Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 95 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 21:01 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: Athos
search.seznam.cz/…

Chlape používajte google,seznam atd...stačí zadat do vyhladávača a máte informácii,mraky. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 20:59 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: Athos
Pochopil ste to správne.Človek musí bit dobrý pozorovatel,nesmie nič zanedbávat(všetko sa vždy vymstí)každý to zistíme,niekto skor,niekto pozdejšie,no a v neposladnom rade ako každému u mna hovorievam,tak ako človek za svoj život onemocnie nespočetne krát,tak aj terčovec,nakolko sa dožíva v priemere 7rokov takže občas onemocnie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 20:53 Muž Athos [24] - Amerika
HexaEx je od jakého výrobce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 20:52 Muž miro03 [27] - Cichlidy – iný pohlad akvaristiky.
Fotka k příspěvku :-D Mám aj pikantnejšie,fotky ale tie až po 22hod a asi v špeciálnej sekcii morbid,povolenej nad 18rokov?! hmm smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 20:51 Muž Athos [24] - Amerika
pěkné i já děkuji vnitřní jsou vnirřní a jednou
/dříve nebo později/ se s nimi nejspíše setkáme všichni, ať máte velkou rybarnu či jen domací akva, bohužel. Naštěstí terčíci dlouho vyčkávají a téměř nám ukazují co jim je tak pokud nejspe absolutní hlupaci tak si toho všimnem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 20:46 Muž miro03 [27] - Cichlidy
www.akvarijni.cz/…

Prečítajte si odkaz.Vnútorné parazity(terčovci)sú najproblematickejšou a najčastejšie preberajúcou problematikou na různých akvaristických portáloch(akvaristi hobbysti).Taktiež u odborníkov a výskumných ústavov,venovaná najvetšia pozornost,tejto problematike(vývoj liečiv).Moje zameranie,kltoré som si nadelil.V tejto problematike si dovolím vyjadrit názor,problematika najmenej zaujímajúca chovatelov,ktorý sa venujú odchovu terčovcov vo vetšom merítku.Vetšina s týchto chovatelov má zaužívané prliečit preventívne celú rybárnu 4-6krát do roka a hlbšie sa problematike nevenujú.Čest výnimkám(Jozef Pejša,Pavel Picka,Peter Hák,Michal Melkus,atd...).Problematika vnútorných parazitov je taktiež u takýchto odborníkov najčastejšie preberané téma pri osbných návštevách.Pri každej osobnej návšteve kupujúcim obzvlášt kladiem toto téma na důraz.V knihe,ktorú píšem uvádzam jedno s pravidiel ako nakúpit terčovce?Zaviest rozhovor nenápadne na téma vnútorné parazity(pokial sa nejedná o akvaristov najprv kupuj,potom študuj)pokial bude kupujúci vidiet že chovatel u ktorého nakupujete,toto téma bud v krátkosti prevedie do inej témy alebo jeho sposob komunikácie s Vami bude neistý,podozrivý radšej volit cestu ústupu.Vela chovatelov som si teraz poštval proti sebe ale bohužial kto ma pozná tak vie že poviem svoj názor a zan sa aj postavím.K tejto problematike som sa vyjadroval na týchto stránkach,stačí si len pozriet lepšie v mojom profile aktivitu,zvolit moje príspevky v fore.Píšem tam aj o liečivách ktoré sa používajú najčastejšie,taktiež ktoré preventívne,sposb aplikácie,atd...Viem že bi to bolo pohodlnejšie dostat to na tanieri ale bohužial čas mi nedovoluje venovat sa práci,ktorá zožerie mnoho času,taktiež koníčku,ktorému chcem venovat čo najviac svojho volného času no a nakoniec sa aj občas lepšie vyspat.Keby som musel pokaždé každému písat stále dokola to isté(email,vzkaz)do toho komunikácia s klientmi,momentálne príprava Majstrovstiev Europy chovatelov terčovcov v Prahe 2011,písanie,lietanie okolo realizácie dovozu importov z Malajsie,tak som o chvilu na márch :-D Inak rád poradím.Dakujem za pochopenie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 19:21 Muž davidus [41] - Cichlidy
Ví teda někdo určitě jak je to s těmi vnitřními parazity, přenášejí se nebo ne????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 19:06 Muž Scolo [6] – Re: metal
Tak to se mi zrovna nezdá, teď sem léčil flagellolem. Mám ryby ze třech stran, ne od jednoho dodavatele a z každého původu onemocněl 1 kus. A jsou to také rozdílné velikosti. A nevím jestli to byla náhoda, že všichni tři byly spolu od začátku zalezlí a dá se říci, že snášeli špatně aklimatizaci. Ostatní ryby se zhlukly v hejnu a a žadoní o žrádlo hned od prvního dne a cpou se. Vypadají k světu. Myslím si, že jestli byl napaden jeden, a měl už bičíkovce rozjeté ve výkalech, mohli si ostatní dva třeba hlady ďobnout. Nebo je oslabil všechny stres a paraziti se přemnožili. Mají je ostatně zřejmě už v sobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 18:06 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: miro03
Musí být bílý výkal nutně napadení parazity? Mám po dva dny ryby v akva od chovatele který je dobrý. Dnes začali poprvé žrát a jeden má bílý výkal. Před tím byli krmeny artémijí.
Jestliže má parazity tak to od něho dostanou i ostatní že? Prodejce mi řekl abych den dva počkal, nakrmil červeným a když se to bude opakovat dovezl mu ho. Je "něco" jako prevence
co by se nalilo do vody pro ostatní ryby. Karanténní nádrž nemám :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 13:35 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: maxo
Ja áno.Vinikajúci zdroj bielkovín.Hodnotnejšie ako mrazené,patentky,hovedzie srdce atd...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 12:17 Muž maxo [9]
Krmite aj vlockami artemie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 09:57 JuraS – Re: davidus
hrst...slovy hrst...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 00:37 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: miro03
Stane se. smich No toho blue neona jsem částečně tipoval podle obrázků na netu a cobalty mám doma tak vím.Jezdíš na burzu do ostravy? smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 00:33 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Bingo,kofola je tvoja. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 00:32 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: miro03
OK kofolu to aby se mamča nezlobila. smich Není to náhodou 9 a 13. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 00:23 Muž miro03 [27] - Cichlidy
V pruhoch to je.V šírke však nie.Takže zostáva len počet?Kolko ktorý? hmm Inak pivo je za odpoved nie tip?Jakub,ty bi si musel pít len kofolu,takže ak to uhádneš máš u mna kofolu.Akvaristi nad 18rokov,pivo. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 23:44 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Bob66
No já to s těma pruhama taky napsal takže pivo de napůl smich Vim vim už radši mlčím smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 23:42 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: miro03
Ještě bys mohl napsat jestli jsem se seknul s těmi Blue neon a Cobalt neon nebo mám u tebe pivo? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 23:39 Muž miro03 [27] - Cichlidy
Bob66 napsal: Takhle to vypadá když začne chovat terčovce někdo kdo teprve začíná a vůbec neví co to obnáší, a ještě se s tím pochlubí hmm <a href="http://www.youtube.com/watch?v=MHcMn0ZBZtU&feature=related" target="_blank" rel="nofollow">http://www.youtube.com/watch?v=MHcMn0ZBZtU&feature=related</a>

