíte). Takže prašť jako uhoď, ale kanalizací se může lehce dostat do přírody a infikovaná ryba z chovu do přírody určitě nepatří. ;-)
To, že ste línej je dost blbá výmluva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   01.06.2010 14:02 rriki – Re: Marta
To se prostě někdy stane mě takto odešel diamond a zbytek je ok .Ryba se třeba praští o krycí skl to ani chovatel nepostřehne příči je mnoho mladí lidé také umírají a pak se zjistí ,že měl vrozenou vadu .Jinak chov disku je opravdu jednoduchý,mnohem složitější je chov živorodek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2010 14:02 Muž NASREDDIN [1383]
JuraS napsal: .navíc si nejsem jistý zda bych neporušil nějaký zákon o hygieně protože do popelnic se směsným odpadem mrtvá zvířata nepatří...

A při splachování ryb (smrdících, tlejících)do kanalizace, si jste jistý, že neporušujete nějaký zákon? (třeba ohledně šíření chorob)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 13:54 JuraS – Re: rriki
to by taky šlo ale nepoběžím extra s rybou do popelnice..a do koše doma ten smrad nevyhodím...navíc si nejsem jistý zda bych neporušil nějaký zákon o hygieně protože do popelnic se směsným odpadem mrtvá zvířata nepatří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 13:53 JuraS – Re: Marta
co na otázku na začátku odpovědět ?..je to jako by se zeptal někdo, že když jezdí 4 roky se 125 kou jawou jestli může přesedlat na 500 hondu..může ale kdo dokáže říci, že se za měsíc nevymázne o strom ? otázka byla blbě položená..měla být buď "dokážu s mými zkušenostmi a podmínkami a možnostmi chovat a rozmnožovat terčovce ?" páč jinak to vyznělo jako jestli můžu mít doma mladou lvici když jsem doteď měl 5 let pudla..a že mi chcíply (zvířata chcípaj ne umírají) 2 diskové je pro mě záhada páč zbytek skupinky je v pořádku a ty ryby byly pár hodin před tím plné života a chovali se naprosto normálně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 13:31 Muž Marta [4] - Cichlidy – Re: JuraS
Tak tohle nechápu tady to forum je proto abys poradil nebo získal nějaké rady informace a ty tady povídáš jak je to jednoduché chovat terčáky a pak z ničeho nic napíšeš že tě umřeli 2...Jak tu píšou ostatní ryba jen tak z ničeho nic nechcípne a má příznaky podle kterých to zjistíš a když se tě něco nezdá je tady hodně lidí co tě poradí tak jako oni mě a měl by si spíš zjistit duvod proč k tomu došlo a příště se tomu vyvarovat a ne tady psát at má lehké wc trubky nebo jak si to psal tone a rozhodně šlo o to poradit jestli si muže TRABANT pořídit terčáky a né o to abys tu vyprávěl že si je chtěl přidat do boilies!Já osobně bych jí hodil do nějakého sáčku třeba ještě do nějaké krabice a šup do popelnice a zkusit se vyvarovat tomu co sem udělal špatně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 12:38 rriki – Re: JuraS
Úplně jednoduše zabal do transp sáčku a šup sní do popelnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 12:13 JuraS – Re: lubo
jsem v přízemí, kočky nám kolem domu neběhají..smrděla by mi do okna..btw...dnes jsme měl čas sledovat chvíli přírodu..to minimum živočichů co jsem viděl..kdo za to může..? jak to že za dřívější éry bylo všude různých ptáků a breberek...? dneska na zemi leží rohlík a nikdo se o něj nepere, nikdo po něm neleze ..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2010 12:10 JuraS
Místo suché a pezpáteřní kritiky jsem očekával nějaký návrh který mi doporučíte pro příště...asi nic lepšího nevymyslíte..jen by mě zajímalo kdo mě dal ty hlasy mínus..od zkušeného akvaristy to beru ale od dítěte základní školy povinného nikoliv...jo ozvete se mi prodejci disků z Prahy kteří berou rybu jako prodejní artikl, kteří se s ní nemodlí před spaním a kteří jim nedávají jména..tací kterým vadí, že mrtvou rybu spláchnu do wc bez uronění slzy ti ať se obrací na jiné odběratele...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2010 08:46 Muž trodat [11] – Re: metal
myslím si,že terčovec mezi akvarijními rybami je jako ferrari mezi auty.Někdo si ho koupí pro parádu a pro někoho je to srdeční záležitost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 08:31 Muž metal [96] - Cichlidy – re.juras
