Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 126 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 20:50 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Taky si myslím,že ten grindal není úplně pravé ořechové..( www.aquapage.cz/… )...Já zkusím v nejbližší době si udělat směs.Jako Bob66..Hlavně bych asi nekoupil nějakou směs v obchodě..Tam je na nějaké nemoci zaděláno určitě více než si koupit čerstvé srdce přímo u řezníka.. ;-)Já to tak praktikuji a zatím bez problémů.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 20:46 Václav – Re: Romy
No já doufal, že když ráno hodím vločky, odpoledne granule a večer ten grindal nebo koretry... Myslel jsem, že je to vypilovaný jídelniček...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 20:42 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Václav
Grindalem můžeš krmit jak potěr(když už ho pozřou),tak i dospělé ryby.Nejlepší je stejně si udělat směsi,aby krmivo bylo co nejkomplexnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 20:38 Václav – Re: Alena.sv
Díky za odkaz, jak je všem už jasný s těží že na netu jsem našel toto forum... Prosimtě tím gryndalem krmíš potěr nebo i dospělí ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 20:29 Žena Alena.sv [89] – Re: Václav
Já jsem objednávala tady: www.dendrobena.cz/…
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 20:19 Václav – Re: metal
No těch moc není, většinou pěstují gupky či Tangiku. ... Ale kdo vý špatný nápad to není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 20:09 Muž metal [96] - Cichlidy – re vaclav
skus to pozhanat od nejakeho akvaristu co byva v tvojom okoli.daj inzerat na net.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 20:08 Václav – Re: Romy
A jak ten grindal je vůbec veliký? Myslím samotný červ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 20:06 Václav – Re: Romy
Kde teda sežonu zárodky, či první kusy k tomu chovu, když to ve zverimexu nemají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 15:50 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Václav
Grindal se asi ve zverimexu nesežene,ale není problém si ho dělat sám.O chovu a krmení je toho na netu popsáno dost,ale je to jedno z nejšetrnějšího živého krmení a mražením by z toho byla kaše,podobně jako z nitěnek,takže na nic.
A kdy dojde k přemnožení střevních parazitů jsem už také psal,v nevhodných podmínkách,snížením imunity ryb a i vlivem stresu.Těch faktorů je víc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 15:12 Václav – Re: Romy
Ahoj, to s těma parazitama je pro mě zase novinka. Bylo mě vždy vysvětlený, že je to způsobený krmením srdcem teplokrevných živočichů. Nakonec jsem tady zjistil, že to až tak pravda není - pokud si člověk dělá směs ze srdce sám a dodržuje zásady co jsou tu rozepsaný.
Člověče, kdy teda vnitřní parazity byjou na poplach? Mám totiž pocit, že zbytečně plaším jak sebe tak hlavně ryby... No ty červi budou k sehnání běžně ve zverimexu, že? Pochybuji, spíš jsem přesvědčený jak moje žena nadšeně uvítá červy v krabici... :) No jinak jim tam mohu dát živýho červa do nádrže, nebo nadrtit do srdce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 23:17 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Václav
Grindal-http://www.akvarijni.cz/texty/chov_krmiva.htm#7 nedá moc práce si něco zjistit... ;-)
Antiparazitální krmení si akvarista dělá sám,a skoro každý má ten,,svůj"osvědčený recept.Ale nejlepší proti parazitům je čistota vody,různorodé kvalitní krmení s dostatkem vitamínů a minerálů.Tím,že je ryba zdravá,aktivní,a má silnou imunitu lépe se s vnitřními parazity vypořádá,každá ryba je má v sobě a jen její oslabení je pro parazity jako zatroubení k útoku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 23:03 Václav – Re: Bob66
Co je to grindal? Pak ta antyparazitní směs je co zač? Kde je k sehnání? Bez toho antyparyzitního přísunu, by ryby byli určitě napadený, nebo to dáváš jen pro jistotu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 13:24 Žena darka [520] – Re: Sid
Děkuji palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2009 13:01 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: darka
Nejrychlejší řešení je jejich přenesení do čisté vody.
Ale to, co jste napsala, bohatě stačí - "vypnout" sycení CO2, vyměnit část vody, silně provzdušňovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 12:47 Žena darka [520] – Re: Sid
Jaká by byla ve Vámi popisovaném případě 1. pomoc? Stačilo by vyměnit část vody a začít vzduchovat, aby CO2 co nejvíc vyprchalo, nebo je potřeba ještě nějaká další opatření?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 12:38 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Sid
Díky za osvětu, zase jsem o něco chytřejší :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.09.2009 12:35 Muž Sid [6634] - Rostliny
Pokud používáš CO2 tak to může být jak píše Jrk nedostatek kyslíku.
