Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 134 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 00:29 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Hagar
No vidíš mě by v posledni době ukousali snad i nechty u rukou,,žerou úplně vše... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 00:29 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Ti moji by nejraději žraly jen srdce X-) Vše ostatní žerou ale vypadá to jako by mě spíš s tim chtěli udělat radost :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 00:29 Hagar – Re: Romy
maso nechtějí,ale budu to zkoušet,snad změní názor.Koukají na to,čuchnou k tomu a nic.trošku i ochutnali,ale snědli fakt jen trošku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 00:26 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Hagar
A co maso?Vidíš,spousta diskařů si stěžuje,že sušené jim nechtějí vzít,máš štěstí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2009 00:24 Hagar – Re: Romy
nejvíc právě sušené JBL,pak ještě trochu Tetra,ale Sera a Hikari vůbec.Mám vedoucího samce Marlboro a ten jak rozhodne,že tohle se žrát nebude,tak k tomu nikoho nepustí.A když se rozhodne,že teď se jí,tak k žrádlu nažene všechny-mám jich 6-a hlídkuje ,jestli žerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 00:21 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Hagar
I to se stává,jsou to mrchy vybíravé,co jim nejvíc jede?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 00:16 Hagar – Re: vladislav
to je pravda,taky se mi osvědčila ,,vodící ,,ryba.Jinak já mám asi terčovce vegetariány,mražené hovězí srdce nežerou a nežerou,jen na něj tak jako koukají....Ze sušených jsem vyzkoušela snad vše,ale nejmíň jim jela Sera a nejvíc JBL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.07.2009 00:11 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Všecho je to o trpělivosti,naučit ryby žrát to,co chceme,naučit je se nebát,nebo se krmit z ruky...Jde o to,aby ryby byly spokojené,zdravé a bez stresu,pak se dají dělat divy.Důležité je,aby byl před akviškem pohyb co nejvíce,aby si ryby zvykly a je jedno,jestli je to pes,nebo člověk.Každopádně v začátku být u nádrže co nejvíc,ryba tě pak pozná podle siluety,ale hlavně vibrací jak jdeš.
Jak už bylo psáno níže,začít ráno krmit granulemi,to jsou ryby hladové,pokud to nesežerou,odkalit a po pár hodinách to zkusit znova.Terčovce 6 cm velké stačí krmit 3-4 x denně,takže nepřehánět s dietou když granule nechtějí,odpoledne normálně a večer bych dal něco lehčího,já krmím vločkami z artemií.Bohužel se občas vyskytnou kusy které granule nevezmou ani za,,zlaté prase",měl jsem tu čest jednu takovou rybu mít...s tím nic nenaděláš.Jakmile začne jeden terčovec granule žrát,máš napůl vyhráno,tady platí to,co naznačil Vladislav,říká se tomu hejnový syndrom,jak začne jedna,ostatní se brzy přidají.Terčovec je cichlida,takže nejen teritoriální,ale hlavně velmi zvědavá a nenažraná.
Jinak platí denně pozorovat dýchání a výkaly zda nejsou bílé.
Jak jsem už psal na začátku,chce to jen trpělivost a dobré podmínky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.07.2009 22:44 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Já pokažde jak jsem koupil nové terčovce ,tak jsem měl v akvariu rybu ,která je k žrádlu přivedla..Vím zni to divně ,ale je to tak..Terčovcům se ze začátku nechtělo moc samotným vyjíždět z rohu..A jako takzvanou vodíci rybku mám tam samici mečovky.. Jak tam dám cokoliv ona vždy první vystartuje a strhne i ty ostatní..Dnes už problémy nemám ..Žerou mi už z ruky..Ale dřive mi ta mečovka hodně pomohla a také bude u mě v akvariu až do svého dožití..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 20:20 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: trodat
Ještě bych doporučil přečíst tohle www.akvarista.cz/… X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 20:11 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: trodat
Hlavně si je nenauč jen na maso a mražený.Když budou dělat na suchý krmivo fóry tak jim klidně den dva nic jinýho nedávej :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 20:03 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: trodat
S krmením bych moc nečekal po převozu se začínají krmit druhý den, dej jim tam krmení a sedni si tak metr od akva a sleduj je, pokud to nebudou žrát tak to musíš odsát a zkusit ti dýl s něčím jiným X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 20:01 trodat – Re: DavidDizzer
ty všechny mám,mě jde spíše o to jak začít krmin než čím,ale dík za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2009 20:00 trodat – Re: DavidDizzer
ty všechny mám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 19:59 trodat – Re: Bob66
dík za radu ,pokud dám suché ,které částečně plave na hladině a částečně jde ke dnu,jak poznám že žerou pokud jsou zalezlí a drží se spíše dole,tím že zajedou do rostlin tak si ho nevšimnou,nebo si myslíš ,že ho posléze vysbírají ,nerad bych si nespotřebovanou potravou zadělal na problém.Nebo mám začít krmit až o víkendu a bedlivě sledovat jestli to co spadlo sežerou nebo ne.Nebo má počkat až se plně zadaptují a s krmením raději počkat.Promiň ,že se ptám tak polopatě,ale nerad bych o ně přišel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 19:58 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: DavidDizzer
