Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 77 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 11:21 Muž rriki [818] - CichlidyRe: davidus
Jasně ,já jim to taky nedám, jen červeným.Nikdo snad nestojí o fialové příšerky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 11:10 Muž davidus [41] - CichlidyRe: metal
Používáš také flubenol jako prevenci že třeba necháš nasáknout patentky nebo srdce v roztoku flubenolu? Psali tam že se tu dá ale nebylo tam už napsáno že to má někdo odzkoušené a s jakým úspěchem. Jen miro3 psal že to přidává do směsy a gramáž že bude součástí knihy. Už aby ji vydal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 11:04 Muž davidus [41] - CichlidyRe: rriki
Takže jestli Vám dobře rozumím je hlavně pro červené vybarvení.Mě převažují blue daimon tak to je asi zbytečné tam dávat, nebo se pletu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 08:52 Muž rriki [818] - CichlidyRe: davidus
S krmením této směsi opatrně ať si ryby neobarvíte nepřirozeně červeně ,hlavně modré ryby to byrví di fialova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 07:44 Muž davidus [41] - CichlidyRe: ludo
rriky napsal: toto je cena u Grýgery, dodává to Koblasa vyrábí ZooCchatz Berlin jsou to kuličky rozděláš v teplé vodě 3 g 1kg směsi ikdyž se uvádí 1g.

Asi jsem se špatně vyjádřil a nebo to nepoznám, jsou toto kuličky obsahující astaxantin?
Já mam objednaný prášek měl by být čistý 10g za 210Kč. Jen jsem nevěděl co je to na té fotce.

Recepty ze srdce se snažím číst a pobrat všechny. Pro ty kteří s terčovci začínají je obtížné hned poznat co do směsy dát a co ne, aby to nebylo přeplácané. Pro Vás už to není takový problém vědět co a jak. Pro mě zatím ano a ten kdo by odnesl moje pokusy by byla ryba a to nechci. Raději si to nechám vysvětlit dvakrát polopatě než to jednou zprasit.
Závěrem bych chtěl poprosit všechny bez rozdílu věku aby jste s námi začátečníky měli víc trpělivosti protože začátky jsou těžké a naše přehmaty vždycky odnesou ryby. Děkuji a hezký den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 07:20 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: miro03
Strouhanku na zahuštění pro toho kdo by chtěl ušetřit...Já vždy zahuštuji tetra discusem a ještě se mi nestalo že bych toho vypotřeboval hodně....Zkrátka kdyby to bylo moc řídké tak se může použít strouhanka....Ale ještě se mi nestalo že by to bylo až tak řídké že bych musel použít strouhanku... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 00:10 Muž miro03 [27] - CichlidyRe: smidakkuba
Jakub co myslíš pod strouhankou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 20:22 Muž rriki [818] - CichlidyRe: davidus
Srdce ,fishtamin a astaxanthin a nechám několik hodin uležet a pak mrazím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 19:24 Muž metal [96] - Cichlidy
ja zamrazene srdce len nastruham a podavam rybam.nerobim ziadnu zmes,dufam ze im ciste srdce staci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 18:56 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: davidus
Já dělám směs takto...1kg krutího srdce..Odblanit pomlít....Do toho přidávám ryby okolo 0,5kg...Do toho potom vytamíny pro ryby...Potom do toho dám špenát já kupuju již sekaný...500g....Dále si udělám na plotně želatinu....Já používám v plátcích dávám celé balení na asi 2dcl vody...Do studené vody přivést do stavu kdy nejsou hrudky...Ne vařit...Dám to do směsi a míchám dokud to nestuhne...Potom když je to řídké tak dávám na zahustění tetra discus pokud je to hodně řídké což se mi ještě nestalo tak strouhanku...Potom to dělám na rulky do sáčků a konce zaůzluju...S tohoto mám asi 15rolek a do jedné z nich nadrtím česnek....