Jak vyplývá z JuraS-ova komentáře, nedostatek kyslíku důvodem chování jeho terčovců nebude - CO2 má vypnuté a vodu prokysličuje...

Já ale reaguji na to, jak jste dal do souvislosti "používání CO2 s nedostatkem kyslíku".
Aplikace CO2 nemá na snižování obsahu kyslíku prakticky vliv. Vždyť intenzivně "bublinkující" rostliny znamenají přesycení vody kyslíkem - s ohledem na aktuální teplotu, tlak a salinitu vody dosáhne koncentrace O2 více než 100% a tak kyslík, který se nestačí rozpouštět, uniká ve formě bublinek k hladině.
No a k takovému stavu, kdy rostliny intenzivně asimilují, přispívá obvykle kromě dostatku živin a světla právě zejména "přesycení" vody CO2...
Pokud při sycení CO2 lapají rybky u hladiny po vzduchu, neznamená to nedostatek kyslíku ve vodě, ale spíš první fázi otravy CO2 - u hladiny se dusící se ryby snaží najít místo s vyšší koncentrací O2...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 10:59 JuraS
co2 jsem vypnul protože mi nefunguje controller jak by měl..komora filtru má 50*15*25 a v ní je od 21 do 9 zapnuto silné vzduchování..ne přímo do nasávání čerpací hlavy (zahlcovala se vzduchem a nestačila sát vodu)..voda která je tedy nasávána je provzdušněna obecně..navíc se provzdušňují ve stejnou dobu i dvě filtrační komory..ostatní ryby takto se nechovají..no2 a no3...vodu vyměňuji každé 3 dny tak 8-10 cm z nádrže..no3 je asi nadbytek..řas hafo..nasadil jsem odsávače živin..prozatím 2 kousky šáchoru v květináčku do filtru..když seženu monsteru dám i tu a bude po no3..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 10:39 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: JuraS
Pokud používáš CO2 tak to může být jak píše Jrk nedostatek kyslíku X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 10:37 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: JuraS
Fotka je teda mizerná :-D Zkontroluj hodnoty NO2 a NO3 a Ph, pokud budou v pořádku tak pozoruj dýchání a výkaly, když jsou terčovci tmaví tak to může znamenat nemoc, nebo jen stres X-) Ale normální chování to není ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 10:35 Muž Jrk [143] – Re: JuraS
Terčovce sice nechovám, zkušenosti s nimi nemám, ale takto se mi rybky chovaly, když jsem to přehnal z COčkem. Ve tmě neprobíhá fotosyntéza, rostliny spotřebovávají kyslík. Sice píšeš, že je voda provzdušňována v technické komoře vnějšího filtru, ale je to dostatečné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 09:37 JuraS
Fotka k příspěvku Potřebuji rozkódovat chování..každé ráno mi stojí terčovci u sebe u hladiny, s hubou u hladiny a "čelem" se skoro dotýkají hladiny..stojí v rohu a na krmení nejeví zvláštní pozornost..rozhýbou se teprve až se zapnou všechny světla a do vody svítí 120W které ohřeje povrchovou vrstvu..dekl je uzavřený a teplota je udržována mezi 28 - 30 céček..pi plném světle rostliny mohutně bublinkují a v noci je provzdušňována voda v technické komoře vnějšího filtru..jo a barva terčovců..ochranné tmavé zabarvení se zářícími modrými vzory...fotka nic moc...foťák má nemoc na kterou lék není...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 21:00 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: vladislav
To buď rád, hlavně ať ti to vydrží ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 20:51 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Tak já měl asi hodně štestí na nemoci ryb..Za ten rok co mám terčovce jsem ani jednou neléčil.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 19:33 Muž pepis [15] - Cichlidy – Re: Bob66
S tím Chloraminem máš pravdu, začátečník nemusí poznat kdy jde do tuhýho a kdy ne, takže se omlouvám, nemuselo by to dopadnout dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 19:10 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: metal
Samozřejmně že čím mémě chemie tím lépe, ale eSHu 2000 aplikovat při nákupu a převozu mě doporučilo už více chovatelů, z těch důvodů co jsem už psal a dalších X-) eSHa 2000 není pro terčovce žádná zátěž a pomůže jim se adaptovat a přizpůsobit novým podmínkám určitě o 100% více než sůl, protože má široké spektrum účinosti např.plísně, bakteriální infekce, ochrana kůže a další ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 18:49 Muž metal [96] - Cichlidy