Ne všechny druhy granulí ti budou žrát, to musí každý vyzkoušet sám X-) Pokud nakupuješ terčovce od chovatele tak se ho při nákupu zeptáš čím krmil a máš ušetřené starosti ze zkoušením různách druhů ;-)Mě třeba žerou ze suchého jen Sak energy a vločky artémie, a třeba Dahak má smůlu a suché mu nežerou vůbec, jak je rozmlsal :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2009 19:54 Muž DavidDizzer [26] – Re: Bob66
Krmiva konkrétně pro terčovce je mnoho druhů. Kámošovi se osvědčily tyto krmiva: Sera discus granulat, sera discus color Blue a Sera discus color Red. Přikládám i odkazy k těmto krmivům :)
Sera discus granulat > www.profizoo.cz/…
Sera discus color Blue > www.pet.cz/…
Sera discus color Red > www.allpet.cz/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 19:47 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: trodat
To že se schovávají je normální, jsou vystresovaní z nového prostředí. Musíš počítat s tím že nemusí přijímat potravu třeba i týden a déle. Začal bych zkoušet jaké suché budou přijímat, ráno jim dávej suché a přes den srdce, koretry, artémii, krmit bych doporučil alespoň 3 krát denně X-) Jednou týdně jim nech granule které budou žrát, nasáknout ve vodě s Fishtaminem, který jim dodá potřebné vitamíny a minerály ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 19:36 trodat – krmení terčovců
mám 2 dny v aq terčovce 6 cm velké ,prvně byli plaší(schovaní v rostlinách), teď už plavou v aq,když k němu přistoupím tak se znova schovají do rostlin,za kořen atd.Zajímalo by mne jak a čím začít krmit(nakoupeno mám granule tetra,sera sak,mražené koretry ,artemie ,hovězí srdce se špenátem,suché diskus 50).Děkuji za rady ,nejsem akvarista začátečník jen terčovce mám prvně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2009 17:44 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: warra
Terčovec neni zrovna laciná akvarijní rybka..A když se člověku daři je chovat a jsou zdravé ..Bylo by hodně nevhodné je krmit jen jedním druhem potravy ......Myslím čím rozmanitější potravu mají,tím lépe.. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 15:31 Dusyk – Re: kortezhugo
Na tom odkaze som chvíľu komunikoval a on nezavrhuje SAK ako značku, ale extrudované granule. Na tom fóre je aj o krmivách OSI a tam je maximálna spokojnosť. On SAK kombinoval aj s mrazenou a živou potravou. Nebolo to jednostranné hladovanie. Skús sa tam opýtať, ak ťa to zaujíma. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 12:45 Muž kortezhugo [983] – Re: Dusyk
Samozrejme.... ide o to striedat to... krmiva SAK su dobre ...striedat rozne krmiva - nechovat ich stale tim istim...
Ani ludia nemozu jest stale rezen..... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 10:41 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: warra
Krmit jedním druhem krmiva neustále určitě není nic dobrýho ať už to někomu funguje nebo ne.Na to mám svoje ryby moc rád :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 07:44 warra – Re: Dahak
"ale je pravda že to střídám s mraženým a živým"

Že by jsme trefili hřebíček na hlavičku-:) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 06:34 Chrostík – Re: vladislav
Moji terčáci také žerou vše, co do akvárka hodím (kvalitní, nekvalitní, levné, drahé ...). Jediný co jim doopravdy nejede je DISCUS COLOR RED od SERA. Toto krmení ve vodě zvětší objem a rychle se rozpouští. Seru nechávají terčáci pancéřníkům, těm chutná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 21:33 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Bob66
To ne jsou spíš rozežraný... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 19:01 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: vladislav
Nebo je trápíš hlady že sežerou na co přijdou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 15:12 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Dahak
Mám je od čtyř různých chovatelů..A na to má štěstí žerou opravdu v pohodě vše.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 14:52 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: vladislav
Tak to buď rád já jsem ty svoje rozmlsal :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 14:40 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Má asi všežravce doma... ;-) Krmim je granulema od Sery,Tetry,JBL,Sak energy,Sak spirula.Žerou i suché krmeni..vločky Artemie,Sera Vipan..Prakticky co do toho akvaria hodím tak to žerou... :-D :-D
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 11:41 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: warra
Tohle se mi moc nezdá.Znám chovatele kteří krmí v podstatě jenom krmivem Sak a tyhle zmiňovaný problémy nemají.Člověk od kterýho jsem bral černý skaláry krmí pouze Sakem a v jeho poměrně hodně velký odchovně odchovává skaláry, krunýřovce, africký tlamky, živorodky a bůh ví co ještě.