Nádhera. hmm palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 23:31 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Bob66
Přesně tak nejvíc mě dostaly ty závojnatky a ty mušle nebo co to bylo za sra...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 23:30 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Haimdol
Je vidět že majitel ani neví že se něco děje a neví co ty ryby potřebují, jinak by to nenatočil a neuveřejnil :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 23:24 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – teffe green red spotted
Moje oblíbená varieta.Nejkrásnější přírodní terčovec.
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
hop palec :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 23:18 R Muž Silent [5949] – Re: Bob66
Chudáci zdevastovaný. Majitele nádrže bych doporučil semlít a nechat zkrmit. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 23:18 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Bob66
Ty vole sem se lek až se ve mě dítě hnulo smich To je hrůza co někteří ichtili dovedou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 23:15 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Takhle to vypadá když začne chovat terčovce někdo kdo teprve začíná a vůbec neví co to obnáší, a ještě se s tím pochlubí hmm www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 22:51 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: miro03
Jj holt stará knížka :-D Díky za nové info potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 22:50 Muž miro03 [27] - Cichlidy
Tak to se asi něco změnilo, ty soutěžní třídy jsou takhle i v tom Miniatlasu od Degena :)

Zmenilo cca 3roky spet.Takto sa hodnotia ryby aj na Šampionáte v Duisburgu,Polsko,Rakusko,Itálie,atd...Českú republiku nevinímajúc. hmm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 21:46 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: miro03
Blue neon ani Blue Cobalt jsem nikdy neměl ale myslím že cobalti mají asi o tři pruhy méně ;-) Ale je to jen tip :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 21:33 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
miro03 napsal: Divoké formy sú vporiadku ale chovatelské sú špatne
pruhovaný tyrkys,plošný tyrkys,plošne červený,tečkovaný,snake skin,pigeon blood,otvorená trieda(plošne zbarvený),otvorená trieda(tečkovaný). ahoj ;-)


Tak to se asi něco změnilo, ty soutěžní třídy jsou takhle i v tom Miniatlasu od Degena :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 20:29 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: miro03
Já bych jen tipoval že jedna varieta má bud prožky širší anebojich má víc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 20:23 Muž miro03 [27] - Cichlidy
Tak teda k tým plošným tyrkysom.Blue neon-neonovo modré sfarbenie,Cobalt modrozelenkavé až zelené sfarbenie.Ešte jeden rozdiel je v priečnom pruhovaní na tele.Kto to napíše aký,tak má u mna pivo.Musí to bit odpoved,nie tip ako v sazke. ;-) smich hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 20:13 Muž miro03 [27] - Cichlidy
Bob66 napsal: Jde to, ale čím se přibarvují jiné barevné formy tak na to by ti nejlíp odpověděl Miro03 X-) Myslím že už to tu i někde psal ;-)

www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 20:11 Muž miro03 [27] - Cichlidy
davidus napsal: Poradíte co způsobuje kolísání pH ve společném akva? Co má za následek že se ph zvedá?Děkuji

