Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 22:09 Muž acik [416] Re: grunda
hole akva je srandovina :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2014 21:58 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: noba
nevím co považuješ za běžné, pro mě je standart 3x30% týdně, to platí i pro black water. Ale pro většinu to standart není, musíš brát že black water je to samé jako holé akva, jen musíš jako bonus odkalovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 21:58 R Muž romant [27987] Re: noba
Když jsme u té filtrace, tak bych se mrknul na možnosti zeolitu, možná by to stálo za úvahu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 21:54 Muž noba [7] Re: grunda
vymeny vody castejsi nez je pro tercovce bezne? to vse predpokladam protoze pokud bude akva bez rostlin, tak kvuli odbouravani dusicnanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 21:03 Muž acik [416] Re: grunda
nejlevnější vodu v republice najdete víte kde? no Krnově,to se pak mění voda jedna báseň :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 20:59 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: noba
s black water zkušenost mám, nároky na údržbu jsou hodně podobné malawi - předimenzované filtry jsou nutností, časté výměny vody taky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 20:43 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: noba
atlas ryb - terčovec červený - plave v nádrži - vybrat vše. Tam si pak můžeš prohlížet různé nádrže včetně těch black water. Placek je v atlase více takže máš další možnosti prohlížení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 20:21 Muž noba [7] Re: grunda
díky, na google jsem samo koukal, zajímala by mě spíš osobní zkušenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 20:10 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: noba
zatím ne, ale všeho dočasu, jinak inspirace tady: www.google.cz/…
a tady: www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 19:03 Muž noba [7] – black water
zajímalo by mě, jestli někdo chováte terčovce a tipickém black water akvariu, Chtěl bych udělat zmenu a zbavit se kytek, už kvůli snadnější údržbě a uvítal bych nějaké info případně inspirativní fotky:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 20:01 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: vendy
do 10°celkové tvrdosti jsou placky víc než v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.12.2014 15:41 R Muž romant [27987] Re: vendy
Myslím si, pokud neuvažuješ o nějaým efektivním rozmnožování placek, že ty kapkový testy jsou dostačující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 15:29 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
aha a myslíš tedy, že základní testy nestačí? Je to moc věciček, které by chtěl člověk nakoupit, ale penízky to stojí pořád.
Není lepší nakoupit podobný měřič, který změří vše?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 15:27 R Muž romant [27987] Re: vendy
Měří se tzv. konduktometrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 15:22 Žena vendy [27] - CichlidyRe: grunda
ta vodivost jak se měří? já mam základní testy kapkové a papírkové od jbl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 20:13 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: vendy
mám pH 6.8, vodivost kolem 200 mikro a ryby jsou O.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 18:06 Žena vendy [27] - Cichlidy – ph, tvrdost
Ahoj v jakých podmínkách chováte terče?
Tvrdost, ph?
Myslíte, že všichni chovatelé chovají ryby v měkké vodě přes osmózu nebo dešťovku?
Dají se sehnat ryby chované v tvrdší vodě, aby to pro ně nebyl takový šok?
Nebo jak u vás prochází karanténa a zvykání na novou vodu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2014 22:06 JoKa Re: Turbínka
Spíš nedávej terče do 200l ani samotné, nebo se z toho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 22:04 JoKa Re: LiborSprysl
černých skalárů jednoho z plzeňských chovatelů...23 a odchovy parádní... :-P
Tak tak, skalárům jsem nezatopil co je mám a mám je od začátku. V bytě přes den 23 a přes noc 19, v akvu hodiny bijou něco okolo 22 stupňů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2014 10:54 MMK – mě se to zdálo divné
mě řekli ve vivariu Mělník !!!!??? že 3-4 terče a 2 papouchy myslel jsem že tam tomu rozumí tak když tomu rozumíte vy tak to neudělám :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2014 09:59 Žena Turbínka [2558] Re: MMK
Ani k papouchům ani do tvých rukou ne
Edit: A ani ne do 200 l, kde už jiné velké ryby jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 09:57 MMK – obludky? :D
Já myslím k papouchům :-DDDDDDDDDDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2014 20:30 Muž acik [416]
Fotka k příspěvku jak to máte? :) :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2014 16:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: Turbínka
A hlavně to nejsou ryby k takovým obludám... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2014 15:55 Žena Turbínka [2558] Re: MMK
Nechci nějak hodnotit tvoje schopnosti, ale mám pocit, že terčovci jsou na tebe prozatím dost vysokej level. Měl by ses soustředit na to, jak zajistit rybám co už máš odpovídající podmínky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2014 15:30 MMK – Můžu mít terčovce?
Dobrý den mám 200l akva a mám tam 3 papouchy můžu tam mít terče ?X-) :) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2014 14:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: kotyzavamberk
kotyzavamberk napsal: Ta knížka byla ještě z dob totality,ale která to byla to fakt nevím ,ale už v tý době jsem věděl a to jsem byl školou povinej,že scaláry nepatří do vody o teplotě nižší jak 25 stupnů.
A zase dogmata... nepatří do vody o teplotě nižší jak 25 stupnů... Moc dobře si pamatuji, jak si staří kofři brali brýle, aby viděli na teploměr u černých skalárů jednoho z plzeňských chovatelů...23 a odchovy parádní... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2014 12:12 kotyzavamberk Re: RAP
Ta knížka byla ještě z dob totality,ale která to byla to fakt nevím ,ale už v tý době jsem věděl a to jsem byl školou povinej,že scaláry nepatří do vody o teplotě nižší jak 25 stupnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2014 03:40 Muž LiborSprysl [9015]
Není ryba jako ryba... někomu funguje to a jinému ono. Těžko lze něco zevšeobecnit, když podmínky pro chov má každý jiné. (Také vodu a krmivo.) Málokdo chová terče s mečovkami a A.lineatus ve 27 stupních a skvěle mu prosperují, nádrž vypadá také velmi životaschopně. (Peter Heinze Aquaristik 5/2010) A obecně lze říci, že již hodně chovatelů se zase vrací spíš k těm 27 stupňům, než ke třicítkám. Netvrdím pro odchov!
A podobné je to u těch skalár...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2014 23:59 RAP Re: kotyzavamberk
Vlasto a jak je stará ta knížka?
Pozor není Amazonka jako Amazonka! ! !
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.11.2014 23:28 kotyzavamberk
Z mé zkušenosti terče mám ve 28 až 30 stupních ,ale na chvilku jsem vytáhl topítko ze sítě a zapomenul ho zapnout ,teplota spadla na 26 a terče se vytřely ,protože došlo k ochlazení jako v období deštů. Jinak scaláry ,uary,atd žijou ve stejném biotopu,tak by taky měli mít stejnou teplotu nebo snad né ,já mám scaláry ve 28 jako terče a jak jim to prospívá. Dříve se uváděli nižší teploty ,třeba v jedné knize píšou že scaláry mají mít vyšší teplotu 22 ,dost nechápu .Ryby jsou schopné v té teplotě živořit ,ale je to trápení. 27 stupnů považuju jako minimum u ryb z povodí amazonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.11.2014 18:25 RAP Re: romant
Romane, s teplotou 27stupňů nemám problém., některé divoké skaláry ji také potřebují. Možná jsem jak kolovrátek, ale vždy se snažím porovnávat s přírodou.
Trochu odbočím, když vidím u rybicky.net/atlasryb/cichlida_fernandez_yepezova minimální teplotu 30stupňů, tak jen kroutím hlavou. I Bleher u teplot z přírody psal, že jde o období sucha. Navíc jsem při hledání informací o Biotodoma nalezl článek od Staecka, který uváděl teploty na lokalitě od 26 do 30stupňů a tyto Uarky tam s nima žily. Takže nejde jen si najít číselný údaj, ale i v jakém období byla naměřena.
Navíc vyšší teplota sice urychluje metabolismus, ale i zkracuje život.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 17:05 Muž acik [416] Re: romant
romane někdo se snaží mít terčovce v 25st a jak psal grunda je to krátkodobá záležitost to jsem se i dočetl a řeklo mi to pár lidí co má opravdu zkušenosti s plackama,já takové zkušenosti nemám a pokud nejsem akvarista minimalně 20let,tak se k tomu nemůžu asi dál vyjadřovat :)