boli ti treba sa ozyvat ale si nachytal minusov.chovatelia akvaria to beru citlivo ked im skape ryba,niektory to beru ako clena rodiny napr.psa.na rybacke to je ine ,tam prepichnes rybycku ihlou popri chrbtici a pod kozu jej das hacik a ona sa este pol hodiny trapi kym zomre.takto to robia v setci rybary a je to pre nich normalne.kolko poteru vypadne z cerena na zem a zachvylu uschne na slnku za ziva.medzi akvaristikou a rybarcenim je poriadny rozdiel vo vztahu k rybam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 20:00 Muž NASREDDIN [1383]
JuraS napsal:bud již jim wc trubky lehké..
Tím se chlubíte?
Splachovat ryby do WC je opravdu ukázka "inteligence" no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 19:50 JuraS – Re: Bob66
jednoduché není nic..to jsem takhle netvrdil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 19:32 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: JuraS
Ale jo já to beru, ale zase nemůžeš tvrdit že je to tak jednoduché ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 19:31 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: JuraS
Jinak zdravý terčovec nepadne ze dne na den pokud to není otrava, naopak jsou to ryby které nemocné žijou třeba i měsíc a vydrží i to co ostatní ryby nevydrží X-) Proto je důležité při chovu terčovců naučit se je pozorovat a poznat případný problém hned na začátku, jsou to ryby které chováním i zabarvením dají vědět případný problém hned ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 19:30 JuraS – Re: Bob66
ale jo zajímají..ten co umřel měl rok a něco..takže žádný prcek...co mám ale vyřešit na mrtvole ryby co smrdí ? akvaristika není můj hlavní koníček tak se do něj až tak jako mnozí z vás nezaobírám...to spíš proč sedím 4 dny u vody v dešti a nezabere mi ani šupina i když tam hážu krmení za tisíce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 19:27 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: JuraS
Šneky i krevetky mám také s terčovci.. Tím to možná nebude...Spíš to bude asi tím,že přeci jenom chovat terčovce není až tak jednoduché...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2010 19:20 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: JuraS
Tak hlavně že je to tak jednoduchý ;-) Neříkám že mě nikdy nic neumřelo, ale abych prohlásil neřešim, doplním stavy aniž bych věděl proč nebo jestli to bude pokračovat, to určitě ne X-) Je vidět že tě ty ryby moc nezajímají, prostě chcípne no a co koupí se jiná hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 19:16 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: JuraS
Infarkt to zcela jistě nebyl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 19:09 JuraS – Re: metal
přiznám se...měl jsem při psaní zaťukat na dřevo..včera a dnes..rána..dva terčovci ko..zčista jasna jako by infarkt či co...ostatní živočiši v akva naprosto ok..a že by šneci, nebo krevetky nebyli zrovna kvalitní indikátor problému ??? nevím, neřeším..bud již jim wc trubky lehké...časem doplním stavy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 15:28 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: riso
To je jednoduchý, harpuna :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 15:21 Muž riso [129] - Cichlidy – Re: metal
jednou jsem se bavil s jednim chovatelem ohledne choulostivosti tercu a chlapik mi rika: "fakt nevim co by se muselo stat abyste zabil zdraveho dospeleho tercovce..." hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 14:03 Muž metal [96] - Cichlidy – re.juras
nam sa to vravy ze bezproblemova ryba,ked nam nic neskapalo.ale su aj taky chovatelia,co im vykapalo cele akva a ty by mali podat informacie, ze to neni prechadzka ruzovou zahradou ,chovat terce.ale malo kto sa prizna ked mu nieco skape.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 22:46 Muž riso [129] - Cichlidy