Dovod može bit různý,neviem čo všetko je v nádrži,dno,rastliny,korene atd...?Skúste zmerat hodnotu uhličitanovej tvrdosti,vody v nádrži a vody ktorú napúštate do nádrže.Taktiež premerajte všetky ostatné hodnoty,taktiež vody v nádrži a vody ktorú napúštate.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 20:05 Muž miro03 [27] - Cichlidy
Bob66 napsal: Potom jsou soutěžní kategorie : Heckel, Hnědý, Modrý, Zelený, Pruhovaný tyrkys, Plošný tyrkys, Červený tyrkys, Červený, Snake Skin, Pigeon blood, Red spotted, Zlatý a Otevřená třída X-) Jinak barevných variant je velké množství a stále vznikají další nové, hlavně v malajsii ;-)



Divoké formy sú vporiadku ale chovatelské sú špatne
pruhovaný tyrkys,plošný tyrkys,plošne červený,tečkovaný,snake skin,pigeon blood,otvorená trieda(plošne zbarvený),otvorená trieda(tečkovaný). ahoj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 19:46 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: davidus
Pred pár dnami som písal čo všetko do zmesi pridávam.Presne kolko čoho však neprezradím.Mimo granule pre sútažné terčovce a kasein je zmes rovnaká ako u iných chovatelov s malými rozdielmi. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 19:40 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: miro03
Mohl bych od Vás dostat recept na přípravu hovězího srdce i s příměsí není li to know-how? Jedná de mi o recept jako když naše ženy pečou buchty.Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 19:29 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Pedro
Terčovec je hejnová ryba, podívej se co tu mají lidi za rozměry akvárií, spočítej terčovce a jsem zvědavý jestli najdeš jednoho co bude v limitu co uvádíš. Hejno je minimálně 7 takče by tu musel každý mít akva kolem kubíku. Nejsem odborník ale to co píšeš se mi zdá nadnesené. Myslím že se to nedá počítat stylem ryby /litry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 22:10 Muž miro03 [27] - Cichlidy
Zdravím.Omlúvam sa že neodpovedám tazatelom,ktorý mi smerujú otázky,za posledné dva dni sa nestíham ani len poriadne najest,takže snad zajtra už bude klud a napíšem odpovede. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 21:34 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: JuraS
To máš hozeno ve venkovním filtru 8 kuliček rašeliny které zmáknou stáhnout pH z 7 na 4,5?
Tomu se mi ani věřit nechce. A jak dlouho v tom filtru vydrží?

www.sklorex-akvarium.cz/…-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 17:13 Muž metal [96] - Cichlidy – re.athos
polistyren sa lepsie tvaruje nez ytong.vydel som uz tehly v akva ,ale ytong este nie.podla mna to bude obsahovat cement,ja by som to do akva nedaval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 15:47 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Athos
Má to své pro a proti rašelina je přirozenější a kyselina pohodlnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 15:46 Muž Athos [24] - Amerika
díky ještě se zamyslím nad tou rašelinou, a uvidím, každopádně se mi kombinace kys. libí více prozatím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 15:40 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: JuraS
Jaká rašelina je nejlepší asi si objednám od sery.
Pro athos-Počítáš správně možná 15ml je to 30% kyselina ale chce to optarně shazovat, já třeba když jsem to takhle zhazoval s ze 7,5 na 5 tak jsem si to naměřil a co půl hodky jsem tam trochu chrstnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 15:25 rriki – Re: Athos
40 kapek do 100 l pokud je voda míchaná s vodou z řádu
18 kapek do 100 l pokud je jen chemicky upravená
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 15:08 JuraS
ta samička co se mi už po 13 té (včera zhrzený samec pingeona drasticky vyžral všechny prcky lítající okolo šťastného párečku) vytřela je podle těch fotek Tiger Turquoise a samec je hnědák...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 15:05 JuraS – Re: smidakkuba
pučovina....vyměň u za i...pár kuliček rašeliny od sery mi drží v 250ce s 45lt filtrem pH na 4,5 z 7 které mi teče z vodovodu..a už asi půl roku...hrst kuliček..v kostce 50*50*50 jich mám hozených volně na dně asi 8 a jikry mi nezplesnivěly ani jednou..3x se vytřeli a 2x odvodili...vodu vůbec nijak nekontroluji a jediné co hlídám je teplota na 28,5...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 15:01 JuraS – Re: Romy
jo... Romane..máš recht..je to wono...bingo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 14:58 Muž Athos [24] - Amerika
takže jesltiže 2ml:211L = -0,5 a v mém případě je to
370L : 3ml = -0,5
a potřebuji to srazit o cca 2 stupně tak to je 12ml? kolikaprocentni je to kys. ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 14:53 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Athos
Na 211L akva aby to zhodilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 14:50 Muž Athos [24] - Amerika
smidakkuba - 2ml do kolika litru aby ti to shodilo o 0,5 ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [95] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=4701