Terčovec - chov
0 17.12.2013 11:03 RiMr [3] Omlouvám se kolegové, že jsem zde nedokumentovaným dotazem založil podhoubí pro rafání!
Terčovec se sedřel po týdnu v akváriu, je to kus, který je vždy první u krmení, první vyjíždí ke sklu, na každou "výzvu" k pošťuchování ochotně reaguje. Žere ochotně, přikládám fotku odřeniny, zdá se mi, že se mu od včerejška zasažená oblast "zatáhla".
Ať ukáže na fotce jak teď vypadá než to řešit léčivy koukněte na jeho video jak vypadá aq.není divu že se leknutím někde škrabl a hlavně je tam jeden rivalitní kus který na ostatní najíždí.a i složení ryb není vhodné k terčům
já nevím i kdyby někdo vezl nový placky domů,tak jak se můžou po převozu podřít? co mě jediné napadá,tak musejí být ryby pohromadě,ale zas dobrý chovatel má tohle ošéfovaný.Pokud někde z akvaristiky,nebo burzy,tak je to pak nakupujícího problém, ikdyž i na burze se dá narazit na slušnýho chovatele a i ten by nedoporučil převest v sáčku více placek...
Jasná zpráva, i jsem to tak postupně formuloval.
Edit: Schválně mrkni, jak jsem si to dovolil doplnit. Co udělají jedno dvě slůvka.
... já na "sedřenou držku", jak píše tazatel použití eSHy 2000 nevidím jako něco nevhodného
Tak tohle jsem přehlédl, moje chyba.
Ovšem na odřeniny působí dobře i Torben, stačí ho tam dát na týden více. Léčiva až naposled.
Možná, já na "sedřenou držku", jak píše tazatel použití eSHy 2000 nevidím jako něco nevhodného, ale můžu se mýlit. Jinak s tím používáním léčiva na přímou léčbu souhlasím.
...a klidně použít eSHu 2000, jako protiplísňovku
Používat léčivo na něco jiného než
přímou léčbu, je špatně!
0 16.12.2013 18:51 Milan – Terčovec chov
Pokud se nebudeš snažit o mladé a v tomhle akvariu určitě ne tak bych to ph vůbec neřešil stejně budou odchovaný v kohoutkové vodě.A ta voda s torbenem je pro ně snesitelná pro chov jen jestli krmíš hovězím tak voda přes 30stupňů
Měnit vodu, klidně denně, můžeš lehounce zasolit(pol. lžíci na 50 litrů), lejt tam torben a když to nezabere, klidně použít eSHu 2000, jako protiplísňovku.
Tak já bych to s tím mísením myslím zvládnul, dělám na pečlivost a "systém" složitější věci, ale právě mi je ten Torben sympatičtější, než nějaká těžká chemie... A samozřejmě. Je to jednodušší, hrknout do akvária po výměně vody Torben plus mínus 10-20%, což si u kyseliny dovolit nemůžu.
Jeden ten Terčovec má "sedřenou držku", nevím kde se snažil narvat, tak snad se mu do toho něco nedá...
ty budeš mít dobrý pocit a placky budou rádi,když jim to pěkně torbenem propláchneš
Ani v nejmenším tě nechci podceňovat, ale vydat se tzv. cestou nejmenšího odporu, mě příjde praktičtější, těch případů, kdy se to s kyselinkama lidem zvrtne je tady docela dost popsáno. Nehrozím, neodrazuji, každej musí vědět na co se cejtí.
Díky, samozřejmě je to pro mě ta jednodušší varianta.
Když liju do vody Torben, tak se přece jen cítím úplně jinak, než když tam liju "kyselinu"...
Osobně bych nechal těch 7,2 a pokud nemáš v měrku nějaký importy a přírodní formy, tak bych v tom problém neviděl. Hlavně když se bude řádně měnit voda, přidávat ta rašelina, výluhy a pestře krmnit, tak to bude podle mě realizovatelný.
Nepřišel ani jsem to moc neřešil...Ale měli to vždy jen samice z toho 2 co už měli něco odchované.
Mám takové dilema.
Z kohoutku mi teče cca Ph 7,5 - 7,6.
Lehkým Co2 a rašelinou a Torbenem se dostanu tak na 7,2. Můžu i níž, ale musel bych snížit čeření hladiny, což bych nerad.
A co řeším je - mám to prostě nechat sice na 7,2, nebo to namíchat s Hydrogensíranem sodným na nějakých 6,8 a tam to držet (což se dá docel asnadno, už jsme to zkoušel - tedy mít "hezčí" Ph, ale za cenu "sraček" ve vodě?
Lehčí vodu (je to v práci) neseženu, ani nějaká kolona není reálná.
U sebe ne, barevné talířky nechovám. Ale zajímá mě to.
Vy jste se s tím nesetkal?
...objevovalo se mi to u starších ryb...Cca od 3let
No a přišel si na to proč?
pobavil jsi mě
Placka s celulitídou.
Tohle jsem už taky doma několikrát měl...Ale objevovalo se mi to u starších ryb...Cca od 3let.
co mi Pejša nabízel,tak měl nejdražší 1000.- a to leopardy
OK - díky!
Do jaký míry se jedná o vývojovou vadu, to Ti nepovím, ale co vím, že už jsem i takový ryby viděl a byly to vždycky pěkný kousky, takže za mě bych řekl, že i takový věci se stávají a nijak bych toho jedince nevyřazoval a nechával tomu všemu volnej průběh. Určitě se na to ozve někdo znalejší, komu placek prošlo nádržema daleko více než mě.
Podle mě jsou v pohodě, jsou tam krátce, tak jsou možná ještě trochu stresnutý. Do těch granulí, než jim je dáš kápni pár kapek vitamínů, třeba Fishtamin od sery.