Časem chci přidávat aji astaxanthin asi 2g na celý obsah krmení.. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.03.2011 18:25 ludo Re: davidus
Je to srdce nebo směs s astaxantinem.Jinak mi kolego přijde, že nečtete co se tu píše a jen se ptáte stále dokola.Myslím, že vše důležité ohledně srdce a směsí včetně kvalitního
doporučení na recept zde bylo napsáno.Pokud vám toto nestačí tak musíte zkoušet a experimentovat sám.Obávám se, že zde se již nic nového nemůžete dozvědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 07:14 Muž davidus [41] - CichlidyRe: ludo
Nevíte co to tam má rriki za směs a jak se používá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 07:08 ludo Re: grunda
V současné době mám mladé red tyrkis a pigeon gold.Ryby jsou ještě malé.Pokud byste se chtěl bavit konkrétně tak prosím přez SZ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 06:58 ludo Re: rriki
O.K. stejný zdroj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 23:31 Muž davidus [41] - CichlidyRe: rriki
Co to je za směs?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 23:19 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: kulich
Já třeba pořizoval anci a panci...Nechal jsem je v akva měsíc a při odkalovaní jsem se díval a pak jsem dal terče od doby co jsem tam dal terče tam už nepřišla jiná ryba a byl klid..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 22:47 kulich Re: smidakkuba
To jo,ale jsou to přenašeči problémů.Já myslím že je lepší mít terče jen samotný a je klid.nepřekrmovat a nemůže být problém.nepotřebuješ pak ani čističe.je to určitě věc názoru ale já bych se přikláněl k tomu mít jen terče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 22:09 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: davidus
Já abych se přiznal tak jsem flubenol ještě nikdy nepoužil...Vždy jen entizol..Je to levnější a mám po něm 100% vyslédky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 22:08 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: kulich
Já taky měl terče a ryby co po nich uklízej je dobrý mít čističe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 20:59 kulich Re: davidus
není lepší se na to vykašlat a dělat jen terče.Bez ancíků,a dalších ryb???a je po problémech
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 20:40 Muž davidus [41] - CichlidyRe: smidakkuba
Jaké je dávkování flubenolu? Dám je jen asi do 50l akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 20:15 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: davidus
No tak v tom případě dát pryč ancíky...Nebo přeléčit cel akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 20:11 Muž davidus [41] - CichlidyRe: davidus
Skaláry mám s terčema od začátku a žádný problém nikdy nebyl. Chovatel co mi je prodával je má také po dvou v akva a má to 40 let a také žádné problémy. Zatím mě nic nepřesvědčilo dát je prič. Na stresování je expert můj tříletej syn když jim běží zaťukat na sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 20:06 Muž davidus [41] - CichlidyRe: smidakkuba
Jenže ty parazity mají ancíci. Tak co s nima? Můžou je přenést na ostatní ryby? Jeden ohlodával kořen a tahal ho za sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.03.2011 18:58 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: davidus
Já bych hlavně dal pryč ty skaláry...Jsou v krmení agresivnější a terče mohou stresovat..Jsou to častý problémy právě s nemocemi v této kombinaci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 18:56 Muž davidus [41] - Cichlidy – vnitřní paraziti?
Za tento týden jsem 2x na valisneriích našel bílý výkal. Nerad bych hned přeléčoval celé akva entizolem a zase bych nerad něco podcenil. Mám 10 terčů dva skaláry 4 ancíky ve 300l.