nie som za to zbytocne davat chemiu do akvarka,potom ked sa naozaj nieco zomelie tak nemusi us chemia zabrat.staci dat tak nanajvis trochu kuchynskej soli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 16:47 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Václav
Jednou za měsíc nebo dva použiju antiparazitální směs po dobu 4 dní a mám naprostý klid X-) Srdce nedezinfikuji vůbec. Různé značky granulí stojí různě, některá jsou pěkně předražená a prakticky ve všech je skoro to samé ;-) Pokud budeš chtít použít žížaly tak můžeš jakékoliv, jen je nechat vyprázdnit a důkladně vyčistit X-) Kvalitní živé krmení je také Grindal a můžeš ho podávat po celý rok ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 16:34 Václav – Re: Bob66
Bobe a ty to srdce taky dezifinkuješ v hypermarganu? Nebo s tím neděláš nic...? Když se píše o drahým krmení co to přesně je? Jaká je to značka a kolik tak stojí takový krmení? Jinak já jim dával i komáří larvy nalovený ze suda a to jim chutnalo hodně, leč jejich sezona zkončila. Pak Romy používá jaký druh žížal? Máme rosní žížaly, hnojné žížaly ( žijí v hnoji nevím jak přesně se jmenují ). No každopádně určitě mají různý výživný hodnoty. Ty jsi tedy neměl problém s parazity? Nebo je čas od času odčervuješ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 12:13 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: pepis
Chloramin-T není vhodný pro začátečníky ;-) V prvních dvou dnech je dobré do akva nakapat standartní dávku eSHa 2000 X-)Působí proti stresu a podporuje tvorbu kožního slizu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 11:33 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Václav
Tohle si přečti, hodně kvalitní článek od Romyho X-) www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 11:32 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Václav
Dělám jednoduchou směs z cca půl až 1kg h.srdce, odblaním, očistím, důkladně propláchnu a rozmixuji v mixéru, postupně přidávám asi 4 polévkové lžíce granulí Sak energy, jednu lžíci Sak gren a půl lžíce spiruliny. Dávat tam můžeš granule a vločky kterými krmíš já používám Sak.Přidávam ještě půl lžíce odskořápkované artémie a dvě lžíce šťávy z mrkve nebo kapie, důkladně promíchám a nechám hodinu odležet, potom to rozdělim do malých igelitek a rozválcuji válečkem placky na tloušťku cca 0,5 až 1cm, dám zamrazit a na dva měsíce mám klid ;-) Krmit se může minimálně po 24h zamražení. Do srdce můžeš přidávat prakticky cokoliv, krill, filé, česnek, špenát atd. Jen to potom už nemíchám, buď tu šťávu ze zeleniny nebo jen česnek nebo jen špenát, filé atd. základ s granulemi mám pořád stejný. Jestli je to recept dokonalý nevím, ale funguje a ryby se po tom můžou utlouct :) Tak ať ti rostou ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 11:25 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Václav
S Leopardy moc zkušeností nemám, toho jednoho jsem dostal už většího, takže jak by měli vypadat malý ti přesně nepovím :) Srdcem krmím každý den nebo obden jak mě napadne. Ráno granule Sak energy+ Sak grenn nebo vločky artémie, odpoledne srdce a večer koretry nebo černé pakomáří larvy nebo mraženou artémii, patentky X-) Postupně to večerní krmení obměňuji co mě příde dřív pod ruku :-D Když nedávám srdce tak dávám to co platí pro večerní krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 09:14 Muž pepis [15] - Cichlidy – Re: Miras
Po přenosu je nejlepší dát ryby do chloraminu-T tak na 8 hodin, ryby si pak líp zvyknou a předejdeš onemocnění žábrohlísty ( zrychlený dýchání ), pro jistotu pak ještě dvakrát zopakovat vždycky po třech dnech, chloramin koupíš v drogerii a jedlou sodu snad taky, návod si najdi nebo napiš. Nepodceň dávkování a hlídání ryb během koupele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 07:43 Václav – Re: Bob66
No tak mě napadlo jestli by jsi hodil na sklo dokonalí recept jak připravit směs ze srdce? no a další otázka jak často s tím srdcem krmíš, a když nekrmíš srdcem co jim dáváš? Díky za odpověď. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 07:29 Václav – Re: Bob66