jdi do toho, ale nebude to nic jednoducheho. Ja jsem terce prdnul do akva asi 2 mesice po zalozeni, bez predchozich zkusenosti s jejich chovem. Koupil jsem je od chovatele, 8 kusu, 150 Kc za jednoho, ted je mam uz asi 4 mesice. Za tu dobu jsem uz dve placky podrazil kdyz jsem nedal na rady zdejsich odborniku a ryby jsem neprelecil na vnitrni parazity tone . Sice to prezily, vypadaji OK, ale jsou tak polovicni velikosti nez ostatni. Troufam si vsak tvrdit, ze zbytek osadky prospiva vyborne potlesk. Chce to spravnou teplotu a kvalitu vody, pestre krmeni a hlavne neflakat udrzbu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2010 19:12 JuraS – Re: vladislav
s tím moc nesouhlasím...já kupoval prcky za rozumné peníze..byly nějaké úbytky ale to je normální..komárů je taky víc než žab...a při troše "neblbnutí" a hlavně klidu vývoje akva (ne tolik zásahů a strachu o prcky) plavou v akvu nějaké 11 ky..stav jsem před nedávnem doplnil o prcky a vzájemně se dohodli..dokonce ti noví naučili ty původní sbírat z hladiny...chce to dle mě...jen odpovídající vodu..jsou to jen ryby..nic víc..jen mají nároky jiné než gupky..je to jako s kytkama..někdo tvrdí jak jsou orchidee složité..mě pravidelně jedna kvete a ani nevím proč...ale kktus mi třeba nevykvetl ani jednou a banánovník mi vždycky odejde...teď mi zrovna na balkoně nejde majoránka a nevím proč...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 19:04 Muž metal [96] - Cichlidy
jednoduche je to len do vtedy,jak sa nevyskytnu ziadne problemi.pri problemoch us to neni hra na piesocku.vladislav ma pravdu,nie je to lacna zalezitost,aj casta vymena vody a teplota 30.c ,nieco stoji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 17:47 Muž vladislav [106] - Cichlidy
No ,že to je zase úplně jednoduché to bych ani neřekl..Člověk musí být neustále ve střehu..Stačí něco zanedbat a celé akvárko s terčovci jde do zkázy..Není to opravdu ryba pro začátečníky to v žádném případě..Pokud mohu doporučit tak kupovat rybu okolo 8 cm ...V žádném případě to není ani levná záležitost..Každý by si měl pořízení terčovců rozmyslet...Pohled na mrtvolky a chřadnoucí ryby v akváriu není hezký.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 15:50 Muž trodat [11] – Re: Dahak
jj ,já jen reagoval na to co napsal lachon. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 15:28 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: trodat
To potkalo pravděpodobně každýho začínajícího chovatele placek :).Může mít nastudovanou celou knihovnu a stejně se nejvíc naučí praxí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 15:19 Muž trodat [11] – Re: lachon
Terčovce chovat není problém,zajistíte vodu,teplotu,stravu a hotovo.To jenom do té doby než se něco po...,potom sem začnete psát můj terčovec dýchá jen jednou žábrou pomoooc,můj je zase nějaký tmavý,no vidíš a můj se otírá o rostliny ,můj miláček má nějaké chýří na ploutvičkách ,ten můj přestal žrát a schvává se v rostlinách,hoši to nic není to ten můj má bílé výkaly a co teprve ten můj ten se nějak podezřele klepe , nevíte někdo co s tím?Tak vidíte,že chovat terčovce není tak složité... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 10:36 Muž lachon [8] - Cichlidy
koupil jsem akvárko,napustil ho vodou a šoupnul jsem do něj terčouny.Jsou to dva roky a z deseti torčounů dva umřeli.Tim chci říc,že chov torčounů neni těžký.Hlavně aby měli teplo a ňákou rozumnou hodnotu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 09:33 mamina
chov terčovcu neni těžky,musiš jen dodržovat to co ty ryby potrebuji,čistou vodu,teplo,pestre jidlo,adt.po me zkušenosti kup ryby od chovatele- vetsi než 5cm.hodne štesti,, X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 17:53 Žena Labyrintka [0] - Labyrintky
Také si myslím. Hlavně o tom hodně načíst a měli by jít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 17:50 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Re: Trabant
Myslím že pokud ti doma teče pro ně vhodná voda z kohoutku, máš zdravé ostatní ryby, krmíš pestrým krmivem tak by se dařit mohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.05.2010 17:32 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Trabant
Neřeknu vám, jestli můžete, ale spíš: "Nejde o to jak dlouho ste akvarista, ale jaký ste akvarista." Třeba mě prvních deset let akvaristiky zase tolik nedalo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 17:12 Trabant – Muzu si troufnout ?