berme to raději s nadhledem,aspoň se tohle vlákno provětralo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 17:03 struback Re: romant
Lepší je 29 stupnů,ryby jsou čilejší a líp žerou ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 16:56 struback – Terčovec je zlatá ryba
Měl jsem jich dvanáct,bál jsem se úhynu,pak jsem 6 prodal a dva dal,nikdy jsem neměl s nimi problémy palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 16:48 R Muž romant [27987]
Vzhledem k tomu, že jsem zde na začátku této, řekněme diskuse napsal o teplotě 27-28, tak doplním že jsem srdcem nikdy nekrmil, ale kombinací granulí Tetradiskus, živejma dafniema(přes zimu mraženejma) a jako top živou potravou, komáříma larvama. Teplotní hranu 25 st. jsem jeden čas testoval a nepozoroval jsem nějaký změny, ale vrátil jsem se zpět na těch 27 st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 14:22 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: RAP
souhlas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2014 13:42 RAP Re: grunda
Zajímavej článek, bohužel poplatný své době. V tom článku není napsáno s jakými terčovci byly pokusy prováděny, chovné formy, odchyty či F generace.
Nechci se dohadovat, ani rozpoutávat šílenou debatu, ve které se nakonec budou dvě skupiny napadat a urážet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 12:59 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: host
zkus postudovat: www.discus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 11:57 host Re: grunda
Ano, tak ve vedlejších vláknech píší Libor a Markéta v dalších souvislostech. Ne jaké jsou potřeby ryb, ale co chce "chovatel". Nebo je snad maso teplokrevných zvířat přirozenou potravou ryb, či snad dokonce všelijaké granule pro domácí zvířata. I u nás se dá zajistit přirozená a nezávadná potrava, ale to znamená hýbnout zadkem a eventuelně pustit nějakou korunu a ne jen skočit vedle k řezníkovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 11:55 roman3346 Re: jamajcan