Co bych měl dělat. Krmím 4-5x a nepozoruji že by některá z ryb nežrala a nebo začala strádat. Jak by jste to řešily Vy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 18:53 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: MGK
Ono po měsíci co bylo akva založený tak už by měli nitrifikační bakterie být v dostatečném množství....Zkus vytáhnout nějakou kytku jestli náhodou nehnijou kořeny....Mimochodem vím že používáš rataje testy...A mi kdysi takto stejně blbnul test od rataje...Ryby vše v pohodě a měl jsem pořád neměřitelné akorát opačným směrem bylo to úplně růžový...Tak jsem zkusil jiný test a ten vyšel na nulu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 16:13 Muž MGK [2] - CichlidyRe: romant
OK, jdu na to. Vyměním tak alespoň 50 litrů a potom otestuju vodu a ozvu se...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 16:12 R Muž romant [27987] Re: MGK
Tak nevím čím to měříš, ale jako prevenci bych tu výměnu vody udělal a s tím filtrem bych naložil, jak jsem Ti psal. Jestliže Ti pancéřníčci vyskaují nad hladinu, tak to stím NO2 asi opravdu nebude všechno tak jak má. To se týká terčů, tak máš pavdu, že to jsou velmi odolný ryby, ale takovýhle testování co snesou se pak může velmi neblaze projevit na jejich zdravotním stavu v podobě nějaký nemoci. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 16:08 Muž MGK [2] - CichlidyRe: romant
Ok, díky. Ještě se chci zeptat...Pokaždé když jsem měl zvýšené NO2 tak mi všichni terči plavali u hladiny hlavou směrem nahoru jako kdyby se chtěli nadechnout a stával ose mi to i když jsem měl NO2 na 0,1. Ale teď tam mám údajně 0,2 a všichni terči jsou v poho a dokonce už se ani tak moc neschovávají. Tak teď právě nevím jestli není ten test nějaký "vadný" a nebo jestli si terči na to zvýšené NO2 už zvykli...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 16:02 R Muž romant [27987] Re: MGK
Podle toho jak to popisuješ, tak je zřejmý, že ta filtrace nefunguje tak jak má. Potřebuješ více nastartovat nitrifikační proces. Ač nejsem zastáncem chemie, tak bych si zkusil pomoct přidáním těch nitrifikačních bakterií. Mrkni se na tenhle prostředek, ten bych aplikoval a do tý doby nezbývá než ta výměna vody, kterou se ten nitrifikační proces bude suplovat. Do akvárka nijak nezasahuj a po přidání těch bakterií by se to mělo spravit.
rybicky.net/vyrobky/35-nitrivec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 15:54 Muž MGK [2] - Cichlidy
Zdravím. Mám 200 l akva s terči (viz. prezentace). A mám problém s NO2, stále stoupá na nějakých 0,2 mgNO2/l. Ve středu jsem proto vyměnil 40 litrů vody a bylo to dobrý, další den ráno jsem měl zase NO2 zvýšené tak jsem vyměnil taky 40l a včera to samé. řekl jsem si že už s tím musím něco udělat. Koupil jsem nový biakvacit místo toho malého který jsem tam měl. Ten nový jsem dal do 54 l akva a ten co jsem měl v tom 54l akva jsem dal do akva s terči. A řekl jsem si že už to bude v poho přece jen ten biakvacit co tam momentálně je má nějakých 15x10x10cm a ten nový co by tam měl časem být má 25x10x10 cm. Ovšem dneska jsem vyměnil 50 litrů vody a dal jsem tam ten biakvacit. Ze začátku to bylo vše v poho ovšem teď jsem měřil zase NO2 a je to mezi 0,15 a 0,2. Četl jsem že i tohle množství je pro ryby toxické ovšem terči už jsou na to zvýšené NO2 asi zvyklí a tak jim to zatím nevadí ovšem pancéřníčci mi vylétavají nad hladinu aby se mohli nadechnout. Prosím poraďte co udělat aby už to tak nestoupalo. Díky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 23:15 kulich Re: Bob66
Díky moc.já se snažím krmit pestře.hodně to točim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 20:40 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: kulich
29-30°C bych bral jako standart při krmení h.srdcem ;-) Při krmení jen suchým stačí 27-28°C :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 19:35 Muž grunda [1781] - Cichlidy
ludo napsal: Před čtyřmi roky jsem od něj koupil 10ks, do dvou měsíců jsem byl bez nich.Před asi dvěma roky jsem ho navštívil osobně (už jsem nic nekoupil), je to také překupník, ale fotky u inzerátů má pěkný bohužel mu tyto ryby v nádržích neplavou