Já sám krmím Sakem mimo terčovců všechno ostatní co doma mám,ale je pravda že to střídám s mraženým a živým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 08:45 Dusyk – Re: warra
Díky za odkaz palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 08:03 Dusyk – SAK
Aký máte tu názor na SAK krmivá. Už nie jeden akvarista písal, že SAK používal. Zo začiatku spokojnosť, ale po pár rokoch ryby chradli, prestávali sa vytierať, veľa skazených ikier, zlá kondícia rýb... Časom krmivo ryby začali odmietať. V skratke, krmivo nepovažujú za kvalitné. Je tu podobná skúsenosť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 07:53 Muž kortezhugo [983]
Tiez pouzivam SAK - kvalitne krmiva a dobra cena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 05:33 Muž metal [96] - Cichlidy
tetra maju radsej sera sa moc rozpada vo vode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 00:43 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: spinokrkavec
Mezi Sera a Tetra velkej rozdíl nebude.Asi bych vyzkoušel co jim pojede víc.Mě třeba neberou suchý vůbec :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 23:42 Žena Alena.sv [89]
Těm mým chutná SAK a Sera. ;-) Já jsem spokojená,že jim chutná,myslím,že je to kvalitní krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 22:53 Žena danulavo [3] - Cichlidy
já preferuji SAK a JBL, ostatní mi baštit nechtějí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 22:49 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: spinokrkavec
Já preferuji Sak energy je to výborné krmivo za super cenu a jsem s nim velmi spokojený X-) Zkoušel jsem všechny možné granule od více výrobců ale ty nechtěly ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 22:42 spinokrkavec – granule DISCUS -Sera vs. Tetra
zdravicko. ake mate skusenosti s granulami pre diskusi? ktore kto preferujete, aku znacku? Sera, Tetra, Tropical??? ktore su podla vas tie naj? diki za kazdu radu a nazor.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 13:06 Žena tatrovka [8] – Re: vladislav
jjj, určitě má pravdu každej co mi něco radí, protože jsem začátečník. v tý 350 mám spoustu rybiček tak nevím jestli jim to tam zase nebude malý...to dno pořeším zítra, až si přivezu novou tmavou drt, pak to nechám odkalit a asi je tam frknu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 12:48 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: tatrovka
Fotka k příspěvku Myslím,že 4 už je hejno.. :-) Nechal bych je v těch 350litrech a přidal k nim vhodné ryby...Oni se otrkají a přestanou se schovávat..Holt některým to trvá déle..Koukal jsem na těch 350 litrů...Dahák tam radí dobře..Má v tom kus pravdy..Terčovci potřebují hlavně co nejvíc přírodní prostředí a chemie jen minimum..Taky jsem tu sbíral zkušenosti.. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 12:36 Žena tatrovka [8] – Re: vladislav
Co jsem je měla v tý 350 tak byli pořád schovaní pod filtrem, bylo mi řečeno že na takhle malý terčíky je to moc velkej prostor, bud je dát do menšího, nebo jich pár ještě přikoupit...tak jsem je dala do menšího a tam to vypadá tak jak to vypadá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 12:21 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: tatrovka
Je to boj o teritorium..Napřed jsem měl terčovce v 180 litrech.To se řezali jako koně.Pořád se schovávali do rohu.Pak jsem je dal do 260litrů tak to už byli klidnější.Ted jsou v 400 litrech a jsou jako beránci..Teda zatím.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 09:35 Žena tatrovka [8] – Re: Alena.sv
akva má asi 75 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2009 19:45 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: tatrovka
No pochlub se :) doufám že nejsou v nějakym okurkáči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 19:40 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: tatrovka
A jak malé je to akva? 6cm jsou prckové to bych neřešil že se perou. Jestli to dobře chápu v nezaběhnutém akva máš 4 terče ? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 19:37 Žena Alena.sv [89] – Re: tatrovka
Jak malé akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 19:28 Žena tatrovka [8] – Re: Bob66
zatím je mám v malém akva, protože mám jen 4 a zabíhám akvárko, jsou velký asi 6 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2009 17:52 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: tatrovka
Také záleží na velikosti akva. Pokud budou mít dostatek prostoru, vhodně rozdělené akva a krmit na více místech tak to můžeš trochu eliminovat. V horším případě ty agresivní dát pryč X-) Jak máš velké terče? Pokud se perou mladí tak se to časem uklidní, mě se taky rvaly, potom slabší ustoupily a zůstal jeden dominantní který občas ostatní prožene a je zase klid ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [134] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=6651