Je to tak, máš pravdu, na jaře si hodím pár terčovcu před barákem do jezírka, vždyť je to fuk :-Djamajcan napsal: A Terčovec se neřadí mezi ryby?Jestli jsem si stačil všimnout,tak mé chabé znalosti ichtyologie,mi říkají,že ano :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 11:08 jamajcan Re: acik
A Terčovec se neřadí mezi ryby?Jestli jsem si stačil všimnout,tak mé chabé znalosti ichtyologie,mi říkají,že ano :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 10:26 roman3346 Re: host
Nebo chces uspořádat zájezd k amazonce na blechy? Aby meli žrádlo z domova? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2014 09:52 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: host
protože je to naprosto běžný urychlovač růstu, hovězí srdce + další věci rozmixuješ na kaši a valíš tím ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 09:49 host Re: acik
A proč do nich valíš hovězí? V domovině snad žerou krávy? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 09:16 Muž acik [416] Re: roman3346
nebo treba s kaprem ne? :) :)

roman3346 napsal: Proč řešíte "průměrnou teplotu u většiny akva ryb" když tady je řeč o plackách???? Nebo snad někdo srovnává tercovce s mečovkou? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.11.2014 09:12 roman3346 Re: jamajcan
Proč řešíte "průměrnou teplotu u většiny akva ryb" když tady je řeč o plackách???? Nebo snad někdo srovnává tercovce s mečovkou? :-D

jamajcan napsal: acik napsal: jo ještě napiš i ty,že není problém 25 stupnu u terčovcu,něco jsem před 3 měs. řešil s Pejšou a sám mi říkal,že mu chodí mejly ohledně terču a těhle teplot a ťukal si na hlavu,myslím že si budou tukat na hlavu i zdejší chovatele a akvaristi na rybičkách :)
Jestli jsi nestačil postřehnout,nepsal jsem jen o plackách,ale o akvarijních rybách obecně.Nevím,jak jsi byl na tom s akvaristikou Ty,před třiceti léty,ale já si ze své paměti ještě živě vybavuju,že standartní průměrná teplota,doporučována pro chov většiny běžných akvarijních ryb,byla 22°C.O tom,na kolik se vytápějí standartně akvária dnes,víš. ahoj pivo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 07:36 Muž acik [416] Re: jamajcan
ty se mi fakt jenom zdáš,jo v poho držím pusu.. jo a jsi v terčovec - chov,jestli jsi nestačil postřehnout :)

jamajcan napsal: acik napsal: jo ještě napiš i ty,že není problém 25 stupnu u terčovcu,něco jsem před 3 měs. řešil s Pejšou a sám mi říkal,že mu chodí mejly ohledně terču a těhle teplot a ťukal si na hlavu,myslím že si budou tukat na hlavu i zdejší chovatele a akvaristi na rybičkách :)
Jestli jsi nestačil postřehnout,nepsal jsem jen o plackách,ale o akvarijních rybách obecně.Nevím,jak jsi byl na tom s akvaristikou Ty,před třiceti léty,ale já si ze své paměti ještě živě vybavuju,že standartní průměrná teplota,doporučována pro chov většiny běžných akvarijních ryb,byla 22°C.O tom,na kolik se vytápějí standartně akvária dnes,víš. ahoj pivo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 06:37 jamajcan Re: acik
acik napsal: jo ještě napiš i ty,že není problém 25 stupnu u terčovcu,něco jsem před 3 měs. řešil s Pejšou a sám mi říkal,že mu chodí mejly ohledně terču a těhle teplot a ťukal si na hlavu,myslím že si budou tukat na hlavu i zdejší chovatele a akvaristi na rybičkách :)
Jestli jsi nestačil postřehnout,nepsal jsem jen o plackách,ale o akvarijních rybách obecně.Nevím,jak jsi byl na tom s akvaristikou Ty,před třiceti léty,ale já si ze své paměti ještě živě vybavuju,že standartní průměrná teplota,doporučována pro chov většiny běžných akvarijních ryb,byla 22°C.O tom,na kolik se vytápějí standartně akvária dnes,víš. ahoj pivo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2014 18:12 Muž acik [416] Re: grunda
já je mam ve 30 :) ale valim do nich h.srdce,tak proto radeji vyssi teplota kvůli traveni :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=651