Myslíte, že si můžu po 5tiletých zkušenostech s akvaristikou troufnot chovat terčovce? Chtěl bych tak 3-4 do 200-300l akvarka. Žádné jiné ryby by tam nebyly. Možna tak 10-20 nějakých odolných pancíků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 21:04 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Bob66
Mě se osvědčil taky Atvitol od JBL..Multivitamín pro akvarijní ryby.. ;-)
www.akva-tera.myeshop.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 20:49 Muž csnoro [7] – Re: Bob66
Fakticky dobrý článok o vitamínoch. Dakujem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 20:19 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: csnoro
Dobrý článek o vitamínech napsal Romy palec www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 20:17 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: csnoro
Do 300l bych dal 6ks terčovců ;-) O krmení je toho tady napsáno dost stačí hledat, granule, vbločky, mražené (koretry, patentky, artémie, černé pakomáří larvy), h.srdce atd. X-) Vitamíny buď Sera fishtamin nebo si můžeš udělat různé směsi a namíchat do srdce např. špenát, česnek, kapie a další :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 19:51 Muž csnoro [7]
Dobrý večer, chcem sa opýtať koľko terčov sa vojde do 300l akvária a akou potravou krmite, či dávate im aj nejaké vitamíny.
Dakujem. hmm


Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 21:27 Muž Marta [4] - Cichlidy – Re: Dahak
No krásné kousky :-) Bral bych všechny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 21:07 Muž Johns [30] - Cichlidy
Zdravím,jde o normální hierarchii někdy se stane že ten silnej jedinec toho druhého utlačuje tolik že se musí odlovit.Já to v okrasném akváriu řeším tak že mám jednoho starého harcovníka terče ten je klidnej a v akváriu je klid.Ty menší pošuci mladý si nic nedovolí. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 20:42 Žena basa1313 [18] - Parmičky
no ked oni su fakt hlupi pretoze to krmivo na nich cakat nebude oni dvaja sa pobiju a ostane ryby sa nazeru... no tak mozno kupim este jedneho, dvoch... uvidim ako na tom budem financne a hlavne ako sa bude tym trom darit mam ich oba dva tyzden, tych dvoch iba jeden tak sa uvidi ale dik za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 18:56 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: basa1313
Do té 200l bych dokoupil ještě jednoho nebo dva kusy a jak napsal Miras krmit na více místech, je to naprosto normální jev, vytváří hierarchii ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.05.2010 18:07 Muž Miras [111] – Re: basa1313
Diskuze si vytváří hierarchii a vždy se najde slabší a silnější jedinec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 18:05 Muž Miras [111] – Re: basa1313
to nevím, řekl bych že ne, ale na to určitě odpoví zkušenější Diskuzáři :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 17:52 Žena basa1313 [18] - Parmičky
nepomohlo by mu keby este dokupim jedneho? ale z ineho chvovu?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [114] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=5651