Zdar,
mám pět Terčovců ve společenské nádrži (300/230l, Ph cca7, 29stC, No2 neměěřitelné, No3 kolem 50? - testy na ho*no). Měl jsem jich šest (dovezeni před týdnem), jeden bohužel uhynul. Ne na parazity, o kterých se mi po studiu při přípravě na Terčovce už i zdá
ale blbec si našel škvíru mezi větví a dnem, jestli tam lovil žvanec či co a umlátil se tam, chudáček, hledali jsme ho v práci všichni, než jsem ho našel, už jsem si myslel že ho někdo štípnul, měl sedřený celý bok. No, držitel Darwinovy ceny v mém Aqua... S úhynem jsem "počítal", ale takto...
Mám tam hodně ryb, některé půjdou pryč, jak Terčovci porostou, pokud tedy porostou. Jednou denně večer zběžně odsávám dno a doplňuju pak tak 1/8 objemu. Dvakrát týdně cca 1/4, vždy tak dvě hoďky po "živém" krmení. Jinak krmím Tetra Discus, začal jsem Hikari, žerou to poměrně ochotně, ale po hovězím srdci skáčou značně ochotněji
Ale když hážu Ancistrussům tabletu, tak po ní jdou taky a žerou to na střídačku s ostatními.
Měl jsem strach, jestli je nebudou děsit velcí Čichavci atd, ale rychle se otrkali a už druhý den se naháněli v Aqua a pomalu ale jistě přebírají vládu. Sem tam se trochu pošťuchují, ale snad jde jen o normální rivalitu související s dospíváním a utužováním hierarchie.
Hned druhý den začali ochotně žrát Tetra Discus. Další den jsem jim dal patentky (to jsem ještě "jel" na 28stC), ty ochotně sežrali, ale další den mě trápili - ráno po příchodu do práce jsem je našel jak jsou zalezlí za větví, ztmavlí, bez zájmu. Ihned jsem vyměnil půlku vody, zvednul teplotu na 30stC. Odpoledne se začali opatrně vydávat na výlet do přední světlejší půlky akvária a když jsem jim dal trochu namočeného suchého, tak si tak jako trochu vzali. S obavami jsem čekal, co mě bude čekat další den, ale ráno "poskakovali" u předního skla, světlí a "roztažení" a dožadovali se potravy, po které se vrhli a ochotně o ni zabojovali s ostatními strávníky. No a tak to teď tak nějak drží. Žerou, když přijdu k akváriu, tak se hned trckají u skla, pošťuchují se, jsou asi normálně světlí a kontrastní. TO mě překvapilo, jak rychle dokáží měnit barvu, za to by se nemusel stydět ani chameleon. Furt na ně čumím, takže se občas škrábu na hlavě, protože je některý z nich ztmavlý vzadu u pozadí (tmavého), tak jestli mu něco neteento. Ae jak je krmení, tak jsou tam všichni a najednou žádný tmavý není...
Natočil jsem takové videjko (je to vlastně test foťáku, ale to je jedno) - můžete zkušení terčovčáci případně zběžně kouknout na placky, jestli u nich nevidíte nějaké "patogenní" chování či příznaky? Já se "hroutím" z každého škrábance, za vším vidím děrovou nemoc, přemnožené žábrohlísty atd. Tak jen, jak podle vašeho názoru vypadají, jestli se mám něčeho obávat.
Dík!
VIdeo zde:
www.youtube.com/… Nebyla by fotka? Pokud jsi jí sem dával, omluv líného redaktora, že nehledal.
Pořád nevím, nikdo mi na to nezareagoval.
Nejsem prvním majitelem toho terčovce, tak by mě zajímalo po čem to může být.
Pokud by to byla dědičná deformace, tak abych se ten pár ve kterém se ryba nachází, nepokoušel zbytečně množit.
Už jste zjistil příčinu toho "zvrásnění"? Taky by mě to zajímalo.
Tam co ty ,tam to není taková zvláštnost i 1500kč kluci platili
u placek to taková rychlovka není a jako indikátory kvality vody jsou ramky ideální, aspoň pro mě
Velký přísavky bych tam nedával. Kámošovi nadělal anclík přes noc na terčích takový cucfleky, že je mohl spláchnout. Musel jsem tak vyhodit i dva otíky, kteří nedělali nic jiného, jen ožužlávali placky. Naštěstí zbylých cca 25 kousků se chová vzorně.
Velice správně,chcípne ramka a hned po ní terčovec za litr,který to od ní chytí.
na druhou stranu, jako indikátory toho, že je v akva něco špatně nejsou ramky špatné, zní to možná drsně, ale raději ramka za 20 kč, než placka za 1000
Souhlas s kolegou, ramirézy dovedou člověka vyškolit a na rozdíl od odolnejch placek jsou daleko chytlavější a obvykle při nějakým problému jdou z akva kukat jako první, no a ty držkolezci i když jsou k plackám doporučovaný, tak snad jenom že skousnou vyšší teploty, ale jinak to jsou bordeláři a když už, tak do holejch akvárií, kde jsou jejich výkaly jasně viditelný a denně, či obden se to stahuje.
Tak uvidíš,naše ramirézy jsou na nemoce jak dělaný, hlavně ty modrý a o ancistrusech ani nemluvím.Třeba budeš mít štěstí.
nevím
také by mě to zajímalo přítelkyně chtěla a má je tam
A proč by spolu neměly být?
Teplota s tím opravdu nemá co dělat.
A proč? kvůli teplotě? nemám důvod je dávat pryč. Pokud to není ze závažného důvodu.
Tak ještě vyhodˇramirezy a ancistruse
Pak není co řešit.
Přidat reakci
1 ...... [23] ...... 152 153
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146373x