Takže když je ten leopard ( snad jakýho koliv odstínu ) malí má tu kresbu spojenou. Potom jak roste se kresba roztrhá a zůstanou jen tečky. Jsem s toho hodně překvapený, nevím jestli jestli ty leopardy mám dát pryč, nebo né. Mám je totiž za tyrkysový a jelikož chci přidat další odstín, tak ty tyrkysy chci redukovat. Jinak máš nádherný kousky, čím je krmíš že mají tak pěkně vylezlou barvu? potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 07:04 Václav – Re: Miras
Ahoj, dobrá rada do začátku je? Hlavně nestresuj neboť můžeš být vyplašený víc jak ty ryby samotný. Počítej s tím, že opravdu hned ti nebudou možná ani žrát. Je lepší 1 den až 2 po koupi mět zhaslí zářivky v akváriu a nechat je tak volně seznámit s prostředím. Nezapomět na teplotu okolo 30 stupňích... No a to ostatní si vyčteš tu sám a vyšlapeš si tak stejně svoju cestu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2009 20:24 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Miras
Jen počítej s tím že malý terči mají dýchání rychlejší než dospělí, už jen z toho důvodu že to jsou doslova žrací stroje :-D Můžou žrát pořád, ideální je minimálně 5krát denně, klidně i víckrát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 20:08 Muž Miras [111] – Re: Bob66
díky, to jsem potřeboval vědět, počkám tedy tak do zítra a uvidím palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2009 20:07 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Miras
Zrychlené dýchání mají i při krmení, není třeba se hned znepokojovat, pokud jsi je koupil dnes tak jsou ještě ve stresu a dnes je rozhodně nekrm, při nákupu terčovců se doporučuje začít krmit až druhý den X-) Normální dýchání je klidné, pomalé a obě žábry pracují stejně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 19:56 Muž Miras [111]
ahoj všichni, mám jeden dotaz, dnes jsem si pořídil Terčáky, většinou se zde píše, že když je něco špatně mají zrychlené dýchání, ale jak mám vědět jaké mají normálně. Může to někdo popsat pls. Díky všem.+ jestli má někdo nějakou dobrou radu do začátků :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 20:25 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Václav
Myslíš Leopard ring asi ;-) Když se podíváš ke mě do Bobária tak jednoho tam mám vyfoceného, nejdřív jsem myslel že je křížený s tyrkysem ale bylo mě potvrzeno že má jen horší kresbu X-) Leopard je vlastně vyšlechtěný z Red tyrkys ;-) U perfektní kresby Leoparda by měly zůstat jen tečky. Oko časem bude červené s černým pruhem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 20:16 Václav – Re: Romy
Ahoj je pravda, že terčovec leopardí vypadá stejně jako tyrkysový modrý a až povyroste tak se mu hnědé znaky roztrhají a zůstanou pouze tečky? Celé se mě to vůbec nezdá, nevidím v nich pouze jeden rozdíl a to že ten leopard má hnědý spíš černý oko.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 19:10 Muž metal [96] - Cichlidy
to je jak v kamenakovi kdys se mi chce, toho roku sa mi nechtelo vubec.ja ties vselijako krmim jak mam cas,ale minymalne 2 krat denne a maximalne aj sedem krat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 16:46 Muž lachon [8] - Cichlidy
já je krmim jak se mi zachce,jednou až třikrát denně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 12:47 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: JuraS
Tahle hříčka přírody už tady byla. ;-)
www.youtube.com/…
Mějte se do pondělka nebudu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 12:41 JuraS – Re: Romy
Díky...takže vlastně ani ten celo-oranžový není přírodní..no a tak není nic proti ničemu jim dodávat přirozená barviva v e stravě..vyšlechtit tak tmavě černého..to by byla bomba !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 12:38 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: JuraS
Záleží z jaké lokality pocházejí a co je to za druh,na velikost nedokážu odpovědět přesně 17,18 ?,ale určitě se to dá na netu někde dohledat.Doufám,že nebudeš jako Hanyking... :-D :-D
Na přírodní formy ti dám pár odkazů:
www.discus.cz/…
atlas.drpez.org/…
www.diskusshop-kraus.de
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 12:26 JuraS – Re: Romy
zeptám se jako neznalec této problematiky..jaké barvy a vzory terčovců jsou přirozené ? Přirozené=originálně se vyskytující v místě výskytu ? Jaké velikosti tam v přirozeném prostředí dorůstají ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [126] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=6251