A co u Vás, dají se nejací terči koupit? Chtěl bych tak 8 ks, pigeon gold,blood. A pak klasiku tyrkis blue a red. Takže po dvou od každé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 18:54 kulich Re: Bob66
ok,díky.Myslíš že 29 je na srdce ok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 18:53 kulich Re: smidakkuba
já bych ho asi přelovil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 18:13 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Ahojte mám malej problém...Red tyrkys pár co vodí se chce znova třít a samec začal blbnout....Furt do mladých dlube vezme je aji v docela velké velikosti do tlamy ale zase je vyplivne zpět nechá je napokoji jen když jsou na něm...Když jsou na samici tak je nepříčetný a nenechá je v klidu...CO s tím nechat to tak at se vytřou a pak jim jikdy vzít nebo samce přelovit...Nezaznamenal jsem že by mladé ubyli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 14:24 Muž Johns [30] - Cichlidy
Dobrý den, vidím že je tu velká poptávka po Flubenolu (stále). Mám možnost ho objednat bez DPH, takže by to bylo levnější akorát nechci tak velké balení. Takže pokud by se vás našlo dost kdo by měl zájem tak tady je nabídka. Flubenol 5% 600g -- 680Kč nebo pokud by byl mega zájem tak 25kg za 18tisíc. Neberte to jako nějakou distribuci. Takže pokud byste někdo chtěl stačí hodit do vzkazu adresu + kolik toho chcete. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 14:12 Muž rriki [818] - CichlidyRe: rriki
Fotka k příspěvku Hotová směs.Za chvíli jdu balit a do mrazáku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 14:06 Muž rriki [818] - CichlidyRe: rriki
Fotka k příspěvku tím zaliješ směs
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 14:01 Muž rriki [818] - CichlidyRe: ludo
Fotka k příspěvku toto je cena u Grýgery, dodává to Koblasa vyrábí ZooCchatz Berlin jsou to kuličky rozděláš v teplé vodě 3 g 1kg směsi ikdyž se uvádí 1g.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 12:50 ludo Re: Lancer
Dnes už poznám napadení vnitřním parazitem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 12:46 ludo Re: rriki
Měl jsem 100g za 1000kč a byl to prášek.Kontakt do Prahy jsem dostal od majitele jmenovaného e-šopu při mé návštěvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 12:28 Muž rriki [818] - CichlidyRe: ludo
V Praze stojí 100g 1100kč a je to přes dvě ruce.Nevím jesli je čistě přírodní já dostal takové fialové kuličky a kamarád dovezl z Thajska pudr a je to úplně něco jiného.Je to červený prášek jak spirulina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   11.03.2011 12:26 Muž davidus [41] - CichlidyRe: ludo
Rád bych Vám ještě jednou poděkoval za ten flubenol a ještě se zeptám. Myslíte si že se dá použít tak že v 10ml rozpustím špetku flubenolu jen na špičku nože a v tom roztoku máčím granule pár minut před skrmením? A také jak často to dělat jako prevenci?Napadlo mě tak 4x do roka.Krmit takto třeba pět dní vkuse. Nechci ale zase zbytečně ryby moc cpát léky.Jak to vidíte Vy? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 11:15 Lancer Re: ludo
:-( věděl jste příčinu, proč jste o všechny přišel?

Máte někdo zkušenost s panem Vlachem ze Slatinky nebo s panem Greplem s Prostějova?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 09:25 ludo Re: grunda
Před čtyřmi roky jsem od něj koupil 10ks, do dvou měsíců jsem byl bez nich.Před asi dvěma roky jsem ho navštívil osobně (už jsem nic nekoupil), je to také překupník, ale fotky u inzerátů má pěkný bohužel mu tyto ryby v nádržích neplavou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 09:09 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: kulich
Je to tak jak jsi slyšel, hovězí srdce není jejich přirozená potrava, vyšší teplota jim pomáhá s trávením ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 08:51 kulich
dostávají se ke mě poslední dobou názory že není dobré krmit srdcem pokud nemaj terči 30 stupnů??Kvůli trávení.Co si o tom myslíte??jak to je?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [77] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=3801